Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30951) dergander válasza DeadMeat (#30939) üzenetére


dergander
addikt

Egy bizonyos felbontás felett már a vga zsibbad le,nem a proci,ezt bizonyitja egy rahedli ph teszt.
Ezt elkell fogadni,a 7770hez meg már sok a 8350 FHDra

(#30952) ViZion válasza laca000 (#30950) üzenetére


ViZion
félisten

Kicsi pénzért bármilyen benchmark progit íratok, ami az általad választott procit hozza ki erősebbnek... ;] :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30953) dergander válasza laca000 (#30950) üzenetére


dergander
addikt

Ez pedig igyvan,nem éri meg méregdrága intel, sokba vannak nagyon és mivel aki erös cput vesz sejthető hogy játékra használja. A magas felbontásokba meg aztán mindegy...a haswell már jó áron van de még mindig sok.

(#30954) MaxxDamage válasza mqm (#30944) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Pontosan mit jelent a

"Komolyabb tuningra":
Asus M5A97 EVO R2.0

:)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#30955) laca000 válasza dergander (#30953) üzenetére


laca000
őstag

Tudod ez relatív, nem került volna sokkal többe.
Ha most a lap árát nézem és a proci árát, Crosshair Formula-Maximus, 8350-3770k, az "csak" plusz 20-30k.
Ekkora kiadásnál az semmi.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#30956) mqm válasza MaxxDamage (#30954) üzenetére


mqm
senior tag

Hát gondolom komolyabb fesz. emeléssel járó tuning, mivel annak a lapnak jó tápellátása van.
+ gondolom a lap hűtése sem "gagyi" :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#30957) MaxxDamage válasza mqm (#30956) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az a baj, hogy kb. sose tuningoltam még semmit... minden alapon ment amim volt. :K
(de azért alaplapi beáll. megtudom csinálni BIOS -ba)

Amint meglesz a teljes konfig írok ide mindenképp ezügybe ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#30958) mqm válasza MaxxDamage (#30957) üzenetére


mqm
senior tag

Hát én sem értettem mire jó ez a sok "tuning"... aztán ráéreztem az ízére azóta nem tudok szabadulni a dologtól...
Mondjuk erről az itteniek is tehetnek :(((

FÜGGŐ LETTTEEEEMMMM!!! :DD

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#30959) ViZion válasza MaxxDamage (#30957) üzenetére


ViZion
félisten

NE ÍRJ! Könyörgöm, előbb olvass! :K Már leírtuk 100× a beállításokat, többféle deszkához. Ha valami azután sem világos, akkor segítünk szívesen, de n+1. leírásnak nincs értelme.

mqm: Rágalom. A tuning "benned" volt, mi csak megmutattuk, h az AMD=szabadság... és most élsz vele :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30960) MaxxDamage válasza ViZion (#30959) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Rendbe, átnézem amit kell... megmondom őszintén, hogy eddig nem tettem ! :N
Sorry még1x !

Hol találom ezek leírását ? :Y

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#30961) sakkay


sakkay
aktív tag

Lehet nem jò helyre ìrok,de eladõ a 2 hônapos fx6300be,alaplappal,4,2 re hùzva,t.hûtôvel. Mivel szimulatorhoz vettem,(es most
teszteltem erre a celra egy i5) sajnos jobb, alkalmasabb.

