Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) Televan74 válasza Abu85 (#14894) üzenetére


Televan74
nagyúr

Igen,sok játékos örülne de akkor nem vennék az új generációkat.Üzlet az egész. :U

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14902) HSM válasza Menthirist (#14899) üzenetére


HSM
félisten

Ami a 7970-et illeti, egészen durva, milyen szépen megállja a helyét a mai napig. :K

(#14903) Ren Hoek válasza Menthirist (#14899) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Most nem tudom hirtelen idézni azt a cikket az ezer közül, de egyszer korábban nem pont arról volt szó, hogy különböző GCN verziókra kellene optimalizálni a játékokat, mert előfordulhat, hogy (példaként) egyel régebbi játék már nem fut olyan jól az új GCN-en, ésatöbbi?. Határozottan emlékszem volt ilyen Abu/Oliverda cikk.

Ha ez még most is igaz, akkor lényegében totál nem igaz az 5-6-7 éves támogatottság. Vagy pl elég csak megnézni a GCN 1.0 DX12 Feature level 11.1/Freesync támogatottságot a 270X/280X/370(!!!) kártyákon. Gondolhatod mennyire voltam ideges, mikor elkezdtem örülni a Freesync-nek és erre pont nálunk nem volt. Nem olyan öreg kártyák ezek... Mi a garancia, hogy nem adnak ki egy legújabb GCN-t, ami pl épp nem fekszik egy régi játéknak?

Ilyen a hardveripar, semmi sem garantált 1-2 éven túl. Nem, hogy 5-6-7 év. Vagy AMD legfontosabb célja a csőd szélén, hogy a user még 5-6-7 évig ellegyen a folyamatosan gyorsuló 290X-el és nehogy megvegyen valami új kártyát :D

[ Szerkesztve ]

(#14904) HSM válasza Ren Hoek (#14903) üzenetére


HSM
félisten

Az említett 370-es csipje egy igen korai fejlesztés, ami a 7870-en debütált Pitcairn néven 2012 elején.
Szerintem is illett volna már a 300-as szériában kicsit felújítani, de ettől függetlenül a mai napig nem rossz kártya.
Azt is érdemes végiggondolni, hogy nyilván nem várható el egy 150 dolláros (értsd igencsak olcsó) kártyától ugyanaz a teljesítmény, extralista, és várható időtállóság, mint egy 300-400, netalántán 1000 dolláros kártyától.

(#14905) TTomax válasza Abu85 (#14897) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tudod mit?Fordítsuk meg a dolgokat,szerinted a 960 tulajok mennyire örülnek,hogy megkapták a Titan sebességét?Szerinted kik vannak többen?A Titan userek vagy a 960tulajok?
Továbbá aki szerinted annak idején Titant vett az most mit tarthat a gépében?Illetve milyen alternatívák vannak/voltak esetleg a piros oldalon?
Egyébként továbbra is nagyon rossz példa a Titan,mert az nV saját maga alávágott a 780/Tivel...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14906) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Szerintetek ez:[link]

vagy inkább egy r9390?

(#14907) kovsol válasza Abu85 (#14897) üzenetére


kovsol
titán

Mivel az AMD három generáció óta ugyan azt az architekturat használja. Nem egy extra dolog, hogy igy kiadják a drivert a régire is. Ami igazából nem is régi, mert a 370 Ben meg ott figyel. (Lol)
de igazából nem is beszélhetünk új generációról a 3xx kártyákkal. Ha akartak volna a gyártók tervezhetnek volna jobb hűtést eddig is. Gyári tuning meg eddig is létező dolog volt.

May the Force be with you!

(#14908) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

(#14909) Menthirist válasza KillerKollar (#14908) üzenetére


Menthirist
veterán

ez még mindig ugyanaz amit "hivatalos" néven 1-2 nap alatt linkelve volt párszor :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14910) #45185024


#45185024
törölt tag

Ugyanez csak bovebben

TOP SECRET

[ Szerkesztve ]

(#14911) #35434496 válasza KillerKollar (#14908) üzenetére


#35434496
törölt tag

Tök jó de kb diavetítés az egèsz. Minek eröltetik a 4k-t amikor 1gpu-val játszhatatlan? 30-40fps-ről beszélünk. :U

(#14912) KillerKollar válasza Menthirist (#14909) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Az elsőt már én is láttam,de az alsó táblázatot most először.Amúgy a cím írja hogy "official" abból gondolom hogy hivatalos.

