Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) honeker válasza Rick4 (#4400) üzenetére


honeker
őstag

Canbus doboz van benne ? Anak kellene vezérelni a világitást ha nincs akkor a stekerben a narancs vezeték a világitás vezdérlő

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#4402) gjoco1 válasza Gézengúz (#4398) üzenetére


gjoco1
addikt

Sajnos ,ha menne is ,akkor sem vagyok beljebb ,mert a rádió az kell .Internetest nem akarok használni . Tehát bezárult a kör . Launcher erre a fejegységre elfelejtve . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#4403) Csabex válasza gjoco1 (#4402) üzenetére


Csabex
őstag

A Malaysk vagy Hal9 féle fw. lenne még megoldás esetleg, de ez is MCU típus függő, ezért is mindig kihangsúlyozzuk ha valakinek ajánlunk, hogy erre mindenképpen kérdezzen rá.
MCU típusodról nem láttam fotót, ezért nem tudom, hogy működhet-e...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4404) gjoco1 válasza Csabex (#4403) üzenetére


gjoco1
addikt

Való igaz , hogy nagyon sok függ az MCU -tól . Meghatározza a felhasználási lehetőségeit .
Még nem vagyok a kocsi közelben ( garázsban pihen ) , de hamarosan útrakelek és ránézek .
Amúgy ezt a kütyüt amikor vásároltam , még álmodni sem mertem , hogy majd Launcherezni szeretném. Bár , ahogy ismerem magam , sejthettem volna. :DDD Telefonjaimat is amikor megveszem második körben rögtön mókolom . ( lásd itt a PH a " Témázgatunk - témázgatunk topikban ) :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#4405) Rick4 válasza honeker (#4401) üzenetére


Rick4
félisten

Canbus doboz nincs, a lábkiosztást, meg a narancs kábelt is ismerem, viszont a kötegben van olyan, hogy can key1, meg can key2, akkor ehhez még a doboz is kellene? Szerintem más a baj, a klímapanelen nem tudok egy nyamvadt pozitívot találni a műszerfal világításnak se. Még a megvilágító lámpácska szálja se jelez vissza pozitívként. Igaz lehet akkor multimétert kellene cserélnem? :D

A lényeg, hogy canbus doboz az 5 gombért gyakorlatilag felesleges.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4406) eros50


eros50
csendes tag

Sziasztok!Abban kérném a segítségeteket,hogy rendeltem az aliról egy média fejet,de nem egészen jót kaptam.Egy dacia duster II 2018-asról van szó.Amit kaptam az Renault dusterhez jó ennek a mérete (210x120) a dácia dusterhez meg 192x120 -as a jó.Össze lehet hozni valahogy.Köszönöm,ha tudtok segíteni.

(#4407) Per Me válasza eros50 (#4406) üzenetére


Per Me
tag

Talán létezik a középkonzol takarók között megfelelő.
Valahol ILYEN helyeken nézelődj!
De hátha lesz valakinek konkrét ötlete.

(#4408) Lalagu válasza petymek (#4397) üzenetére


Lalagu
friss újonc

Letöltöttem már máshonnan, pendriveról felmásoltam, müködik a dolog csak gondoltam ha már van benne használjam azt. Köszi

(#4409) gjoco1 válasza Csabex (#4403) üzenetére


gjoco1
addikt

[MCU]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#4410) svgyula válasza Rick4 (#4405) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A "gyári" rádióba vagy be volt építve ez a gomb kezelő vagy valahol a műszerfal mögött helyezték el és onnan csatlakozott a rádióhoz. Ez tulajdonképpen vezeték nélkül létesít kapcsolatot a gombok és a rádió között. A "gombok" nem madzagon adják le a jelet
hanem valamilyen frekvencián mint a távirányítók(nem infra) ezt a jelet veszi a "doboz" és innen megy a key1, meg a key2, csatlakozón a rádióba a már madzagosított jel. De ami fontos ennek a "doboznak" is kell "villany" Mert anélkül ez sem műxik. Ja és fontos!! kompatibilisnek kell lenni a küldött jelnek a rádió által kezelt jellel! Nekem is egy kis wifi egység van a kormánykapcsolóval kapcsolatban és az a kis egység van bekötve a rádióba.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#4411) Rick4 válasza svgyula (#4410) üzenetére