(#30962) MiklosSaS válasza daneeeeee (#30949) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tobb a FPS majdnem minden jatekban a 4.2 GHz-es 3770K-val mint a 4.6 GHz-es 8350-el sajnos. Es csak FHD-ban jatszom.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#30963) mqm válasza sakkay (#30961) üzenetére


mqm
senior tag

What? :Y :F :Y

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#30964) laca000 válasza mqm (#30963) üzenetére


laca000
őstag

:DDD Ez kemény

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#30965) ViZion válasza sakkay (#30961) üzenetére


ViZion
félisten

Hirdetni fórumban tilos, jobb, ha törölteted a modker topikban kérheted.
Ha M$ repülő szimulátor, az valóban gyengén muzsikál AMD-n, mert Intelre "írták", nem tudja rendesen többszálasítani a dolgokat gondolom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30966) sakkay válasza mqm (#30963) üzenetére


sakkay
aktív tag

Ja. Ez azert szar,mert amd parti vagyok.(bocs telorol irok) amugy ha atlag fps re kellene batlefield stb. Arra tokeletes. De sajnos nem jatszom,csak strt. Meg repules. Amugy tetszett amig nem neztem Meg a szimulatort.

(#30967) sakkay válasza ViZion (#30965) üzenetére


sakkay
aktív tag

Ok toroljek,nem tudtam.

(#30968) daneeeeee válasza MiklosSaS (#30962) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

FHD-ban is néztem és úgy tényleg nem egy nagy eresztés, kb a 920-at hozta de sehol sem hajtja ki a 2db 7970-et és sokat dropol (120 és 40 fps között BF3-ban).
Amúgy nem tudom megmagyarázni valahogy magasabb felbontáson megtáltosodik, mintha stabilabb lenne (fps-t tekintve) és folyamatosan 97-99%-osan használja a VGA-kat.
Azt is észre vettem már többször, hogy alacsonyabb felbontásokon nem feltétlenül használ minden magot. Trine 2-nél például FHD-ban kb 2 magot használ HWInfo szerint Eyefinityben meg 4-et. Hasonlót figyeltem meg Left for Dead 2-nél is.
Szóval érdekes.

(#30969) laca000 válasza daneeeeee (#30968) üzenetére


laca000
őstag

Esetedben mit jelent az alacsonyabb és magasabb felbontás?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#30970) daneeeeee válasza laca000 (#30969) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

alacsonyabb az 1920x1200 (kb FHD) a magasabb enne a 3x-a (5760x1200)
de amúgy gondolkodtam valamit lehet hogy összeírok erről mert nagyon érdekes.

(#30971) laca000 válasza daneeeeee (#30970) üzenetére


laca000
őstag

Hát ugyanezen gondolkodom én is, de egyikük-másikuk még annak sem fog hinni, a magasabb felbontáson való sokkal jobb skálázódásban, elhiheted. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#30972) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sorry srácok az offolásért , de én azt hittem (félreinformáltak asszem..) valami spéci beáll. / windowsos progi kell a laphoz AMD tuning esetén, de mondták, hogy csak BIOS -ba kell belőni a dolgokat (megfelelően) az ennyi.. az meg nem fog problémát okozni, mert 10+ éve foglalkozok Notikkal / Régi PC (Server) konfigokkal / egyéb elektronika ! (Szervíz / RMA , Siemens-Sony-HP-Epson-Blackberry...stb (telefon és nyomtató / TV) stb...)

Csak tisztázás / tisztánlátás érdekében írtam ezt amit... köszönöm ! :R
(nem vagyok nOOb , csak már rég foglalkoztam külön PC -vel , ezt nézzétek el nekem...)

Ezzel zárom soraimat !

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#30973) ViZion válasza MaxxDamage (#30972) üzenetére


ViZion
félisten

...azért notiban kb. ahci/ide, password és idő beállítások vannak... itt meg Digi+ az ASUS-nál, de a többinél is megvan a finomhangolás mikéntje. Nem akartam beszólni, vagy lenézni, csak jelezni, h már írtuk ezeket a javasolt beállításokat, legutóbb kb. 1-2 hete... Azért érdemes átolvasni, mondjuk Phenom tuning tapasztalattal nem lesz kínai, de van pár új dolog, AM2+ után a feszültséggel a "játék" eléggé fura (konkrétan szánalmas az ofset beállítás, látszik, h mérnökök készítik a biost ;] ).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30974) frescho válasza ViZion (#30973) üzenetére


frescho
addikt

Latszik, hogy nem mernokok keszitik. Ha egy mernok mernoknek tervezne, akkor lenne egy szep tablazat feszultseg, orajel ertekekkel minden P ertekhez, sot meg TDP limit is jarna hozza hofoktol fuggoen.

