Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125151) kmarci25 válasza nyisziati (#125149) üzenetére


kmarci25
veterán

Nagyobb merítés, több tapasztalat, pörgősebb topik, hazai gari mindenre, sok magyar rom, minden sarki boltban pótaksi, alkatrészhegyek, stb. :DD
És ne felejtsd el hozzátenni, hogy árban pedig kb. +30%...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#125152) Cheesy válasza viktorhu (#125145) üzenetére


Cheesy
őstag

& b0bcat
& goop

Ezt nem tudtam.
Azt hittem, hogy külön mobilnethasználat / SIM, hogy az előfizetéshez tartozó mobilnetet használja a telefon és a levelezőben ki kell választani, hogy melyik fiókhoz melyik mobilnetet használja. De ha jól értem, akkor ez legfeljebb dual active telefonnál lehetséges a külön-külön modem miatt.

A céges mobilnetben van 6GB adatforgalom, ez bőven elég lesz.
Akkor a SIM2-t (privát) beállítom hívásátirányításra SIM1-re, SIM1-en fog menni a mobilnet is. Így ha SIM1-en bejövő hívásom van, nem szakad meg a mobilnet se mondjuk navigációnal.
Sőt! Ha SIM2-re hívás érkezik, mivel át van irányítva SIM1-re, akkor sem kapcsol le a mobilnet SIM1-en ha jól értem.
Ez így működőképes? :F

www.vakbelmutet.hu

(#125153) cappa72 válasza tibcsi0407 (#125150) üzenetére


cappa72
nagyúr

Utópia.
Én az előpiát is szeretem. :DDD

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#125154) tibcsi0407 válasza cappa72 (#125153) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az a legjobb. :DDD Felénk úgy nevezik, hogy "fogópályinka" :D

https://utdetailing.hu/

(#125155) b0bcat válasza Cheesy (#125152) üzenetére


b0bcat
addikt

"De ha jól értem, akkor ez legfeljebb dual active telefonnál lehetséges a külön-külön modem miatt."

Szerintem ott sincs ilyen. :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#125156) goop válasza Cheesy (#125152) üzenetére


goop
őstag

Ha kevés a magán hívásod, én meggondolnám azt az átirányítást, elég drága buli. Másik: csak abban az esetben nem szakad a net, ha minden szép és jó, azaz minden jól alakul, erős 3G épp ahol vagy, a telefonon is sok múlik, hogy 4G ről mire vált le, szóval én a helyedben azzal számolnék, hogy 80% ban nem lesz neted addig.

(#125157) #79335424 válasza goop (#125144) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez telófüggő. Nekem az egyik slotban Magyar Telenor beszéd+adat kártya van, a másikban Német Aldi Talkos adatkártya. Az adatroaming egyiken sincs engedélyezve, de az e-maileket, Whatsapp üzeneteket mindkét országban megkapom. Annyi a különbség, hogy az egyik slot GSM/2G/3G/4G -n megy, a másik pedig csak GSM/2G -n. Azt beállíthatom, hogy melyik slot legyen a GSM/2G/3G/4G, de egy időben csak az egyik lehet az.

(#125158) goop válasza #79335424 (#125157) üzenetére


goop
őstag

Ez mindegyikben így van, szoftveresen lehet váltogatni. Ettől még áll amit mondtam. :)
Nekem most adat kártya adja a netet, és fixáltam 4G re, sosem vált le, így tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#125159) viktorhu válasza Cheesy (#125152) üzenetére


viktorhu
veterán

Hívást indítani szoktál a magánelőfizetésedről? Ha nem, akkor átirányítás esetén semmilyen dual simre nem lesz szükséged.

Ha a maszek számra érkező hívásokat gyorsan el tudod intézni, nem kell átirányítani dual standby esetén sem, mert közben a waze megy tovább. Ha hosszabb beszélgetés is lehet, akkor viszont számolnod kell azzal, hogy addig nem érnek el a céges számodon a dual standby telefonnal - ezt viszont megoldja az átirányítás, mert akkor a hívásvárakoztatással már látod, hogy keresnek (vagy "nem elérhető" esetén átirányítod a cégest a maszekra, így szintén hívásvárakoztatásnál látod a bejövő hívást, miközben a maszek simen beszélgetsz).

