Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) laslie92 válasza citkar (#54650) üzenetére


laslie92
senior tag

Én is paypal al fizetnék de sajnos nem értek hozzá így maradok ennél!

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#54652) citkar válasza laslie92 (#54651) üzenetére


citkar
addikt

Nem kell hozzá szaktudás, csak beregisztrálsz egy kártyát (én annak is ilyen webkartyat vagy mit regeltem, ami amúgy is netes vásárlásra lett kitalálva) és kész.

(#54653) M3oH válasza laslie92 (#54651) üzenetére


M3oH
addikt

Nem nagy cucc, minimális angol tudással megoldható a dolog. És érdemes is, mégis csak egy plusz "védelem".

(#54654) mtibi55 válasza Zeki (#54646) üzenetére


mtibi55
tag

Az ominózus eset óta én is csak paypal-lal vásárolok. CSak drága volt 30EFt ért megtanulni.

(#54655) Zeki válasza mtibi55 (#54654) üzenetére


Zeki
nagyúr

Előbb mindig kérdezni a fórumokon, aztán cselekedni.

(#54656) anonym1s válasza citkar (#54519) üzenetére


anonym1s
őstag

En meg elarulom, hogy a minidealtol rendeltem egy telefont, kuldtek egy selejtet, es csak paypal segitsegevel tudtam visszaszerezni a penzem toluk. Egyszeruen nem voltak hajlandok reagalni az email-eimre.
A minideal is pontosan ugyanolyan mint a tobbi kinai webshop, amig minden rendben megy addig kedvesek-nyajasak, de amint gond adodik, hatat forditanak.

Ha te hiszel a kinai garanciaban, az a te dolgod, de ne probald elhitetni masokkal hogy ez egy jol mukodo dolog mert ez nem igaz!
En nem ketlem, hogy neked, meg rajtad kivul 3 embernek sikerult javitast intezni garanciaban 2-5 honap alatt, de ez egyaltalan nem jelenti azt, hogy ez egy jol mukodo dolog, mivel ezzel szemben allo tapasztalatok is vannak szep szammal.

A garancia azt jelenti, hogy a garancia idon belul barmikor tudod ervenyesiteni a jogaidat amennyiben a kovetelesed megfelel a garancia felteteleinek.
Ez a kinai webshopok eseteben nem all fenn, mert oket nem kotelezi az unios szabalyozas! Biztos vannak peldak arra, hogy a magyar garancias javitas is elhuzodott 1-2 honapig, de a kulonbseg az, hogy magyarorszagon biztos lehetsz abban, hogy elobb utobb visszakapod a tulajdonodat, vagy ha megis gond adodna, akkor tudsz valahova fordulni a panaszoddal.

Epeszu ember belatja, hogy meg europan belul, az unioban sem konnyu ervenyesiteni a jogaidat amennyiben jogsertes er, nemhogy kinaban!

Tegyuk fel hogy visszakuldesz valamit javitasra kinaba amit soha nem kapsz vissza. Mit csinalsz ebben az esetben? Hova fordulsz a panaszoddal? Elmesz kinaba feljelenteni oket? Tudsz kinaiul? Email-ezel a kinai-magyar kovetsegnek? Bejelented a magyar rendorsegen meg a fogyasztovedelmnel? Azt hiszed foglalkozni fog valaki ezzel?

A kommunikacios stilusrol meg annyit, hogy en is normalis hangnemben irok minden esetben, de ugyanezt elvarom a kinaitol is, es ne legyen mar elvaras a kinai reszerol az, hogy virtualisan nyaljuk a segguket hetekig ha eredmenyt akarunk elerni, meg akkor is, amikor nyilvanvaloan hazudnak.

En abszolut nem bizom egyetlen kinai webshop igereteiben sem, mert az vagy meg lesz tartva, vagy nem.
Szoktam rendelni en is kinabol, de en belekalkulalom azt, hogy a valos garancia az 45 nap, ami a rendeles pillanatatol kezdodik. Igy nem erhet tul nagy meglepetes.

