Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) laca000 válasza energy4ever (#31350) üzenetére


laca000
őstag

Én ezt értem. De minek van, mire megyek vele?
Nincs bedugva és nincs semmi gondom.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31352) ViZion válasza laca000 (#31351) üzenetére


ViZion
félisten

Őszintén? Fogalmam sincs. :D PCI sínen 65 W a max a szabvány szerint, ezért is van a kártyákon a plussz csati...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31353) laca000 válasza ViZion (#31352) üzenetére


laca000
őstag

No mindegy, köszi, utánajárok.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31354) energy4ever válasza laca000 (#31351) üzenetére


energy4ever
addikt

Nekem sincsen bedugva az a csatlakozo. Pedig 2VGA-s a rendszer. Lehet, hogy akkor van ertelme, ha a PCI-E slotokba olyan eszkozok vannak rakva, melyek nem kapnak aramot, csak az alaplapon keresztul. Bar ez meg azert nem valoszinu, mivel multi gpu-t emleget az alaplap konyve...
Letezik, hogy csak parasztvakitas lenne? :F

(#31355) energy4ever válasza laca000 (#31353) üzenetére


energy4ever
addikt

En mar kezdem erteni. Keresgeltem, egy angol nyelvezetu forumon ezt a bejegyzest talaltam:

"I just wanted to share a little result I just played with and was pretty impressed with. Asus EZ Plug is a molex connector built into their higher end boards to help stabilize power with SLI and Crossfire configs. I was wondering if it was a gimmick, and if it made much difference with only dual cards, seeing as it was more designed for 3 and 4 card setups. I used the furmark test and monitored the gpu power percentage. Without the plug, my dual Gigabyte gtx 670's where fluctuating from around 90% to 105% pretty consistenly (I saw a drop as low as 87% and a spike as high as 107%). After plugging in the easy plug, the power range tightened up to a massive 97% to 100%! The lowest I saw was around 96.6% and the highest was around 100.3%. 15% power fluctuation dropping to 3%? I'd say that feature is far from a gimmick."

Lejart a szerkeztesi idom, ezert csinaltam uj hsz-t.

(#31356) laca000 válasza energy4ever (#31355) üzenetére


laca000
őstag

Akkor megéri rádugni úgy látszik, emiatt: "the power range tightened up to a massive 97% to 100%!".
Érjek csak haza éjjeles műszakból.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31357) ViZion válasza energy4ever (#31354) üzenetére


ViZion
félisten

Nem tudom. Az biztos, h PCI-ből 65 W a max. Azt sem tudom, h a VGA-k onnan vesznek-e fel áramot, mikor ott a zavarmentes(ebb), közvetlenül a tápból.... Fura. Majd délután rákeresek kicsit, mert érdekel, h mennyi benne a marketing-bullshit faktor, hiszen sok több VGA-s lap van, amin nincs ilyen, de köszönik, mennek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31358) laca000 válasza ViZion (#31357) üzenetére


laca000
őstag

Egyébként a molexet közvetlenül a tápra kellene dugni, és annyi?
Vagy hogyan képzelik?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31359) Pug válasza laca000 (#31358) üzenetére


Pug
veterán

A táp molexét kell közvetlenül a lapra.

(#31360) laca000 válasza Pug (#31359) üzenetére


laca000
őstag

Köszi, és számít valamit szerinted?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31361) Buci21 válasza laca000 (#31360) üzenetére


Buci21
addikt

stabilabb tápellátás mert plusz egy ponton táplálod meg a VGA-kat, nem kell az alaplapnak egészen a chipset felől tolnia a kakaót a PCI-E-hez, mert 2 sín esetén az akár 150W is lehet és meginoghat ekkora terhelés alatt a tápellátó kör, így inkább direktben vesz feszt oda a tápról. Ötletes :D Dugj rá egy molexet ami a tápodból jön és cső :D

(#31362) Gerisz válasza laca000 (#31360) üzenetére


Gerisz
addikt

Régen az SLI lapokon volt ilyen csati, nekem is volt az 570SLI-S4-en. Tuti tudják a mérnökök miért rakták rá, nem hiszem , hogy markettying miatt.
Az sem biztos, hogy két kártyánál észreveszed, de többnél már lehet.

(#31363) Buci21 válasza Gerisz (#31362) üzenetére


Buci21
addikt

jobb a tuti dugjuk csak rá :D mondjuk 3 kártyánál már 225W ami bitangsok, proci nem eszik ennyit :D És mindezt a teljesítményt NYÁK-on kezelni :D

(#31364) stratova válasza Buci21 (#31363) üzenetére


stratova
veterán

Egy fix 5.0 GHz-es FX szerintem megkajál annyit, így megvan a CPU-VGA egyensúly fogyasztásban is :DDD

(#31365) Buci21 válasza stratova (#31364) üzenetére


Buci21
addikt

jah de 450W-ot kezeni csak nyomtatott áramkörön brutális, nemde? :D

(#31366) zzola


zzola
félisten

Üdv !
Asrock fx990 extreme3 lapom van, fx8350-es procival. Egy radeon 7970-ez hajtok vele, de néha leesik az FPS . Érdemes ezzel a lappal próbálkozni, vagy csere? Köszi

(#31367) kungzi válasza zzola (#31366) üzenetére


kungzi
veterán

egyértelmű csere :K

(#31368) zzola válasza kungzi (#31367) üzenetére


zzola
félisten

:((
Esetleg volna valami ajánlás?

