Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) stratova válasza Malibutomi (#14491) üzenetére


stratova
veterán

PCPer

kovsol Szvsz 256 bit akart az lenni :)

[ Szerkesztve ]

(#14502) Menthirist válasza #85552128 (#14489) üzenetére


Menthirist
veterán

Az várható volt hogy a jelenlegi programokban 5-8k esetén a 4 gigából már kifut, elkezdi cserélgetni a vramban lévő adatokat, ami meg odavág a tempónak. Néz csak meg hogy megsínyli a 980 Ti is a 8K-t a 6 gigával, mert ő is kifut belőle (csak kevesebbet kell még így is cserélgetnie mert van 6 giga tárja, míg a fury-nak csak 4). 4K-ig a fury x nem fut ki a vramjából, 5k-nál már némileg igen (a 980 ti még elfér a 6-tal), 8-nál meg nagyon. De ugye ezekben az esetekben általában elég egy-két grafikai cuccot levenni 1-1 fokkal hogy elég legyen a 4 giga is 5k-ra (ami 3 darab 1440p-s kijelző)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14503) TTomax válasza Menthirist (#14502) üzenetére


TTomax
nagyúr

Te játszottál már egy GTA 5-öt 4Kban?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14504) Menthirist válasza TTomax (#14503) üzenetére


Menthirist
veterán

nem, de egy olyan játékot választottál (cherry pick ftw), aminek a 4k kimaxolásához 14 giga vram kellene. Na hány ilyen játékról tudsz még?

még mielőtt belekötnél, tudom hogy ez a 14 giga csak számolt, a valós várhatóan 10 giga fölött megáll valamivel, de semmiképp sem az az általános játék kategória, aminél a 4k befér gond nélkül akár 8 gigába is ha minden maxon van

Keldor papa: nincs itt semmi túlzás, a gta 5 egy mai játékokhoz képest is nagyon vram igényes játék. minden ilyenre jut 10 másik ami nem ilyen 4k esetén.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14505) keIdor válasza Menthirist (#14504) üzenetére


keIdor
titán

Csak simán 4+ kell neki. (túlzás ftw)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14506) TTomax válasza Menthirist (#14504) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem kell kimaxolni 4Kban,mert 8XMSAA nem kell oda,kár túlozni.Vannak még ilyen játékok szép számmal,pont az aláírásodban is van egy ami már a hangárban bekajál 3GB-ot FHDban,tudjuk készül,de nem várnám hogy majd kevesebb kellene neki,sőt.

Mert nekem mindegy,nem valószínű veszek Furyt,csak amikor a "future proof" Furyról beszélünk akkor ezt is írjuk mellé. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14507) HSM válasza kovsol (#14500) üzenetére


HSM
félisten

Jóhiszeműen beleszámoltam az általában 2000Mhz-et tudó memóriák tuningpotenciálját is. :D
2000Mhz-et általában tudják a 980-ak, és az 256GB/s-et ad. :) 224GB/s-el végképp vicces 150K-ért az a kártya. :D

(#14508) Jack@l válasza Menthirist (#14504) üzenetére


Jack@l
veterán

Haverom azt mondta 1440xvalamennyiben játszott és kifutott a 2 gigából 7850-el(felhúzva a grafikát).
Hozzáadva a 4k-s frambuffert nem csodálkoznék ha elérné a 4--5öt.

@HSM: a vicces az lesz, ha kb annyit fog menni a sima fury a hbm-el.

@Csabro: a válasz egyszerű, most nekik van nagyobb sávszélességű memóriájuk, ami jobban számít nagyobb felbontásokon, úgyhogy ezt kell meglovagolni (nem számít, hogy több milla egy 4k feletti kijelző és kb több év mire elkezd terjedni a pórnép közt)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14509) Csabro


