Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz t72killer #32557 üzenetére

    Kettő és fél dolog viszi fel az árakat:
    1.) az egyik az, hogy alkalmas vagyon elrejtésére. Persze ez minimum az értékmegőrzésre való spekuláció, de etekintetben nem sokban különbözik más értékpapíroktól.
    2.) és vannak azok, akik az előzőek keresletében bízva arra spekulálnak, hogy az érték még feljebb megy. Az ő keresletük nyilván tovább emeli az árat.
    3.) Az vagyonelrejtésre, értékmegőrzésre,.valamint értéknövekedésre spekulálók a rendelkezésre álló pénz valószínűleg nagy részét tartják kezükben, ez a pénzmennyiség valószínűleg nincs, vagy kevéssé ban forgalomban. Eközben pedig az egységnyi idő alatt kibányászott pénz csökken. Következésképpen a spekuláció a forgalomban levő pénzmennyiségre folyamatosan koncentrálódik, ezért egyre drágábban lehet hozzájutni.

Új hozzászólás Aktív témák