Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) TTomax


TTomax
nagyúr

A fijiböl kellene 3féle,egy vágott pro a 980 ellen,egy air XT a 980Ti ellen,meg egy AIO XT a Titan X ellen.Az a baj,hogy ebből a háromból a sweet spot az air XT lenne,csakhogy ott a 980Ti-t relatív alacsonyra árazta az nV.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#13552) daveoff válasza TTomax (#13551) üzenetére


daveoff
veterán

Elvileg ezek fognak jönni, most már minden az árazáson múlik.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13553) schwartz válasza ffodi (#13550) üzenetére


schwartz
addikt

Igen, de nem mindenki forrasztgat otthon kulon VRM-et a kartyaira es kuldi LN2-vel... :DDD

If he dies, he dies.

(#13554) Asbee válasza schwartz (#13553) üzenetére


Asbee
veterán

Szerinted csak ez a megoldás létezhet?

(#13555) csatahajós válasza TTomax (#13551) üzenetére


csatahajós
senior tag

Pontosan ez a 3-om várható, a Fiji nano lesz a legkisebb a 980 ellen. Az már más kérdés, hogy a Fiji Pro avagy az XT adja-e a léghűtéses verzió alapját, erre még nem volt egyértelmű info (lagalábbis én nem láttam). Kedden kiderül :).

Amúgy anno még volt róla szó, hogy a VR miatt kapásból jön egy dual GPU-s verzió is nemde- arról nem nagyon szól a pletyka most? Sőt a napokban a fotókat nézegetve elgondolkodtatott a kis méret, hogy esetleg valamellik elvetemült AIB partner megcsinál egy 4 GPU-s kártyát is (végül is egy full cover blokkot csináltathatnak az EK-val és arra egy 2x12cm-es ventijű AIO cooler) - persze ez utóbbi csak nagyon vad feltételezés a részemről.

(#13556) schwartz válasza Asbee (#13554) üzenetére


schwartz
addikt

Termeszetesen nem, de ahhoz az nv le kell mondjon a vesszopariparol. Max-ra kitolt TDP-vel nem lehet a hatekony arhitektura BS-t lovagolni.

If he dies, he dies.

(#13557) oliba válasza wjbhbdux (#13459) üzenetére


oliba
őstag

Nem kell különbségnek lennie, hogy gyorsabb legyen. Nézd meg proci vonalon a 4770K és a 4790K közti különbséget. "Semmit sem" csináltak az utóbbin, de kb +10%-kal magasabb órajel érhető el. Ha ugyan ezt meg tudják csinálni 390X-szel, akkor már GTX980 szint.

(#13558) #35434496 válasza schwartz (#13553) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nem kell forrasztani. Elég olyan kártyát venni amit a gyártó erre a célra fejleszt. (ligtning, hof, classified)

"Ha ugyan ezt meg tudják csinálni 390X-szel, akkor már GTX980 szint." Oké de a 980-ak 24/7 1500MHz-n mennek kivétel nélkül. :D

[ Szerkesztve ]

(#13559) FollowTheORI válasza AusWolf (#13542) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ma már csendesség mánia van... amiből a TDP mánia következik (mert azt könnyebb csendben hűteni).

Változtak az igények ennyi. Amióta az nV behozta a csendes kártyákat azóta ezt már elvárja a piac, ennyi. Szerintem azzal hogy az emberek elkezdtek igényesebbek lenni és nem fogadják el a porszívókat semmi baj nincs, oldják meg a piaci szereplők eme igény kielégítését, ahogy tudják. Vagy eltűnnek.

Ebben az AMD csak azért áll rosszabbul mert nagyobb a TDP, ezáltal sokkal drágább és nagyobb hűtő kell rá.

De ahogy látom, a 300-as szériában ezt minden gyártó orvosolni fogja. (Gondolom ezért nem is foglalkoztak már a 200-as széria újrakiadásával, pl Strix nem jött belőlük, csak 285.)

Mobil fronton ugyanez van + az akkuidő növelése mostmár szintén igény lett (8-10+ órák töltés nélkül).

