Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54151) RVR400 válasza cappa72 (#54143) üzenetére


RVR400
veterán

A DroidTools mindig belerakja a termékkódot, még a legnoname-abb cuccnál is. :K

Szerk: Annyi a gond vele, hogy csak 5.akárhanyas verziót csinál a DT, bár nekem eddig elég volt mindig, nem kellett újabb.
Jah, és a rootolás is egész jól megcsinálható vele, csak a Hisiki G2-t nem tudtam vele rootolni, csak a FlashTools-szal lementett full ROM segítségével, bár ezt általában megcsinálom minden telóval.

[ Szerkesztve ]

(#54152) cappa72 válasza RVR400 (#54151) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszönöm szépen a kiegészítést :K (sajnos még nem volt alkalmam kipróbálni)
Küldenél egy olyat , ami azzal készült?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#54153) vadkörte válasza cappa72 (#54150) üzenetére


vadkörte
addikt

Egy mappa a zip file nagyon csúnya nevével és egy pdf file, a telepítés leírásával (pálcikabetűs), abban egy dload nevű másik mappa, abban egy UPDATE.APP nevű ~998MB-os állomány.

Szerinted, ha a mostani ROM-on sikerülne a jelenleg nem létező belső tárhelyet a data átpartícionálásával létrehozni, a frissítés már menne?
Ha igen, a Meteos-szal meg tudnám csinálni?
Természetesen egy CWM-mentéssel egybekötve. Erre gondolom a fenti nem csájna CWM is jó lenne.
(kérlek ne haragudj(atok), ha nektek evidens dolgokat kérdezek)

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#54154) steve1977 válasza RBJ (#54131) üzenetére


steve1977
tag

W718 megvan, működik rendesen, az 1giga ramos előző telóimhoz képest azért néha böngészéskor stb picit belassul, de méretre nekem ideális, fólia se kell, meg esőben sem félek használni :)

(#54155) cappa72 válasza vadkörte (#54153) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerinted, ha a mostani ROM-on sikerülne a jelenleg nem létező belső tárhelyet a data átpartícionálásával létrehozni, a frissítés már menne?
Meg fogom nézni a telepítőkészletet, ki tudja mi van benne.
Átparticionálást most nem javasolnék még.
Most a legfontosabb a türelem.

A firmware.info is kellene az mtkdroidtools-os mentésből, mert abban vannak a tényleges partíciókiosztások.
Ugyanis a kínaiban más van, mint a feltételezhető angolban.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#54156) vadkörte válasza cappa72 (#54155) üzenetére


vadkörte
addikt

Köszönöm a segítséged. Ha hiszed, ha nem felbecsülhetetlen!!! :R :R
Hétfőre szereném megcsinálni, hogy már az új kütyüt vihessem magammal (ettől függetlenül használni fogom, csak félkészen)

Lényeg a lényeg, hogy a jelenleg ~5GB-os Data-ból szeretnék egy ~2,5-3GB-os belső SD-t, a maradékból meg a data-t. Előreláthatólag nem fogok többszáz MB-os app-okat telepíteni.

firmware.info

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#54157) cappa72 válasza vadkörte (#54156) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hűha...
Ez megint egy újabb partíciókiosztás, nem az mint a megszokott 6589-es... :W
Itt alapból nincs sdcard belső partíció, de van helyette
cust 0x000000000c000000 0x0000000044180000 2 /dev/block/mmcblk0p6
Még egy fénykép jó lenne az MTKDroidtools-os "blokktérkép"-ről.
Bonyolódik a helyzet...

A klasszikus értelemben vett "átparticionálás" akkor volna aktuális, ha a "data" után következne a "FAT". De itt az nincs.

Az mtkdroidtools-ban erről a "cust" (custom???) részről van mentés?

Mára elfogytam.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#54158) vadkörte válasza cappa72 (#54157) üzenetére


vadkörte
addikt

Olyan van, hogy nodl_cust ~196MB kiterjesztés nélkül. Ha kell feltolom, 1 óra alatt talán fel is mászik.

Blokktérkép

Lassan én is stand by-ba teszem magam. Belefáradtam. :)

Üdv. V. Körte

(#54159) berigazek


berigazek
őstag

Faxa ez az antelife...1 héttel ezelőtt és egy hét leforgása alatt nem méltóztattak válaszolni 3 e-mailemre...hát Ők nem lesznek a favoritjaim között az biztos!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#54160) Zeki válasza berigazek (#54159) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az antelife-ra soka panasz.

