Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124801) LantosBerry8 válasza pècsimunkás (#124796) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Mindkaettőt, de egyik sem segìt...

(#124802) breakout123


breakout123
aktív tag

Kinéztem az alábbi telefonokat:
Xiaomi Redmi Note3
Lenovo A7010
Lenovo Vibe P1
Huawei GX8
Lenovo Vibe S1
Lenovo Vibe X2
Lenovo Zuk Z1

Melyiket ajánljátok ezek közül vagy hasonló árban valami más készüléket? 80-85 ezer forintig nézelődtem. Mindenképpen dual simes telefon kellene, jó üzemidővel. Külföldről esetleg megbízható helyet tudtok, ahol van garancia is?

Origin: malysztor

(#124803) viktorhu válasza klampfer (#124798) üzenetére


viktorhu
veterán

Látszik, hogy változtattak sokat, a perem is másképp néz ki, mint az első szériáknál. Nagyon jó a gps, a térerő, a kijelző, simán bírja az akku. Az árcsökkenéssel meg ár - érték arányban is rendesen a lista elejére került.

(#124804) andrisbandi válasza kisgyerek85 (#124800) üzenetére


andrisbandi
őstag

"a nem ajánlott boltok között a DHL miatt"

- Ez mit takar?
Mert ha a magasabb vámköltségek miatt nem ajánlott, akkor a Eu raktár okán, nincs vám elé állítás.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#124805) A texasi válasza andrisbandi (#124804) üzenetére


A texasi
aktív tag

Azt jelenti, hogy
rengeteg az eltűnő csomag
TinyDeal EU raktár - DHL német posta
kombó okán az elmúlt bő fél évben.

[ Szerkesztve ]

(#124806) smithsys válasza breakout123 (#124802) üzenetére


smithsys
aktív tag

Érdemben ezek közül kettőről tudok nyilatkozni. Ha kell a hosszú üzemidő akkor a Lenovo Vibe X2-t sajnos el kell felejtened. Baromi gyors telefon, egy jó rommal hibátlan is, de van hogy egy napot sem bír. Én ennek ellenére nagyon szerettem.
A Redmi Note3 Pro szerintem üzemidő terén jó választás. Nálam ha nem nyúzom, elmegy 3 napot 4óra sot-tal.
Ráadásul ezt megkapod viszonylag olcsón magyar garival eustock-nál.

szerk. Azt majdnem elfelejtettem hogy RN3Pro-nál a Snapi 650-es verzióról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#124807) breakout123 válasza smithsys (#124806) üzenetére


breakout123
aktív tag

Van olyan verziója, amiben nem snapdragon 650-es van?

Origin: malysztor

(#124808) Mr. Y válasza kisgyerek85 (#124800) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog (1)

És még van hozzá tartozék is, elég olcsón...

[LINK]

But who is watching the guardians?

(#124809) ctibor válasza breakout123 (#124802) üzenetére


ctibor
senior tag

Nekem a Huawei g8 van, dual sim, és nagyon bejött. Amióta van 6.0 rom rá, azóta sokkal gyorsabb is és egy bug sincs benne! Az EMUI rendszer pedig nekem nagyon bejövő (igaz, nem az első Huawei telóm. ) Az ujjlenyomat olvasó félelmetesen gyors és pontos. A tiszta fém ház kellemes fogású és elegáns.

Az üzemidő nekem átlagos használattal 2 nap.

Ja: G8 és GX8 ugyanaz, csak eltérő piacokon eltérő névvel árulják.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#124810) Cyborg válasza viktorhu (#124803) üzenetére


Cyborg
őstag

Az akku símán bírja az mit rakar konkrétan? Mennyi kijelzőidőt tud átlagban? 4 óra?

(#124811) viktorhu válasza Cyborg (#124810) üzenetére


viktorhu
veterán

A négy óra nekem biztosan kevés lenne, érzésre annál netflixezés közben is többet bír.

Pl. pénteken reggel a feleségem youtube-on videókat nézett rajta, amíg én itthon dolgoztam. Aztán napközben legalább két óra waze több részletben, meg egy csomó nyomkodás (pl. emaileket inkább a mobilon olvasom, mint a számítógépen). 30%-on volt az akku, amikor hazaértem.

