Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) szamoki válasza petymek (#4299) üzenetére


szamoki
tag

Kaptam egy iap kiterjesztésú állományt és egy Howto videót.
Car Setting/ Extra setting/ Model Car menüpont.
Ott a legfelső menüpontot hosszan nyomva tart és ekkor bejön CANBUS update gombbal ellátott felület.

Ez észreveszi az USB-n ezt a fenti file-t. Végig pörget egy progress bart 1-100% és utána lőn a kormány alőtti LCD-re is visszajön a telefon a rádió és a többi menüpont.
Ekkor már csak a radió állomásokat kell újra feltanítani és további kormány gombokat.

Emellett a menüpont is kiírja, hogy 2014 Mondeo - ezért hívom "modell update" az állományt, mert előtte ott egy Ford és public páros szerepel adatként. Szóval ez az állomány mutatja be a konkrét típust.
Igen, szerintem is nevetséges, hogy egy konkrét típus specifikus (a keret csak ehhez a modellhez jó ) fejegységnél ezt el kell játszani.
A baj:
- hogy ezt egy rövid leállás alatt még megjegyzi, de ha áll 1 órát stabilan lehet kezdeni az egészet elölről.
- amíg nem csinálom ezt meg a klíma panel is teljesen használhatatlan és a klímát auto módban max fúvással hajtja.

Szóval ebben a formában így nagyon-nagyon használhatatlan.

És akkor ott van a főkapcsoló esete.
Egyszerűen nem csak a fényerőt kapcsolgatja, de a dolgát nem végzi. Se álló se járó motor mellett nem képes lekapcsolni a fejegységet.

Motor leállítás után ajtó nyitásra kapcsol ki, ennyi.

(#4302) honeker


honeker
őstag

Valaki használ ilyet .?...philips ce 600 n

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#4303) gyvince


gyvince
senior tag

Üdv találkozott már valaki olyannal hogy egyik pillanatról a másikra nincs GPS jel tegnap meg jó volt ma meg nem talál csak néha 1 műholdat most ki raktam a szélvédő alá de ott se talál ??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#4304) Rick4 válasza gyvince (#4303) üzenetére


Rick4
félisten

gps vevő kuka, vagy a kábel szakadt, de a készüléknek is vége lehet, gps vevő csere után kiderül.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4305) gyvince válasza Rick4 (#4304) üzenetére


gyvince
senior tag

kábel ép végig néztem most akkor keresek anntenat 😞csak bíztam benne hátha van valami szoftveres megoldás

[ Szerkesztve ]

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#4306) gyvince


gyvince
senior tag

Meg ha rossz akkor végkép rossz nem most ennyit lát

[ Szerkesztve ]

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#4307) Rick4 válasza gyvince (#4306) üzenetére


Rick4
félisten

Honnan tudod, hogy ha rossz, akor konrétna mi a baja? Honnan tudod, hogy ha rossz, az nem úgy rossz, hogy pont ennyit lát?
Ehhez pest amúgy az előbb ezt írtad:

ma meg nem talál csak néha 1 műholdat

Én erre válaszoltam!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4308) honeker válasza gyvince (#4306) üzenetére


honeker
őstag

Hirsman anterna aznem heptikus a hőmérsékletre...

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#4309) Csabex válasza gyvince (#4306) üzenetére


Csabex
őstag

Hasonló történet volt vatvik fórumtárssal is, nála kiderült, hogy az eszközzel volt gond, mert másik antennával sem talált jelet városban, viszont autópályán működött tökéletesen, mert ugye ott nincs épület ami akadályozná a pozícionálásban.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4310) torok6


torok6
aktív tag

Sziasztok! Frissítettem a fejegységet hal9k 5.0-ra és azóta nem lát a gps műholdakat mitől lehet? Px30 fejegység

(#4311) Rick4 válasza torok6 (#4310) üzenetére


Rick4
félisten

Miért kellett frissíteni, mi volt a régivel a gond? Tedd vissza a régit.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4312) torok6 válasza Rick4 (#4311) üzenetére


torok6
aktív tag

Sokkal gyorsabb lett tőle a rendszer meg több lett benne a magyar App. Csak valamiért nem lát egy műholdat sem