(#54657) berigazek válasza mtibi55 (#54639) üzenetére


berigazek
őstag

Az Alin vagy Aliexpressen is most nagyon kihegyezték a dolgot a biztonságra,azaz amelyik Eladó árul ott fent,tagja s Kamarának és a Szerződéseket Ő is elfogadta!
Ha tudod számlàval és Termék cikkszámmal meg átutalásos nyomtatvànyal bizonyítani az oldalak Felügyeleti Szervének,hogy onnan vásároltál mikor és pontosan Név,Cég,stb visszakapod a pénzed az Illetőt meg elzavarják onnan rögvest!
Ezek kellenek hozzá csak!
OFF:
Én meg a német ebayről vásàroltam,de tőlem 450 km-re lévő Eladótól Németországban Nov.17-én egy 64 Gb.-os SanDisk Micro SDHC kártyát,ez vasárnap este volt.Hétfőn az ebayen megjelőlte elküldöttként...mostanáig,azaz Nov.28-ig még nem kaptam meg! Gondolhatjátok,hogy mekkora a fejem,hogy innen ebből az országból nem kapom meg 10 nap alatt!!!
Az ebay és paypal kibaxta az Eladót vásárlásom után rá egy napraaz ebayről.Biztosan mások is panaszkodtak rá...Írtam neki 2 mailt,aztán azt válaszolta,hogy egy másodikat is útnak inditott számomra.A paypal meg azt írta nekem,annak ellenére,hogy én még nem szoltam nekik(!) ,hogy 10 napon belül,ha nem jön meg az áru inditsak Claim-et és ők kifizetik az árát nekem.
Az Eladó meg azt írta ma nekem,hogy még 5 napot kér,amíg megkapom a másikat,de,ha kettő érkezik meg egyiket küldjem vissza...
Ezt csak azért írtam nektek,mert az Eladó 99,86%-ban Pozitív volt 112567 üzlettel a háta mögött.
Kérem szépen ...ilyen is van,eddig Kínából is megérkezett volna!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#54658) mtibi55 válasza berigazek (#54657) üzenetére


mtibi55
tag

Ez jó is lenne de se az alin se az expressen nem lehet reklamálni csak az eladónak. Az üzemeltetővel nem lehet kapcsolatba lépni.A felügyeleti szervet meg hogy lehet megtalálni?

(#54659) M3oH válasza berigazek (#54657) üzenetére


M3oH
addikt

Nem semmi, hogy ilyen "stattal" kirakták. Fene gondolná, hogy nem megbízható.

(#54660) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Jiyau G3T-t lehet valahogy magyaritani? Sajnos nincs rajta magyar nyelv:(

(#54661) drr válasza tboy93 (#54660) üzenetére


drr
őstag

Van topicja, keress rá! És bezony van pöpec magyar nyelvű rom is ott ;)

(#54662) drr válasza drr (#54661) üzenetére


drr
őstag

Sajna lejárt a szerkesztési idő...
Ez az ajánlott rom - [link]
És itt a topic - [link], az összefoglalóban minden fontos infó benne van.
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#54663) tboy93 válasza drr (#54662) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi! :R

(#54664) vadkörte válasza berigazek (#54657) üzenetére


vadkörte
addikt

Bár nem tartozik ide, de azért leírom.
Vásároltam már - igaz véletlenül - olyan ferdeszeműtől, akinek 4 sikeres aukciója volt. Későn vettem észre...
Nem volt nagy tétel, ~1.200 Ft, de kicsit beparáztam. Feleslegesen, mert 2 hét alatt ideért a cucc.

Üdv. V. Körte

(#54665) tolvaj! válasza vadkörte (#54664) üzenetére


tolvaj!
őstag

Ha logikusan végig gondolod, minden 5000+ -os eladó 0 -val kezdte, tehát a kicsik között is van megbízható...csak sajnos a mai világban a magyar ember rettenetesen kényes a pénztárcájára és nincs kedve bizalmat szavazni, még a megbízható eladóknak sem :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#54666) szili.tamas1 válasza krics (#54613) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#54667) berigazek


berigazek
őstag

Mindenütt vannak jó és rossz,megbízható és szélhámos emberek is... (Meg a posta is téved néha1-2%-ot)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#54668) bprubin


bprubin
tag

Mennyi ember rendelkezik Neo N003 premium/advance telefonnal?
Legyen neki külön topikja?

