Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) frescho válasza djculture (#31499) üzenetére


frescho
addikt

Nem a fogyasztas/teljesitmennyel van gond, hanem azzal, hogy par aprosagot kellett volna kigyomlalni ahhoz, hogy ne legyenek vele olyan gondok, amiket itt a topicban is tobbszor lehetett olvasni. Az alaplapnal is az AMD nem fektetett le egyertelmu elvarasokat es ami nem felel meg az eloirasnak, annak a gyartonak megtiltja a logo hasznalatat. A gond az, hogy jelentosen atalakitottak az energiatakarekos funkciokat, tobbek kozott a tap kapuzasat. Tobb lepcsoben es sokkal gyorsabban, magasabb frekvenciaval mukodik az FX-nel, ami extra terhelest (tranziensek) ro a taparamkorokre.

Az Intel is kovetett el hasonlo bakikat, de akkor gyorsan jott egy uj chipset revizio, vagy egy uj CPU verzio (pentiumoknal pl.)

https://frescho.hu

(#31502) djculture válasza frescho (#31501) üzenetére


djculture
félisten

Amd-nél is javitják ezeket majd csak már nem az am3+ cuccokba a hírek szerint az megy a levesbe. Az fx-ek meg átköltöznek az fm2+ foglalatra már apu-ként.

(#31503) frescho válasza djculture (#31502) üzenetére


frescho
addikt

Az FX lassan ket eve a piacon van. Azota jott egy javitas (Vishera) de a legtobb olyan dolgot, ami nem magat a procit erinti mar reg kihozhattak volna akar ajanlaskent is (alaplap). Dobozolhatnanak valamivel ertelmesebb hutoket a processzorok melle. Egy a partnereknek kuldott javitassal, egyertelmu kodreszlettel lehetne normalis homerseklet meres, BIOS update a turbo hatekonyabba tetelehez stb.

Ezek nem okoznak gondot egy hozzaertonek, vagy egy rajongonak, de hogyan magyarazod meg egy laikusnak, hogy kell egy +huto, az alatala kinezett alaplap throttlingol, hogy a turbot inkabb ki kell loni es az alap orajelet fesz emeles nelkul fel lehet emelni a turbo szintjere.

Az intel ebben jobb igazan. Ha csak megveszed es osszerakod, akkor a legszutykabb deszkaval is menni fog egy kb. azonos aron megvasarolhato alap i5. Tuningolni nem lehet, de nincs vele macera es nincs turbina hangja a gepnek.

Mindezek mellett az FX igen potens, de sokkal macerasabb. Errol jut eszembe, hatha tud valaki helyet, ahol 6100-at beszamitanak egy 83x0-ba.

https://frescho.hu

(#31504) dergander


dergander
addikt

Ha itt valaki kifog adni annyi pénzt a 9370re vagy a 9590re megérdemli sorsát... egy upgradelt 8350 semmi más ugyanazok a feszültség értékei,csak az ára dupla vagy még tripla,Szinte ugyanúgy bármely 48000forintos 8350 tud 5 GHZet

(#31505) Ga válasza dergander (#31504) üzenetére


Ga
tag

Nem kell ahhoz 48K, elég egy 28K-s FX6300 is, ha az órajel a lényeg...
[link]
Mindez 220W helyett 95W-ból. :R AMD

Bye,
Ga

(#31506) mackosajt válasza Ga (#31505) üzenetére


mackosajt
addikt

Azért azt te sem hiszed, hogy azonos frekin, mint a 9-es széria, a procid szintén csak 95 wattot eszik?
Arról nem beszélve, hogy mintha kevesebb modul lenne benne. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#31507) laca000 válasza dergander (#31504) üzenetére


laca000
őstag

+1

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31508) laca000 válasza frescho (#31503) üzenetére


laca000
őstag

"csak megveszed es osszerakod, akkor a legszutykabb deszkaval is menni fog egy kb. azonos aron megvasarolhato alap i5. Tuningolni nem lehet, de nincs vele macera es nincs turbina hangja a gepnek."

Ezért vesznek a kisgyerekek is konzolt.
Mégis turbina hangja van. :Y

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31509) zzola


zzola
félisten

Üdv.
8350 mellé még mindig deszkát keresek. Leszűkült a kör, biztosan Asus lesz.

ASUS M5A99FX PRO R2.0
ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0

A kettő között 10k a különbség. Kérdés a SABERTOOTH megéri-e a plusz költséget?

