Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) UnSkilleD válasza Ren Hoek (#14294) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

550 a sima fury lesz, nano kevesebb

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#14302) Ren Hoek válasza Oliverda (#14298) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja tényleg, benéztem. "Kis Fury"-ra azt hittem az lesz a Nano :)

Szerintem akkor a Nano-t a 980 ellen küldik majd Q3-ban. Megfelelő áron, kicsit fölé lőve a 390X-nek, mert akkor meg nem tudják eladni azt.

Letisztázva
650 dollár (Dühös víz)
550 dollár (Dühös levegő)

Fury Nano meg ezek alatt 980/390X felett valahol árban-teljesítményben 2x p/w-vel.

[ Szerkesztve ]

(#14303) UnSkilleD válasza Menthirist (#14295) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

The R9 Nano is about the size of an ASUS DirectCU Mini, is air-cooled, with performance significantly higher than the R9 290X, and half its power draw. - TPU

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#14304) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Fel van adva a matek lecke...

Ha a Hawaii (hivatalosan) 250W kategória Z sebességű, akkor a Fury X (elkotyogták 275W / +10%) +50% sebesség/watt (1.5x) mutatóval milyen sebesség várható?

Z*1,1*1,5 = 1,65*Z ??? :DDD :F

Vagyis 1,65 * 290X sebessége.

És ez a sebesség hol van a 290X-980-980Ti skálán. :P

Ezek mennyivel is gyorsabbak a 290X-nél?

Techpowerup:

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14305) tailor74 válasza #35434496 (#14297) üzenetére


tailor74
őstag

És nem is látod már mindet, végre ide ért egy modi is... :D

Amúgy volt egy kis fury-x, fury, fury nano, meg quantum bemutató, és vissza tért a topic a nevének megfelelő kerékvágásba. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#14306) Laja333 válasza UnSkilleD (#14303) üzenetére


Laja333
őstag

Lesz egy Nano-m :C

(#14307) Menthirist


Menthirist
veterán

Szóval

A Fiji-k jók lettek, de tesztekben majd kiderül pontosan mire is képes a Nano mondjuk a 290X ellen (én a sima Fury alá tenném a tempóját, amivel lehet 290X felett vagy alatt, meg ugye kérdés még hogy mennyi ram marad rajta, elvégre jelentősen vágott Fijiről van szó), 550-ért a kis Fury nem tűnik rossznak (kérdés hova kerül a 980-hoz képest), a nagy Fiji pedig ha 650-ért tudja hozni az alap 980 Ti teljesítményét, akkor ekkora headroommal lehet hogy a húzott 980 Ti-t is tartja/előzi. És ez sem rossz.

De a konkrét tesztekig minden csak találgatás még így is. Egy dolog nem találgatás már, az pedig az ár, ami igen jónak tűnik. De meglátjuk milyen teljesítmény társul az árcédula mellé. Elvileg igen jó :)

UnSkilleD: hol írják ezt a szignifikánsan erősebb mint a 290/390X-et?

NetTom: látod, visszasírjuk a 80%-al erősebb mint a 7950-es chartokat :C :C

UnSkilleD: ha ez igaz, és pontosan ugyanolyan is a tempója, már akkor nagy lépés lehet (árat és ramot meglátjuk). Én 290X alá gondolnám, de ha azt írják erősebb... Bár én inkább azt olvastam, hogy fele akkora mint a 290X és fele annyit fogyaszt. Ez pedig a 290X szintjére teszi a teljesítményét. És akkor valahol 2816 mag körülü lehet a nano (akkor ugyanakkora a tempója mint a 290X-nek), 3584 körül a fury és 4096 a nagy.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14308) UnSkilleD válasza Menthirist (#14307) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

tpu

sztem csak kicsit lesz jobb (kis túlzást érzek a cikkben), de ha már egálban van fele fogyival akkor nagyon fasza lett, ennél több nem is kell

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#14309) FollowTheORI válasza FollowTheORI (#14304) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha jól számoltam vissza akkor 4K gamingen techpowerup eredmények alapján (ez most legideálisabb szitu elméletben, alatta jobbak a GTX-ek, meg feltételezzük ugye a Fury skálázódása 4K-n is ez a +65%):

100 FPS 290X
110 FPS GTX 980
140 FPS GTX 980Ti
164 FPS GTX 980Ti OC (Giga G1)
165 FPS Fury X

Nyilván ennél rosszabb lesz szerintem a szitu a valóságban. De jó helyre van árazva ezért is a Fury X.

