Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) xhege válasza fi:zi'k (#6696) üzenetére


xhege
addikt

Köszi a tanácsot! Legközelebb igyekszem úgy csinálni, bocsi.

(#6695) cappa72: az akksi inkább a Lenovo felé húz, nem a 20$ a fő ok. Magyarítás gondolom előbb vagy utóbb erre is lesz, hiszen oly sok okos leleményes ember él ebben az országban. ;)

(#6698) Jazz: kevertem akkor ezt a ttmall és tmallboxot bocsi. Na megnézem azt a webshopot is :)

Általánosságban kérdezem. A 4,5 inchnél nagyobb telók nem túl nagyok a mindennapi használatra már? Gondolom netezni, filmezni, játszani jobb, de a minden napokban?

(#6702) xhege


xhege
addikt

Megnéztem a lenovo honlapját, hát kissé le vannak maradva a frissítéssel, vagy nem is tudom:

http://www.lenovomobile.com/phoneshow/phoneshow_en.asp

A589 és A720 a legújabbak, amik fenn vannak :F

(#6703) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

sziasztok, én is egy ilyen telefon vételét tervezem, alacsonyabb árkategóriában, de nagy várakozással, fejlett igényekkel.

Van esetleg valakinek tapasztalata Alcatel OT 918D-vel, 993-mal, 997-tel?

Még nem döntöttem el véglegesen. Aminek igazán örülnék, az egy csepp kis droid lenne, ami mindazonáltal profi kis gép. A méret IS számít.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#6704) beers válasza xhege (#6701) üzenetére


beers
addikt

Az én W3+ -om 4,5-es, méretben pont akkora, mint a Lenovo A750-em volt, pedig az csak 4"-os volt!
Ez telefonfüggő, meg kell nézni!

M&N

(#6705) szabi__memo válasza beers (#6704) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ja, az emberek elfelejtik a kavat. Pedig nagyon nem mindegy

(#6706) ans válasza xhege (#6702) üzenetére


ans
aktív tag

(#6707) DJGABI válasza nyuszi123456 (#6703) üzenetére


DJGABI
addikt

+ (#6599) xhege mindenki azt vesz amit akar, de szerintem a 918D - akármit is ír az itteni cikk, meg hiába dícséri a tulaj -, az ARMv6 proci meg a 256MB RAM (főleg utóbbi) miatt elég korlátozottan használható... Inkább kintről egy 6575-ös, vagy 993 legalább. szerintem.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6708) dlaj válasza DJGABI (#6707) üzenetére


dlaj
őstag

Ez így van!
Ismerősöm használ 918D-t. Néha a kezembe kapom és bizony eléggé érződik a ARMv6 proci meg a 256MB RAM együttes negatív hatása. Ha már van lehetőségünk chinamobileshopból hasonló áron sokkal jobb gépet hozatni, miért is ne innen választanánk? Persze kicsit kockázatosabb és problémásabb lehet a dolog, de az egész élet kockázatos. Ha nem vállaljuk nincs előrelépés!

(#6709) krisztian07


krisztian07
tag

Akit a specifikáció nem győzött meg a G3-al kapcsolatban annak [itt] van egy pár fénykép. Éjszakai, nappali közeli távoli. Szerintem nagyon jók a képek. Remélem tényleg ezzel a telefonnal lettek készítve.
Várom már nagyon az elő magyar teszteket.

[ Szerkesztve ]

Mondtam, hogy a droidot, ne rakjátok ki oda, Mert leviszi a buráját egy aszteroida!

(#6710) fi:zi'k válasza krisztian07 (#6709) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A képeket leméretezték, így kb semmit nem ér.
Amúgy meg van egy furcsa zöldes beütésük. :F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6711) krisztian07 válasza fi:zi'k (#6710) üzenetére


krisztian07
tag

Ez rendben van nem tökéletesek a képek, de ez már nekem az elfogadható kategória.

Mondtam, hogy a droidot, ne rakjátok ki oda, Mert leviszi a buráját egy aszteroida!