(#54161) fateless válasza Zeki (#54160) üzenetére


fateless
veterán

Most még én is megharagudtam rájuk két rendelés miatt. Egy órán belül rendeltem és gondoltam, akkor már összebonom őket és dhl-lel küldetem (persze vám és ÁFA, de az úgyis van most minden antelife-on, akkor legalább hamar befut és a két postás vámkezelés majdnem annyi, mint a dhl felár). Három napig semmi reakció, majd jön a mail a két tracking számmal, rá húsz percre pedig az, hogy bocs, de már elküldtük. Tracking számok azóta sem élnek.
Grr

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#54162) szabos válasza cappa72 (#54157) üzenetére


szabos
tag

Hátha segít az az infó, hogy g700-ra nálam elsőnek a twrp ment csak fel, én balga a törlések menüpontban kiválasztottam mindent - az sd-t is amin a mentés volt és formáztam. Innen indult a gomdom.Másfél nap után úgy döntöttem, beválalom és feltettem a csomagban lévő orig recoveryt és ment a gyári rom utána majd a cwm flashtool-al vissza.
Most minden rendben.

(#54163) RVR400 válasza cappa72 (#54157) üzenetére


RVR400
veterán

Ha a FlashTools-szal rámennek a módosított EBR fájlok, akkor az nem lenne megoldás? Bár én ezeket csak 4 GB-os ROM mérethez találtam.

(#54164) pityu8


pityu8
tag

Na, csak lenne kérdésem a W718-ról. :)
A routert nézegettem, és a log-ban észrevettem, hogy a teló hatalmas adatforgalmat generál. Kiderült, hogy a system update app. letöltöget kb. 200 Mb adatot, aztán kilép. Visszaraktam a gyári recoveryt, hátha "befejezi" a partizán akcióját, de nem. Kezdi előröl a letöltést. Hogyan tudnám törölni? Simán töröljem az apk.-t a rendszerből?
Más, a telóhoz adott 2x2 cm-es töltő fény- és füst kiséretében elhalálozott, a rajta lévő pulse minit azóta nem lehet tölteni. Kicsit gyanús volt nekem, hogy ilyen kicsi vacak 1A-es, de bíztam a kinai technikába. Úgyhogy vigyázzatok, nehogy így járjatok.

(#54165) cappa72 válasza RVR400 (#54163) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sajnos nem lenne megoldás, hiszen nincs hova kiterjeszteni, vagy csökkenteni.
Ahhoz a /data mellett kellene még lennie egy másik partíciónak.
Az ebr fájlok fogják megmondani, hogy mi honnan kezdődik és meddig tart.
Ez miatt a jelenlegi elérhető ilyen fájlok flesselése komoly problémát jelentene, beláthatatlan következményekkel járna.
Főleg, hogy nem tudjuk (egyenlőre) mit is keres ott a cust partíció.

@ #54162 szabos
Köszi az infókat.

Ma délután talán el is készülhet a korrekt termékkóddal portolt CWM (6.0.4.0 lesz)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#54166) szabos válasza cappa72 (#54165) üzenetére


szabos
tag

Az miért van, hogy két scatter fájl készül, esetleg ez is kavarhat?
Az új CWM-et előre is köszönjük.
Üdv
szabos

[ Szerkesztve ]

(#54167) steve1977 válasza pityu8 (#54164) üzenetére


steve1977
tag

Szia! Hogy derítetted ki, melyik app generálja az adatforgalmat? Kíváncsi vagyok, hogy az én haierem is csinál-e ilyen huncutságot.

(#54168) cappa72 válasza vadkörte (#54158) üzenetére


cappa72
nagyúr

Légyszi tedd fel a cust-ot is valahova, mert úgy néz ki, hogy ext4-es partíció, könnyen bele lehetne kukkantani.

@(#54166) szabos
Ez elő szokott fordulni az mtkdroidtools esetén. egy "sima" és egy PMT-s. Ugye?
A droidtools talál valami különbséget és ezért. (rua@xda biztos tudja, nekem még nem sikerült magamtól rájönni, olvasni meg most elég kevéske időm van)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#54169) pityu8 válasza steve1977 (#54167) üzenetére


pityu8
tag

Mikor a telefonon a wifi ikon folyamatos adatforgalmat mutat, akkor alkalmazások-> futó és ott szépen mutatja a növekvő MB-t a System Update alkalmazásnál. Rendszertelen időnként kezdi el, nem folyamatosan indul, úgyhogy el kell "kapni" a kis huncutot :)

(#54170) laslie92


laslie92
senior tag

Újra és immár végelegesen elérhető a xiaocai x9 és egyéb telefonok tesztje! [link]

[ Szerkesztve ]

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#54171) szabos válasza cappa72 (#54168) üzenetére


szabos
tag

Igen és egyiket sem fogadja el a FlashTools....

