Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) petymek válasza Diák66 (#5449) üzenetére


petymek
senior tag

PX4, PX6-ra elérhető a Droid 11.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#5452) KAMI911


KAMI911
aktív tag

Sziasztok,
Mi a véleményetek, tapasztalatotok a Unisoc UIS7862 SOC-cal szerelt fejegységekről?
Illetve, hogyan szoktatok egy fejeegységről teljes mentés készíteni, például factory reset előtt?

(#5453) vatvik


vatvik
csendes tag

Sziasztok!
Rég jártam erre. Persze most is segítséget kérek, bocsi.
Van erre valaki, akinek ISUDAR T72-es rádiója van gyári beállítással?

[ Szerkesztve ]

(#5454) vatvik válasza vatvik (#5453) üzenetére


vatvik
csendes tag

...de lehet, hogy a ISUDAR V72-es segítség lenne, ha valakinek van.

(#5455) Pityu89 válasza Fecogame (#5447) üzenetére


Pityu89
senior tag

Melyik app nem megy? Csak azért kérdem, mert enyém is 8as, mire készüljek.

(#5456) Fecogame válasza Pityu89 (#5455) üzenetére


Fecogame
veterán

Így kapásból egyik Android Version checker app sem megy. Más még nem nagyon néztem, YT Music, Google Maps mennek.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5457) honeker


honeker
őstag

Érdemes ezzel időt pazarolni :F [link] a meglévő gyári rádiohoz kötném auxon keresztül....

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#5458) nidojb


nidojb
friss újonc

Sziasztok!
Kia Sportage 2016 autómhoz vásároltam androidos fejegységet. Sajnos hiába választottam elvileg az évjárathoz megfelelő modellt, nem tudom csatlakoztatni a gyári kábelekhez. A magyarországi cég akitől vettem nem hajlandó segíteni, nekem kellene találni átalakítókat hozzá. Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Amit lehetett csatlakoztattam, elindul, van kép, hang, kormányról vezérelhetőek funkciók. De nem tudom csatlakoztatni a rádió antennát, a gyári GPS antennát, az USB-t, a tolatókamerát, és még egyéb funkciók sem működnek. Mellékelek képeket. Abban kérném a segítségeteket, hogy hol tudok venni átalakítókat hozzá. Köszönöm előre is!
Gyári csatik:

Gyári fej:

Androidos fej:

Ennyit sikerült:


(#5459) Per Me válasza nidojb (#5458) üzenetére


Per Me
tag

Talán itt érdemes megnézni, de mielőtt megveszed, beszélni velük, nem a kitett kép alapján megvenni. Nem mindig egyezik náluk, és nem túl olcsó a kísérletezés.

(#5460) nidojb válasza Per Me (#5459) üzenetére


nidojb
friss újonc

Köszönöm!

(#5461) pengegyerek válasza takas (#5442) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Szia/Sziasztok
2003as C vectrába vettem én is egy ilyen rádiót viszont nekem lenne egy olyan problémám, hogy a kamera illetve a mikrofon is elment, nem működik. A kamera hátramenetben bekapcsol de csak fekete képernyő a mikrofon pedig nem vesz semmit. Előtte mind2 tökéletesen működött aztán egyik percről a másikra mentek tönkre, mit lehet kezdeni ezzel? Reseteljem a rádiót vagy van erre bármi felé beállítás?

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#5462) Rick4 válasza pengegyerek (#5461) üzenetére


Rick4
félisten

Ha van egy másik kamera, rá kell dugni, és kiderül, minek van baja, létezik külső mikrofon is. Aztán jöhet reset.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5463) jones965 válasza pengegyerek (#5461) üzenetére


jones965
Modder

Nézd meg, hogy NTSC módban van e a kamera, csak úgy ad képet, más esetben fekete az lcd.

(#5464) pengegyerek válasza jones965 (#5463) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

És ezt hol tudom megnézni?