Nah mára ennyi elég volt... kitalálgattam magam. :DDD :))

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14310) Ren Hoek válasza Menthirist (#14307) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Kb akkor a Nano kijön Q3 szeptember-október környékén, amikor már felgyűlnek a Fury selejtek. HBM miatt javulhatott a p/w, meg még reszeltek gondolom valamit. Csak addig még simán csökkenthet árat az nV... főleg a 980-at 120K körülre.

Mondjuk azért van egyfajta kettős érzésem a HBM1-el kapcsolatban. Fix 4 GB mindegyiken, de a rebrandokon meg szórják a 8GB-ot és promózzák, hogy KELL a nagyobb felbontásokhoz. Aztán áttérünk a Fury-ra és egyből 4 GB 4K gaming ikszperiensz :B

[ Szerkesztve ]

(#14311) UnSkilleD válasza Ren Hoek (#14310) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

Raja arch és board power reszelést említett, hbm mellett sztem teljesen hihető

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#14312) Ren Hoek válasza UnSkilleD (#14311) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A bemutatón ott fogdosta meg forgatta az arc a Nanot, Meg Liza a Rókatündér is tartotta kézben.

Át kéne nézni a videót és elkapni egy kockát ahol látjuk hány pines a power csatija :D

(#14313) zoli7903


zoli7903
csendes tag

(#14314) gbors


gbors
nagyúr

Nohát, a botrány bénán induló show végére egész felpörögtek a dolgok :K Nagyon aggresszív lett a Fury árazás, úgy tűnik, tényleg fontos visszaszerezni a market share-t. Várjunk a tesztekre, de első blikkre mindkét Fury kártya jó alternatívának tűnik. A Nano meg külön érdekes.

Perf becslések az eddigi adatok alapján:
- 64 ROP: 290X + 43%
- 96 ROP: 290X + 51%
- 128 ROP: 290X + 60%

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#14315) Menthirist válasza Ren Hoek (#14310) üzenetére


Menthirist
veterán

természetesen elsősorban a hbm miatt esett ennyit a fogyasztás (a magokon optimalizáltak valamennyit, de messze nem ennyit). A 980-at azért még nem várnám 120-ra, mert akkor a 970-et kellene csökkenteni vagy 60-ra, pedig nem olyan régi az még :) (hogy is volt az a zsák chips? :D)

Szerintem most a sima 300-asok marketingjére nem szabad figyelni, azzal csak magyarázkodnak. A 4 giga szerintem elég jó lesz (mondjuk nekem konkrétan biztos elég jó lesz, mert nem 4k-ban meg 5k-ban akarok játszani, hanem riften vagy vive-on, ahol csak 2160x1200 a felbontás, de azt pödörni kell erősen :D)

Szóval szerintem a nano egy 290X lesz (2816 mag) de fiji alapon, hbm-mel. Remélem csak a magokon vágnak, a ramokon nem. Mert fontos hogy a selejteket is felhasználjuk, pláne ilyen új technológiánál, de nem kellene belefutni egy 970-es megoldásba. vagy még rosszabba. Bár elképzelhetőnek tartok egy 768 bites 3 gigás Fiji Nano-t is. Azt sem kell lehúzni, elvégre 50%-al még így is nő a memósávszél, mégha egy giga ram el is megy levesbe.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14316) Black_Sheep válasza wjbhbdux (#14230) üzenetére


Black_Sheep
tag

Valóban? Akkor nézzük meg azt, - feltéve, ha a teszteken is bizonyítást nyer a Fury erőfölénye - hogy miképpen alakulnak a 970-980-980ti árak a közeljövőben. Ezekkel a kártyákkal tarolhat az AMD, ami jó hatással lesz az árakra. Még az elvakult zöldek is nyernek a Fury sikerén - szintén feltételezve azt, hogy türelmesen kivárták az új Radeonok megjelenését, és nem vásároltak be drágán a 980/980ti-ből.

Persze az elvakultak meg fogják találni az okot, ami miatt továbbra is lehet szidni az AMD kártyáit, de tény marad: erős kártyák jönnek jó áron. :)

(#14317) UnSkilleD válasza Menthirist (#14315) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

memória alrendszer szerintem is érintetlen marad, csak a magokkal fognak játszani

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#14318) gainwardgs válasza zoli7903 (#14313) üzenetére


gainwardgs
addikt

És milyen AMD proci hajtsa ki ebben a két darab fury gpu-t??

(#14319) UnSkilleD válasza gainwardgs (#14318) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

gondolom valami fx lesz benne

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#14320) CsonkaImo válasza gainwardgs (#14318) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Egy Z betűt mutattak csak.

