Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) Jazz


Jazz
veterán

A teló viszonylag hamar standby (vagy sleep) módba megy. Ezzel nincs gond, de csak a fő gomb megnyomásával lehet előhívni a képernyőt. Előtte teljesen kikapcsolva van, semmit se látni, érintésre sem reagál. Nincs mód arra (mivel kapacitív a kijelző, akkor már kihasználva), hogy képernyő érintéssel jöjjön vissza standbyból?

Másik: Másolnék egy 4.7Gb-os mkv-t az SD karira, de hibaüzenettel letilt "megtelt a lemez". Van még 25Gb szabad hely, kisebb 1-2 Gb-os file-okat enged másolni.

Nem bírja kezelni a 2^32-ennél nagyobb (4294967296byte) file-okat? Ahh! :(( Erre valami mód?

(#5548) berigazek: Köszi, lesz mit tanulni.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5552) robit1973 válasza Jazz (#5551) üzenetére


robit1973
aktív tag

Ha képernyő érintéssel feléledne, akkor véletlen érintésre is ébredne és elég hamar lemeríteni az akksit. Nem próbáltam még ekkora fájlt másolni. Nem lehet, hogy a 2GB-os belső SD-re akarja másolni, és ezért telik meg?

(#5553) Jazz válasza robit1973 (#5552) üzenetére


Jazz
veterán

Nem dehogy, biztos hogy nem. A 32Gb-osra másolnám a gyökérbe, ahova mást is másoltam....

Az a baj, hogy FAT32 valószínű az SD kari formátuma. Ezért a 4.37Gb-nál nagyobb file-okat nem engedi kezelni. És nem is lehet leformázni mássá....hát ez nagy szívás.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5554) berigazek válasza Jazz (#5551) üzenetére


berigazek
őstag

Azért,mert 4,7 Gb-sat csak NTFS-remásolhatsz és a tied meg gondolom FAT32 ...a formázása ...

Pont egyszerre írtunk :-)

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#5555) MotorBoy79 válasza Jazz (#5551) üzenetére


MotorBoy79
tag

Akkor valószínűleg a memóriakártyád Fat32-re van formázva, ami max 4Gigás fájlokat tud kezelni.
Ha ennél nagyobb fájlokat akarsz rajta tárolni, akkor olyan fájlrendszerrel kell formattálnod, ami támogatja a 4G-nál nagyobb fájlokat.

Ilyen pl. a Windows-os világban az NTFS, de azt nem tudom, hogy egy NTFS-es memóriakártyát az Android hogyan kezel, mert pl. Linux alatt még mindig nem 100%-os a támogatottsága, de legalább olvasni tudja.

Lehetne még Ext2, vagy Ext3, esetleg Ext4, amiket a Linux maximálisan támogat, csak a Windows-os világ nem igazán.

Sajnos ennél többet nem tudok segíteni, mert nem vagyok se linux, se android guru, de majd a nálam okosabbak úgyis megmondják a frankót.

Na úgy látom mások is ugyanezt tippelik :)

[ Szerkesztve ]

(#5556) Jazz válasza MotorBoy79 (#5555) üzenetére


Jazz
veterán

Formáztam volna total commanderben az SD karit NTFS-re, de nem engedi, mint opció sem jelenik meg.:(

A filmeknek nincs hangjuk, még az avi-knak sem.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5557) RBJ válasza Jazz (#5556) üzenetére


RBJ
addikt

tehetnél fel pár képet a telóról. csinálj egy unboxing videót magyar módra. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5558) cappa72 válasza Jazz (#5556) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha mindenképpen változtatni akarod az sd kártya particióját, akkor inkább ext2, mint ntfs.
Egyrészt az ex2 nem töredezik annyira, mint az ntfs, másrészt a Linux kernellel (merthogy a droid is abból táplálkozik) jobban összhangba hozható.
Ext3-at nem javaslom memóriakártyára, mert az naplózó fájlrendszer.