(#124812) Cyborg válasza viktorhu (#124811) üzenetére


Cyborg
őstag

Azért kérdezem, mert maga a teló tetszene, de a 4 óra SOT nekem is kevés lenne. Ha esetleg befut valami konkrétabb infó, megoszthatnád, de amit írtál, az is bíztató.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#124813) LantosBerry8 válasza LantosBerry8 (#124801) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Megoldódott!!!!!

Tokban volt a telefon és nem vettem észre, hogy egy kicsit kipattant a helyéről a hátlap..... Ezért nem érintkezett az antenna a jeladóval....

(#124814) fateless


fateless
veterán

De arra is figyeljetek oda, hogy 3 nap alatt lett a 4 óra kijelzőidő.
Ezért mondom gyakran, hogy a SOT adat önmagában totál becsapós, mert ha egy nap alatt van 4 óra, az jóval gyengébb, mint 3 nap alatt. Nem elég az, hogy mennyit volt bekapvsolva a kijelző.
LG G3-nál nekem a 2,5 ora SOT volt a max rekord, egy nap alatt lemerült. Másnak 4,5 óra jött össze. Csakhogy én mindenfélét csináltam a készülékkel (kivéve a játékot), míg a másik ember szinte csak böngészett wifin.
A SOT csak egy adat, ami önmagában nem mérvadó - ne csináljunk már ebből is e-péniszt. Ezért is jobb az pl, hogy 50%-os fényerőn egy óra ugyanazon youtube videó hány százalékot emészt fel az akkuból. Ez többet ér, mint a natúr SOT idő, főleg, ha három napot használták.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#124815) attiati


attiati
veterán

Teszek itt is egy próbát, hátha elsiklottam valamelyik készülék felett.

Melyik készülékek felel meg ennek a feltételnek?:
1. android
2. max 5.2"
3. dual sim
4. B20
5. min. 1 napos aksi, terheléssel
6. min. 3GB ram
7. már kiforrott szoftver, jó gyári támogatás. Mivel nem értek az androdi buheráláshoz.
8. max 100e ft, de inkább 50-70e körül, akár használt is jöhet
9. dedikált SD kártya slot vagy ha nincs, akkor min. 32GB ROM

A többi másodlagos, persze ne essen szét és ne recsegjen a hang...
Ötletek?

:R :R

Gondolom mindenkinek ez az álma :)
Ár és aksi méret kiszűrése nélkül ezek vannak?
No meg a jó terméktámogatást sem tudtam kiszűrni :)

[ Szerkesztve ]

(#124816) Sanyesz. válasza attiati (#124815) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Akkor gyakorlatilag meg is adtad magadnak a választ. :)
Finomítsd tovább max. 300 EURO-ig

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#124817) Atomcsirke válasza klampfer (#124798) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Nekem is volt szerencsém kézbefogni egyet, impresszív darab. Kérdés, hogy lehet kifogni a rendelésnél egy későbbi példányt, valami elfekvő darab helyett.

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#124818) attiati válasza Sanyesz. (#124816) üzenetére


attiati
veterán

igen, de pont a két nem szűrhető paramétert kérdezném, hogy közülük hol jó és optimalizált a szoftver és hol erős a gyári támogatás?

Illetve ugye az aksi is szubjektív, de annak majd utánaolvasok.

Elég karcsú a kínálat, főleg, hogy a listából még lejönnek a be nem szerezhető dual simes változatok. (habár léteznek)

Mondjuk a listáról szerintem hiányzik 1-1 lenovo készülék.