(#6712) Daneeka14


Daneeka14
csendes tag

sziasztok! Még egy kérdésem lenne!!
Kinek milyen tapasztalatai vannak a hootablet.com-al kapcsolatban? Megbízhatóak, korrektek?
Az árak nagyon jók, ezért gondolkozok, hogy ott is veszek egy dualsimes smart-ot. :D

(#6713) Farcy válasza Daneeka14 (#6712) üzenetére


Farcy
csendes tag

olvass vissza kb 500 post óta erről van szó:) várjuk a csomagokat..páran rendeltek és mindenki arra vár, hogy megjöjjenek:) senki nem tudja, hogy kamu-e vagy tényleg így játszik az oldal:)

Xiaomi Mi3 --> Oneplus One 16Gb

(#6714) krisztian07 válasza Daneeka14 (#6712) üzenetére


krisztian07
tag

Még nincs tapasztalat velük kapcsolatban, de egy pár napon belül kiderül, hogy átverés-e. Én is arra várok.

[ Szerkesztve ]

Mondtam, hogy a droidot, ne rakjátok ki oda, Mert leviszi a buráját egy aszteroida!

(#6715) Sanyesz. válasza Daneeka14 (#6712) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy pillanatnyilag még senkinek nincs érdemi tapasztalata. Néhányan rendeltünk pár napja, de értelemszerűen még senki nem kapott semmit. Mi is próba-szerencse alapon vásároltunk és egyelőre csak reméljük, hogy az lesz a csomagban, amit várunk, mert "valami" postázva lett.
Az más kérdés, hogy az eladóval való kommunikáció "bíztató".

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#6716) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Sziasztok!

A milyen telefont vegyek c topikból irányítottak ide.

Dual sim-es telefont szeretnék vásárolni, amiben van wifi és GPS. Nem vagyok jártas telefon ügyekben ezért kérem a segítségeteket. Árban úgy 30000 Ft-ot szánnék rá. Természetesen ennél az árnál egy kicsivel tudok feljebb menni, ha szükséges.
Segítségeteket előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#6717) Novicsok válasza Daneeka14 (#6712) üzenetére


Novicsok
tag

Lassan jársz, tovább érsz!

(#6718) Daneeka14 válasza Sanyesz. (#6715) üzenetére


Daneeka14
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!! Remélem semmi gáz nem lesz vele... Várom a fejleményeket.!

(#6719) Male válasza hucsikoi (#6716) üzenetére


Male
nagyúr

Ennyiből én x26i-t vettem. Persze egymagos meg csak 512MB RAM, de egyelőre ezeknek nem érzem semmi hátrányát, elégedett vagyok vele. (ami eddig probléma volt, az az én bénaságom :), illetve a SIM-et elég nehéz volt beleerőltetni, de ez legyen a legnagyobb gond :) )
Talán könnyebben van raktáron, mint a legfrissebb modellek... illetve szögletes, ami nekem jobban tetszik, mint a lekerekítettek. (CellPhoneMic-től rendeltem)

(#6720) DJGABI


DJGABI
addikt

Komolyan mondom már belefáradtam a keresgélésbe :D Az van 45k-ig nincs itthon semmi épkézláb... Vagy a vas nem stimmel, vagy még mindig vacakolnak ICS frissítéssel. Ami picit vicces, mikor hónap végére már 4.2-t pletykálnak...

De MediaTek-ék se különbek, igen húzzák-halasszák azt a JB frissítést.. Na mindegy, jó áron az ICS + 512 ram páros is elég lenne. Most ezt az Xperia klónt nézem [x26i], oroszoknál egész pörgős a topicja. Ha valaki esetleg látta olcsóbban, ne tartsa magában. Vagy hát most még 1-2 hetet kivárok, megvárom ezeket a hootabletes rendeléseitek.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6721) xhege válasza beers (#6704) üzenetére


xhege
addikt

Jogos a felvetés, a kávával nem is kalkuláltam.

(#6706) ans : Köszi a linket.

(#6707) DJGABI : A 918D-ről azt hiszem lebeszéltem magam. Már Lenovo A789-nél járok ;) , de a típusban azért rugalmas vagyok, ha ebben az árban (170-180$) van jobb ajánlat. A dilemmám még az, hogy ragaszkodjak-e a kétmagos procihoz, vagy elég nekem az egy is bőven, mert akkor olcsóbb gépeket is találhatnék. Pl. az általad favorizált x26.

Lenovo ügyben írtam egy mailt a tmallbox-nak de még nincs reakció.

