Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) cs.istvan válasza honeker (#4199) üzenetére


cs.istvan
újonc

Feltöltöttem egy olyan videót, amit a kínainak csináltunk. Így viselkedik a canbus doboz nélkül (ott van a tetején :) ) https://youtu.be/hJbraV_UuKo
Képet csatolom, remélem látszik.
Most azt írta a kínai, hogy küld egy MT-SS-07 típusú canbust, a mostani MT-SS-03B helyett...

[ Szerkesztve ]

(#4202) iceQ! válasza iceQ! (#4157) üzenetére


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Erre esetleg valaki tud egy jobb, újabb rádiót? Mostani kinézete olyan fapados.

Illetve más kérdés:

Tolató kamerát ha bekötöm ilyennel, honnan kapják meg előröl az kis wifi egység a 12 voltot?

Hátul gondolom a tolató lámpa lesz az "erőforrás".

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4203) #85619712 válasza iceQ! (#4202) üzenetére


#85619712
törölt tag

Én a fejegység gyújtás vezetéket (ACC) "csapolnám" meg.

(#4204) iceQ! válasza #85619712 (#4203) üzenetére


iceQ!
addikt

Hogy csapolnád meg? :))

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4205) Rick4 válasza iceQ! (#4204) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolom egy erre a célra szolgáló termékkel. Pl egy a rengeteg közül: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4206) Rick4 válasza iceQ! (#4202) üzenetére


Rick4
félisten

Célszerű a rádió remote 12V+ szálát rákötni, és utána akkor kap 12V-ot, amikor a rádió is megy, jellemzően a kék szál az euro csatiban, ha van kis ezüst címke, akkor remote 12V+, AMP, power antenna, stb feliratok lesznek rajta.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4207) Rick4 válasza Diák66 (#4186) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem meg 15 éve volt a DAB-nak értelme, ha akkor nem építették meg a hálózatot, ma már ne is tegyék, manapság mindenkinek ott a telefonon a mobilnet, hallgasson csak netrádiót, és nem kell semmiféle plusz sugárzással szennyezni az étert. Örüljünk ennek.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4208) iceQ! válasza Rick4 (#4206) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi, van ezüst címke. Megnézem valamikor :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4209) #85619712 válasza iceQ! (#4204) üzenetére


#85619712
törölt tag

Őszintelén megmondva, én a sniccerrel blankolós, oda forrasztós majd bandázsolós megoldásra gondoltam, amivel elb@szol egy fél napot. De amit Rick4 vázolt, az inkább user friendly megoldás. :DDD Viszont valami nem világos, a fejegység honnan fogja tudni, hogy te épp tolatsz? A canbus dobozka átkapcsolja neked tolató üzemmódba?

(#4210) iceQ! válasza #85619712 (#4209) üzenetére


iceQ!
addikt

Amint rükvercbe rakom a képet át is váltaná, de nincs még kamera. Helye biztos hogy megvan valahol, csak nem tudom hogy hol. Itt egy kép a fejegység "seggéről" :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4211) Rick4 válasza iceQ! (#4210) üzenetére


Rick4
félisten

Ott a tolatókamera vezetéke (reverse- brown) kábel, az kell neked, a kamerát bekötöd a hátsó szekcióban, ott a tolatólámpáról kapja majd a jelet, a wifi meg átlövi azt a jelet előre a rádiónak, és 12V-ot ad a bara szálra, ekor átvált a tolatókamera bemenetre. A kis wifis egység első része pedig a rádió kék száljáról (ant power blue) kapja a 12V-ot, amikor a rádió működik, és az a sejtésem, hogy ehez még canbus dobozka se kell.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4212) #85619712 válasza iceQ! (#4210) üzenetére


#85619712
törölt tag

Az a camera feliratú rca aljzat elég gyanús ott. Le kell róla húzni azt a műanyag porvédőt.