Csabro
tag

Nem ertem minek kell villogni 5k es 8k grafikonokkal az amd-nek... Ki jatszik ezeken a felbontasokon?? Kb 0.5%-a a jatekosoknak talan.... Akkor mi ertelme van. Ertelmesebb lenne inkabb eloterbe helyezni a valos hasznalatot pl.1080p es 1440p. Oke van 4k es kezd elterjedni de nem jatekosok korokben. Egyszeruen brutalis hardver (foleg vga) kell ala hogy elvezheto sebessegen fusson a jatek lehetoleg ne szenne butitott grafikaval, mert en azt nem nevezem jateknak. Ertitek, ha ugy vesszuk ahogy a tesztekben es hozzaszolasokban is szerepel hogy jajj 4k folott elfogy a fury vramja es lemarad... Hat oke lemarad, de kerdem en, az a 20-25fps amivel korulbelol futna 5k es felette (meg ennyivel sem) egy jatek olyan kartyan, amin 4gb-nal tobb vram van, az sem jobb.. Az is elvezhetetlen. Amugy ha a tx sebesseget hozza a fury-x akkor mar jok voltak nagyon 650dollarert! Csak legyen ebben a gpu-ban is egy +150-200mhz tuningpotencial!

[ Szerkesztve ]

(#14510) #85552128 válasza TTomax (#14506) üzenetére


#85552128
törölt tag

Szerintem ez egy átmeneti termék, felesleges future-proofnak venni, de jövő év végéig nagyobb kompromisszumok nélkül biztos kilehet húzni vele, csakúgy mint a többi elérhető kártyával...
Jövőre új gyártástech, új architektúra, HBM2 jön gyakorlatilag az összes jelenlegi csúcskártya kispályás lesz azokhoz képest...

[ Szerkesztve ]

(#14511) nubreed válasza JackeL (#14484) üzenetére


nubreed
veterán

Hát de oda van írva a slide -ra nagy lóbetűkkel, hogy 4k ULTRA SETTINGS.

(#14509) Csabro:

A felsőház mindig is az erőfitogtatásról szól részben. Azért kell virítani ilyenekkel, még akkor is ha ez jelenleg nagyon nem mainstream.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14512) TTomax válasza Csabro (#14509) üzenetére


TTomax
nagyúr

Aki 1080pn játszik az nem fog FuryX-et venni,nem ez lesz a jellemző...Gondolom az eszedbe sem jutott,hogy van aki három monitorhoz,vagy esetleg 4Kra építene több gpuból,mert elég sokan vannak olyankor már az ár másodlagos.A piac is erre mozdul el,jönnek a megfizethető 4Ks monitorok.
Egyébként pedig nem a TitanX-et kell hozni,hanem a 980Ti lenyomni,ami úgyszintén 650dolcsi.

Azért az érdekes,hogy eddig a 3.5GBos 970 nem volt elég FHDben,de a Fury X 4GB majd elég lesz 4Kban...

(#14513) ffodi
Hát igen,az is egy megoldás hogy visszaveszel,meg az is hogy veszel mellé még egyet...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14513) ffodi


ffodi
veterán

Én értem, hogy 4/5/8k-val kell demózni, mert az most a trendi, de......1600p-ben játszom, és az új játékok nagy részében valamilyen módon kompromisszumot kell kötni a grafikai beállításokkal, mert a "smooth"-ság hamar elvész. GTX980-ról van szó, 1500/2000 MHz-en, szóval, ha ennél a Fury(X), vagy a 980Ti 40-50%-kal erősebb, szvsz még az sem elég ahhoz, hogy minden ultra fix 60 fps......nekem a fluktuáló 35-45 fps minden csak nem smooth. :U (és itt általában nem azzal van a gond, hogy elfogy a 4GB VRAM.....)

TTomax:

A multi GPU-val annyi rossz tapasztalatom volt mindkét oldalon, hogy azt semmiképp. 1 GPU, előbb-utóbb csak felnőnek a felbontáshoz. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#14514) Csabro válasza TTomax (#14512) üzenetére


Csabro
tag

Az ar nalam is masodlagos halistennek... Szamomra a 4k felesleges addig amig max 60hz-el tud frissiteni. Az 1080p-vel igazatok van, annal mar lehet feljebb menni. Szemely szerint az 1440p@120/144hz-t preferalom leginkabb. (Nekem is az van) Igazabol kinek mi jon be.... Valakinek 4k van akinek magas kepfrissites.... En mar csak azt remelem hogy a fury megveri a 980ti-t oc-nelkul is... Akkor valoszinu a 980ti helyett az amd-veszem, persze nagy kriterium hogy ha nem tamogatja a 144hz-t, mert akkor marad az nvidia :(

[ Szerkesztve ]

