Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) Csabex válasza #85619712 (#4048) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, adtam az érzésnek :) Az az egy kis patent rögzíti a díszléc végén ezt az egész fasciat ami végig fut. Puskáztam, mert utánanéztem, hogyan kell leszedni. Ez a patent és a többi ilyen szokásos bepattanó műanyag rögzítő.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4052) iko1972 válasza Csabex (#4051) üzenetére


iko1972
csendes tag

Ez izgalmas volt. 😃
Amit lewegee2 belinkelt leírást, abban a Central Control Setting lehetett az, ami nem működött, a gombok.
Az bíztató, hogy még egy check engine ikont sem kaptunk, funkcionálisan működött minden kibelezve.

(#4053) Csabex válasza iko1972 (#4052) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, ezt elfelejtettem írni, hogy még az Active Safety is működött. Ennek a fejegységnek szerintem csak a navi és a multimédia szerepe van, illetve a fogyasztási adatokat is láthatod, de a lényeg az a Central Control-ban van, vagyis a középső kjelzőn a műszerfal felső részében középen.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4054) petymek válasza Csabex (#4050) üzenetére


petymek
senior tag

Vezetéstámogató rendszer része.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4055) Csabex válasza petymek (#4054) üzenetére


Csabex
őstag

Így van, tehát csak támogat, aktív szerepet nem tölt be a vezetés során, szóval nem hinném hogy létfontosság... Na meg ahogy leweegee is írta hogyan tesztelnék? Kiáll az állomásról és parkol vele? Szerintem non sense, de ettől még lehet, hogy igazad van :)

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4056) petymek válasza Csabex (#4055) üzenetére


petymek
senior tag

Új autónál valszeg nem feltételezik, hogy nem működik, így nem keresik. Ha mégis kibukna valami oknál fogva, biztos szólnának. Egyébként rá lehet kerdezni, és nem kell találgatni.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4057) aero. válasza iko1972 (#4038) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azért írtam folyamatábrát, azt az univerzál nem fogja tudni. Kérdés, hogy a belevaló fejnél lehet-e átváltani a gyári rendszerre, anélkül szvsz nem sokat ér. Gondolom sok, az autóhoz kapcsolódó beállítás azon keresztül érhető el. A 312 eurót mondjuk nem mondanám drágának a specifikus fejre, kíváncsian várom a végkifejletet.

(#4058) svgyula válasza petymek (#4056) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én a műszaki miatt nem aggodnák DE! a garancia elvesztése miatt már inkább. A fejegység esetleges hibája miatt elszenvedett
kár már igen nagy anyagi gond lehet. Na meg a kötelező szerviz periódusnál majd kiderül az, hogy nekik ebben mekkora a tűrőképességük. Mert nem hagyományos autóról van szó. Egy "gyári"
hiba esetén is ráverik a tulajra a költségeket ha látszik bármilyen bontás nyoma így meg aztán végképp egyértelmű.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#4059) petymek válasza svgyula (#4058) üzenetére


petymek
senior tag

Ezek is felkerültek korabban, de úgy tudom erre van/lesz megoldása a forumtarsnak.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4060) butyiba


butyiba
csendes tag

Sziasztok,
Nissan Juke-hoz szeretnék egy fejegységet hátha valakinek van már tapasztalata ezzel az autó típussal és egy belevaló fejegységgel.
A történetem a következő:
Aliexpress-ről rendeltem egyet ami kínai raktárról jött és tegnap be is szereltem a fiam kocsijába ( Golf 5 ). 4GB+64GB 8 maggal.

Tökéletesen működik és nagyon gyors, szóval rendben van. Nyers bootolási idő kb 15 másodperc

Amíg a fenti rádió úton volt rendeltem egy másikat egy másik eladótól a feleségem Nissan Juke-jába ami egy Lengyel raktárból meg is jött 3 nap alatt. Ez egy 4 magos 2GB+32GB-s egység volt. A Nissan design miatt a képen látható kerettel együtt érkezett, hogy a nagyobb kijelző is elférjen.

Beépítés után hát hogy is mondjam nem voltam elájulva. Nyers bootolási idő 50 másodperc.
Rádió része jó, de amikor elindul a Google Maps akkor úgy belassul, hogy van amikor 8-10 másodperc kell neki amíg összerakja a képet a kijelzőn, valamint sokszor navigáció csak 4-5 percig ment és a Google maps bezárta magát stb. Erre még rájött, hogy a nagy melegben elengedett a kijelző jobb alsó sarkán a ragasztás és kifelé állt kb 3 mm-t. Szóval használhatatlan napi szinten. Jelenleg már úton van vissza az eladónak, visszatérítést elfogadta.