(#31510) laca000 válasza zzola (#31509) üzenetére


laca000
őstag

Ez miért kérdés? ;)
Atombiztos lap. Természetesen meg.
10.000 magyar romló forintért a másik laphoz képest, megfelelő hűtéssel plusz 4-500 megahertz, kevésbé melegszik.
A kérdés inkább az, van szükséged tuningra, vagy nincs?
..és már nincs is kérdés.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31511) zzola válasza laca000 (#31510) üzenetére


zzola
félisten

Van. Egy Radeon 7970OC-t hajtok vele, néha leesik az FPS, valószínű elfogy a CPU, kis tuningra szükség lenne.
De ha így állunk, akkor nem is kérdeztem semmit sem...Kell a drágább! :D

(#31512) frescho válasza laca000 (#31508) üzenetére


frescho
addikt

Konzolon nem fognak videot konvertalni, kepeket szerkesztgetni, netezni. A kozvetlen konkurenciaval vesd ossze. Vannak pozitivumok is, amik mellette szolnak, de azokhoz mar kicsit erteni kell hozza.

https://frescho.hu

(#31513) laca000 válasza zzola (#31511) üzenetére


laca000
őstag

Semmi értelme megvenned a másikat, 10ezer forint nem egy akkora tétel, amekkorát buksz vele, tuning terén, ha nem azt veszed meg. Elhiheted, nagyon fogsz örülni neki. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31514) laca000 válasza frescho (#31512) üzenetére


laca000
őstag

Értelek én, de a te olvasatodban, gyakorlatilag ez úgy hangzik: vegyen Intelt aki nem ért hozzá.
Ez így nem állja meg a helyét.
Intelnél legalább annyi buktató van, elsőképp a melegedés, persze az átlagfelhasználó maximum a nap sugarainak erősségéről, vagy az arcát szétégető UV sugarakról, esetleg a tűzhely forróságáról tudja mi is az.
Már ha innen nézzük.
Tehát, azért nem úgy van az.
Kicsit érteni kell hozzá.
Na és?
Aki nem ért hozzá, nyomjon az "auto boost" ikonra.
Az "átlag"-felhasználónak az is épp úgy megfelel.
Intelhez meg ugyanúgy kritikán aluli hűtőket adnak, de ezen nem érdemes lovagolni, nem is hallja a zajt Facebook-ozás közben, más meg úgy sem érdekli, felesleges.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31515) ViZion válasza zzola (#31509) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem az első van, szépen ketyeg benne a 6300-as. Ha nem akarsz rekordot dönteni tuninggal, akkor az is bőven jó. Ha belefér a keretbe és durván akarod hajtani, akkor Sabertooth inkább, azért az egyel feljebb van, már igazi "gémer" deszka (részletezik Asus oldalon, h mivel jobb).

Az Intelre jó a gyári hűtés témához: nem, nem jó. december óta dolgozom i5-ön, új, gyári hűtés, stb... Már tavasszal volt hangja terhelésre, és csak egyre rosszabb. Nincs tuning, jó a ház. Ezek ilyenek. Lehet, netezésnél 2 évig bírná, de csak legenda, hogy Intelre nem kell hűtő (OK, vannak igénytelen, vagy hallássérült felhasználók, nekik nem kell. ;] )

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31516) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok.
Tudnátok nekem egy jó beállítást mondani, első körben alap beállításhoz, aztán innen elindulva egy stabil tuning-hoz?
Jelenleg 4400MHz-re (CPU Voltage 1.41250) van belőve, de eléggé melegnek találom terhelésnél. (Linx alatt 66-68 fokos)
Esetleg jobban is meglehetne rántani, vagy ez már egy jó értéknek mondható?
A VRM-el lehet valamit kezdeni? Valahogy jobban hűteni, mert baromi forró? Szerintem az is vissza fogja.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#31517) Malibutomi válasza laca500 (#31516) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerintem teljesen rendben van a hőfok, ezzel a fesszel, és órajellel.

(#31518) laca500 válasza Malibutomi (#31517) üzenetére


laca500
aktív tag

Igen, de közben le-föl ugrál a MHz 1400 és 4400 között.
Gondoltam a VRM melegsége miatt veszi állandóan visszább és ezért esetleg egy jó beállítással ez ki küszöbölhetö lenne. Mondjuk lejjebb lehetne valahogy venni a feszből, vagy valami hasonló.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#31519) daneeeeee válasza laca500 (#31518) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Valamelyik energiatakarékos funkció miatt, a biosban ezek kikapcsolhatók.

Btw: Járt már valaki úgy hogy prime95 tesztje stabil volt míg az AIDA64 beépített stabilitás tesztjén piros lapot kapott?

[ Szerkesztve ]

(#31520) Tomko78 válasza laca500 (#31518) üzenetére


Tomko78
őstag

C&Q teszi a dolgát azért ugrál a mhz ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#31521) laca500 válasza daneeeeee (#31519) üzenetére


laca500
aktív tag

Igen ezt tudom, csak akkor elszáll a hőfok érték és megsül a prockó. :F

Nekem már volt/van olyan, hogy Linx tökéletesen végig fut, de Prime 95 egy idő utn a 8.magot leállítja

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#31522) Malibutomi válasza laca500 (#31518) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Linx közben ugrál fel-le, vagy amikor csak úgy használod? APM ki van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#31523) laca500 válasza Malibutomi (#31522) üzenetére


laca500
aktív tag

Linx közben, de csak ha elérte a 66 fokot. Addig stabilan 4.4-en megy, de utána le-föl. Ugyan így a hőfok. 4.4-nél felmegy 68 fokra, ekkor leveszi 1.4-re, ilyenkor a hőfok vissza megy 66-ra. és ezt csinálja végig. APM ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#31524) daneeeeee válasza laca500 (#31521) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Itt igazából azért érdekes a dolog mert az AIDA64 stabilitás tesztje, hogy is mondjam nincs túlságosan megbecsülve általában mindenki Prime95 vagy LinX progit használ.
Pedig nálam az AIDA fpu tesztje 3-4 perc alatt eldobja az órajelet Prime-ban meg atomstabil small FFT-vel.