[ Szerkesztve ]

(#14913) daveoff válasza Abu85 (#14897) üzenetére


daveoff
veterán

Egyébként az a legviccesebb az egészben, hogy azokban a játékokban ahol a Kepler rosszul teljesít, ott a GCN is harmat gyenge......

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#14914) Attix82 válasza #35434496 (#14911) üzenetére


Attix82
őstag

Gondolom, hogy ne legyen sehol se CPU limit. %-san így is kiszámolható a különbség.

(#14915) gbors válasza guftabi96 (#14891) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezek nem elemzések, hanem jóslatok - és mint ilyenek, számos esetben sokkal inkább a jóslatot tevő illető vágyait tükrözik, mint bármilyen kielemzett realitást :) Egy from scratch DX12-re (vagy Vulkanre) designolt játékban biztosan billen a teljesítmény-egyensúly a GCN 1.1/1.2 kártyák javára, mert több fizikai erőforrással rendelkeznek, és jobban felszereltek ahhoz, hogy elmozduljanak egy CPU-sabb működés irányába. A bökkenő annyi, hogy a from scratch DX12/Vulkan játékok nem mostanában kezdenek el majd özönleni.

Hogy miért csinálta az nVidia a Maxwellt egy rebrand helyett? Nézd meg az eladásokat, és máris ott a válasz. És igen, az nVidia sokkal inkább a (termékek megjelenésekor várható) jelenre fejleszt. Ha ez nem szimpatikus, akkor célszerűbb AMD-t venni.

(#14880) Abu85:
Vagy a GTX 680 tulajok látva a HD 7970 teljesítményét nem gondolkodtak el azon, hogy nem-e jobban jártak volna a Radeonnal.

"Hmmm, ha nem adtam volna el 1.5 éve a GTX 680-at, akkor lehet, hogy jobban jártam volna Radeonnal? .... Á, leszarom...." ;]

[ Szerkesztve ]

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#14916) Jack@l válasza #45185024 (#14864) üzenetére


Jack@l
veterán

AMD-s sajtó(pr) grafikon, az ő méréseikkel. Csak tudnám ha ilyenekkel spoilereznek, mért íratnak alá DNA-t 24.-ig a tesztoldalakkal?
Illetve tudom, most csak azok a mérések mehetnek addig, amit ők csináltak és fényezi a kártyát. (ez elég nyuszi hozzáállásnak tűnik)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14917) #85552128


#85552128
törölt tag

AMD withdraw KitGuru Fury X sample over ‘negative content’

Érdekes... Ha valami negatívat írsz az AMD-ről nem kapsz tesztpéldányt :C

[ Szerkesztve ]

(#14918) Abu85 válasza TTomax (#14898) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt nem arról van szó, hogy nem válthat valaki architektúrát. Természetesen, ha nem tervezte időtállóra, vagy valami stratégiaváltás közbejött, akkor váltsák le. De ettől azért elvárható, hogy az előző generációt még ne felejtsék el, főleg akkor, ha például borzalmasan sokat segít annak a generációnak a shader fordító specifikus optimalizálása.

(#14917) Szaby59: A KitGuru az elmúlt hetekben többször is megsértette az NDA-t: [link] , [link] , [link] , [link]
Ennek következményei vannak. Az AMD régebben elmondta, hogy az NDA megsértéséért nem jár majd kártya.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14919) seolwon válasza #85552128 (#14917) üzenetére


seolwon
tag

Akkor örüljünk hogy ez a PH-val nem fordulhat elő, és jönnek majd időben a tesztek. :)

(#14920) Jack@l válasza #85552128 (#14917) üzenetére


Jack@l
veterán

Azt felejtik el, hogy nem csak az első pár nap tesztjei és eladásai számítanak. Kitguru bizonyára szerez egy példányt rövid idő alatt és ha eddig pártatlan lett volna, bizonyára a review most kicsit jobban szőrözős lesz majd.