(#13560) AusWolf

:DDD Nálam nem nyomja el... ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13560) AusWolf válasza Asbee (#13549) üzenetére


AusWolf
őstag

Na igen, a házam szellőzése sem épp a legjobb, pedig tele van 12 centis ventikkel. Meg hát nyár van ugye. :)

(#13559) NetTom: Pedig a játék elnyomja a gép hangját. :D

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#13561) Milka 78 válasza HSM (#13530) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pedig minden jel erre mutat,de a vezérlőnek minimális emelés is elég,de az is lehet,hogy a memória időzítés ill a hozzá tartozó fesz ami változott.Ráadásul ugye a memória BS sosem terhelésen jött elő hanem 2d-ben (nálam 3d-s órajelekékkel 1630-ig stabil,de feljebb nem is próbáltam),így az is lehet egy sima ehhez tartozó szoftveres update volt csak.
Bár nem megerősített hír így fenntartással kezelendő,de a 290x úgy fest megy a 390x bios-al.Ha ez igaz akkor akkor kb 0 az átdolgozás...
Volt nálam 2db 290-es Elpida ami 1330,ill 1480-et tudott és 2db Hynix ami 1410 ill 1570-et tudott,de volt olyan Lightning ami a Samu memóriával 1520-nál elhalt,így szerintem a memória chip nem garanci semmire.

(#13562) Jack@l válasza schwartz (#13556) üzenetére


Jack@l
veterán

Egyelőre a 290 és társai melegebbek és enregiazabálóbbak, mint az új nv-k. Nemhiába van a fury-n is 2x8-as csati...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13563) oliba válasza Milka 78 (#13561) üzenetére


oliba
őstag

Procival élve ismét, ha jól tudom a 4790K is megy olyan lapban, ami nem lett frissítve, hogy támogassa is azt és mégis sokkal tuningosabb, mint az elődje.

(#13562) Jack@l: és ha azt akarta az AMD, hogy ha már víz van rajta, akkor ne a tápáramkör fogja vissza tuningban a kártyát, így megtoldották minden jóval?

[ Szerkesztve ]

(#13564) csatahajós válasza csatahajós (#13555) üzenetére


csatahajós
senior tag

Meg is van a slide, ami a dual-GPU-ra hivatkozott.

És ebből vontak le egyesek következtetéseket, hogy lesz dual-GPU verzió is (Fiji VR?).

(#13565) AusWolf válasza Jack@l (#13562) üzenetére


AusWolf
őstag

Nyilván nem ide tartozik, de az nv-vel nekem az a bajom, hogy nincs választék. Ott a 960, amiben 0 potenciált látok a jövőre nézve (kb egy túlárazott kacatnak tartom), a következő lépés meg a 970, amit nem engedhetek meg magamnak.

Az AMD simán kiadhatna egy Tonga XT-t, amire egyből ugranék, de helyette a sok rebrand gányolást nyomatják az eredeti 200-as szériához képest drágábban. Kezd meggyűlni mindkét gyártóval a bajom. :(

Szerk.: Nem is tudom, hogy ezt miért válaszként írtam. :D

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#13566) FollowTheORI válasza Milka 78 (#13561) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem érdemes vele vitatkozni... rá kell hagyni már tegnap kiderült.

Ő elhiszi hogy van silicium szintű változtatás, a többség (meg a szakértők) meg nem - mert pl tudják mekkora (felesleges) költséggel és idővel járna... :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13567) westlake válasza TTomax (#13551) üzenetére