(#54669) vadkörte válasza tolvaj! (#54665) üzenetére


vadkörte
addikt

Ott a pont... :U

Üdv. V. Körte

(#54670) berigazek válasza bprubin (#54668) üzenetére


berigazek
őstag

Én majdnem vettem egy ilyet,jó telcsi csak hiányoltam a 64 Gb.bővítési lehetőséget...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#54671) anonym1s válasza tolvaj! (#54665) üzenetére


anonym1s
őstag

Igen, sajnos ez igy van, de errol nem mi tehetunk, hanem a bankok es a szarevo milliardosok akik nyomorba taszitjak az embert, meg persze a tetves politikusok, akik az elobbi ketto vegrehajtoi.

Tanacsom ellenere a parom meg akarja tartani a neo n003 telefonjat. Elso ket toltes utan nagyon jo akkuidot produkalt (5 ora es 6,5 ora kijelzoido), de azota 3-3,5 orat bir csak es minden nap kell tolteni.
Neztem az akkumulator menuben hogy mi meriti az akksit, es van egy Fused location nevu ami 25%-ot mutat.
Mi ez a fused location es miertr fogyaszt ilyen sokat? En nem emlekszem ilyenre az eddigi kinai telefonokban.
Ja, gps nem volt bekapcsolva, szoval nemigen van koze ahhoz.

bprubin!

Paromnak az van (2gb/32gb), es mar van topikja: neo n003

berigazek!

Mibol gondolod hogy jo, ha nem vetted meg? En az enyemet visszakuldtem, es paromat is probalom rabeszelni, mert nem eri meg az arat, egy draga atlagtelefon. Az 1gb/4gb verzio ugy ahogy eri a penzt, de ez a 2/32 abszolut nem.

[ Szerkesztve ]

(#54672) citkar válasza anonym1s (#54656) üzenetére


citkar
addikt

Én annyit tudok hozzátenni, hogy a tisztességes kérdésemre mindig válaszoltak és garanciáztatták a telefonom.
Te 2-5 hónapról beszélsz, míg én kb. 6 hétről, megint ferdítesz.

Nem állítom, hogy tökéletes a kínai webshop garanciája, de eddig nem volt több problémám velük, mint Magyarországon vásárolt termékkel kapcsolatban (sőt, kevesebb), amire azt mondja az ember "létező garancia".

El kell fogadnod a tényt, hogy igenis van működő garancia. Azért mert neked és néhány embernek problémája volt nem jelenti azt, hogy másnak is lesz. Nyilván lesz még probléma ezután is, mint mindenhol...Magyarországon is (ne hasonlítsuk egy extra, premuim szolgáltatáshoz).

De elárulom, hogy Magyarországon többet hazudtak a képembe pl MM üzletben, mint kínai webshopban, így egyáltalán nem érzem rosszabbnak az utóbbit, mindegyik vagy megtartja, amit mond, vagy nem.

(#54673) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

$115-ig milyen 4,5" pluszos telefont tudnátok ajánlani?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#54674) berigazek válasza anonym1s (#54671) üzenetére


berigazek
őstag

Tetszett az alakja,tudása,NFC,OTG,stb... De,ha te mondod,hogy nem éri meg az árát,akkor lemondok róla és megnyugodtam... :)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#54675) bprubin válasza berigazek (#54670) üzenetére


bprubin
tag

Pedig támogatja...

Abba a topikban vegyesen vannak a dolgok, nem külön az advance verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#54676) berigazek válasza bprubin (#54675) üzenetére


berigazek
őstag

Mi vagy ki támogatja? Nem értettem kijelentésedet...

Ja... a 64 gb.bővíthetőségre mondtad,hogy támogatja? Neked Neo 003 Advanced verziód van?

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#54677) bprubin válasza berigazek (#54676) üzenetére


bprubin
tag

Az N003 Advance verziója a 64Gb-os micro sd-t.

(#54678) anonym1s válasza berigazek (#54674) üzenetére


anonym1s
őstag

Ha nem lenne vele semmi gond, azt mondanam "oke, draga de legalabb jo", de nem jo, vannak vele gondok.
Pl. a kijelzo nagyon gyakran lefagy es csak 3-4 bokes utan hajlando eletre kelni, az akksit is elkezdte zabalni valami nagyon, tegnap nem tudott bejelentkezni parom a skype-ra mert folyton rossz jelszot irt amire ujrainditas volt a gyogyszer, a hatlapja recseg-ropog, a hozza adott bortok olyan nagy hogy lotyog benne a telefon.
Van itt egy 32gb-os kartya, az megy vele oke. 64gb-os kartyam csak sima nagy sd-ben van, szoval azt nem tudom tesztelni. Miert nem eleg a sajat belso tarhelye + 32gb kartya? Az legalabb 55gb. HD filmeket akarsz rajta tarolni, vagy mi? :)

Tudja valaki hogy mi az a fused location?