Rick4
félisten

Lehet nem fogalmaztam egyértelműen, az androidos rádióhoz adott kábelkötegben volt a key 1 key2 feliratos kábel, és az vezérelte szépen a gyárti rádiót, ki lett véve a helyéről, be lett téve ez, de az autó felőli kábelekből csak a hangszóról, piros- fekete- sárga lett bekötve. A többiről igazából fogalmam sincs, hogy mik lehetnek, a műszeregységben vna kijelző, minden infó ott látható, a gyári rádió csak a rádió dolgait jelezte ki.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4412) eros50 válasza Per Me (#4407) üzenetére


eros50
csendes tag

Köszi,megpróbálok rákeresni.

(#4413) #83209216 válasza Rick4 (#4411) üzenetére


#83209216
törölt tag

Szia!
Nekem áll itt feleslegbe még jó lesz valamire címszóval Junsun Focus mk3 (2011-2019) Can-Bus-os kábelköteg. Neked is azzal korabéli a Transitod, remélhetőleg ugyanazt a csatlakozót alkamazták abban is (ennek nem néztem utána). Ha érdekel esetleg...

(#4414) Rick4 válasza #83209216 (#4413) üzenetére


Rick4
félisten

Írhatsz egy árat, bár tényleg össz 5 gombról van szó, a kormánytól meg 25 centirre ott a rádió, odanyúlni nem nagy kunszt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4415) #83209216 válasza Rick4 (#4414) üzenetére


#83209216
törölt tag

Sérült keret miatt amikor reklamáltam küldtek kábeleket is az új keret mellé, úgyhogy tényleg csak itt áll. Ha segít a problémádban szívesen elküldöm postadíjban, vagy csak úgy személyesen ha jársz Nyíregyháza felé esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#4416) Rick4 válasza #83209216 (#4415) üzenetére


Rick4
félisten

Köszönöm, megy ezügyben egy privát, hogy ne terheljük a topicot. :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4417) gjoco1


gjoco1
addikt

Látom itt lehet kábelről is érdeklődni.
Kínai fejegységet szeretném összekötni az autó ( KIA Cee'd ED 2008 ) gyári USB csatlakozójával . Tudtok esetleg rá valami átalakítót ajánlani ? Vagy valami alternatív megoldás ?

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#4418) Rick4 válasza gjoco1 (#4417) üzenetére


Rick4
félisten

Az autó usb-je hol van? Beépítve? Elől vagy eldugva? Nem egyszerűbb a fejegység saját usb-jét pl a kesztyűtartóba kivezetni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4419) gjoco1 válasza Rick4 (#4418) üzenetére


gjoco1
addikt

Most hirtelen nincs fotóm , de a középkonzol alsó részén a szivargyújtó alatt .
Hmm , lehet valóban egyszerűbb , ha nemlétezik valami átalakító . Vezetékeket esetleg összehozni forrasztással ?

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#4420) Rick4 válasza gjoco1 (#4419) üzenetére


Rick4
félisten

Azt is lehet persze, de van-e értelme egy külső csatinak, amibe könnyen belemegy a por, esetleg váltás vagy pakolás közben kivered belőle a pendrive-ot kézzel, meg el kell vágni, forrasztgatni a kábelét, hogy ott kint lehessen? Én minden ilyet eldugok, nekem ne legyen útban semmi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4421) #85619712 válasza gjoco1 (#4419) üzenetére


#85619712
törölt tag

Én ezt úgy oldottam meg apám kia soul-ján, hogy a gyári usb csati magnó felőli végére egy usb apa csatit firrasztottam, és az megy bele az androidos fejegységhez adott gyári usb aljzatba. Így ha ki kell venni a fejegységet, csak szét kell húzni. A kocsi gyári usb aljzatáról jövő kábel szabványos színjelölésű, piros-fehér-zöld-fekete, még gondolkozni sem kellett mit hova forrasszak. :)