(#4313) Rick4 válasza torok6 (#4312) üzenetére


Rick4
félisten

Én visszatenném a régit próbára, ha megjönnek a holdak, akkor nem hardveres gond, hanem valami driver probléma lesz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4314) torok6 válasza Rick4 (#4313) üzenetére


torok6
aktív tag

Sikerült jó lett :) aksi sarut levettem vártam 15percet és utána már talált 15db műholdat

(#4315) Rick4 válasza torok6 (#4314) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor csak régi gps pozíció, vagy lejárt adat maradhatott benne. Előtte vártál 3-4 percet is, vagy nem?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4316) torok6 válasza Rick4 (#4315) üzenetére


torok6
aktív tag

Frissítés után bármennyit vártam nem talált műholdat. Aksi sarú levétele után egyből talált nem kellet rá várni.

(#4317) bajoros


bajoros
csendes tag

Sziasztok. van itt olyan aki frissítés után csak bootlogót betöltő px6 felyegységre tud telepíteni rendszert, hogy újra működhessen? Xtrons tipus.

Bajoros®

(#4318) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. BMW E39-ben lecseréltem a PX3-as fejet egy MTK pocis tipusspecifikusra. Pár dolog azonban máshogy működik.
Az előző a kulcs kivételekor teljesen kikapcsolta magát. Be volt állítva, hogy 10 perc múlva álljon le. Addig csak a hangot vette le, és a kijelzőt kapcsolta ki, minden szolgáltatás - pl BT - aktív maradt. Az erősítők remotja is a fejről van levéve, azok is aktívak maradtak ugye...
Ez az újabb ha leállítom az autót, és kiveszem a kulcsot, leállít minden szolgáltatást, elveszi az energiát az erősítők kapcsolószáljáról is, tehát úgymond standy-ba megy le, azonban ott is marad. Nem kapcsol ki teljesen "soha". A kulcs elfordításkor csak a logo ugrik fel, majd be van töltve a rendszer, a boootanimáció elő se jön. Magukat az appokat leállítja viszont. Nem tudom ez természetes? Vagy valamit valahova be kellene kötni? Mivel tipusspecifikus, a Quadlockot dugtam rá, így működik.
A kábelekről a képet mellékeltem.
A másik, hogy a rádugott USB Dashcam esetenként amikor indítom az autót nem csatlakozik fel. Ugye maga a kamera vesz fel, de az USB-t ki-be kell húzni, hogy a képernyőn kép is legyen. Ez ezzel a gyors bekapcsolással lehet összefüggésben?

A PX3-ban volt külön CAN box, ebben nincs, de van a Factory Settingsben CAN menü. Honnan tudjam, mire kell állítani? Van valami leírás erről valahol?

[ Szerkesztve ]

(#4319) petymek válasza kovbandi82 (#4318) üzenetére


petymek
senior tag

Neked csak a processzor kártyát kellett volna cserélni /mint ami az aláírásomban is van/. Minden kábelezés maradt volna a régi, jobb hardvered lett volna, és árban is jobban jöttél volna ki.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4320) petymek válasza torok6 (#4310) üzenetére


petymek
senior tag

szerk.: látom lentebb, megoldottad

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4321) petymek válasza bajoros (#4317) üzenetére


petymek
senior tag

MTC. MCU + PX6 a hardver? Az, hogy Xtron, vagy más az összeszerelő, semmilyen támpontot nem ad.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4322) kovbandi82 válasza petymek (#4319) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Abban igazad van, sőt ha tudom lehet érdeklődtem volna, de stílust is váltottam, a “tabletes” designről teljesen gyári kinézetűre, továbbá ami volt, azon nem volt csak 1 pár RCA, és mivel a kocsiban komolyabb hifit építettem, nem akartam a jelátalaítókkal bohóckodni tovább. Ezen van rendesen kimenet.

(#4323) petymek válasza kovbandi82 (#4322) üzenetére


petymek
senior tag

Cusom romokkal eltűntethető a tabletes kinézet.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4324) bajoros válasza petymek (#4321) üzenetére


bajoros
csendes tag

Szia.Úgy néz ki hardveres a hiba.Kiszerelt som usb otg-vel sem reagált. Ismét összeszerelve pedig smár semmit nem csinál. Az általad árult PX5 SOM beszerelésével ismét működő rendszert tartalmazó és használható rádióm lenne?