Mondjuk még ezt nem próbáltam, de lehet, hogy 1-2 héten belül teszek egy ilyen próbát, mit is szól egy csak ext2-re formázott sd kártyához egy droid.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5559) berigazek válasza cappa72 (#5558) üzenetére


berigazek
őstag

Az ext2-vel kell vigyázni,mert nem minden OP rendszer látja és kezeli,sőt láttam már összeomlani is komoly rendszert tőle....

Jazz!

Vannak ingyenes progik a különböző formázásokra!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#5560) Sir Csimbók válasza cappa72 (#5558) üzenetére


Sir Csimbók
tag

Semmi gondja nem lehet vele. Nekem egy ZTE Bladem van és már ennél is úgy lehetett megoldani, hogy legyen elég hely az alkalmazásának, hogy létrehoztál egy ext2-es partíciót az SD kártyán. Persze, ha az egészet ext2-re formázod, a Windows nem tudom, látja-e. Linuxnak tuti nem gond. Az ext3 és ext4 már naplózó fájlrendszerek, ami csökkenti a kártya élettartamát.

(#5561) cappa72 válasza Sir Csimbók (#5560) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igazából én az egészet ext2-re formáznám. Persze kíváncsiságból. Ha működik, akkor marad, mert itthon úgyis Linux van.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5562) Sir Csimbók válasza cappa72 (#5561) üzenetére


Sir Csimbók
tag

Nálam is csak azért van fat32 is, mert ismerősöknél nem akarok a winnel küzdeni. Ubuntu természetesen látja mindkettőt.

(#5563) alfa20


alfa20
senior tag

@Jazz: tudom legkevésbé a fényképező funkció érdekel téged, de megtennéd ha lesz egy kis időd készítenél egy kültéri szabadban készült képet és megosztanád. Köszi!
még egy: egy-két oldalon írnak HDMI-t az van a V12-esen?

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#5564) robit1973 válasza alfa20 (#5563) üzenetére


robit1973
aktív tag

Igaz, nem tőlem kérted:

Van HDMI a V12-ben.

(#5565) Bagira01


Bagira01
veterán

Tudtok ajánlani valami jóféle kínai telót 150$ körüli áron? Valami 4" körüli kéne, szép kijelzővel, gördülékeny rendszerrel,valamennyi támogatás sem árt ha van hozzá. Honnan érdemes rendelni? Igazából a két simet nem annyira használnám, csak ugye a többség két simes, talán később jól is jöhet.
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5566) sasa311


sasa311
veterán

Ezek a masinák szerintetek használhatóak? (fotó részleg nem különösebben számít nekem)

1
2

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5567) chinaminman válasza sasa311 (#5566) üzenetére


chinaminman
tag

A második felejtős szerintem!

(#5568) #01993216 válasza djnice (#5537) üzenetére


#01993216
törölt tag

Én is azt néztem ki és pont onnan, ahol te vetted most. Majd érdekelne a véleményed a telóról és a cégről, mert nekem az AmokBuy kicsit még ismeretlen.

Köszi! :)

(#5569) sasa311 válasza chinaminman (#5567) üzenetére


sasa311
veterán

Oké, de miért?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5570) beers válasza sasa311 (#5566) üzenetére


beers
addikt

Minimum 6575, de inkább 6577-es mtk legyen benne.....

M&N

(#5571) DJGABI válasza sasa311 (#5569) üzenetére


DJGABI
addikt

Régi soc, ARMv6, kb Blade szint. Ennyi rengeteg érte.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5572) sasa311


sasa311
veterán

Huh köszi srácok, látom azért van, aki képbe van :R

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5573) sasa311 válasza beers (#5570) üzenetére


sasa311
veterán

Esetleg ilyen chippel 4 colos "fake" S2-t nem csináltak? Csupa fake S3-at találok, de az a 4,7' lehet, hogy sok lesz... :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5574) chinaminman válasza sasa311 (#5573) üzenetére


chinaminman
tag

A 6577 most a legújabb és most az s3 a "menő", ezért van sok belőle.
4"-ban szerintem lenovot nézz. pl.