(#14515) TTomax válasza Csabro (#14514) üzenetére


TTomax
nagyúr

A tesztek majd megmutatják,sajnos a 144Hz az black box radeonnal,talán az is meg lesz oldva... az 1440P az most sweet spot.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14516) Csabro válasza TTomax (#14515) üzenetére


Csabro
tag

Hat remelem hogy megoldjak... Habar nem nagyon nyilatkoztak errol. Most a free sync-el villognak leginkabb az meg max 75hz :(

(#14517) UnSkilleD válasza Csabro (#14516) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

freesync mehet 240hz-ig is, a többi a monitorgyártókon múlik

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#14518) mlinus válasza Csabro (#14509) üzenetére


mlinus
őstag

én akkor nevettem fel amikor azzal konferálták fel a furyt hogy 5k-ban 45 fpst tol sniper elite 3-ban :DDD mármint oké, ez lehet hogy impresszív (lusta vagyok grafikonokat nézegetni) de basszus.. 45 fps egy $650 kártyánál nem hangzik olyan nagyon jól.

(#14519) Televan74 válasza UnSkilleD (#14517) üzenetére


Televan74
nagyúr

Már van 144hz -s IPS. Igaz drága, de van. freesyncnél inkább a 40fps alatti értékek az érdekesek.állítólag szétesik a kép, és csúnyábban mint a vsync off esetében.

Érdekes még a 144hz -s se gsync se freesync monitorok, ahol van gaming mód.Na az mire használható,azt nem tudom?

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14520) keIdor válasza Csabro (#14509) üzenetére


keIdor
titán

Annal is sokkal kevesebb, 8K kijelzo nincs is piacon. 5K is alig.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14521) füles_


füles_
őstag

Ez volt már? http://wccftech.com/amd-radeon-r9-fury-teardown-pcb-liquid-cooling-pump-block-pictured/

Figyeljétek meg,hogy mostantól már megint nem fog számítani az NV fanoknak a melegedés ;]

(#14522) Menthirist válasza füles_ (#14521) üzenetére


Menthirist
veterán

hű, a hsz-ek között mindig miket lehet nevetni nvidiots és N7 Spectre Elite csatáján... poén az lenne ha ugyanaz az ember lenne, hasadt személyiséggel :D Vagy csak mint főtroll :)

N7 olyan tempóban tudja magából ontani az amd kritikákat, hogy csak kapkodtam a fejem :D De persze nvidiots-ot sem kell félteni :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14523) Ren Hoek válasza Abu85 (#14490) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ilyen egyszerű. Ezért "hátráltatja" az nvidia a DX12-es fejlesztéseket egyelőre. Játékfejlesztőként én sem adnék ki olyan munkát, ami a PC-k 80%-án olyan nagyon szarul fut a kis sávszél miatt.

Majd meglátjuk ezt még, de még nagyon sokáig nem lesz olyan sok eszköz a PC-kben, amin ezek a sávszéligényes dolgok szépen futnak. Kötve hiszem, hogy most mindenki Fury-ért szaladgál a boltba :D 390(X)-nek pedig nem jósolok olyan hatalmas keresletet ilyen árak mellett. Fury szép munka lett, ennek ellenére el is kell adni szép számmal a köv fél évben.

(#14524) FollowTheORI válasza schawo (#14443) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Novemberben váltani kell, Battlefrontot DX12-ben fogom tolni az biztos. :D

Előtte valszeg nem jön semmi olyan amihez kell majd és meg is veszem.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14525) Ren Hoek válasza HSM (#14507) üzenetére


Ren Hoek
veterán

[link]
[link]

Abu jól leírta a lényeget:

Jelenlegi adatokból az látszik, hogy egy grafikai és egy compute tűnik az egyszerűen kivitelezhetőnek és ebből profitál a GCN1/2/3 és a Maxwell2 is. De ahogy nő a párhuzamosan futó pipeline-ok száma úgy jönnek a gondok. A GCN2/3-n még tíz compute pipeline-nal is elvan, míg a Maxwell2-nek ennyi pipeline mellett már negyedére esik a sebessége, a letiltott aszinkron compute-hoz képest.

...az egy grafikai és a két compute pipeline párhuzamos futtatása lesz az elterjedt. Elsősorban azért, mert erre tervezik a konzolon a grafikus motorokat.