Bajoros®

(#4325) kovbandi82 válasza petymek (#4323) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Félreértettél. A felső képen lévő volt, az alsó képen lévőre cseréltem:



Más:
Az új rádió pikk-pakk talál GPS jelet, 9-12 műholdat, de a Waze menet közben néha eldobja. Ez lehet attól, hogy az elsőző fej antennája maradt bent? A sajátját kellene használni, vagy az mindegy?

(#4326) petymek válasza bajoros (#4324) üzenetére


petymek
senior tag

Húúú. Mond, hogy úgy kezdtél bele, hogy van valami affinitásod.
Azt írtad először, volt rajta kép. Figyeltél arra, hogy a SOm-oknál két fajta lábszámú verzió van? Ha az XDA-s leírás volt az alap, aszerint csináltad, és a PX6 SOm 1-es lábát, a leírás szerint párosítottad az 1-es lábhoz, akkor kiütötted a SOM-ot.

Ha biztosan SOM hibád van, akkor egy másikkal megint működőképes. Ha nem akkor sem reménytelen, bár kapcsolási rajz hiányában nem egyszerű javítani és időigényes.

Két lábkiosztású SOM van, tied melyik?

Van nálam egy fejegység, állítólag működött egy-egy rövid ideg majd mindig lehallt. "Szakik" dolgoztak rajta nem tudni mi mindent, az egyik manőverük az volt, hogy hőléggel megmelegítették a SOM-ot. A lényeg olyan jól sikerült a "munkájuk", hogy a végeredmény lett egy total kuka HU. A gazdája azzal keresett meg, hogy csak a SOM hibás benne. Aztán kiderült, hogy nem. Ráadásul megbíztam abban amit mond, és vállaltam, hogy bele teszem neki grátisz, élesbe derült ki, hogy más is van, és szerencsém volt, hogy az enyémet is nem vágta haza. Megjegyzem 4 hónapja kerülgetem a lomját, mert azóta meg nem viszi el.

Privátban küldj képeket a belsejéről, és a processzorkártyáról.
Ne gyóntasd, felajánlom neked, hogy megnézem ha elpostázod a nem működő SOM-ot. Ne kísérletezz vele semmit !!!

Az alaplapot is meg tudom nézni. hova valósi vagy?

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4327) petymek válasza kovbandi82 (#4325) üzenetére


petymek
senior tag

A GPS lehet szoftver és hardver oldali hiba is. Viszont kizárólag az MTC.x + Rockchip kombót ismerem, így passzolom, hogy eennél mit tudsz kezdeni vele.
A PX3-al mit csinálsz, kidobásra kerül?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4328) kovbandi82 válasza petymek (#4327) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Most próbáltam IGO-val, nem panaszkodott. Lehet a Waze elrontott valami frissítést.
A régit nekiadtam egy cimborámnak, majd letudjuk egyszer.

(#4329) petymek válasza kovbandi82 (#4328) üzenetére


petymek
senior tag

Akkor eldőlt, biztos nem hardver hiba.
A cimborának súgd meg, hogy PX5 lehet belőle :K Keressen meg.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4330) Pityu89 válasza petymek (#4329) üzenetére


Pityu89
senior tag

8227L-ből nem lehet így PX5-öt varázsolni? :)

(#4331) petymek válasza Pityu89 (#4330) üzenetére


petymek
senior tag

Sajnos csak úgy, hogy ha a fém dobozon kívül minden mást cserélsz.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4332) butyiba


butyiba
csendes tag

Sziasztok,
Mikrofon problémám van és segítséget szeretnék kérni a megoldásra.
Vettem egy Kenwood KCA-MC10 mikrofont és szépen be is szereltem a gyári helyre. Korábban azt az infót kaptam sok helyről, ha csatlakoztatok egy külső mikrofont akkor a belsőt automatikusan lekapcsolja a fejegység.
Sajnos nálam ez nem így van és megy mind a kettő ( belefújkáltam és mind a kettőnél hallani ) , emiatt van, hogy tökéletes a hang és van, hogy borzalmas.
A fejegységhez nem kaptam kínai mikrofont ezért is vettem egy jobb minőségűt.
Van-e bármilyen megoldás, a szétszedés és belső mikrofon kikötésén kívül a problémára ? Sajnos a menüben sem találtam erre beállítást.
Előre is köszi a válaszokat.