[ Szerkesztve ]

(#124819) Sanyesz. válasza attiati (#124818) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Sajnos az "átkos" B20 miatt egy csomó készülék kiesik.Emiatt nem jön számításba nálam sem pl. a Xiaomi. :(

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#124820) viktorhu válasza fateless (#124814) üzenetére


viktorhu
veterán

Teljesen igazad van egyébként - ez a "kinek mi fontos" esete, jó, ha mindkettőre alkalmas egy telefon. Van, akinek a több nap készenlét, van, akinek meg az intenzív használat kell, és aszerint kell kombinálni a két értéket (készenlét vs. sot) :)

(#124821) Cyborg válasza viktorhu (#124820) üzenetére


Cyborg
őstag

Természetesen ugyanarra gondolunk mindhárman. Szóval kb ugyanúgy használjuk a telefont, főleg böngészek, nem játszok, de folyamatosan neten vagyok, e-mail, whatsapp, kis youtube, és természetesen, ha a 4 óra 3 nap készenléttel van meg, azzal már elégedett lennék, mert az azt jelenti hogy símán kibír egy intenzívebb napot, amikor messze vagyok a töltőtől, de sokat használom a telót.
Szóval ennek fényében bátran ajánlod a P9000 -et, nem hagyja cserben az embert egy húzós napon sem?
Eddig inkább 3500-as akksitól felfelé nézelődtem, de olvastam a P10 csekély fogyasztásáról is.
Mióta van meg neked, kijelző ragasztás rendben?

(#124822) XmoD


XmoD
aktív tag

Uraim!

Doogee X3 volt már valakinek ? Az ősöknek kellene telót cserélnem és ezt szemeltem ki. 42 usd[/L-ből ki is jönne darabja. Vélemény ? :U

(#124825) IldiH válasza attiati (#124815) üzenetére


IldiH
aktív tag

Én ezek közül ajánlanám a BV6000-et, ugyan a támogatásról nem tudok nyilatkozni, nem figyelem, mert számomra nem igényel semmilyen buherálást, így jó ahogy van. Ezen kívül minden megvan benne, amit akartál.

(#124826) viktorhu válasza Cyborg (#124821) üzenetére


viktorhu
veterán

Még csak pár napja használom. Kijelzőragasztással nem várok problémát, olyat erről a telefonról nem olvastam, ill. pár hónapja használok egy p6000 pro-t, ahol ennek a kijelzőnek a kistestvérével dolgoznak, és ott sincs ilyen probléma. Szerintem az a tavalyi év kínai ogs-gyártási problémája volt.

Akkuoptimalizás-ügyben nagyon szépen fejlődtek, plusz ott van a gyorstöltő funkció is vész esetére. Találtam elég jó áron 12 voltos MTK+QC gyorstöltőt, ha megérkezik, jelzem, hogy milyen (Rock quick charge 2 in 1). Ez érdekes lehet a Thor-használóknak is, mert úgy emlékszem, hogy az is gyári gyorstöltő nélküli gyorstöltős mobil. Gyorsan töltődik egyébként 2,4A-es 5V-os töltőről is. A héten majd lesz egy igazán durva használat (egy munkanapnyi folyamatos bluetooth és gyakorlatilag állandó kijelzőhasználat). Ja és gyári júlis 15-ös rommal használom, root nélkül.

(#124827) klampfer válasza viktorhu (#124826) üzenetére


klampfer
tag

Szia,

Ehhez a "rock quick charge 2 in 1" gyorstöltőhöz kérhetek linket?
Meg persze tapasztalatot is majd ;)

Köszönöm

Udv, G.

(#124828) viktorhu válasza klampfer (#124827) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez az.

A tapasztalatot meg majd ha itt lesz a cucc :) Én még 6.93-ért rendeltem, de így is olcsó szerintem.

(#124829) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Eddig egy Jiayu G2F telefont használtam, amit nagyon szerettem, de "halálban van". Most tervezek venni valami mást helyette.

Dual SIM-ben gondolkodom továbbra is és méretben sem szeretnék nagyobbat.
Árban mindenképpen 100 alá kellene beszorítanom és a legjobbat megvennem. Játszani nem sokat játszom rajta, de szeretem ha gyors a telefon és mondjuk viszonylag jól bírja az aksija is.

Olvasgattam Xiaomi, Huawei, és Honor teszteket, de nem zárkózom el a "Windowsfone"-tól sem.

Esetleg ha van ötletetek szívesen fogadnám:
1. 60.000 Ft-ig mi lenne a legjobb??
2. 100.000 alatt mi lenne a legjobb?