https://frescho.hu

(#30975) ViZion válasza frescho (#30974) üzenetére


ViZion
félisten

Milyen praktikus is lenne koordináta rendszerben (V-GHz tengelyek) állítgatni, mint a ventiket... Lehet, h túl egyszerű lenne így, hogy csak egy görbét kell beállítani, szal. inkább ezt a fura ofset verziót tartották meg... :DDD
Vagy az is elég lenne, ha lehetne párat előre beállítani... ahhoz nem sok minden kell, 2 oszlop, ahova V és GHz írható.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30976) frescho válasza ViZion (#30975) üzenetére


frescho
addikt

Az utobbi lenne, mert a grafikonos huzgalos az nem eleg sarkos mernokos :) Amit nem lehet billentyuzetrol kezelni, az mar nem az igazi.

Ugyanez ventillatorhoz, TDP-hez, Throttlinghoz es meg jo par dologhoz tuti lenne. De ne almodozzunk, mert bilibe log a kezunk.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#30977) Jester01


Jester01
veterán

Szerencsére legalábbis a p-state dolgot meg lehet csinálni oprendszer alól is és akkor már lehet ilyen csilivili felület hozzá ;)

Ventilátor szabályzáshoz is szokott lenni gyári grafikonos izé.

Jester

(#30978) frescho válasza Jester01 (#30977) üzenetére


frescho
addikt

Az gyerekeknek valo, nemmernoknek :) Mar a grafikus UEFI is megrenditette a vallasom alapteteleit. Bar az elso dofest az adta, amikor nem kellett jumperelgetni...

https://frescho.hu

(#30979) Highground


Highground
aktív tag

Na sok szenvedés után a mai nappal bekerült az új deszka amit ajánlottatok! ASUS M5A99FX Pro R2.0
Úgy néz ki ez volt a hibás :K Eddig ugyebár 48-55C volt asztalon idle állapotban a 8350-es. Most 37-42C :C
Ugyebár előtte egy Asrock 970 Extreme3 volt és arról pont ma reggel találtam ezt a cikket. Itt is rögtön az alaplap egyes részeinek melegedése miatt vannak rossz véleménnyel róla. Bár még nem hajtottam meg játékkal vagy Prime95-el, de szerintem rendben leszünk elnézve az idle hőmérsékleti adatokat! :C
Még egyszer nagyon köszönöm a segítségeteket!!!
:R :R :R

Üdv és jóéjszakát!
István

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30980) ViZion válasza Highground (#30979) üzenetére


ViZion
félisten

ASUS M5A topikban találsz részletes beállításokat hozzá, gratula az új játékszerhez :R :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30981) Highground válasza ViZion (#30980) üzenetére


Highground
aktív tag

Pont most akartam írni... előre ittam a medve bőrére :O Megpróbálkoztam egy BF3-al... 65C... Én nem tudom mi van ezzel a procival :( Az ASUS AI suite szenzorja már pirosban jelezte a 65C-ot mikor lejöttem megnézni. Kb. 3 perc játék után. Tanácstalan vagyok.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30982) Highground


Highground
aktív tag

Most megnéztem direkt, és a hűtő bordái valamint mind a 4 cső(8 csővég) meleg amikor felmegy 60C fölé. Tehát a hőátadás jó, pasztázás rendben. Vettem direkt új pasztát is(arctic cooling MX4) és úgy csináltam mint ahogy a képen mutatta. 3 csíkban vittem föl a pasztát a csövek közé. Viszont ahogy visszamegyek az asztalra, simán visszamegy 1-2 perc alatt 40-41C-ra és a borda is lehűl. Ez normális dolog ennél a procinál? Ennyire felmelegedjen a terhelés alatt... több mint 20C-ot? Valami nem stimm... :(

