Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) korcsi válasza juve600 (#13600) üzenetére


korcsi
veterán

Alaplapi kijelző kimeneten sincs kép?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#13602) FollowTheORI válasza juve600 (#13598) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mekkora táp? Kevés a táp lehet... főleg ha GHz edition.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13603) schwartz válasza westlake (#13597) üzenetére


schwartz
addikt

Mindketten tudjuk ki merre huz... Kulonbseg az, hogy nalam betelt a pohar... ;) (a szemelyeskedesert pedig sry)

If he dies, he dies.

(#13604) Csabro válasza westlake (#13593) üzenetére


Csabro
tag

Ha kijon a pascal ugyanaz lesz mint ami a 290 seria vs gtx 780 seria, majd kesobb a 970-980 lett.... a 900-ok elhuztak az addig kb egymas ellenfelekent meglevo 290/x-780/ti-tol.. erre az AMD valasza csak tobb mint fel evre (most) fog jonni, ami elvileg a mar jo ideje kiadott 980 teljesitmenyet fogja hozni, meg a mar (reg kesz gpu-k) TX, 980ti-t... Most egy ideig ujra egalban lesz talan az AMD, azonban jon a pascal (ami valoszinu mar elgge jo stadiumban allhat) es letarol mindent. Az AMD meg majd megint jo nagy csuszassal fog ra valaszolni, de addigra nvidia behajtja szepen a lovet a pascallal es az AMD-nek a leragott csont marad, mint most is... Nem vagyok egyik gyarto partjan sem (ezt igy most gyorsan ki is jelentem mielott valaki csamcsogna rajta) En ezt a verziot latom legvaloszinubbnek, ha egy kicsit visszatekintunk a nem is oly tavoli mult torteneseiben.

(#13605) Menthirist válasza FollowTheORI (#13602) üzenetére


Menthirist
veterán

Már az elinduláshoz is kevés lenne? :D Értem én hogy sokat tud fogyasztani a 7970 ghz, de csak nem kell 1000 amper hogy elinduljon :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#13606) FollowTheORI válasza Menthirist (#13605) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem az elején van egy teszt ami ellenőrzi ezt és fullon meghajtja a GPU/VRM-et, ugye eleve azt hogy rá van e dugva, meg lehet azt is hogy tud e minimális áramot. Amugy passz... csak egy ötlet. :)
Láttam már olyat hogy egyik táppal nem indult a 280X-em, másikkal meg igen. (Egyik osztott ágas volt, a másik nem).

Lehet még UEFI-s boot probléma is, ahhoz nem jó ugye a legacy bios-os kártya.
(Ha ennyire új lenne a gép/telepítés amibe kerülne.)

Vagy csak simán valami csatlakozási probléma alaplapon vagy tápcsatinál.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13607) Komplikato válasza Csabro (#13604) üzenetére


Komplikato
veterán

Furcsa, hogy a jelen állásból többen is ezt hozzák ki. Mi van ha a most újra matricázott 300-as Radeon sorozat csak időhúzás? Kitolnak egy elég kétséges gyártástechnológiájú Fijit, közben lehet készülnek a próbagyártások 14/16 nanométeren teszem azt a Samsungnál. Mi van ha pont a Pascalra készülnek rá és előtte lesz egy nagy raktársöprés? Azért néha AMD is okoz meglepetést. Persze a jelenlegi lemaradás után mindenki szkeptikus, de pont a várható kártyák miatt tűnik úgy, hogy nem lőttek el semmilyen puskaport sem még.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#13608) füles_ válasza Jack@l (#13599) üzenetére


füles_
őstag

És kitől hallottad?A szomszéd vérpistikétől?De ahogy olvasom te már azt is tudod hogy a 960ti is a raktáron van...

(#13609) Csabro válasza Komplikato (#13607) üzenetére


Csabro
tag

Hat remelem az amd jovoje pozitivabb lesz az a mostani kartyak is amik jonnek, utosebbek lesznek mint varjuk. Kellene mar egy kis verseny is, mert elegge egyoldalu jelenleg az egesz, ezt persze csak mi szivjuk meg..