[ Szerkesztve ]

(#54679) RVR400 válasza anonym1s (#54656) üzenetére


RVR400
veterán

Több áthúzott garanciapapírt láttam én már életemben, mint sikertelen kínai garanciáztatást... Meg van a másik gari, amikor a tecsóba visszaviszed a májaudelyó tabletet, és 3 hét múlva visszakapod, ahol közlik, hogy jó. Se egy munkalap, se egy letépett gariszelvény, semmi infó, mert a tecsós ügyfélszolgálatos csak visszaadja, majd konstatálod, hogy ezzel bizony ugyanaz van, mint azelőtt volt...

(#54680) vadkörte válasza anonym1s (#54678) üzenetére


vadkörte
addikt

Fused location. Talán segít.

Az első PC-ben 340MB volt a háttértár... :DDD
Elég kényelmesen elvagyok a 8GB maradék ~5GB-ján + a 8GB-os mSD-vel.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#54681) berigazek válasza bprubin (#54677) üzenetére


berigazek
őstag

Ilyen telcsid van,mert akkor lehet ilyet veszek,nem kell Octa...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#54682) bprubin válasza berigazek (#54681) üzenetére


bprubin
tag

Igen ilyen,csak négy féle verzió van belőle.
Nem engedi betenni a linket.

kinaitelefon.wbh.hu/index.php?topic=40.msg100#new

[ Szerkesztve ]

(#54683) berigazek válasza anonym1s (#54678) üzenetére


berigazek
őstag

Adatokat kell magamnál tároljak mindig,no meg rengeteg mp3-at.A tied akkor Advanced verzió? Az OTG- je kezeli a 16 Gb.-os ZSB Sticket,pendrivet,mert azon kell az adatokat oda-vissza másoljam? Erre tudnál válaszolni nekem,ha megkérlek? A mostani telóm kezeli a 16 gb.-ot,látja,minden.A Zopo Zp 990 cssk 4 gb.-ot ,,lát"...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#54684) citkar válasza berigazek (#54683) üzenetére


citkar
addikt

Még mikor bejöttek a 6589-esek itt valakik próbálgattak miket kezel és szerintük a támogatottnál nagyobbat is látott. Persze nem garancia, hogy mindegyiknél így lesz, akár telót, akár kártyát tekintve, de azért biztató, próbáld ki, ha teheted a mostani telódban is, mit szól egy nagyobb kártyához.

(#54685) berigazek válasza citkar (#54684) üzenetére


berigazek
őstag

Nekem most Mobistel Cynus T5 van,de kihasználnám a Neo 003 Advanced többi extráit is,HDMI,NFC,OTG,MHL..Octa-ban ez benne van,sok telóban,de ebben az évben nem lesz semmi belőle..Ezért most a Neo-t néztem ki magamnak.Ez az egyedüli sztrm vagy tudtok más telóról is?

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#54686) Rapaz válasza cappa72 (#54583) üzenetére


Rapaz
csendes tag

Hello megnéztem a leírást és lenne pár kérdés.Leírom hogy akkor én hogy gondolom a blogod alapján:
( Huawei G610 MTK6589)
1.Indítom a MTKdroidtools 2.4.8b-t
2.Rádugom a telót a gépre bekapcsolt állapotban usb debuggal
3.Rányomok a ROOT-ra, 2X ujraindul, nem nyúlok hozza
4.ROM mentést felajánl ---> nem
5.Superuser,Root explorer telepítés --->yes
6.Aztán lementem a rendszert --->(Bizt.mentés) rányomok, megvárom
7.Ha minden kész rányomok a Rebootra-vagy ez már nem kell?
8, Programot bezárom, lecsatlom a telót a gépről?
És itt a 6. pontnál ez a mentés nem ugyanaz lesz mint amit előzőleg írtam h küldött nekem a minideal fájlokat(+a flashtoolt)? ezeket:
Vagy ez mi lenne pontosan?Gyári ROM root nélkül?
Ja és a jelenlegi appokkal (ROOT és SU ) csinálnom kell valamit vagy igy maradjon ahogy most éppen van?:
(IMG:/dl/upc/2013-11/28/456788_wn7edxzld0sk5me9_2_2.png)(/IMG) Bocs ha hülyeségeket kérdeztem