[ Szerkesztve ]

(#6722) hungobungo válasza hevizms (#6663) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Igen, mindegyiket meg lehet csinálni.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#6723) hucsikoi válasza Male (#6719) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Köszönöm. Ez nekem tökéletesen megfelel. :R

(#6724) hungobungo válasza DJGABI (#6720) üzenetére


hungobungo
aktív tag

DJGABI: mikor is kapta meg a Google gépe a 4.1 frissítést? Június végén? 3 hónap alatt még a nagy márkák gyártói sem képesek átállni. Nem is beszélve a sok 2.3.x-et futtató telefonról, amit most is árusítanak. A Mediatek chipgyártó, nem telefongyártó, ezt se felejtsd el.

Egyébként mire kellene neked személy szerint a 4.1? Mit tud amit a 4.0.x nem? És most ne a project butterről beszéljünk, funkcionális dolgokra gondolok...

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#6725) DJGABI válasza hungobungo (#6724) üzenetére


DJGABI
addikt

De, főleg a Butter miatt.. Ez az, hogy azon kívül más dolgot nem nagyon frissítettek (értsd nincs akkora ugrás mint 2.3 -> 4.0), azt hittem legalább hamarabb elkészülnek vele. Oké, az OS-t lehet nem a mediatek csinálja, de build alapján (maui kb mindegyiknél ott van) egy helyen készülhetnek, max kamerában, ebben-abban lehet eltérés. De még csak valami kiszivárgott 4.1 sincs, csak a kamu.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6726) dlaj válasza hungobungo (#6724) üzenetére


dlaj
őstag

A project butter tényleg egy hasznos újítás, az miatt talán én is várnék pár hónapot a vásárlással. Más, valóban funkcionális dolgokat pedig nem igazán hiszem, hogy várhatunk, akármelyik mobiltelefonplatformról beszélünk. Szerintem a mai okos-telefonokban már minden benne van ami kell. Legalábbis én nem várom a vérnyomásmérőt! (tudom, az is van)

[ Szerkesztve ]

(#6727) csepelball válasza zsoltocska67 (#6605) üzenetére


csepelball
tag

Köszönöm!

(#6728) nyuszi123456 válasza Male (#6719) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

és hol vetted az x26i-t? a bluetooth tényleg sztereó?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#6729) nyuszi123456 válasza DJGABI (#6707) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

értem, és köszi, hogy szólsz. ha már android, jó lenne kihasználni a tudását, és valószínűleg kezdőként is zavarna, ha túlontúl is lassú.
mi az a 6575?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#6730) DJGABI válasza xhege (#6721) üzenetére


DJGABI
addikt

Hát igen, én is ezen dillemázok. Bár talán valamelyik V970 review-ban lehúzták picit. Meg tényleg, droidon nincsenek ilyen Infinity Blade-szintű játékok, engribörcre meg az egy mag is bőven elég.

(#6729) nyuszi123456 chipset [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6731) xhege válasza DJGABI (#6730) üzenetére


xhege
addikt

Mondjuk a játékok egyáltalán nem jelentenek szempontot nálam, szóval amiatt nem indokolt a két mag. Igazából azt sem tudnám megmondani, hogy miért indokolt. Csak az informatikusunk azt mondta, hogy két mag nélkül ne vegyek telót, mert a későbbiekben, ha nem csak fél évre tervezek vele már gondot okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#6732) ouzohuto válasza DJGABI (#6730) üzenetére


ouzohuto
senior tag

Angry Birds-öt még a Blade is megeszi! :D

[ Szerkesztve ]

XiaomI RedmI Note|||

(#6733) DJGABI válasza xhege (#6731) üzenetére


DJGABI
addikt

Ilyen kínainál szerintem nem is nagyon lehet fél évnél továbbra tervezni. Update (mármint főverzió) nem jellemző, max a nevesebbeknél. De tényleg így, hogy még JB-ről sincs semmi hír... Meg sztem a 2 mag mindig is kapós aprón (nem sokan merik bevállalni ezt a kínából rendelősdit), max lecserélem ha nem tetszik/elavult.