(#4422) #85619712 válasza eros50 (#4406) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nekem is duster van igaz 2011-es, amit kaptam szintén Renault duster feliratos volt, és szintén nem ment bele. Egy megoldás van, hogy kivágod a műszerfalban a helyet neki. Fűrészlap, miniflex stb. egy hátránya van, hogy nem lehet a gyárit viszatenni ha meggondolnád magad, de én nem is szeretném. :DDD

(#4423) gjoco1 válasza Rick4 (#4420) üzenetére


gjoco1
addikt

Végülis az előbbi megoldás , amit javasoltál nem rossz , de a gyári aljzat nincs útban és mikro pendrájvot használok . A rádióba azért zavar , mert egyrész még ez is útban van , másrészt van egy műanyag takarója , ami kihúzva most lifeg és csúnya . :D

, köszi ez sem rossz , sőt , kifejezetten tetszik . Kicsit " barmolásnak " tűnhet másnak , de az , hogy mi van a kulissza mögött mellékesen nem látszik .
Köszi mindkettőtöknek és meglátom melyik lesz az egyszerűbb .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#4424) Rick4 válasza gjoco1 (#4423) üzenetére


Rick4
félisten

Én is az elrejtett dolgokat preferálom, szerencsére a kötegben volt nálam lengő usb aljzat, és nem is látom a 64-es kártyát, csak ha leveszem a rádió fölötti fedelet. Igaz, kb 2 havonta húzom ki belőle a pendrive-ot, szóval nekem nem problémás eldugva tartani.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4425) butyiba válasza gjoco1 (#4417) üzenetére


butyiba
csendes tag

Először is nézd meg milyen a gyári csatlakozó. Nissan-nál van adapter az Aliexpres-ről amivel a gyári USB-t összekötöd az Androidos rádióval.

BütyiBá

(#4426) gjoco1 válasza Rick4 (#4424) üzenetére


gjoco1
addikt

Ehhez is adtak özön [kábelt] , köztük több USB - t , csak a gyári feljövővel kell összehozni , vagy eldugni , ahogy említettétek , Van [aljzat] is több . Meglesz az . . . . . 64 -es pendrive-on Kárpátia összes , ami a lényeg és hasonló . Úgyhogy ha fixen belenne betonozva sem akarnám kivenni egy jó ideig . Még egyszer amúgyis ki kell venni , mert a tolatókamera nincs bekötve . :DDD

butyiba , Neked is köszi !

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#4427) Csabex válasza gjoco1 (#4409) üzenetére


Csabex
őstag

Hát igen, erre sajnos nem tudod feldobni sem a Malay sem a Hal féle fw-t :(
USB dologra reagálva, nálam is van gyári kinézetű adapter, vagyis egyik vakdugó helyére talál és jack kimenet is, meg ki-be kapcsolható az usb is egy gomb segítségével. Ha a te esetedben nincs is adapter, akkor is össze lehet hozni szerintem a gyári helyére forrasztással.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4428) gjoco1 válasza Csabex (#4427) üzenetére


gjoco1
addikt

Igen , már első körben gyanús volt ez a replika Android 10 . Most pedig kapott egy biztonsági frissítést , amit elneveztek Android 11 nek . Huncut kici Kínai marketing. :DDD
USB- t pedig itt kiveséztük és minden bizonnyal lesz valami megoldás , csak már két három hónapja tettem be , így már tisztán nincs előttem a megoldás . Akkor nem ment a csatlakoztatás és türelmetlen voltam . Már nagyon akartam használni , így hagytam a második körre.
Meglesz az . . . . . A Launchert meg elengedem . Ne, nagy ügy , csak szerettem volna "egyedi" kinézetet . Előlapi ikonmozgatás már nem gond , mert a gyári navi indítóra betudtam tanítani az iGO-t . Már csak egy frissítés kell , mert 2019 - es .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#4429) Csabex válasza gjoco1 (#4428) üzenetére