Úgyhogy emiatt érdeklődnék aki esetleg Nissan Juke-ba cserélt, hogy milyet vett ami jól működik.
Az eredeti rádió külső mérete 197 mm x 108 mm.
Igazándiból bármilyen megoldás érdekel, akár az eredeti rádió helyére az eredeti szellőzó kerettel vagy új szellőző keretben egy nagyobb kijelzős. Lényeg, hogy stabilan és gyorsan működjön 15-20 másodperces első boottal.

Üdv

[ Szerkesztve ]

BütyiBá

(#4061) Csabex válasza butyiba (#4060) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,
Hát igen... És akkor itt van a tökéletes példa, hogy miért is pedáloztam korábban amiatt, hogy miért is jó a 4/64 a 2/32 helyett... Hát ezért :) Nem rád irányul, csak ebből a dologból korábban itt komoly vita zajlott...
Na de visszatérve a Nissanhoz, szerintem evvel nem fürödsz be, de ha van rá nagyobb keret, akkor ezt ajánlanám... Tőlük vásároltam már rengeteg dolgot és semmire sem kellett vámot fizetnem, mert ahogy a leírásban is írja, a seller's shipping method opciót választva megmenekülsz a vámtól. Mondjuk azt nem tudom, hogy ez érvényes lesz Július 1 után is amikor érvénybe lép ez a törvény vagy mi, de ha EU raktárból jön, akkor lehet nem kell rá fizetni...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4062) butyiba válasza Csabex (#4061) üzenetére


butyiba
csendes tag

Köszi, megnézem és a kisebb elegendő mert abba át lehet szerelni az eredeti légzsák és bezárt állapotot kijelző részt ami középre kell. A nagyobb kijelzős verzióban ez ugrik a nagy kijelző méret miatt. Az a 8"-os verzió bőven meghaladja a gyári méretet és CD sem kell.

[ Szerkesztve ]

BütyiBá

(#4063) butyiba


butyiba
csendes tag

Még egy kérdés, hogy a képernyőn is megjelenik egy soft gomb ( tetszőlegesen lehet mozgatni ) melyet ha megnyomok akkor az alapfunkciókat lehet állítani vele.
Kérdésem, hogy ennek mi a neve és hogyan lehet kikapcsolni ?


BütyiBá

(#4064) iko1972 válasza aero. (#4057) üzenetére


iko1972
csendes tag

Nem kell átváltani, a Central Settings külön képernyőn megy a kmóra mellett. Csak a gombok nem működtek a kormányon - onnan lehet vezérelni -, amit magyarázhat az, hogy a kormányból jövő kábelek csabex barátunk kezében voltak a teszt alatt, ami nem feltétlenül rendeltetésszerű használat. Remélhetőleg össze lehet úgy kábelezni, hogy eljusson a jel a helyére.

(#4065) iko1972 válasza svgyula (#4058) üzenetére


iko1972
csendes tag

A garanciára jogszabály kötelezi a gyártót. A gyártónak kell bizonyítania, hogy az esetleges módosítás okozta a meghibásodást. És mivel a gyári fejegység is meghibásodhat, csodálkoznék, ha nem lenne megfelelő védelem a fejegység és mondjuk a hibrid rendszer között.

(#4066) Csabex válasza butyiba (#4063) üzenetére


Csabex
őstag

Ezt teljesen ki lehet kapcsolni, de testre szabni is lehet, hogy milyen funkciókat érhetsz el. Valahol a Car settings menü ponton belül találod meg de nem emlékszem a pontos nevére, viszont holnap reggel majd megnézem amikor indulok munkába és majd megírom, hogy pontosan hol is keresd.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4067) Csabex válasza iko1972 (#4065) üzenetére


Csabex
őstag

Úgy néz ki alakul a dolog... Visszaigazolta az eladó, hogy egyetlen gebasz lehet, a tápkábelek típusa, mert 2020-tól váltottak és volt olyan, hogy a váltás alatt mindkét verzióval voltak szerelve, de a fotóim alapján talál, viszont a biztonság kedvéért mindkét verziót elküldi és nem kell fizetni a másodikért. Rendeljük? Ha igen, akkor a részleteket majd priviben vagy emailben lezongorázzuk, mert van paypalom meg minden, szóval csak részlet kérdés a folyamat...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4068) iko1972 válasza Csabex (#4067) üzenetére


iko1972
csendes tag

Oké, rendeljük. Ha lehet gyorsítva, inkább úgy. 😃

(#4069) Csabex válasza iko1972 (#4068) üzenetére


Csabex
őstag

Rendben, rákérdeztem, hogy milyen opciók vannak még az alap szállításon felül. Ahogy van infó küldöm is emailen, az gyorsabb.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4070) Csabex válasza Csabex (#4066) üzenetére


Csabex
őstag

Sikerült megnéznem végül :)
Touch Assist név alatt fut és a fotókon láthatod, hogy hol található. Lehet nálad eltérhet, mert nekem a Malay féle firmware van fent, de a lényeg, hogy hasonlót keress. Aláhúztam a fotókon a megfelelő részeket.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4071) bl4ze válasza Csabex (#4069) üzenetére


bl4ze
veterán

Remélem EU raktárból kéritek, mert egyébként rohadt drága lesz... (áfa+vámkezelés)

.:. bl4ze .:.

