Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) #85619712 válasza Gabor1123 (#3999) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nem verted el valamelyik biztosítékot? Azokat át kéne nézni. Ha nem, az akkuról a sarut vedd le, és hagyd úgy vagy 5 percig majd vissza, hátha attól magához tér, az ablakokat majd legfeljebb újra meg kell tanítani utána.

[ Szerkesztve ]

(#4002) Gabor1123 válasza Csabex (#4000) üzenetére


Gabor1123
tag

Megoldódott, valóban az akku volt a hibás, totál lemerült. Vettem újat, mert már amúgy sem volt túl jó, most minden jól megy. Már csak újra be kell szerelni a fejet és a kamerát kell megoldanom
 [link] 
Ez lenne az, az e 800 verzió

(#4003) honeker válasza #85619712 (#4001) üzenetére


honeker
őstag

Vanak tipusok ahol a rádion keresztül kell az autonak a biztonsági kodját meg adni.....audi bmw...és még ki tudja

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#4004) Csabex válasza Gabor1123 (#4002) üzenetére


Csabex
őstag

Na, az remek akkor :) Ezek szerint tényleg véletlen egybeesés volt :DDD A link nem sikerült, bedobod újra légyszi? :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4005) Gabor1123 válasza Csabex (#4004) üzenetére


Gabor1123
tag

https://a.aliexpress.com/_mMEwpv3
Remélem így jobb lesz
Azt tudjátok esetleg hogy a factory settingsbe vagy fejlesztői beállításokba milyen kóddal lehet belépni?

(#4006) Csabex válasza Gabor1123 (#4005) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, korábban már írtam a kódokat valakinek, ebben a hsz-ben találod őket. Ha nem talál egyik sem, akkor szólj és még nézek :)
Köszi, jó a link :K

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4007) Gabor1123 válasza Csabex (#4006) üzenetére


Gabor1123
tag

Köszönöm szépen, amint újra beszerelem, tesztelem őket. Előbb a kamera kérdést kell megoldanom, ha nem muszáj nem szerelnék be újat, jobb lenne megtalálni hol van a gyári csatlakozója

(#4008) Gabor1123 válasza Csabex (#4006) üzenetére


Gabor1123
tag

Szia
Bár a kamerára még nem találtam megoldást, természetesen nem tudtam várni és beszereltem. Egyelőre használom kamera nélkül. Sajnos a kódok közül egyik sem működött, ha tudsz még párat, hálás lennék érte! Köszönöm

(#4009) Csabex válasza Gabor1123 (#4008) üzenetére


Csabex
őstag

Üres mező? :DDD Olyan is előfordulhat, hogy üresen kell hagyni. De keresek még párat aztán jelentkezem :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4010) Csabex válasza Csabex (#4009) üzenetére


Csabex
őstag

Találtam még pár jelszót...

1617
m123456
111333
1800
8288
6788

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4011) gypiero válasza Gabor1123 (#4005) üzenetére


gypiero
tag

Nálam 126 volt a jelszó. :)

Tudtok esetleg olyan launchert, ami ezeken a kütyükön fut, jól működik és fellelhető a Play Áruházban vagy letölthető valahonnan apk-ként? Ford SYNC3 kinézet előnyt élvez, mert C-Maxba lenne. Szereztem egy tabot és szeretném beapplikálni az autóba, sajnos ami volt fejegység nem volt túlzottan jó választás, így megváltam tőle.

(#4012) Gabor1123 válasza Csabex (#4010) üzenetére


Gabor1123
tag

Sikerült, köszönöm szépen! Az volt a gond hogy rossz helyen írtam be... A fejlesztői beállításokhoz és a factory settingsbe próbáltam bírni. Nem volt jó egyik sem, már fel akartam adni amikor találtam olyat hogy extra beállítások és ott kb a harmadik kód jó is lett. Most minden megy, kivéve persze a kamerát. Azóta sem találtam sajnos hogy melyik kábelt kellene átkötni a fejegységbe.