Az emaileket úgy képzeld el, hogy a gmail apphoz hozzáadod az egyes fiókokat (céges, maszek), az pedig azt a netet használja, amelyiket kapja, ez független attól, hogy dual active / dual standby vagy egysimes telefonod van.

Ha azon a simen érkezik a hívás, amelyiken netezel, akkor, ahogy mondod, nem vész el a net, de ez csak 3G esetén igaz - 4G esetén simán lehet, hogy ha bejön a hívás, csak 2G-re tud leváltani a mobilod, és akkor szakad a net beszélgetés közben, de ez így van a mostani Lumiádon is, ez nem dual simes specialitás.

[ Szerkesztve ]

(#125160) #79335424 válasza goop (#125158) üzenetére


#79335424
törölt tag

Idézlek:

"A másik nem fog felmenni a netre, az csak gsm módban lesz, azaz azon csak hívás mehet majd."

Ez nem igaz. Mindkettő "fel tud menni a netre", de az egyik csak 2G módban.

(#125161) svgyula válasza Cheesy (#125152) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A telefonnál soha semmilyen körülmények között nem lesz két külön csatornából egyszerre internet csatlakozás. Ezt a rendszer alapból kizárja. Tehát ha az egyik kártya felkúszott és van működő adatkapcsolat akkor azt csak a WIFI elérés szakítja meg de az biztosan megszakítja! (ha be van kapcsolva)DE ez nem azt jelenti, hogy nem lesz internet kapcsolat hanem azt, hogy egy másik csatornán keresztül kapcsolódik az internethez a telefon.
Nagyon kevered a mobilnet, és az internet fogalmát. Az interneten egy globális adatháló. Te ehhez több módon kapcsolódhatsz mint a mobil adatkapcsolat 3G 4G, wifi, esetleg infra kapcsolaton keresztül(bár ezt régen láttam).
A leveleid(email) nem a telefonra érkeznek! Azok a valahol elhelyezett szerveren jelennek meg! A telefonod ezzel a szerverrel tartja a kapcsolatot a beállított paraméterek alapján mint email cim, kiszolgáló, stb. Ezt időközönként a telefon beállításai szerint a levelező apk lekérdezi. Pontosan így tartja a dual stanby kapcsolatot is. A két kártyáról felváltva küldi a toronyhoz a jelet. A dual acktiev pedig 2db rádiós egységgel rendelkezik és nem váltogat a sim-ek között megy mindkettő állandóan. De mivel nincs folyamatos ide oda kapcsolgatás hanem egy normál 1 sim-es teló ideje szerint tartja a toronnyal a kapcsolatot nincs nagy különbség fogyasztásban.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#125162) #79335424 válasza svgyula (#125161) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez sem minden készülékre, és minden körülmények között igaz. Pl. egyes Samsung telók tudnak párhuzamosan mobilneten és Wifin letölteni. Persze, ez a fehér holló kategória.

(#125163) goop válasza #79335424 (#125160) üzenetére


goop
őstag

Oké, így értettem én is , az, hogy lehet váltogatni a kártyák között, az csak plusz ficsör. :D
Mindegy minek nevezzük, egyes sim, netes sim, attól még egyszerre! egyik csak gprs mód, másik 2-3-4G.

[ Szerkesztve ]

(#125164) svgyula válasza #79335424 (#125162) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nálam ha be van kapcsolva a wifi akkor kapásból nincs mobilnet!
Te nem a prioritás kezelőre gondolsz?
Valami ilyenre? ez van nálam is itt lehet megadni melyik alkalmazás használhatja a mobil net-et ha van!(mivel az fizetős) és melyik mászhat fel a netre csak wifi-n. De ez még messze nem jelenti azt, hogy két párhuzamos csatornán lenne internet elérés. Pedig ha felnézel akkor láthatod van wifi és 4G is!

