Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) tailor74 válasza Bugfix1984 (#13743) üzenetére


tailor74
őstag

Köszi az infót, végre kezd valami kézzel fogható is kialakulni...

A 70k-s 380, és a 116k-s 390 közt elég nagy a rés, gondolom oda érkezik majd egyszer csak a 380X...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#13752) füles_ válasza gbors (#13748) üzenetére


füles_
őstag

Szerintem oda majd jön egy 380x :N

(#13753) daveoff válasza Bugfix1984 (#13743) üzenetére


daveoff
veterán

Akkor itthon 150k felett fog kezdeni a 290X....bocsánat, 390X. ;] Szerintem eddig is ennyire számítottunk. Elég durva a kontraszt....380 2GB vs 390 8GB

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13754) nubreed válasza gbors (#13748) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem is.
A 380/390/390x között vacilálok, Furyra most nincs keret. A 380 így nagyon olcsónak tűnik, kíváncsi leszek mit fog tudni. Lehet, hogy nagy csalódás lesz. De hát mint minden itt, ez is csak találgatás. Jöjjenek mát azok a tesztek.

Szerk: Ja igen, elsiklott a szemem afelett, hogy a 380 2 GB, csak. Az nagyon kevés már. Szerintem is kéne hogy jöjjön egy 380x 4 giga rammal a 390 és 380 közé.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13755) Bugfix1984 válasza tailor74 (#13751) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

igen,meg a 370-ből is van már úton 4GB-os

(#13756) schawo válasza Bugfix1984 (#13743) üzenetére


schawo
titán

Pont az ésszerű 4GB-os kártyák sehol. Remélem valamit faragtak a 380-on a 285-höz képest, mert ha az említett 5% plusszal a 2 gigás 380 a 4 gigás 960 árában lesz, akkor számomra ez a kérdés el is dőlt. Azért én nagyobb árvágásra számítottam :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13757) guftabi96 válasza wjbhbdux (#13728) üzenetére


guftabi96
addikt

Olvasom a topikot, és nagyon unalmas, amit itt csinálsz, Szabyval együtt... De ez titeket minősít.. Ha meg bajba kerül az AMD és elszabadulnak az árak, akkor ti fogtok sírni, hogy drágák a kártyák. Miért nem lehet kibírni, hogy ne trollkodjatok itt? Nyugodtabban alszotok vagy miért jó ez? Ha ez örömet okoz nektek, akkor ott nagyon nagy baj van :K Ez egy fórum, nem egy gyakorikérdések szintű sárdobálás....

#KeepFightingMichael

(#13758) schwartz válasza #85552128 (#13746) üzenetére


schwartz
addikt

Elolvastam megyegyszer. Azert erzed a kulonbseget a kozott, hogy megjelenes elott ket het vagy tavlatban egy ev? Eddig ugy volt 3D stacked HBM2-vel jon de a render kepeken (vagy fotokon) 2.5D stacked HBM-nek latszik amivel semmi tapasztalatuk az interposer teren. Akkor higgyem el, hogy kesz a mukodokepes termek?

If he dies, he dies.

(#13759) #85552128 válasza guftabi96 (#13757) üzenetére


#85552128
törölt tag

Mit csinálunk ? Talán nem 2-3 éves kártyák jönnek túlárazva ? Mi azon a trollkodás, hogy leírta januári driver van a CD-n, egy sima kijelentés volt, az már más dolog, hogy nektek erről mi jutott épp eszetekbe...
Kicsit gondolkodjatok már...

"Ha meg bajba kerül az AMD és elszabadulnak az árak"

Nem először hallom már ezt, kicsit ironikus amikor egyrészt MÁR RÉGÓTA bajban van az AMD, másrészt ők azok akik épp horror áron akarják eladni az "új" termékeiket...

(#13758) schwartz: Miért ne lehetne ?

"2.5D stacked HBM-nek latszik amivel semmi tapasztalatuk az interposer teren. "

Milyen tapasztalat kellene ? :) Vagy idézitek szokás szerint Abu hszeiben elhangzottakat, kicsit nem ártana önállóan is gondolkodni, az nV már rég letudta a Maxwellt jóval több erőforrása jut az új szériára mint az AMD-nek.