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#5465) jones965 válasza pengegyerek (#5464) üzenetére


jones965
Modder

(#5466) KovácsIu


KovácsIu
friss újonc

Jó estét Fórum Társak.Segitséget szeretnék kérni,vagy infót.Van egy Renault Laguna II-es amiben kicseréltem a fejegységet 2dines androidra mindent sikerült bekötnöm csak a kormány vezérlöt nem tudom bekötni.Abban kérnémk segitséget,hogy ki tudná Nekem bekötni vagy részletesen elmondani vagy leírni a bekötésését.Természetesen nem ingyen kérném.Elöre is köszönöm a segitséget.

(#5467) rolio1


rolio1
tag

Sziasztok!
Tudom, nem apró, de ha valakinek lenne eladó, megunt 2 dines fej, írjon szeretnék venni...

Köszi!
Üdv

(#5468) pengegyerek válasza jones965 (#5465) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Köszönöm a képet de ezt a menüt hol érted el?

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#5469) jones965 válasza pengegyerek (#5468) üzenetére


jones965
Modder

Amikor hátramenetbe kapcsolsz, akkor a képernyőt megérinted és megjelenik a beállítások ikon.

[ Szerkesztve ]

(#5470) pengegyerek válasza jones965 (#5469) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Na nekem ez nem jelenik meg, csak sötét képernyő van.

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#5471) KAMI911 válasza rolio1 (#5467) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Milyen fajta fejegyseg, Milyen kocsihoz?

(#5472) rolio1 válasza KAMI911 (#5471) üzenetére


rolio1
tag

Univerzális, 1 vagy 2 dines, valami normálisabb típus kellene, most egy kroak van benne, azt szeretném leváltani

(#5473) Eeshtvaan


Eeshtvaan
tag

Sziasztok!

A 2006-os Imprezám rendszerét szeretném upgradelni.
A fejegységgel szembeni feltételek:
- Jó minőségű telefon kihangosítás
- Értelmes méretű és felbontású kijelző (2 DIN a hely, tolatókamera opció is kellene)
- Gyors működés
- Megbízhatóság: nem mostanában szeretném cserélni
- Telefontükrözés (jó lenne, ha az ios és a droid is a barátja lenne - nem tudom, hogy pl a weblinknek van-e még létjogosultsága)
- USB port, minimum 1 (nagyon szuper lenne, ha lenne még egy, ami csak töltő, de ez nem feltétel)
- Nem vagyok audiofil, de ne legyen doboz hangja
- OBD II előny, de nem feltétel
- Jobban örülnék a fizikai vezérlőknek, de nem kizáró ok, ha csak érintőfelület van

150K-t szeretnék szánni rá, vagy ha valami csodára bukkannék kicsivel fölötte, akkor annyit. Nem tudom, hogy a kínai eszközök mennyire versenyképesek a nagy nevekkel, a tartósság kapcsán vannak aggályaim. Tapasztalatom viszont nem sok, ezért kérném a tanácsotokat.

A layout egyébként úgy nézne ki, hogy kapna még egy ülés alatti mélyet és egy szintén ülés alatti kis erősítőt, ha indokolt (kalaptartó nem játszik, a csomagtartóra szükségem van). Ehhez is jól jönnek a tippek, de ez is kicsit off, szóval elsőnek bőven elég lenne, ha a fejegységet kitalálnám hozzá.

Minden tanácsot előre is köszönök. :)

"Az egyik kacsa az volt, hogy jól élünk... aztán tele lett az is."

(#5474) aero. válasza Eeshtvaan (#5473) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hello, nézz szét az xtrons kínálata között, találsz fizikai nyomógombosat is 2 DIN-ben. Erőforrásból a PX6-ot ajánlom, a keretbe beleférhet. Legalább 4GB RAM-mal.

(#5475) Eeshtvaan válasza aero. (#5474) üzenetére


Eeshtvaan
tag

Köszi szépen a tippet.
Mennyire stabilak ezek a fejegységek?
Nem találtam meg az oldalon a garanciaidőt pl, bár lehet, hogy én néztem be.
Ajánlottak nekem egy Alpine ILX-705DM-et, merthogy a D-s erősítője nekem kiválthatja a külön dedikált erősítőt, csak ez baromi drága, 309K most. Megéri egyáltalán ilyesmiben gondolkodni?

