Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13530) HSM válasza Milka 78 (#13479) üzenetére


HSM
félisten

Azt, hogy változatlanul hagyták a csipet csak nyomtak kis feszt a memóriavezérlőnek. Azért vetném el, mivel eddig is a fogyasztás volt a szűk keresztmetszet a 290-eknél, nem hinném, hogy a fogyasztás rovására növelnék az órajelét, nem lenne logikus.

Hát nézd, Te ezt gondolod 390 ként 0-nak, én meg az Nv féle GM204 Maxwell-eket tartom ehhez képest egy 0-nak 256biten. A "980 szintű karihoz" szvsz nem 1200-as órajel fog kelleni, hanem jobb fogyasztási mutatók. Tehát az 1200MHz-re teljesen kihajtani a csipet eleve nem lenne jó opció, ennyit tényleg nem lehet hozni egy átdolgozott revízióval. Viszont 1000-1100Mhz között ha ügyesek, még kijöhet egy igen jó teljesítmény/fogyasztás arányú versenyképes sebességű termék.
Ami pedig a memóriát illeti, egyre inkább úgy fest, hogy a DX11 limitációinak megszűnésekor eléggé komoly jelentősége lesz a memóriarendszer sebességének, tehát aki nem csak fél évre veszi a kártyáját, ez a növel sávszélesség még igencsak jól jöhet számára. ;) Itt is utalok vissza a GM204-ekre, amiknek 256GB/s-nél végük, mint a botnak, ez a 390 meg gyárilag 384GB/s, elég merész.

(#13480) Ren Hoek: Egy egyszerűbb csipet magasabb órajelen lehet általában járatni. :) No, meg tegyük hozzá, hogy a GPU erejéhez képest szűkös memóriabusznak is lehet köze hozzá. Nem véletlen, hogy a Keplerek közelsem mentek ilyen órajeleket, gondolok a 780-as sorozatra.

(#13484) Jack@l: Én a 290-re mint szériára gondoltam, de amúgy sem valami egetrengető a sima és az X-es közötti durván 10% sebességkülönbség. :R

"kevés munka, sok kamu szöveggel" szerintem éppen az Nv stratégiájára igaz most, kihoztak egy GPU-t, ami kb. a DX11 korlátaiból "él", és jól megszivatták vele a konkurencia modernebb API-khoz tervezett cuccait, amik így melegnek és sokat fogyasztónak tűntek hirtelen. Egy lépés előre, kettőt hátra. Most még nem látszik ennek hátránya, de ez nagyjából egy éves távlatban még igencsak az ellenkezőjére fordulhat. Gondolom, számodra is látható, hogy nem lehetett túl nagy munka így lehozni 3 csipet, hogy kb. tökugyanaz mindhárom, a 960-ból kettő egy 980, és még egy 960 hozzá az a 980 Ti. Gyakorlatilag ők is csak egy újdonságot hoztak. A 960 meg aztán végképp vicces lehet majd egyszer mondjuk a jelenleg megvásárolt Radeon 280-ak ellen, gondolok a 128bit vs 384 bites memórabuszra.

(#13491) ffodi: A legtöbb esetben a GPU nem bírta emlékeim szerint, Hynix-ekkel sem.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.