Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55251) hzx0 válasza GJ70 (#55249) üzenetére


hzx0
aktív tag

ZP980 20130818-173942 ez a rom verzió 2013 08 18. Romot kell keresni. Pont erröl van szó Cappa linkjében is

[ Szerkesztve ]

(#55252) GJ70 válasza cappa72 (#55246) üzenetére


GJ70
tag

Akkor ez hogy legyen - mindegy, hogy win7 vagy xp?
A telefon emmire nem reagál,nincs bekapcs semmi.
Akku bele, eszközt mtk vcom usb driverrel felismeri valamelyik com portar beteszi, eddig ok, telefon lehúz, majd restar kell nem kell?
Ezután semmi eszközkezelő, csak indítom a flahtoolt, betallózom a megfelelő scatter fájlt, nyokok egy downloadot, majd ekkor dugom a telefon aksi nélkül fel ?
Mert ekkor az mtk vcom driver jön be, de avval meg nem kommuikál a flash.
Illetve ha ekkor dugom, csak az eszközkezelőben nem kell ezt a kisjelölöm a rendszernek megfelelő usb2se xp drivert, eddig mindenhol ezt irogatták.

(#55253) cappa72 válasza GJ70 (#55252) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akku ki.
Flashtool elindít
scatter betallóz
bejönnek a fájlok bepipálva
Download gomb
Telefont rádug
Ekkor kellene felépülnie a flashtool-preloader kommunikációnak. (Ha nem megy, akkor akkuval is lehet próbálkozni. minden próba előtt akku ki). ilyenkor még néha telepít egy da driver-t is.

hzx0 : jól írtam?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55254) GJ70 válasza hzx0 (#55251) üzenetére


GJ70
tag

Ezt is leszdtem pedig.

(#55255) ekrisztian válasza GJ70 (#55252) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Erre irtam neked, ha nézed az eszközkezelőt és feldugoo kikapcsolva akku nélkül a telefont akkor látod hogy feltelepül a vcomdriver vagy esetleg kézzel beadod neki ha nem menne magátol.De járjon a kezed mert nagyon rövid ideig aktív a preloader.Ha települt utána már ne nézegesd az eszközkezelőt.telefon lehúz.tools indít beállitod pipa be!!majd indítod.és ezután dugod fel a telefont,majd figyeled a toolst ahogy dolgozik.Vagyis ennek így kéne normál esetben menni.én xp-vel erőltettném.

(#55256) hzx0 válasza GJ70 (#55252) üzenetére


hzx0
aktív tag

Nyomod a downloadot. Telefonbol aksi ki 3-4mp vissza teszed csatlakoztatod az usb t. Ekkor megjelenik egy uj port a portok közöt az eszközkezelöbe és lemegy a piros csík . Ha jó a rom ugyan ugy a portoknál át lép egy másikra portra és tovább megy egy ujabb csík. Vagy jon a 4032 es hiba mint ahogy irtad.

(#55257) cappa72 válasza GJ70 (#55254) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én így adtam hozzá kézzel portot[link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55258) hzx0 válasza GJ70 (#55252) üzenetére


hzx0
aktív tag

Itt egy nagyon jó szemléltető videó a flash menetéről és hogy mi történik az eszköz kezelőben Mtk65xx flash menete
Most a piros csíkig eljutsz? mert az előzményekben még addig jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#55259) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

tudtok mondani olyan megbízható helyet, ahonnan tudok rendelni rootolt Lenovo A630as telót? (etotalk-on találtam egyedül, viszont ott baromi sok a szállítási költség:( )

előre is köszi!

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#55260) GJ70 válasza ekrisztian (#55255) üzenetére


GJ70
tag

Na ezt csináltam, most vcom driver fent van, de preloader csak felkiáltójellel.

(#55261) GJ70 válasza cappa72 (#55257) üzenetére


GJ70
tag

Ez így van én is ui. adtam hozzá xp alatt, de semmi változás, sajnos itt is csak afelkiáltójeles preloader :W

(#55262) dobostorta


dobostorta
tag

Ismer vki olyan data on/off widgetet, ami működik dual sim-es telóval?
Umi x2-őm van (1 simmel használom), több ilyen widgetet próbáltam, de nem tudják ki/be kapcsolni a mobil adat forgalmat, gondolom a dual sim miatt...