"Az egyik kacsa az volt, hogy jól élünk... aztán tele lett az is."

(#5476) aero. válasza Eeshtvaan (#5475) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

5-6 éve használok XTRONS-t, nem volt vele gondom. Most párhuzamosan kettőt is, egy PX5 és PX6-ot. (2.5 és fél évesek)

(#5477) honeker


honeker
őstag

Sok kinai csodát probáltam már...de a gyári radio minöségét meg sem közeliti...gondolom veszek egy jobb minöségü tabletet mindent rá lehet pakolni és auxon össze kötöm a radioval...van tapasztalat eben az irányba ? :F

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#5478) Chris1966 válasza Eeshtvaan (#5473) üzenetére


Chris1966
kezdő

Egy nagyon jó akciót láttam a napokban, nem linkelem mert úgy tudom tilos:
KROAK K-CS02 10.1" 2 Din for Android 10 Car Stereo Carplay 8 Core 4G+64G 1024x600 2.5D Screen Radio MP5 Player Android Auto GPS WIFI bluetooth FM with 360° Panoramic Camera

()Chris()

(#5479) aero. válasza Chris1966 (#5478) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha nem te árulod nyugodtan linkelheted (saját csak aláírásba)

(#5480) KAMI911 válasza Chris1966 (#5478) üzenetére


KAMI911
aktív tag

De ebben csak lassabb Cores A53 magok vannak. Biztos hogy jó ez, nem csak lassú?

(#5481) twinx


twinx
csendes tag

Sziasztok.
2008as Ford Focusba tettünk egy autospecifikus kinai fejegységet amiben van gsm modul,ami jól is működött egy darabig,
Aztán 2 hetet állt az autó,és azóta net csak akkor van a fejegységen ha leosztom a netet telóról(de igy valamiért nagy az interferencia)sźóval a net nem megy,viszont hívni tudom a kocsiban lévő simet.Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#5482) Fecogame válasza twinx (#5481) üzenetére


Fecogame
veterán

Biztos, hogy van a SIM kártyához net?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5483) twinx válasza Fecogame (#5482) üzenetére


twinx
csendes tag

Igen van,müködött is.

(#5484) divan válasza twinx (#5481) üzenetére


divan
senior tag

Én első lépésként kivenném a fejegységből, és kipróbálnám egy telefonban, hogy ott megy e rendesen?

(#5485) Rick4 válasza twinx (#5481) üzenetére


Rick4
félisten

Vedd ki a simet, dörzsölgesd meg, tedd vissza.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5486) twinx válasza Rick4 (#5485) üzenetére


twinx
csendes tag

Oké megdörzsölgetem :)

(#5487) Rick4 válasza twinx (#5486) üzenetére


Rick4
félisten

Komolyan, nekem is volt ilyesmi, elment a net, nem jöttem rá, miért. Kivettem a simet, megnézegettem, visszatettem, restart, azóta megy, vagy egy éve lehetett.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5488) twinx válasza Rick4 (#5487) üzenetére


twinx
csendes tag

Már szedtem ki,de dörzsölés nem volt,de mindjárt megyek ki és megnézem.
Köszi.

(#5489) Rick4 válasza twinx (#5488) üzenetére


Rick4
félisten

Ezt a dörzsölést kézzel értettem, tehát nem átsmirglizni kell, csak az esetleges szöszt, port leszedni róla.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5490) twinx válasza Rick4 (#5489) üzenetére