[ Szerkesztve ]

(#13760) -Solt- válasza #85552128 (#13759) üzenetére


-Solt-
veterán

Neked sem ártana, mert amit itt műveltek páran, az már sok(k) egy kicsit... ha tényleg nem veszed észre, hogy hol a gond, akkor az már régen rossz.

www.smart-bus.hu

(#13761) guftabi96 válasza #85552128 (#13759) üzenetére


guftabi96
addikt

1. menjetek el innen. 2. Másrészt ezt te sem gondolod komolyan, hogy ezt meg ezt CSAK úgy leírtátok stb... :)

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#13762) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Gyerekek 1 nap van hátra, koncentráljuk a Topicra és osszuk a meglévő infót, majd a tesztek beszélnek, az meg, hogy valamit kiadnak még egyszer emelt órajellel,de jó árpozícióba az nekem nem gond, én most is vennék újonnan cápa BMW-t, ha jó ára lenne !!! :C :Y

(#13763) Jack@l válasza -Solt- (#13760) üzenetére


Jack@l
veterán

Szerintem az a gondjuk hogy van eszük és nem lusták használni. Ez valakinek szúrja a szemét és nyávog, vagy béget.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13764) nubreed


nubreed
veterán

Meg mintha az nVidia ezt még sosem játszotta volna el, hogy ki ad új néven rebrandelve, ráncfelvarrva egy x éves chipet újra... ugye?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13765) kovsol


kovsol
titán

Nézzük a jó oldalát is a dolognak. Csak egy új topicot kell nyitni.
Kedvencem: AMD Radeon™ HD 7850 / 7870 / 7870 LE (XT) / R7 265 / R9 270 / R9 270X / R7 370

Egyébként nem értem ki vesz majd mondjuk 370-t mikor három éve árulják azt a kártyát már, és kb két éve megkapni már ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13766) TTomax


TTomax
nagyúr

Továbbra sem értem minek a 290... ööö 390X-re 8GB VRAM.

(#13765) kovsol

Ott a pont...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#13767) -Solt- válasza Jack@l (#13763) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem lep meg, hogy te sem érted mi a gond azzal amit többek közt te is művelsz. Tudod nekem valamiért eszembe nem jutna az NV találgatósban ezt művelni, de biztos bennem van a hiba. Viszont, ha már itt tartunk, egy jó pszichológust tudok ajánlani... biztos kapnátok csoportos kedvezményt.

(#13768) Bugfix1984: ???

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#13768) Bugfix1984 válasza -Solt- (#13760) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Bezzeg amikor a Borsodinak új címkéje van, azt kérdés nélkül nyeled igaz !?

(#13769) kovsol válasza Bugfix1984 (#13768) üzenetére


kovsol
titán

Csak akkor arculat váltásról beszélünk, és nem próbálják eladni a sört új termékként.

May the Force be with you!

(#13770) daveoff válasza nubreed (#13754) üzenetére


daveoff
veterán

Egy 290-el járnál a legjobban.....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13771) nubreed válasza kovsol (#13765) üzenetére


nubreed
veterán

Ez is egy jó szempont. :)

Egyébként pedig az fog ilyet venni aki most akar feljebb váltani 5850/70 6850/6870 környékéről de nem akar túl mélyen a zsebébe nyúlni és továbbra is megfelel neki ez a kategória vagy pedig az aki tök tájékozatlan és csak az újdonság ereje hajtja, anélkül, hogy utána nézne a dolgoknak.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13772) Jack@l válasza -Solt- (#13767) üzenetére


Jack@l
veterán

Mivelm még mindig semmi konkrétat nem mondtál, hogy mi a gond a logikusan észérveket felsorakoztató emberekkel, ezért valóban nem értem mért pont nekem ajánlassz pszihológust.
Valami vudu varázslatnak hiszed, hogy netán bejön a "jóslatunk"? Vagy ettől nem fog az amd egy rakat gagyit rásózni drágábban az első hónapban a hívőkre? (tönkremegy és elszabadulnak az árak? :) )
Akkor itt egy újabb jóslat: még pár százalékot fog lejjebb menni a dgpu részesedésük q3-ban.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13773) Bugfix1984 válasza kovsol (#13769) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Lemaradt a smile a végéről, amúgy én nem gondolnám,hogy ezt újként akarja eladni ! Hol láttál ilyen kommunikációt?