westlake
félisten

Jöhetnek ilyenek (ami nem biztos), de valamelyik akkor nem lesz piacképes. A 980 Ti meg a TX között van 2-3% teljesítménybeli különbség, és 350$ difi. Ezt hogy ülteti át az AMD a saját kártyáira? Nézzük csak a flagship modellt (water): Ha egy szinten lesz a TX-szel, akkor sem fogja senki azzal összehasonlítani, mert ott a piacképesebb/populárisabb 980 Ti, ami még mindig 350$-ra olcsóbb, mint a TX. Az AMD nem adhat egy olyan GPU-s kártyát 650$-ért, amin már hosszú évek óta dolgozik. Ha egy szitnen lesz a TX-szel, pontosan azért nem fog senki Fury X-et venni, amiért már most sem vesznek TX-et, mivel van 980 Ti. Ráadásul ez nem egy herélt, részben hibás GPU, hanem a top. Az NVIDIA nyilván megteheti ezt a GM200-310-zel.
Most nézzük az esetleges léghűtéses Fiji Pro-t: Megint csak abból tudok kiindulni, hogy ha a vizhűtésre azért van szükség, mert másképp nem lenne versenyképes a TX-szel, akkor a léhgűtéses modell nem 2-3%-kal lesz gyengébb, mint a TX. Még ha 650$-ért is tudná adni - amit megint nem hiszek -, akkor sem lenne meg a 980 Ti teljesítménye. Ne legyen igazam, de ebből a szempontból mindkét kártya bukta.
Az én véleményem az, hogy a Fiji debütálás után minden szem a Fury X-re fog szegeződni. A TX-et én kivenném a képletből, mint ahogy valószínűleg más is ki fogja venni. Az ellenfele a 980 Ti lesz, azt kell lenyomnia. Józan paraszti ésszel végiggondolva melyik területen tud majd olyat felmutatni, hogy a többi tényező eltörpüljön (fogyasztás, ár, teljesítmény)?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13568) Crytek válasza westlake (#13567) üzenetére


Crytek
veterán

" Az AMD nem adhat "

Ez csak a fejekben létezik, hogy nem adhat. Nem tudom milyen területen mozogsz de a vak is látja hogy bármit amit árulnak legyen kaja. hardware , kocsi szóval bármi ami létezik sokszorosan sokkal drágábban van árulva mint amennyi az előállítási költség. Nyílván senki nem fogja gyári áron adni hogy szimplán csak nullszaldóra jöjjön ki az a világ nem fog látrejönni ,de ne mondjuk hülyeségeket hogy nem adhatja.

Dehogynem csak akarni kell. Bár erre jönne az NV válasza aki már kb brutál modon megszedte magát a maxwellel. Simán adhatnák a 980-at is lazán 110k-ért is.

Next PC Upgrade: 2022

(#13569) Jack@l válasza oliba (#13563) üzenetére


Jack@l
veterán

A tápcsati, meg a kártyán lévő tápáramkör az két külön téma. Simán lerohad a kártya, ha csak 300w-os tdp-re van méretezve.
Szóval majd meglásssuk mennyire lehet húzni nyáron ezzel a csoda vízzel... (sztem már a 100mhz-nek is örülni fognak az új tulajok ha stabil lesz)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13570) oliba válasza westlake (#13567) üzenetére


oliba
őstag

...vagy

WCE-vel azt gondolta az AMD, hogy ha már TX szintre árazza, akkor miért ne támogatná meg minden jóval? Tételezzük fel, hogy 128ROP van benne, amivel gbors mondta, hogy gyorsabb lesz 10%-kal a TX-nél. Ezután vízhűtés miatt lehet is húzni és viszonylag elég halk is marad egy csúcskártyához, vagy egy referencia TX-hez képest. Ár rendben van.

Léghűtéses változat: valószínű nem lesz sokkal lassabb (~5%), mint egy brutál hűtéses Vapor-X, vagy PCS+, de mégis lég lesz. Egyedi áramkör miatt talán 5%-kal magasabb órajel érhető el, de még így is lehet, hogy TX szintje fölött lesz, így mehet Ti ára fölött minimálisan, vagy azonos árban azonos teljesítmény.

Fiji pro mondjuk 15%-kal lassabb, emiatt $600-ért simán adhatják. Lassabb is a Ti-nél, de olcsóbb is

Minden attól függ, hogy honnan nézzük.

(#13569) Jack@l: miért rohadna le a víztől? Igaz, hogy ez most mindent hűt, nem csak a GPU-t, de kétlem, hogy 70-80 fok fölött tartaná a gpu és az egyéb komponensek hőmérsékletét. A nagy nyári meleget felhozva, pedig ez még mindig jobb, ha egy 350W-ra tuningolt nem vízhűtéses kártya (NV és AMD egyaránt) hőjét a házba terítené szét, amitől a házban minden termék hőmérséklete +15°C-ot ugrik.