twinx
csendes tag

Pedig már majdnem nekiugrottam a 300as előreszelővel :D

(#5491) honeker válasza twinx (#5490) üzenetére


honeker
őstag

Flex lamelás.. :C

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#5492) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Sziasztok!
A 2005-os Ignisem rendszerét szeretném upgradelni.
A fejegységgel szembeni feltételek:
- Jó minőségű telefon kihangosítás
- Értelmes méretű és felbontású kijelző (2 DIN a hely, tolatókamera opció is kellene)
- Gyors működés
- Megbízhatóság: nem mostanában szeretném cserélni
- Telefontükrözés (jó lenne, ha az ios és a droid is a barátja lenne - nem tudom, hogy pl a weblinknek van-e még létjogosultsága)
- Nem vagyok audiofil, de ne legyen doboz hangja
És végül egy nagyon hülye kérdés: Nem szeretnék vezeték nélküli tükrözést, hanem inkább vezetékeset, jó lenne ha lenne rajta USB port. Nem muszáj C-s, de előny.
SIM kártya nem elvárás, hogy legyen benne.
Árat direkt nem írok.
Minden tanácsot előre is köszönök.

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#5493) Digger válasza Rick4 (#5487) üzenetére


Digger
senior tag

Ott a bibi, hogy ezek a fejegységek beépített telefonegységei nem Európai piacra készültek. Mielőtt beruház rá valaki tájékozódni kell, hogy a szolgáltatója milyen 4G, 5G frekvencián dolgozik és a fejegység ismeri-e ezeket a csatornákat.
A szolgáltatók versenytárgyalásokon nyerik el a frekvenciaengedélyeket, ennek birtokában építik ki országszerte a szükséges infrastruktúrát. Mint ismert, a piacon már korábban jelenlévő három nagy szolgáltató sikeresen lobbizott és a mobilpiacra nemrég belépett Diginek nem sikerült elnyerni bizonyos engedélyeket.

Szóval ezek a fejegységek telefon szempontjából nem tökéletesek a magyar piacra!
Ezért jól működő netet, szinte mindig csak egy telefon mobilnetjének a megosztásával lehet biztosítani neki és nem egy behelyezett SIM kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#5494) Rick4 válasza Digger (#5493) üzenetére


Rick4
félisten

Ehhez képest a valóság az, hogy nekem a junsun v1pro-m megvan több, mint másfél éve, 2021 februárja óta benne van a kocsiban, a sim helyen pedig egy vodás sim, évente megyek 40-45 ezer km-t a kocsival, szóval ha nálam kb 65-70 ezer km alatt nem volt gond, miközben a waze+ tune in radion mindig megy, ekkor- akkor esténként hazafelé a directone appon valamelyik tévéműsor megy, és a legjobb emlékeim szerint is max havi 1x 1 percre írja valamelyik app, hogy nincs net, akkor minden bizonnyal én csak simán szerencsés vagyok.
És persze nem csak Pest környéke, M1-M3- M5- M6- M7, hanem tökön- paszulyon keresztül mindenfelé jártam vele. Sosem volt gond. Tehát leírom még egyszer: sosem volt gond. Talán egyetlen jelentősebb helyet tudnék mondani, ahol megállt 5 percre, de ott a telekomos telefonomon is elment a hang, valahol Hőgyész meg Tamási között fel- le mindenféle dimbes-dombos vidéken volt.
Messze jobban teljesít, mint vártam.
Két telefonon van telekomos net, ha kellene, megosztanám 1 perc alatt, mert volt, hogy csak 50 km-re mentem, és az előző havi net lejárt, de tudtam, hogy utána egy hétig nem fog kelleni, na akkor megosztottam, pont ezért is nem telekomos kártya van benne, ha lehal a hálózat, vagy nincs térerő, a másik szolgáltatónál működhet, két katitntás és van net.
Simán mérek job bhelyeken 40-50Mbit-es sebességeket, gyengébb helyeken 15-öt, de attól megy a waze, és szól a rádió is.
Ezt már csak halkan írom:
Az ezelőtti is egy sim kártyás modell volt ugyanazzal a simmel ment, azt 2020 májustól használtam 2021 februárig, ismét csak 35- 40ezer km-en keresztül ment bármiféle hiba nélkül.



Voltak jó hosszú körök, ez pl hazaindulás előtt az utolsó dolog után fotóztam:


2021 februárban jött meg az új junsun v1 pro

Ahogy látod, volte és 4G is megy rajta...

