Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) Liberator24 válasza fa4hu (#17348) üzenetére


Liberator24
tag

Pedig gyári a töltő, mondjuk tény, hogy nem tűnik minőségi darabnak. Ha usb-n keresztül töltöm akkor nincs gond.

(#17352) gregi1991 válasza hun_gery (#17350) üzenetére


gregi1991
csendes tag

Köszi! szerencsére skypeon beszélgettem már vele. Már várom a kínai reggelt:D Másik, hogy a kisördög azt mondja már nekem, hogy ha sikerül visszaszednem pénzem, akkor már G4-et veszek...:D

(#17353) gps76 válasza Liberator24 (#17351) üzenetére


gps76
őstag

Mondjuk én azt a töltőd messzire elhajítanám annyira gagyi,az hiányzik hazavágja a telefont.
Inkább vegyél egy márkás 700 mA körüli árammal töltő márkásat,és akkor az akksid élettartama is hosszabbodik.

(#17354) fa4hu válasza Liberator24 (#17351) üzenetére


fa4hu
őstag

Valószínűleg amit csomagolnak hozzá, az nem gyári, hanem valamilyen külső szállítóét teszik mellé.

(#17355) DjTaRsY válasza gjoe (#17225) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

Csak most csak neked egy rögtönzött videó a nálam lévő Star G9300-ról. :D
[link]

(#17356) DjTaRsY válasza DjTaRsY (#17355) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

szerk időn túl jutott eszembe:
a wifit eldobja egy idő után, ha ki van kapcsolva a kijelző, és bekapcsolás után nem tud csatlakozni újra (beállítástól függetlenül)
Hangerőt persze bárhol lehet állítani, csak a billentyűhangokra értettem, hogy az audio profilon belül lehet kikapcsolni.
kamera elég gáz képeket csinál, tuti felskálázza 8mpre...
3.4.0kernel van a gép alatt.

(#17357) Simon02 válasza gregi1991 (#17352) üzenetére


Simon02
tag

Annyit tennék hozzá, hogy ha Paypallal vetted, ott van 45 nap védettséged. Tehát ha így van és még él, valamint nem is reagálnak érdemben rád, akkor disputot indíthatsz, hogy hibás terméket kaptál.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#17358) LámaZ válasza Liberator24 (#17347) üzenetére


LámaZ
addikt

igen.

Legyen minden jó!

(#17359) LámaZ válasza gps76 (#17353) üzenetére


LámaZ
addikt

Én sietve vettem egy 20 A-s ún. power bank-et, és nem tudom használni, mert min. 1 A-t ad 5 V-on. Mit lehetne tenni? Most vegyek egy transzformátort is?

Legyen minden jó!

(#17360) gps76 válasza LámaZ (#17359) üzenetére


gps76
őstag

Azzal nem lesz gond,határeset,mert a 2500-ös akksit is kb.2.5 óra alatt tölti fel,ez nem minősül gyorstöltésnek,a HTC-khez is 1 A-os van gyárilag,jó az "márkás" akkukat használ,de kisebb kapacításút.

(#17361) andrasxx válasza LámaZ (#17359) üzenetére


andrasxx
tag

az egy dolog, hogy mit tud leadni az a power bank... egyedül az számít, hogy mit vesz fel a telefon töltés közben.
Nyugodtan használhatod, nem lehet baja a telefonodnak!

Minden li-ion vagy li-polimer akkuban vagy egy elektronika, ami szabályozza a töltést, feltöltést, lemerülést. A töltő berendezéseken szereplő output érték nem jelenti azt, hogy annyival is fog tölteni, hanem azt jelenti, hogy max ennyivel tud tölteni és többel nem. A valódi töltőáramot az akku elektronikája fogja szabályozni.
De erről már jó néhányszor volt szó...

[ Szerkesztve ]

Mi 9T Pro + PIPO M9 Pro... előtte: Xiaomi Mi5s + Redmi 3 Pro, Elephone P7000, THL 5000, INEW V3, JIAYU G3S, JIAYU G3, ZOPO ZP500, ZTE Blade

(#17362) LámaZ válasza gps76 (#17360) üzenetére


LámaZ
addikt

A mifi 1500 mAh-s aksija viszont tönkre ment, bár azt 4,3 V-al kellett volna tölteni.