(#4013) Csabex válasza Gabor1123 (#4012) üzenetére


Csabex
őstag

Szívesen, nm :) Valami nem stimmel ott akkor... Milyen bementelek vannak és milyen elnevezésük van azon a kis címkén? Valami el van kötve szerintem, mert kellene működjön a kamera is.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4014) Csabex válasza gypiero (#4011) üzenetére


Csabex
őstag

Az Agama launchert használják többen is, de nem tudom, hogy tableten működik-e. Nálam a Malaysk féle teljes firmware van fent, de az tableten sajnos nem működik.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4015) Gabor1123 válasza Csabex (#4013) üzenetére


Gabor1123
tag

Én azt hiszem ez lesz a kamera bemenet
Erre nincs kötve semmi, mert nem tudom melyik kábelt kellene rákötnöm. Rca csatlakozót nem találtam, a többi között meg nem sikerült még eligazodni. Azon kívül ez van teljesen bekötve meg egy usb, és egy Sim kártya foglalat. Az audio rca - k sincsenek bekötve

(#4016) honeker válasza Gabor1123 (#4015) üzenetére


honeker
őstag

Tolato kamera csatlakozás rca,bt,wifi anterna a kető kék a brake pedig testre hogy menetközbe menyen a film nézés :) l

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#4017) Gabor1123 válasza honeker (#4016) üzenetére


Gabor1123
tag

Köszönöm, de a másik kábel a gond, nem találom hogy erre az rca - ra mit kössek rá az autóból

(#4018) honeker válasza Gabor1123 (#4017) üzenetére


honeker
őstag

Tolato kamera....

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#4019) Gabor1123 válasza honeker (#4018) üzenetére


Gabor1123
tag

Ez is tiszta. Lehet nem fogalmaztam egyértelműen... Az megvan hogy a tolató kamerát kell rákötni, az nincs meg hogy a millió kábel közül melyik a kameráé. Nem rca csatlakozós, az túl szép lenne hogy kihúzom és ebbe bele dugom...

(#4020) aero. válasza Gabor1123 (#4019) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A gyári kamera nem Rca, hanem can-bus-os, kétlem, hogy erősebb mókolás nélkül működésre tudnád bírni.

(#4021) Gabor1123 válasza aero. (#4020) üzenetére


Gabor1123
tag

Ettől féltem... Az erősebb mókolás alatt mit értesz? Autó villamossági szerelő nyúljon csak hozzá? Vagy azért át lehet kötni otthon is? Esetleg egyszerűbb lenne mégis egy másik kamerát bekötni?

(#4022) aero. válasza Gabor1123 (#4021) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Gyári kábelkötegből a videójel leválasztása, leírni is bonyolultabban hangzik, mint az újat behúzni szerintem. :)

(#4023) honeker válasza aero. (#4022) üzenetére


honeker
őstag

:F

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#4024) #85619712 válasza aero. (#4020) üzenetére


#85619712
törölt tag

Sima kompozit video jel NTSC formátumban, fentebb linkeltem is a lábkiosztást ahonnan le lehet szedni a jelet, azért éppen nem ördögtől való feladat, de nem is kihúzom bedugom történet.

(#4025) gcsabi64


gcsabi64
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbiak közül melyiket javasolnátok (Ford Focus II kombihoz)?
- Xtrons
- Ez Nem találtam nevet
Ha ezeket nem akkor milyet?

(#4026) Csabex válasza gcsabi64 (#4025) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,
Xtrons-ról nem hallottam jót, a másik pedig valami fura shop vagy mi, ne foglalkozz avval.
Nekem is Focus II kombi van, de enyém a faceliftes verzió. Tiéd az sima vagy FL?
Én ezt rendeltem be ettől az eladótól és nincs gondom vele, minden működik szépen.
Ha a későbbiekben nincs igényed arra, hogy másik rendszert rakj rá, akkor nem szempont számodra az MCU típusa, de ha igen, akkor mindenképp MTCx vagy STM32 legyen, mert a "főzött romok" (valójában firmware) nem minden MCU típussal kompatibilisek.
Itt van egy videó, hogy miként is néz ki egy ilyen FW a gyárihoz képest.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4027) Csabex válasza Gabor1123 (#4021) üzenetére


Csabex
őstag

Én behúznék egy teljesen újat, nem bántanám a gyári köteget, ill. az sem megoldás, hogy a pinekbe dugdosod a kábeleket, mert idővel a mechanikai meg környezeti hatások miatt kontakthiba léphet fel.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4028) Gabor1123 válasza Csabex (#4027) üzenetére


Gabor1123
tag

Én is erre a megoldásra hajlok nem akarom bántani amiről nem tudom pontosan micsoda. Megnézem hogy tudom a legegyszerűbbenn beszerelni az újat, aztán neki is állok!