(#4072) iko1972 válasza bl4ze (#4071) üzenetére


iko1972
csendes tag

Spanyolországból. Azt igérte, megjön 3 nap alatt.

(#4073) ro3000 válasza aero. (#3979) üzenetére


ro3000
tag

Sajnos nem jött össze. Igaz, nem az Ebay-ról rendeltem, hanem a Banggood-ról, [link] , de elvileg ezzel is mennie kellene.

(#4074) divan válasza ro3000 (#4073) üzenetére


divan
senior tag

Bővebben? Mi nem ment?

(#4075) ro3000 válasza divan (#4074) üzenetére


ro3000
tag

Nem ismerte fel, hogy a telefon csatlakoztatva van. Azt írta, csatlakoztassam a telefont. A töltés ment, csak nem láttam.

(#4076) butyiba válasza Csabex (#4070) üzenetére


butyiba
csendes tag

Köszönöm, sikerült megtalálnom és eltűntetni.

BütyiBá

(#4077) Csabex válasza butyiba (#4076) üzenetére


Csabex
őstag

Szívesen, nm :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4078) butyiba


butyiba
csendes tag

Sziasztok,
A tolató kamerához találtam egy trükkös megoldást, hogyan lehet dinamikus parkoló vonalakat elővarázsolni. Az alany egy VW Golf 5 ( 2014 ) amihez az ajánlások szerint kellene ESP opció, hogy dinamikusan működjön a parkoló kamera segéd vonala vagy giroszkópos kamerát kellene vásárolni. Az Android fejegység képe a #4060-as hozzászólásomban van.
A lényeg, hogyha az autó típusát valóban egy Golf 5-re állítom akkor nem működik a kormány mozgatásra dinamikusan a parkoló segéd vonal hanem statikus vagyis nem mozdul.
Átállítottam a CANBOX típusát a fejegységben "Simple Soft"-ról "Raise"- típusra majd kiválasztottam a következő generációt vagyis a Golf 6-ot mert ebben a lehetőségben nem volt Golf 5-ös model. És lőn világosság :-) a parkoló segédvonalak dinamikusan változnak a kormány tekerésével.
Kamerám még nincs mivel először le akartam tesztelni mi és hogyan működik mert az emblémába épített motoros kamerát szemeltem ki.
Ezek alapján a legegyszerűbb statikus kamerát kell vásárolni és a fejegység a CANBUS-on keresztül gondolom a kormány jeladóról vett jellel dinamikussá teszi a parkoló segédvonalakat.

A Golf 6 állítással is tökéletesen hozza a kocsi adatokat az autó menüben ( sebesség, km óra állás, üzemanyag stb ) vagyis nem kavar be semmit sem.

Néhány kép:


Ha volt már korábban akkor elnézést.

Üdv

[ Szerkesztve ]

BütyiBá

(#4079) divan válasza ro3000 (#4075) üzenetére


divan
senior tag

Siri be volt kapcsolva?

(#4080) ro3000 válasza divan (#4079) üzenetére


ro3000
tag

Nem, az nem volt. Kipróbálom úgy is.

(#4081) divan válasza ro3000 (#4080) üzenetére


divan
senior tag

Az kell hozzá, anélkül nem működik. És pont az a hibajelenség, amit leírtál.

(#4082) gyvince


gyvince
senior tag

üdv melyik a legfrisseb Android 10 verzió px6ra valaki linket tudna adni?

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#4083) petymek válasza gyvince (#4082) üzenetére


petymek
senior tag

Korábban már linkeltem eme okosságok tárhelyét.
Üsd be a keresőbe "Yandex", és a találatok között megtalálod a hsz-em, és a tárhelyet. Ott válogathatsz.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4084) ro3000 válasza divan (#4081) üzenetére


ro3000
tag

Köszi, és valóban! Azt vettem észre, mintha a Sygic nem lenne kompatibilis a carplay-el. Működik ez is, csak szó szerint lemegyek a térképről. Nincs az autó jelzés középen, hanem kimegy a képről. A Waze jó, bár csak kipróbáltam.