Legyen minden jó!

(#17364) fateless válasza janez (#17281) üzenetére


fateless
veterán

Egy Zopo ZP900 és Hero 9300/ZP900s volt nálam egymás mellett. A mindennapi használatú programokat vetettem össze (naptár, jegyzet, e-mail, kamera, internet, ebay, stb) és az 512MB-os készülék semmiben sem volt lassabb az 1GB-osnál (ezen kívül mindenben egyforma a két készülék).

Lehet, hogy vannak olyan játékok, ahol számít ez a különbség, de egyébként nem láttam jelen pillanatban előnyét az 1GB RAM-nak a mindennapokban

sasa311, kocka201
vigyázzatok az itt történő eladás reklámozásával. Az itt töltött két és félezer nap alatt nem volt soha gondom a "törvénnyel", de mikor ide felírtam, hogy van egy olyan eladó készülékem, amit valaki itt keresett, csak nem találom az illetőt, szépen ívelt figyelmeztetést kaptam a nyakamba és perceken belül törölték a hsz-t. (Persze tudom, hogy másoké meg simán fennmaradt...)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#17365) gjoe válasza DjTaRsY (#17356) üzenetére


gjoe
őstag

Egy isten vagy! :C
Ma meg is rendeltem, a telót. Remélem még újév előtt elhagyja kínát!
Ami nekem fontos azt tudja, és magyar menü van. Nem kell rootolni, javítgatni heggesztgetni, az a lényeg.
Még a Cubot A8809-en gondolkoztam, de inkább ennél az S3-as klónnál maradtam.
Még rendeltem egy Ilyen: aksis tokot hozzá, ez remélem besegít az üzemidőnek.
Köszönöm szépen a segítőkész válaszodat!
Üdv

(#17366) kocka201 válasza fateless (#17364) üzenetére


kocka201
csendes tag

az enyémet is törölték....

(#17367) gps76 válasza LámaZ (#17362) üzenetére


gps76
őstag

Az hogy lehet,mennyi idös volt az akku?
Olyan nincs,hogy 4.3 V-al kell tölteni a lithium ionnak 4.1 max. esetben 4.2,de ott már károsodik az akku.

(#17368) Dominó85 válasza gps76 (#17367) üzenetére


Dominó85
veterán

Ez nem a telefonok aksi töltésének topikja. :N

Nem hiába adnak szinte minden telefonhoz saját töltőfej egységet. Az A (amper) és V (volt, feszültség) értékek eltérhetnek, mint ahogyan a telep szerkezete is (Ion, Polimer, cellák mérete, sűrűsége...).
Próbáljatok egy laptop aksit ami (7V, 6A) egy 9V, 7A-es töltővel tölteni. Az eredmény látványos is lehet így kéretik a YouTube-ra feltölteni. Annyi kibaxott szakember van itt, hogy élmény olvasni a butaságok halmazát. Az említett példánál az amper érték a fontos, ugyanis a feszültség szabályozás ezekben a telefonokban már megoldott, de hogy mekkora erősségű amper folyik át azonos feszültség mellet, már nem egyezik. Így az káros lehet az aksira. Példának okán a G3 aksija 2750mAh, 3.7V, 10.18Wh értékekkel rendelkezik. A töltője pedig 5V-on 500mAh töltési erősségre képes. Nyilván vannak akiknek számít az, hogy egy ekkora telep ne 5-6 óra alatt töltődjön fel, hanem csak (teszem azt) 2 óra alatt. Ugyanakkor a gyorsabb töltés igenis károsabb, gyorsabban elhasználja az energiacellákat (lásd újratölthető elemek gyors töltői, fél év és dobhatod az elemet a kukába, mert gyorsan feltöltheted, de olyan gyorsan le is merül). Mindegy nem koptatom a számat. Aki akarja az keressen rá a google-ben hogyan lehet az amper értéket meghatározni az aksinál (amennyiben nincsen feltüntetve) és utána az így kapott értéknek megfelelő erősebb töltő beszerzése a megoldás. Ergó nem mindegy hogy az erősebb töltő milyen erős amper-folyam van! Tiszteletem. :R

