Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) Csabex válasza zole72 (#4750) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,

Nagyon szívesen, nm :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4752) honeker válasza zole72 (#4750) üzenetére


honeker
őstag

Ezt irt én is :Y

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#4753) zole72 válasza honeker (#4752) üzenetére


zole72
tag

Neked is köszi. :R

(#4754) megott válasza Csabex (#4749) üzenetére


megott
tag

"csak nem értem minek kell bujkálni"

Már megismertük jellemét és gerincességét.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#4755) honeker válasza Csabex (#4751) üzenetére


honeker
őstag

Melyik zene lejátszot lehet integrálnia fő kijelzöre ?....és müködik is

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#4756) DzsoZee34


DzsoZee34
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek, hátha tudtok segíteni a döntésben. :)
2008-as Mazda 6-osomba szeretnék új fejegységet, és mivel nincs rá 200ezer forintom, hogy itthon ismert márkát válasszak, így kissebb utánajárás után az alábbiak közül már nem tudom tovább szűkíteni a listám:
A legolcsóbb, Junsun V1Pro: [link]
Ennél abban sem vagyok biztos, hogy 2+32 legyen octa core-al, vagy 4+64 octa core-al. Mindkettő olcsóbb az ezután jövőknél, de ér 50 eurot az a 2 gb ram? Mekkora lehet a startupok közti különbség kb? Ára 80-100ezer Ft változattól függően.
- aggaszt, hogy csak alin vehető, csak 1 év a garancia
+ viszont jónak tűnik(?), és voltak akik dicsérték az ettől gyengébbeket, van EU stock, biztosan BOSE kompatibilis

Ami a legjobb lenne, de sajnos a legdrágább, és még kell hozzá vám+áfa, Joying 8 Inch Mazda 6: [link] Ára Kb.150ezer Ft áfával, plusz vám...
+ sok jót hallottam a gyártóról, 2 év garancia, jó hardver, jó szoftver, fizikai gombok
- de nem tudom BOSE kompatibilis-e (igaz az utólag is megoldható), nincs EU raktárom...

A köztes megoldás, Eonon Mazda 6: [link] Ára kb. 100ezer Ft
+ van EU raktár, 2 év gari, hallottam jókat, biztosan BOSE kompatibilis
- hardveresen lehet gyenge (a listámon biztosan), hallottam róla rosszakat is

Szerintetek ár/érték arányban melyiket lenne érdemes megvennem? Több évre tervezek az autóval, vezetés közben főleg munka miatt waze/maps, spotify és telefonálás állandó társaim, ezért ezek futása, és a megbízhatóság fontos lenne. Tudnátok segíteni? :) Köszönöm előre is! :R

(#4757) Csabex válasza honeker (#4755) üzenetére


Csabex
őstag

Szerintem a Poweramp... Többen is dicsértek itt a topikban is és ki lehet rakni a fő kijelzőre ha használsz lauchert.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4758) Csabex válasza DzsoZee34 (#4756) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,

A +2 Gb nem is csak a startup sebessége miatt, hanem a felhasználói szokásaid amiket felsoroltál, azok miatt szerintem ajánlott a 4/64. Szerény véleményem szerint a Joying nem lehet rossz döntés... Kérdezz rájuk, mert már ki lehet játszani a vámot, csak lehet nem mindenki tudja megoldani. Hááátttt a több év az itt relatív, mert ugye ez nem egy komoly teszteken átesett eszköz, szóval bármi lehet...
Egy nagyon fontos szempont az MCU típusa, mert ha ne adj Isten valami miatt meghal teljesen a rendszer, akkor az MTCx eszközöket könnyen újra tudod éleszteni, illetve ha különleges firmware-t (custom rom) szeretnél, akkor ez is egy lényeges szempont.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4759) honeker válasza Csabex (#4757) üzenetére


honeker
őstag

Ki probálom..... :R

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#4760) petymek válasza DzsoZee34 (#4756) üzenetére


petymek
senior tag

Ne foglalkozz vele, mit szitáztak az előlapra. Teljesen mindegy, azt nézd mi van belül. Rockchip+MTCx MCU a legjobb választás minden szempontból.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4761) DzsoZee34 válasza Csabex (#4758) üzenetére


