Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) iko1972 válasza Csabex (#4098) üzenetére


iko1972
csendes tag

Elindítottad? Teszünk rá valami custom romot?

(#4102) spileraaa


spileraaa
senior tag

178x102mm ez ma érkezett meg
EU raktárból ( ali, ebay, banggood) tudnátok lejátszót ajánlani bele?
amin van tolató kamera is és a kormányon lehessen állítani a hangerőt

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#4103) bl4ze válasza spileraaa (#4102) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha szabvány 2DIN befér mögé, úgy ez most igen jó akcióban van és Cseh raktár, pár nap alatt kézben van ingyenes postával : [link]

.:. bl4ze .:.

(#4104) svgyula válasza bl4ze (#4103) üzenetére


svgyula
addikt

Amit linkeltél az nem szabvány és 9" :D Inkább ez passzol oda.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#4105) honeker válasza svgyula (#4104) üzenetére


honeker
őstag

Ilyet vetem én is a fordba....enek legalább szol a rádioja....

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#4106) Csabex válasza bl4ze (#4100) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, a Fordomba ami van az is tőlük van, de sok kiegészítőt is rendeltem tőlük és működött minden tökéletesen. Sportage-ra ezt találtam a 2010-2016-ig gyártott modellekre, de sajnos 2017-est nem láttam náluk :(

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4107) Csabex válasza iko1972 (#4101) üzenetére


Csabex
őstag

Annyira indítottam el egy labor táppal, hogy gyorsan megnézzem a rendszer paramétereit, de nem hagytam túl sokat hangszórók meg antennák nélkül. Sajnos elég egyedi az MCU verzió és erre nem igazán van custom fw. :( Első körben azt nézzük meg, hogy meg fogja zabálni egyáltalán a Toyota rendszere, nem-e fog sírni, hogy nem tud beszélgetni a gyári rádióval :D
Bár mondjuk a teszt utunk során nem sírt, pedig az ölemben volt a gyári fejegység lecsatlakoztatva és minden segéd meg kényelmi funkció tökéletesen működött.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4108) bl4ze válasza svgyula (#4104) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, igaz. Annyi, hogy a UK link nem jó, ŐK már nem szállítanak EU-ba onnan.
Viszont CN raktárból van áfa, vámmentes szállítás : [link]
EU Priority Line vagy Banggood Express-t kell választani, azok EU-ból futárral érkeznek.
(nekem épp ma érkezett egy, Fáma Futár hozta.)

.:. bl4ze .:.

(#4109) bl4ze válasza Csabex (#4106) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, köszi ez a jó 2015-ös modellbe. (Nekem is ilyen van, de Infidnavi)
Elég erős árakkal dolgoznak, az igaz.... (amit ajánlottál)

.:. bl4ze .:.

(#4110) falabu88


falabu88
aktív tag

Sziasztok! Junsun v1-re felraktam az Agama car launchert.

A kérdésem az lenne, hogy a gyári programokat valahogy be tudom állítani a gombokra? (rádió, zenelejátszó stb)

(#4111) Per Me válasza falabu88 (#4110) üzenetére


Per Me
tag

Szia!
ITT a help az Agama beállításokhoz (is).

(#4112) Csabex válasza bl4ze (#4109) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, az igaz, hogy átlag felletti árak, de ők voltak az egyetlenek akik nekem minden infót amit kértem megadtak a Fordhoz, vagyis MCU típus meg minden más. A többiek közül volt olyan aki még válaszra sem méltott...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4113) falabu88 válasza Per Me (#4111) üzenetére


falabu88
aktív tag

Az a probléma, hogy ezek a gyári appok nem találhatóak meg az app listában, csak a gyári launcher mutatja őket :/

(#4114) Per Me válasza falabu88 (#4113) üzenetére


Per Me
tag

Az érdekes. Mondjuk nekem egy régi fej van, azon alapból a gyáriak jöttek, én cseréltem le pl. a zenelejátszót.