A tuning pedig megint olyan, hogy vagy bejön, vagy nem. Lehet, hogy olyan lesz, mint a 290X, amire jó ha megy +100MHz, de lehet olyan lesz, mint a 7970, amire lehetett rakni +300MHz-et is.

[ Szerkesztve ]

(#13571) daveoff válasza westlake (#13567) üzenetére


daveoff
veterán

Egyelőre nekem se állt össze a képlet, hogy a Fury hol fog elhelyezkedni, és mennyiért......nagyon kíváncsi vagyok ebből a helyzetből mit hoznak ki.

Az biztos, ha drága lesz, és ugye vizezve lesz, akkor nagyot kell szólni.....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13572) Jack@l válasza oliba (#13570) üzenetére


Jack@l
veterán

Mert lehet melegebb lesz a víz egy fél óra után, mintha combos léghűtő lenne rajta. Plusz a kártyán van a szivattyú is(hajóltom), ami + melegít.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13573) kovsol válasza Crytek (#13568) üzenetére


kovsol
titán

Egy ilyen VGA kártyánál nem a gyártás az egyetlen költség. Fejlesztés, vagy a marketing, szoftver támogatás stb az szerinted ingyen van?

(#13570) oliba az a játék víz a 120x120-as radival szerinted majd lehűti tuningolva? Szerintem egy jobb léghűtésben több anyag van. Ehhez dupla radi kellene minimum, hogy majd ne 95fokos target legyen a cél, meg ne kelljen rá 5000rpm-es venti.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13574) #45185024 válasza csatahajós (#13564) üzenetére


#45185024
törölt tag

De mi értelme lenne VR Fury-t most kiadni ? Egyértelmű hogy VR re jobb a kétmagos,
egy szemnek egy gpu számol, de jöjjön ki a vizes egyedül megnézzük a hibáit erényeit szert tesznek tapasztalatokra nagy tömegben és majd utána errre épülve majd jön a 2 magos, a 290x2 sem a 290x el együtt jelent meg. De szerintem Te sem venni akarsz csak jöjjön már ki mert tuti nincs 500 ezred egy videókártyára ;)

[ Szerkesztve ]

(#13575) oliba válasza Jack@l (#13572) üzenetére


oliba
őstag

Ennyi erővel a léghűtéses változat pedig úgy befűti a házat, hogy egy konténerré változik egy nyári meleg napon, de a víznél még mindig csak a vga lesz a meleg, nem a házon belül minden. Vízhűtésnél a víz hőmérsékletének kell "beállni", míg a léghűtésesnél a ház hőmérsékletének. Előbbi még mindig jobb.

(#13576) westlake: volt itt nem csak 3Dmark teszt is (~4 játék) úgy 200-300hsz-szel hátrébb. Abban kb masszívan verte 10%-kal a TX-szet. A markok, mint ha soha nem feküdtek volna AMD-nek.

[ Szerkesztve ]

(#13576) westlake válasza oliba (#13570) üzenetére


westlake
félisten

Ez kizárólag akkor jöhet szóba, ha az eddig nyilvánosságra került eredmények nem felelnek meg a valóságnak. Értem én, hogy Pistike bármit leír, de itt neves oldalakról is szó van. Ezeken az oldalakon megjelent eredményekből meg pont nem azt lehet leszűrni, amit te írtál.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13577) Malibutomi válasza westlake (#13567) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egy hete meg nem te vedted a TX-et a topicjaban, hogy nem csak a tobb ram, de a fullos chip miatt is jobb mint a Ti, es erre is lehet custom hutest tenni? Mostmar nem relevans?

A hutest hagyjuk mar, egy 290x vagy TX/Ti is beszív tuning alatt boven 300 watt felett megis lehuti a leghutes.

[ Szerkesztve ]

(#13578) schwartz válasza Jack@l (#13562) üzenetére


schwartz
addikt

A vak is latja mennyire eltero a ket ceg hozzaallasa. Az NV-nek nagyon fekszik a platformlimit mert igy tudnak zsonglorkodni sokmindennel. (a TDP-vel is) A DX12 csak szalka a szemukben. Ha a Mantle nem inditja el a lavinat, a Maxwell-el kivereztettek volna az AMD-t (a Pascal lett volna a kegyelemdofes) Ez valakinek jo az NV-n kivul? De igazad van, vedjed foggal, korommel oket...