(#55263) GJ70 válasza hzx0 (#55258) üzenetére


GJ70
tag

Te jó isten bár ezt látnám már magam előtt.

Igen még az elején volt egy ilyen "sikerélményem,hogy a piroscsikig jutott, de utánn arögtönzöld jött, én meg okéztam, utánna teljes lett a káosz mint látjátok.
Érdekes tényleg, hogy miután a telefont rádugta, valóban csak kereste a kapcsolatot és ugy írtaki jobb alulra a preloaded kapcsolatot, de nálam meg rögtön a mediatek vcom usb kapcsolat jön be és rögtön stop.
J és itt láttam, hogy nem is preloaded hanem valami Da vcom driver volt, az mindegy ?

(#55264) Terentius


Terentius
őstag

Tronsmart Ts7 új verziójáról mi a vélemény?Nem kevés a HD-hez az MTK5682?

Poco F5 12/256 Gb

(#55265) Prien


Prien
addikt

Van már a piacon LTE képes kétkártyás teló? Nem találok...

A kevés is több a semminél.

(#55266) KukkSteve válasza Terentius (#55264) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

A kamera milyen?! Elvileg a 6582 nem is támogatja a 13mp-t! :O :S

[ Szerkesztve ]

A számom az adatlapomon. ;)

(#55267) Zeki válasza KukkSteve (#55266) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha te azt hiszed, hogy a kamera jósága a megapixelekkel van kapcsolatban, marha nagyot tévedsz.

(#55268) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Páromnak vennék valami telefont. Fehéret, rendes vassal. THL W100-at néztem. A szemem kifolyik már, de nem jövök rá, mi a különbség a W100 és W100S között, illetve hogy melyiket érdemes rendelni. Ezt meg tudná valaki mondani? Egyéb készülék, amit helyette ajánlotok?

Rendelés: Honnan szabad megrendelni? Pandát néztem, talán MiniDeal a legolcsóbb. Ebay? Egyéb helyek?

Köszönöm a segítséget. :R

What else?

(#55269) kezdő válasza ATM_automata (#55268) üzenetére


kezdő
senior tag

Így hirtelen fejből:

Az S-ben újabb a processzor, vagyis inkább optimalizált (olcsósított), konkrétan MTK6582.
A sima változatban MTK6589 van.

Én a sima változatot venném, az MTK6589 már bizonyított.

Minideal és Panda is megbízható.
Ebay-t én ebben az esetben kerülném, semmi előnye sincs, viszont drágább.

[ Szerkesztve ]

(#55270) Zeki válasza ATM_automata (#55268) üzenetére


Zeki
nagyúr

ebay csak akkor, ha eu-ból küldi az illető, és olcsóbb így mint ha kínából vámmal. Vagy akkor ha sürgős, mert kínából már csak a dhl futárral ér ide biztosan.Az meg feláras.

(#55271) berigazek válasza Prien (#55265) üzenetére


berigazek
őstag

Tudtommal nincs,nekem is az kellett volna.

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#55272) cappa72


cappa72
nagyúr

Akinek van Jiayu G2L telefonja, annak mondanám, hogy a jiayu.es oldalról letöltött 4.1-es JB magyarítása megtörtént.
Köszönet hungobungo fórumtársunk jBart-os leírásáért. :)

A telefon pontos típusa: JY-G2(L)
Chipset: MT6577 1GHz dual core
RAM: 512MB
BT/WIFI/GPS chipset: 6620

(Ma reggelre behalt a net, ezért nem tudtam feltölteni még sehova)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55273) drr válasza Terentius (#55264) üzenetére


drr
őstag

Tronsmart Ts7 új verziójáról mi a vélemény? - ez engem is érdekelne mert estig még 145$ a szürke változat és baromira tetszik, szóval ha megéri akkor rendelnék egyet. Van jobb alternatíva ebben az árban?

(#55274) Maximum1 válasza Terentius (#55264) üzenetére


Maximum1
őstag

(#55275) poffsoft válasza poffsoft (#55150) üzenetére


poffsoft
addikt

Még mindig probléma van a batteryvel:
Szintén a rádiós egység eszik meg ykb. 60%-ot.
Kicseréltem az akksit, teljes feltöltés után kb. 5 óra alatt fogyott 10%-ot (ez tökéletes eredmény lenne), de ekkor felébresztettem, megnéztem a statisztikákat, visszament készenlétbe, viszont ezután óránként fogyott megint 10%-ot.
Tehát nem az akksi hibája, a telefonnal van valami.
Én is észrevettem, van olyan, hogy a készenlétben szépen felmelegszik a telefon (akkustat mutatja a hőfok emelkedését is), de az android statisztikák szerint semmi nem "futott", a telefon csak pihent.
Akkuzabáló folyamatot sem találok a statisztikában.

