Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) sasa311 válasza siryeti (#6050) üzenetére


sasa311
veterán

Mi olyan spéci ebben a cuccban?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#6052) hungobungo válasza RBJ (#6034) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Nem ilyen egyszerű a helyzet szerencsére, a hangszórók lábai simán elmozdulhatnak, a forrasztás nélküli technológiából adódóan (de ahogy írtam, könnyebben is javítható/cserélhető).
Egy csomó almás telefonban kellett ugyanezt szerelni/javítani, szóval nehogy az a gond, hogy "gagyi" az összeszerelés. Nekem pl. egy T-mobile Pulse telefonom járt így 2 hónap után.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#6053) hungobungo válasza siryeti (#6050) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Ezt kb. már a gyártósoron dolgozók rokonai elkapkodták, ha mégsem akkor az a néhány gyártó közeli cég előrendelésben. Ahhoz, hogy értelmes mennyiség álljon rendelkezésre, minimum 10-20 ezer db-nak kellene lennie legyártva...

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#6054) GIJoe válasza siryeti (#6050) üzenetére


GIJoe
addikt

Nem rossz. Főleg az extra nagy akku miatt érdekes, nekem legalábbis.

CHANGHONG-hez mit szóltok?

(#6055) chinaminman válasza sasa311 (#6051) üzenetére


chinaminman
tag

Azon kívül, hogy nem lehet kapni, nem sok minden.

(#6056) siryeti


siryeti
tag

Igen én is tudom hogy remény nincs pár hétig telefonra ezért is rendeltem helyette zopo-t, azt elvileg a héten küldik

(#6057) hungobungo válasza Jazz (#6047) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Ezt csak azért írtam, mert ha ezt a két fájlt elbaxod, akkor nem fog elindulni a telód, míg az appok max. indulás után nem használhatóak. Ez miatt érdemes kitenni a kezdőképernyőre a root explorer-t is.
De látom, megoldódott :)

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#6058) Rawulf válasza hungobungo (#6053) üzenetére


Rawulf
őstag

A cikkben bizony benne van, hogy első körben a "puncsosak" kapnak belőle, aztán kielégítik a rengeteg előrendelést.
Talán harmadik körben jut belőle nekünk is, de mivel a belső piac az elsődleges, ezért az idei év necces lesz.
Vannak webshopok, akik kiemelt partnerként kapnak belőle idén, de pár nap alatt elkapkodják majd az emberek, ezért ha valaki azt látja, hogy 'in stock', akkor nem sok ideje lesz gondolkodni.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#6059) Sz.Tamás válasza siryeti (#6056) üzenetére


Sz.Tamás
csendes tag

Hali!

Melyiket rendelted a zopo-tól? Én már egy hete várok a "ZP300+"-ra, mert még mindig nincs feketében, jövő hét elejére ígérték. Ha akkor se lesz, lehet, hogy visszamondom...

(#6060) DJGABI


DJGABI
addikt

Irigy vagyok, hogy mindenki megrendelte/mindenkinek mostanában jött meg a cucca :D

Tmallbox-nál ugyan nincs kiírva, de ha az egész országban egy hétig zárva a posta gondolom felesleges most a rendelést leadni...

Amúgy még mindig semmi hír arról, hogy várható-e JB ezekre a 6577-es telefonokra?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6061) Rawulf válasza DJGABI (#6060) üzenetére


Rawulf
őstag

Nem mindegyik kínai cég van zárva egész héten. Sokan csak Szerdáig lesznek szabin.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#6062) siryeti válasza Sz.Tamás (#6059) üzenetére


siryeti
tag

Én is azt rendeltem ugyanaz a válasz, a héten lesz készleten és küldik, már kicsit várom. :D

(#6063) devast válasza siryeti (#6050) üzenetére


devast
addikt

Ja, már csak gyártaniuk kéne. [link]

(#6064) Sz.Tamás válasza siryeti (#6062) üzenetére


Sz.Tamás
csendes tag

Nem is kicsit várom éni is, már lassan egy hónapja a SE W595-el nyomom (ha ezt itt ki lehet ejteni) :D