(#13774) schwartz válasza Jack@l (#13763) üzenetére


schwartz
addikt

Te kinek vagy a masodregje? 4300-napos reg de par eve meg sehol nem lattalak aktivan. Viszont az utobbi idoben vereb modjara koveted Abu-t vagy az AMD-t, fikazva mindent mintha fizetnenek erte.

If he dies, he dies.

(#13775) nubreed válasza daveoff (#13770) üzenetére


nubreed
veterán

Ha a 390x nagyon meggyőző lesz akkor inkább mélyebben a zsebembe nyúlok és akkor megveszem azt. Furyig a kiszivárgott árak miatt már nem megyek el.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13776) TTomax válasza nubreed (#13775) üzenetére


TTomax
nagyúr

Volt az aprón jó néhány 290X Vapor-X,egészen jó áron mentek. ;)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#13777) nubreed válasza TTomax (#13776) üzenetére


nubreed
veterán

Ezt értem, csak ha nem nagyon muszáj, nem szeretek használtat venni semmiből. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13778) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

E! Végigszenvedtem 200 hsz-t Bugfix hasznos kommentjéért :D Szerintem is le kéne higgadni. 970 mellett döntöttem, de ettől függetlenül nem jönnék ide savazni, meg veszekedni. Minek? :)

A Fury-kra kell koncentrálni, az lehet igazán érdekes. A 3xx-ekről már régen tudtuk, hogy ezek lesznek... csak valaki kitalálta ezt az enhanced dolgot anno...

Szerintem inkabb pukkantsunk egy sört ebben a nagy melegben, és várjuk A Dühöt holnap.

(#13779) Jack@l válasza schwartz (#13774) üzenetére


Jack@l
veterán

Nyomozd ki kinek lehetek a másodregje. Jó régen eltervezhette, hogy most márpedig "trollkodni" fog. (még mikor az itteni cikkírók és modik nagy része nem is regisztrált, ő már akkor tudta hogy márpedig lesz egy szent vezető, akivel meg kell majd küzdenie, de cselhez kell majd folyamodnia :D)
Nem érzed-e kicsit viccesnek/arcpirítónak a feltételezést?

@-Solt- : de még mindig nem mondtál semmit, csak hogy érezzem, de mit???

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13780) -Solt- válasza Jack@l (#13772) üzenetére


-Solt-
veterán

Szerintem egy egészséges lelkületű ember érzi, hogy hol a gond... ha külön mondani kell, hogy az elmúlt pár nap termésében hol a probléma, az már régen rossz, és bizony az igencsak pszichológusért kiállt. (Annyit segítek, hogy a kritikával nincsen gond, van itt olyan, aki értelmes emberhez méltóan tudja előadni a kritikai észrevételeit.)

Ez a hozzászólásod is jól példázza egyébként, hogy mi az, amire itt semmi szükség nincs... az ilyen szintű hozzászólásokra ott az AMD vs NV topik, bár az sem egészen erre született. A lényeg, hogy itt lenne az ideje az ilyen jellegű hozzászólásokkal visszafáradni oda, ahol eddig voltál.

(#13782) Szaby59: Pont azért szólítottal téged meg először, mert feltételeztem, hogy neked több a sütnivalód! Nem az a baj, hogy nem írtok szépeket, de látom hiába próbálok rámutatni a lényegre. Csináljátok csak, ha nektek így jó...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#13781) Abu85 válasza schwartz (#13758) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem a 3D stacking félreértés. Az ilyen nagy teljesítményű rendszereket nem lehet magára a lapkára rakni. Illetve még nem. Vagy az egész onnan ered, hogy maga a HBM valóban 3D-s tokozás, de ez a memória egy interposeren van, ami már 2.5D. Lehet, hogy valaki összekeverte magának a memóriának a tokozását a rendszer tokozásával.
Működő HBM-es rendszerük még biztos nincs, mert még nem készültek el az NVIDIA interposerei. Ettől a lapka viszont elkészülhetett. Maga a Fiji is kész van egy éve, csak ennél a memóriatechnológiánál ez nem számít, mert nem csak lapkát tervezel, hanem mellé egy specifikus interposert és arra még jön a memória, és ha ez össze is áll, akkor még egy év, amire ez reálisan működni is fog.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13782) #85552128 válasza Jack@l (#13779) üzenetére


#85552128
törölt tag

Múlt héten engem is meggyanúsítottak mert úgy hozta a sors, hogy egyezett a véleményem valakiével :))
Ez van, ha nem írsz szép dolgokat az "új" genről/AMD-ről akkor csak "trollkodsz"...

