Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Diák66 válasza svgyula (#1000) üzenetére


Diák66
őstag

Kipróbáltam már, hogy milyen a DAB+ vétel menet közben autóban. Még a kínai kis ablakra ragaszható vacakkal. Székesfehérvár után a velencei tótól stabilan jött, ahogy Budapest felé haladtam. Itthon is hallgatom az Osztrák adókat alkalmanként, igaz az tetőantennával valósul meg, de nem kis távolságból.

(#1002) Kia Sportage


Kia Sportage
újonc

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni! Van egy 2015 Kia Sportage gyári navis fejegység. Gyári tolatókamerás. Szeretnék bele egy Androidos fejegységet. AliExpressen néztem már több félét. Csak ezt a CANbus os témát nem értem még. Kell e vagy nem kell e olyan modul nekem?! Köszönöm szépen előre is a segítséget!

(#1003) bl4ze válasza Kia Sportage (#1002) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez a fajta van neki, ezt még érdemes tudni :

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#1004) Kia Sportage


Kia Sportage
újonc

:)

(#1005) Szab1990


Szab1990
csendes tag

Sziasztok :) Kis segítséget szeretnék kérni. Van egy wondefoo fejegységem alfa 159-ben. Tavaly raktam be ,akkor még nem volt kiépítve a tolatókamera. Mostanáig tolatáskor mindig váltott a kép ugye csak fekete képpel. A héten beépítettem a tolatókamerát. 12V-t a tolatólámpáról vettem le. A kamera működik Av módban kipróbáltam. De most tolatáskor nem vált át a kép. Kis segítséget merre induljak el.

(#1007) Szab1990 válasza megott (#1006) üzenetére


Szab1990
csendes tag

[kép] [kép] [kép]
Sok választás nincs hova kösse be az ember. Vmiert a Can bus nem közli a fejegyseggel hogy R fokozatban van.

(#1009) Szab1990 válasza megott (#1008) üzenetére


Szab1990
csendes tag

Tegnap csak bele léptem. De csak front camerat lattam és az off-on volt.

(#1011) Szab1990 válasza megott (#1010) üzenetére


Szab1990
csendes tag

Ebben tudsz egy kis leirast melyik menü pont alatt mit nézzek meg?

(#1013) svgyula válasza Szab1990 (#1011) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A rádión a "parking" vezetéket összekötötted a tolatólámpa vezetékével? Meg ugye a rádión van direkt tolató kamera bemenet és nem az AV bemenetre kell kötni. Amikor a "parking"(lehet más neve is) megkapja a feszültséget átvált a kijelző a kamerára.Nem elég a kamera vezetékét elvinni a rádióhoz hacsak az nem tartalmaz egy plusz vezetéket a sorcsatlakozóban. Máskülönben külön kell bekötni. Ez a "titok".

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#1014) aero. válasza Szab1990 (#1005) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az RCA kis piros pozitívját is rákötötted a tolatólámpa 12V-ra? A fejnél lévő végét pedig a fejegység vonatkozó (ált. narancssárga) pozitívjára.

(#1015) svgyula


svgyula
addikt

Lejárt a szerkesztés....
A mellékelt kapcsoláson(egy sok közül) látszik, hogy a camera a rádiótól kap jelet és nem a hátsó lámpától! A hátsó lámpa jelét a park_in re kell kapcsolni és a kamera megfelelő vezetékeit a jelnek megfelelően kell bekötni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#1016) svgyula válasza aero. (#1014) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A kamerát nem a "narancssárga" vezetékre kell kötni! Mert akkor állandóan feszültség alatt van! Nézd meg a Képet amit beraktam ott van a piros nyíl felett a kamera földelés és eggyel felette a +12V. A következő pedig a bemenő jel(videó).

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#1017) aero. válasza svgyula (#1016) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szia, köszi, ezt tudom, rengeteget szereltem már be, nem a kamerát kell odakötni, hanem a fej váltójelét. Én az RCA piros pozitívjáról beszéltem, az csak akkor kap jelet, ha a tolatólámpa áram alatt van. A másik vége a bemenő RCA-ból jön ki, az kell a narancssárgára, többségében CAM IN jelzésű vezeték amúgy.

(#1018) bl4ze válasza aero. (#1017) üzenetére


bl4ze
veterán

+1
Nálam is elsőre, gond nélkül működött amikor szerelted.
Azóta is imádom :R

Mármint nem téged, a tolató kamerát !! hihi :DD

.:. bl4ze .:.