* Péter - 06302461862 *

(#17369) janez válasza fateless (#17364) üzenetére


janez
aktív tag

Nekem amióta 1GB rammal szerelt készülékem van, azóta nincsenek memória és/vagy stabilitási problémák. Nem fagy le a készülék, nem záródik be a böngésző vagy más több memóriát igénylő alkalmazás. Tényleg nem akarok okoskodni, de ez a tapasztalatom. Az nem megoldás, hogy a rendszer folyton bezárogat háttérben lévő dolgokat, mert kevés a memória.

Chrome. Egy ablak van nyitva. Azzal írom ezt a hsz-t. Gmail. Egy emailt írtam két mondattal, csatolmány nélkül.

Egy oprendszernél legyen mindíg 40% szabad RAM, alaphelyzetben. Gondoljatok desktopra vagy laptopra.
A Chrome-ot 512 MB-tal nem is tudtam használni, Most pedig azt mondom, h az a legjobb böngésző. Még egyszer sem lépett ki. A gyári, Dolphin, Boat stb. nem bírják a kiképzést. Volt hogy egy linkre kattintva nem csináltak semmit stb. ezen és más készüléken sem. 2G-s hálózatban nyiván Opera Minit használok, az arra jó.

[ Szerkesztve ]

(#17370) tabela


tabela
tag

Üdvözlet mindenkinek!
Tegnap óta én is Jiayu G3 tulajdonos vagyok. Az itt olvasottak sokat segítettek a választásban, köszönet érte!
Etotalk-tól rendeltem, 3 hét és 2 reklamáció után indították el. (A táblázathoz az űrlapot kitöltöttem.)
Kértem ugyan rá Etotalk romot, nem rossz, de végül kidobott pénz volt, mert ma reggel ment is fel a magyarított 4.1.2.
Tapasztalatok eddig: Teljesen korrekt gép, pláne ennyiért (sőt azóta még olcsóbb lett), de ezt már sokan megírták.
Az Etotalk rom eleve rootolva, (saját, brandelt) MTK Tools-al és (saját, brandelt) CWM-el jön, de amikor akartam csinálni pl. róla nandroid backup-ot, az sose akart véget érni. Végül az itt olvasott instrukciók alapján telepítettem új CWM-et, így sikerült megcsinálni a mentést. Driver telepítési problémám nem volt. Az Etotalk MTK Tools is el lett távolítva, mert folyton frissíteni akart a play-ről, de mivel system app volt, így nem sikerült neki. Kivettem a system/app-ból, reboot, majd telepítettem a normál verziót a play-ről.
A GPS gyengusz, kipróbáltam az olvasott instrukciókat, de így is elég lassan fog pozíciót és autóban el-el veszti, bár 4.1.2-vel még nem próbáltam. Nekem a Sygic működik.
Már micro sim kártyám van, a sim adapterrel nagyon nehezen tudtam bepasszírozni a telefonba, de végül sikerült és rendben működött. Aztán kivenni se volt egyszerű!
Fura, hogy a telefon alján levő micro usb csatlakozó más telefonokhoz képest (pl. SGN, SGS3, GN4) fordítva van beépítve (íves oldal van hátul), így asztali töltőre rátenni, autós aktív tartóba berakni esélytelen. (illetve hátrafelé néz a képernyő)
Első nap ennyi. Bocs kicsit hosszú lett...