[ Szerkesztve ]

(#13783) Televan74 válasza TTomax (#13766) üzenetére


Televan74
nagyúr

Dísznek! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13784) TTomax válasza nubreed (#13777) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha van rá rendes garancia,akkor szerintem nem nagyon tudsz vele mellényúlni,és hát azért nem mindegy hogy 100 vagy 150K.Persze csak egy ötlet,a döntés a tiéd. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#13785) schwartz válasza Jack@l (#13779) üzenetére


schwartz
addikt

Tudok olyanrol aki mar visszajott szerezven egy hasonloan regi fiokot. De legalabb leult a seggere...

If he dies, he dies.

(#13786) Jack@l válasza schwartz (#13785) üzenetére


Jack@l
veterán

Tudod e mi az a: Számítógépes rendszer biztonsága elleni bűncselekmény ?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13787) daveoff válasza nubreed (#13775) üzenetére


daveoff
veterán

Akkor miért nem veszel egy 290X-et, sokkal olcsóbb. A plusz 4 giga ram semmit nem ér a 390X-en, de ezt már kitárgyaltuk.....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13788) nubreed válasza #85552128 (#13782) üzenetére


nubreed
veterán

Annak ellenére, hogy AMD kártya van a gépemben most is, nem vagyok elvakult, én is látom a gyengeségeiket meg erről az oldalról nézve nem éppen szimpatikus üzleti döntéseiket és ha kell szidom is őket mint a rossz pénzt, de azért azt az egy két napot várjuk már meg amíg megjelennek az első komoly tesztek és szerintem majd utána alkosson mindenki véleményt. Ennek így semmi értelme, hogy előre betáraznak így páran, hogy fújj előre megmondom, hogy mekkora szar lesz. Honnan tudja azt előre bárki is amíg nem láttuk a konkrét számokat hmm? Az, hogy hónapok óta meg a pletyka a neten oda vissza, megjelenik mindenféle inormáció, amikről nem lehet eldönteni, hogy igaz e vagy csak spekuláció (még akkor sem ha igazként tálalják), mindenkit minimum megfontolt hozzászólásokra kéne, hogy intsen, nem pedig csípből tüzelésre.
Harmadrészt milyen szempontból és kinek lesz szar az r9 3xx sorozat? Mert ugye nem mindegy az sem, hogy mi a jelenlegi kártyája az embernek amit adott esetben le akar cserélni a 3xx sorozat valamelyikével. Lehet, hogy egy 2xx -hez képest nem lesz akkora előre lépés, de 7xxx, hez vagy még régebbihez képest simán lehet. És utoljára: hogy szerintem az AMD tisztában van azzal, hogy melyik 3xx melyik nVidiával szállhat harcba és az árakat is eszerint fogják alakítani. Az első 1 hónap árai nem mérvadóak, ilyenkor minddig az ujdonság erejében lendületből vásárlókat akarják lehúzni, utána meg beáll egy normálisabb szintre. Na majd akkor nézzük meg hogy minek meg hogy van értelme, és hogy vajon öngólt lőtt ez AMD vagy nem.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13789) schwartz válasza Jack@l (#13786) üzenetére


schwartz
addikt

Kerded ezt (kvazi) anonimitas moge bujva?

If he dies, he dies.

(#13790) #85552128 válasza nubreed (#13788) üzenetére


#85552128
törölt tag

"Lehet, hogy egy 2xx -hez képest nem lesz akkora előre lépés, de 7xxx, hez vagy még régebbihez képest simán lehet."