@Abu85: akkor mért nem azt írták nekik válaszként? (szerintem ez megint csak egy PR fogás, cicaharc a hírverésért)

@Menthirist: egy profi lap megír minden kritikát/gyengeséget, már ha szakmai és nem pr profizmuról beszélünk, pont azért lesz hiteles, mert nem kell benyalnia egyik gyártónak sem

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14921) Menthirist válasza Jack@l (#14920) üzenetére


Menthirist
veterán

"és ha eddig pártatlan lett volna, bizonyára a review most kicsit jobban szőrözős lesz majd."

És ezzel bizonyítanák hogy nem profik, és valahol jogos volt az amd lépése. Pláne ha mások jókat írnak majd, ők meg belemennek a szőrszálhasogatásba. Tudod, ami az egyiknek kritikának tűnik, az a másiknak lefizetett lehúzásnak. Szóval ugyanúgy pártatlannak kell maradniuk, ha meg akarják tartani a hitelességüket.

Jack@l: egyetértek, igen, megír minden kritikát, de nem szabad azért szőrösszívűbbnek lennie, mert kapott egy dádát mert tartották magukat a kritikához. Ha besértődnek rád a mondandód miatt, azzal nem teszel jót, ha te is besértődsz. Szóval számukra ha meg akarják tartani a hitelességük látszatát, ugyanúgy pártatlannak kell maradni ezek után is.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14922) #85552128 válasza Abu85 (#14918) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem azt írták indoklásként...
Nem mellékesen ezt lehozta a Techpowerup, Guru3D szinte az összes többi oldal is akkor ők sem kapnak ?
A végén még egy normális teszt sem lesz :))

(#14921) Menthirist: annyira egyhangú AMD propaganda mint itt a pH-n szinte sehol máshol nincs egyik oldal irányába sem. Akkor az itteni teszteket sem tekinteném "hitelesnek"...

[ Szerkesztve ]

(#14923) smkb válasza #85552128 (#14917) üzenetére


smkb
őstag

Ennyire kell a hátszél a Fijinek, hogy szép számok legyenek a tesztekben? Nem lehet túl meggyőző, ha ennyire tartanak a valós teszteredményektől, hogy az AMD-nek nem lefekvő portálok nem kapnak...

(#14924) smkb válasza Abu85 (#14918) üzenetére


smkb
őstag

Az AMD-nek a Kitguru felé adott válaszában szó nincs NDA megsértésről. Egyérteműen azt jelezték nekik, hogy ők az AMD felé pozitív portáloknak küldenek tesztpéldányt, a nekik félretettet is inkább másnak.

[ Szerkesztve ]

(#14925) Menthirist válasza smkb (#14923) üzenetére


Menthirist
veterán

azért ezzel a kijelentéssel óvatosan, mert sok review-ban nem csupa szépet és jót kapott a 300-as sorozat, mégsem jöttek eddig tömegével a cikkek hogy lemondták a kritkus oldalaknak a kártyáit. Egyelőre egy (!) esetről tudunk, és több kritikáról. Nem kell egyből szélsőséges álláspontra ugrani.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14926) #85552128 válasza smkb (#14923) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem tudom, a Kitguru azért elég népszerű oldal hiba volt a megjelenés előtt ilyen hülyeségek miatt negatív hangulatot kelteni (pont az AMD teszi ezzel a lépéssel...)
Szerintem annyira határon van a különbség a Ti és a Fiji között, hogy az adott oldal tesztcsomagjától függően fognak változni az eredmények.
Az eddigi "belső" tesztekből meg nekem úgy tűnik, hogy ha meg véletlenül berakják a Giga vagy más gyártó Custom verzióját akkor el is dől az eredmény...