(#4115) Gabor1123 válasza Csabex (#4112) üzenetére


Gabor1123
tag

Szia
Mcu letöltésben tudsz segíteni? Úgy tűnik azzal lehet a gond.... Ami a képen van, azzal működött, aztán frissült 210622 végüre, azóta nem megy, csak újra indul folyamatosan. sajnos nem találom honnan lehet letölteni
Köszönöm szépen

(#4116) petymek válasza Csabex (#4107) üzenetére


petymek
senior tag

Diagnosztikán keresztül is meg kellene nézni, nincs-e hiba listában bejegyzés. Attól, hogy a műszerfalon nem jelzi, még lehet.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4117) petymek válasza Gabor1123 (#4115) üzenetére


petymek
senior tag

4PDA-n keresgélj.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4118) spileraaa válasza svgyula (#4104) üzenetére


spileraaa
senior tag

ennél úgy latom nincs kamera
ahogy írtam ilyen kellene

178x102mm ez ma érkezett meg
EU raktárból ( ali, ebay, banggood) tudnátok lejátszót ajánlani bele?
amin van tolató kamera is és a kormányon lehessen állítani a hangerőt

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#4119) svgyula válasza spileraaa (#4118) üzenetére


svgyula
addikt

Az két dolog, hogy adnak-e hozzá kamerát, vagy van bemenet! Vagyis amit linkeltem azon biztosan van kamera csatlakozási lehetőség! Igaz nem adnak hozzá de egy jobb fajta kb 20$. A kormány kapcsolóhoz vagy canbus csatlakozó kell vagy manuálisan
kell a key1 és key2 pontokat(kormánykapcsoló csatlakozás) bekötni.
Vagy keresel egy autó típushoz specifikus fejegységet kb 3x áron.
Ezt a te zsebednek kell eldönteni mennyit szánsz rá. Határ a csillagos ég. :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#4120) spileraaa válasza svgyula (#4119) üzenetére


spileraaa
senior tag

ez is jó bele alirol vagy ez vagy a kettő ugyanaz vagy mi a különbség?
ennek elég jó az értékelése és van eu raktár is

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#4121) svgyula válasza spileraaa (#4120) üzenetére


svgyula
addikt

Ilyen volt és nem tetszett. Eladtam. Nem egy "versenygép". Lassúcska 4mag és a 9-es(?) droidhoz kevés RAM van benne.
Ezért is "occó"

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#4122) Gabor1123 válasza petymek (#4117) üzenetére


Gabor1123
tag

Köszönöm!
Tegnap a saját frissítője leszedett egy újabbat, azzal úgy tűnik működik, legalábbis a kb negyed óra alatt amíg tesztelni tudtam nem kapcsolt ki és minden ment rajta, kivéve az érintő gombokat. Azt még majd megnézem, hátha csak le vannak tiltva valahol

(#4123) spileraaa válasza svgyula (#4121) üzenetére


spileraaa
senior tag

de amit te linkeltél az is android 9 -es

de találna bele?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#4124) Csabex


Csabex
őstag

Alakulunk :)

Legalább a csatlakozók már találnak eddig :D
Azért nem egy egyszerű művelet az A oszlop légzsákja környékén matatni, mert nem bontottam ki teljesen. Kocsi saját gps antennájához kellett volna egy átalakító kábel, de azt nem szereztünk be, ezért marad az amit ők küldtek, többek között annak és a mikrofonnak a kábelét vezettem el az A oszlop díszeleme mögött. A 4G antenna elfért alul a szélvédő alsó részében ahol van a rendszámos matrica, az alá.

Ha befejeztem, akkor majd jön egy másik hsz részemről, vagy Iko részéről a végleges eredménnyel :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#4125) svgyula válasza spileraaa (#4123) üzenetére


svgyula
addikt

Igen! De az egy 8magos és 4GB RAM-ot használó szerkezet........
Vagyis ugyanazt a rendszert 2x erőforrással működteti. A tárhely az nem mérvadó ugyanis 2xUSB csatlakozó + 1db előlapi micro sd csatlakozója van.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#4126) spileraaa válasza svgyula (#4125) üzenetére


spileraaa
senior tag

most látom android 10 verzióval van de a magyar linken valamiért android 9 jött be

egy másik fórumban ezt írták
[link] A Junsun lejátszóit ajánlom, kettő éve használom az egyik modellt. Kormányról vezérelhető, első-hátsó kamera ráköthető. Ajándékba kaptam a lejátszóhoz egy hátsó kamerát is.