(#1019) Szab1990


Szab1990
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget 😉 Valóban narancs vezeteket kellet osszekotni az RCA-nal lévő piros vezetékkel. Az zavart meg hogy a rádió tetején más felirat volt mint magán a vezeteken. Köszönöm még1x ☺️

(#1020) Szab1990 válasza Szab1990 (#1019) üzenetére


Szab1990
csendes tag

[kép] [kép] [kép]
Kaptam segítséget a gyartotól is. Piros pont nekik 😉

(#1022) Diák66 válasza Szab1990 (#1019) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem is hasonló kínai fejegységem van, de gond nélkül működik a piros vezeték bekötése nélkül. Amíg nem volt kamera fekete képernyő jött fel nekem is. Most a kamera simán csak az RCA-val csatlakozik. A plusz piros szál nincs bekötve. A kamera szűrőn keresztül kapja a tápot közvetlenül a tolatólámpáról.

(#1023) aero. válasza Diák66 (#1022) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A canbusos autok valtanak maguktol ugye, ott csak a videjol hianyzik. Ha ott a kamera megkapja az aramot, lesz kep egybol, nem kell az extra jel. Nem tudom, hogy itt miert kellett pontosan, mivel nem latom, megmondani sem tudom, de vegul is az egy 100%-os extra pont, amivel mukodesre lehet birni, igy a sztori vegul is lezarhato.:D

[ Szerkesztve ]

(#1024) SzDezs


SzDezs
csendes tag

Sziasztok,
Nem teljesen fejegységgel kapcsolatos kérdés, inkább droidos.
Nemrég bepakoltam a fejegységet. Tökéletesen működik, leszámítva, hogy a mikrofon elég gyatra (mintha túl sok lenne a zajszűrés).
A kérdésem az, hogy iszonyatosan bosszant, hogy mikor leparkolok a kocsival sleep módba lép a fejegység, ami nem baj, mert a másnapi induláskor nem kell várni rá, hogy elinduljon, ami bosszant, hogy az általam a parkolás előtt megnyitott alkalmazások (phone, poweramp, vagy fmbrádió) ilyenkor előugranak.
Van valami megoldás arra, hogy ilyenkor automatikusan kilője ezeket? Vagy csak rootolással és app killerrel?
Előre is köszi!

(#1025) seger


seger
addikt

Kihangosítóval kapcsolatban kérdeznék.
Ki milyen mikorfont használ kihangosútó funkcióhoz? Gyárilag nem volt tartozék, amivel próbáltam, azok meg elég rosz minőségben hallanak. Olyan mintha sokat késne. Mikor asztalon próbáltam, beépített mikorfonnal elég jó volt. Beépítve a gyári gyenge, amit rákötök azzal is.
Valakinek ötlete? Esetleg lehetséges, hogy a külső mikrofont külön aktiválni vagy bekapcsolni kellene?

(#1026) aero. válasza seger (#1025) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem kaptál hozzá külső mikrofont? Nekem mindegyikhez járt eddig.

(#1027) seger válasza aero. (#1026) üzenetére


seger
addikt

Nem. Még a mic vezeték sem volt kivezetve. A csatlakozó leírásán szerepelt, melyik érintkező a mic. Be is kötöttem.

(#1028) aero. válasza seger (#1027) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Milyen egysegrol van szo?

(#1029) seger válasza aero. (#1028) üzenetére


seger
addikt

Most a tipust nem tudom azonnal. De ilyen.
Hátul a csatlakozón (első fehér) 19-es mic-, 20-as mic+
kép link
kép link

[ Szerkesztve ]

(#1030) aero. válasza seger (#1029) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Jah, igen, ezekhez az echte kínai csodálkhoz nem adnak. A többi csatlakozó az mi?

(#1031) seger válasza aero. (#1030) üzenetére


seger
addikt

2 db az usb. 1db video ki-be, 1db aux, sub, 1db tolató kamera.... most hirtelen ennyi jut eszembe

(#1032) aero. válasza seger (#1031) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Attol függ a jack resze hogyan mukodik, de arra kotheto mikrofon. A normal egysegekhez is jack-es, csak ott kivan vezetve a csati.

(#1033) sasquach


sasquach
csendes tag

Sziasztok!

Sokan kerestek FM Radió alkalmazást.