If he dies, he dies.

(#13579) Crytek válasza kovsol (#13573) üzenetére


Crytek
veterán

Nem tudom mennyibe fáj de azt tudom hogy a VGA maga nevetséges összegért állítódik elő.
Ha tudnánk a valós értékét többen szörnyethalnánk a sokkhatástól.

Szerencsére van egy ismerősöm aki bárkivel le"áraz" bármit. És hidd el ha egy 120 ezres hűtőt (csak most legutóbb erről volt szó) ami kb magyaroszágon a legolcsóbb helyen 120 odaadja neki a faszi 40 ezerrel olcsóbban úgy hogy nyilván még ezen is keres akkor szerinted mennyiért és szerezhetik be a boltok? (Nem lopott nem kéz alul számla gari minden) És ez a hűtő még csak a legalja olyan árak vannak elképzelni se tudják az emberek.

Next PC Upgrade: 2022

(#13580) Jack@l válasza oliba (#13575) üzenetére


Jack@l
veterán

Nekem nem, mert jól szellőzik, de ha kell leszedem az oldalát is :D

@swartz: annyira szálka nekik, hogy ők demóztak először dx12-vel játékot, maxwellel.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13581) Malibutomi válasza kovsol (#13573) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Visszautalnek a tegnapi linkjeimre ahol a 120-as jatekviz az 500w-os 295x2-t huti, nem is hangosan

(#13582) Asbee válasza Crytek (#13579) üzenetére


Asbee
veterán

Még mindig figyelmen kívül hagyod a termék keletkezésének folyamatát. Vagy szerinted az éterből csak úgy megjelenik készen?

(#13581) Malibutomi: Nem hangosan? Nekem a youtube videókból nem ez jött le, komoly terhelésen. Persze, kinek mi a csendes. De nem ilyen venti lenne rajta, ha annyira simán elbírná.

[ Szerkesztve ]

(#13583) oliba válasza kovsol (#13573) üzenetére


oliba
őstag

Hát anyagra lehet, hogy több van benne, "értsd": nehezebb, de az egyik még mindig felfűti a házat, a másik pedig még mindig nem.Emellett, hogy ha az 500W TDP-jű 295X2-t ugyan ez a megoldás képes volt 70°C-on tartani a GPU-kat Furmark alatt, akkor ez fog menni a "300W" TDP-s Fury-n is.

https://www.youtube.com/watch?t=411&v=gVDnQomkkaI

(#13580) Jack@l: úgy, mint az enyém, de mond ezt az emberek kb 95%-nak :)

[ Szerkesztve ]

(#13584) westlake válasza Malibutomi (#13577) üzenetére


westlake
félisten

És a két dolognak mi köze egymáshoz, már ne is haragudj?
A TX még mindig flagship és adott körülmények között mindig is jobb lesz, mint a Ti. Leszámítva az extrém tuningot (referencia panel). Az ár-érték arány pedig megint más kérdés, erről is leírtam a véleményem.
Csak azért kellene az AMD flagship modelljét a TX-szel párba rakni, mert az az NVIDIA flagship modellje? Már miért kellene? Ismétlem: 2-3%-kal alacsonyabb teljesítménybeli különbség, 350$-ral olcsóbban. Ezt a teljesítménybeli különbséget bármelyik egyedi Ti modell behozza a TX-en.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13585) kovsol válasza oliba (#13583) üzenetére


kovsol
titán

Kíváncsi lennék több óra játék után mennyire hatékony ez. Bár mondjuk itt pikk pakk átmelegszik a víz, nem mint egy épített rendszerben.
Nekem is volt épített víz a gépemben, de ott egy tripla radiátor vitte a gépet. Na az hangtalan volt, és hűvös is.
Mondjuk a 103fokos VRM -t is érdemes sasolni, pedig van vrm -en ventilátor. Ahogy néztem a Fury kártyán nincs ventilátor, csak a kis radin. Így a VRM-t is annak kell vinnie.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13586) Jack@l válasza Malibutomi (#13581) üzenetére


Jack@l
veterán


Nemtom megtaláljátok e valdót a képen.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13587) Asbee válasza oliba (#13583) üzenetére


Asbee
veterán

Ilyen hang mellett nem kell hanyatt esni tőle. Persze mivel kb ez a minimum amivel még lehet jól hűteni ezt tették rá.

