Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) Oldbiggy válasza kaszás1970 (#5148) üzenetére


Oldbiggy
tag

A beállításokba kellene lenni egy menüpontnak, ahol be lehet állítani a késleltetett kikapcsolást.

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#5152) gjoco1 válasza Oldbiggy (#5151) üzenetére


gjoco1
addikt

Pont megelőztél :DDD
Az lesz.... Nekem 20 perc. Ügyintézés- bolt stb.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#5153) honeker válasza Oldbiggy (#5151) üzenetére


honeker
őstag

Atoton van idő opcio :F

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#5154) mumtaz


mumtaz
senior tag

Üdv.

Egy kicsit (leginkább nagyon) elvesztettem a fonalat. ATOTO A6 PRO-m nem igazán váltja be a hozzá fűzött reményeket. Lassan 2 éve használom. Nagyon jó a hangja, de olyan tetű lassú, hogy hihetetlen. Navigációra soha nem használom, mert Google térképet nagyjából 3-4 perc, mire egyáltalán betölti annyira, hogy valamit lehessen kezdeni vele. Ráadásként Android 6-tól újabb nincs rá, de szerintem ez is sok neki.

Valami jobb támogatással megáldott, vagy gyúrhatóbb 2din-es fejegységet szeretnék.
PX5, vagy PX6, ha már lehetőség van rá. Can-bus nem feltétel (a jelenlegi autóm nem can-busos), de jó, ha van rá lehetőség, mert ki tudja, mit hoz a jövő. IPS kijelző azért jó, ha van. DSP sem hátrány, de hát azért az ár is számít, így van, amiről lemondanék, ha úgy alakul.

Néztem ezt a Hizpo-t is. Jó lenne megállni 120000Ft környékén, de inkább lejjebb. Ötleteket szívesen fogadok. :R

Az lényeges, hogy univerzális 2din-es kell. Az autó gyárilag nem 2din-es. Át lett alakítva.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#5155) aero. válasza mumtaz (#5154) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Px6 4G RAM kombót nyugodtan ajánlom. PX5 4G sem rossz, az is van, de a 6 fürgébb.

(#5156) iceQ! válasza mumtaz (#5154) üzenetére


iceQ!
addikt

Hizpo jó, nekem is az van. Teszi a dolgát szépen. Utólag tettem rá egy origi Androidot, amit tényleg 10-es és nem fake.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#5157) honeker válasza andrisbandi (#5149) üzenetére


honeker
őstag

Ki probáltam azzal is csak a ball oldal szol :F :F :W

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#5158) Cyberjack


Cyberjack
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy a kB 1 hete vásárolt fejegysegen folyamat újra indul menet közben. Sajnos nem tudom milyen márkájú.
A cucc egy Ford C-max II-ben van. [kép] [kép] [kép]
Olvasgattam vissza felé. Lehet, hogy nálam is a hűtés lehet a gond? KB 5perc után elkezdi már csinálni.

* Iphone 14 Pro Max / Watch 8 *

(#5159) mufflinca


mufflinca
csendes tag

Agama és Android fejegység kompatibilitási kérdés: Az Agama beépített hangerőszabályzója és egyben az automatikus hangerőszabályzás nem működik. A HELP-je szerint valószínűleg az a baj, hogy az Agama az android beépített hangerőszabályzóját kezeli, míg a fejegység hangerő állítása nincs az androidhoz csatolva, hanem fizikai gombbal az erősítőt szabályozza.
Erre nincs valami trükk és megoldás?
Nagyon gáz, hogy valaki beáldoz egy drágább android eszközre és közben kiderül, hogy egy olcsó, gagyi fejegységgel jobban járt volna.

(#5160) Oldbiggy válasza Cyberjack (#5158) üzenetére


Oldbiggy
tag

99% hogy hűtési gondod van, valahogy egy ventilátort kéne bele applikálni. Honeker kollégának is volt vele baja.

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#5161) Cyberjack válasza Oldbiggy (#5160) üzenetére


Cyberjack
csendes tag

Köszi a megerősítést! Egy 12cm-es ventit tervezek felülre. Csak még azt nem tudom, hogy fújja rá a levegőt vagy pedig fújja ki a felszabadulo meleg levegőt.