(#31369) Pug válasza laca000 (#31360) üzenetére


Pug
veterán

Egy próbát tehetsz vele, megnézheted mennyivel lesz stabilabb a kártyán a VDDC terhelés alatt, esetleg tuningban hoz-e valamit. Én kicsit szkeptikus vagyok, de ha nem túl nagy macera megbontani a gépet, akkor egy próbát megér.

(#31370) kungzi válasza zzola (#31368) üzenetére


kungzi
veterán

attól függ mennyi a keret

ASUS M5A97 EVO R2.0
ASUS M5A99X EVO R2.0
ASUS M5A99FX PRO R2.0
ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0
ASUS Crosshair V Formula-Z

ár növekedési sorrendben, ezekkel már jól jársz :)

(#31371) dergander válasza laca000 (#31349) üzenetére


dergander
addikt

Ez egy nagyon tunningos lap mármint ha akarsz 3 monitoron játszani és raksz bele vagy 3 titánt,meg még meg is rántod,a plusz kakaó pedig a sinnek kell.Vagyis inkább a déli hídnak ami ezért felel.

(#31372) zzola válasza kungzi (#31370) üzenetére


zzola
félisten

Köszi! Az elsőt az alaplapos topicban is ajánlják első kommentben...

[ Szerkesztve ]

(#31373) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Van egy 8120-asom egy asus m5a99fx pro r2.0-val, a problémám az hogy 4 ghz-en 1,32v-t kap de prime95 alatt egyből lefagy, elképzelhető hogy azért mert nem elég neki a táp?

(#31374) BomiBoogie válasza Csokiii (#31373) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Milyen táp?

(#31375) Csokiii válasza BomiBoogie (#31374) üzenetére


Csokiii
aktív tag

nem akarod tudni :DDD coolink ap-450x (400w)

(#31376) ViZion válasza Csokiii (#31375) üzenetére


ViZion
félisten

Táp is lehet, vagy rqam időzítések. Ha terhelésre lekapcsol, akkor táp, ha csak fagy, akkor az időzítéseket nézd meg. Azért erre a tápra hosszabb távon nem bíznám.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31377) dergander válasza Csokiii (#31373) üzenetére


dergander
addikt

A legrosszabb eset pedig az mikor egy gyenge példányt fogtál ki,a táptól nemszokott lefagyni... Akkor fagy mikor kevés a fesz

[ Szerkesztve ]

(#31378) Pug válasza dergander (#31377) üzenetére


Pug
veterán

Dehogy nem, gyenge táptól is dobhat fagyást, kékhalált, random restartot...

(#31379) laca000 válasza Pug (#31378) üzenetére


laca000
őstag

Dobhat bizony.
A RaptoxX akkora random fagyásokkal elszállt néha a GTX590-el és az FX-el, mint a huzat!

Köszönöm a fenti válaszokat!

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31380) dergander válasza laca000 (#31379) üzenetére


dergander
addikt

De neki nem dupla GPU-s gépe van,a 7750 meg nem éppen eszik sokat,itt egy gyengus példány lehet a ludas,adjál rá több feszt mondjuk 1.36volt és nézz meg ha ott nem fagy akkor nem a táp,aláírom lehet az is de a bull nem eszik annyit hogy ne bírja alapórajelen

(#31381) laca000 válasza dergander (#31380) üzenetére


laca000
őstag

Igazad van, sokminden meglehet, de azzal a Coolink 450-es táppal a kisebb VGA ellenére is bőven előfordulhat random fagyás, még alap órajelen is.
Ha pedig kevesebb feszt ad neki, még nem bizonyíték rá, hogy a táp jó.
Ugyanúgy lesznek fagyásai, csak épp nem olyan gyakran.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31382) zzola


zzola
félisten

FX8350 mellé ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0-t tudnám talán megvenni, ezt ~40k-ért be tudnám szerezni. Többi nem jöhet szóba, mert nincs rá pénzem...
Gondolom a fenti deszkával már rendesen oda lehet csapni a processzornak...