Mit kértél még hozzá? Fólia, olasz szállítás, root? Én kicsikarok belőlük egy 8GB-os kártyát is a késés miatt (tudom nem nagy érték, de az akku-ba/tokba nem mentek bele ajándékként)

[ Szerkesztve ]

(#6065) siryeti válasza Sz.Tamás (#6064) üzenetére


siryeti
tag

:D ígértek hozzá ajándékot majd látjuk mire alkuszunk, a héten még hívnak. A zopo oldalán fent van rootolt, play marketes rom, már le is szedtem, tolom rá egyből. Ezért is választottam a márkát mert úgy nézem jó a támogatottság

(#6066) sasa311


sasa311
veterán

Én is múlt hét hétfőn rendeltem a pandawilltől a telót, elvileg még el sem indították (pedig direkt kifizettem a 3-5 napos DHL felárat, erre baxnak elküldeni, mailra nem reagálnak (bár lehet az ünnep miatt nincs meló, nemtudom....)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#6067) siryeti válasza sasa311 (#6066) üzenetére


siryeti
tag

Bevállaltad a dhl-t? :D hátha szerencséd lesz

(#6068) berigazek válasza siryeti (#6065) üzenetére


berigazek
őstag

Nem kell azért úgy félni a DHL-től megmondtam már többször.
Én is majd a Zopo-nál maradok,ha lesz pénzem a 900-as lesz a kiszemelt... :-)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#6069) Sz.Tamás válasza sasa311 (#6066) üzenetére


Sz.Tamás
csendes tag

Zsír, jó tudni, hogy lesznek még a közösségben ZP300+ tulajok! :C
Csak már itt lenne a cucc...

(#6070) siryeti válasza Sz.Tamás (#6069) üzenetére


siryeti
tag

Mehet majd a nagy telefon buherálás! :D csak már itt lehetne! A múlt héten mikor hívtak azt mondták legkésőbb pénteken újra hívnak egyeztetni, tehát remélem max 3 hét és meríthetem az akksit. :D

(#6071) fateless


fateless
veterán

Tudom, hogy most egypár ember kedvét veszem el, de azt nem árt tudnotok, amikor ilyen késlekedős ajándékot hajkurásztok, hogy pl a kemény tok, root vagy mondjuk extra kijelzővédő fólia nem feltétlenül az. Nekem mindkettőt adták a telefonhoz úgy, hogy én csak rányomtam a rendelésre, ők meg küldték, és az alapcsomag részét nem képezték volna.
Mivel gondolom úgyis tudják, hogy nem azonnal küldök majd, mert hozzájuk is meg kell érkezzen, ezért alapba is így terveznek, hogy ha valaki emiatt írogat, akkor annak csak azt mondják, hogy a késésért cserébe raktunk bele ajándékot is és ezzel betömték a száját.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6072) berigazek válasza fateless (#6071) üzenetére


berigazek
őstag

Ahogy mondod...én is majdnem mindig a szilikontokot,képernyővédő fóliát,autós töltőt ajándékba kaptam és nem azért mert későn szállították vagy adták volna fel és nem is azért mert megvettem...:-)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#6073) Sz.Tamás válasza fateless (#6071) üzenetére


Sz.Tamás
csendes tag

Ez így van, tisztában vagyok vele. Ha komolyan vennék ezt a késés miatti ajándékot, akkor akkut, vagy power bank-ot adnának, dehát azt nem tudják "leírni", mert annak ára van, ezért ajánlották a 8gigás msd-t. Fólia elvileg lesz a csomagban, így azt nem mondhatták. A mai világban mindennek örül az ember...
(egyébként ez a 8gigás cucc csak átmeneti, hamarosan indul a 32-es kínából...)