DzsoZee34
újonc

Szia!
Először is nagyon szépen köszönöm a segítséget, nagyban segítettél, így kettőre szűkült a listám, elsődleges célom a Joying lett (most azon hezitálok, hogy 8" fizikai gombokkal, ami nekem kicsit jobban tetszik, vagy 9" a képernyő oszthatóság miatt :) ). Ha ez nem sikerülne, akkor sem adom 4/64 alá.
Ide válaszolni nem volt időm tegnap, de sikerült elindítanom egy levelezést a Joyingal, elvileg próbálnak segíteni valami EU stockal, mert van nekik, csak nem erre a termékre. :)

Másrészt viszont elnézést a tudatlanságomért, de te is és petymek is írtatok, hogy MTCx eszköz, azt hol tudom ellenőrizni, pontosan mit takar? Custom romolással nem biztos, hogy foglalkoznék, anno még egy Motorola Defy+omat rootoltam és ügyködtem vele, ha itt így csak úgy lehet, lehet nam bajlódnék vele. :)

(#4762) Csabex válasza DzsoZee34 (#4761) üzenetére


Csabex
őstag

Nagyon szívesen :R Jó döntés a minimum 4/64 :)
Az MTCx (x az bármilyen betű lehet, jelenleg D meg E az elterjedtebb) pontosabban az MCU típusa amely a híd a SOM-mal (processzorkártya) való kommunikáció során, vagyis az eszközöket (pl. DVD olvasó...) kapcsolja össze vele. Maga az Android rendszer és a partíciók is a SOM-on találhatók, abból pedig amit Petymek is írt a Rockchip (rk és 4 számjegy általában a jelölés, de a fotón látni fogod) a legnépszerűbb és azt is a legkönnyebb visszahozni "téglásított" állapotból is, illetve ezekre lehet egyedi szoftveres megoldást is alkalmazni, másrészt pedig a támogatottsága nagyon elterjedt, pl. XDA-n nagyon jó fórumtémák is vannak. Egyedi szoftver, vagyis a "romolás" valójában annyiból áll itt, hogy felmásolsz egy update fájlt az USB-re, majd csatlakoztatod a fejegységhez és amikor rákérdez, akkor ráböksz, hogy hajtsa végre a rendszer frissítést. Ezt is lehet fokozni még, mert vannak fizetős verziók ahol Paypalon elutalod az összeged és megadod a sorozatszámod amely alapján majd jön egy OTA frissítés amit letöltesz, szóval nem egy rocketscience a dolog :) Kérdezted, hogy hol tudod ellenőrizni az MCU típusát. Korábban a sajátomról dobtam be több fotót is ebben a posztban és ami számodra releváns az a középső, mert ott van felsorolva az MCU típusa, illetve a build alapján azt is láthatod, hogy egy Rockchip eszköz amelyre az rk3399 utal.
Ha valamit el, vagy félre írtam, akkor Petymek kijavít, mert igazából ő a nagy mágus, nekem is annak idején ő segített, aztán én is segítettem pl. iko1972 autója esetében a rendelés folyamatától a végleges beszerelésig ami remekre sikeredett végül :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4763) DzsoZee34 válasza Csabex (#4762) üzenetére


DzsoZee34
újonc

Hú, ez nagyon hasznos volt, így már nagyjából tiszta a kép! :) Köszönöm szépen! :R

(#4764) torrente777


torrente777
tag

Sziasztok. Megvettem ezt a csodát, minden tökéletes, nagyon szépen szól, csak a rádió vétel gyengébb benne mint a gyáriba volt. Kérdésem lehet ezzel valamit kezdeni, hogy jobb legyen a vétel?

[ Szerkesztve ]

(#4765) gjoco1 válasza torrente777 (#4764) üzenetére


gjoco1
addikt

Szia !
Látom Te is KIA - s . . . . .1gen ED . :) Esetleg nem Cee'd Klub Hungary ? :D
Én is vettem tavasszal egy [hasonló] kütyüt . Nagyon megvagyok elégedve vele , de sajnos a rádió vétel valóban elmarad a gyáritól . Többen tapasztaltuk sajnos . Van egy - két trükk , amivel lehet próbálkozni és valamit segít , de tökéletes nem lesz . Együtt kell vele élni .
Leginkább USB - n tárolt zenét hallgatok .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#4766) honeker válasza torrente777 (#4764) üzenetére


honeker
őstag

Nem sok lehetöség van probáltam anterna erösitövel amit vele adtak nem javult vetem másikat azal sem amikor csak simán csatlakoztatam az anternát az volt a leg jobb...a végén mégis eladtama radio vétel gyenge végett....a szélvédöbe épitet anterna az meg már tartalmaza az erösitöt gyárilag