Csabex
őstag

Nekem megvan a fizetős Malaysk, de a CarWeb jobban tetszett mint amik a fw-ben voltak és inkább azt használom. Nálam pl. a gyári multifunkciós gombot nem ismeri fel, ezért nem tudok a vanced-ben sajnos léptetni :( Miért nem waze? :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4430) gjoco1 válasza Csabex (#4429) üzenetére


gjoco1
addikt

Nagyon ritkán használom . Sőt . . . . .Nálam ez csak olyan úri mulatság , Állandó utaim vannak harminc egynéhány éve , így igazán nincs is szükségem rá . Csak a tudat. . . . . . , ha már van . Ellenőrzöm , hogy jól tudja e . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#4431) zeepe39


zeepe39
újonc

Sziasztok!
Először is köszönöm hogy létezik ez a fórum, sokat hezitáltam, hogy vegyek-e androidos fejegységet, és a kommentek felbátorítottak.
Olvastam, hogy nagyjából milyen paraméterek a minimumok, én pedig szeretek mindenből "bika" gépet venni, hogy jó sokáig jó legyen. Ki is néztem a következőt 120-ért aliexpressről:
eunavi: 8magos proci, 2.3ghz, 6gb ram, 128gb rom, android 10, 4g+wifi
[link] : ebből az lx típusú az.
Amatőrként szeretnék véleményt kérni erről, hogy mennyire megbízható, és mennyire éri meg ilyen random kínait ilyen árban megvenni, ha alapvetően a tolatókamera, stb funkcióját nem használnám ki (egyelőre legalábbis, később még szerintem jól jöhet).
Elsősorban csak telóval párosítanám, vagy kitükrözném a képernyőt spotify-waze miatt.
Ha esetleg erről a márkáról volt már szó, elnézést, igyekeztem visszapörgetni a fórumot.

(#4432) petymek válasza zeepe39 (#4431) üzenetére


petymek
senior tag

"szeretek mindenből "bika" gépet venni,"
ez nem az :N és ku.va drága.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4433) honeker válasza zeepe39 (#4431) üzenetére


honeker
őstag

Ha érdekel küldök elérhetöséget bosion vw márkában...4 évig használtam és jó

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#4434) Csabex válasza zeepe39 (#4431) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,

Egyetértek Petymek-kel. Ha keresni akarsz a fórumban, akkor nem kell görgetni, elegendő ha a Keresőbe beírod az Eunavi nevet és a találatokat mutatja is, sőt azt is megnézheted, hogy érkeztek-e válaszok az adott hsz-re ha a nyilacskára klikkelsz a jobb felső sarokban.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4435) zeepe39


zeepe39
újonc

Köszönöm szépen az eligazításokat a fejegység, és a fórumban történő navigálás terén is! :D

(#4436) ojpenge


ojpenge
csendes tag

Sziasztok

Van egy 7018B 2DIN-es fejegységem. Szeretném frissíteni, de sehol sem találok normálisan letölthető szortvert.
Másrészt a tolatókamera csak akkor működik, ha az AV bementbe dugom és megnyomom a az AV ikont a képernyőn. Ha a CAM IN-be dugom hiába teszem rükvercbe, nem vált a képernyő. Tudnátok segíteni?
Köszönöm

(#4437) svgyula válasza ojpenge (#4436) üzenetére


svgyula
addikt

A kugli első találata.
A tolató kamera sajnos nem "smart" kamera mint ahogy a rádió sem és nincs benne üveggömb amiből kiderítené, hogy éppen te mit ügyködsz a váltóval. Kell keresni a bekötések között egy "park" vagy "park_in" nevű bemenetet oda kell kötni egy +12v-ot amit a tolatólámpa pozitív száláról vagy a váltó megfelelő vezetékéről viszel a rádióra. Ez a 12v-os szál kapcsolja be a kamera állásba a kijelzőt.
Én a helyedben hanyagolnám a "frissítéseket". Ha működik a rádió akkor nem kell megjavítani mert nagyon könnyen a kukában végezheti. Aztán jön a siránkozás, hogy pedig hozzá való volt és mindenki azt mondta rá milyen szuper...............