(#54172) gyűrű válasza Zeki (#54160) üzenetére


gyűrű
addikt

Egyetértek.. a hangyásoknál 2013.11.05 én vásárolt cuccnál
11.12-én adtak TR numbert, ami : 2013-11-22, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
15nap és semmi.. :F

(#54173) cappa72 válasza szabos (#54171) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor lehet, hogy másik flashtool-t kell kipróbálni.
(erre mondotta Keeperv85, hogy a pokol 8. bugyra...)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#54174) berigazek


berigazek
őstag

Egy kis OFF,de hasznos infó azoknak akik a közeljövőben kinéztek valamit a Zopomobileshop oldaláról és úgy döntöttek,hogy a terméket nem Kínából,hanem Olaszországból rendelik meg annak érdekében,hogy hamarabb,azaz két nap alatt és ,,biztonságban" megérkezzen.
1.Borsos áron mérik,a duplájánál is duplán a DHL,UPS,stb. futárszolgálatot vagy postát.
2.Ha valami gond lesz a készülékkel,nem küldheted vissza Olaszországba,de azt is a saját költségeden,hanemKínába és a Vám Nyílatkozatot is Te csináld meg,hogy Ők ne fizessenek vámot a visszaküldött készülékért!
3.Amit lehet,hogy tudtok már...nagyon drágán árulnak bizonyos készülékeket,mint pk.a Zopo Zp C3-at,amit 329,-USD-ért árulnak + 57,-USD a szállítás,máshol Kínában pedig ingyen szàllítással 281,50-ért kapod meg! De itt megjegyzem,hogy a 319,- USD a kínai áruházuk ára is...
Kérdés...náluk,azaz a gyártónál miért magasabb az ára,mint egy viszonteladónál? Hmmm...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#54175) RVR400 válasza berigazek (#54174) üzenetére


RVR400
veterán

Azért van a viszonteladó, hogy ne a gyártónak kelljen foglalkoznia a kiskereskedéssel, így tiszta sor, hogy nem adja olcsóbban, mint a már bejáratott viszonteladói köre. Így nem kell saját értékesítési pontokat létrehoznia borsos áron, amiknek az ára igazából talán évtizedek múlva jönne vissza.

(#54176) atillaahun


atillaahun
veterán

Sziasztok, talán most több sikerrel járok:

faternak vennék ajándékba valami 2 kártyás Android-ot 20e környékén használtan.
Egyik kártya hívásokhoz lenne, másik mobilnethez - már ha ez számít valamit.
Nagy méret, jó hívásminőség, és megbízható GPS előny.
Tudtok valamit javasolni?

(#54177) berigazek válasza RVR400 (#54175) üzenetére


berigazek
őstag

Ja...mondjuk érdekes,mert errefelé ahány viszonteladó kezén megy át a termék mindenki tesz rá egy keveset...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#54178) Mercutio_ válasza bocsika (#53746) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem gyenge tepsifon :Y kérdés érdemes-e kezdeni vele bármit is, vagy egzotikus ritkaság lesz ha normalizálódnak az árak és se terméktámogatás, se rendes rendszer nem lesz majd rá? :U
THL-ék is kijöttek két 8 magossal, de 1,7x ennyiért.

atillaahun: Szerintem 20-ért ezekből az elvárásokból valamit fel kell adnod. Azon a kínai telók "használt" ára amik mindenben megfelelnének kb. a kinti shopok új árán van, ráadásul most a vám mizéria miatt mindenki emeli az árait, mert az utód amit helyette venne esélyes, hogy fennakad és ezt is belekalkulálja.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54179) Zeki válasza pityu8 (#54169) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tedd fel a droidwall alkalmazást, rootolt telón fut.
Azzal kilőhetsz mindent ami nem kell.

(#54180) atillaahun válasza Mercutio_ (#54178) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem elvárás, azért írtam hogy előny.
A Prestigio-kat javasolta már valaki, csak abból alig találtam használtakat.

(#54181) berigazek válasza Mercutio_ (#54178) üzenetére


berigazek
őstag

Jónak ígérkezik a THL T 100,de mivel első fecskének számít majd meglátjuk mennyire vàlik be,amúgy erre vetettem ki a hálómat én is.Majd jövő héten kezdik el árusítani...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#54182) pityu8 válasza Zeki (#54179) üzenetére


pityu8
tag

Volt fenn, de a root-ot hazavágta, a Mobileuncle is unrootoltnak látta, pedig a felső pipát engedélyeztem, minden mehet. A farmaroot meg 16-os hibával leállt. Leszedtem, rendbe jött minden. Lehet régi fejlesztés, nem csípi a 4.2.2-est.

