Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) Anubris válasza Bugfix1984 (#13149) üzenetére


Anubris
őstag

Ezen az oldalon is ezt a dobozt mutatják.

(#13152) füles_ válasza Bugfix1984 (#13141) üzenetére


füles_
őstag

http://kepfeltoltes.hu/view/150611/L92PpKc_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
ez egy 390x

(#13153) Malibutomi válasza Bugfix1984 (#13149) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Pedig hir is volt rola hogy a fiji kapja az sw battlefrontot a tobbi 3xx a dirt-ot

(#13154) rocket


rocket
nagyúr

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#13155) Titanone


Titanone
tag

[link]

:/ Hát így tényleg lehet nv-t veszek.

(#13156) schawo válasza Titanone (#13155) üzenetére


schawo
titán

Úgy tűnik, ezzel van összefüggésben, hogy 3 kártya érkezik mindössze.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13157) Titanone


Titanone
tag

Hát meglássuk mi lesz ,de az ő piaci helyzetükben, ha ez igaz,akkor elég rossz hír. Bár aztán kitudja a 3** széria mire lesz képes. Remélem azért sok volt a kacsa hír.

(#13158) Malibutomi válasza Titanone (#13155) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha az arra gondolsz, akkor vagy erosebb a 390X mint hisszuk, es kozelebb van a 980-hoz, vagy tenyleg lesz egy nappal elotte arcsokkantes

(#13159) #45185024


#45185024
törölt tag

Ebbe az egész LEAKSbe ilyen hullámvölgyek vannak, ez megint az alja.
Ez valóban megmagyarázná a 3 darabot, de akkor a táblázat is igaz, és az isten mentse meg őket ha "csak" a 980TI erejét hozza mert azt 260 ban lehet kapni már ez meg durván 300 fölött lesz bőven !

(#13160) schawo válasza #45185024 (#13159) üzenetére


schawo
titán

Ha 30ezer készül idén, akkor az is megmagyarázza az elszállt árazást. Ennyit hátrakötözött kézzel is eladnak akár kétszer ennyiért is. De ha igaz, akkor a 30000 darabból várható 30millás árbevétel (-AIB partnerek -értékesítési csatorna költsége) a fejlesztési költségek töredékét sem fedezi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13161) #45185024 válasza schawo (#13160) üzenetére


#45185024
törölt tag

Igen ez is igaz...
Melyik kártyánál is láttam ilyet hogy sorszámozott volt talán ARES III -as, itt is lehetne.
Meg ha vizes eleve nem lehet összehasonlítani a levegős gyári 980TI vel árban.

(#13162) Xmister


Xmister
senior tag

Néhányan már nagyon várják... :)

twitter

(#13155) Titanone:
Egyik pletyka lap a másiknak, de az alábbi reakció jött ezekre egy wccftech modtól:

Zeusi
Today I head nothing but bad news from AMD.

1)30K units THIS YEAR only.

2)no air cooler which equals = overpriced Fury X (water cooled)

Khalid Moammer Moderator

We have it on good authority and from multiple sources that :
1) Is a totally made up load of "tosh".
2) is categorically and absolutely false.

[ Szerkesztve ]

(#13163) Xmister


Xmister
senior tag

Közben az AMD a 8k gaming-et promózza. [link]

(#13164) wjbhbdux válasza Xmister (#13163) üzenetére


wjbhbdux
veterán

mobilnettel ne nyissátok meg, 100MB.

/s

(#13166) schawo válasza #45185024 (#13165) üzenetére


schawo
titán

A hülyeséget gyorsan cáfolták, helyes.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13167) letepem válasza schawo (#13166) üzenetére


letepem
aktív tag

Egyáltalán hogy lehet bármit is elhinni a wccf-nek? :U

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#13168) Menthirist válasza schawo (#13166) üzenetére


Menthirist
veterán

hihetetlen milyen szinten csapnak össze az igaz/bullshit hírhullámok ezekben a napokban. Már erősen tombol a vihar :D
Látszik hogy mindegy hogy SweClockers, vagy TweakTown, bullshit onnan is jöhet.

letepem: hát a levezetése legalább egy hangyányit részletesebb, mint a TweakTown-nnak, akik az egészet azzal nyitották és zárták is le "elegánsan", hogy "ipari forrásból hallottuk hogy csak 30 ezer darab lesz idén". És kész. Ennyi. Ezt bárki leírhatja.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#13169) Televan74 válasza Menthirist (#13168) üzenetére


Televan74
nagyúr

A sok fake hír annak is köszönhető hogy az AMD nem mond semmit.16 -án lehull a lepel. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13170) Menthirist válasza Televan74 (#13169) üzenetére


