Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!
Lehet olyat csinálni hogy magonként húzom a frekvenciát?
Egy 8320-am van és 2 mag elég nehezen birkózik meg a magasabb frekivel, de a többi viszont simén bírja a nagyobb terhelést.
Előre is bocsánat ha hülyeséget kérdeztem.
Köszönöm a válaszokat. :R

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#30302) Jester01 válasza mqm (#30301) üzenetére


Jester01
veterán

Lehet, linuxon legalábbis. Windowson passz.

stratova: linux alól állítottam be a dolgokat, nem biosból mert ott nincs ilyen lehetőség.

Jester

(#30303) stratova válasza Jester01 (#30302) üzenetére


stratova
veterán

Köszi, gondolom akkor AmdMsrTweaker-rel.

(#30304) dergander válasza Malibutomi (#30298) üzenetére


dergander
addikt

Öszintén,te most a prime al játszol? Nem érdekel a prime t csak a stabil feszre használom...játszani meg ugyan mindegy föleg h a cs:go elég 2 core is
Csináltam egy két maszek tunninghűtést is szóval nem melegszik annyira
Meg ahogy néztem nekem a 8320jobban melegedett,nb.t is alá tudom feszelni.

[ Szerkesztve ]

(#30305) Jester01 válasza stratova (#30303) üzenetére


Jester01
veterán

Nem is tudtam, hogy van belőle linuxos port, úgyhogy én barkácsoltam magamnak egy hasonlót.

Jester

(#30306) dergander válasza Malibutomi (#30298) üzenetére


dergander
addikt

Nekem 5 Ghzen felfut prime alatt 85fokra ami már nagyon sok de eresztek rá egy szobai ventit és megoldom..addig amig lemegy a teszt elég ótvaras munka de nah,mindennapi használatra te mennyin használod? Pláne a nagy melegbe

(#30307) Malibutomi válasza dergander (#30304) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem, de ezzel lehet viszonyítani.
Csak azért kérdeztem mert a hsz.-odból az jött le hogy ez a hütö jó 5gigára is ha nincs ez a nyári kánikula.
Örülök ha elégedett vagy vele, csak fura volt az eredmény nekem, de igy oké, nyilván nem a prime a lényeg, hanem a normál használat.

Nekem 4.5-en megy most is, annyi hogy a tavaszi 65 helyett 70-71 fok a prime.

A 85 fokod sztem tök jó proci szempontból, mert ezek szerint egy nagy disznó hütövel mehetne akár 24/7 primeolás is :)

[ Szerkesztve ]

(#30308) - = Zk = - válasza Malibutomi (#30307) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem a 4,7 van meg 65-74fokkal.... igaz, nem prime, csak BF3 :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30309) dergander válasza Malibutomi (#30307) üzenetére


dergander
addikt

Próbáld alányomni a feszt az NBnél is amennyire lehet nálam 5 fokot jelent a gyári fesznél.

Sajna elkellne egy külső vizhűtő szett,hogy nyugodtan lehessen használni magas órajelen csak játék szempontjából annyira nem éri meg,nálam minden megy Vsyncel ahogy kell ennél gyorsabban nemfog menni,meg inkább szerintem a 7950esem fog elfogyni s nem a proci.

[ Szerkesztve ]

(#30310) Tigi


Tigi
őstag

Mivel a hűtő topic nem nagyon pörög, így visszatérek ide. :)

Aprón néztem ezt a hűtőt.
Ez jobb lenne mint a Merlin féle EKL Cold Tower?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#30311) dergander válasza dergander (#30309) üzenetére


dergander
addikt

Bár gondolkodom most hogy venni kellene egy nagyobb házat mivelhogy... a gond ott van hogy a felső helyre eddig 2x12cm ventit beraktam ,most a nagy hűtőtöl nem fér,milyen házat lenne érdemes venni ami olcsó és sok ventit eltudok rajta helyezni? (van egy pár swift 2-esem és itt van az asztalon ) :)

(#30312) and1ao válasza Tigi (#30310) üzenetére


and1ao
őstag

Ott a hyper amit linkeltek is neked az 4k-ért teljesen jó lesz 4ghz körülre,
120-a venti halkabb hatékonyabb.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#30313) Tigi válasza and1ao (#30312) üzenetére