(#4213) Rick4 válasza #85619712 (#4212) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, az már a video bemenet, ahova a sárga CRA-t dugod.
Az előző képesóden az alsó egység megy hátra, a felső pedig a rádióhoz, anak a sárga RCA dugóját dugd ide. Hátul a piros tápcsatin nyomod be a távadónak a 12V-ot a tolatólámpáról, az első szettnél pedig a bekötés alapján a megflelő szálat közöt az említett reverse szálra.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4214) #85619712 válasza Rick4 (#4213) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nekem nagyjából összeállt a kép, csak azon filózom, hogy kell az a reverse szál? A canbus átváltja tolató üzembe, a fejegység fogadja a kamera jelet a camera rca aljzaton. Az adó/vevő páros, meg ha megkapja a maga 12 voltját akkor szolgáltatja a képet a sárga rca dugón nem? Tehát a barna reverse szál nem csak akkor játszik, ha nincs canbus vezérelte tolató üzembe váltás? :F Na de majd kiderül minden élesben. :D

[ Szerkesztve ]

(#4215) iceQ! válasza #85619712 (#4212) üzenetére


iceQ!
addikt

Oda megy a sárga kabel, viszont van egy fekete és egy piros. Azt nem tudom hogy hova megy elől.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4216) Rick4 válasza #85619712 (#4214) üzenetére


Rick4
félisten

Elvileg de, viszont nem értem, minek a rádiónak a cambus? Mi megy rajta, hogy kell a pozitívon és a negatívon kívül más is?
A rádiót alapból a reverse- számon érkező jel teszi tolatókamera kijelző módba, ennl biztosabb megoldás nincs, a can bushoz nem értek.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4217) #85619712 válasza iceQ! (#4215) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ja, hogy úgy. A fekete megy a feketére (b- black) a piros a kékre (ant power blue).

(#4218) #85619712 válasza Rick4 (#4216) üzenetére


#85619712
törölt tag

Jó kérdés, az enyémhez is adtak, de én lehúztam a csurkából mert elég nagy áramfelvetele volt alapból valamiért. Nélküle is megy minden ahogy kell, bár elég fapados a kocsim, a komfortelektronika kimerül az elektromos ablakokban. :D

(#4219) Pityu89 válasza Rick4 (#4216) üzenetére


Pityu89
senior tag

Nekem a CANbusrol leszed egy csomó infót. Külső hőmérséklet, kormány vezérlés, tolatókamera mód. Sőt, azt is jelzi melyik ajtó van nyitva. Ezzel a funkcióval reggel már ajtónyitásra elkezd bootolni a rádió, mire indítok már működő képes. (Ez a funkció mondjuk hol működik, hol nem. :) )

(#4220) iceQ! válasza Pityu89 (#4219) üzenetére


iceQ!
addikt

Így van, erre kell a Canbus. Nekem bootol eddig mindig ajtó nyitásra. Mire beülök a kocsiba már minden ready :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4221) iceQ! válasza #85619712 (#4217) üzenetére


iceQ!
addikt

Ok. Megnézem hogy így jó lesz e. :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4222) Pityu89 válasza iceQ! (#4220) üzenetére


Pityu89
senior tag

Olasz kocsim van, ez feature nem bug. :DD

(#4223) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Sziasztok!

Hátha tud valaki segíteni...

Van egy ilyen fejegységem. Sajnos valami gebasz van vele. Betölt az Android viszont a kezdőképernyő lefagy, az állapotsor nem jelenik meg, a képernyő nem reagál és villog, ide-oda ugrál a kezdőképernyő és egy háttérkép között. USB-n csatlakoztattam egy egeret, mutató van, kattintani viszont nem tudok. Először megpróbálkoztam recoveryből egy gyári visszaállítással. Ugyanez. Átbányásztam a 4PDA-t. Találtam korábbi firmwareket. Próbáltam "upgradelni". Minden maradt a régiben csak az ikonok változtak. Az érdekesség, hogy az androidos bootlogo előtt a korábban beállított autólogó megjelenik, a hátsó kamera továbbra is bekapcsol ha tolatok. Nem tudom mit lehetne még tenni.