Nekem ebből az következik, hogy még jó ideig nem fognak nagyon megjelenni überextra sávszéligényű dolgok. Vagy olyanok jönnek, amikből még a Maxwell2 is profitál és visz szépen. Ha meg igen, az spéci lesz (Nitrous), vagy addigra már úgy is cserélni kell majd a VGA-t a minden ultrán 60 FPS játékhoz.

[ Szerkesztve ]

(#14526) HSM válasza Ren Hoek (#14525) üzenetére


HSM
félisten

Arról itt egy szó nem esett, melyik mennyit profitál belőle. 10% profitálás is profitálás, és 50% profitálás is profitálás.
Most nem fogok utánakeresgélni, de jópár poszt utal rá, hogy mindezek mellett is a memória sávszélesség lesz a meghatározó szűk keresztmetszet a DX12-vel.
Szerintem Abu leírásából elég világosan átjön, melyik architektúrában vannak bőséges, kihasználatlan tartalékok, és melyikben nincsenek.
Tíz pipeline és negyedére zuhan össze, az azért nem az igazi.

(#14527) Menthirist válasza HSM (#14526) üzenetére


Menthirist
veterán

de ha 10-ből csak kettő lesz használva hogy ne zuhanjon össze, hajunkra kenhetjük a 10 támogatását.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14528) HSM válasza Menthirist (#14527) üzenetére


HSM
félisten

Arra próbáltam finoman utalni, hogy ha ennyire nem fekszik neki ez a dolog, akkor igen valószínű, hogy 2 futószalaggal sem fog olyan szépen gyorsulni, mint a Radeon.

(#14529) Jack@l válasza HSM (#14526) üzenetére


Jack@l
veterán

Abu még pár hónapja a tongánál ecsetelte, hogy nem is kell a játékokhoz sávszél, mert bőven jó az azon lévő 256 bit a sok memsávkimélő hókuszpókusz miatt...
Most akkor mivan? Bekavarodtam :)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14530) #45185024 válasza füles_ (#14521) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ez a link írja a Nano árát is $ 449- $ 499

(#14531) #85552128 válasza #45185024 (#14530) üzenetére


#85552128
törölt tag

Gondolom a 390X és a Fury alapján próbálták kitalálni...

(#14532) v_peter2012 válasza HSM (#14526) üzenetére


v_peter2012
csendes tag

Ez az async compute a legújabb Abu mantra. Most ez van kirakatban, ez a jövő, ez a minden, mert ez fekszik a radeonnak. Előtte volt a dx12, ami kisarkítva csak a radeonra fejlesztenek, majd a tier szintek, amit sem az nvidia sem az intel nem fog tudni teljesíteni. Tudod Te is mi lett belőle. Kamu az egész.

"memória sávszélesség lesz a meghatározó szűk keresztmetszet a DX12-vel" - természetesen, hiszen a fury-k HBM-el jönnek, aminek nem számít a memória sávszél. Kicsit blama a 4Gb, de ezt is kitalálta a marketing, jön a vrammal spóroló radeon driver. Mindegy, vedd meg, aztán majd hazudunk valamit alapon. Lásd bulldozer windows patch.

Mire elterjed a dx12, értem ezalatt hogy nem évi 5-10 játék támogatja, addigra kint a pascal. Addig még lehet az amd átnevezi még egyszer a radeon sorozatot. A pascal-al együtt kijön majd a Fury 2 8Gb Edition. ;) ;]

Most tapsikoltok a fury miatt, bár még nem tudjuk mit tud, de azért legyen világos, hogy az nvidia 9 hónapja legyártott terméke ellen jön.

A GCN processzor, mégsem professzor? Várja a kisegítő iskola padja, a Maxwell pedig röhög rajta.

(#14533) HSM válasza Jack@l (#14529) üzenetére


HSM
félisten

A Tonga egy feleannyiba kerülő termék, mint pl. egy 980. Ott még elmegy szódával a 256bit, szerintem. A 128bites GTX960 ellenfele, szóval ha így nézed, egész más fény vetül arra a 256bitre.

(#14532) v_peter2012: Ennek az async compute-nak már évekkel ezelőtt jönnie kellett volna. Eszement marhaság, ahogy a jelenlegi soros feldolgozási modell működik a mai modern hardvereken.
A sávszélességes dolgok már egy éve is téma voltak, legalábbis én már akkor fogtam a fejem, mikor kijöttek a Maxwell-ek. Pedig akkor még nem sokat tudtunk a HBM-ről.