BütyiBá

(#4333) bajoros válasza petymek (#4326) üzenetére


bajoros
csendes tag

Affinitás az van. Nincs elektronikai végzettségem de hobbi szinten tettem össze már nem egy autódiag interfészt.
Az OTG kapcsolódáskor felismerte a program a som-ot csak bármely parancsra hibát dobott, Tehát nem tudta végrehajtani. A som a 76 pólusú csatlakozó soros.
Amennyiben élhetek a lehetőséggel, szívesen elküldöm Hozzád egy javításra :).
Vecsési vagyok egyébként.
ha írsz egy címet akkor eljuttatom a komplett cuccot hozzád.

Bajoros®

(#4334) petymek válasza bajoros (#4333) üzenetére


petymek
senior tag

Ok. Privátban írj rám. Küldj képeket is.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4335) aicon


aicon
senior tag

Cserélném az öregecske, de még mindig jól működő pioneert a kocsiban.
Egy ilyen Pumpkint ajánlottak: [link]

Nem ismerem ezeknek a készülékeknek a világát, ez jónak számít?

Ami még érdekelne:
csak zenét hallgatunk USB/microsdről, be lehet ezeket állítani hogy induláskor onnan folytassa, ahol abbahagyta a kocsi leállítása után?
A másik a GPS navigálásra és a mobil net, de telefon nélkül, inkább valamilyen USB modemes megoldás. Ez mennyire stabil?
Mobil netnek mindig kell lennie a nyomkövető miatt. (persze ahol adott a technikai háttér és van lefedettség)
A tolató kamera is hasznos lehet a női vezetőknek a családban...
A pioneert összekötöttem a kormánygombokkal egy adapterrel, (pio-hoz valóval, így minimálisat kellet az adapteren programozni), gondolom ez megoldható ezeknél a készülékeknél is, valszeg nem is kell az adapter...

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#4336) Diák66 válasza aicon (#4335) üzenetére


Diák66
őstag

Ránézésre és leírtak alapján jó lehet, de annyira változatos, hogy kínából mit kap az ember, sose lehet tudni. MCU verzió érdekes lehet, ha cserélni akarod rajta a rendszert. Én mondjuk mégegyszer nem vennék ilyen androidos valamit. A CAN BUS decoder kell majd, de adnak hozzá.

(#4337) petymek válasza aicon (#4335) üzenetére


petymek
senior tag

A Tök nem gyárt semmit, összeszereili a másét (vagy még azt sem teszi).
Amennyiben egyező a videóval ez Klyde CSN2 MCU + Rockchip.
Kerülném, de a döntés a tiéd.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4338) Rick4


Rick4
félisten

Srácok, azt honnan lehet kideríteni, hogy a 8 magosnak vett androidos rádióm tényleg 8 magos-e? Egyik program 8 magot ír, változó frekivel, másik 8-at, de abból 4 offline.... 4GB RAM megvan, és a sebességgel sincs baj, csak tudnám, mi az, amim van. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4339) petymek válasza Rick4 (#4338) üzenetére


petymek
senior tag

Normális esetben a "táblagépről", "eszközről" menüben ott a SOC típusa, arra rákeresve gugli megmondja rögtön.
Nem csak arról van szó, hogy energiaforrás igényes prokramoknál használja azt a plusz négy magot is?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4340) Rick4 válasza petymek (#4339) üzenetére


Rick4
félisten

Fogalmam sincs, mikor kellene indulnia, az említett adatoknak utánanézek. A készüléket telefonnak, azonosítja be 8259-es számmal. Nincs vele gond, 40-ből szokott látni 30 műholdat, pontosan navigál, gyors, kapott egy kis ventit hátulra, hogy ne forrósodjon, jól szól, volte 4G mobilnet is van sim hellyel, egyedül a kijelző betekintési szögei és a színek zavaróak, kaptam ugyan egy másik kijelzőt hozzá, de sejtésem szerint az ugyanaz mint ez, és ez valami gagyi TN panel lesz. Holnap okosabb leszek.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4341) Oldbiggy válasza Rick4 (#4340) üzenetére


Oldbiggy
tag

Szia. Milyen fejegységed van?