[ Szerkesztve ]

(#14927) Menthirist válasza #85552128 (#14926) üzenetére


Menthirist
veterán

de ha most mindenkinek letiltják emiatt a lehetőség miatt a tesztpéldányt, ugyanúgy nem jutnak semerre vele. Amúgy nem találtam azt a kritikus hangvételű tesztet (sőt egy 390X reviewt sem) hirtelen.
Egy húzott 980 Ti várhatóan gyorsabb mint az alap Fury X, de ez nem tudom kit lep meg. Tudod, húzottat a húzottal, alapot az alappal. Én 650 dollárért olyan teljesítményt várok, amit a túloldalról (mesékben nem hiszek egyik oldalról sem), jelen esetben nagyon gyors kártyát húzhatósággal.

szerk: amúgy azt nem értem, mi lenne ennek az értelme, mikor a partnerek úgyis küldenek majd nekik egyet. Valaki elég nagyot hibázhatott az amd-nél ezzel a lépéssel.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14928) keIdor válasza #85552128 (#14926) üzenetére


keIdor
titán

Az, hogy ugyanúgy $650-ért adják, mint a 980Ti-t az mindent elmond, a fenti tesztek igazak. Ha sokkal gyorsabb lenne, ilyen +20-30%-ra gondolok, akkor többért is adnák. Nem véletlen lett ugyanannyira beárazva, mint a Ti, egyformán mennek.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14929) mcwolf79 válasza #85552128 (#14922) üzenetére


mcwolf79
veterán

Én ilyen szempontból már rég nem tartom hitelesnek az itteni VGA (és CPU) teszteket.

Lehet akármilyen egy VGA, az AMD VGA-knál biztos ki van emelve, hogy ezért meg azért jobbak,ez meg az az előnye és fényesre van nyalva az AMD pénisze.
Abu-t komoly szakembernek tartom ,de ez az AMD seggnyalása gyomorforgató.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#14930) #85552128 válasza Menthirist (#14927) üzenetére


#85552128
törölt tag

"Tudod, húzottat a húzottal, alapot az alappal."

Mint az OC-zott 290X 390X és társai tesztek a ref 960/970/980 ellen... :))
Attól függ, mennyi GPU OC marad még a Fiji-ben, a vízhűtő miatt az OC nem akadály, sőt elvárható a komolyabb hűtés miatt... A Custom 980 Ti meg kb. 15%-al gyorsabb és még van benne tartalék...

[ Szerkesztve ]

(#14931) Jack@l válasza #85552128 (#14930) üzenetére


Jack@l
veterán

Emiatt nem kell aggódni, 28nm-en az amd már nem tud csodát művelni.
Gyanítom a fullhd-s mérések is alatta lesznek a stock 980ti-nek.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14932) Menthirist válasza #85552128 (#14930) üzenetére


Menthirist
veterán

A 390X esete azért nem jó ide, mert nincs stock 390X. Ugyanakkor kimelten kezeltük itt eddig is azokat a teszteket, ahol nem ref 980-nal tesztelték (pl matrix platinum). Igen, a 390X esetében a custom hűtésű, hasonló árban lévő kártyákkal kell hasonlítani, de eleve a 390X-ek között is van annyi variancia (msi, sapphire, asus, stb között) mint amennyi a különböző 980-ak között is van.

a fury x esetén viszont van stock. most az hogy az víz, az ugyanúgy választott, mint a titan z vs 295X2 esetében. Szóval továbbra is tartom, stock vs stock, partner vs partner

Jack@l: "Gyanítom a fullhd-s mérések is alatta lesznek a stock 980ti-nek."
ahogy általában lenni szokott az amd-knél. De bocs hogy nem tartom relevánsnak a fullhd teljesítményét egy negyedmilliós kártyának egyik oldalról sem, ameddig azon vetéklednek hogy 140 vagy 160 fps valami :)

Malibutomi: +1, valóban volt bőségesen teszteset fordított esetben is, amikor a hiper-szuper 980 Strix G1 Mega kártyákat vetették össze a stock 290X-ekkel, hogy némmá, a 290X hangos és meleg.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14933) Malibutomi válasza #85552128 (#14930) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Meg az osszes OC 970-980-980Ti a ref 290X ellen igen...minden teszt igy mukodik sajna. Szep elmelet a ref-ref es OC-OC osszevetes, de a tesztoldalakon eleg ritka sajnos.