Köszi előre is. :))

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#124830) tibcsi0407 válasza blaca83 (#124829) üzenetére


tibcsi0407
félisten

4.3"? Nem lesz olyan normális telefon.

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#124831) blaca83 válasza tibcsi0407 (#124830) üzenetére


blaca83
őstag

Minimálisan kompromisszum kész vagyok a méretet illetően...
Ez a méret ami nálam pont kézben tartható és a zsebemben is jól elfér még. Esetleg egy minimálissal lehetne még nagyobb. :B ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#124832) tibcsi0407 válasza blaca83 (#124831) üzenetére


tibcsi0407
félisten

5" az, ahol a jó telefonok kezdődnek. 100 ezer alatt talán a Zuk Z2 a legjobb hardverrel rendelkező ezek közül.
Ott van még a Xiaomi Redmi 3 Pro is. Szerintem nézd meg a fizikai méreteiket, nem csak a kijelzőméret a lényeg. :)

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#124833) klampfer válasza viktorhu (#124828) üzenetére


klampfer
tag

Én ezzel próbálkoztam be, majd elválik. Ezen az áron azért kiváncsi leszek....

[link]

Melyik Telefon tud még Wireless töltést?
Valahogy még mindig nem elterjedt Feature, vagy én nem találkozok egyik kinai márkánál sem vele?

Udv, G.

(#124834) Hoorus válasza blaca83 (#124829) üzenetére


Hoorus
őstag

Doogee X5 Max Pro esetleg?? 80-85 USD...

(#124835) blaca83 válasza Hoorus (#124834) üzenetére


blaca83
őstag

Köszi, Doogee az biztosan kilőve! Több volt az ismerősi körben és sokat panaszkodtak a srácok. :B

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#124836) viktorhu válasza klampfer (#124833) üzenetére


viktorhu
veterán

Állítólag az a jó, amiben több tekercs van. Nekem is egy olcsó qi töltőm van, még régen vettem lumiához, működik szépen.

(#124837) Botigta


Botigta
aktív tag

Üdv,

Kéne egy nagyon sürgős help:

Eladtam a telómat (Xiaomi Redmi Note 1), aminek semmi hálózat problémája nem volt, a vevő beletette a kártyáit, kéri a pin kódot (az egyikhez) látszólag mindkettő fent van a hálózaton, de egyik sem elérhető, nem lehet róluk hívást indítani (x van mindkettő ikon mellett)
Rémlik valami, mintha olvastam volna már ilyen problémáról, tök egyszerű a megoldás, de nem akadok rá, nem találok leírást róla
Köszi

(#124838) viktorhu válasza Botigta (#124837) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem töröltél róla eladás előtt véletlenül olyan dolgokat is, amiket nem kellett volna? (Pl. flash toolból rom újratelepítése vagy wipe recoveryben...)

(#124839) RVR400 válasza Botigta (#124837) üzenetére


RVR400
veterán

IMEI számok rendben vannak a telón?

(#124840) Botigta válasza RVR400 (#124839) üzenetére


Botigta
aktív tag

Az IMEI-k rendben, és csak egy sima gyári adatok visszaállítása történt menüből
Sőt, most szólt a vevő, hogy néhány percre az egyik sim életrekelt...

[ Szerkesztve ]

(#124841) attiati


attiati
veterán

mennyire használható megoldás a dual standby a hétköznapi életben?
Pár gyakorlatias kérdés:

1. viber-en, skype-on beszélek, és a másik SIM-en hívnak. Ilyenkor a Viber-t szétkapcsolja, mivel az adatforgalomnak minősül és elsőbbséget élvez a telefonhívás?
2. sms is prioritást élvez az adatforgalommal szemben?
3. be lehet állítani a telefonokon, hogy alapértelmezésként melyik SIM-ről induljanak a kimenő hívások és melyikről az adatforgalom?
4. A telefonkönyvben hogyan tudom eldönteni, hogy melyik telefonszám melyik sim-re van elmentve?
5. Bejövő hívásnál jelzi valahogy az android, hogy melyik SIM-re jött a hívás?
7. Honnan tudom, hogy melyik sms melyik kártyára jött?
8. SIM1-en telefonálok. SIM2-re jönne hívás, de nem vagyok elérhető. Ilyenkor a hívásértesítő sms-ek meg szoktak jönni SIM2-re, miután abbahagyom a beszélgetést a sim1-en? Csak hogy tudjam, hogy kerestek.