(#14321) Menthirist válasza gainwardgs (#14318) üzenetére


Menthirist
veterán

Dx12 / Vulkan mellett kevésbé lényeges kérdés.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14322) Crytek


Crytek
veterán

Az nv vagy nem fél mert nem kell, vagy csak kivárja a teszt napot és hop egy -50$ is 980/980Ti áreső jön.

Next PC Upgrade: 2022

(#14323) Laja333 válasza Black_Sheep (#14316) üzenetére


Laja333
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#14324) mackosajt válasza Menthirist (#14315) üzenetére


mackosajt
addikt

Szerintem elhangzott, hogy HBM lesz a Nano, de te is írod.
Akkor miért lenne 768 bites a memória és 3 giga?

Lehet csak én akartam hallani, de mintha a 4 giga erre is elhangzott volna. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14325) Ren Hoek válasza Menthirist (#14315) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jah hát ez egy HBM teszt kártya. HBM2-vel és 14 nanon fog teljesen odacsapni. Sajnálom a dual interposer rumor nem jött be 8 GB HBM1-re..., akkor Nvidia lenne az Alderaan, amit darabokra robbant az Darth Lisa Halálcsillaga :)

980/970 téma pedig, szerintem a 980 eléggé túl van árazva 970-hez. Nem annyival gyorsabb amennyibe kerül. +10% nem ér meg majdnem 50 rugót. Nekem legalább is :D Szóval hozzásimulhat. Ha még bejön a Csodaszarvas Catalyst, esetleg DX12-ben gyérek lesznek a Maxwellek, akkor chipsesedhet kicsit... de ehhez sok szarnak kell belekerülnie a palacsintába :)) Azért a Maxwellt sem szabad leírni. (Egyelőre még ~80% nV uralom van, tehát nem hiszem, hogy hirtelen jönni fognak olyan játékok, amiken csúnyán elhasalnak a Maxwellek)

[ Szerkesztve ]

(#14326) Black_Sheep válasza Ren Hoek (#14325) üzenetére


Black_Sheep
tag

Nemcsak a Maxwell, minden régebbi kártya jelentősen veszíthet az értékéből a közelgő architektúra váltás miatt. Ettől függetlenül tökéletes mindkét színű high-end kártya a legelterjedtebb full HD felbontásra.

(#14327) #35434496


#35434496
törölt tag

Mikor jöhetnek leghamarabb a hivatalos tesztek? Guru3d, Tehpowerup, stb...?

(#14328) FollowTheORI válasza #35434496 (#14327) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerinted honnan tudnánk mi? :D

Amugy júni 24 (vagy akörül kb).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14329) Ren Hoek válasza Black_Sheep (#14326) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ebben azért van valami. Ezért sem tudnám most ajánlani senkinek sem a 3XX-eket. Megveszed 160K-ért 8 GB-al, és ha bejönnek a kis étvágyú Nano-k, meg később a Fury-k HBM2-vel 14 nm-en, Pascal 16-on... akkor 1 év múlva nem hogy zacskó chipset nem fog érni, hanem max egy csomag Coop-os Pufit... vagy ARO nápolyit.

(#14331) mlinus: Én is így voltam :) Szerencsére az én ligámban nem jön semmi új...ígyhát gamelek és csak popkornnal nézem a show-t csúcskategóriában. )

[ Szerkesztve ]

(#14330) #35434496 válasza FollowTheORI (#14328) üzenetére


#35434496
törölt tag

Gondoltam hátha elhintettek valahol valamit. :D Kiváncsian várom, hogy gyorsabb tud e lenni mint pl: a giga g1 980 ti

(#14331) mlinus


mlinus
őstag

bazze, utálom az amd-t., lehetett volna szar a fury és akkor legalább már hétfőn lehetett volna új vgam :U :D
most meg kénytelen vagyok megvárni az első teszteket, fury x vs 980ti, nagy csata lesz úgy érzem.

(#14332) zoli7903 válasza gainwardgs (#14318) üzenetére


zoli7903
csendes tag

A videóban 1:08-nál látszik a proci. Nem valamilyen Intel??