(#17371) sasa311 válasza janez (#17369) üzenetére


sasa311
veterán

A Chrome-ot 512 MB-tal nem is tudtam használni

Érdekes, én tudom...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#17372) fateless válasza janez (#17369) üzenetére


fateless
veterán

Egyáltalán nem vonom kétségbe a tapasztalatodat, de program-és készülékfagyások nem csak, sőt, elsősorban nem a memória hiányából történnek leginkább. Épp ezért raktam egymás mellé két olyan készüléket, ami a memórián kívül teljesen egyforma volt, mert ez jobban visszatükrözi a különbségeket - illetve azok hiányát. Most is itt van mellettem egy 1GB RAM-mal szeret készülék (Neo N02-M) és egy 512MB-tal szerelt (Hero 9300/Zopo ZP900s), de ezeket nincs úgy értelme egymás mellé tenni, mint a korábban említetteket. Mellesleg a Neo-n néha kifagy a térkép, a másikon nem. A Chrome is hibátlanul megy mindkét készüléken.

Szóval nem a memórián múlik a stabilitás, hanem a jól megírt szoftveren. A legjobb példa erre a Nexus S vagy a custom rom-ok.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#17373) janez válasza tabela (#17370) üzenetére


janez
aktív tag

Üdv köreinkben. :)

Valaki Foglalja össze mik a tapasztalatok a G3-as JB 4.1.2 bétával. Ami még nem jó az érdekel. Köszönöm.

(#17374) janez válasza sasa311 (#17371) üzenetére


janez
aktív tag

Oké, tudni tudtam használni, de nagyon vontatottan. Tehát értelmetlen volt.

fateless: Akkor én duplán örülök, mert pont egy ismeretlen gyártó csinált nekem egy stabil rendszerű, masszív készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#17375) sasa311 válasza janez (#17374) üzenetére


sasa311
veterán

Oké, akkor úgy mondom, hogy nekem tökéletesen fut 5-6 ablakkal is.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#17376) istnag válasza hun_gery (#17328) üzenetére


istnag
addikt

Szóval,keresgélek tovább,de csaknem találok,olyan helyet,ahol fel lenne tüntetve a magyar nyelv.
Arra gondoltam mi van,ha az X21 -es szoftvert teszik simán át az X12-re és így "magyarítják",vagy pótolják azon nyelveket,amik nincsenek benne.. A 2 telefon elméletben és azon dokumentiációk alapján,amiket találtam teljesen azonos, a képernyő méretet és az aksi kapacitást kivéve.
Ez lehetséges szerintetek?

(#17377) gps76 válasza Dominó85 (#17368) üzenetére


gps76
őstag

Tudom,hogy nem az a topik,de nem is G3 topikja,mert minden második hozzászólás arról szól.
Amir írtál meg kicsit túlbonyolítottad,a lényeg hogy amit az akku kap ne legyen 4.2 fölött,és az adott akku kapacítása 40% körüli áramot kapjon töltéskor.(Ezek nem az olvasható elmélet amiket irogatnak,hanem saját tapasztalat,mert modelleztem és elnyűttem jópár LI-ion,LI-po akkut,azokon meg nincs elektronika.Az elektronika áramot nem szabályoz,csak túltöltöttségnél,túlmerülésnél védi a cellát.)
Aki meg sokáig akarja használni az akkuját 80% fölé nem érdemes tölteni,mert jelentősen csökken az élettartama.
Amit írtál töltőt,nem mAh-ban adják meg,hanem csak mA,mert a pillanatnyi leadás van ráírva....

[ Szerkesztve ]

(#17378) janez


janez
aktív tag

Basszus!! Úgy néz ki meghalt a G3 töltője. Rádugtam, egy ideig töltött, aztán láttam, hogy nem akar feljebbkúszni a töltöttség. Usb kábel csere, másik dugalj, újraindítás... Semmi eredmény. Most laptopról töltöm, sokáig fog tartani.
Akkor most ajánljatok egy töltőfejet, legyetek szívesek! Köszönöm. Mindegy milyen kell, vagy... ?

(#17379) _Karesz_


_Karesz_
tag

Valaki nem tud esetleg Star x26i-hez a 06.19-nél frissebb fw-t? Mert ez nem kezeli a 8 megapixeles hátsó kamerát, a régiről pedig nem csináltam biztonsági mentést... :F

(#17380) janez válasza janez (#17378) üzenetére


janez
aktív tag

100-tól 240V-ig használható töltőfejet nem fogok alkalmazni többé, ez biztos. Csakis a "mi" szabványunk szerintit.
Szétszedtem, nem kontakt hiba (kontakt hiba, de nem abban az értelemben :DDD ), úgyhogy kuka.