* Iphone 14 Pro Max / Watch 8 *

(#5162) honeker válasza Cyberjack (#5161) üzenetére


honeker
őstag

Én 1 proceszor ventit 12 V 200mA raktam rá 6cm átméröjüt és fuja rá....gyujtás vezérlő szál....probáltam elektromos anterna kimenetel is, erősitőkimenet vezérlő szál de álandoan ment :F

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#5163) divan válasza Cyberjack (#5161) üzenetére


divan
senior tag

Szerintem hatékonyabb, ha a meleg levegőt fújja ki.

(#5164) mufflinca válasza Cyberjack (#5161) üzenetére


mufflinca
csendes tag

A gyári fejegységek beépített ventilátorai kifelé fújják a levegőt, tehát feltételezem, hogy az egy jól kitalált megoldás. De PC, erősítő és egyebek esetén is a készülékháztól, processzortól elfelé van a levegő áramoltatás.

(#5165) megott


megott
tag

A hőleadó felület növelése is ugyanolyan fontos lenne és lehetőleg kifelé kellene szívni a készülékből a felmelegedett levegőt, VISZONT illik odafigyelni a beáramló levegőre is, ezt egy egyszerű furatraszter is megteszi amit lehetőleg egy darab (pl)vatelinnel meg lehet szűrni, a nagyobb pormacskák megfogására.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#5166) Cyberjack


Cyberjack
csendes tag

Köszönöm az ötleteket!
Sajnos nem sok lehetőségem van a hely miatt.
Most ezen ügyködöm, remélem segít valamit.
Szerencsére nálam működik az elektromos antenna vezérlés, csak akkor megy a ventit, amikor a fejegység.

A csavart nem kell nézni a képen, majd eltűnik. :DD
[kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

* Iphone 14 Pro Max / Watch 8 *

(#5167) megott válasza Cyberjack (#5166) üzenetére


megott
tag

Én a műszerfal fedlapját nem furkáltam volna szét, ellenben a készülékét igen, még mindig zárt a doboz, így nem fog lehűlni az életben sem, pláne nyáron. Ja égin és a venti is ahogy látom, toló oldallal van felragasztva, tehát befelé nyomja a gépbe a külvilág mocskát. Azért meg ne sértődj.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#5168) Cyberjack válasza megott (#5167) üzenetére


Cyberjack
csendes tag

Igen a venti meg úgy van, de azt atforditom.
Akkor a házat is kifurkalom.
Ha a tetejét nem furom ki, akkor csak bent keringene a meleg levegő. Annyi hézag van a külvilág felé, hogy a gyári CD lejátszó kijott belőle és ott maradt a rés.

* Iphone 14 Pro Max / Watch 8 *

(#5169) aero. válasza Cyberjack (#5166) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Bocsi, hogy belevaú. Elég gyenge eresztés lehet, és kétlem, hogy a melegtől indul újra. Mi lesz nyáron? Az első androidos rádiómat 2015-ben vettem, mai napig működik egy másik autóban és a 70 fokos, napon álló autóban is működött mindig. Azóta volt 4 másik, kettőt mai napig használok folyamatosan, soha semmilyen gondom nem volt túlmelegedéssel. Én a helyedben visszaküldeném és választanék normálisabbat, pl. Xtrons

(#5170) megott válasza aero. (#5169) üzenetére


megott
tag

Vagy egy Isudart, nekem nagyon bevált, és csak bordát készítettem rá, mást mókolnom nem kellett.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#5171) zimi40


zimi40
friss újonc

Sziasztok! Valaki meg tudná mondani, hogy miért nem működik a zenelejátszó,csak folyamatosan tölt, de a zenét nem tölti be, valamint a nyelvet nem tudom magyarra állítani gyári visszaállítás után. Minden ötlet érdekel, köszönöm.

(#5172) kishegyi


kishegyi
csendes tag

Kedves Fórumozók!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Alany egy Seat Altea XL 2009's évjárat.
Az alábbi (képen látható) óracsoporttal, illetve multikormánnyal.