NavRadio+ (PX3, PX5. PX6 and PX30) Free Paid
NavRadio+ (Allwinner T3, T8 and IntelSC9853(TS9)) Free

Radio App (PX3, PX5. PX6 and PX30) Free

ZTE MF-833V stick összelövése (ISUDAR PX5 4GB RAM, Gyári Android Auto Oreo)

1, Bedugod a sticket egy PC-be és feltelepíted a drivereket.
2, A Webes felületen kikapcsolod az automatikus csatlakozást, valamint ha be lenne kapcsolva a PIN kód, akkor kikapcsolod azt is. (Nekem nem volt bekapcsolva)
3, Letöltöd a DC Unlocker Clientet
4, Elindítod Administrátorként és feleimerteted vele a sticket.
Manufacturer -> ZTE Modem, Model -> AudoDetect
5, Miután felismeri a sticket és a SIM-et a DC UnlockerClient, a bal alsó részén található ablakban kiadod a következő parancsot:
AT+ZCDRUN=8
Valami ilyen üzenetet kapsz, ha OK: result(0:FAIL 1:SUCCESS):1
Ezzel kikapcsolódik a CD-ROM funkciót és az RNDIS/Ethernet over USB mód is.
Innentől kezdve, ha bedugod egy PC-be, akkor nem történik semmi, még a web interface sem fog megjelenni!
Visszaállítani így kell, ha később mégis kellene használnod a sticket:
AT+ZCDRUN=9
AT+ZCDRUN=F
6, Letöltöd a Play Áruházból a következő programot Mobile Network Settings
7, Csatlakoztatod a sticket, megvárod amíg a LED "elkékül" és beállítod az APN-t a 6-os pontban említett programban.
8, Az Beállítások menüben, "Car settings" almenüben engedélyezni kell, hogy milyen programok használhassanak 4G netet vezetés közben. Ha már rá van adva a gyújtás, akkor "vezetés" üzemmódba kerül a fejegység.

Ezek után, ha minden jól megy akkor az állapotsoron megjelenik a jelerősséget megjelenítő ikon a 4G felirattal. Mivel az OS nem WiFi-nek ismerte fel a a kapcsolatot egy csomó adatmennyiséget is lehet spórolni.

MCU Repo ("SoundPacthed") , Stock

[ Szerkesztve ]

(#1034) Volfram42


Volfram42
senior tag

Sziasztok. Eléggé érdekes problémát generáltam magamnak és erre szeretnék tippet kérni. Remélem jó helyre írok.
Egy mk2 Ford Mondeo-ba nemrég szereltem be mk3-ba való üléseket. Ezeknek a fejtámla részében van monitor. Vajon egy androidos eszköz is képes lehet működésre bírni őket vagy csak egy gyári Ford fejegység? Illetve az mk2-be 1.8 DIN hely van. Ha jól tudom akkor az mk3 meg 2 DIN-es. Szóval a gyári lehet bele sem megy. Van-e valami ötletetej erre? Vagy vágjam ki a monitorokat azt rakjak be valahogy a helyükre androidosat?
Köszönöm a segítséget.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#1035) bl4ze válasza sasquach (#1033) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez normál rádió app, vagy kell hozzá folyamatos net ?
T8 Allwinner fejegységem van 8.1 droiddal.

.:. bl4ze .:.

(#1036) sasquach válasza bl4ze (#1035) üzenetére


sasquach
csendes tag

FM Rádió, csak antenna kell hozzá :)

(#1037) seger válasza aero. (#1032) üzenetére


seger
addikt

Ezen nincsen jack!

(#1038) bl4ze válasza sasquach (#1036) üzenetére


bl4ze
veterán

Remek, akkor kipróbálom. Gondolom root nem kell hozzá, stb.
Egy próbát megér :)

.:. bl4ze .:.

(#1039) aero. válasza seger (#1037) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem arra van az aux csati? Marmint X pines ami auxba vegzodik.

(#1040) Kia Sportage


Kia Sportage
újonc

Sziasztok. Az ASOTTU markaról mint egy androidos fejegység mi a tapasztalat vagy vélemény? Tervezem rendelni most AliExpressen. Android 9.0.4/32 GB ram. Kia Sportage 2015 évjárat.
Több helyről hallom hogy ezek az utólagos Androidos fejek gyengébb a rádiójuk. Gyengébb a jel fogás, érzéketlenebbek. Meg olyat is hallottam hogy jobban meríti az akksit álló helyzetben. Nagy az áram felvétele. Ez mennyira igaz? Köszike

(#1041) Diák66 válasza Kia Sportage (#1040) üzenetére


Diák66
őstag

Az a helyzet, hogy nagy a szórás, valamelyik jó, valamelyik nem. A drágábban általában jobbak (70.000 Ft-tól) Írj az eladónak és kérdezd meg az MCU verziót. Az sokmindent elárul.