Jobb lenne ha tenyleg hasonlokat vetnenek ossze, tisztabb lenne a kep.

(#14934) TESCO-Zsömle válasza Jack@l (#14920) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

+ (#14922) Szaby59: Te mit mondanál? "Bocsi srácok, megszegtük a szerződést, ezért nem kapunk tesztkártyát", vagy inkább ezt a szemetet?

Ha megnézed, sehol sem idézik az AMD levelét. Ha az lenne benne, amit írnak, akkor simán kirakhatták volna 1:1-be az értesítőt.

Az "AMD-vel szembeni negatív hozáállás" meg simán takarhatja a szerződésszegést is.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14935) #85552128 válasza Malibutomi (#14933) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az első tesztekről beszélnünk nem az adott custom kártya tesztjéről.
A 390X-nél egy oc-zott, jobb hűtésű kártyát vetnek össze a reffel mert nincs ref, teljesen elvárható, hogy más kártyákat is berakjanak mellé...
Mindenesetre remélem, hogy lesz olyan teszt amiben egy custom Ti és egy Fiji OC-t vetnek össze, mert vásárlói szempontból nagyon nem mindegy a kettő főleg mert a Fiji "ref" már a maximum amit a kártya tudhat.

(#14934) TESCO-Zsömle: A hozzászólás másik részét is olvasd el: ilyen alapon akkor senki nem kapna kártyát, sőt ha a memória kímélő csodadriver igaz, akkor szerintem a ph-nak sem járna :))

[ Szerkesztve ]

(#14936) velizare válasza smkb (#14924) üzenetére


velizare
nagyúr

én nem igazán találtam olyan cikket a kitguru oldalán, amire rá lehetne húzni ezt az indokot.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#14937) Jack@l válasza Menthirist (#14932) üzenetére


Jack@l
veterán

Nyilván nem a mostani konzolszökevény battlefield és társai miatt veszik ezeket, meg 1 év múlva már lehet fullhd-ban se lesz meg a 60 frame...
QHD és feletti monitorok egyelőre még nem annyira ocsók, hogy tömegtermék legyen. (még egy 980ti tulajnak se)

UI:
Nem is mondtam egyszer se hogy oc-zottat kell nem oc-val mérni. Viszont egy maxoc-max oc összehasonlítás elég sok hozzáértőnek adna jó támpontot vételnél.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#14938) Menthirist válasza Jack@l (#14937) üzenetére


Menthirist
veterán

de ugye tudjuk hogy VSR/DSR is a világon (amit mondjuk én az esetek egy részében nem szeretek, mert ha nem skálázódik a nagyobb felbontáshoz a UI akkor szarabb az eredmény)

továbbra is tartom, hogy szívesebben látnék stockot stockal és partneri kártyát partnerivel. Viszont még ez esetben sem mindegy hogy mit mutatnak (egy amp-os zotac 970 jóval durvább mint a többi), mindegyik partneri kártyával viszont nem lehet összehasonlítani (8x 980, 8x 980 Ti, 6x 780Ti, stb...), . Marad akkor az, hogy vagy msi-t az msi-vel és így tovább, vagy a legjobb, legdrágább, legjobban oc-zott ellenfélhez mérjük, annak meg megint nincs sok értelme.

Vagy esetleg nem egzaktul adják meg az ellenfél teljesítményét, hanem sávosan, viszont driver változások miatt ilyenkor újra kellene tesztelgetni őket hogy releváns maradjon az eredmény...

marad az, hogy ha nem akarnak 10x annyi melót, választani kell azok közül a kártyák közül, ami kartávolságban van, és benchelni azzal. Elvégre a tesztelt kártyák jó részét vissza kell utána adni, az adatok pedig csak egy ideig relevánsak, pláne nv alatt, amikor szeretnek driverenként eltérő tempót kihozni.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14939) #35434496 válasza Menthirist (#14927) üzenetére