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#4767) honeker válasza torrente777 (#4764) üzenetére


honeker
őstag

Vagy internet radio...abol van választék böven

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#4768) torrente777


torrente777
tag

Köszönöm mindenkinek. Telefonon hotspot be és megy az internet rádió, probléma megoldva. Navihoz úgy is kell net. :DD

(#4769) gjoco1 válasza torrente777 (#4768) üzenetére


gjoco1
addikt

Legkézenfekvőbb és legegyszerűbb módszer . :DDD Nem bonyolítja az életed.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#4770) honeker válasza torrente777 (#4768) üzenetére


honeker
őstag

Enyi... :)

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#4771) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Alfa 159 hez lehet vajon találni valami univerzális tablet jellegű kijelző megoldást középkonzol tetejére? Nem a gyári helyére ami lent van. Más márkáknál típusspecifikus megoldásokat már láttam, de 159 hez nem, bár nem is tudom, h pontosan hogy lenne érdemes ilyen lehetőségre rákeresni.

(#4772) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Jó múltkorában vettem ilyen(vagy ehhez hasonló) wifi transzmittert. Voltam ma egy autovillamosságisnál más okból kifolyólag és azt mondtad, hogy ne tegyem be. Kép nem lesz szép, zavarni fogja a jelet már a telefonom is. Gondolom tapasztalatból mondta, de valahogy én egy kicsit szektpkus vagyok. Sok ember vett ilyet Bangoodról és elég sok volt a pozitív visszajelzés.

Szerintetek érdemes berakni? Nem szeretnék felesleges melót csinálni, csak azért kérdezem :)
2.4g Wireless Module Adapter Rca Video Transmitter Receiver For Car  Reversing System Long Range Wireless - Buy Wireless Video Transmitter And  Receiver,Wireless Audio Video Transmitter Receiver,Rca Audio Video Receiver  Product on Alibaba.com

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4773) Pityu89 válasza atee_13 (#4771) üzenetére


Pityu89
senior tag

Helló típusárs! :D

Sajnos nem fogsz találni. Amelyik autóknak ezt megcsinálják általában van ott gyári kijelző, vagy óra amit tudnak helyettesíteni, ergó szétszedhető ott a műszerfal. 159 sajnos nem ilyen, oda csak a rádió helyére tudsz Androidot tenni. Ha gyári navisat akarod cserélni akkor még a középkonzolt is cserélned kell egy gyárilag nem naviséra. Az a szabvány méret.
Én is bontóból szereztem középkonzolt, aliról meg fejegységet. Sajnos 8227L procis, már PX5-re cserélném optikai meghajtó nélkül. ;)

(#4774) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Sziasztok!

Ezt a fejegységet rendeltem meg [Seicane] az Izzi shoptól, minden héten rákérdezek, mindig a következő hétre ígérik. Valakinek van tapasztalata velük, megjön egyáltalán? :DD :DD :DD

Előre is köszi!

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#4775) iceQ! válasza Matyi222 (#4774) üzenetére


iceQ!
addikt

Ha tengeren túlról jön, akkor várnod kell sokat. Konténer nincs, ellenben sok aruvan ami jönne...Nekem 2 hónpaja nem jönnek meg a kínai cuccok. Gyanítom ez sem egy német brand :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4776) Áron apja


Áron apja
újonc

Sziasztok! Rendeltem egy Ekiy T900 6+128G fejegységet, amit beszereltem. Gyors meg minden..., de alapvetőn a vezeték nélküli CarPlay miatt vettem. Akár még működik is, de aabszulut nem értek a droidokhoz. Igy mivel ebben pld van wifi rögtön bekapcsoltam , ami látta is a házunkból jövő jelet. Aztán kigurultam az utcára és nem volt 4G a fejegységben. A CarPlay en látja a 4G-t, de az android auton nem. Később kikapcsoltam a Wifit , de igy se látom 4G jelet a kijelzőn, illetve nincs jel benne, nem megy a net. Hol lehet a menüben állítani , hogy a párosított telefon net legyen az elsődleges?
Valami leírást , linket hol találok ezekről a beállításokról, tudom persze magyar nyelv is van benne, de akkor sincs erre időm.
Az is jó, ha valaki csupán segít. :R