Valami tipp, merre tovább? Mi lehet a nyűgje?

[ Szerkesztve ]

(#55276) drr


drr
őstag

Előrendelhető a JIAYU G2F a geekbuying-on!!! :Y
Csak fehérben... Presell Product Lead-time: 2013-12-23

[ Szerkesztve ]

(#55277) ATM_automata válasza kezdő (#55269) üzenetére


ATM_automata
őstag

kezdő és CineDOG1 , köszönöm a segítséget, akkor megnézem a simát. Annyit még meg tud nekem valaki mondani, hogy mennyire melegszenek ezek a telefonok használat közben? Galaxy S2-ről van tapasztalat, az izzik, ha meghajtom. Még a fülemet is süti.

What else?

(#55278) Maximum1


Maximum1
őstag

1 simes szörny akcióban.
CPU: Samsung Exynos 4412, ARM Cortex-A9 quad core,
ROM: 8GB
RAM: 1GB
Valakit hátha érdekel.

(#55279) ÁrPi2 válasza ATM_automata (#55277) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Hideg vas lesz :K

(#55280) KukkSteve válasza Zeki (#55267) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Nem tudom mire való ez a témában előre NEM vivő enyhén cinikus hozzászólás!? Természetesen költői kérdés volt! ;)...tudom hogy mi mivel függ össze.
Akinek van valami információja az új verzió kamerájáról, azt szívesen várom. :)

A számom az adatlapomon. ;)

(#55281) Rapaz


Rapaz
csendes tag

A tegnapi MTKdroidtools mentés után lett egy clockworkmod könyvtár a külső sd kártyámon benne a boot,recovery .img ,system ext4 .tar ,nandroid.md5 és egy files.md5 fájlokkal.Ezekkel mit lehet csinálni? mert csak a nandroid.md5 ami nincs benne az MTK-s backupban a többi benne van.

(#55282) kmarci25 válasza Rapaz (#55281) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem ez első ránézésre egy CWM backup-nak tűnik, amiből CWM recoveryből tudsz helyreállítást indítani. Magyarul mindent visszaállít annak megfelelően, ahogy a backup készítésének időpontjában volt.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#55283) Rapaz válasza kmarci25 (#55282) üzenetére


Rapaz
csendes tag

Hát nem tudom mert ezen még a gyári recovery van azért furcsálom hogy minek tett ide ilyet.Még most akarok rátenni egy CWM-et.

[ Szerkesztve ]

(#55284) KurtCobain válasza drr (#55276) üzenetére


KurtCobain
őstag

Akkor nem presellben lesz 170$. Az meg már vetekszik a G3T árával, az meg úgy már nálam nem játszik... 110-120$-t még adnék érte.

Mmm'kay?

(#55285) citkar válasza KurtCobain (#55284) üzenetére


citkar
addikt

Meglátjuk, de ha az újdonság ereje enyhül és netán 150 USD alá megy jó vétel lehet, különösen ha figyelembe vesszük, hogy valaki kifejezetten ezt a sokak által elhanyagolt méretet keresi, ugyanis ebben alig van alternatíva, főleg olyan gyártóknál akiktől már évek óta rendelnek és megbízhatónak mondható.

[ Szerkesztve ]

(#55286) cappa72 válasza Rapaz (#55283) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az MTKDroidtools így működik, szimplán ennyi a magyarázata.
Létrehoz egy CWM által is emészthető mentést _is_ a teljes rendszermentésen kívül.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55287) Indy1 válasza drr (#55276) üzenetére


Indy1
tag

Nem engedi elorendelni
Ha meprobalod a kosarba tenni , a link nem mukodik
Meggondoltak magukat
En bizony megvennem 150$er . Szerintem siker termek lesz
Nem Azt nezd hogy 130,150, vagy 170$ lesz.
A meret vegre nem tepsi meret
Eddig 4,5 inch alatt nem volt : minosegi kidolgozas, Gorilla Glass 2, OGS, HD, Yamaha soundchip