Szeretnék 2DIN-es felegységet beszerelni az autóba az alábbi helyett (képen szintén látható), viszont olyat szeretnék aminél a kormányvezérlés is működik (jelenleginél működik - zene váltás, hangerő szabályzás stb., csak a mobil szinkronizálás nem megy, annak az okát ismerem, már régebben kitárgyaltam).

Amennyiben veszek csak a példa kedvéért:

https://www.emag.hu/magyar-menus-2-din-2-gb-rammal-szerelt-android-11-autoradio-16-gb-hattertarral-4m2g16v/pd/DYR8FYMBM/?X-Search-Id=58aaf6e940c332ed166d&X-Product-Id=59308130&X-Search-Page=1&X-Search-Position=20&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

Ami kormány távvezérelhető, akkor szükségem lesz-e CANBUS-ra vagy analog veszi a jelet?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5173) roti86 válasza kishegyi (#5172) üzenetére


roti86
őstag

Szia!

Ott van a lerásban az emagon: "Kormányról vezérelhető (CAN BUS rendszerű autókhoz típus szerinti adapter beszerzése szükséges)"

Kelleni fog a canbus, de ha olyat nézel, akkor alapból jár hozzá, példa Aliról

(#5174) kishegyi válasza roti86 (#5173) üzenetére


kishegyi
csendes tag

Szia!

Azoknál az eszközöknél, ahol nincs feltüntetve, vagy esetleg az van a megjegyzésbe, hogy "Gyári kormány-távvezérlővel kompatibilis" vagy "Kormányvezérlés: Beépítve" ott nincs szükség? Mert van akkor olyan, ahogy te is írtad, aminél fel van tüntetve, de nem tartozék, van ahol fel van tüntetve + tartozék is, de van ahol csak a fent leírtak vannak. Azoknál nem szükséges vajon?

(#5175) Cyberjack válasza aero. (#5169) üzenetére


Cyberjack
csendes tag

Már nem hiszem, hogy a melegtől indul újra. Megy a venti plusz raktam rá még hűtőbordákat és így is amikor kedve van, akkor újra indul többször egymás után. Elfelejti a beállításokat.
Megy a levesbe a cucc. Ahogy néztem másik romot sem lehet rá rakni az MCU miatt. Még egy gyári vissza állítást megpróbálok és annyi.

Most kinéztem egy másik kütyüt.
[kép] Hizpo az alirol. Lengyelből jönne. [link] az alsó sorban a középsőre gondoltam.
Írtam az eladónak, hogy milyen proci meg MCU van benne.

[ Szerkesztve ]

* Iphone 14 Pro Max / Watch 8 *

(#5176) roti86 válasza kishegyi (#5174) üzenetére


roti86
őstag

Szerintem VAG autóknál minden esetben kell a canbus, de nem vagyok szakértő. Azoknál a termékeknél, amik drágábbak, de valószínűleg jobbak is alapból jár canbus.

(#5177) Oldbiggy válasza Cyberjack (#5175) üzenetére


Oldbiggy
tag

Álló helyzetben is újraindul, vagy menet közben is?

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#5178) Cyberjack válasza Oldbiggy (#5177) üzenetére


Cyberjack
csendes tag

Leginkább menet közben, de volt már, hogy álló helyzetben is újra indult 3x egymás után.
Lecsereltem a gyári lejátszókat, mert azt vettem észre, hogy bizonyos alkalmazasoknal indul újra, de nem az volt vegulis.
Most frissült az MCU, így még rosszabb lett. :O Most már a canbus is hektikusan működik.

* Iphone 14 Pro Max / Watch 8 *

(#5179) Trunky80


Trunky80
csendes tag

Tisztel Fórum társak!

2012-es Fiat Scudo-ba milyen fejegységet javasolnátok? Gyári kormány-vezérlővel működjön.
Előre is köszönöm a javaslatokat!

(#5180) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Sziasztok ✌️
Segítséget szeretnék tőletek kérni az alábbi témában:
Volna egy M706L Android autó fejegységem amin jelenleg Android 8.1 van, lehet e ezt frissíteni újabb verzióra és ha igen honnan tudnám letölteni hozzá a szoftvert? SD kártyán szeretném frissíteni. Másik kérdésem pedig, hogy ebben a készülékben mikrofon is van elméletileg de nekem valami okból kifolyólag nem érzékeli, esetleg bekötési hiba lenne?
Előre is köszönöm a válaszokat.