(#14333) Menthirist válasza mackosajt (#14324) üzenetére


Menthirist
veterán

jogos, elnéztem, hirtelen 1024 bitre gondoltam összesen, így viszont 3 giga ram esetén (ha azt a selejtet is ki akarják adni ahol az interposer egyik ram-ága vagy maga a ram selejtes) 3072 bites lenne. De lehet hogy eleve csak akkor szerelik össze a gpu-t, ha jó az interposer és a ram, ebben az esetben mindenképp 4 giga 4096 bites ram lenne, csak max kevesebb gcn maggal a gpu-ban.
Mindenképp feltételezem hogy vágott (tehát selejtes) Fury-kből lesz a Nano, kevesebb magból mint a sima Fury esetén. Tehát lehet hogy a jó magok Fury X-ek lesznek, a kicsit selejtesek Fury-k, a jobban selejtesek pedig Nano-k :D

players111: szvsz 18 és 24 között. Legkésőbb hónap végéig... Kérdés mennyire hamar kapnak kártyát (páran biztos kapnak bolti forgalmazás előtt is)

Én inkább arra lennék kíváncsi, ebből a performance/watt tempóból mennyi a kisebb és egyszerűbb PCB, mennyi a HBM ram, és mennyi az az fps limiteres sleepes fogyasztás. Remélem utóbbi nélkül ennyi a fogyasztás, mert fogja a franc limitálni a kártyát :D legalábbis VR-ban :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14334) gainwardgs válasza #35434496 (#14330) üzenetére


gainwardgs
addikt

Pascal ellen úgyis kevés lesz :D

(#14335) Ren Hoek válasza Menthirist (#14333) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Erről volt szó régebben, mintha Abu mondta volna, mikor kérdeztem ki kell-e dobni az egész lapkát, ha szar az egyik HBM stack... Már nem tudom idézni pontosan, de szerintem az volt a lényeg, hogy csak akkor szerelik össze ha jó. Logikus lenne, mert külön egységekről van szó...

(#14336) schawo Sajnos ezek a tények. 1-2-3 hónapig még amúgy sem lenne érdemes az újakat megvenni, mert túlárazottak. Ha most van szabadidőd gamelni/találsz valami jó árú használtat akkor sok értelme nincs várni.

[ Szerkesztve ]

(#14336) schawo


schawo
titán

A mai marketingduma fordítása az én nyelvemre:
Ha 180 pénz felett keresel kártyát, akkor várd meg a teszteket, ha nem, akkor vegyél NV-t. A 380-ra vártam, de kár volt. Csak az időmet pazaroltam a hülye 300-as sorozatra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14337) Prosector válasza zoli7903 (#14332) üzenetére


Prosector
addikt

(#14338) westlake


westlake
félisten

Sajnos mindenről lemaradtam, mert beszélgettem egy kollégámmal. Látom, néhány dolog nem úgy történt, ahogy megjósoltam.
Árakon, modelleken, fogyasztásokon, méreteken kívül volt bármi infó? Értem ezalatt a teljesítményeket.

Play nice!

(#14339) füles_


füles_
őstag

(#14340) Yllgrim válasza füles_ (#14339) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ez ha igy stockban ahogy kijon akkor szenne huzva csunyan el lehet lepni meg egy kis szoftveres tuning (driver) es helyben is vagyunk :) :C Jojjenek az eredmenyek sok - sok helyrol hogy tenyleg hiteles legyen!

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#14341) k4rL^ válasza westlake (#14338) üzenetére


k4rL^
senior tag

Kimondott teljesitmény nem volt, várni kell a tesztekre.

[ Szerkesztve ]

(#14342) Menthirist válasza Yllgrim (#14340) üzenetére


Menthirist
veterán

ez pont nem hiteles a szememben :) hivatalos forrásból származó teszteket a népnek, addig csak azt a grafikont hiszem el, amit én rajzoltam (és ma már rajzoltam egyet munkában :D :D)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14343) Black_Sheep válasza Ren Hoek (#14329) üzenetére


Black_Sheep
tag

Az a szép ebben a hobbiban, hogy soha sem érdemes vásárolni, mert a következő generáció nagy ugrás lesz... Kijön az új, megvárod a versenytárs termékét, majd vársz, hogy csökkenjenek az árak. Elindulnak lefelé, de akkor már nem érdemes vásárolni, mert jön a következő sorozat. Ördögi kör. :D

Három lehetőséged van:
1. számolatlanul öntöd bele a pénzt, így mindig a legjobb, legerősebb, legtutibb kártyád van, zsíros kenyeret majszolva hajkurászod az FPS-eket a fűtetlen lakásban
2. veszel egy jó ár/érték arányú kártyát, és lassanként egyre több kompromisszumot kötsz, majd pár év múlva újat veszel
3. vársz... :DDD

Egyébként a jó szórakozáshoz nem a grafika a legfontosabb. A Jagged Alliance 2 a mai napig le tud kötni, pedig 15 + éves játék.