[ Szerkesztve ]

(#4777) Matyi222 válasza iceQ! (#4775) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Csak ne ígérgetnének, ami nagyobb baj, hogy azért rendeltem meg, mert az van náluk kiírva szép zölddel, hogy "Raktáron" amikor megrendeled, akkor jön a mese, de szerintem ezzel törvényt is sértenek. Szerintem visszamondom és nézek másik forrást.

Köszi! :R :R

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#4778) gjoco1 válasza Matyi222 (#4777) üzenetére


gjoco1
addikt

Bocs , hazai cég akitől rendelted ? Bár lehet , hogy Ők is valahonnan rendelik . Én most rendeltem egy pár hokikorit Magyar cégtől és Cseh - ből rendelték , így kapom meg a hazaitól :DDD

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#4779) Matyi222 válasza gjoco1 (#4778) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Elvileg hazai, de kitudja :D :D :D

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#4780) gjoco1 válasza Matyi222 (#4779) üzenetére


gjoco1
addikt

Ja , közben néztem . De szerintem tuti nem a polcon van Nekik . ;]
Más ügyem is volt . . . . Egy autóalkatrész ügyben is volt rendelésem , amire azt mondták 3-4 munkanap és megérkezik . Persze egy hónap után sem kaptam meg . Szlovákiából jött volna
Visszamondtam , mert egy szintén hazai másnapra küldte . ;)
Szóval igen , kitudja. . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#4781) Áron apja válasza Matyi222 (#4777) üzenetére


Áron apja
újonc

Szia. Én innen rendeltem és 3 nap alatt itt volt. A lengyel raktárat választottam a lehetőségek közül. Mivel uniós így már semmit nem fizettem. UPS hozta. Az eladó nagyon segítőkész, nyugodtan kérdezz tőle, mit szeretnél. https://www.aliexpress.com/store/3025011?spm=a2g0o.detail.1000007.1.351f69b6xbp4uR

(#4782) Matyi222 válasza Áron apja (#4781) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Szia,

Köszönöm, beszélek velük! :R :R :R

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#4783) Áron apja válasza Áron apja (#4781) üzenetére


Áron apja
újonc

Nem tudom mennyire volt látható a link : Ekiy AutoRadio Store

(#4784) divan válasza Áron apja (#4776) üzenetére


divan
senior tag

Ez így egy kicsit zavaros volt. Alapvetően mi a felállás? Van egy telefonod, ami hotspoton osztaná meg a wifit? Erre kapcsolódik a gép? De, hogy jön ide a 4G, meg az Android autó?
Nekem sajnos a telefon által megosztott wifire nem kapcsolódik automatikusan a fejegység, hiába van mindkettő bekapcsolva. Kézzel kell a fejegységen rákapcsolódni.

(#4785) Áron apja válasza divan (#4784) üzenetére


Áron apja
újonc

Alapvetően az a baj, hogy nem használja a telefon 4G mobilhálózatát a fejegység.
—-Itthon amikor beszereltem látta a házból jövő wi-fi jelet a fejegység és arra rá állt, amikor bekapcsoltam a WiFi-t rajta. Amikor elhagyom az autóval az itthoni wi-fi jelet, -kigurulok az udvarból -, egyszerűen nem vált át a telefonon használt 4G használatára , ezért net nélkül marad a fejegység. Nyilván valamit elállitottam, de mit?

(#4786) aero. válasza Áron apja (#4785) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem állítottál semmit. Hogyan használná a telefon netjét, a fejegység az egy androidos tablet úgymond. Vagy sim kártya kell neki, vagy megosztott wifi hotspot. :)

[ Szerkesztve ]

(#4787) divan válasza Áron apja (#4785) üzenetére


divan
senior tag

Ha a telefonon van mobilnet, akkor azon kell megosztani a netet, és annak a wifijére kell rákapcsolódnia a fejegységnek.