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#5181) gara1


gara1
csendes tag

Sziasztok! Nagy àltalànossàgban ezek az utólagos Android fejegységek kezelik a gyári park radarokat? Megjelenítik a digitklíma felugró üzeneteit? Illetve egyéb a lecserélendő kijelzőn megjelenő dolgokat?
Elöl hátul gyári park radarom van ,animációt mutat róla a kijelzőm. Van parkolàst segítő rendszer amit még megjelenít, illetve a digitklíma felugró infók. Ezek maradnak?

(#5182) Csabex válasza gara1 (#5181) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,

Általában igen, ezért a CAN modul a felelős. Autó évjárattól is függ, itt van pl. egy 2021-es PHEV tapasztalat amiből ki lett dobva a gyári és ecseteli a megmaradt / elvesztett funkciókat a tulaja. Milyen autóról lenne szó és mit néztél ki, milyen HU-t ?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#5183) Csabex válasza pengegyerek (#5180) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,

Első ránézésre és rákeresésre xda fórumon esélytelen, de ahonnan vásároltad, onnan kellene érdeklődj, mert ők tuti kapcsolatban vannak a beszállítóval. Mikrofon terén nem feltétlen bekötési hiba, mert van olyan is ahol az MCU beállításokban tudod kiválasztani, hogy a külső mikrofont vagy a fejegységen lévőt használja. Valójában a bekötése egyszerű mint a faék, egy mono jack szokott lenni amit be kell dugni a MIC aljzatba.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#5184) gara1 válasza Csabex (#5182) üzenetére


gara1
csendes tag

Köszönöm a válaszod. Az autó egy 2014.12 havi Opel Adam.
Alirol néztem ki francia raktárból.
HUF 36,603.86 45%OFF | Csred 4G SIM 8G Android 11 Auto Radio For Opel Corsa E 2015-2019 Car Multimedia Player GPS Navigation Head Unit Stereo Player
https://a.aliexpress.com/_mK0lMXm

(#5185) rexing13


rexing13
csendes tag

sziasztok! segitséget szeretnék kérni egy 97 szuzuki swift-ne szeretenék Fejegységet. 50k ig gondoltam. amira használnám naigácio, zeneés rádio. köszi a segitséget.

]xperia Z2] [Xperia S]

(#5186) pengegyerek válasza Csabex (#5183) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Köszönöm szépen a választ. Ezt az MCU beállítást nem nagyon értem, hol tudom ezt megnézni?

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#5187) gisssa


gisssa
csendes tag

Sziasztok!

Egy éve vettünk egy a képen látható Androidos csodát.
Pár hét használat után egyszer csak teljesen alapbeállításra állt, az összes gyárilag rátelepített program, pl iGO eltűnt róla.
Azóta, majd egy évig tökéletesen, ment és most megint "lenullázódott", bár pl a tolatókamera beállításait nem felejtette el.

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a problémája?

Előre is köszönöm! :)

(#5188) Szabyka_


Szabyka_
tag

Sziasztok, adott egy Punto Evo androidos fejegység ... Android 11 van rajt . A can modul úgy van megoldva, hogy gyujtásra ad 12v-ot akkor kapcsol be a fejegység. Ha ez ki van iktatva, hogy akkor is be lehessen kapcsolni ha nincs gyújtás akkor a power gomb a fejegységen csak a képernyőt kapcsolja ki ...
A fejegység menüjében nem találtak olyan opciót ami a power gomb benyomásának opcióját változtatná meg ... Esetleg valaki találkozott ezzel a problémával vagy csak gyújtással halgassam a rádiót, hogy normálisan ki és be kapcsoljon ? Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#5189) roti86


roti86
őstag

Sziasztok!