(#55288) KurtCobain válasza citkar (#55285) üzenetére


KurtCobain
őstag

& Indy1

Olyan hatalmas különbség nincs a fizikai méretek között.
G3T: 135 x 65 x 10.8 mm
G2F: 125 x 62 x 9.9mm
Szvsz a szélesség és a vastagság számít a leginkább kezelhetőség és kézben tartás szempontjából.
Én az 5"-os Vowney-ról (141.88 x 72.8 x 9.2mm) váltottam vissza a 4,5"-os G3T-re. Ezt kényelmesebb kezelni is és hordani is zsebben, de a nagyobb kijelző hiányzik. :)
De mindenkinek más az igénye, én 120$ körüli árat tartanám reálisnak. Amit jó dolognak tartok még az az OTG. OGS meg nálam hátrány..
Szerintem!... :))

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#55289) berigazek


berigazek
őstag

Ha valaki szeretne Goophone telót most venni,adok linket és 10% -os kupon kódot,mert én nem használom fel.

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#55290) Rapaz válasza cappa72 (#55286) üzenetére


Rapaz
csendes tag

Ah értem ,köszi

(#55291) citkar válasza KurtCobain (#55288) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem a hosszúság és a szélesség fontosabb, mint, hogy 1-2 vagy 3 mm-rel vastagabb-e a telefon.
Nem sokkal kisebb az igaz, de mégis kisebb és a hardware sem elavult vagy lassú.
Persze ez is "csak" egy alternatíva, kinek mi.
Én minden estre örülök, hogy csinálnak kisebbeket is, bár nekem a 4,7 lenne a legideálisabb talán, ha "átlagos" kerettel számolunk (de örülnék ha a felső és az alsó perem keskenyedne a telefonokon).

(#55289) berigazek:
Melyik webshopba ha kérdezhetem?

[ Szerkesztve ]

(#55293) ÁrPi2 válasza citkar (#55285) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"valaki kifejezetten ezt a sokak által elhanyagolt méretet keresi, ugyanis ebben alig van alternatíva"

Sajnos ha alig van (s ez nem változna) a ( G2F ) mérettartományában jó alternativa akkor az árképzésében is kialakulhat bizony merész ár.... :(((

..De szerintem a zemberek találnak maguknak mégha kompromisszumokkal is - alternativákat, és fog ez
a G2F még presell után is ezen az áron maradni vagy lejjebb araszolni... :U

[ Szerkesztve ]

(#55294) Zeki válasza KukkSteve (#55280) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mivel a hsz-edben ott bőgtél, hogy a 13 megapixeles kamerát már nem támogatja az a soc, így megnyugtattalak, hogy a jó kép nem a megapixelektől függ.

[ Szerkesztve ]

(#55295) Zeki válasza #45553408 (#55292) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Concorde nem gyárt, hanem valaki termékét átveszi.
Szerintem.

(#55297) ÁrPi2 válasza #45553408 (#55292) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Szerintem a Concorde-nak kiváló magyar supportja és hazai szervize van.

(#55298) cappa72 válasza #45553408 (#55296) üzenetére


cappa72
nagyúr

Így van.
Pl. Concorde 5000 = Star X920

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55299) Indy1 válasza KurtCobain (#55288) üzenetére


Indy1
tag

Elvbol igazad van
De a hosszusagnak is van jelentosege ha a power up gomb a tetejen csucsul. Azzal kell feleleszteni a kepernyot.
Megmagyarazdhatod kerlek az OGS hatranyait?

(#55300) csoki98


csoki98
tag

Sziasztok!
Egyik haverom szeretne egy új telefont. Nekem van egy W8-am és nagyon tetszik neki is. Azt mondta hogy rendeljek neki is egyet. Gondoltam okés. De arra jutottam, hogy egy hibám van a telefonnal. Túl nagy a kezembe :DDD . Minden tökéletes benne de ez az egy gond eléggé irritál. Arra gondoltam hogy mi lenne ha ő megkapná az enyémet és én rendelnék egy kisebbet. Tudtok ajánlani ugyanolyan hardverrel rendelkező de kisebb telefont mint a W8? És ha lehet akkor árban is ugyanolyan legyen. Előre is köszönöm :R

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.