Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) nubreed válasza Ren Hoek (#14593) üzenetére


nubreed
veterán

Az viszont hatalmas botrány lenne szerintem, ha ennek ellenére "only in 3XX" fícsör lenne a driveres gyorsulás.

Ez azért elgondolkoztatott, eddig ilyenre gondolni se mertem, de ha jobban belegondolok, simán el tudom képzelni. Végülis az AMD is csak pénzből él, valamivel hajtani kell az uj cuccok eladását...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14602) Ghoula válasza Malibutomi (#14600) üzenetére


Ghoula
senior tag

Gta5 nagyot lep ezzel a driverrel, bar lattam artifactot,Michael hazabol kijovet az auto fura. Wolf old blood sem feltetlen hive ennel a drivernek,a kep szelen artifact,mintha fel sec-el le lenne maradva a rendereles,negyzethalosan szetesik a kep gyors mozgasnal. Meg van vele melo,de az irany biztato.

(#14603) #85552128 válasza nubreed (#14601) üzenetére


#85552128
törölt tag

Akkor majd lesz rá moddolt driver... Vagy felraknak egy R300-as biost - bár ez a 290X 4 GB-re nehézkes lesz ha nem lenne 4 GB-s 390X, de meglehet oldani...

[ Szerkesztve ]

(#14604) Prosector válasza Laja333 (#14598) üzenetére


Prosector
addikt

En nem ereztem nagy valtozast, lehet a viszonylag eros proci miatt ( egyelore csak a W3-mal probaltam).

(#14605) Laja333 válasza #85552128 (#14603) üzenetére


Laja333
őstag

Itt már moddolták is a 390x bios-t 4 GB-ra... :C

(#14606) gbors válasza schwartz (#14552) üzenetére


gbors
nagyúr

Csak tipp: szerintem a következő lépés ROP-ban a 128 lett volna. A +64 ROP kompenzációjaként egyrészt jópár ALU-tól meg kellett volna szabadulni, másfelől (ha helyes a tippem a Fiji felépítéséről) a kártya többi része 64 pixel / clockra van belőve, így a + ROP-ok csak MSAA mellett értek volna valamit. Ezért átlagos teljesítmény tekintetében valószínűleg ez a legjobb kompromisszum.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#14607) Menthirist válasza gbors (#14606) üzenetére


Menthirist
veterán

van már méretes blokkábra a fury x-ről? csak mert én még mindig csak miniatűröket láttam...

btw 7%-ot erősödött az amd részvénye perpill (nem tudom mikor van tőzsdenyitás és zárás odaát)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14608) Anubris válasza Menthirist (#14607) üzenetére


Anubris
őstag

NASDAQ 15:30-22:00-ig azt hiszem.

(#14609) füles_


füles_
őstag

Nanoból szerintetek lesznek custom hűtésűek? pl Strix,WF...

(#14610) zoli7903 válasza Menthirist (#14607) üzenetére


zoli7903
csendes tag

Itt van egy blokkábra. De lehet ezt láttad már.

[ Szerkesztve ]

(#14611) #85552128 válasza füles_ (#14609) üzenetére


#85552128
törölt tag

Szerintem lesz, hülyék lennének kihagyni mikor best buy kártya lehet, főleg az ünnepi szezon előtt...

[ Szerkesztve ]

(#14612) füles_ válasza #85552128 (#14611) üzenetére


füles_
őstag

Akkor lehet hogy engem is megvettek vele kilóra :C

(#14613) Laja333 válasza zoli7903 (#14610) üzenetére


Laja333
őstag

Tényleg érdekes mennyire eltűntek a trollok. A linkedben is kommentekben: "-Where are all the trolls? - in dah caves, today is raining..." És tényleg, innen is eltűntek. Mindenkibe belefojtotta a szót az AMD. :C

(#14614) Menthirist válasza zoli7903 (#14610) üzenetére


Menthirist
veterán

igen, ennél kerestem volna nagyobb felbontásút :) De azért köszi :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14615) schwartz válasza Malibutomi (#14600) üzenetére


schwartz
addikt

Elveztem mikor jott az elso direktebb kerdes a driverekrol, mintha bekapcsolt volna magan egy gombot (kamu mode on)... :D Aztan a Zen-el temette az APU iranyt, a rebrand-re jott de nezzuk csak az NVidiat, majd nagyott rohogott az Inteles parhuzamon (gondolta jobb ha csendben marad :) )

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#14616) gbors válasza Menthirist (#14607) üzenetére


gbors
nagyúr

Én nem láttam, de szerintem ugyanaz, mint a Hawaii, csak mind a 4 blokkban 16x64 ALU van.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#14617) schawo válasza Laja333 (#14613) üzenetére


schawo
titán

Ebből látszik, hogy nincsenek trollok. Ha trollok volnának, akkor most is itt volnának.