(#54183) vadkörte válasza cappa72 (#54168) üzenetére


vadkörte
addikt

Bocs uram. Éjjel már nem volt lelkierőm írni. nodl_cust

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#54184) cappa72 válasza vadkörte (#54183) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na ez is megvan.
a név sejtettni engedte, hogy valami "custom" dologról lehet szó.
Hát úgy néz ki, hogy valami az, mert így néz ki a könyvtárszerkezete:

Még nem tiszta, hogy ezt mire használja.
kellene egy
mount
parancs kimenet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#54185) vadkörte válasza cappa72 (#54184) üzenetére


vadkörte
addikt

No uram. Fejlemény.
Először rossz könyvtárba tettem a frissítőállományt. Egy erős kávé után ma nekifutottam megint. Simán lefutott. Már a gyári felület köszön vissza.
Persze csájául. Itt már van belső SD is. Jelenleg a root-olással és a kínai vackok eltávolításával küzdök.
Ezen a szépségen nincs Vol- + PWR gombos Factory mode. Az MTK DroidTools meg feszt ujraindítja. :)
van egy ERoot nevű valami, az nem rootloja, a OneClickRoot szintén nem. A Bin4ry scriptjét a gép nem tölti le, mert szerinte rosszindulatú :)

Ha sikerül root-olnom és lesatírozni a pálcikabetűs cuccokat, lementem és a szükséges állományokat megosztom veled, ha megmondod mi kell a CWM-hez, meg egyéb dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#54186) cappa72 válasza vadkörte (#54185) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Mikre nem képes a kávé :DDD

Megmutatnád az alábbi parancsok kimenetét? (Kéééváncsi vagyok)
df
mount
free

A CWM portoláshoz kell:
boot.img
gyári recovery
build.prop
Ezek meg megvannak, úgyhogy az esti pálinkázás előtt még igyekszem elkészíteni (kicsi ünneplés/lazulás lesz este)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#54187) pitrikzoli válasza vadkörte (#54185) üzenetére


pitrikzoli
csendes tag

Nekem a framaroottal sikerült rootolni,a morelocal 2 pedig full magyarrá csinálta a gyári roomot.Igaz én németbe vettem,G700-U10-es

(#54188) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Tudtok valamit Beex M1G mobilról? Teszkóban lesz nov.28-tól 27990 Ft. Kerestem tesztet vagy bővebb leírást róla. Nem találtam. Jobbára csak ezt az árukeresős és hasonló leírásokat. Itt a fórum keresője sem adott találatot.

Van Beex M1 is, az 19990 Ft (az Euronicsnál). Miben különbözik ez a két telefon?

Jó lenne valami bővebb leírás, teszt, vélemény.

(#54189) bigrock válasza Rodzser Mór (#54188) üzenetére


bigrock
addikt

Valószínűleg kiemelkedő a gyártói software támogatása, valamint hatalmas közösség lehet mögötte... :DDD

(#54190) ghiottone válasza Rodzser Mór (#54188) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Doogee Collo DG 100-nak néz ki, csak átcímkézve. Amúgy az eredeti csak 81 dolcsi. :DDD

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#54191) Zeki válasza ghiottone (#54190) üzenetére


Zeki
nagyúr

És az eredeti 1.3GHz-en megy.

(#54192) RBJ válasza ghiottone (#54190) üzenetére


RBJ
addikt

Elég jól összerakott készüléknek tűnik.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#54193) CoolBoy323 válasza RBJ (#54192) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Az is! Nem rossz teló, ár/érték arányban nagyon ott van a szeren!!

(#54194) Shoo


Shoo
senior tag

Hali!

Tudnátok ajánlani pár dual sim active-os telefont? Lehetőleg minél olcsóbban, de persze használható legyen...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#54195) CoolBoy323 válasza Shoo (#54194) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

(#54196) Shoo válasza CoolBoy323 (#54195) üzenetére


Shoo
senior tag

Ez kifutott termék. :( Ez az oldal megbízható? :) Mert van több telefon is, ami active

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#54197) üszök


üszök
őstag

Kéne nekem 1 giga rammal telefon,lehetőleg kisebb legyen mint 5 coll,és tudjon Magyarul ha lehet. Mit érdemes venni? És a két kártya sem létfeltétel
Vagy esetleg ha van valakinek jó ajánlata eladó készülékre,azt is meghallgatom.


CoolBoy323
(PH! kedvence)

neked volt Dogge-d ha jól emlékszem.
Vélemény? Akadás mentes volt?

Asszonynak kéne valami,a Face állandóan megy,az meg elég energia igényes.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#54198) kiss.a


kiss.a
csendes tag

helló, lenovo a820 telefonom van és egyik simről a másikra szeretném menteni a telefonszámaimat, hol tudom vagy hogyan tudom ezt megtenni? gépen kivan mentve...

(#54199) RVR400 válasza ghiottone (#54190) üzenetére


RVR400
veterán

+Áfa +1220 Ft, és máris 24400 Ft ;)

(#54200) mrmft


mrmft
senior tag

Jiayu G2F decembertol persze csak TDSCDMA verziorol beszel jelenleg meg..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.