(#4788) Dluinet válasza Áron apja (#4785) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Raktál SIM kártyát a fejegységbe, amin van mobilnet?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4789) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Kedves fórumtársak! :)

Erről esetleg tudtok valamit?
[Eonon Q63Pro] Termékről és a webáruházról ha valakinek van tapasztalata, kérem ossza meg velem.

Köszönöm!
:R :R :R

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#4790) torrente777


torrente777
tag

Eddig tartott az öröm. Mi lehet a baja, gagyi lett a szin rajta plusz fekete háttérnél megjelent 2 csík?

(#4791) iceQ! válasza Matyi222 (#4789) üzenetére


iceQ!
addikt

[link]

Itt is nézz körül.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4792) imi290 válasza Matyi222 (#4789) üzenetére


imi290
aktív tag

Szia miért nem rendelsz Aliról ? Ott is van sokgyártónak hivatalos boltja. Onnan rendeltem én is Xtrons-t.

@torrente777
Előző rádióm télen, mikor már volt pár (mínusz) fok, akkor kezdett el kifakulni a kijelzője.

(#4793) megott válasza torrente777 (#4790) üzenetére


megott
tag

Az LCD nincs teljesítőképessége magaslatán, pontosabban magában a kijelzőben lévő ribbonkábel (az oszlophiba miatt gondolom) szenved, ez lehet fizikai behatás miatt (feszül, elpattant, kontaktos stb,) DE első körben kapd ki a helyéről, borítsd szét a fejegységet és az alaplapról menő szalagkábelt vedd ki a helyéről (mindkét vége elvileg FFC/PFC csatakozókban leledzik, szóval mindkét végét ellenőrizd le), majd rakd vissza, lehet hanyag összeszerelés, bár ez nem jellemző.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#4794) ojpenge


ojpenge
csendes tag

Sziasztok
Van egy kínai 7018B jelzésű 2 DIN-es fejegységem. Viszont most valami oknál fogva erőteljes szaga lett és a hang eltűnt. Találkoztatok ilyen jelenséggel? Megoldás? Csak építő jellegű megoldást kérnék.
Köszönöm

(#4795) torrente777 válasza megott (#4793) üzenetére


torrente777
tag

Köszönöm a segítséget, felhívtam akitől vettem, elmondtam a hiba jelenséget azt mondta Hétfőn kicseréli. Ezek szerint ez egy ismert hiba.

(#4796) Matyi222 válasza iceQ! (#4791) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Megnézem, köszönöm szépen! :R :R :R

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#4797) Csabex válasza Matyi222 (#4789) üzenetére


Csabex
őstag

Alapvetően egész jónak tűnik, de nem tudni az MCU típusát ami nem lenne hátrány, mert ha gebasz van, akkor nem mindegyiket lehet életre kelteni... Egyébként egyetértek a többiekkel, Alin is nézz körül, mert ott bő a választék és lehet kérdezősködni az eladótól mielőtt kiadsz egy valag pénzt érte, illetve láthatod az értékeléseket úgy a boltról mint a termékről és egy általános átfogó kép kialakul. Gyártó az itt nem annyira releváns, inkább az értékelések és az hogy valóban azt kapd amit szeretnél, illetve ha gond van, akkor tudjál velük egyeztetni és infót kérni.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4798) Matyi222 válasza imi290 (#4792) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Nem találtam még EU raktárban, nagyon sokat nézek alin, de eddig nem volt szerencsém, mert kimondottan autospecifikust keresek, és 2gb ramnál többet szeretnék.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#4799) Matyi222 válasza Csabex (#4797) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Megfogadom köszönöm! :R :R :R

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#4800) Csabex válasza ojpenge (#4794) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,

Hát ez nem valami jó hír... Nagy eséllyel a végfok halt meg, de ha megoldható, akkor ne használd tovább ebben az állapotában, mert még tűzveszély is előfordulhat, hiszen ezek az androidos HU-k nem arról híresek, hogy komoly tesztek alá vannak vetve... Megoldás a végfok cseréje, de kérdés, hogy vitt-e magával még valamit, mert ha igen, akkor már lehet nem éri meg a javíttatása. Látni kellene mindenképp, ezt így távolról pontosan megmondani nem lehet.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.