#35434496
törölt tag

" Tudod húzottat a húzottal alapot az alappal" Jelen esetben vízhűtès vs mókuskerék. :C

(#14940) #35434496 válasza Menthirist (#14932) üzenetére


#35434496
törölt tag

Mert a 4k-s teszteknek sok èrtelme van igaz? 35-40fps diavetítés. :D

(#14941) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Na tessek egy jo teszt: 390 Nitro, 290X DCU II, XFX 290, MSI Gaming 970 [link]

Sajna csak par jatekkal van teszt. Itt a 390 elveri a custom 290X-et, meg a 970-et is.

[ Szerkesztve ]

(#14942) Titanone


Titanone
tag

Nekem az a véleményem az egészről. Egyenlőre Fury várós vagyok és lehet veszek is. Miért, mert 2012.08.06 óta van egy 7850-em. Meg vagyok elégedve vele teljesen. Azokat a szerintem driver gondokat leszámítva, amik telepítés alatt előjönnek (lefagy a gép :D ). De ezen kívül semmi probléma. Idén még simán eljátszogattam Dying Light stb. És itt a userek tesztjét olvasva Witcher 3 , GTA V is elég jól muzsikál rajta.
Én az AMD-t (ATI) mindig is ,azért szerettem ,mert érezhetően gondol a jövőre. De aztán lehet nincs igazam.
Teszt lenne már róla végre, az jó lenne!

(#14943) stratova válasza mcwolf79 (#14929) üzenetére


stratova
veterán

Azért nem kellene keverni a teszt, hír és vélemény rovatot, másrészt nem csak Abu ír VGA tesztet.

(#14944) Menthirist válasza #35434496 (#14939) üzenetére


Menthirist
veterán

nem, hanem stock vs stock. Nem ugyanaz. Ha lesz nem stock fury x, akkor azt is össze lehet vetni nem stock 980 ti-vel.

vagy ár szerint nézzük, de szigorúan. Tehát 650-es Fury X-et 650-be kerülő vizes 980 Ti-vel. Ha nem tartanánk be az azonos árat ugyanis, akkor jöhetne a 120 ezres 4 gigás 290X tri-x összehasonlítása az halálra húzott G1-ekkel.

az pedig hogy neked minden diavetítés 60 vagy 120 fps alatt, a te dolgod. Én azért nem nevezem a 30-at diavetítésnek, annak ellenére hogy én is 60 felett szeretek játszani.

Tomi: én speciel még csak a LoL-t próbáltam 3200x1800-on, de ott nem skálázódott, és olvashatatlan is lett a szöveg.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14945) Malibutomi válasza Menthirist (#14938) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ja jut eszembe, a GTA5-ben skalazodik az UI is :DD
45 koruli FPS-t meg kitol a kis 7950 1440p Very High-High beallitasokkal

(#14946) Turbolada II válasza Titanone (#14942) üzenetére


Turbolada II
őstag

Éppen ezért szeretem én is a Radeonokat. Amíg léteznek addig lesz árverseny és nem történik meg az ami a cpu fronton.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#14947) shteer válasza Abu85 (#14918) üzenetére


shteer
titán

TPU is, ezert nincs meg kint náluk teszt?

..szerintem jónak tűnik

(#14948) gbors válasza Menthirist (#14925) üzenetére


gbors
nagyúr

Persze, hogy nem, ugyanis a 300-as szériából senki nem kap tesztkártyát az AMD-től - nincs mit lemondani :)

Amúgy a KitGurus sztori szerintem is vihar a biliben. nVidia is csinált már ilyet, akkor is volt egy kis hőzöngés, aztán gyorsan feledésbe is merült.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#14949) Asbee válasza Malibutomi (#14941) üzenetére


Asbee
veterán

Ugyanúgy ref órajeles minden kivéve a 390.

[ Szerkesztve ]

(#14950) Malibutomi válasza Asbee (#14949) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Rakerestem direkt, az MSI Gaming a TPU szerint atlagosan 1280MHz boosttal mukodik. Az szerintem nem rossz. [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.