Menthirist
veterán

ha az amd mondana, akkor sem lennék meggyőződve hogy nem keletkezne ugyanakkora vagy hasonló mennyiségű fake hír mellé :) csak akkor jönnének az "amd nyilatkozata ellenére csak 30 ezer darabot tudnak gyártani" hírek... :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#13171) schawo válasza letepem (#13167) üzenetére


schawo
titán

A másik nem a wccf-től volt, de nem hiszem, hogy bárki is elhitette volna (jelentsen ez bármit) fenntartások nélkül. De ha az AMD vagy NV jelent ki valamit hivatalosan, azt sem feltétlen kell elhinni (ez nem vallás). Nekem is a 30millás árbevétel miatt volt teljesen valószínűtlen. Meg azért, mert attól, hogy most esetleg még rossz a kihozatal (mint minden új termékét), honnan tudnák, hogy ilyen rossz is marad év végéig.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13172) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

(#13173) CsonkaImo válasza Malibutomi (#13172) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Sapphire csomagolás.

(#13174) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Srácok én a ngaykerek oldalán is azt látom,hogy R929 szériához jár a Dirty Rally !

(#13175) gbors válasza schawo (#13171) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezek ilyen "nézz mélyen a szemembe - én tudom, hogy 980Ti-t akarsz venni" típusú híreknek tűnnek, és ebből következően a valóságtartalmuk forrástól függetlenül eleve kétes. De igazából ezen a ponton már teljesen mindegy is (kellene, hogy legyen) - ha valaki ezt az 1-2 hetet nem tudja kivárni, azt az AMD már korábban elvesztette, mint vásárlót. Akit meg tényleg érdekel, hogy a legjobbat kapja a pénzéért, az csak meg tudja várni, hogy itt legyenek a Fury tesztek, és látni lehessen a valós készleteket, nem? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13176) Malibutomi válasza gbors (#13175) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem is ez ugrott be, hogy nagyon ki akarjak fogni a szelet az amd vitorlajabol minden forumon.
Volt mar lassabb mint a Ti...egy napra ra, ja nem megis gyorsabb, csak 30.000db lesz...ja nem megsem...nem is lesz leghuteses...ja de megis..

(#13177) schawo válasza Malibutomi (#13176) üzenetére


schawo
titán

Ugyan már, előre nem lehet kifogni vitorlából szelet. A szél, majd csak pár nap múlva fúj, akkor meg tök mindegy lesz, hogy most ki mit bohóckodik melyik fórumon.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13178) Malibutomi válasza schawo (#13177) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hogy ne lehetne...azzal kezdve hogy elore ellottek a Ti-t, meg ugy is hogy varni kellett amig tenylegesen kaphato lett...aztan vertek a tamtamot hogy az AMD nem is full DX12, csak a maxwell...aztan ezek a hirek...

Ezek mind-mind befolyasolo tenyezok amikkel par emberrel meg lehet vetetni az nv kartyat, ahelyett hogy megvarna az erkezo amd-t.

(#13179) Abu85 válasza Malibutomi (#13178) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vagy szimplán a WCCFTech, Computerbase, stb-stb oldalaknál hülyék dolgoznak. Az egy éves munkásságukat átolvasva, szerintem ennek sokkal nagyobb a valószínűsége, mint annak, hogy az NV lefizette őket. :D De persze lehet utóbbi is, csak az nem magyarázza meg, hogy miért írnak más szempontból is totális baromságokat. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13180) gbors válasza schawo (#13177) üzenetére


gbors
nagyúr

Az analógiánál maradva, pár nap múlva jönnek fel a vitorlák, és meglátjuk, mennyi szél marad addig. Továbbra is azt mondom, jó jel, hogy az nVidia ennyire teper.

(#13179) Abu85: nem kell ehhez senkit lefizetni, csak ügyesen el kell helyezni pár hatásvadász pletykát, a klikkvadász oldalak pedig egymással versenyezve fogják lehozni.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13181) Abu85 válasza gbors (#13180) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezért írtam, hogy nagyobb annak a valószínűsége, hogy hülyék ülnek a gépek előtt. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13182) Bici válasza Abu85 (#13181) üzenetére


Bici
félisten

Nem feltétlenül hülyék, csak nem az igazságból élnek. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13183) Laja333 válasza Malibutomi (#13178) üzenetére


Laja333
őstag

Az csak jó, ezek szerint erősen tartanak a Radeonoktól. :)

(#13184) Yllgrim válasza Abu85 (#13179) üzenetére


Yllgrim
őstag

Remek, akkor jok lesznek, minden morzsa fontos :)

Azt lehet tudni hany %-osan hulyek a TXhez kepest? :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#13185) ricshard444 válasza Xmister (#13163) üzenetére


ricshard444
veterán

Épp minap néztem 8K-ra felskálázott Titan X GTA 5 Gameplay-t. Minden a legkisebb beállításon (kivéve tex.) átlag 30fps. Ezzel még olyan szinten nem érdemes foglalkozni, hogy nem látom semmi értelmét 4 kártya alatt.