:R :R

(#124842) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Hello,
Redmi 2 Pro telefonom van és úgy néz ki cserére érett, kérdés vegyek egy ugyanilyet vagy van alternatíva?

Teljesítménye ennek is elég, böngészés (wifi és mobilnet), gps, 1 nap aksiidő, amibe 1,5-2 óra videochat wifin férjen bele, 2 SIM (stand-by elég). 2/16 elég ha van SD, 32 giga rom előny.
Hosszú távra terveznék vele, így inkább keresek egy már bizonyított gyártót, mint egy most kitalált cég friss telefonját; a kockáztatás nem az én műfajom.
Ebay-ről vagy valamelyik jobb nevű oldalról fogom venni, olyan 150-200 fontig bezárólag. Magyar nyelv nem követelmény, angol bőven elég; B20 nem hiényozna jelenleg, mert a szolgáltatóm nem azt használja, de ha van, nem sírom el magam.
Ha kell romolok, de nem vagyok függő, nem esek kétségbe, ha a telefon működik mindenféle varázslat nélkül is.

Tudtok ajánlani valamit? Visszaolvasgatva elég telefon felmerült, de nekem teljesen ismeretlen nevek nagyrészt, így tartok tőle hogy feltörekvő márkákról van nagyrészt szó, amikkel nem kockáztatnék, ha csak nincsenek masszív sikerélmények tömegével.

Előre is köszönöm!

szerk.:
Ja igen, gyors töltés előnyt jelent,

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Gabi

(#124843) Zeki válasza attiati (#124841) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, a net hátul kullog prioritásban, sms, hívás hamarabb bejön.
A sim kártya beállításoknál is meglehet adni, hogy te döntöd el és kérdezze mivel hívsz vagy küldesz sms-t, vagy dedikálod neki, és akkor minden hívás/sms csak azon a simen megy ki.
Bejövő hívásnál meg sms-nél is jelzi hogy melyik simre jön.
Nálam már nincs hívásértesítő sms.
Az ember NEM sim kártyára menti a neveket meg telefonszámokat, hanem a telefonra, amit aztán beszinkronizál a google mail fiókjával.

(#124844) tibcsi0407 válasza Shia-ko (#124842) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Redmi 3 Pro.

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#124845) attiati válasza Zeki (#124843) üzenetére


attiati
veterán

kivéve, ha az ember az egyik sim-et a butatelefonjáról költözteti dual sim-be :)
köszi a gyors válaszokat!

(#124846) Zeki válasza attiati (#124845) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor azt onnan bemásolod a telódba, onnan meg a felhőbe.

(#124847) junkpod


junkpod
nagyúr

Mi a különbség az elephone P9000 és a P9000 lite verzió között?

Box's don't touch!

(#124848) klampfer válasza junkpod (#124847) üzenetére


klampfer
tag

P9000 vs. P9000 lite:

[link]

[ Szerkesztve ]

Udv, G.

(#124849) SaGa59 válasza IldiH (#124825) üzenetére


SaGa59
őstag

A BV6000-essel én is szemezgetek egy ideje, mert tényleg minden benne van, ami kell, egyet kivéve. A 4.7-es kijelzőhöz akkora ház van, amibe egy 5.5-es is elférne még ütésvédelemmel együtt is. Aza hiába normális méretű a kijelző, a telefon (amit tartani hurcolni kell) maga óriási.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#124850) viktorhu válasza klampfer (#124848) üzenetére


viktorhu
veterán

Meg a gyorstöltés, a szenzorok (giroszkóp, iránytű), vezeték nélküli töltés... Most, hogy 200 dollárért vagy az alatt is lehet a rendes 9000-et kapni, már nem érdemes lite-ot venni szerintem (a gyári webshopban, az elephone.hk-n konkrétan 10 dollár a különbség a kettő között).

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.