[ Szerkesztve ]

(#5575) malisonX válasza sasa311 (#5566) üzenetére


malisonX
aktív tag

Nézd meg szerintem ezt is, ha tetszenek az S3 klónok. Rengeteg videó van róla és nekem igényesebbnek is tűnik, mint amit te linkeltél. [link] Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Hero 9300+-ról letettem, túl nagy az az 5,3" nekem :) 4,7" nem olyan nagy, gondold meg :)

[ Szerkesztve ]

(#5576) DJGABI válasza sasa311 (#5573) üzenetére


DJGABI
addikt

Van az a Mini Note [link] Talán még ez, ami hasonlít az SGS2-re az újabbak közül...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5577) Gregorg válasza chinaminman (#5574) üzenetére


Gregorg
tag

a lenovo jo, es mellette erdemes a zopo 180 koruli 4 colosat megnezned. zopo100 vagy 200 vagy 500.
Tovabba a jiayu g2 turbositott valtozatat mindenkepp nezd meg, mert ocso es jo, ill newmans N1 ese kivaltkepp jo ajanlat. 1 gig ram 6577 proc qhd kijelzo. sajnos a gpu ra nem emlekszem, talan 531 powervr.

ezek mellett a jiayu g3nagyon felkapott talan mar lehet is rendelni. na az 4.5 colon a legjobb ar ertek ajanlat szvsz.

legjobb arakat en a www.fastcardtech.com on talaltam.

vepemenyetek szeretnem kerni a jiayu g3rol illetve a haier w910 rol. w910 eszmetlen jo csak kb ketszer annyi mint a g3.
ill minden info jol jonne a kintrol torteno megrendelesrol. mire kell figyelni es miert kell fizetni. vam, afa? koszi a valaszokat.

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#5578) Jazz válasza robit1973 (#5564) üzenetére


Jazz
veterán

Ezt nem értem:

Ebben az Android ICS-ben össz-vissz 2 féle módban létezik a telefon?
- 1.: Full világít minden, se képrenyő kímélő, halványítás, se semmi
- 2.: Majd lejár az 1 perc vagy 5 perc...., elmegy alvó módban, de ott aztán totál meghalt a telefon. Képernyő kikapcsol teljesen, érintésre se reagál, sőt, a háttérben futó rádió sem reagál a hangerő szabályzásra.

A másik, hogy ezután mindig csak úgy lehet előhozni, hogy meg kell nyomni a főkapcsoló gombot mintha bekapcsolnád a telefont, aztán jöhet a képernyő slim. De akkor mi értelme?
Csak én gondolom úgy hogy ez nagyon rossz? El fog kopni a főkapcsoló gomb.:) Ezt a sleep módot meg ki se lehet kapcsolni, max fél órára állítani. És semmi más alternatíva nincs helyette.

Nincs olyan mód mint a régi telefonokon, hogy elmegy screensaver-be, kikapcsolja a háttér világítást, de azért valami óra-szerű kijelezve marad, plussz ne kelljen kapcsolgatni a power off/on gombot, hanem legyen elég egy képernyő húzás balról jobbra....vagy ilyesmi.
Meg amúgy is kapacitíva a telefon, azaz zsebben, tokban, elektromos töltöttség nélküli nyomásra nem fog reagálni.

- A másik gondom, hogy ez bug?: Pl. nyomkodom a rádiót (sleep mód 5 percre állítva) és egy pillanatnyi nyomás után magától elmegy alvó módba, minden kikapcsol. Már többször megjátszotta ugyan ezt.

free your mind

(#5579) DJGABI válasza Jazz (#5578) üzenetére


DJGABI
addikt

Igen, egyedül vagy ezzel :D Blade-n először picit elhalványul, utána kapcsol ki teljesen a képernyő. Hangerő szabályozás lezárt képenyőnél zenelejátszó, rádió, mindennel megy. De ez utóbbi mondjuk rom függő, gyári szofttal asszem nem volt így, csak most CM7 alatt.