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#4438) ojpenge válasza svgyula (#4437) üzenetére


ojpenge
csendes tag

Igen, ez meg is történt. Amikor hátramenetbe kapcsolok, akkor kap áramot a kamera. A tolatólámpa pozitív szálára kötöttem, illetve a bekötéseknél is megtörtént a rákötés. De nem vált a kijelző a kamera képére. Ha átdugom a jel vezetéket az AV bemenetre, akkor is csak akkor jelenik meg a kép, ha hátramenetbe teszem a váltót, illetve a kijelzőn megnyomom az AV-t. Ezért gondoltam, hogy frissíteni kellene a szoftvert, hátha csak annyi gondja van.

(#4439) Csabex válasza ojpenge (#4438) üzenetére


Csabex
őstag

Azt is jó lenne tudni milyen autó, CAN-es vagy sem... Nem minden esetben kell a tolatólámpára kötni, nálam sincs oda kötve és teszi a dolgát.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4440) svgyula válasza ojpenge (#4438) üzenetére


svgyula
addikt

Az "AV-IN" az külső egység bemenet nem a tolató kamerához van. Annak a bemenetét meg kell keresni. Sajna nem ismerem annak a rádiónak a bemeneti részeit. Így csak egy általános rajzon tudom megmutatni:

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#4441) #85619712 válasza svgyula (#4437) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nem a reverse szál kapcsolja tolatóba a fejegységet? A park in az a kézifékhez kell.

(#4442) svgyula válasza #85619712 (#4441) üzenetére


svgyula
addikt

A kézifék nálam szoftverben kikapcsolható.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#4443) ojpenge válasza svgyula (#4440) üzenetére


ojpenge
csendes tag

A rádiónak van CAM IN bemenete, viszont hiába dugom be a jelkábelt és hiába teszem hátramenetbe a váltót nem vált a kamerára a képernyő. A kamera kap áramot, mert a ledek elkezdenek világítani. Ezért tettem át AV IN-be, mert így legalább lehet használni, csak nem automatikus, hanem nekem kell átkacsolnom.
Az autó 2000-es Opel Omega C.

(#4444) Csabnett válasza AlvóSámán (#2117) üzenetére


Csabnett
tag

Szia! Én is megvásároltam ugyanezt a fejegységet.
Fel kell cserélni a sárga és a piros vezetéket az iso csatlakozóban. :R

"Minden cél útba esik!"

(#4445) #85619712 válasza svgyula (#4442) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nálam sincs bekötve a park in szál, mert minek, ahogy mondod kikapcsolható a figyelése. Ellenben a reverse szál megkapja a 12 voltot a tolatólámpáról, és akkor kapcsol át a fejegység tolatókamerára mindentől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#4446) #85619712 válasza ojpenge (#4443) üzenetére


#85619712
törölt tag

A reverse szálra ha megkapja a 12 voltot átváltja tolató üzemmódba a fejegységet, és akkor már a CAM IN bemenetét varázsolja a képernyőre. Itt a képen a 16-os vezeték azaz a szürke.

[ Szerkesztve ]

(#4447) gkiss10


gkiss10
újonc

Sziasztok!

Van egy 7784ad névre keresztelt kínai csodaszerkezetem, valaki tudna adni egy rávaló szoftot?

Köszönöm! :R

(#4448) Rick4 válasza gkiss10 (#4447) üzenetére


Rick4
félisten

Van valami konkrétabb azonosító az androidban mászkálva? PL jelenlegi fw neve, számok, stb?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4449) gkiss10 válasza Rick4 (#4448) üzenetére


gkiss10
újonc

Heló,

köszönöm, hogy próbálsz segíteni! :R

Gyárilag ez volt rajta:

(#4450) gkiss10 válasza gkiss10 (#4449) üzenetére


gkiss10
újonc

Találtam rá korábban egy szoftot, de nem igazi.
Ez a jelenlegi helyzet:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.