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#125165) #79335424 válasza svgyula (#125164) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hirtelen ezt találtam róla:
Samsung Download Booster.
Ha jól emlékszem, akkor az S5 -ben debütált ez a feature.

[ Szerkesztve ]

(#125166) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok be lehet állítani valahogy, hogy az egyik kártyát ne használja adat letöltésre? A cégesen van valamennyi ingyen, ezért csak azt használná.

-

(#125167) LantosBerry8 válasza #79335424 (#125165) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Ezt a Vernee alapból tudja...

(#125168) pluhm válasza LantosBerry8 (#125167) üzenetére


pluhm
aktív tag

Mindegyik androridos dual simes telefon tudja...

[ Szerkesztve ]

(#125169) pluhm válasza 7Sony7 (#125166) üzenetére


pluhm
aktív tag

Beállítások-Adathasználat-itt látod a két simkártyát. Amelyiknél akarod, bekapcsolod a mobiladatok kapcsolót. Ha az egyiknél bekapcsoltad, akkor a másiknál már nem is fogod tudni. Ha az elsőn kikapcsolod, akkor megjelenik a lehetősége a bekapcsolásnak a másikon is. Ha itt bekapcsolod, akkor az elsőn nem fogod tudni.....
Vannak olyan régebbi dual simes telefonok, amik csak az egyik slotban tudják kezelni a mobiladatot. Itt értelem szerűen csak az abba belerakott simkártyával fog működni a mobiladat.

[ Szerkesztve ]

(#125170) SaGa59 válasza 7Sony7 (#125166) üzenetére


SaGa59
őstag

Nem engedélyezed rajta az adathasználatot. Alapból nem megy a mobilnet, csak ha elindítod. Ha tuti biztos nem akarod az egyik kártyán a mobilnetet, rontsd el rajta az APN adatait, biztosan nem fog kapcsolódni, még véletlen bekapcsolással se.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#125171) 7Sony7


7Sony7
addikt

pluhm és SaGa59: Köszönöm. Mindkét verzió hasznos.

-

(#125172) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Egyik barátom 3 SIM-es telefont keresne, ami android rendszert használ és nem a legalja.
És még egy fontos tényező, hogy Magyarországon kapható legyen ugyanis céges telefonnak kellene. Tehát áfás számla.
Eddig az Acer Liquid E700-at találtuk, de hátha itt tud valaki jobb ajánlatot.
Előre is köszönöm a válaszokat. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#125173) zizol válasza jFox (#125172) üzenetére


zizol
aktív tag

6582 ennyi pénzért?!
Akkor inkább járjon két telefonnal....

Üdv, zizol

(#125174) b0bcat válasza pluhm (#125168) üzenetére


b0bcat
addikt

Nem igaz. :N Ez egy aránylag új, különleges fícsör. (Alapból VAGY wifi VAGY mobilnet megy a telefonokon.) Én a Cubot Dinosaur-nál találkoztam ilyennel először. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#125175) cappa72 válasza jFox (#125172) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hűha... meredek a specifikáció.
Inkább specifika...

MediaTek MT6582 Négymagos 130 GHz
127 cm (5") (1280 x 720)
8 megapixel (Rear Camera) 2 megapixel (Front Camera)
2 GB RAM
16 GB

127cm --> 1,27m hosszú képátló... azé' az qrvanagy. :DDD
130GHz-es processzor -> 100x gyorsabb az MT6582-nél.

Háááát.... ezek alapján mást választanék. Főleg boltot illetően.

Emag-nál másképp írják... [link]

Egyébként mt6582 mellé a fullhd is már elég meredek, amolyan akadozásra elég indokot nyújtó párosítás.
De ha igaz, és 3-sim, valamit csak telefonálgatni kell, akkor az említett 14nap miatt bepróbálkozhattok vele.