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30983) ViZion válasza Highground (#30981) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, első sorban a deszka topikjában a beállításokat csináld meg. Utána teszt, hőfok és fesz méréssel együtt.
A következőre: Miért ne melegedne fel? 20°C nem sok emelkedés, mert ezek idle nagyon visszaveszik magukat. Ettől függetlenül a beállításokat nézd meg, turbo kikapcs, feszt ofset + módban állítsd be, LLC-t high-ra, stb... Esetleg a hűtőd kevés? :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30984) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy gépvásárlásban vagyok épp benne és egy fx 8350 a választottam. Nem értek a tuninghoz és jelen állás szerint nem is tervezek ilyesmit.
Mint köztudott az AMD megnyerte a konzolháborút. Az ő cuccaik ,megoldásaik fogják irányítani a piacot és ezáltal a játékokat is inkább hozzájuk fogják igazítani. Ráadásul az új konzolok is mind 8 magos processzort kaptak. A lényeg, hogy végre elkezdik kihasználni rendesen a játékok a sok magot.(többet mint 4) az új generáció eljövetelével.
A kérdés, hogy az FX 8350 mennyire "futureproof", így, hogy az AMD lett a domináns a játékiparban. Lehetséges e, hogy a mostaninál sokkal jobban fog a processzor teljesíteni, a jobb kihasználtság és az orientáltság miatt a játékok terén?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#30985) Jester01 válasza egyedülülő (#30984) üzenetére


Jester01
veterán

Mivel a konzolokban APU van, ezért a fejlesztés is abba az irányba fog menni, szóval az FX önmagában nem ideális. Ettől függetlenül várhatóan egyre jobb lesz a többszálú kihasználtság de ez persze az intel többmagosaira ugyanúgy érvényes lesz.

Jester

(#30986) egyedülülő válasza Jester01 (#30985) üzenetére


egyedülülő
őstag

Igen, azt tudom, hogy APU lesz a konzolokban, csak gondoltam, végre kedveznének azoknak is akik ugyan dedikált elemeket szeretik, de AMD pártiak. Viszont olvasgatok egy másik topikot ahol pont ezt tárgyalják.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#30987) Jocikám


Jocikám
csendes tag

Sziasztok!

Kérem szépen valaki világosítson már fel,hogy egy FX 6300-hoz tényleg feltétlenül szükséges-e,nagyobb teljesítményű ventilátor, mint a gyári, vagy egy tuningot teljesen hanyagoló felhasználónak ez felesleges?

Köszönöm.

Üdv
Joci

(#30988) DeadMeat válasza Jocikám (#30987) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ajánlott. Erősen. Elviszi a gyári is, de csak saját felelősségedre, csak ha bírod a zajt.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#30989) ViZion válasza Jocikám (#30987) üzenetére


ViZion
félisten

Nem feltétlenül kell másik... ha van jó erősítőd, ami elnyomja a gyári venti hangját... ;]
Komolyan: az a hűtő egy vicc, alap órajelen sem tudja rendesen hűteni.

egyedülülő: azért az APU más. Ettől függetlenül az FX (ha a használt Phenomokat nem nézzük) ár/érték bajnok, nagyon jó játszós gépet lehet öösszerakni. Az APU-knak kell még pár év, h beérjék szvsz. Másrészt konzolokon egész más a programozás is, PC-n még mindig van rengeteg progi, ami nem tud mit kezdeni a sok maggal, pedig annyira nem új dolog már.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30990) dergander válasza ViZion (#30989) üzenetére


dergander
addikt

Szerintem most lassan eljön az idö hogy csökkenjen a gyártástech. 22nm-re hogy egy 8coreFX területre egy gpu is beférjen valamint beérje a proci 1.17volton 4.2Ghzet.
Sajna az a tény az AMD most nagyon haladna,csak ez már a feszültség rovására,kiváncsi vagyok a következö amd procikra,ha marad is minden mit tudnak fejleszteni még rajta... Mert lényegében a vishera is egy csiszolt bulldozer,lehet ezt még fokozni?