(#6074) siryeti válasza berigazek (#6072) üzenetére


siryeti
tag

Tudom énis alapból kapok fóliát, tokot, memkari olvasót, ilyen vackokat, az benne van az árban szinte bárhol, és mégis örül neki a jobbágy! :D Egyéb dolgok plusz akksi, power
bank képezheti alku tárgyát

(#6075) siryeti válasza Sz.Tamás (#6073) üzenetére


siryeti
tag

Megelőztél :D

(#6076) Rawulf válasza sasa311 (#6066) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha visszább olvasol, akkor pandáéknál nem ez az első eset.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#6077) siryeti


siryeti
tag

Pandawillel énis leveleztem párat aztán leszartak sokadszorra így hagytam őket

(#6078) siryeti


siryeti
tag

Bocsánat dupla

[ Szerkesztve ]

(#6079) berigazek válasza Sz.Tamás (#6073) üzenetére


berigazek
őstag

És azt ajándékba adják vagy külön vetted?

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#6080) Sz.Tamás válasza berigazek (#6079) üzenetére


Sz.Tamás
csendes tag

A rendelésben a telefon, a root szolgáltatás és egy fólia volt, és amikor szóltak, hogy nem tudnak postázni, írtam, hogy a késésért jó lenne valami fájdalomdíj (itt megemlítettem nekik az akkut és a bőrtokot), erre válaszoltak, hogy "természetesen" adnak valamit, mondjuk egy 8-as memóriakártyát. Tehát ez free gift lesz, nem külön vettem.

(#6081) berigazek válasza Sz.Tamás (#6080) üzenetére


berigazek
őstag

Ok,köszi.Csak akartam,hogy megerősítsd,így értettem én is :-)
(csak a mai nap ez a 8 Gb kevés ....32 jobban hangzik :-) )

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#6082) sasa311 válasza siryeti (#6067) üzenetére


sasa311
veterán

Tulajdonképpen 200$-nál max. az AFA-t kéne befizetni ( 50 dodó), de a kis ferdeszemű úgyis valami fake számlát fog beletenni 80 $-ról, arra meg belefér a 20$ áfa.

Nagyon kötekedni meg nem tudnak, majd razjolok itthon egy megegyező összegről egy paypal számlát aztán be lehet kapni :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#6083) sasa311 válasza Rawulf (#6076) üzenetére


sasa311
veterán

Sokat visszaolvastam, mindenkiről volt hideg / meleg... Ahogy mondani szokás egyik kutya másik pedig kutyát eszik, teljesen mindegy honnan veszed imo. :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#6084) kugli81 válasza sasa311 (#6083) üzenetére


kugli81
aktív tag

ems-el most ment át elvileg a csomagom azaz remélem :)
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#6085) hungobungo válasza kugli81 (#6084) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Az EMS sima magyar királyi posta, ugyanúgy hozzák/ugyanazok mint a légipostai küldeményeket.
DHL-nél viszont többször előfordult, hogy ott volt a fasza hivatalos angol nyelvű számla a csomagon, elektronikusan ugyanez, és mégis megkérték tőlem is az adatait, hivatkozva arra hogy "nem lett a csomaghoz csatolva". Persze a telefonszámomat le tudták róla olvasni, micsoda szerencse ;)

Kiváncsi leszek, mi lesz ebből, légipostán rendeltem 10 ledes izzót:
2012.09.05 XX:XX 510010(CHINA) Küldemény felvéve / Item accepted

Még mindig a kínai postán kallódik, új negatív rekord van születőben ;)

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#6086) kugli81


kugli81
aktív tag

Nem tudom azt hittem olyan mint a dhl ugyanolyan drága volt .... picitállt egy helyben 3-4 napot amikor láttam már a tracking numbert ,de elég gyorsan iidejött remélem holnap onex teszt lesz nyomkodhatom :)
Volt egy ismeretlen számról hivásom reggel remélem nem ők voltak :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#6087) hungobungo válasza kugli81 (#6086) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Először sms-t küldenek, ha nem írsz nekik email-t a kért adatokkal, akkor hívnak fel.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#6088) kugli81 válasza hungobungo (#6087) üzenetére


kugli81
aktív tag

akkor okés :) csak tegnap volt vámkezelve azért gondoltam hátha ma már kiakarták hozni ...