Tigi
őstag

Ha Hyper T4-re gondolsz akkor írtam, hogy most nem elérhető ott ahonnan venném, máshol pedig jóval drágább.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#30314) ViZion válasza Tigi (#30310) üzenetére


ViZion
félisten

Itt egy teszt. Átlagos darab. EKL-t sem erőltetném. Továbbra is az az álláspontom, hogy inkább még egy hónapig a gyári, mint venni egy a gyárinál kicsit jobb hűtőt, ami később eladhatatlan, vagy esetleg megbánod, stb... 4 k-hoz még egy nagy pizza árát és két kóláét hozzárakva van egy tuti hűtőd. Ez tipikusan az az alkatrész, amiből érdemes "túllőni" a célon, mert később ki tudja milyen konfigod lesz...

Tigi: fütyülsz b+? :D :))

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30315) Tigi válasza ViZion (#30314) üzenetére


Tigi
őstag

És hazudsz is. :D

6500 Ft-ért tudnék venni Cooler Master Hyper 212 EVO-t nagykerből.
Az milyen?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#30316) Pug válasza ricshard444 (#30238) üzenetére


Pug
veterán

Na csak jól emlékeztem, hogy messze nincs akkora eltérés.

Főleg, ha még azt is nézzük, hogy a Noctuán mennyire low noise level-ek a gyári ventik. ;)

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#30317) Jester01 válasza Tigi (#30315) üzenetére


Jester01
veterán

anandtech szerint jó: "If you're on a budget, then your decision has been made for you: the Hyper 212 Evo is the best bargain out there."

Jester

(#30318) Pug válasza Pug (#30316) üzenetére


Pug
veterán

Itt van egy kellemes 7 fok difi komolyabb tuning mellett, noise level-nél látszik is hogy minek köszönhető. Szóval maga a borda nem igen van előrébb. :N

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#30319) K.Tamas89 válasza Tigi (#30313) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Hyper T4-et én se ajánlanám, egyrészt hangos is, meg nem hűt annyira jól..:/ (FX6300@4ghz)

(#30320) Jester01 válasza dergander (#30309) üzenetére


Jester01
veterán

Hm ezt nem gondoltam volna. Akkor én is megnézem. Ennek a tesztelésére prime95 large fft ajánlott?

Jester

(#30321) Tigi válasza Jester01 (#30317) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a válaszokat.
Akkor valszeg 212 EVO lesz.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#30322) and1ao válasza Tigi (#30310) üzenetére


and1ao
őstag

A saját hirdetésebbe linkelték vagy azt nem is nézzük

Guild Wars2!

(#30323) Buci21


Buci21
addikt

ÜDV néktek eme legendás topic állandó lakói :D
kérdeznék tőletek egy-két apróságot. Mi a legolcsóbb FX 8320 alá ajánlott lap? Milyen gépet topicban folyton csak annyi megy, hogy Throttling és Gigabyte GA970A UD3, nade ebből mennyi igaz? Ez a turbo dolog okozza a throttlingot? azaz egy olcsóbb 760G chipsetes lap 15 rugó környékén, vagy használtan olcsóbban megtenné? Előre is köszönöm az összes építő jellegű hozzászólást :D :R
THX Buci

szerk: Egy Hyper TX3 elég lenne a 8320 fölé hűteni? mármint max alapfeszes vagy alulfeszes kis tuning szintjén, semmi extra, a PHENOM ii x4 emmel 4,2ghz-ig helytállt, kb 140w fogyi mellett.