Vannak dolgok...

(#13186) CsonkaImo válasza ricshard444 (#13185) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Egyetértek. Először legyen olyan elterjedt a 4K mint a Full HD, és a hardverek is nyújtsanak megfelelő teljesítményt hozzá.

(#13187) Menthirist


Menthirist
veterán

http://wccftech.com/amd-radeon-r9-fury-x-confirmed-official-marketing-material-card-4096bit-wide-memory-interface-hbm/

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#13188) TTomax válasza Menthirist (#13187) üzenetére


TTomax
nagyúr

Generáljátok ezeknek a hulladék oldalaknak a nézettséget... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#13189) Menthirist válasza TTomax (#13188) üzenetére


Menthirist
veterán

hulladék vagy sem, vannak képek meg elvileg amd marketing anyag is róla. Ha ezért most kapnak összesen 50 centet tőlünk, ám legyen.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#13190) TTomax válasza Menthirist (#13189) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem látok olyan információt amit eddig ne láttunk volna.Nyugodtan csak nézegesd,had ömlesszenek még több marhaságot amit aztán megint linkelhetsz.Inkább a forrást érdemelne meg egy linket... [link],bár itt sincs semmi új infó.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#13191) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Hát ha egy gyári OCs 980ti-nél gyorsabb lesz ez a fury csoda akkor emelem kalapom az AMD előtt.

(#13192) Malibutomi válasza gainwardgs (#13191) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha nem lesz, akkor majd visszaterunk a 290X-780 hasonlitasok egyik kedvenc mondatahoz: "ref kartyat a ref kartyahoz hasonlitunk" :)

(#13193) Menthirist válasza TTomax (#13190) üzenetére


Menthirist
veterán

Én még ezt a hwbattle-ben írt cuccokat nem láttam. Viszont nem nézek ezerötszáz oldalt, hátha felbukkan valami. Nézem a wccftech-et meg még párat, mert ezek linkelik, ha valamelyik kínai vagy hasonló oldalon felbukkan valami. Általában forrással (mint most is), akik arra lennének kíváncsiak. Ebben úgy gondolom semmi kivetnivaló nincs. Az hogy a forrás mennyire megbízható, gondolom nem épp a találgatós topicban kellene hogy szót érdemeljen.

Szóval új kép, pár új marketing szöveg. Ennyi. ez pedig itt szerintem elfér, és ide tartozik (ellenben egy csomó amd vs nvidia vitával)

de majd legközelebb légy oly kedves és oktass ki ugyanennyire másokat is, akik párral korábban linkelt infókat osztanak meg. Mert gondolom nem csak én vagyok hivatott erre a figyelemre.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#13194) gainwardgs válasza Malibutomi (#13192) üzenetére


gainwardgs
addikt

Arra vagyok kíváncsi mennyi tartalék van a fury-ban.

(#13195) #35434496 válasza gainwardgs (#13191) üzenetére


#35434496
törölt tag

Itt egy jó kis mérce a Fury-nak. [link]
Egy 24/7 oc is volt Boost Clock: 1452~1477MHz Ha ezt a teljesítményt hozza az AMD csúcs vga akkor tényleg le a kalappal. :R

(#13196) Malibutomi válasza #35434496 (#13195) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Pont erre irtam tegnap hogy atlag 10%-al van a TX elott, Ha tenyleg TX szinten van a Fury azert 10-15% tuning szinte mindenben szokott lenni.
Persze lehet azoknak lesz igazuk akik szerint mar hataron lesz alapban...

[ Szerkesztve ]

(#13197) Yllgrim válasza #35434496 (#13195) üzenetére


Yllgrim
őstag

Az biztos ha megjelenik a Fury, szem nem marad szarazon, valaki biztos sirni fog :)
Remelem akkor is ilyen lelkes leszel ha veletlen a Fury erre is ratol egy 10-20%-ot :) A piacnak mindenfelekeppen jot tenne, meg nekunk mert kis arverseny lehetne belole.

Az tenyleg picit "Fury" miert sietett Nv ennyire a Ti-kkel...

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#13198) Menthirist


Menthirist
veterán

szerintem értelemszerűen ha folyékony hidrogénnel 10 ghz-re húzod a titan-t, akkor gyorsabb lesz. De nem minden kártya húzható ugyanannyira, és nem minden ember húzza a kártyáját. Pont. Akinek a tuningkapacitás a mérvadó, vegyen olyan kártyát, akinek out-of-the-box teljesítmény, az meg amolyat.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#13199) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

RADEON FURY X UNBOXING :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13200) Yllgrim válasza Malibutomi (#13199) üzenetére


Yllgrim
őstag

:((( Majdnem megettem :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.