(#4029) gcsabi64 válasza Csabex (#4026) üzenetére


gcsabi64
csendes tag

Szia! Köszönöm a gyors választ. Nekem 2005-ös van nem FL.
Ezt találtam a boltban az enyémhez. Ha megveszem, akkor egy ilyet is veszek hozzá.
Az MCU típusa nem egyértelmű nekem a hírdetésből, és még az sem hogy PX5 vagy PX6-ot választok, vagy a 8 core-os opcióval választom a PX5-öt?
Gondolom hogy 4G+64G a javasolt. Látom még azt is hogy lehet bővíteni 128GB-re 17,26€-ért, de ott PX5-öt említí csak. Érdemes lehet bővíteni?

(#4030) Csabex válasza gcsabi64 (#4029) üzenetére


Csabex
őstag

Szívesen, nm :) Náluk csak az MTCx van, de ha nem szempont neked a gyári fw lecserélése, akkor nem fontos, de egy ilyen verziójú MCU-t könnyebb újra éleszteni mint a többi típust.
Inkább PX6, az újabb generáció és egy fokkal gyorsabb, de a PX5 is megfelelő, ha nincs rá akkora keret. Igazából a 4/64 Gb a javasolt, de ha csak rádió meg zene esetleg navi fut rajta, akkor elegendő lehet a kisebb is, de én javaslom a 4/64-et. A kamera az tökéletes, ugyanilyenem van tőlük csak más kivitelben, mert FL-nél más a rendszámtábla világítás akkor ezek szerint. Nem hinném, hogy megéri a bővítés, de ez is nagyon felhasználás függő dolog... Ha megnézed az összes hsz-em itt, akkor a kamera képéről is látsz képet, mert korábban töltöttem fel.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4031) aero. válasza #85619712 (#4024) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem olvastam vissza, ügyes. Bátorság kérdése. Én szvsz nem bolygatnám a gyári kábeleket. :R

(#4032) #85619712 válasza aero. (#4031) üzenetére


#85619712
törölt tag

Én meg nem kabeleznék be másikat, ha már ott a gyári. Így ott fog szomorkodni szegény hasztalan. :D Ki lehet azt a kabelt úgy is csípni a csurkából, hogy később vissza lehessen állítani a gyári állapotot, ha meggondolnád magad. Raksz a végére egy rca apa csatlakozót és öröm-boldogság. De ez én vagyok, és mindenki úgy csinálja ahogy tudja/szereti, ezt tiszteletben tartom. Inkább csak hangosan gondolkoztam. :P

(#4033) petymek válasza Csabex (#4030) üzenetére


petymek
senior tag

Végül tettél bordát a SOM-ra?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4034) iko1972


iko1972
csendes tag

Sziasztok!
Tavaly vettem egy új Toyota Plugin-Priust borzalmas fejegységgel.
Ki szeretném cserélni benne a gyári navigációt Androidosra.
Nincs kifejezetten bele való, de keresnék egy bátor jelentkezőt, aki segítene belebarkácsolni valamit.

(#4035) Csabex válasza petymek (#4033) üzenetére


Csabex
őstag

Nem, nem találtam azóta sem, de időm se volt sok :) Monitorozom a hőmérsékletet és olyan 68 az átlag, de ezekben a melegekben felment 80 körülire is, viszont akkor inkább kikapcsoltam a kijelzőt meg a streamet is, de gondolkodtam rajta, hogy kikapcsoljam teljesen... Ugye a Malayom van fent és ott a felső értesítési sávban ott van a kapcsoló.
Megott topiktárstól is kérdeztem priviben, de neki sincs még :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4036) Csabex válasza iko1972 (#4034) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,

Hűha, egy egy éves autóban ennyire borzalmas a fejegység? Egyébként szép példány, tetszik :DDD Most már nem, de holnap utánanézek és ha találok valamit, akkor bedobom, de őszintén szólva nem sok esélyt látok rá...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4037) aero. válasza Csabex (#4036) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Itt az lesz a baj, hogy az egész rendszer ezen nyugszik, hibridhajtás folyamatábra, stb. Univerzális nem fogja tudni kezelni, ehhez gyártott meg nem hiszem, hogy van már. :(
Sőt, ekkor Toyotákban még Carplay/AA sem volt, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#4038) iko1972 válasza aero. (#4037) üzenetére


iko1972
csendes tag

Csak nem a fejegységen nyugszik a hibridhajtás. Szerintem csak szép ábrákat rajzol ki.
Pont ez zavar, hogy tavaly már belerakhattak volna Carplay/AA-t. Nagyon bosszantó, hogy van benne egy szép nagy navi, de telefonról kell navigálni.