[ Szerkesztve ]

(#30324) ViZion válasza Buci21 (#30323) üzenetére


ViZion
félisten

FX csúcs proci alá olcsó lap... hmmm.
Van egy olyan mondás, h minden lánc olyan erős, amilyen erős a leggyengébb láncszem.
Magyarul: Jó proci + gyenge lap, vagy gyenge táp = kaka. Inkább vegyél olcsóbb procit, és egy normális deszkát: ASUS M5A97 evo R2.0 + FX-6300 és teljesítménybe ott vagy, mintha a gagyi lapban félgéázon hajtod a 8 magot. 760G Chipset nagyszerű VOLT. Phenomok alá, AM2+ időkben, úgy 4 éve, nem most. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30325) Buci21 válasza ViZion (#30324) üzenetére


Buci21
addikt

olcsóbb 970-es chipsetes lapok? 4+1-es tápellátás? mennyire fogja vissza a cuccost? vagy próbáljam kispórolni ink a pénzt a Gigabyte GA970A UD3-asra? azon tudom h 8+2 fázisos VRM van, hűtve is. Tápom egy 600-as CM vagy Zalmann lesz, ott nem lesz gáz.

am ha olyan régi a 760g, akkor hogy a halálban 8core CPU ready az Asus m5A78L-M LX lap? kb 18-ért tudnék ilyet venni, és ideiglenesen lenne egy 2 magos Athlonom is bele, azzal együtt kóstál annyit, mert most eladom a Phenomom, annak az árából és a 9k-t érő előzőbő lapból kéne minél olcsóbban FX 8320-ast varázsolni, h jól menjen.

[ Szerkesztve ]

(#30326) Trebron09 válasza Buci21 (#30325) üzenetére


Trebron09
őstag

Felejtő... giga helyett is ASUS M5A97 EVO R2.0 :K

(#30327) Buci21: Maga a lap jó.. csak a bios is működhetne normálisan, ha tudsz R3.0-at szerezni, akkor végülis veheted ezt is, mert már elvileg javították.. de ha biztosra akarsz menni akkor Asus.

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#30327) Buci21 válasza Trebron09 (#30326) üzenetére


Buci21
addikt

A gigával mi baj? 21k körül elég komoly lapnak néz ki, milyen gépet topicban mindig mondják h jó, és én onnan szöktem, így az ottani helyzet alapján kérdezek. valaki próbálta már ilyen 4+1-es lapokkal am a 8 magosokat?

(#30328) ViZion válasza Buci21 (#30327) üzenetére


ViZion
félisten

Ha nem akarod húzni, akkor jó lehet, keress rá itt a topikban a lapra, biztosan írtak róla. Csak az nem világos, hogy ha ragaszkodsz a 8 magoshoz, akkor miért akarod azt a legolcsóbb lapba rakni? Utána cserélni jobb lapra nem olcsóbb. Az ajánlott mobo ~25k, a 18 k giga lappal szemben. Sebaj, nem akarom érteni, nem vagyunk egyformák. :DDD

Majd Miresz és Malibutomi megmondják, illetve aki követi a Giga lapokat, h az mire lehet elég.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30329) Buci21 válasza Trebron09 (#30326) üzenetére


Buci21
addikt

megkérdezhetem mi volt a baj a BIOS-al? :D már UEFI lenne azon, amit tudok szerezni, nem tudom, h 3.0-e.

(#30328) ViZion :
szeretném a legolcsóbban, a legerősebbet. Azaz a legolcsóbb teljes értékű alaplappal a 8 magost megoldani. Ennyi :D nem nehéz megérteni. A legolcsóbb lapot keresem, amit 8 magos alá téve nem korlátozza a procit.

Am köszi eddig mindenkinek a segítséget, lehet h összespórolok az Asus-ra, az EVo r2.0-ra.

[ Szerkesztve ]

(#30330) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

970-ud3 a legkisebb ajánlott lap, az alá ne menj, mert csak szívni fogsz vele. Az már elég jó tápal van, azon kivül sok extrát nem ad. Ha rá tudsz szánni olyan 25-öt lapra, akkor már olyat kapsz amivel mehet a tuning is.

Ahogy a hangyász mondta, semmi értelme, hogy aztán szenvedj a procival, mert nem megy rendesen. Még az elég extrás asrock 970extreme2 és extreme 4 sem ajánlott 8-as fx alá épp a gyenge táp miatt.