(#6732) ouzohuto: persze-persze az csak példa volt, de mikor még pl Dead Trigger is simán elmegy az egymagoson is, akkor minek a kettő? Hogy 1-2 másodperccel gyorsabban töltsön be? Meg gondolom akksi idő szempontjából is inkább az 1 a jobb.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6734) fi:zi'k válasza DJGABI (#6733) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Attól hogy vmi 2-4 magos nem 2-4x nagyobb a fogyasztása. Sőt az újabb gyártási technológiáknak köszönhetően simán lehet jobb/azonos fogyasztású nagyobb számítási teljesítmény mellett.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6735) Male válasza nyuszi123456 (#6728) üzenetére


Male
nagyúr

Hsz-em végén ottvan, hogy hol vettem :U

BT-t nem próbáltam, nincs mivel.
Viszont a korábban emlegetett GPS probléma már megoldott, az enyémmel már nincs ilyen téren gond.
A wifi viszont tényleg nem olyan stabil... eddig kétszer megszakadt ( viszont legalább tényleg gyorsan csatlakozik, szóval sima netezésnél ez nem gond, csak most egy 500MB-os filet töltött le, és 480MB-nál megszakadt... szerencsére lehetett folytatni ).

(#6736) htaos


htaos
tag

Sziasztok!

Tud valaki infot arról, hogy a Galaxy S DUOS-nál aktív mind a két kártya? Mintha ilyent olvastam volna valahol. :DD

OnePlus 9 pro | "Főnök! Nem indul az aggregátor! Hát tolják be..." (By Gecsa)

(#6737) tuxihome válasza htaos (#6736) üzenetére


tuxihome
csendes tag

Hát a mobilarénás tesztre ne alapozz... :D

(#6738) Sanyesz. válasza htaos (#6736) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A napokban tesztelték ugyanitt. Eszerint a telefon a legtöbb dual sim-es masinával egyetemben "dual standby" módban műxik, tehát nem "dual activ standby".

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#6739) htaos válasza Sanyesz. (#6738) üzenetére


htaos
tag

A Samu indiai oldaláról guglival fordítva:

Dual SIM Always On egy forradalmian új szolgáltatás, amely biztosítja, hogy Ön soha nem hagyja ki a hívást. Samsung Dual SIM szolgáltatás lehetővé teszi, hogy hívásokat fogadjon, miközben csatlakozik az internethez, vagy akkor is, ha már beszél a telefonon, a másik SIM-kártyát. Maximalizálása az előnyeit, amely mindig tekintettel 2 SIM kártya áll az Ön rendelkezésére ugyanabban az időben!

OnePlus 9 pro | "Főnök! Nem indul az aggregátor! Hát tolják be..." (By Gecsa)

(#6740) xhege válasza hungobungo (#6722) üzenetére


xhege
addikt

Szia!

Bármelyik telót lehet/tudod "magyarítani"? Jayu g2 vagy lenovo a789 esetén mi a helyzet?

(#6741) andrasxx


andrasxx
tag

Zp500 tulajok figyelmébe!

Új rom, 2012-10-06-i:

HKPhone Revo (S) - SGS3- 4.0.4 - 6-10-2012

http://www.mediafire.com/?99a4avsgoldwo

Nekem már fent van talán még gyorsabb az előzőnél. Három részből áll.... :)

Mi 9T Pro + PIPO M9 Pro... előtte: Xiaomi Mi5s + Redmi 3 Pro, Elephone P7000, THL 5000, INEW V3, JIAYU G3S, JIAYU G3, ZOPO ZP500, ZTE Blade

(#6742) ans válasza htaos (#6739) üzenetére


ans
aktív tag

Szerintem ez úgy van, hogy egymásra irányítja a kártyákat, így ha valamelyik nem elérhető, akkor a bejövő hívás átmegy a másik kártyára. Ez az átirányítás költségekkel járhat.

(#6743) kugli81


kugli81
aktív tag

Srácok tudtok segiteni one x et akarom rootolni mtkdroid tools-al ,de nem látja a telot az eszközkezelőben mt65xx android phone driver kell neki .... win7 64bit
Az usb kapcsolat oké azaz a telot és az sd kártyát látja csak a progi nem :(

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#6744) Jank


Jank
tag

Tisztelt hozzáértők!
Szeretnék vásárolni egy androidos telefont ami 2 Sim kártyát kezel. Jelenleg egy Motorola Defy és egy BB Storm 2 húzza a zsebemet , ami nem egy kényelmes dolog. Már 50+ éves vagyok és ezért a legfontosabb a leendő telefon nappali láthatósága. Fontos még az üzemidő, a kamera minősége, a kezelhetőség gyorsasága és fontos a strapabírás.
GPS, média lejátszás (zene) , wifi szintén fontos...
Játékra való alkalmasság , vételár másodlagos...