(#13610) juve600 válasza FollowTheORI (#13602) üzenetére


juve600
nagyúr

fsp aurum 700

visszatettem az én nv kártyám azzal vab kép

(#13611) FollowTheORI válasza juve600 (#13610) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Annak 18A ágai vannak ugye? Át tudod rakni esetleg másik ágakra? Lehet próbálkozni kell több kombinációval is. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13612) westlake válasza Komplikato (#13607) üzenetére


westlake
félisten

Szerinted az AMD-nek van akkora mérnöki kapacitása, hogy a Fiji-vel párhuzamosan egy másik GPU-t fejlesszen? Nincs VGA gyáram, de nem az lenne a logikus, hogy egy GPU-t minél hamarabb piacra lehessen dobni? Főleg úgy, hogy jelenleg is nem kis lemaradásban vannak a zöldek mögött. Aztán az is lehet, hogy az AMD-nek elég hat hónap ahhoz, hogy kihozzon egy vadonat új GPU-t. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13613) Asbee válasza FollowTheORI (#13611) üzenetére


Asbee
veterán

Biztos, hogy nem a táp a gond, az nem ilyet produkál.

(#13614) Xmister válasza westlake (#13612) üzenetére


Xmister
senior tag

Érdekes módon a Pascal és az Arctic várható megjelenése között 1-2 hónap van csak. Szóval biztos nem most kezdi az AMD a 400-as sorozat tervezését.

(#13615) gbors válasza westlake (#13612) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem a GPU miatt kellett eddig várni a Fury-ra, hanem a memória miatt. És amúgy párhuzamosan több generációt szoktak fejleszteni, mert egy komplett uarch a tervezőasztaltól a boltokig 3-5 év.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13616) Jack@l válasza füles_ (#13608) üzenetére


Jack@l
veterán

A szomszéd vérpistike okos gyerek, hiszek neki.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13617) Laja333


Laja333
őstag

Mennyi AMD hater, mintha az életük múlna azon, hogy az AMD elbukjon. :C :W

[ Szerkesztve ]

(#13618) #35434496 válasza Laja333 (#13617) üzenetére


#35434496
törölt tag

Félóránként benézek és 60-80 új hsz :DDD Itt még az újonc is 2 nap alatt őstag lesz :DD

[ Szerkesztve ]

(#13619) ricshard444


ricshard444
veterán

24 órája nem voltam fent, valami 150 új komment, na gondoltam végre valami "kiszivárgott" teszt vagy megerősített spec. Hát nem, csak a szokásos trécselgetés...

Vannak dolgok...

(#13620) guftabi96 válasza Laja333 (#13617) üzenetére


guftabi96
addikt

Pedig az mindenkinek érdeke, hogy az AMD is ott legyen a versenyben... Meg mintha az Nvidia olyan szent lenne.... Én nem pártolom egyiket se, azt veszem, aminek jobb az ár-érték aránya és kész. Ezért van most R9 280-am. (A GTX 760 volt a másik lehetőség)

#KeepFightingMichael

(#13621) mlinus válasza ricshard444 (#13619) üzenetére


mlinus
őstag

pedig volt linkelve elég sok kép, gpu z cap és még benchmark eredmény is.

(#13622) füles_ válasza Laja333 (#13617) üzenetére


füles_
őstag

Ez semmi,nézz fel WCCF-re :DDD

(#13623) schawo válasza Komplikato (#13607) üzenetére


schawo
titán

[link] [link] :F

A 380-ban még van némi halvány reményem, de mint látom a legfrissebb pletykák szerint az is egy ugyanolyan csonkolt tonga, mint a 285 volt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13624) ricshard444 válasza mlinus (#13621) üzenetére


ricshard444
veterán

A Fury érdekel, a 390 semmi újdonságot nem hoz számomra, de volt róla szó valóban.

Vannak dolgok...

(#13626) Malibutomi válasza westlake (#13584) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mi koze?
TX flagship akkor az ar okes, lehet akarmennyi mert flagship. Az AMD flagshipnel viszont mar szamit az ar/teljesitmeny?

(#13582) Asbee
Youtube videokon a TX is hangos, ott van ket teszt is linkeltem hogy nem hangos.