(#1042) Kia Sportage


Kia Sportage
újonc

Megkérdezem. Amint válaszol írok. Addig is köszönöm. Nem szeretnék abszolút rávseszni ezzel hogy a jó minőségű gyárit feladom egy ismeretlen nem olyan jól működő fejegységre.

(#1043) bl4ze válasza Kia Sportage (#1040) üzenetére


bl4ze
veterán

Jók az ASOTTU és Infidnavi fejegységek. Gyakorlatilag teljesen megegyezőek.
Nekem Infidnavi van, van itt fórumos akinek pedig ASOTTU.
Mindkettő 2015-ös Sportage-ban. Az enyém hibátlan.

sasquach : feltettem a rádió app-ot. Elég baba. Az ingyenes verzió eléggé le van butítva, cserébe viszont minden látszik.
Leszedtem egy "Paid" és "Full" apk-t azokban több opció volt, viszont például az RDS text nem fért ki, levágta vagy az alját, vagy a tetejét.
Te milyen verziót használsz? Én most a gyári rádió app-ot lecseréltem erre, ezt indítja az UI ha rádióra bökök :)

.:. bl4ze .:.

(#1044) Diák66 válasza bl4ze (#1043) üzenetére


Diák66
őstag

Megnézem ezt az appot, de gyanítom, hogy csak at MTC Abcd..... MCU verziókkal megy. Nekem meg S32F0 van. :(

(#1045) bl4ze válasza Diák66 (#1044) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem MCU... Android 8.1 és tökéletesen fut, Allwinner T8 procis a fejegység.

.:. bl4ze .:.

(#1046) Kia Sportage


Kia Sportage
újonc

Értem. Köszönöm szépen az infót. Kaptam is választ
Az MCU TP67G1D 0.18
Ezt irta az eladó
Nekem fiúk ez sajnos semmit nem mond. Nem értek így mélyebben ezekbe a dolgokba.
Az lenne a lényeg az új Rádió ne legyen gagyi jelvételű, gyengébb az Antenna mert így hiába adnék ki 90 e et.
Meg olyat is halottam hogy sok ilyen kínai nagyon sok áramot vesz fel és lemeritheti az akksit ha nem mindennap használja az ember.

(#1047) sasquach válasza bl4ze (#1043) üzenetére


sasquach
csendes tag

bl4ze:
Decemberben előfizettem a DIGI Mobira +stickre. 50GB/hó/1000HUF azóta főleg internet
rádiót hallgatok. Hajdú-Biharban lakom és itt nagyon sok román FM adó a magyarhoz közeli frekvencián sugároz ez meghülyíti az FM rádiót, pl: a BestFM-nél 100-bók 99-szer nem működik az RDS-RT, Radió1 és Retro Rádiónál meg 100%-ban igen. :( Majd egy erősítő remélem megoldja. Egyébként Skoda Ocatavia II FL gyár rádiót (Colombus NAVI nélkül) cseréltem le.

Pár hete váltottam a NavRadio+ free-re, azóta ezt használom, de felraktam a Radio App 0.95-öt is.

A gyári rádió app néha elfelejtette a mentett állomásokat, NavRadio+-szal meg el lehet menteni és ha így járok simán visszatöltöm az RDS-RT is jobb, mert nem scrolloz mint a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#1048) da012807


da012807
csendes tag

Px6 STM32 mcu- n nem működnek az appok.:(

(#1049) bl4ze válasza sasquach (#1047) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem is van egy Digi SIM-em, ingyenes. Próbáltam annó USB stick-ről adni a fejegységnek netet - nem ment sehogy sem :(
Tetszik ez a Navradio+ az RDS kezelése mindenképpen jobb, stabilabb ránézésre is mint a gyári UI-hoz tartozó rádió
Bíztam benne találok egy FULL vagy PAID verziót ahol már a logok is mennek, le lehet tölteni.
Ami ilyen volt a logo unzip-nél kifagyott, letöröltem.

.:. bl4ze .:.

(#1050) seger válasza sasquach (#1033) üzenetére


seger
addikt

Nekem egyik sem megy. Az első elindul, de nem tudok keresni sem. A második nem is telepíthető. Más app létezik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.