(#30331) ViZion válasza Buci21 (#30329) üzenetére


ViZion
félisten

Azért írtuk az ASUS M5A97 EVO R2.0 mobo-t (25-26k), de ha ragaszkodsz a gyengébbekhez... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30332) Buci21 válasza Malibutomi (#30330) üzenetére


Buci21
addikt

jó lesz nekem a Giga, milyen extra kéne még? SATA III és USB 3.0 is extraszámba megy a mostani után. Kis alulfeszt meg ilyeneket gondolom meg lehet azzal is csinálni nem? Vagy alapfeszes tuning is? Mi korlátozná a tuniongot, a Phenomomat egy 770-es lapban bőven tudtam húzni, pedig az is alsó-közép lap, ez meg inkább közép-középnek tűnik.

(#30333) Malibutomi válasza Buci21 (#30332) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Bocs kicsit belegabalyodtam a mondatomba, álmos vagyok. Szal a gigával is mehet a tuning, gondolom nem csúcsokat akarsz vele dönteni úgysem. Elvileg a táp része bírja.
Csak mire odág jutott az agyam már el is küldtem a hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

(#30334) Buci21 válasza Malibutomi (#30333) üzenetére


Buci21
addikt

Egy Hyper TX3 alatt a csúcsok igen messze vannak szerintem, bármilyen procit nézünk is :D Talán ekkora hűtőkapacitással 5ghz fölé lehetne tolni egy Celeron D-t, vagy nem tom ;]

Szóval a Giga jó lesz. Hűtőnek a TX3? gyári mennyire necces? alulfesz kb mennyi fogyasztást spórolhat meg? turbonak van értelme?

PS: dehogy kérsz bocsánatot, örülök h valaki foglalkozik a kérdésemmel éjjelek éjjelén az FX topicban. :R

(#30335) Zsivaagoo válasza Buci21 (#30332) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nos, a jelenlegi lapjaim 880G csipes gigák. A lapgyártóknak a raktárban maradtak a régi, elavult 760G-s csipek, azokat is ki kellett szórni kurva olcsón, ezért születtek meg az AM3+ 140W Ready feliratú olcsó lapok. Ebből a fajtából is van nekem egy Asus, egy Phenom II X4 965BE van benne, de nem merem húzni. A szigligeti pincében lesz belőle internetezős gép 6-8 évig inkább.
FX-6300-ast óvatos tuninggal elvinne, de itt a PH-n macera a hardver csere, mert tele van sokat tudó, szaré-hugyé vásárolni akaró faszfejjel.
A döglődő oldalakról ideszokott a söpredék, meg a friss idióták...

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#30336) Buci21 válasza Zsivaagoo (#30335) üzenetére


Buci21
addikt

a szokásos zsivágós stílus mosolyt csalt az arcomra így estére xDD :C :C
FX 8320 alá se 760g, se 880g, ez innentől világos. Öcsémnek egy 880g-s lapja van, és a támogatási listában vannak 8-as FX-ek... nah ezt hogy? Am sajnálom, h nem tudod a Phenomot húzni, pedig szépen mennek a kicsikék :C

(#30337) Taifa Díaz válasza Zsivaagoo (#30335) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ami a söpredéket és az idiótákat illeti...hát igen, ez van, sajnos ez az internet hátulütője :DDD

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#30338) Malibutomi válasza Buci21 (#30334) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

TX3 alulfeszen elmegy amíg nem lesz job. Fogyasztást tessék nagyívben......
Turbó kikapcs.

Amúgy általában olyan jó 0,1V-ot le lehet dobni, és úgy járatni 4gigán. Nekem 1,375-re teszi a lap az alapot, 1.28-al vitte a 4gigát.

(#30339) Buci21 válasza Malibutomi (#30338) üzenetére


Buci21
addikt

ott ha jól számolom 15W fogyasztást tudok nyerni, ami 108W max elméleti TDP-t jelent, annyival meg elbánik a TX3, a Phenommal is elbánt, a gyárinál meg csak jobb lehet. Am A phenom is csípte a tuningot, nem vágom miért teszik ilyen magasra a default feszt...