[ Szerkesztve ]

(#13627) Milka 78 válasza oliba (#13563) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Emeltek órajelet,amivel feljebb is ment vele a TDP,ráraktak 4 plusz kondit és kicserélték a hővezető pasztát...ez inkább engem igazol. :)

(#13628) Malibutomi válasza westlake (#13593) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Erre mar akkor valaszoltam anno, a 290x reviewkban is 7 honapos chip szerepelt, es elhiheted hogy a Fijin is valamilyen 6+ honapos datum lesz.

(#13629) Malibutomi válasza westlake (#13612) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hat nem hiszem hogy 2-2.5 alatt csak egy chipet tudnak megcsinalni..szerintem is azert hoztak most csak egyet, mert a 14nm-re koncentralnak.

(#13630) wjbhbdux válasza Malibutomi (#13629) üzenetére


wjbhbdux
veterán

szerintem meg a fejlesztő technikusok székei az eladatlan bulldozer procikból vannak összerakva és olyan kemények hogy gátolja a gondolkodásukat :))

/s

(#13631) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Amugy ugy latom par embernek mindegy mit hoz ki az amd , mar szar a kartya, csak meg az indokot kell megtalalni.
Mintha a Tanu-t neznem "elnezest Virag elvtars ez az itelet..."

(#13632) Malibutomi válasza wjbhbdux (#13630) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerintem meg trollkodj mashol ha ertelmes hozzaszolasra nem futja

(#13633) wjbhbdux válasza Malibutomi (#13632) üzenetére


wjbhbdux
veterán

csak találgatom hogy mi mehet a gyárban :))

egyébként hol a fury? biztos mekkjelenik mostanában? nem kellett volna ott lennie a boltokban, ahol már megérkezett a 3xx? vagy lehet hogy 3xx kártyákat nem is gyártanak, csak küldik a karton dobozokat és a boltban belehajtogatják a régieket? ;]

[ Szerkesztve ]

/s

(#13634) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Mondjuk tényleg nem értem ezt a Fury/kompakt heótozást.Nálam az agyonfeszelt 290x-et 1 éve egy a gyáritól jóval gyengébb kompakt hűt.Bármi másba megadom magam a Furyval kapcsolatban(gyenge,sokat zabál,stb...),de a hűtése az ami sanszosan rendben lesz,legalábbis a légtől tuti jobb lesz.
Itt a legtöbb jóstehetség vakon tippelget,miközben köze nem volt az AMD/kompak kettőséhez.
Bezzeg az EVGA 980ti Hybrid az rendben van mi?Olyan hőfokokat tud az a kari,hogy szem nem marad szárazon...pedig csak egy egyszerűbb hybrid hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#13635) Malibutomi válasza Milka 78 (#13634) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Persze az nvidia csak jo lehet. Amit ok csinalnak mindig jo...at kellene keresztelni a topicot Radeon szido topicnak lassan. Mert nem azok jarnak ide akiket erdekel a kartya, hanem akik jo kis kopkodesre vagynak ugy fest.

(#13636) CsonkaImo válasza wjbhbdux (#13633) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ez teljesen felesleges, szánalmas és nagyon gyenge (ha poén akart lenni). Nincs azzal semmi baj, ha valaki az nV-vel szimpatizál és elégedett a termékeivel, de a köpködésnek és trollkodásnak semmi értelme.

Szerk.: egyébként ráférne egy nagyobb takarítás a topicra, azt se bánom ha ez a hsz is törlésre kerül. :R

[ Szerkesztve ]

(#13637) wjbhbdux válasza CsonkaImo (#13636) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Nem szimpatizálok az nv-vel, majdnem annyi ati kártyám volt mint nv, és tárt karokkal várom, hogy visszacsábítsanak valami jó ajánlattal. Attól még az új széria bevezetése körüli szerencsétlenkedésen lehet röhögcsélni.

[ Szerkesztve ]

/s

(#13638) oliba válasza Milka 78 (#13627) üzenetére


oliba
őstag

Én nem úgy látom, hogy bármit is javult volna a paszta és az Intel topik sem így látja. Elnézést, hogy ide írok, de ezt meg lehetne csinálni az AMD GPU-nál is. Régen az Intel mennyi steppinget váltott és milyen jól is profitált belőle. B3 -> G0 Q6600-nál, vagy E6 stepping E6600-nál, de lehetne sorolni még pár szériát. Most megcsinálta a 4770-4790-nél is. Ezt miért ne lehetne megcsinálni a brutálisan elrontott hawaii gpu-nál?