Sleep móddal kapcsolatos problémád nem értem, jó persze régen a 2" körüli kijelzőkön lehetett folyamatosan egy sötét alapú órát mutatni, 4"-en azért elég hamar leszívná az akkut. Ha meg megnyomod a power gombot ugyanúgy látod az órát a lockscreenen. De ez sztem az összes érintős OS-nél így van, megszoksz vagy megszöksz (downgradelsz Nokia S40-re :DDD )

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5580) sasa311 válasza DJGABI (#5576) üzenetére


sasa311
veterán

Ez a note is elég jópofa!

Viszont találtam egy ilyet:
[link]

Iphone klón ugyan de origi Androiddal rajta, nem buherált apple OPrendszerre akarok hasonlítani cuccossal.

Ez jó lehet? A chip elvileg 6577 de nem tudom, hogy a kevesebb memória okozna-e gondot :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5581) Jazz válasza alfa20 (#5563) üzenetére


Jazz
veterán

Kép linkeléssel már megelőztek.:)

Igen, HDMI. Így néz ki működés közben

free your mind

(#5582) Jazz válasza cappa72 (#5558) üzenetére


Jazz
veterán

Fontos hogy kompatibilis legyen az XP-vel, szóval marad az NTFS, ha az android megeszi.

Sajnos PC-n keresztül az Micro SD karit mint meghajtót nem engedi formázni, csak FAT32-es opció van.

Na most ha PC-n keresztül sem tudom, akkor ez ennyi volt, nem támogatja az SD kari a többi formátumot?
Vagy a telefonra kéne feltelepíteni egy külön programot, és azon keresztül megformázni, onnan már lehet hogy menne?

free your mind

(#5583) Black&White


Black&White
addikt

(#5584) DJGABI válasza Jazz (#5582) üzenetére


DJGABI
addikt

Az megvan hogy alapból nem fog tudni vele semmit kezdeni? :DDD Talán ezzel, bár csak Samu van a támogatott listában...

Olvasgattam, most vagy ext (azt meg majd a Win nem tudja kezelni) vagy darabolod a videót... Innentől én megkérdőjelezem a mobilokban a HD felbontást. Ez így gáz.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5585) Jazz válasza Black&White (#5583) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi, megpróbálom ezzel.

free your mind

(#5586) Jazz válasza DJGABI (#5584) üzenetére


Jazz
veterán

Nincs meg, különben nem írogtanék fórumba. ;) (nem ismerem az Androidot)

Az, szivattyú. Ezért keresek rá megoldást. Darabolni biztos nem fogom a videót.

Szóval akkor az száz, hogy az Android nem fogja látni az NTFS-t, a win meg az EXT-et. Esetleg valami emulátorral, a másolás erejéig?

free your mind

(#5587) Jazz válasza DJGABI (#5584) üzenetére


Jazz
veterán

Amit linkeltél, annak használatához rootolni kell a telót?

Közben kipróbáltam a V12-se kameráját.

5MP-es képeket készít. Örülök hogy nem 8 vagy ne adj isten 16 (omg), ilyen kicsi CCD-n még a 2MP is röhej, e felett már bűn, és csak rosszabbul jársz vele. Nagy file méret, aztán lehet szépen visszaméretezni az összeset.

A kép viszonylag szép, de látszik hogy szénné van retusálva. Baromi erős zajszűrés, élesítés...úgy hogy olyan 50%-on 2MP-en elfogadható már a kép, de inkább 25%. Felette teljesen értelmetlen, mert hiába az akár 16MP ha egy lepkefingnyi a CCD mérete, a valóságból talán csak 1MP-nyi információt fog leképezni...és ez mindegy hogy hány MP-en oszlik meg. (Nyilván a többi már csak marketing a nagy számok bűvölete, még a fele is sok lenne ilyen kicsi CCD-kre.)
Plusz a objektív (1.5mm-es lencse) fényereje, torzítása is nem érdemel említést. A 35mm ekv. gyújtótávnak nem örülök, jobb lett volna egy 28mm-es nagyobb látószögű, ha már egyszer telefon-kamera. :S