(#14344) füles_


füles_
őstag

A fullos Tongáról nincs valami hír? :U

(#14345) Menthirist válasza Black_Sheep (#14343) üzenetére


Menthirist
veterán

ha köv évben jön a 14nm, az azt jelenti hogy fél-háromnegyed évig biztosan lesz egy jó kártyám, és gyanítom még egy jó fél évig nem fogom szívni a fogam hogy jó, jó ez a Fury X / 980 Ti, de már kevéske :D :D :D

Aki meg 5 évre akar vga-t venni hogy mindennel játszhasson maxolva, az rossz hobbit választott :D

Amúgy a jó szintentartás kulcsa pont időben eladni az előző gen kártyákat, amikor még nem annyira esett le az áruk :)

Én amúgy tegnap Master of Orion 2-őztem 8 magon és egy 290X mellett :D

Plutor: hogy van bátorságod 300 hsz-el ezelőttihez hozzászólni? :D :D :D
Ma pöröghetett a topic :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14346) Plutor válasza nubreed (#14053) üzenetére


Plutor
aktív tag

Engem is az érdekel,hogy az én kártyámhoz képest mit tud majd a 3xx sorozat.
Még 5850-s kártyám van. :D
Nyilván nem azoknak szól a grafikon,akiknek 2xx sorozat van.

(#14347) Milka 78 válasza Menthirist (#14345) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Amúgy a jó szintentartás kulcsa pont időben eladni az előző gen kártyákat, amikor még nem annyira esett le az áruk

Vagy amint megvan az új kártya,egyből elkezdesz sikkasztani a kosztpénzből a következő projektre :DDD

(#14348) Bandi79 válasza Black_Sheep (#14343) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Mennyire igazad van a grafikával kapcsolatban: tegnap Impossible Missionnel (C64) játszottam 1,5 órát és jól szórakoztam :DD

Ettől függetlenül a HD 5850 ezen a nyáron cserére kerül, már csak a 300-as és Fury teszteket várom, meg persze az árak alakulását (mindkét "oldalon")

(#14349) westlake


westlake
félisten

Elmondom itt is és el fogom mondani még sokszor, hogy nekem mi a véleményem két gyártó harcáról. Mindenki nagyon várta a Fiji-t. Valaki azért, mert kedveli az AMD-t, valakai azért, mert utálja az NVIDIA-t. Valaki azért, mert azt szeretné, hogy árverseny legyen a piacon. Az AMD ki is jött az új flagship kártyával és a gyengébb változataival. Ismert az ár, ismertek a specifikációk, részben ismertek a teljesítmények (már ha hihetünk a házon belüli teszteknek). A potenciális vásárlók nagy része a teljesítményt és az árat vizsgálja elsősorban, amikor hardver szerent venni.
Megérkezett a Fury X, adott felépítéssel. Ezek tények, nem vitathatóak. Adott a másik gyártó azonos kategóriájú terméke, amivel össze lesz hasonlítva. Persze mással is össze lesz hasonlítva, de az igazából nem releváns. Nem szeretnék nagyon a jövőbe tekinteni, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy aki összehasonlító tesztet készít, az milyen formában teszi ezt. Sokan nem is gondolják, de nagyon is fontos, hogy egy teszt hogyan is van felépítve. Szépek ezek az előzetes eredmények, de....
Két dolgot össze lehet elfogultan és elfogulatlanul is hasonlítani. Nyilván a gyártók nem elfogulatlan eredményeket közölnek, hanem elfogultakat. Amit mondani szerettem volna, az az, hogy a Fury X-et össze lehet hasonlítani egy referencia 980 Ti-vel, és össze lehet hasonlítani mondjuk egy Gigabyte G1 980 Ti-vel is. Meg össze lehet hasonlítani egy olyan 980 Ti-vel is, amin vízhűtés van. Mindhárom kártya 980 Ti, de gondolom értitek mire célzok.
Most már kivárom a végét és minden felmerülő kérdést komplexen fogok vizsgálni. Mármint én így teszek. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14350) -Solt- válasza westlake (#14349) üzenetére


-Solt-
veterán

Szerintem az egyéni igényeken túl az dönti el a kérdést, hogy X összegért az ember mit kap... tehát az összehasonlítás csak ár/teljesítmény alapján működhet! Ha mondjuk a Fury X annyiba kerül mint a legolcsóbb 980Ti, akkor azzal kell hasonlítani, ha annyiba került mint egy vízhűtéses 980Ti, akkor pedig azzal! :) Az érzelmi száll akkor jön be, ha azért az X-ért kb ugyanazt kapjuk teljesítményben! :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.