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#4342) Rick4 válasza Oldbiggy (#4341) üzenetére


Rick4
félisten

Tök jó lenne, ha én is tudnám. :D

Ezt fotóztam a menüjéből, elvileg akkor ez egy 8 magos mtk 8259, 4GB RAM, 64GB tárhely, elég korrekt DSP, wifi, 4G LTE saját sim hellyel, mindenféle műholdakat lát, nagy baj nincs..:

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4343) Csabex válasza Rick4 (#4342) üzenetére


Csabex
őstag

Ebből nem derül ki :)
Ilyesmit keress mint ami az első három fotón látszik és azt fotózd le.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4344) divan


divan
senior tag

Hosszú idő után végre rászántam magam, hogy be kellene szerelni a tolatókamerát. Van egy vezeték nélküli kínai kamerám. Olvasgattam itt a fórumon, hogy van a Reverse szál a fejegységen (nekem is van), arra kell kötni a receiver pozitív kábelét. Kipróbáltam így, az adót nem kötöttem be még hátra a féklámpára, csak elöl az aksira. Az nekem nem tiszta, hogy ennek a Reverse szálnak honnan kellene tudnia, hogy én mikor akarok tolatni, és mitől váltana át a kamera képére? Nem CanBusos az autó.

(#4345) FіkuszKukіsz válasza divan (#4344) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Rá kell kötni a tolatólámpára, innen tudja mikor kell a hátsó kamera képe.

Bocs látom neked nem ez problémád.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#4346) #85619712 válasza divan (#4344) üzenetére


#85619712
törölt tag

A reciever pozitív kábelét nem a reverse szálra kell kötni, hanem egy kapcsolt 12 voltra, mondjuk az acc-re vagy az antenna remote-ra. A recieveren van egy kapcsolószál ami akkor ad ki feszültséget amikor tolatsz, ezt a kapcsolószál megy a fejegység reverse szálra. A reciever meg onnan tudja, hogy tolatsz mert a transmiter "közli" ezt vele. Nem tudom mennyire érthető ez. :D

(#4347) divan válasza #85619712 (#4346) üzenetére


divan
senior tag

Ez így teljesen érthető. :R Csak azt nem tudom, hogy melyik lehet ez? Megnézem, köszi.

(#4348) #85619712 válasza divan (#4347) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nem biztos, hogy van kapcsolószálad a recieveren, nem mindegyiken van sajna. :( Ez a kellemetlenebb eset, ilyenkor 2 lehetőség van, vagy a tolatólámpáról viszel egy vezetéket előre a fejegységhez, (ezzel mintegy megerőszakolva a vezetéknélküliség mivoltát) vagy a biztosítéktáblán keresed meg azt a pontot ami 12 voltot ad ki magából amikor hátramenetbe kapcsolsz.

(#4349) svgyula válasza divan (#4347) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Használd a vevőegység feszültséghez az "ant" nevű kábelt. Azon csak akkor van feszültség ha bekapcsolod a rádió.
A kijelzőt a rádión egy 12v-os feszültség kapcsolja "tolatókamera" állásba. Ezt a vezetéket elméletben egy "park_in"(nálam) nevű szál kapcsolja a rádió hátsó csatlakozóján amit a tolatólámpa vagy a váltón levő kapcsolóról vihetsz el. Amikor hátramenetbe kapcsolsz az ezen bemenő +12v átkapcsolja a tolatókamera állásba és lőn kép. Ennek hiányában neked kell váltogatni a kijelzőn a képet. A vezeték nélküli kamera nálam nagyon leszerepelt, mert több személynél, vagy csomagnál zajos rossz minőségű képet adott, sőt volt olyan amikor egy másik autó rosszul bekötött képét láttam vele menet közben!(nem ezzel a fejegységgel).

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#4350) hbazsi21


hbazsi21
újonc

[kép] Sziasztok,
Vettem egy iMars 7colos autórádiót, amely 8.1 androidos. Tud valaki segíteni nekem a frissítésben, illetve appok törlésében-telepítésében (van pl. pár app rajta ami abszolút kínai, waze nincs, telefontükrözés nincs, pedig elvileg tudja). Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.