rá írtam a stora hogy melyik passzol abba a keretbe ezt írták:
Hello friend Please check if the size of your radio panel is the same as the size of the picture. If the size is the same, buy it with confidence, it fits all brands of cars If you have any questions ,you can contact us JUNSUN will continue to serve you best wishes Fanny
https://www.aliexpress.com/item/1005001296380635.html

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#4127) torok6


torok6
aktív tag

Sziasztok! A navitree márkát valaki ismeri? Megbízhatóak? Néztem egyet amibe gyárilag van beépitve hütésnek ventilátor.

(#4128) svgyula válasza spileraaa (#4126) üzenetére


svgyula
addikt

Talán olvasd már el a paramétereket is! Amit linkeltem az a 8core 4/32GB változat. Amit te nézel az pedig a 4core 2/32GB változat.
De mint a jó gibic mondja ha rám hallgatsz azt veszel amit akarsz!
Részemről befejeztem.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#4129) butyiba


butyiba
csendes tag

Sziasztok,
A fejegységhez bekötöttem a külső mikrofont de nem találom a menüben, hogy hol
kellene megadni hogy ezt használja és ne a beépítettet.
Már az "expert" menüt is feltúrtam de nincs ilyen lehetőségem.
A fejegység egy 8 magos Android 10-es.
Tudnátok ebben tanácsot adni ?

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

BütyiBá

(#4130) iko1972 válasza Csabex (#4124) üzenetére


iko1972
csendes tag

Köszönöm szépen! 😃 Bátor vagy, én nem mertem volna ezt végigcsinálni más autóján, de végül működik minden. 😃
Jövő héten megmutatom márkaszervíznek, remélem nem hullik ki a hajuk.
Összegzés:
- hang kb. olyan, mint a gyárival
- kormányról vezérlés ugyanúgy megy, mint a gyárival
- működik a tolatókamera a 360 panorámával együtt (erre azt mondta a kínai, hogy nem fog)
- nem megy a magától-parkolás, mert nem tudok rábökni a parkolj-be gombra a képernyőn (úgysem volt használható semmire)
- mutat guminyomást PSA-ban, ezt nem lehet átállítani, a gyári nem mutatott semmi ilyet
- ha valaminek neki akarok menni, akkor az útközéselkerülő megállítja az autót, a gyári ilyenkor bedobott egy első kamera képet, ez nem. Első kamera egyáltalán nem működik, de kis mókolással meg lehetne oldani.
- a HUD-on így nyilvánvalóan nem látszanak a navigációs utasítások.
- a középkijelzőre nem megy át az aktuális zeneszám, rádió, és iránytű. Sosem jutott eszembe ezeket oda kitenni.
- a kihangosító a gyárihoz képest rosszabb, kb. erre számítottam

Egyébként gyors, elégedett vagyok, ennél sokkal kevesebbre számítottam.

https://prohardver.hu/dl/upc/2021-07/03/312016_bzzub3dl0vw7sgsz_smartselect_20210703-175008_gallery.jpg

https://prohardver.hu/dl/upc/2021-07/03/312016_pzh7cai6egdnuh9l_smartselect_20210703-172951_gallery.jpg

[ Szerkesztve ]

(#4131) iko1972 válasza iko1972 (#4130) üzenetére


iko1972
csendes tag




[ Szerkesztve ]

(#4132) spileraaa válasza svgyula (#4128) üzenetére


spileraaa
senior tag

akkor fura miért változik meg mikor átrakom más régióra
mert erdélyiként nem tudom a magyar oldalról rendelni
kitorlom a hu előtagot és akkor jött be amit linkeltem vagyis jah jogosan háborodtál fel mert tényleg különbözik próbáld ki esetleg te is
vagyis nagyon fura
de az is lehet végig csak 2/32 csak a magyar leírást elszúrták

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#4133) petymek válasza iko1972 (#4131) üzenetére


petymek
senior tag

A hardverről mutass képeket. A "táblagépről" menü alól.
Képernyőmentést nem lehet rajta aktiválni?
Fizikai gombja egy sincs?