Ja ez a másik: Fényképező módba, semmit, de abszolút semmit nem lehet állítani! Tömörítési hatásfok? Kép formátum? Felbontás? Rekesznyílás? Gondolom ehhez is külön software-t kell beszerezni.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5588) DJGABI válasza Jazz (#5586) üzenetére


DJGABI
addikt

Nem tudom, ez már az a szintű gányolás ami nekem is sok(k)... Szégyen, hogy nem megy alapból (oké részben nem droid hiba, a fat32 az elterjedt, de akkor támogasson más FS-t is)

Yep, root kell hozzá, sztem csak emiatt -ha amúgy nem akarod- ne rootold, valszeg úgy se lesz jó.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5589) robit1973 válasza Jazz (#5587) üzenetére


robit1973
aktív tag

Azért egy pár dolgot lehet állítani:

(#5590) Jazz válasza robit1973 (#5589) üzenetére


Jazz
veterán

Így már meg van, köszi. :)

free your mind

(#5591) GIJoe


GIJoe
addikt

Mit szóltok a CHANGHONG Z-Me- hez ? Ennyit érnek max....

(#5592) MotorBoy79 válasza GIJoe (#5591) üzenetére


MotorBoy79
tag

Szerintem az Android 2.3 és az 1400 mAh akksi miatt felejtős.
Ha lenne hozzá Android 4 és lehetne hozzá legalább 1800-as, vagy 2000-es akksit kapni, akkor megérné.
Nézd meg inkább helyette a v12-t!

(#5593) Jazz


Jazz
veterán

23%-on van a telefonom, 13h on battery.

Cell standby: 45%
Phone idel: 36%
Screen 15%
A többi 2%

Szóval a 2200mah aksiban van 13óra, és mindjárt lemerül. Alig használtam. Semmit nem telefonáltam, csak a rádió szólt. wifi-t sem használtam.

2 sim van benne, az egyik data, de azt se használtam, csak vannak.

mi az a Cell standby? És ez normális hogy így leszívta?

free your mind

(#5594) cappa72 válasza GIJoe (#5591) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mintha nem lenne dual sim-es. Vagy csak én nem láttam infót erről a tulajdonságáról.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5595) MotorBoy79 válasza Jazz (#5593) üzenetére


MotorBoy79
tag

Az első teljes lemerítés után amikor feltöltött 100%-ra az akksi, akkor csinálj egy wipe battery statistics-t!
Én úgy tudom, hogy vannak olyan androidos telefonok, aminél az android rendszer mintha rosszul tudná, hogy mennyit bír az akksi és ha egy teljes feltöltés utáni wipe-pal kitörlöd az akksiról eltárolt összes infót, akkor pár feltöltés utánra megtanulja a belerakott akksi karakterisztikáit és már jól fogja mutatni a hátralévő időt.

Amúgy ha jól tudom, akkor a v12-nek a Sony Ericcson A750-esével kompatibilis az akku, tehát ha akarsz, vehetsz hozzá sokkal nagyobb kapacitású akkut is!

[ Szerkesztve ]

(#5596) GIJoe válasza MotorBoy79 (#5592) üzenetére


GIJoe
addikt

Ha tudja a következőket akkor nekem megfelel:
- Telefonálni
- Viber, Skype akár képpel (wifin)
- Hangrögzítés
- Talán MKV HD videó játszás (HDMI is van)
- 4" max (talán IPS) (E52m van hogy lehet zsebre csapni egy 5-6" telót?

A fentieket tudna nekem jöhet...

(#5597) Jazz válasza MotorBoy79 (#5595) üzenetére


Jazz
veterán

időközben volt hogy tölöttem, úgy hogy nem merítettem le teljesen. Az remélem nem baj. Ezek nem Ni-Metalhidrid aksik. A Li-polymerket nem kell formázni.

free your mind

(#5598) MotorBoy79 válasza MotorBoy79 (#5595) üzenetére


MotorBoy79
tag

Bocsi, nem A750, hanem BM750 az akksi típusa, de ezt te úgyis látod ráírva :)

(#5599) Novicsok válasza Jazz (#5587) üzenetére


Novicsok
tag

Camera FV-5

Sajátos az eszmefuttatásod a kameráról. Fotózom, digitálissal is, nem értek egyet.