(#30991) Buci21 válasza dergander (#30990) üzenetére


Buci21
addikt

Reméljük h a Streamroller nem ráncfelvarrás lesz, de mé AM3+ ba jön, Ha mind2 teljesül, álom, nade biliben a kezem...

(#30992) Malibutomi válasza dergander (#30990) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

[ Csak Arm-ra épít hagyományos cpu-kat az AMD ]

Kaverire kiváncsi leszek, elvileg csak 2modul/4mag de steamroller magos, szóval sok múlik a magonkénti teljesítményen, reméljük a steamroller elég nagy fejlődést hoz ezen a téren.
Ha erősödnek a magok, akkor kb. feljöhet i5 szintre (értsd 4 erősebb mag), plusz bika vga benne.
Ha mondjuk kicsivel i5 szint alatt lenne, és 7770 szintű vga-val, amire nagy az esély, az azt jelenti, hogy szintben kb egy fx-6300+7770 szintű felső középkategoriás játékgépet lehet rá építeni.
Ez nagyot ütne középkategóriában sztem. Főleg ha a dual graphics rendesen működik. Akkor egy +7770 Dvga-val mehetne a FHD game olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#30993) Buci21 válasza Malibutomi (#30992) üzenetére


Buci21
addikt

Amennyiben nem veszítenek CPU-erőből nekem jöhet :D

(#30994) daneeeeee válasza Malibutomi (#30992) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Csodát nem kell várni azért, a Steamroller kb akkora előre lépés lesz, mint a Bull-ról a Piledriver. Tehát azonos órajelen max 10-15% -al lesz gyorsabb alkalmazás függően.
Ez mondjuk nem baj, az APU-knál a számolás oroszlánrészét úgy is a benne lévő GPU látja majd el, ami kb egy 7750 szintjére lőnek be.

A forrás

[ Szerkesztve ]

(#30995) Buci21 válasza Malibutomi (#30992) üzenetére


Buci21
addikt

bilibe lóg a kezünk ;] de jó is lenne :D

(#30996) Malibutomi válasza daneeeeee (#30994) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Majd akkor számol a gpu, ha úgy írják meg a programokat szerintem.
Meg ha 15%-ot gyorsul, akkor pont kicsivel i5 alatt lesz ahogy mondtam :)

[ Szerkesztve ]

(#30997) Buci21 válasza Malibutomi (#30996) üzenetére


Buci21
addikt

jah, most kb mintha dVGA lenne, csak kevesebbet fogyaszt és nincs külön nyák....

(#30998) Ribi válasza Highground (#30982) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az normális, hogy visszahül, mert idle eszik kb 10Wot, maxon meg 120-at.
Az már érdekesebb, hogy alap órajelen is ilyen meleg lesz.
Eleve gyári hűtővel is kellene bírnia 65 fok alatt a dolgot. Habár a hűtő nem hiperszuper, de jobb mint a gyári és ha azzal sem bírja akkor valami tényleg nem frankó. Lehet a proci belső pasztáján csesztek el valamit.

(#30999) Buci21 válasza Ribi (#30998) üzenetére


Buci21
addikt

az FX-ek nem forrasztva vannak? am a kupakhő a szar neki, a maghő meg jó, szóval a kupak és a mag között jó a hőcsere. Vagy rossz a szenzor :R

(#31000) mqm válasza Highground (#30982) üzenetére


mqm
senior tag

Szerintem a hűtővel lesz valami..
Ha gyári hűtővel jobb értékeket produkál a CPU-d mint a hozzá vett darabhoz, akkor ott valami nagyon nem stimmel :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.