(#4039) iko1972 válasza Csabex (#4036) üzenetére


iko1972
csendes tag

Nem gondoltam, hogy gyári hozzá, de egy unuverzálisat csak bele lehet barkácsolni. Csak áram kell neki, és valahogy hang, alapesetben.

(#4040) #85619712 válasza iko1972 (#4034) üzenetére


#85619712
törölt tag

Van kifejezetten hozzá való, [link] igaz nem olcsó, de van.

(#4041) Csabex válasza iko1972 (#4039) üzenetére


Csabex
őstag

Utánanéztem és ahonnan én vettem a Fordba a sajátom, nekik is van egy 6/128-as ami 1280*720 felbontást tud és IPS. Annyi, hogy ahogyan leweegee írta, tényleg nem olcsó :(
Őket tudom ajánlani, mert amiket eddig vásároltam tőlük soha nem volt gond semmivel.
Egyébként biztató a dolog, mert ha jól látom, akkor Amerikai Priusosok sikeresen beépítették, de kérdés, hogy ez a ugyanaz a model egyáltalán, mert lehet ez EU verzió... Első körben azért megnézném élőben és készítenék pár fotót róla, illetve a csatlakozóit nézném meg, ha szét tudom kapni... Ma jó neked? Ha igen, akkor írj egy pm-et a címmel és összehozzuk. Élőben látni fogom azt is, hogy vállalom-e vagy sem, mert nem egy közönséges autóról beszélünk ami ráadásul nagyon fiatalkorú :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4042) iko1972 válasza #85619712 (#4040) üzenetére


iko1972
csendes tag

Köszi. Ez a Prius 4, legalább mechanikailag jó lehet.

(#4043) iko1972 válasza Csabex (#4041) üzenetére


iko1972
csendes tag

Köszi, jó nekem ma, küldtem PM-et. Az Amerikai nagyon hasonló,kérdés, hogy kábelezés szinten is azonos-e.

(#4044) Csabex válasza iko1972 (#4043) üzenetére


Csabex
őstag

Szívesen, nm :) Írtam az eladónak és megkérdeztem a kompatibilitást, illetve azt, hogy nem fognak elveszni olyan funkciók amiket a gyáriról tudsz vezérelni, beállítani. PM-re válaszoltam, akkor nemsokára indulok majd :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4045) #85619712 válasza iko1972 (#4042) üzenetére


#85619712
törölt tag

Kíváncsi vagyok mire fogtok jutni. Ennél a verziónál [link] leírás szerint a parkoló asszisztensen kívül minden működik, szóval nem olyan lehetetlen dolog ez szerintem. :K

(#4046) Csabex válasza #85619712 (#4045) üzenetére


Csabex
őstag

Egyelőre még itt tartunk :) Sikeresen szétkaptam a fél műszerfalat :DDD



Rengeteget fotóztam és az imént kérdeztem rá az eladóra, hogy a fotók alapján talál-e... Ha azt mondja igen, akkor meglátjuk a továbbiakat majd...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4047) petymek válasza #85619712 (#4045) üzenetére


petymek
senior tag

A parkoló asszisztens sem egy apróság. Műszaki vizsgán nem igen mehet át hivatalosan anélkül (sem).

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4048) #85619712 válasza Csabex (#4046) üzenetére


#85619712
törölt tag

Rendesen szétbombáztad :Y Jó sok csatlakozó van rajta. Kíváncsi leszek a kínaiak mit lépnek rá. :D

(#4049) #85619712 válasza petymek (#4047) üzenetére


#85619712
törölt tag

Passz, ehhez a részéhez (sem) nem értek, de nem túl biztató amit mondasz. De vizsgán hogy tesztelik? Beparkolnak vele vagy mi?

(#4050) Csabex válasza petymek (#4047) üzenetére


Csabex
őstag

Parkoló asszisztens? Az csak egy feature, nem? Ergo olyan mint a tempomat, tehát ha akarod használod, ha nem nem, de nem hinném, hogy műszakin osztana vagy szorozna a kényelmi segédeszközök megfelelő működése...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.