[ Szerkesztve ]

(#17381) Liberator24 válasza janez (#17380) üzenetére


Liberator24
tag

Csatlakozom, én is szeretnék venni egy töltőt, lehetőleg nem aranyárban. Amit a minideal küldött azzal inkább nem akarom tölteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#17382) LámaZ


LámaZ
addikt

Szerintem -mint akinek robbant már fel töltője - lesznek még itt gondok a kínai töltőkkel, tehát a külön topik lassan tényleg indokolt lesz.

Legyen minden jó!

(#17383) fotosjani


fotosjani
aktív tag

Én Samsung-os töltővel töltöm a G2-est.
Teljesen jó.

(#17384) janez válasza LámaZ (#17382) üzenetére


janez
aktív tag

Mire gondolsz? Esetleg ilyen "Felrobbant hálózati töltőfejek" nevű topikhoz mit szólsz? :DDD

(#17385) okmaci válasza istnag (#17376) üzenetére


okmaci
csendes tag

Szia!

Én karácsonyra rendeltem a minideal-től egy x12-t az asszonynak, nem volt feltüntetve a magyar nyelv, de megérkezés után örömmel tapasztaltam, hogy mégiscsak tartalmazza, így nem kellett semmit "bűvészkedni" de mégiscsak magyar a teló. Megnéztem, most sem írják.

(#17386) janez válasza fotosjani (#17383) üzenetére


janez
aktív tag

Persze, az is megfelel szerintem. Nekem Tesco-s lesz hamarosan, az van legközelebb. :DDD

Eddig még sohasem romlott el töltőm, pedig volt már néhány tucat. :)

Bocsi, a dupla hsz-ért...

[ Szerkesztve ]

(#17387) Rawulf


Rawulf
őstag

Van egy kis manufaktúra Kínában, ami normális usb adaptereket gyárt, de csak február végétől tudok olyanokat hozatni, ha valakit érdekel. Eddig 200db-ból egy sem robbant fel. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#17388) Repp válasza LámaZ (#17382) üzenetére


Repp
tag

Mármint külön G3 topikra gondoltál, ugye? :DD

(#17389) djnice válasza DjTaRsY (#17355) üzenetére


djnice
veterán

Ez most pontosan melyik típus?
Mert én ilyeneket látok csak, hogy:
Star S9300, 136 x 71 x 9.7mm
HDC G9300, 136 x 70 x 9mm
Elvileg a HDC G9300 a legjobban sikerült S3 klón, mármint méreteiben, ezért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#17390) istnag válasza okmaci (#17385) üzenetére


istnag
addikt

Igen,olvastam a régi hsz-edet. Köszönöm. Írtam is nekik,hogy mi a helyzet ezzel a kapcsolatban,még senki nem válaszolt.A pandások írtak,hogy nincs rajt magyar,de ugye itt sem tudod,hogy utánajártak,vagy rámentek az adatlapra és leolvasták,hogy nincs.
Nagyon nem értem én ezt az egészet. A youtube-n pár videón van magyar nyelva beállítások közt, a páron meg nincs.

(#17391) janez válasza Repp (#17388) üzenetére


janez
aktív tag

Tegnap már én is fel akartam vetni a "levállás"-t, de aztán mégsem. Szerintem, ha van/lesz 10-15 G3-as fórumozó, akkor már van értelme.