Én értem, hogy egy év múlva elvileg jön a Pascal, de aki most vesz magának VGA-t, annak a mostani vasak mellett kell döntenie. Az meg elég ráfizetős tud lenni, ha évente kell fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#14534) Laja333 válasza v_peter2012 (#14532) üzenetére


Laja333
őstag

"Ez az async compute a legújabb Abu mantra. Most ez van kirakatban, ez a jövő, ez a minden, mert ez fekszik a radeonnak."

Ha jól tudom, ebben NV is erős.

"az nvidia 9 hónapja legyártott terméke ellen jön"

Kb a Fiji GPU is azóta van kész, egy új technológia bevezetése miatt kellett várni (értsd: HBM). NV-nek csak jövőre lesz HBM-es GPU.

"Mire elterjed a dx12, értem ezalatt hogy nem évi 5-10 játék támogatja"

Normális dx11-es játék sem jelenik meg ennyi évente. Akkor még a dx11 sem terjedt el?

"A pascal-al együtt kijön majd a Fury 2 8Gb Edition. ;) ;]"

Ez viszont elég valószínű, bár nem hiszem, hogy Fury 2 lesz a neve. Az viszont biztos, hogy már elérhető lesz a 8 Gb-os HBM2 is, meg az is, hogy 14/16 nm-en jönnek majd, mint a Pascal.

[ Szerkesztve ]

(#14535) Jack@l válasza #45185024 (#14530) üzenetére


Jack@l
veterán

Erősen vágott-downclockot fijiért kicsit erős az ár. (különben nem tudnák hűteni és beszorítani 175 wattra)
Teljesítményben kb a 290x-el lesz egyvonalban.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14536) #85552128


#85552128
törölt tag

[link]

Lisa Su-nak bekapcsolva maradt a mikroportja "Allright we got it down" :C

[ Szerkesztve ]

(#14537) gbors válasza Menthirist (#14527) üzenetére


gbors
nagyúr

Megjegyezném, hogy az első kártya, amelyik össze fog zuhanni nagyobb számú compute pipeline esetén, az a 370-es lesz, ugyanis annak 1G+2C a konfigurációja. Just saying.
Egyébként ez akkor is egy rampup folyamat lenne, ha minden piacon lévő hardver ugyanazt tudná, mint a Fiji, úgyhogy felesleges amiatt aggódni, hogy jelenleg milyen korlátok vannak. Különösen, hogy a már említett konzolok is 1G+2C-t tudnak.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#14538) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Egy ideig szinte biztos hogy dx11/12 vegyes támogatással jönnek a játékok, egy BF4 vagy battlefront féle game meg azzal is elfut 144 FPSel. Nem lesz itt a világ vége amíg nem lesz kiforrott és elterjedt a HBM mindkét oldalon.

/s

(#14539) #45185024


#45185024
törölt tag

Lehet már kapni a 390X et :) [link]
Igaz még csak holnaptól lehet árulni.

(#14540) HSM válasza gbors (#14537) üzenetére


HSM
félisten

Egyébként a konzoloknál nem egészen értem, honnan jön ez az 1G+2C. Elvileg a PS4-ben 8 ACE van, fejenként 8 compute stream kezelésének képességével, a BOX-ban pedig elvileg 2 ilyen, bár a Box-ról csak elég homályos infókat dobott a Google....
A régi GCN1 viszont ACE egységenként csak egy folyamot kezel tudtommal, tehát az az "igazi" 1G+2C.
Persze, lehet valamit összekevertem. :R

Amúgy azt írtam korábban, hogy a 370 azért kicsit gázos, így Pitcairn nagyon sokadszorra, azt legalább felhúzhatták volna egy modernebb GCN szintre. Bár azon az árszínvonalon azért nyilván mások az ember elvárásai a termék időtállóságával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#14541) mackosajt válasza #45185024 (#14539) üzenetére


mackosajt
addikt

Szállítási idő, 22 nap?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14542) Ren Hoek válasza #45185024 (#14539) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Árak stimmelnek az eddigiekkel... de ez kicsit vicces:
370-ek
Pitcairn rebrand, ős GCN-el Freesync/True audio nélkül:

MSI Gaming 370 2GB - 63K ...1024 SP 1075 MHz
MSI Gaming 270X 2GB - 56K ... 1280 SP 1120 MHz
(Csak mert ilyenem volt)

Dafuq? :( Szerintem kizárt hogy ennyiért adják...