CPU: Allwinner T3 QuadCore
Android 6.0.1

Köszönöm.

Romanes eunt domus

(#4224) Csabex válasza FіkuszKukіsz (#4223) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,

Ha korábbi fw-el is hasonló volt a helyzet, akkor szerintem egy MCU frissítésre lenne szükséged. Azt nem találtál 4PDA-n? Korábban Petymek dobott be ide egy MCU-s oldalt, pontosabban a yandex-et amit ebben a hsz-ben tett közzé, nézz körül itt is. btw, az android 6 eléggé őskövület sajnos :(

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4225) FіkuszKukіsz válasza Csabex (#4224) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Köszi, találtam MCU-t de még azzal nem próbálkoztam, mivel könnyen tégla lehet. Lehet nincs más lehetőségem. Ha ez sem megy, akkor sajnos kell vennem egy másikat.
Ellenben én is megosztok egy yandexes firmware oldalt, a Kaier HU-k firmwarei vannak fenn. Hátha valakinek jól jön.

[link]

Romanes eunt domus

(#4226) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Még egy linket megosztanék, itt vannak firmwarek és MCU-k is.

[link]

Romanes eunt domus

(#4227) Gabor1123


Gabor1123
tag

Sziasztok
Topway Ts10 készülék oldalsó érintő gombjai nem reagálnak semmire. Ezen kívül minden tökéletesen működik, most frissítettem fw t is, az sem hozott változást. Van bárkinek ötlete mit tudok vele kezdeni?
Előre is köszönöm

(#4228) Rick4


Rick4
félisten

Srácok, olvastam erről az agama appról, feltettem, de már ott megakad a dolog, hogy a rádió app helyet se találom. Egy alis 4/64+ 8 magos procis és 9"- ős kijelzős csodám van, devcheck szerint ez ez alps 825x- pro készülék lenne.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4229) petymek válasza Gabor1123 (#4227) üzenetére


petymek
senior tag

Próbáltad az érintő gombokat rátanítani?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4230) Gabor1123 válasza petymek (#4229) üzenetére


Gabor1123
tag

Nem, azt hol tudnám megcsinálni? Nem találtam ilyen opciót.

(#4231) svgyula válasza Rick4 (#4228) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ez fura nekem alapból berakta azokat amik a rendszerben alapértelmezett alkalmazások voltak.
Ha másodlagos alkalmazást akarok beállítani akkor kell/lehet keresni. Viszont van lehetőség az alkalmazás kiválasztásra is.
Hosszan "tapizod" a kívánt ikont és feljön egy menü. Ikon, név, app.
Nem a keresésre tapizol hanem az app-ra és akkor előhozza az összes telepített alkalmazást. Ott megtalálod a rádiót is........
Ezzel a módszerrel tudsz akár több alkalmazást hozzárendelni a helyhez. Ez nem túl bonyolult launcher. Kiválóan testre szabható.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#4232) Oldbiggy válasza Rick4 (#4228) üzenetére


Oldbiggy
tag

Agama.. [link]

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#4233) iceQ!


iceQ!
addikt

Ez mi lenne? Külső mikrofon csatija?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4234) #85619712 válasza iceQ! (#4233) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nincs a kocsiban az ellendarabja? Szerintem ha van gyári beépített mikrofon a kocsiba, ezt rácuppantod és használható, miután aktiváló a menüben.

[ Szerkesztve ]

(#4235) iceQ! válasza #85619712 (#4234) üzenetére


iceQ!
addikt

Nincs. Gyári fejegység nem tud semmit. Ebből gondolom, hogy nincs benne gyari mikrofon. Illetve Bluetooth.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4236) Csabex válasza iceQ! (#4233) üzenetére


Csabex
őstag

Nem kaptál vele külső mikrofont? Azt mindig szokták mellékelni, eddig nem találkoztam olyannal ahol nem adták volna... Kérdezz rá az eladóra, lehet lemaradt a csomagból...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4237) iceQ! válasza Csabex (#4236) üzenetére


iceQ!
addikt

Nincs hozzá. Ennyi cuccot kaptam én is amennyi a képen látható.