Lássuk csak: van egy 4 GB-s 290X 115k-ért, most jön egy 390X 8GB-vel, ami a játékok 99%-ban ugyanúgy fog teljesíteni, cserébe 150k+ lesz - ár/érték arányban a 390X rendkívül rossz ennyiért, nincs értelme ~40k-t ráfizetni a +4 GB RAM-ra, eddig sem vitték a 8 GB-s 290X-eket...
Megyek lejjebb, ott van a 2 GB-s Tonga ~65-70k-ért most kijön ugyanaz 80k-ért, amikor ezért már 4 GB-s 960-at lehet venni, vagy 3 GB-s R9 280/X-et.
A 370/360-at nem sorolom az már HD7-től velünk van... Milyen alternatívák ezek ?
És ez nem AMD vs. nV, ez a széria házon belül sem állja meg a helyét és ez a probléma legalább kártyánként 10-30k felár van rajtuk ahhoz képest amennyit valóban érnek teljesítmény szempontjából.
A FijiPro, ha besikerül 190k köré akkor az az egyetlen "normális" áron kapható kártya ami tényleg újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#13791) daveoff válasza nubreed (#13788) üzenetére


daveoff
veterán

Én egyetlen előnyét látom a 390/390X-nek, talán a gyártók végre áttervezett, normális hűtésekkel adják ki a Hawaii-t, ahogy azt a 290X startjánál kellett volna. Aztán lehet még ez sem jön be.....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13792) Malibutomi válasza #85552128 (#13759) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az AMD meg reg letudta a Fiji-t, a HBM-re vartak..vagy gondolod a mernokok azota is ezen a chipen agyalnak hogy mar regesreg lejott a gyartosorrol?

(#13793) Attix82 válasza #85552128 (#13790) üzenetére


Attix82
őstag

Ha így is megveszik az emberek miért adná olcsóbban?:)

(#13794) westlake válasza #85552128 (#13790) üzenetére


westlake
félisten

A mostani árak szerint egy Sapphire 290X és egy Sapphire 390X között bruttó 19k van. Nekem lehet, hogy megérne ennyit plusz 4GB VRAM.

#13795: Szerintem lesz bennük 5-10%-nyi plusz teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13795) nubreed válasza #85552128 (#13790) üzenetére


nubreed
veterán

Ez is csak spekuláció, mint mondtam. Amíg nem láttuk a 3xx review -kat, addig nem tudjuk, hogy valóban így van e. Ha igen, akkor én is újratervezem az álláspontomat, elküldöm az AMD-t a picsába, és vagy veszek egy használt 290x-et jó áron vagy egy nVidiát.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13796) Asbee válasza Malibutomi (#13792) üzenetére


Asbee
veterán

Nem erről van szó. Azt azért szerintem te is beláthatod kinek vannak nagyobb kapacitásai... Mégis ennek ellenére úgy van beállítva ez a dolog, mintha elképesztő lemaradásban lenne az NV. Mert ugye biztos csak kamu a pascal... Az meg egy dolog ki mikor mit tud le. Mikor kerül piacra az már lényeges.

[ Szerkesztve ]

(#13797) #85552128 válasza Malibutomi (#13792) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az nV hamarabb letudta a Maxwellt mint az AMD a Fiji-t a lényeg azon volt, hogy több hasznos idejük jut az új szériára ráadásul a két cég közül egyértelmű, hogy melyiknek jut több erőforrás a fejlesztésre...

Amúgy szerintem jövőre sem lesz náluk új architektúra, ezért is csak vergődnek az új gyártástechig...
Olyasmi lesz mint most Fiji jön 14/16nm-re zsugorítva 490/X-nek, Fury 2 megint valami megpakolt GPU lesz esetleg egy GCN 1.3-as revíziót kap.

(#13794) westlake: Hát a fenti árak szerint nem [link], 150k körüli a 390X, a Sapphire 290X meg 115k, ez azért a legjobb esetben is 35k különbség.

[ Szerkesztve ]

(#13798) westlake válasza #85552128 (#13797) üzenetére


westlake
félisten

Most néztem meg nagykerben mindkét árat.
R9 290X 110.000 + ÁFA, R9 390X 125.000 + ÁFA.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13799) #85552128 válasza westlake (#13798) üzenetére


#85552128
törölt tag

92+Áfa (116k-ért) van most több boltban is, ASUS még valamivel olcsóbban is.

Szerk.: Tri-X-es mondjuk iponról pont most került le. Lehet megemelik annak is az árát ?

[ Szerkesztve ]

(#13800) kovsol válasza #85552128 (#13799) üzenetére


kovsol
titán

Mondjuk nagyon nem mind1, hogy milyen. Egyébként ha jó hűtéseket raknak az új kártyákra akár még jó választás is lehet annak aki most gondolkodik 290x szintű kártyában.

May the Force be with you!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.