A Camera FV-5 RAW-szerű elmentést is tud, ZP100-on 5 Mp-nél. Kb. olyan, mint egy kompakt digi gép, kivéve az optikai zoomot. minden állítható. A normál Camera app 8 Mp-szelt is ad jpg-ben, de ez nyilvánvalóan extrapolált kép. Azzal együtt jó minőségű.

(#5600) Jazz válasza Novicsok (#5599) üzenetére


Jazz
veterán

Sajátos a jó képminőség fogalma számodra.
Amúgy melyik részével nem értesz egyet?:) Ha fotózol, akkor gondolom a CCD felépítésével, technikai működésével is tisztában vagy.

Nem ismerem a ZP100-asat, így arról nem nyilatkozom.

De itt az az 5Mp-es fotó amiről én beszéltem: 5564
Ami, tegyük hozzá, egy borzasztóan idealizált helyzetből, és időpontban lett lőve.

Nézd meg 100%-ban (feleltess meg 1pixelt a monitorod 1pixelének). Mit látunk? Akvarellt. Ami a minek a következménye? Az erős zajszűrésé, eltűntek a részletek (nem is voltak). Miért? Mert egy olcsó, CMOS érzékelő 1mm^2-es felületére zsúfolt 5MP diódára becsapódó, 2mm-es objektíven áthaladó fotonok keltették a képet. A zajszintért és a képdimanikáért főleg az érzékelő 1 pixelre jutó felületének a nagysága a felelős. Ennek növelésére pedig a fotonzaj miatt van szükség, ami meg már kvantum fizika. Hogy az érzékelt fotonok száma megegyezzen a valósan belépett fotonok számával, minél nagyobb, egy pixelre jutó felület szükséges. Ezért zajosabbak az éjszakai fotók, mert kevesebb az 1 pixelre jutó fotonok száma, amik eleve "zajosak", így a gép nem tud pontos átlagot számolni.
A zajt zajszűréssel kompenzálják, ami viszont elmossa a részleteket (főleg ha nem egy professzionális célszoftverrel dolgoznak, amihez meg még a PhotoShop zajszűrése sincs köszönő viszonyba....és hát nyilván nem). Az elmosott részletek akvarell-szerű festményre elmékeztetnek. Ezt élesítéssel kompenzálják, hogy ne legyen olyna mosott. Aztán persze egy sor más retusáláson is átmegy, de a végeredmény az a fent linkelt kép lesz. Ami egy csoda, hogy kihozták ebből az érzékelőből és egy ilyen lencséből.
(még csak az kéne hogy raw-ba jöjjenek ki ezek a képek. Élvezhetetlen lenne.)

Sajnos a gátlástalan piaci világban erkölcstelenül kihasználják a vásárlókat. Ennek következménye a Megapixel háború. Tény, hogy fejlődik a képfeldolgozó sofware-ek, a képérzékelők minősége, de nem olyan ütemben hogy egy 2mm^2-es érzékelőre 16millió diódát feszítenek, mikor ilyen mennyiséget 300mm^2-re illik tenni....ez már nyílt átverés.

A miniatürizált telefon világban a nagy képérzékelő nyilván kizáró ok.

Nem hogy közelében lenne, de köszönő viszonyban sincs egy értelmes 5Mp-es compact gép minőségével. De ez így normális.
Hisz ez egy átlag compact 5Mp-es gép amiről te beszéltél. Látunk e valami különbséget a telefon kamerája és e között?;) [link]
Én pont azt mondom, hogy le a kalappal ezen mikro kamerák előtt hogy már-már (igaz kis méretben) de nyomtatásra is alkalmas képeket is lehet készíteni (igaz szódával fogyasztva).

[ Szerkesztve ]

free your mind

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.