Turbo miért kapcs ki? (ne haragudjatok a sok kérdésért, csak szeretem érteni, mire is költök el többtízezer forintot)

[ Szerkesztve ]

(#30340) - = Zk = - válasza Buci21 (#30339) üzenetére


- = Zk = -
félisten

volt Giga lapom évekig... még AM2+ -os vonalon.(790x-ds4) jó volt.. de az AM3+ éra számomra meghalt (990fxa-ud3)

1:1 csere asus m5a99fx pro r2.0... és nálam hibátlan... BF3 4,7ghz-en 27 fokos szobában 65-71fok. és meg se kottyan a gépnek :C jah, léghűtéssel!!!..

szal részemről is egy asus deszka... (Y)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30341) Buci21 válasza - = Zk = - (#30340) üzenetére


Buci21
addikt

mi volt vele a baj? nagy tuning nem lesz itt, csak max egy pici, ha hűtőt újítottam. A lényeg, h lecseréljem a Phenomom egy FX 8320-ra. Miért nem ajánlod a GA970A UD3-at?

(#30342) stratova válasza Zsivaagoo (#30335) üzenetére


stratova
veterán

De ne búsulj, itt vagyunk neked mi öreg motoros idióták is. :DDD
Fordítok is ám (idioticsku -> idiotische): - = Zk = - részéről az Asus deszka ( . Y . ) azaz csecse. Ő... de - = Zk = -, akkor az Asus nem is deszka.. Hogy is van ez? :F ;)

[ Szerkesztve ]

(#30343) Tigi válasza and1ao (#30322) üzenetére


Tigi
őstag

Ezt néztem, de még nem írtam neki, de gondolom postával már nem érné meg, ezért inkább megveszem az újjat.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#30344) Ga válasza Tigi (#30343) üzenetére


Ga
tag

A pontos típusra figyelj mindenképp, a linkelt hirdetésben pl 212 szerepel, sem Pro, sem EVO-t nem írt. Valószínűleg egy korábbi, más típus! (nincd dc heatpipe, kisebb borda asszem)
Az EVO vezió, ami relatíve olcsó és jó.

Ga

(#30345) Tigi válasza Ga (#30344) üzenetére


Tigi
őstag

Igen, figyeltem köszi. :)
Most jelenleg két hűtő esélyes.
Az egyik az EVO a másik pedig Jester01 kolléga LOKI-ja.
Amelyikhez előbb tudok hozzájutni az lesz.
Az EVO-t csak akkor tudom megvenni, ha ismerős hazajön és megy a nagykerbe vásárolni, a másikat pedig akkor, ha Jester01 eladja. :)

Mondjuk még a két hűtő méretét is meg kell néznem, hogy beférnek e a házba. :)

Hát úgy látom, hogy a LOKI alacsonyabb 25mm-el, tehát az biztos befér, az EVO az már neccesebb.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#30346) Tigi


Tigi
őstag

Na, méricskéltem és szerencsére elég jó a ház kialakítása és szerintem simán be kell férjen az EVO is.
Mondjuk esztétikailag jobban tetszik a LOKI. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#30347) Zsivaagoo válasza Buci21 (#30336) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Egy két gyártó megcsinálta 880G-vel is az AM3+ lapjait, vagy a régebbieknek piacra dobta egy újabb revízióját.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#30348) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Érdekes a proci, vagy a lap nem tudom..
8320 - van egy EVO r2.0 - ban, a 4GH - et lőttem 1,296 - ra, intel burn testnél kifagy majdnem rögtön.
Ha autón hagyom a feszt, akkor megy simán 4,2 - t, 1,320 - on..és lemegy a teszt hibátlanul..
Az ajánlott dolgok (Vizion - s) kikapcs vannak, mentem a leírás alapján, de csak auto fesszel hajlandó menni:)

Na!!!

(#30349) Malibutomi válasza Hafy75 (#30348) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezt majd az asusos kollégák, én nem vágom, de az offsettel kell variálni, nem direktbe állítani a proci feszt.

(#30350) Buci21 válasza Zsivaagoo (#30347) üzenetére


Buci21
addikt

erre csak BIOS update kellett elvileg, és gyárilag az új BIOS-al jött. Egy FX 8320 belepróbálható azért ilyesmi lapba? Vagy max FX 6300 turbo off?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.