Akit továbbra is érdekel a dolog (mondjuk a Fiji), az maradt, és beszélget, akit nem, az már rég elpucolt. Mindent megtudtam, de a 380 számomra érdektelenné vált, pucolok is a topikból, számomra nincs miről beszélni tovább. Így vannak azok is akiket trollnak gondoltál.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14618) Xmister válasza schwartz (#14615) üzenetére


Xmister
senior tag

Szerintem teljesen korrekt volt a driverekkel kapcsolatban: Mondta, hogy nem tartanak még ott ahol szeretnének, de sokat fejlődtek. Ha megnézed a W10 drivert, ez mindenképpen így van.

A Zennel nem temetett semmit, egy új kategóriára hívta fel a figyelmet.

A rebrand-ra annyit mondott, hogy hozzá is adtak valamit (memóriát, új revízió, bármi), nem csak újracímkézték. Erről mindenki eldöntheti, mennyire ért egyet vele.

Egyébként konkrétan azt is mondta, hogy NV-nél vannak barátai, szóval ne savazzuk őket annyira. :)

(#14619) zoli7903 válasza Menthirist (#14614) üzenetére


zoli7903
csendes tag

Ez már jobb:).

link

(#14620) daveoff válasza Laja333 (#14613) üzenetére


daveoff
veterán

Szerintem meg ez a trollkodás, amit most csinálsz.....

Nem fojtotta senkibe a szót az AMD, azt hozták amit elvárt mindenki, legalábbis nekem nem okoztak meglepetéseket.....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#14621) zoli7903 válasza daveoff (#14620) üzenetére


zoli7903
csendes tag

A Fury Nano sem volt meglepetés? Arra azért sokan felkapták a fejüket szerintem.

(#14622) TESCO-Zsömle válasza zoli7903 (#14621) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na igen. Azt és a Project Quantum-ot nem jósolta előre senki...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14623) schwartz válasza Xmister (#14618) üzenetére


schwartz
addikt

Persze, hogy vannak baratai az nvidainal, hisz onnan jott. Bar lehet nem kolcsonos a dolog... :DDD

A Zennel nem temetett semmit, egy új kategóriára hívta fel a figyelmet

De en vehetem ugy is, hogy a Zen-el kb elismerte, hogy eddig hiaba toltak az APU szekeret mert nem jott be. Milyen uj kategoriara gondolsz? High end desktop CPU? A Bulldozer is annak keszult.

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#14624) UnSkilleD válasza schwartz (#14623) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nem jött be? milyen értelemben? mert pl az intel összes desktop procija apu (hedt kivéve)

nincs apuval semmi gond, ez a jövő csak kell egy értelmes core ami hajtja (zen)

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#14625) zoli7903 válasza TESCO-Zsömle (#14622) üzenetére


zoli7903
csendes tag

Egy igen érdekes kép a tegnapi Project Quantum videóból. [link]Pár helyen azt írták, hogy az egy ASRock Z97E-ITX alaplap kicsit lecsupaszítva

(#14626) Menthirist válasza zoli7903 (#14619) üzenetére


Menthirist
veterán

köszi, tényleg jobb

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14627) westlake válasza zoli7903 (#14625) üzenetére


westlake
félisten

Másik topikban már túl vagyunk rajta. Igen, az új AMD projektet Intel CPU-val (és alaplappal) tesztelik. Ilyen is van. ;)

Play nice!

(#14628) Asbee válasza zoli7903 (#14625) üzenetére


Asbee
veterán

Mivel jelenleg nem találsz olyan itx-es lapot meg bele amd procit, ami ilyen erőt képvisel, így én ezen nem lepődtem meg.

(#14629) daveoff válasza zoli7903 (#14621) üzenetére


daveoff
veterán

A Fury Nano-ról még nem sok konkrétumot tudni, de azt ugye lehetett sejteni, hogy 3 Fury kártya lesz. A quantum cucc meg egy mini-ITX konfig, 2 magos GPU-val, csiri-biri házikóban, vízhűtéssel. Jól néz ki, nem mondom, hogy nem, de engem nem érdekel, gondolom horror áron lesz.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#14630) schwartz válasza UnSkilleD (#14624) üzenetére


schwartz
addikt

Fogalmazok maskent... Nem hozta meg a kivant attorest s most kenytelenek visszaallni a megszokott kerekvagasba. Az, hogy "ertelmes core hajtja" meg nem jelenti azt, hogy a grafikus resz ki is van/lesz hasznalva altalanos celokra. (a casual gaminget hagyjuk most ki a kepletbol) Ha hatterbe szorulnak az APU-k, mi fogja tolni a HSA szekeret? Vagy ki? Az Intel? :)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#14631) guftabi96 válasza Asbee (#14628) üzenetére


guftabi96
addikt

Sajnos ATX-ben sincs :(
De remélem, hogy a Zen jó lesz. Nekünk lesz jó, ha tudnak alternatívát mutatni a jelenleg Intel által uralt területen. :K