Közepén az usb kábel (azaz egy szálas :DDD) az nem az.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4238) #85619712 válasza iceQ! (#4235) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nem nehéz kideríteni, a tetővilágitás dobozában bújik meg a mikrofon, lásd a képen. Nekem se tudott semmit a gyári fejegység a fordban, mégis ott volt a mikrofon. Egy próbát megér.

(#4239) iceQ! válasza #85619712 (#4238) üzenetére


iceQ!
addikt

Bakker és ott van nekem is. :Y

Akkor hol van a kábel? :F

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4240) iceQ! válasza iceQ! (#4239) üzenetére


iceQ!
addikt

Pár kép, ilyen kábel nincs viszont ugyan úgy van ott mikrofon (????).

[kép] [kép] [kép] [kép]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4241) #85619712 válasza iceQ! (#4239) üzenetére


#85619712
törölt tag

Le kell szedni és belenézni, az a biztos. Lehet tényleg nincs is ott semmi. Itt egy kis segítség :

Bár elég egyértelműen fogalmaz, kihangosítóval ellátott kocsinál van ott mikrofon.

[ Szerkesztve ]

(#4242) iceQ! válasza #85619712 (#4241) üzenetére


iceQ!
addikt

Ha lesz ott mikrofon, akkor hol lesz a kábel? :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4243) #85619712 válasza iceQ! (#4242) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nekem pl. hozzá volt bandázsolva a gyári csurkához, jóformán észrevehetetlenül, csak egy kis dudor árulkodott róla. Nem mondom, hogy nálad is ez van, de kiderül minden ha lepattintod a tetőlámpa boxot.

(#4244) iceQ! válasza #85619712 (#4243) üzenetére


iceQ!
addikt

Na itt nincs mikrofon. :(

USB-lehetne a fejegységhez csatlakoztatni? :F

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4245) #85619712 válasza iceQ! (#4244) üzenetére


#85619712
törölt tag

Jó kérdés, ez engem is érdekel, elvileg mennie kell, az android kezeli a HID eszközöket. Vagy még ott van az az opció, hogy szerzel egy bontott gyári VW mikrofont. Esetleg a jelenlegi fejegységből kiálló csatlakozót lecseréled egy szabványos jack aljzatra, és így bármilyen külső jack dugós mikrofont fogad.

(#4246) iceQ! válasza #85619712 (#4245) üzenetére


iceQ!
addikt

Alaplapon van. Nem lehet cserélni. Forrasztani pedig nem szeretnék.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4247) iceQ! válasza #85619712 (#4245) üzenetére


iceQ!
addikt

Ez esetleg?

[link]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4248) #85619712 válasza iceQ! (#4247) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nem tudom, nem látom hova passzol itt a droidos fejegységedből kilógó mic kábel. Lehet vakvágányra futottunk, és csabexnak van igaza, ez valami spéci mikrofon csatlakozó. Rá kéne írni az eladóra mit mond. Ha nagyon nem boldogulsz, még mindig ott van az opció, hogy kicserél(tet)ed azt a fura csatlakozót egy szabványosabbra:
Ehhez nem kell bántani a fejegységet, nem az alaplap felől cserélni, hanem csak a négyszögletes csatit levágni a drót végéről, és egy ilyen jack aljzatot rápattintani. Ha nem válaszol az eladó, mókolni kell nincs mese.

[ Szerkesztve ]

(#4249) iceQ! válasza #85619712 (#4248) üzenetére


iceQ!
addikt

Megvan a mikrofon. Spéci csatlakozója van... :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4250) Rick4 válasza svgyula (#4231) üzenetére


Rick4
félisten

Köszi, ezzel nem lenne gond, mivel egyrészt kiírja, mit kell csinálni, másrészt értem, mit akar, csinálom, de nekem nincs rádió ikon a feljövők között. :D
Szóval enélkül hogy fog menni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.