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4134) iko1972 válasza petymek (#4133) üzenetére


iko1972
csendes tag

Nincs fizikai gomb, hacsak az érintőgombokat nem nevezzük annak. De legalább tényleg nagy a kijelző 9", nincs vastag keret.
Screenshot van, de egyszerűen nem tudom átvinni a képet a mobilra.

[ Szerkesztve ]

(#4135) petymek válasza iko1972 (#4134) üzenetére


petymek
senior tag

Az érintő panel, az nem fizikai.
A lehetőségek ennél a HU-nál jelentősen behatároltak.

Úgy tűnik, ez a néhány "okosság" ehhez tartozik.

Gyári beállítok belépési kód: 123456

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4136) iko1972 válasza petymek (#4135) üzenetére


iko1972
csendes tag

Köszi.
Gondolom, csak akkor kell upgrade-elni, ha valami nem működne.

(#4137) petymek válasza iko1972 (#4136) üzenetére


petymek
senior tag

Bármi mókolás előtt biztonsági mentés javasolt, de ennél ez nem valószínű, hogy megy, ez nem az a kategória. Így itt igen, ha baj van és muszály. Azért linkeltem, mert valamelyik nap már egyedi romról beszéltél.
Amit hiányoltál, mint pl. a carplay, legalább megy vele?

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4138) iko1972 válasza petymek (#4137) üzenetére


iko1972
csendes tag

Mielőtt beszereltük volna, és elkezdtem volna rápakolni dolgokat, jó lett volna valami igényesebb Malaysk vagy ilyesmi, de ha már elkezdtem használni, és minden működik, akkor nem fölöslegesnek tartom piszkálgatni.

(#4139) petymek válasza iko1972 (#4138) üzenetére


petymek
senior tag

Ennél nincs lehetőség semmilyen Malay, Hal romra, valszeg még a sokak által dícsért navradio-ra sem, mert ez teljesen más hardver.

Amit hiányoltál, mint pl. a carplay, legalább megy vele?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#4140) iko1972 válasza petymek (#4139) üzenetére


iko1972
csendes tag

Azt egyelőre nem sikerült működésre bírni - Android autót -, mindkettő csak vár a csatlakozásra. De ehhez arra nincs szükségem, az lett volna a jó, ha a gyári tudja, és akkor nem kellett volna kicserélni.

Majd próbálkozom vele.

(#4141) gu007


gu007
aktív tag

Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget. Van egy Passat B5 még a can bus nélküli multikormánnyal. Nem olyan rég vettem egy [ilyen] fejegységet (beépített 4g modem miatt) és egy [ilyen] adaptert és a lead kábelt. Nem bírom működésére bírni a kormánygombokat leszámítva a hangerő növelést amikor maxra felmegy a hengerő. Próbáltam többféleképpen összekötni az adaptert és a fejegységet de nem jártam sikerrel. Amikor közvetlen a line1-re kötöttem a kormányvezérlő kábelét adapter nélkül akkor is felment a hengerő. Lehet, hogy nemjó adapterrel próbálom? GND szálat nem tudom bekötni a fejegységbe ami a lead kábelből jön, mert nincs neki vezeték a rádió csatlakozójában. Ezt leszámítva jó kis fejegység. Valakinek esetleg ötlete, mit kellene megpróbálnom?

(#4142) honeker válasza gu007 (#4141) üzenetére


honeker
őstag

A GND az test...

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#4143) gu007 válasza honeker (#4142) üzenetére


gu007
aktív tag

Tudom, hogy az. Csak a key 1 és 2 kábelek mellől hiányzik. De úgy is próbáltam, hogy az iso csatlakozóban levő testhez kötöttem és akkor sem működött.

(#4144) divan válasza gu007 (#4143) üzenetére


divan
senior tag

A Ctmultilead.2 kábelt is megrendelted hozzá?
A rádióban megtaláltad azt a részt, ahol ezt programozni kell?