(#13588) csatahajós válasza #45185024 (#13574) üzenetére


csatahajós
senior tag

Pepeeeee: Bevallom őszintén engem inkább a multimonitor támogatás érdekel (nézd meg a konfigom) anélkül h milliós workstation kártyát kellene venni (persze nem mondom, hogy rohannék most venni a dual GPU-st ha kijönne, de nekem opció, ha végre megoldódik a crossfire rendesen, amire a dx12 alatt látok reális esélyt)

On: (#13567) Westlake, minden tiszteletem (Achilleustól hallottam rólad :)), de szerintem az nem indok, hogy nem árazhatnja annyira...az AMD-nél sem hülyék dolgoznak és nyilván elég jól tisztában vannak a konkurencia teljesítményével - ha egy csöpp eszük van (és ezt azért előlegezzük meg nekik zöld/piros szemüveg ide-oda) akkor úgy fognak árazni, hogy kívánatos legyen a kártya.

Említed, hogy mindenféle vérpistike ezt-azt ír. XtremeSystems-en ezt a topikot érdemes átfutni. Nem mondom, hogy LordEC911 az atyaúristen, de általában elég megbízható belsős infói vannak. Csak tegyük fel a teória kedvéért, hogy megveri a FijiXT a TX-et (és a 980Ti-t értelemszerűen) 5-10%-kal (most gyári ref karikat nézzünk). Egyi lyen scenarioban a 750-850USD-s bracketbe való árazással nagyon is versenyképes lehet a kártya. A Pro-t meg mondjuk 600-ért árazzák be léggel és az lesz a "tömeg" kártya, pont a 980 és a 980Ti közti lukba árazva.

Természetesen benne van, hogy tévedünk és lassabb is lesz a FuryX mint a TX (vagy legalábbis "trading blows", ahogy a külföldi források suttogják), ez esetben viszont még én nem látom akadályát, hogy 650-re árazza a FuryX-et az AMD. Persze nem ebből fog talpra állni a cég, de simán versenyképes termék lehet.

[ Szerkesztve ]

(#13589) #45185024 válasza westlake (#13584) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ez már egyszer megtörtént. A 700-as sorozatnál is kihozta az Nvidia a Titánt majd rá a 780TI oc t ami megelőzte a csúcskártyáját, most ugyanez van a 980TI-vel amint kijönnek az oc-osok teljesítményben utoléri.
Ez valahol az öntökönrúgás esete csak a Fury rákényszeríti erre. Meg azt se felejtsük hogy a Ti-kbe a Titán X ek selejtjeit adják el a rossz részeket leblokkolva. Szerintem pont Ugyanezért nem fog kijönni a FURY-ből csak a főkártya aztán ha lesz sok selejt majd jönnek belőle a Pro változatok.

[ Szerkesztve ]

(#13590) Xmister válasza kovsol (#13585) üzenetére


Xmister
senior tag

De a VRM-ek hőtermelését nem lehet egy lapon emlegetni a +200W-os GPU-val.

(#13591) westlake válasza csatahajós (#13588) üzenetére


westlake
félisten

Te 980 Ti-t, vagy Fury X-et vennél 650$-ért, ha a Fury X csak 5-10%-kal lenne gyorsabb? Úgy, hogy ott van rajta az az ormótlan "kiegészítő"? Akik az AMD-be helyezték a bizalmukat, nem 5-10%-ot várnak. Az semmi. Egy egyedi hűtéses Ti be fogja hozni ez a magasabb boost miatt.
És még mindig azt vallom, hogy a Fury X-et az AMD nem adhatja 650$-ért. Nyilván nem úgy értem, hogy fizikai képtelenség annyiért árulni. Árulhatná 300$-ért is.

#13589: Ez most nem tudom, hogy miért írtad. Szerintem ezt midenki tudja. Leszámítva azt, hogy a Ti nem gyorsabb, mint a TX. :P

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13592) oliba válasza kovsol (#13585) üzenetére


oliba
őstag

Akkor legyen a ramok és a VRM-ek miatt -50/-50W, amitől a víznek csak 400W-nyi hővel kell megküzdenie és azt 70°C-on tartotta Furmark alatt. A hang pedig lehet, hogy a VRM-en csücsülő venti miatt volt, persze ez csak találgatás.