(#4085) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

AliExpress eladó egy ilyet kér a kocsimrol:

Ezt hol találom?
Kia ceed 2012 kézikönyben kellene lennie esetleg?

(#4086) aero. válasza noorbertt (#4085) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szia, a gyári rádió tetején/alján kell legyen

[ Szerkesztve ]

(#4087) divan válasza ro3000 (#4084) üzenetére


divan
senior tag

Ezt nem tudom, Sygicet még nem használtam soha. Waze, Google, Apple térkép jól megy.

(#4088) noorbertt válasza aero. (#4086) üzenetére


noorbertt
őstag

Ettől féltem:)
Nem akarom, tudom most szétszedni. Megyek a kia csoportba hátha..

(#4089) Csabex válasza iko1972 (#4072) üzenetére


Csabex
őstag

Ma jött infó a csomagról, elvileg holnap kézbesítik :) Dobok fel fotókat, ha megérkezik.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4090) Gabor1123


Gabor1123
tag

Sziasztok
Még mindig a kamerával szenvedek...
Civic IX gen, 2012 es évjárat, egy talán ts 10 jelölésű fejegységgel. Megbontottam a hátulját, de sajnos ott sem rca t használtak a csatlakozáshoz,meg persze elöl sem az van. A gyári képernyő hátuljához kaptam tőletek rajzot hogy lehetne lekötni, de annyira azért nem vagyok biztos a dolgomban hogy ilyesminek nekiálljak... Egy ilyen adapter jó lehet esetleg?
https://a.aliexpress.com/_mKSLswp

[ Szerkesztve ]

(#4091) iko1972 válasza Csabex (#4089) üzenetére


iko1972
csendes tag

Holnap szerelünk? 😃

(#4092) Csabex válasza iko1972 (#4091) üzenetére


Csabex
őstag

Hááátttt holnap sajna még nem jó, mert Kecskeméten leszek és Pénteken pedig lehet Kisbér is befigyel, de szerintem lőjük be a szombat délelőttöt :) Holnap ha megjön, akkor megosztom a fotókat itt is a topiktársakkal, hogy hogyan is néz ki :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4093) bl4ze válasza Csabex (#4092) üzenetére


bl4ze
veterán

EU raktárból rendeltétek végül?

.:. bl4ze .:.

(#4094) iko1972 válasza Csabex (#4092) üzenetére


iko1972
csendes tag

Hát jó. Írj, ha megjött. 😃

(#4095) iko1972 válasza bl4ze (#4093) üzenetére


iko1972
csendes tag

Úgy tűnik, nem kell.vámot fizetni.

(#4096) Csabex válasza bl4ze (#4093) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, spanyol, de fizettünk felárat is express szállítás miatt, hogy ne csússzunk át elsejébe és szerencsére összejött, mert már átment mindenen, csak kiszállításra vár :D

iko: Rendben, jelzem majd.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4097) bl4ze válasza Csabex (#4096) üzenetére


bl4ze
veterán

Kár volt ezért felárat fizetned, mert EU-n belül nincsen 0701, az csak EU-n kívüli küldeményekre áll, EU-n belül továbbra is belföldi küldeménynek minősül : No ÁFA, No VÁM.

.:. bl4ze .:.

(#4098) Csabex válasza bl4ze (#4097) üzenetére


Csabex
őstag

Nem én, iko akarta, hogy minél hamarabb megérkezzen :)
Ha már benéztem, akkor fel is dobom a fotókat, mert nemrég kaptam meg. Egész biztatónak tűnik, az anyagminőségén is érezni, hogy nem ez a full műanyag hatás... Reméljük működni is fog :) Akkor íme a fotók:

Két típusú tápkábelt kaptunk, ahogyan azt ígérték is.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4099) Gabor1123


Gabor1123
tag

Bár a kamerára még nem találtam megoldást, most ott tartok hogy ha csatlakoztatva van a canbus el sem indul. Van egy másik ugyanolyan canbus tartalékba, de a csere sem segít. Canbus nélkül minden rendben megy,kivéve természetesen amihez canbus kellene. Factory reset megvolt, az mcu beállításoknál az autó típusa van kiválasztva. Néha beindul, aztán max 1-2 perc után ki is kapcsol. Tud valaki segíteni ebben? Előre is köszönöm. (Civic 2012, a fejegység ts 10 6/128)

[ Szerkesztve ]

(#4100) bl4ze válasza Csabex (#4098) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez akkor tényleg nagyon korrekt társaság. Jó tudni.
Nekem van már bent, de megnézed van nekik KIA Sportage fejegységük ?
Két modell is érdekele : 2015 és 2017 évjárat... Köszi :)

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.