[ Szerkesztve ]

(#31383) Pug válasza dergander (#31380) üzenetére


Pug
veterán

Ha a táp gyenge felépítményű (gyenge tervezés és alulméretezett alkatrészek), akkor nem kell 700 wattos fogyasztás az instabil működéshez. :N

(#31384) miresz válasza zzola (#31382) üzenetére


miresz
veterán

Az ASUS SABERTOOTH-ben nem fogsz csalódni az biztos,jó deszka! :K

[ Szerkesztve ]

(#31385) zzola válasza miresz (#31384) üzenetére


zzola
félisten

Remélem. Így is rendesen mellbe vág a dolog anyagilag... :W

(#31386) laca000 válasza zzola (#31385) üzenetére


laca000
őstag

Nagyon jó alaplapot választottál, van hozzá megfelelő procihűtőd is?
4.8-5Ghz-et vele elérheted.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31387) zzola válasza laca000 (#31386) üzenetére


zzola
félisten

Cooler Master Seidon 120XL van most a procin, de nem szándékozom másikat venni.
Egyébként a másik kiszemeltem a Gigabyte GA-990FXA-UD5 (rev. 4.0) lenne, de Gianni sem tudja megmondani, milyet tudna hozni...
Így elég nehézkes a beszerzése bármilyen lapnak, ide Pécsre meg mindent csak rendelésre hoznak...

(#31388) energy4ever válasza zzola (#31387) üzenetére


energy4ever
addikt

Ud5 helyett en UD3mat valasztanek, szinte alig tud tobbet az UD5, es kb 5ezer ft-al dragabb. Ezek a Gigabyte alaplapok nagyon melegszenek, az UD3, es az UD5 is, szoval a gephaznak jol kell szelloznie.

Valamint a giga lapoknak 4,5-4,55 a vege, szoval nem egy SABERTOOTH...

En hasznaltam 2 fele giga lapot is, az Asus-ok sokkal jobbak.

(#31389) zzola válasza energy4ever (#31388) üzenetére


zzola
félisten

Köszi az infót! Átrágom még a hétvégén....

(#31390) laca000 válasza zzola (#31389) üzenetére


laca000
őstag

Milyen VGA-t fogsz vele hajtani, az sem mindegy, tervben van-e újabb, másik, stb-stb..
Pl. egy HD6870 alá nem muszáj Sabertooth, minek?
De ez csak az én veléményem, egyfajta látásmód.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31391) zzola válasza laca000 (#31390) üzenetére


zzola
félisten

Eredetileg
Asrock FX990 Extreme3
AMD FX8320
Asus 660Ti
volt a konfiguráció. Ebből megmaradt az alaplap, a többi változott:
AMD FX8350
Gigabyte HD7970 GHz edt. 3GB.
Szóval FX8350 és Raden 7970 kombó alá kellene egy jó lap, persze nem a legdrágább, azt nem tudom megfizetni...

[ Szerkesztve ]

(#31392) dergander válasza energy4ever (#31388) üzenetére


dergander
addikt

Ebbe azért vitatkoznék,nekem UD3 rev3as van,és nem 4.5 a vége. Az kicsit túlzás lenne. Melegszik szinte mindegyik 9xx lap,pláne az északi híd... és valóban az UD5 lényegében 3way SLI/CF ennyivel tud többet,De azt a kijelentést hogy az ASUS sokkal jobb erős túlzásnak érzem :B

(#31393) laca000 válasza zzola (#31391) üzenetére


laca000
őstag

Így már áll a dolog, de ha nem Saber-t veszel, ne kerülj a szemem elé :W

Ez csak vicc, de valahol mégsem.
Sok szerencsét a vásárláshoz.
Minden jót :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31394) MrM94 válasza zzola (#31391) üzenetére


MrM94
őstag

Asrockot ne vegyel ha nem muszaj

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#31395) dergander válasza MrM94 (#31394) üzenetére


dergander
addikt

asrockból a fatalyti is nagyon jó cucc

(#31396) and1ao válasza MrM94 (#31394) üzenetére


and1ao
őstag

Azért ezt így nem jelenteném ki, vannak ott lapok amik bőven bőven ajánlhatóak, csak senki nem teszi.

Guild Wars2!

(#31397) Tomko78 válasza MrM94 (#31394) üzenetére


Tomko78
őstag

Pedig a Fatal1ty az egyik legjobb ha nem a legjobban felszerelt lap , csak hát ugye nem Asus van ráírva így már szar is ;] Pedig ha Asus lenne rá írva ódákat zengenének róla :B

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#31398) laca000 válasza and1ao (#31396) üzenetére


laca000
őstag

Vajon mé'?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31399) Tomko78 válasza laca000 (#31398) üzenetére


Tomko78
őstag

Mert a Asus már olyan mint valami szent grál ;] Pedig Asuson kívül is van élet nem ? ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#31400) lee56 válasza dergander (#31392) üzenetére


lee56
őstag

Jaja, ez inkább a 9es chipset sajátsága, ez a fránya melegedés,de még mindíg jobb hogy így bordával forrong, minthogy búgó ventit heggesztettek volna rájuk mint anno az nForce menő korszakban. :)
Nagyon de nagyon meglepődnék ha az asusokon mind hűvös lenne az északi híd..
Nem csoda hogy annak érezted, mert erős túlzás is volt :K

No Comment

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.