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#6089) bendi806 válasza fila (#6036) üzenetére


bendi806
aktív tag

De most ez dual core, vagy sima? mert csak azt látom, hogy max 1 ghz :)

(#6090) malisonX válasza bendi806 (#6089) üzenetére


malisonX
aktív tag

Az MTK6575-ös processzor sajnos csak 1 magos.

(#6091) cappa72


cappa72
nagyúr

Volna egy kérdésem a 4GB belső tárhellyel kapcsolatban, ZTE v970 esetén.
A 4GB hogyan oszlik meg és hova vannak csatolva a tárhelyek?
Jelenleg látok 504MB körülit, ami rendszer hely lehet.
Aztán van Phone storage, ez 2,08GB
Ezek után az SD kártyám van a sorban.

Hol lehet a maradék 2 GB? Vagy egyáltalán jól értelmezem?

(van többféle tippem, pl. olyan, hogy nincs csatolva, vagy olyan, hogy a +2GB nem is létezik...)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6092) kugli81


kugli81
aktív tag

Egy kérdés srácok észrevenni a különbséget class4 és class10 -es sd kártya között a telefonban ?

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#6093) DJGABI válasza kugli81 (#6092) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] Nagyobb fájlok másolásán igen, észrevenni. Viszont a teló kisebbekkel dolgozik inkább, szerintem elég a 6-os, én is olyanra gyúrok (mondom ezt úgy h volt 8GB class10-esem).

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6094) hungobungo válasza kugli81 (#6092) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Üdv, class 6-ost vegyél, ár/teljesítményben legjobb.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#6095) bendi806 válasza malisonX (#6090) üzenetére


bendi806
aktív tag

:O
akkor csak a 6577es a dual?? :Y
mert én láttam már 75öst dualnak árulták :W

(#6096) GIJoe


GIJoe
addikt

JiaYu G3 kijelző ütés teszt

(#6097) Jazz válasza GIJoe (#6096) üzenetére


Jazz
veterán

Nem jól csinálta, fordítva kellett volna. A szöget beleverni a G3-ba....na azt megnézném. :D

free your mind

(#6098) hungobungo válasza cappa72 (#6091) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Szia,

Az Android a következő partíciókra osztja a memóriát egy 4 GB-os memóriamodulnál:

/boot
/system
/recovery
/data
/cache
/sdcard

Az/sdcard amit belső SD memóriaként hívunk, kb. 2 GB mérettel (korlátozottan használható telepítésre).

A /data az, amit te belső telefon memóriaként - telepített programok és azok adatai számára fenntartott - helyként látsz. Ez kb. 500 MB.
Vannak olyan romok, amikben már az /sdcard partíció helyett ide csoportosítják át az összes helyet, ekkor lehet kb. 2.5 GB a /data partíció (ugye ott a külső SD amit használni lehet helyette).

A /system az a partíció, ahol az android rendszer nagy része fent van, ez kb. 500MB szokott lenni.

A /cache szintén kb. 500MB, átmeneti tárolónak (a leggyakrabban használt appok és adatok tárolására) használja az android.

És ezután még az apraja (boot, recovery, stb.), úgyhogy stimmel az a 4 GB.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#6099) Jazz


Jazz
veterán

Egy adat és egy voice sim kártya esetén meglehetett azt csinálni, hogy míg az adattal 3G neteztél, a 2G-s Voice sim-re bejött egy hívás, auto bontotta a net-kapcsolatot és feltudtad venni a telefont.

Kérdés: Most ugyan ezt meglehet csinálni 2 voice sim esetén is, hogy az egyik elsőbbséget élvezzen mindenkor? (pl. nagyon nem lenne jó ha a privát számon való telefonálás közben, nem tudnak elérni a cégesről)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6100) Jazz válasza Jazz (#6099) üzenetére


Jazz
veterán

Senki nem tudja erre a választ? :F

[ Szerkesztve ]

free your mind

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.