Más:
El tudnám képzelni a 4 sim-et is úgy, hogy van két dual aktív modul, amit leosztanak 2 dual stdby-ra. ;] (ez amolyan félkomoly megjegyzés.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#125176) Zeki válasza jFox (#125172) üzenetére


Zeki
nagyúr

3 simesben nincs normális telefon. Szart meg minek venni?

(#125177) jFox válasza Zeki (#125176) üzenetére


jFox
őstag

Ez biztos?

Cappa72: láttam már durvábbakat is. :K Komolyabb webáruházakban is. Az 1280*720 az nem Full HD. Az csak "fél" HD. :))

Igazából nincs nagy baj a 6582-vel. Mostanában egy csomó olcsó mobil jön ki 6580-nal ami szinte ugyanaz, csak a GPU más, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#125178) pluhm válasza b0bcat (#125174) üzenetére


pluhm
aktív tag

Igazad van, elnéztem a hozzászólások számát, én azt gondoltam, hogy te a 125166-os kérdésre válaszoltál a 125167-el, de most látom, hogy az előtte lévőre... :B

[ Szerkesztve ]

(#125179) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Zopo Color E (ZP 350)

Windows 10 Pro x64 (nem N-es)

Az első alkalommal látta rendesen a gép Zopo ZP350 eszközként Sajátgépben,

Majd utána nem, eszközkezelőben csak ismeretlen eszköz...

Próbáltam több féle drivert, még a media packot is feltettem amit ha N-es windowsom lenne akkor kellene, de az se segített...

Másik gépen persze látja rendesen, és ami fura/legbosszantóbb először ezen is működött jól.

Valakinek ötlet, esetleg járt már így más is?

(#125180) NORBl válasza ghiottone (#125142) üzenetére


NORBl
aktív tag

Hogy történik a Xiaomi-knek a garanciáztatása ? Saját költségen kell visszaküldeni ? Nincs nekik Eu raktáruk, ugye ?

(#125181) Milestone2 .: Oké, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#125181) Milestone2 válasza NORBl (#125180) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nincs EU raktár.
Nem a gyártónak küldöd, hanem a webshopnak, akitől vetted.
Igen, saját költségen.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#125182) A texasi válasza NORBl (#125180) üzenetére


A texasi
aktív tag

Ha PayPal-lal fizettél; lehetőséged van a visszapostázás díját a Paypal-on keresztül visszaigényelni.

[ Szerkesztve ]

(#125183) Milestone2 válasza cappa72 (#125175) üzenetére


Milestone2
nagyúr

6 SIM-es nyomógombos van forgalomban. (Csak tudnám kinek kell?)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#125184) NORBl válasza A texasi (#125182) üzenetére


NORBl
aktív tag

De csak 1-2 alkalommal, nem ?

[ Szerkesztve ]

(#125185) A texasi válasza NORBl (#125184) üzenetére


A texasi
aktív tag

Évente maximum 12 alkalommal; alkalmanként legfeljebb 9.300 Ft-ot térítenek vissza.

[ Szerkesztve ]

(#125186) NORBl válasza A texasi (#125185) üzenetére


NORBl
aktív tag

Az mondjuk nem rossz. Csak azért elküldeni Kinába a telóm. 9300-ba nem tudom, hogy beleférne e egy elsőbbségi feladás, vagy valamien gyorsított csomagküldés. 2.4 hét biztos lenne amíg visszakapom.

[ Szerkesztve ]

(#125187) A texasi válasza NORBl (#125186) üzenetére


A texasi
aktív tag

Postával küldve belefér a 9.300 Ft-ba a feladás költsége.