(#4145) gu007


gu007
aktív tag

Igen megvettem. De tárgytalanná vált a téma. Tökéletesen működik :)) volt egy hatalmas user error. :W Ami a multikormány vezérlőből jön egy vezeték azt nem jó helyre kötöttem tegnap az adapternél. A multikormány is új, hétvégén cseréltem és vezetékeltem be.

(#4146) butyiba


butyiba
csendes tag

Sziasztok,

Leírom tapasztalataimat a fejegység fogyasztása és akkumlátor lemerülési kérdésekkel kapcsolatban. A fejegységet már mutattam a #4060-as hozzászólásomban.
Ez egy CAN-BUS-al kiegészített rádió. A mérések külön történtek mert a CAN-BUS külön kapja a tápot.
Fogyasztások:
- Csak a rádió kikapcsolás után amíg "alvó" állapotba megy kb 100 mA. Ez kb 15 sec.
- Alvó állapot elérése után 3,43 mA !

- CAN-BUS folyamatosan hiszen állandóan feszültség alatt van 23,5 mA

Az adatokból is látszik hogy lényegében rajta lehetne hagyni a 2 napos alvás beállítást mert annyira minimális a fogyasztás. A CAN-BUS 7-8 x annyit fogyaszt.
Biztos ami biztos én úgy oldottam meg, hogy egy időzítő relé áramkört iktattam be a CAN-BUS tápellátásba. Az egyik bemenete ha gyújtás 12V-ot kap a relé azonnal meghúz és feszültséget kapcsol a panelnak így a relé meghúz és a CAN-BUS életre kel. Gyújtás kikapcsolása után a beállított időtartamig ami max 999 másodperc lehet még tápot kap a CAN-BUS majd kikapcsol és csak a rádió 3,43 mA-e fogyaszt. A relé panel nyugalmi fogyasztása nudli.

A relé panel egy zsugorcsőbe kerül elhelyezésre hozzáfogatva a rádió kábelkötegéhez. A relé panel itthon 1 napos szállítással beszerezhető 1700 -ért. Ennél egyszerűbben és olcsóbban nem lehet megoldani és így a rádió alvó állapotban maradási idejét fel lehet tenni maximumra. Ezután még a boot időt sem kell megvárni lényegében azonnal indul a rádió.

[ Szerkesztve ]

BütyiBá

(#4147) julius75 válasza butyiba (#4146) üzenetére


julius75
aktív tag

Jól értem, hogy ezzel a relés trükközéssel egy pl. 48 órás alvó idővel számolva 48*0.03A=1.44Ah-t akarsz megtakarítani egy minimum 40+Ah-ás akkumulátoron..... :U

(#4148) butyiba válasza julius75 (#4147) üzenetére


butyiba
csendes tag

Igazándiból nálam mindegy mert nem sokat fogyaszt de ha már szórakoztam vele hogy megmérjem akkor beszerelem. Inkább arról szól, hogy konkrét mérések látszódjanak és megoldás azoknak akiknél probléma, hogy 1-3 nap után lemerül az akkumlátor. Ezzel a megoldással lesz lehetőségük parkoló állásban is rádiót hallgatni kb 16 percig újabb gyújtás ráadás nélkül.
Ha vissza olvasol látod, többeknél probléma.

BütyiBá

(#4149) julius75 válasza butyiba (#4148) üzenetére


julius75
aktív tag

Oké, nemszótam.... :R
De azért akinél ennyi lemerít egy akkut, ott azért sanszos, hogy nem ez a fő probléma ugye?

(#4150) butyiba válasza julius75 (#4149) üzenetére


butyiba
csendes tag

Nyilván sok típusú hardver van forgalomban és ennek megfelelően legalább ennyi variációval a fogyasztásra. Ahol gondok vannak a lemerítéssel egyedileg kell megvizsgálni hasonlóan mint amit csináltam melyik szálon mennyi a fogyasztás a különböző állapotokban. Ezután lehet megoldást találni.
Korábban valaki írta, hogy a CAN-BUS kikapcsolása megoldotta a lemerülést. Nála pl lehet ez egy megoldás. Mondjuk így látatlanban furcsa, hogy a CAN-BUS modul lemeríti az akkumlátort ezért is kell kimérni a valós adatokat.

BütyiBá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.