Hirdetés
- GoodSpeed: Te hány éves vagy?
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- eBay-es kütyük kis pénzért
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
LOGOUT
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szia!
Yutani kért meg, hogy foglalja állás a témát illetően.
Van igazság abban amit írtál, de valójában elenyésző ez a lehetőség. A hő minden esetben degradálja a félvezetőt. Tehát attól csak egész szélsőséges esetben javulhat a működése.
Általában az van amit Yutani írt; az úgynevezett BGA (Ball Grid Array) chip-ek alatti golyók engednek el a jó esetben a pad-ról, rossz esetben a pad-ot tépik le. A hajlítgatás azért nem szokott releváns lenni a hiba megállapításában, mert maga a chip is egy kis PCB ami együtt hajlik magával a kártya PCB-jével. A GPU a kis üvegkerámia kocka az IC tokozásának a közepén. Bármilyen hihetetlen, de ez is kis golyókkal érintkezik az IC PCB-jével. (csak nem látjuk a hőálló epoxy underfil miatt) Itt jön számításba a Te okfejtésed; szélsőséges esetekben melegítésre ez a mag is visszaforrasztható az IC PCB-jére, ha elengedett.
Viszont amit még írtál, hogy nincsen mindig szükség az újra golyózásra. Az ipari normák szerint soha nem golyózzák újra a kártyákat! Ha rossz akkor reflow (újra ömlesztés) vagy kuka
Sajnos a jó hőprofilt belőni még BGA-zó géppel is komoly feladat, nemhogy hőlégfúvóval, vagy egy sütővel. (ezekkel inkább a lehetetlen felé konvergál
)
Ami még jellemzi az asztali GPU-k lelkivilágát, hogy a régebbiek nem támogatják a mag-visszalassulást, fejletlenebb az energia gazdálkodásuk, és sokkal hajlamosabbak a hőmegfutásokra. Ezért mire egy kártya bekerül a BGA-zó gépbe, addigra már zörög a porrá égett szilícium a tokozásában és nem igazán használ nekik a melegítgetés, vagy akár az újragolyózás. Minap futottam rá egy 9800GT G92-es GPU-jára ami olyan zárlatos, hogy a VGA kártya közepére ezzel az erővel akár egy 50 Forintost is forraszthattak volna.
Persze lepakoltam az egész tetves kártyát, mert nem hittem, hogy pont a GPU tud ilyet produkálni, de tényleg...
Szóval egy szó mint száz, felesleges ex-catedra bármilyen állást foglalni, mert annyira komplex a rendszer, hogy szinte bármilyen hiba előfordulhat.
Új hozzászólás Aktív témák
- TCL LCD és LED TV-k
- BestBuy topik
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Spórolós topik
- Parfüm topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- GoodSpeed: Te hány éves vagy?
- Milyen egeret válasszak?
- Huawei Watch GT 5 Pro - egészség + stílus
- További aktív témák...
- Keresünk iPhone 15/15 Plus/15 Pro/15 Pro Max
- Dell XPS 9720 - i7 12th gen 27% ÁFÁS!
- Azonnali készpénzes Apple Macbook Air felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- DOKKOLÓ BAZÁR! Lenovo, HP, DELL és egyéb más dokkolók (TELJES SZETTEK)
- REFURBISHED és ÚJ - HP USB-C/A Universal Dock G2 (5TW13AA) (DisplayLink)
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

)
DarthSun