És azóta is hiba nélkül teszi a dolgát....

Azért kösz, hogy elmondod, hogy ez így nincs jól, és különben is évek óta rosszul működik nálam! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5495) KAMI911 válasza CivicEsi (#5492) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Nekem ezek az ismereteim vannak: [link]
Kínai fejegységen ezzel a mirror megoldással talalkoztam: [link] de én inkább amit lehet a fejegységen futtatok.
Meg pár platform specifikus, skodához.

(#5496) twinx válasza Rick4 (#5489) üzenetére


twinx
csendes tag

Megprobáltam,nem történt változás.

(#5497) Rick4 válasza twinx (#5496) üzenetére


Rick4
félisten

Tedd be a simet telefonba, ha ott van net, akkor a készüléknek kell egy reset, vagy pedig meghibásodott, ha ott se megy, akkor sim csere.
Mobil antenna csatlakozó a rádió hátulján rendesen meg van húzva, nem tekerhető a hollander?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5498) Crank822


Crank822
tag

Sziasztok,

Hyundia i30 2007-es android-os fejegységet tudnátok ajánlani? keret max 80k!

Jelenleg egy alpine fejegység van az autoba 7 colos , de szeretnék egy android fejegységet!

Tolato kamera már van az autoba bekötve, és beépítő keret is lett cserélve már!

köszönöm szépen előre is a segitséget!

beyond...

(#5499) Pihe1


Pihe1
csendes tag

Sziasztok! Van egy (kínai PX30-2G16G) gyári kinézetű fejegységem beépítve vw Tiguanba.
Minden jól működik tolatókamera, tolatóradar és minden egyéb funkció is!
Kivétel a rádió, gyengébb vétel a gyárihoz képest és a hangzás sem az igazi.
Most vettem észre, nem reagál az equalézerre és hangszórók kiválasztására sem ( Első, hátsó vagy oldalsó szóljon csak). Állítási lehetőség adott viszont nem változik semmi.
Valaki már találkozott hasonló problémával? A fejegység Can Busszal csatlakozik és tényleg mindent tud és kijelez.
Köszi a segítséget!

(#5500) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Sziasztok!
Ford Focus 3-ba 1 hete építettem be egy 7862 CPU-ra épülő fejegységet . Eddig minden rendben, pontosabban vannak funkciók amik még nem, vagy még nem tökéletesen működnek.
PL: kormányvezérlés (SWC) nem működik, világítás ki/be kapcsolást nem érzékeli, Google térkép nem mindig vált át éjszakai módra, előlapi gombok nem mindig reagálnak. Ezeket a problémákat még meg kell oldanom.

Ha Kínából (Aliexpress) veszi az ember akkor sajnos számítani kell a "nyögvenyelős" kommunikációra és támogatásra (support) és az 1-2 év garancia érvényesítése esetében, a magas visszaküldési kötségre - attól függetlenül, hogy EU raktárból szállították mégis Kínába kell visszaküldeni.
Érdemes olvasgatni a 4pda-t (Orosz) vagy az XDA-at (Angol) itt elvileg több az esélye, hogy megoldást talál az ember a problémákra.

A gyári fejegység egy 8"-os Sync 3-as rendszer volt, salynos Navi nélküli változat.
Részben a Navi hiánya (bár Android Autó volt benne), de legfőképp a rossz hangzása miatt döntöttem úgy, hogy lecserélem.
A vártakat hozta és hangja szerintem elég jó (TDA7851 végfok ic), de majd még kerül be egy erősítő az első szettnek (a gyári hangszórókat már korábban lecseréltem).

Ha valaki hasonló készülék vásárlásán gondolkodik akkor én bátorítom. De azért elötte érdemes körüljárni a témát, informálódni a gyártóról/forgalmazóról és a termékről. Mert salynos vannak csalók, akik mást írnak a készülék felépítéséről mint ami abban van (hardver, szoftver), pl: az Android 11-es op. rendszer, ami ezekhez az autós fejegységekhez még nem létezik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.