[ Szerkesztve ]

(#14543) #85552128 válasza Ren Hoek (#14542) üzenetére


#85552128
törölt tag

Rajta van a szokásos elsó pár hetes felár. A 390X is annyiba kerül mint egy 980 mikor kb. 50$-al olcsóbb...

Fury Nano:

[ Szerkesztve ]

(#14544) Titanone válasza #85552128 (#14543) üzenetére


Titanone
tag

Jól értelmezem a 3** széria elvileg holnap jelenik meg. a Fury X június 24 a sima Fury meg július 14-én. Kb. ezeken a napokon várható teszt is róluk?

(#14545) mackosajt válasza #85552128 (#14543) üzenetére


mackosajt
addikt

Csak én látom a 22 napos szállítást

Azzal már kifejezetten rossz az első hetes felár.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14546) Ren Hoek válasza #85552128 (#14543) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Sajnálom szegény arcokat, akik megveszik ennyiért csak mert egy 3-as van előtte...ráadásul még szarabb is, mint az elődje...na de mindegy, ilyen a hardverbiznisz ;]

Nano állat lesz viszont. 175 Watt minimum egy 980 teljesítménye akkor, vagy még fölé is lő. Viszont megint a ref hűtéssel bukhat. Azért nekem MSI Gaming 270X is annyit evett, és kb a 970 G1 is annyit eszik és kell rá akkora borda + legalább 2 ekkora venti. Persze le lehet hűteni 175 Wattot ezzel is, csak tuning és csendes működés szerintem nem lesz az erőssége... de custom hűtőkkel alázni fog :)

[ Szerkesztve ]

(#14547) Menthirist válasza Ren Hoek (#14546) üzenetére


Menthirist
veterán

nem hinném hogy a 980 felé kerekedne a nano...
de most már tényleg várjuk meg a találgatásokkal a teszteket, mégha találgatás is a topic témája :) csak hogy ne essen túlságosan pofára mindenki :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14548) mcwolf79 válasza Ren Hoek (#14546) üzenetére


mcwolf79
veterán

Én leginkább a fogyasztásra leszek kíváncsi,és leginkább a Fury X-re.
Mert jöhet a marketing púder, hogy "azért rakunk rá vizet,mert de jófejek vagyunk", de kötve hiszem hogy ez állna a háttérben.Gyanítom az AMD is inkább az olcsóbb és biztonságosabb léghűtést rakná rá, ha valami miatt nem lenne szükség a vízre. Egy dolog a marketingduma a TDP-ről ,de kíváncsi leszek élesben mennyit fog fogyasztani a Fury X. Mert oké, vízzel le tudják hűteni, de kell ott Watt-nak lenni rendesen, ha vízre van szükség. Gondolom a teljesítménymutatókra sem lenne jó hatással, ha a hőfok miatt kellene visszavennie a GPU-nak az órajelet.
Arról nem is beszélve, hogy ugyebár a HBM miatt alacsonyabb a fogyasztás. Akkor mire fel a vízhűtés? A GPU fogyasztását tekintve nekem ez bűzlik.
A rebrand VGA-k léggel mennek ez oké. De a Fury X-nek miért kell víz???

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#14549) Menthirist válasza mcwolf79 (#14548) üzenetére


Menthirist
veterán

a bejelentett TDP 275W, ami kb a 290X szintjén van. Kétlem hogy nem cseszné meg őket valami kereskedelmi szerv, ha 400W lenne a TDP de csak 275-öt mondanak.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14550) Ren Hoek válasza mcwolf79 (#14548) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem tetszik ez a vizes dolog. Szerintem lehet csak marketing az egész. Egyből felkaptam a fejem anno, mikor bejelentették, hogy basszus vízhűtés, akkor ez biztos brutális kártya lesz majd.

A tuning miatt meg különösen jól jön rá. Engem mint vízhűtés laikust megvettek kilóra ezzel :) Nekem olyan 'víz'ió élt eddig a fejemben, hogy a Fury-X mocsok erős lesz, húzható és a víz miatt még sokkal halkabb is, mint bármely léggel.

...egyébként még arra leszek kíváncsi a HBM-et mennyire lehet megrántani a stack hőtermelés miatt. Mondjuk itt szerintem 100% teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.