Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65856) Omli85 válasza Tomee_90 (#65854) üzenetére


Omli85
őstag

Hali,

Combosabb vga mellé ajánlott azért a 4-4.5GHz (dx12 alatt mondjuk tapasztalat szerint annyira nem ott igazából elég a 4GHz is sőt).
A CM 212 4GHz felett szerintem kevés lesz el fog melegedni még ha jól szellőztetett a ház akkor is max ha állandó 25 fok környéke van a szobában és jó huzat van a gépházban akkor egy erős "talán" lenen a válaszom.
Ajánlottabb lenne egy nagyobbacska hűtő CM 612 és társai kategória.

A helyedben a vga cserével én most várnék, minimum megvárnám az első RX480 teszteket a hónap vége felé, hogy mit mutat az új vga. Ha nem meggyőzőek az eredmények még mindig válthatsz ha viszont igen akkor lehet megéri megvárni árazásban olcsóbb lesz mint a 390/970 teljesítményben meg ugyan azt a szintet ígérik fogyasztásra pedig szintén elég baráti értéket mondtak (persze majd az első tesztek megmondják mit sikerült ebből megvalósítani). Mivel ezek az infók kb a hónap vége felé kiderülnek én személy szerint megvárnám a helyedben.

Alaplap terén nem extrém OC-ra elég ez a lap is szerintem felesleges lenne kiadni új alaplapra főleg mert a 990-es lapok elég drágák.

Összefoglalva:
1, Igen (dx11 és régebbi gamek esetén ajánlott az OC, dx12 alá annyira nem szükséges)
2, FX-et vétek nem húzni :) legalább egy szolíd 4GHz-re ezt többnyire alap feszen is elbírják (összefoglalóban hasznos infók)
3, Szerintem nem éri meg.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.