Elolvastam a fórum eddigi hozzászólásait.... de belevesztem a szétszórtan elhelyezkedő információkba. :F Javaslataitokkal előre is köszönöm. :R

(#6745) xhege


xhege
addikt

A Jiayu g2-ban van 512 Ram-os meg 1 Gb Ram-os.:

http://www.tmallbox.com/mobile-phone/14662-mtk6577-jaiyu-g2-dual-core-ips.html
http://www.tmallbox.com/mobile-phone/14784-mtk6577-jiayu-g2-dual-core-1gb-4gb-80mp.html

Mindkét telefont két magos procival írják. Valahol azonban olvastam, hogy az 512 Ram-os csak egy magos. Most akkor hogy is van ez? A két telefon mindenben egyezik az árkülönbség 27 USD ez lehet csak a RAM különbség miatt?

[ Szerkesztve ]

(#6746) smilecat válasza xhege (#6745) üzenetére


smilecat
aktív tag

Volt olyan is, de mostanában mint ahogy a többi gyártó is, ők is frissítették a termékeiket.
Ettől függetlenül rákérdeznék a supportnál, hogy mi a helyzet. Aztán meg hogy mit küldenek az a másik dolog.

(#6747) Male válasza xhege (#6745) üzenetére


Male
nagyúr

Ha 6577, akkor kétmagos... szerintem ne a magszámra kérdezz rá, hanem hogy 6575 vagy 6577... mert kínában képesek a GPU részt külön procimagnak venni és összeadni a CPU maggal, így kihozva, hogy kétmagos (1-2 helyen látni ilyet).

(#6748) Mathiax Rex


Mathiax Rex
csendes tag

Sziasztok! A héten megrendelem az alábbi smartphonok egyikét:
- Lenovo A789
- Jiayu G2-S

A paypalon elkészítettem az accountomat, sőt számláról át is utaltam egy ezrest, mert ha jól olvastam 400 Ft-tal élesítik be a Paypal számlámat.
Több helyen is olvastam, hogy van aki dombor nyomott kártyával közvetlenül fizet, és van aki számláról feltölti a Paypal egyenlegét. Melyiknek mi az előnye és a hátránya? A HUF/USD váltásnál hogyan járok jobban? A bankom váltson dollárt vagy a PayPal rendszer?
A másik kérdésem a szállítással kapcsolatos. Többen írtátok, hogy szingapúri vagy hongkongi postával, illetve airmail (ez lehet, hogy a kínai légiposta) egyrészt olcsóbb is a szállítás, másrészt esélyesebb "olcsóbban megúszni" a vásárlást. Ilyenkor ha felveszitek a kapcsolatot az ügyintézővel, mit mondtok neki, mi legyen a borítékon. Magánszemély feladó?, ajándék? 20 USD érték? Sajnos tapasztalatlan vagyok a témában, ezért kérem a segítségeteket akár priviben is. Köszönöm

(#6749) chinaminman válasza Mathiax Rex (#6748) üzenetére


chinaminman
tag

A bankod váltson, nekem 200 dollárnál kb. 1200 HUF-fal váltott kedvezőbben, mint a paypal.
Persze ez attól is függ, hogy melyik bank.
A tapasztalatok alapján a szingapúri posta a leggyorsabb.

(#6750) fateless válasza Mathiax Rex (#6748) üzenetére


fateless
veterán

Én a bankkártyámat rendeltem a paypal-hoz, sok éve vásárolok már ilyen módon és még sohasem történt visszaélés - nem hiszem, hogy egykönnyen lehet.
Azért szeretem ezt jobban, mert így ha beállítom, hogy kártyás vásárlásként fizessek ,akkor középárfolyamon vált, egyébként viszont valuta árfolyamon számolna, ami rosszabb.

A postára azt mondom: ne kérj semmi trükközést, légy becsületes. Így is sokszor átengedik a vámosok, mert azt mondják, hogy az ügyintézés költsége magasabb a befolyó összegnél és átengedik VÁM + ÁFA fizetése nélkül. Ugyanakkor mégsem csalsz és nem kell azon aggódnod, hogy vajon most mi lesz, ha mégis be akarják kérni a számlát, miközben pl 20 USD-t írattam rá.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.