Na irány a Tecso. :D

[ Szerkesztve ]

(#17392) gjoe válasza djnice (#17389) üzenetére


gjoe
őstag

Ez

(#17393) hevizms válasza janez (#17391) üzenetére


hevizms
addikt

Csak a táblázat szerint van 27 G3 tulaj.
Aztán még kitudja mennyi az aki nem irta be magát a táblázatba?(mint pld te)
Szóval simán elkelne már egy külön topic a G3-nak.
A többieknek is jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#17394) Seraf723


Seraf723
csendes tag

na megjött az UMI X1-em (20.-án rendeltem minideal-röl) egyelőre nem rossz, azon kívül, hogy azt hittem ebbe alapból is van magyar nyelv, illetve az tuti, hogy itt még a gagyi gps-el árulják, és a fényérzékelője is elég gyenge, de alap, hogy elöször csak a hibákat veszem észre :)

szóval van rá valami jóféle custom rom magyar nyelvel? tulajdonképp annyira nem is érdekel, hogy magyar legyen, de azért az se hátrány :D

(#17395) Dominó85 válasza janez (#17378) üzenetére


Dominó85
veterán

ZTE Blade töltő feje is jó a G3-hoz bár gyengébb, mégis 4-5 óra és feltölti a telefont. Észrevétel, aksi kalibrálása óta a gyári töltőm gyorsabban tölti fel a telefont (kb 2,5-3 óra).

gps76
Egyre több Jiayu tulaj van itt és képzeld ez a 2 SIM-es telefonok topikja, így igenis a G3 topikja is részben és a telefon ide tartozik. :U Az meg szerintem nyilvánvaló, hogy a hozzászólások aránya majdnem egyenes arányban van a kínai telefonok arányával, amiket mi vettünk Kínából.

hevizms
Én sem írtam be magam a táblázatba G3 tulajként és van még olyan PH-s akiről tudom, hogy szintén nem tette meg ezt a dolgot. :D

* Péter - 06302461862 *

(#17396) ÁrPi2 válasza janez (#17384) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Nem jó mert igen félreérthető , legyen inkább ezzel a módosítással:

" Velünk a Felrobbant hálózati töltőfejek már a múlté! "

Egyébként oké hogy tesco-s lesz de milyen paraméterekkel lesz, erről érdeklődnék mert a legkisebb töltőfejrobbanás is számít.

(JY-G3)

[ Szerkesztve ]

(#17397) DjTaRsY


DjTaRsY
aktív tag

YEEEAAAHHHH
Ezt nézzétek. Sikerült a Star G9300-ra CWM-et rakni:
[link]

Akkor főzzünk romot! :D

(#17398) janez válasza ÁrPi2 (#17396) üzenetére


janez
aktív tag

Nos, vettem egyet. Vagyis kettőt, hátha az egyik felrobban. :DDD Egyébként 119FT (Egyszáztizenkilenc) volt darabja... Vettem volna többet is, de csak ez a kettő volt. :D Nem USB-s töltőfej, hanem rendes microusb töltő. ConCorde márkájú, Nokia 3710-tól N900-ig több, mint egy tucat készülék volt a felsorolásban.
Adatok:
Input: AC 100-240V-ig 50/60 HZ 0.2A (200mA)
Output: DC 4.5V-9.5V 800mA

Amúgy mitől robbannak a töltők? Már ez is forrósodik. :D

(#17399) DjTaRsY


DjTaRsY
aktív tag

Kinyírtam a G9300 rendszerét.
Akinek van G9300-a (HDC vagy Star), tudna küldeni SYSTEM.img-t vagy egy cwm backupot?
CWM-ben nem eszi meg semilyen letöltött drivert sem, így nem megy az ADB.
Esetleg erre van valakinek valami meghajtója:
[link]

(#17400) Sanyesz. válasza janez (#17398) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Hmmm... Ez ugye fél dollár kiskereskedelmi áron, Kínából idehozva, minden adóval és illetékkel terhelve. Akkor mennyi ennek a termelői ára? :F
Veszek egy raklappal és árulom, mondjuk 300 Ft-ért. Tiszta nyereség. :C
A másik alternatíva, hogy tűzijátékot rendezünk vele, ha már ennyire robbanós. :R

Vettem Kínából egy Cree T6 zseblámpa klónt. Annak két töltője is van, de egyiket be sem merem dugni az aljzatba, csak miután kötöttem életbiztosítást, mert ránézésre is tömény életveszély. ;]

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.