[ Szerkesztve ]

(#13639) Asbee válasza Milka 78 (#13634) üzenetére


Asbee
veterán

Nem igazán volt megkérdőjelezve, hogy kevés lenne rajta a hűtés, a rajta lévő ventivel kapcsolatban mentek a találgatások. Mert bizony szemre az 5000-res fordulatosat kapta. Persze lehet elektronika más lesz, pwm vezérlés stb. A hangja inkább a kérdéses. Nem biztos, hogy halál csendes lesz, főleg, hogy FC blokk. Vastagságra mondjuk úgy tűnik felér egy dual 12-es radival, csak ugye így megint nagyobb fordulat kell mintha duplában megoldják.

(#13640) daveoff válasza Milka 78 (#13634) üzenetére


daveoff
veterán

Egyetértek, a hűtése biztos rendben lesz. De ez felvet pár kérdést. Miért kell rá ilyen erős hűtés? Ha ilyen erős hűtés kell rá a vélhetően magas fogyasztás/hőtermelés miatt, akkor milyen lesz a pro, és normál léghűtéses xt? Tehát a vizes jó lesz, de drága lesz, a kisebb Fiji pedig "elérhető" áron lesz, de lehet közel sem lesz olyan jó(mint pl a 290x ref)....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13641) Malibutomi válasza Asbee (#13639) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem dual a radi, bele van epitve a venti is azert olyan vastag.

(#13640) daveoff
Errol mar volt szo, barmelyik mai leghuteses csucskartyaval meg tudsz etetni 375 wattot, es mukodnek...

[ Szerkesztve ]

(#13642) schwartz válasza Malibutomi (#13635) üzenetére


schwartz
addikt

Hagyni kell a fenebe... Ragyaskepu tinik kovetik vizsla modjara vagy Abu-t vagy az AMD-t, mintha fizetnek oket... :DDD Kit erdekel mirol frocsognek? :)

If he dies, he dies.

(#13643) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Azon gondolkodtam ha 4gb vrammal a kartya 4k alatt semmit sem er, akkor a 295x2 a magonkent 4gb-al hogyhogy elveri a TX-et?

(#13644) ricshard444 válasza Malibutomi (#13643) üzenetére


ricshard444
veterán

Beállításoktól függ és nem olyan kevés természetesen az a 4GB, mint sokan hiszik...

Vannak dolgok...

(#13645) Asbee válasza Malibutomi (#13641) üzenetére


Asbee
veterán

Tudom, hogy belevan de így is simán vastagabb mint egy normál radiátor méret. Ami persze nem baj. Példa:
Corsair H80:

Corsair H50:

Itt látni a radiátort:

[ Szerkesztve ]

(#13646) #16729600 válasza Milka 78 (#13634) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mester egyetértek veled.:) Azért néha ( velem együtt ) forgasd meg egy vasvillával a dugipénzt a sufniban,nehogy megpenészedjen. :D Nem a hűtés meg a teljesítmény itt az igazi gond,meg ilyen misztikus TDP értékek,hanem hogy irreálisan magas az ár.Azért arra befizetek,hogy a vérfanoknak hány darab kártyájuk lesz a valóságban megvéve 300k ért egyik, vagy másik oldalon.Szóval van/lenne itt közös pont és kohéziós erő,mindkét gyártó bek@phatja és máris egyazon platformra kerül mindenki. :D

[ Szerkesztve ]

(#13647) Malibutomi válasza ricshard444 (#13644) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Csak mert a TPU tesztben irtak a jatekok vram igenyet is es meg a Cod:AW-ben ahol a TX megevett majd 8gb-ot kikapott a 295-tol

(#13648) füles_


füles_
őstag

Új képek: http://videocardz.com/56388/xfx-radeon-r9-380-and-r7-360-spotted-in-the-wild

(#13649) Malibutomi válasza Asbee (#13645) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Valoban, igy ossze meg nem hasonlitottam. A simanal vastagabb.

(#13650) #35434496 válasza Milka 78 (#13627) üzenetére


#35434496
törölt tag

"és kicserélték a hővezető pasztát.." Jót nevettem. :C

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.