(#125188) svgyula válasza NORBl (#125186) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Kicsit elszámoltad magad az idővel az a 4hét mire odaér! Nem oda-vissza még akkor sem ha elviszed Kínába és ott adod fel! Nézz rá a térképre Kína nagyobb mit Európa ~5x annyi ember és csomag. Nekem eddig minden csomagot legalább 3x adták fel belföldről mire kiért az országból. Ha kicsit szívatni akar a ferde szemű mivel "befele csomag", akkor félrerakja egy-két hétre aztán ha keresi valaki tovább küldi :D Az alkatrész és a javítás itthon(nem szervizben) az idő és posta költségnél occobb ha kérsz egy visszatérítést. De ez mindenkinek a saját döntése. Én egyszer küldtem vissza egy közvetítő cégen keresztül úgy, hogy a helyettesítőt azonnal feladták. Akkor az Németországból 5EUR volt regisztrált küldeményként. Itthon sem lesz több 5-6eft-nál. De innentől se pénz se teló. Csak a ferde szemű jóindulatára hagyatkozhatsz. Tehát csak finoman a levelezéssel!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#125189) fateless válasza svgyula (#125188) üzenetére


fateless
veterán

Na, azért Kína csak nem nagyobb, mint Európa. Sok évtizede tanultam már, de akkor még Európa volt nagyobb. Nem emlékszem mennyivel, de valamivel nagyobb. Persze az is lehet, hogy mivel én még a szovjetek uniós rendszerében tanultam, ezért őket is hozzászámolták, már ami az európai területre eső része volt (öreg vagyok)
Ettől még persze a leírásod helytálló a tekintetben, hogy nagy, a postázás sok időt vesz igénybe, tehát nem a mondandódat akarom megcáfolni, csak azért nem olyan pici ez a szottyos kis Európa.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#125190) Bferibörs válasza kory24 (#125179) üzenetére


Bferibörs
addikt

a megoldás N-zsöl kollégától

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#125191) faresz5 válasza fateless (#125189) üzenetére


faresz5
senior tag

Európa
Terület: 10 180 000 km²

Kína
Terület: 9 597 000 km²

(#125192) kory24 válasza Bferibörs (#125190) üzenetére


kory24
őstag

Köszönöm, így már működik :R

(#125193) beg válasza faresz5 (#125191) üzenetére


beg
veterán

Európa
Népesség: 742,5 millió

Kína
Népesség: 1,357 milliárd

Inkább ez számít a csomagtoszigálásnál. :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#125194) viktorhu válasza faresz5 (#125191) üzenetére


viktorhu
veterán

Azért itt igaziból postázási szempontból a Sencsen-Peking távolságot kellene hasonlítani mondjuk a Jászárokszállás-Budapest távolsággal :) Ill. még a sencseni központból is ki kell vinni a konkrét városba, ahol a címzett található.

Én július 28-án este adtam fel a telefonomat, harmadikán Pekingben volt, nyolcadikán Sencsenben, 10-én kézbesítették.

[ Szerkesztve ]

(#125195) fateless válasza beg (#125193) üzenetére


fateless
veterán

Épp ezért írtam, hogy jogos, amit ír, nincs a mondandóval semmi gondom, csak az egyértelmű területi utalásra írtam, hogy azért emlékeim szerint nem kisebb. Ettől még - ahogy azt jeleztem is - jogos a figyelemfelhívás a postázással kapcsolatban.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#125196) atee_13


atee_13
őstag

(#125197) LantosBerry8 válasza atee_13 (#125196) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Annyira azért nem is jó vétel már....

(#125198) atee_13 válasza LantosBerry8 (#125197) üzenetére


atee_13
őstag

Úgy nézem ROM -ok nem nagyon vannak hozzá, de aki nem romolgat csak szép kijelző sok hely és elvileg jó GPS kell annak nem lehet annyira rossz választás ennyiért

(#125199) aha.e válasza atee_13 (#125198) üzenetére


aha.e
tag

Lehet találni olcsóbban is.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#125200) A tumi


A tumi
tag

Sziasztok. Tudnátok olyan telót ajánlani ami maxv5' kijelzővel, 2gb rammal,ertesitèsi leddel,kijelzővèdelemmel(gorilla glass, dragon glass,stb) és kb 3000 aksival van ellátva? Az ára kb 80 dollár legyen. A válaszokat előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.