[ Szerkesztve ]

(#54687) citkar válasza berigazek (#54685) üzenetére


citkar
addikt

Sajnos ezeket (HDMI,NFC,OTG,MHL) az extrákat nem nagyon követem, jelenleg egyik se, később talán az NFC jól jönne, így nem is tudom van-e más hasonló tudású...de ha van már mögötte topik, tapasztalat, csak nem rossz az a Neo.

(#54688) tolvaj! válasza berigazek (#54683) üzenetére


tolvaj!
őstag

Vowney v5 32 -es kártyát viszi, és 32 -es pendrive simán megy otg- n. Lehet nagyobb is, azt még nem tudtam beszerezni.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#54689) chesterboy válasza berigazek (#54681) üzenetére


chesterboy
aktív tag

nekem is ilyen jön egy pár nap múlva.

(#54690) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#54673) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Esetleg Cubot P9? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#54691) tolvaj! válasza fi:zi'k (#54690) üzenetére


tolvaj!
őstag

Szerintem w450 el jobban jársz.keress rá a topikban.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#54692) Teejay83 válasza mtibi55 (#54639) üzenetére


Teejay83
tag

Rossz eladótól vásároltál, de ez még nem feltétlen ok arra,hogy ne kapd vissza a pénzed, nekem éppen ma jött vissza pénz az aliexpress-ről,teljesen korrektül intézték és mivel nem az eladónál van a pénz ezért nem is értem,hogy nem kaptad vissza.Lehet nem indítottál disput-ot?

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#54693) SlayWolf


SlayWolf
csendes tag

Melyik az a FULL HD kijelzős telefon, amelyiknek a legjobban működik a GPS-e? A Zopo 980-at néztem ki magamnak viszont a hozzászólásokat olvasva nem győzött meg a GPS-e.

a C2 és a 980-as között ilyen téren van különbség?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#54694) berigazek válasza tolvaj! (#54688) üzenetére


berigazek
őstag

Ez biztos? :-)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#54695) tolvaj! válasza berigazek (#54694) üzenetére


tolvaj!
őstag

Ár -felszereltség viszonyban igen, jobban mint a P9 -vel. Az a baj, hogy nagyon új. De legalább 1 giga ram van benne.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#54696) berigazek válasza tolvaj! (#54695) üzenetére


berigazek
őstag

Köszönöm,de ezt néztem ki,olcsóbbat nem találtam..nem írnak semmit róla,hogy OTG,MHL,NFC,stb...de biztosan tudja ezeket...Erre volnék kiváncsi,hogy 16 gb-os Pendrive-al müxik-e az OTG-je?

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#54697) fecg21


fecg21
aktív tag

sziasztok ! A TMALLBOX-on a free shipping miért nem az aminek mondják? Értem ez alatt hogy megnézem az adott telót, intéznéma rendelést, és afree shipping-nek nyoma sincs, egyből írja hogy szingapúri posta 4 usd, DHL posta 19 usd, swiss posta 4 usd. Csak szerintem pofátlan dolog kiírni valamire azt hogy ingyenes szállítással jön, holott mégse? (tudom hogy semmi sincs ingyen, amiről meg azt hisszük hogy igen, azért valakinek meg kell dolgoznia)
De függetlenül ettől ez egy kicsit szíven ütött...

(#54698) Maximum1 válasza fecg21 (#54697) üzenetére


Maximum1
őstag

Pedig csak két éve írjuk, hogy náluk ez így működik.
Mégis mindig szíven üt valakit.
Kereső???
;]

(#54699) fi:zi'k válasza tolvaj! (#54691) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A topikja alapján nem győzött meg. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#54700) fecg21 válasza Maximum1 (#54698) üzenetére


fecg21
aktív tag

Ezt a fórumot már idejét se tudom mióta nem látogattam, a pandawill-ről és a fastcardtech-ről rendeltem mindig is. A tmallbox-ról még sosem rendeltem semmit. Szóval akkor náluk ez így megy... :U
köszi a választ. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.