(#13593) westlake


westlake
félisten

De hogy kicsit a távolabbi jövőről is szó essen.
Az AMD pár nap múlva egy olyan GPU-val szemben küldi harcba a friss, ropogós Fiji-t, ami nem kevesebb, mint kilenc(!) hónapja le van gyártva és lefóliázva várja a kiadást. Ezt senki ne tévessze szem elől. Ha már a két cég közötti különbségeket szeretné valaki vizsgálgatni. Ez minden elárul például arról, hogy mi lesz akkor, amikor megjlenik a Pascal.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13594) csatahajós válasza westlake (#13591) üzenetére


csatahajós
senior tag

Értem az érvelésed, én magam nem vagyok mérvadó mert custom vizem van, szóval nekem egy léghűtéses Fury X kéne 650USD-ér :D, amit vizeznék magamnak.

Ha abból a szemszögből nézem, hogy a leggyorsabb kártyát akarom kompromisszumok nélkül akkor igen, a 650USD-os FuryX lenne a nyerő AIO ide vagy oda -szerintem ez erősen nézőpont kérdése, hogy kinek pozitívum vagy negatívum ez, nekem személy szerint nem kedvez, de aki meg nem akar/tud custom vizezni annak lehet ez jobb opció mint egy hajszárító-szerű stock cooler. Szóval egy részről added value az AIO, másrészről plusz macera és hibalehetőség.

Akinek az AIO kizárt és nem bánja azt az 5-10% teljesítmény buktát még mindig ott a 980Ti (hacsak nem lesz FijiXT-re épülő levegős megoldás, amit szerintem nem tudhatunk 1000%-ra).

(#13595) kovsol válasza oliba (#13592) üzenetére


kovsol
titán

Talán van teszt ahol le van ez írva, vagy az lenne a legjobb ha egy tulaj írná meg, de elég kevés ember használ ilyen kártyát szerintem. A magas VRM hőfok miatt én is arra tippelnék, hogy a vrm ventilátora tekert ennyire.
De majd kiderül hogy muzsikál az új kártyán, fölösleges már elemezni a régit.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13596) schwartz válasza westlake (#13591) üzenetére


schwartz
addikt

Szemellenzo on? :) Egyazon arban gyorsabb a konkurencia 5-10%-al de en mint fanatikus nv-s sokkal tobbet varok az AMD-tol viszont sosem vasarolnak toluk. Az AMD vizzel jon? (nv-nek olyan nincs tehat csak szar lehet) A proli AMD nem kerhet 650 dolcsit mert a kaszalas az elite NV kivaltsaga...
Haggyama... :D

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#13597) westlake válasza schwartz (#13596) üzenetére


westlake
félisten

Sok-sok különbség lehet kettőn között. Az egyik az, hogy én érvelek, te pedig nem. Persze ez csak akkor igaz, ha nem lett elfogadott érv valakit le fan-ozni, mert ebben az esetben te is érveltél.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13598) juve600


juve600
nagyúr

üdv

ismerős HD 7970-je kb 1 évet állt a dobozában,ma elhozta hozzám kipróbálni,ventik pörögnek-kép nincs

elvileg amikor utoljára használta akkor jó volt
bios kapcsolos,egyik állásban sem jó
mindkét alaplapslotban próbáltuk

ötlet ??

(#13599) Jack@l válasza schwartz (#13596) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem kell aggódni ematt, ahogy hallottam nem lesz gyorsabb mint a Ti. Max árban fog versenyezni vele, felfelé.

@juve600: tápdugó bedug, monitort átdug másik csatiba, meg leellenőriz hogy neme igpu-n megy még mindig a kép
UI. akkor meg kell nézni másik lapban is, ha nagy baja lenne, sípolna a bios is

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13600) juve600 válasza Jack@l (#13599) üzenetére


juve600
nagyúr

probáltuk a dvi meg a hdmi kimeneten is

tápcsati rá van dugva,

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.