Hizpo 7P és 8X fejegység közül melyik lehet jobb vétel? A rádió és erősítő IC mintha jobb lenne a 8X-ben, a CPU pedig a 7P-ben tűnik jobbnak, bár nem sok infó van erről a CPU-ról a neten + a kijelző itt már HD. Árban egyformák. Mivel ezek a kínai fejegységek nagyon egy kaptafára épülnek, melyik lehet a jobban és tartósabban sikerült széria?

[ Szerkesztve ]

(#5190) Tamas_81


Tamas_81
újonc

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
FORD FOCUS MK2 -be vásároltam egy Junsun V1 PRO 4GB/32GB fejegységet CarPLAY miatt.
Céges autóban használtam, és nagyon hozzászoktam. CarPlay csatlakoztatásánál kikapcsolja a rádiót és csak az Apple funkciók működnek. van erre valami megoldás, hogy a háttérben menjen a rádió? és csak hívásnál kapcsolja ki. kihangosító funkciót használhatnám Bluetooth funkción keresztül is, viszont akkor mindig csatlakoztatni kell a telefont, illetve navi miatt netet is kellene osztani a fejegységnek.

Van valami megoldás hogy vezetékes CarPlay esetén is működjenek a háttéralkalmazások a rádión?

Köszi!

(#5191) roti86 válasza roti86 (#5189) üzenetére


roti86
őstag

Tárgytalan....

(#5192) carisma84


carisma84
újonc

Sziasztok!
A segitsegeteket szeretnem kerni a kepen lathato androidos fejegyseggel kapcsolatban!
Ezen hogy lehet androidot frissiteni mivel a 6os verzio van rajta ,igy nem tudom letolteni sem a waze alkalmazast es a youtube sem indul el,frissiteni meg nem tudom a play aruhazbol!
A masik gondom az lenne hogy gyujtas raadasa utan kapcsol a fejegyseg de 21es hangeron akar mindig bekapcsolni!
Neztem minden beallitast,a factoryben is de nem talaltam semmit sem!
Ezt megoldhatna az android frissitese?
Azt azert hozza kell tennem hogy teljesen amator vagyok ebben a frissites reszben,igy egy teljes segitseget szeretnek kerni!
Koszonom!

(#5193) honeker válasza carisma84 (#5192) üzenetére


honeker
őstag

Na és hol a kép :F

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#5194) carisma84


carisma84
újonc

A kep lemaradt de most potolom!

(#5195) dane


dane
senior tag

Sziasztok,

van egy androidos fejegységem amiben egy 8227L chip van. A típusa ALPS ff-5000. Egy firmware frissítés után az történt, hogy a kép nagyobb volt mint a kijelző natív felbontása. Kaptam egy javítási javasltatot, de most már se kép se hang. Úgy néz ki sikerült brickelni. Van valamilyen helyreállítási folyamat? Úgy tudom, hogy USB kábelen, ha rádugom gépre akkor fel kellene ismernie a windowsnak de nem ismeri fel. Van esély feltámasztani vagy felejtsem el?

(#5196) gjoco1


gjoco1
addikt

Üdv !
Nagyon nem fejegység kérdés , de hátha . . . .
Esetleg nincs közöttetek , akinek van Parrot kit CK 3100 s kihangosítója ? Szeretnék privátban értekezni . 😁
Köszönöm !

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#5197) janaman01


janaman01
addikt

Sziasztok. Van egy Kínai 7188A nevezetű fejegység.
Ha tolatókamerát akarok rákötni , és azt elérni hogy hátramenetbe rakánásnál automatikusan a kijelzőn mutassa a kameraképet , akkor hogy kell bekötni?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5198) Pityu89 válasza janaman01 (#5197) üzenetére


Pityu89
senior tag

Rózsaszín kábelt kösd a tolató lámpára. Ha ott megjelenik a 12V automatikusan az a kép fog megjelenni amit a reverse input sárga RCA bemenetre tettél.

(#5199) janaman01 válasza Pityu89 (#5198) üzenetére


janaman01
addikt

Tehát a tolatólámpa 12 voltját hozzam előre..vagy szedjem le valahonnan és a rózsaszinre? Oké köszi

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5200) Foglalt név válasza janaman01 (#5199) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az esetek többségében a tolatókamera RCA-ja mellett van még egy szál, pont erre a célra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.