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#14632) westlake válasza daveoff (#14629) üzenetére


westlake
félisten

"...2 magos GPU-val..."
Azzal biztos nem. :P

#14633: De szerencsédre(?) itt vagyok a fórumon én is. ;]

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14633) daveoff válasza westlake (#14632) üzenetére


daveoff
veterán

cseppet elírtam, siettem.... :P :R

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#14634) Laja333 válasza daveoff (#14620) üzenetére


Laja333
őstag

Ezek szerint nem nézted a fórumot E3 előtti napon. Akkor tudnád mi az a trollkodás. Mindenki, aki savazta az AMD-t még mielőtt bejelentettek volna bármit is, most csöndben vannak. Ne kell ez az álszentkedés, te is kezdted ugyan úgy lehúzni őket, mint a többiek. Még hogy ezt várta mindenki... :C

(#14635) westlake válasza Laja333 (#14634) üzenetére


westlake
félisten

Annyiban tudok neked igazat adni, hogy a specifikációból kiindulva a legtöbb ember azon a véleményen volt, hogy majd a Fury X szénné fogja alázni a TX-et/Ti-t. Azon kívül szerintem valóban azt kaptuk, amit az AMD "ígért". Én legalábbis egyáltalán nem érzem magam becsapva. Mondjuk az tény, hogy többet vártam a Fury X-től.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14636) Assdak válasza Laja333 (#14634) üzenetére


Assdak
őstag

Részemről vártam volna, hogy valami konkrétum is kiderül, de egyelőre csak az biztos, hogy az árazás nem sikerült valami fényesen, a teljesítményről meg nincs semmi konkrétum. Van víz, de hogy ez előny e, az egyáltalán nem biztos.
A részvényeik sem akarnak nagyon erősödni, ami szintén nem túl jó jel.
Én nagyon biztam benne, hogy jön valami tényleg jó a részükről, amivel árversenyt generálnak, de ez sajnos úgy néz ki elmarad....

(#14637) Asbee válasza Laja333 (#14634) üzenetére


Asbee
veterán

Mindenki csak úgy egy amd trollnak született ugye? Nincsen rá semmi oka, hogy pesszimista legyen nem? Na én ezt a provokálást tartom trollkodásnak nem ami volt. ;)
Majd a tesztekből azért kiderül mit tudnak. Volt vakítás azért most is rendesen az előadáson.

[ Szerkesztve ]

(#14638) Laja333 válasza westlake (#14635) üzenetére


Laja333
őstag

Szerintem az ár is "meglepi" volt. Azt lehett tudni, hogy nem a pletyka áron fogják adni, hanem rajtnál megvágják, de mindenki fellélegzett, amikor kimondták az igazi árat. Sokan azt hitték brutál sokat kell fogyasztania, hogy beérje a ti-t, ez sem jött be. A Nanora pl nem számítottam, az annyira tetszik így látatlanban is, hogy szerintem benevezek egyre. Ne érts félre, én örülök, hogy megcsinálták a házi feladatot.

Asbee Persze, ha az NVsek teleokádják a radeon topikot a "szr az AMD" kommentjeikkel, akkor szegények, biztos okuk van rá, megtehetik. Ha szemrehányást kapnak, akkor provokálva érzik magukat. Ótiszegények.

[ Szerkesztve ]

(#14639) daveoff válasza Laja333 (#14634) üzenetére


daveoff
veterán

Miért neked mi volt, ami ekkora meglepetést okozott, nagyjából az egész paletta körvonalazódott a pletykákból, és a találgatásokból, kb minden be is jött...

Én nem húztam le senkit, engem a 8gb-os rebrand 390X-el akasztottak ki(ami elég drágára sikerült), közben a csúcs kártyára meg 4gb-ot tettek....

Sose gondoltam komolynak a 800-900$-os pletykákat, szerintem várható volt, hogy ennyi lesz....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#14640) Asbee válasza daveoff (#14639) üzenetére


Asbee
veterán

Csoda driverrel elég lesz 5K-ra az. :)

(#14641) Xmister válasza Assdak (#14636) üzenetére


Xmister
senior tag

Az árakon kb. mindenki pozitívan csalódott, főleg, ha a Fury palettára gondolunk.
A részvények jelenleg +6%-ot emelkedtek, ami lehet nem túl sok, de, ahogy mondtad, még nincsenek konkrét tesztek, úgyhogy óvatosak a befektetők is.

(#14642) westlake válasza Laja333 (#14638) üzenetére


westlake
félisten

Igen, azt elfelejtettem az előbb leírni, hogy az ár meglepetés volt. Legalábbis nekem. Nem tudtam elképzelni, hogy a flagship kártyáját 650$-ért adja az AMD.
A fogyasztást meg hagyjuk egyelőre. A 275W nincs olyan messze a spekulált 300W-tól. Arról nem is beszélve, hog az a 275W sem biztos, hogy valóban 275W. Lehet az 295W is. Az NVIDIA is áttért egy hülye kalkulálási módszerre. Majd kiderül, hogy a valóságban mennyit éget.

"Persze, ha az NVsek teleokádják a radeon topikot a "szr az AMD" kommentjeikkel, akkor szegények, biztos okuk van rá, megtehetik"
Talán nem kellene felvenni a kesztyűt. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14643) Assdak válasza Xmister (#14641) üzenetére


Assdak
őstag

Én úgy látom, hogy van aminek az ára pozitív irányba mozdult, és van aminek negatív irányban.
A részvény árfolyam 6% os emelkedése pedig katasztrofális, tekintve, hogy mit estimáltak.

(#14644) Petykemano válasza schwartz (#14630) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem pont most - ahhoz persze, hogy az AMDnek, a bulldozernek jó legyen, nagyon későn - jön az áttörés. A DX12, a mantle, a vulkan ezek fognak majd jól skálázódni több magon, ezek fogják tudni kihasználni a ST helyett a throughputot. Ha ez pár évvel ezelőtt így lett volna, a bulldozer minden gyártástechnológiai szerencsétlenkedéssel együtt is versenyképes lett volna, anélkül pedig sikertörténet. De nem úgy alakult.

Az APUk terén pedig Abu elmondása szerint most (értsd: következő 1-2 év) jönnek az IGP-t az apin keresztül nem grafikára kihasználó játékok, alkalmazások. Valaki azt is emlegette, hogy az intel valami fordítójába beletette, hogy ivy bridge-ik visszamenőleg egy gombnyomásra tudják kihasználni a programok az igp számítási kapacitását. a HSA szekerét persze lehet, hogy ezzel együtt se fogja tolni senki.

Hacsaknem a microsoft, mivel a Windows 10 ugye mindenféle hardverre jön majd, a windows phone-ok lelkét meg a qualcomm gyártja kizárólagosan, aki meg HSA tag.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#14645) uzerto válasza westlake (#14642) üzenetére


uzerto
tag

Nem lehet tudni esetleg, hogy hivatalosan a 290x-nek mennyi volt a TDP-je? Mert ha 250W, akkor a Fury x 275 Wattja valójában 300 felett lesz jóval.

(#14646) Skinny26 válasza Assdak (#14643) üzenetére


Skinny26
aktív tag

A részvényeket hol tudom megtekinteni? köszi előre is! :D

bocsi az offért

(#14647) westlake válasza uzerto (#14645) üzenetére


westlake
félisten

290W.
Ehh. Már nem is rémlett, hogy milyen forrófejű jószág. :U

Play nice!

(#14648) 5ent1nel válasza Laja333 (#14638) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

+1 :K

Többieknek: valóban volt nem is kevés trollkodás az nV-sek részéről - az elmúlt napokban főleg. Miért baj az, h ha valaki megjegyzi a tényt h eltűntek, így mostanság megint arról szól a topic amiről kéne?
Persze tesztek még sehol, szóval...

Amúgy én is a Nano felé kacsingatok, csak még a pénzmag nincs meg rá. Gyanítom hiába tud majd 290x magasságában, kompakt méret és az újdonság/egyediség miatt jóval drágábban fogják árulni annál. :(

[ Szerkesztve ]

(#14649) UnSkilleD válasza schwartz (#14630) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ha majd lesz akkora installed userbase amire megéri programokat írni akkor majd jön az áttörés, nem lesz itt apu háttérbe szorulás bármennyire is szeretnéd... az apu még csak most kezdődik

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#14650) Komplikato


Komplikato
veterán

Jó lenne végre ha az APU-t ki használnák végre AI, fizika vagy bármi más számolására végre.
Ha már sok gépben tök feleslegesen ott van.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.