(#31525) Valkűr válasza daneeeeee (#31524) üzenetére


Valkűr
őstag

Sztem a legtöbb dologhoz amit az ember használ elég az AIDA mérése is...Nálam eddig mindenhez elég volt amit az hozott ki a prociból...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#31526) Malibutomi válasza laca500 (#31523) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ő ez a maghő, vagy a kupak?

(#31527) laca000 válasza Valkűr (#31525) üzenetére


laca000
őstag

Aida 42fokot mutatott közvetlen 3 másodperccel 3Dmark 2013 után, 4.8-on, ígértem elmondom. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31528) laca000


laca000
őstag

A stabil 5-5.2Ghz-hez valami ilyesmi kellene[link]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31529) dergander válasza laca000 (#31528) üzenetére


dergander
addikt

Ez nem gyengén hosszú :) Lehetne vele játszani az Alpenföhn mennyibe kerülhet vajon?

(#31530) Valkűr válasza dergander (#31529) üzenetére


Valkűr
őstag

Hát a K2 volt 24 ezer...Akkor ez kb annyi, vagy több :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#31531) laca000 válasza dergander (#31529) üzenetére


laca000
őstag

Még nincs "beárazva", kereskedelmi forgalomban, de ahogy lesz, már le is csapunk rá. :K

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31532) miresz


miresz
veterán

Na ez valami vicc. Az FX 9590-hez 900$ -ért semmilyen hűtőt nem adnak. Mondjuk a mákdarálót felesleges is lenne. De azt hittem,hogy valami izmos hűtőt adnak azért mellé ennyi pénzért.
[link]

(#31533) dergander válasza miresz (#31532) üzenetére


dergander
addikt

Adhatnának egy H110 szerü hűtőt csak amd logóval,ez úgy lenne szép,de igy ebbe a kis fostalicska dobozba elég vicces :Y

(#31534) laca000 válasza miresz (#31532) üzenetére


laca000
őstag

Minek? Úgysem húzható tovább, gondolták biztos elég ami a usernél van.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31535) dergander válasza laca000 (#31534) üzenetére


dergander
addikt

Ezt nem értem az AMD részéről,több mint 200K forint egy upgradelt prociért...ezt most ők elhiszik hogy kelendő lesz? :D legalább valami extrát tudna,mondjuk 5Ghz csak 1.41volton vagy valami nyalánkság de nem,mondjuk ha most hétvégén megnyerem a lottót már csak presztizsből veszek egyet :D

(#31536) miresz válasza dergander (#31533) üzenetére


miresz
veterán

Igen én is ezt gondoltam,hogy valami H110 szerű lesz mellette,de aztán a nagy semmi. :)

(#31537) laca000 válasza dergander (#31535) üzenetére


laca000
őstag

Venne a franc ilyet, inkább 3930k.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31538) laca500 válasza Malibutomi (#31526) üzenetére


laca500
aktív tag

Ez a kupaké. A mag hőmérséklete, mind a 8-é, csak 55 fok.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#31539) djculture válasza laca000 (#31534) üzenetére


djculture
félisten

Ja ezt ajánlják hozzá:

(#31540) mackosajt válasza Valkűr (#31530) üzenetére


mackosajt
addikt

Merlinnél a K2 "csak" 20e (a 0 perces), 15e a használt.

Amúgy nem tudom, miért lesznek ezek jobbak, mint a direktben a hőcsővel érintkező verziók.
Illetve azért az a ventillátor sor már majdnem olyan, mintha a gyári venti pörögne erősen.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#31541) lee56 válasza miresz (#31443) üzenetére


lee56
őstag

Erre való a gari. :) És mintha asus nem gyártana gyári hulladékot. :D
De lehet hogy csak pehhes voltál, vagy a giga-utálatod milyatt bevonzottad a roszabb lapokat, hogy tovább fikázhasd a márkát. :DDD

No Comment

(#31542) miresz válasza djculture (#31539) üzenetére


miresz
veterán

Akkor a hűtőm már meg van hozzá,már csak 900$ kell. :)

(#31543) Malibutomi válasza laca500 (#31538) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Akkor biztos nem a proci miatt throttlingol, igazad van, de fura, mert pl ugyanaz a házam van mint neked, és nekem simán bírja a hőfokokat, tehát elvileg nem szellőzés baja lehet.
A lapod sem gagyi fajta, lehet nincs rendesen rajta a VRM-en a borda?

(#31544) dergander válasza miresz (#31542) üzenetére


dergander
addikt

a kistesót már lehet kapni az iponnál

(#31545) laca000 válasza dergander (#31544) üzenetére


laca000
őstag

400mhz "enyhén" túlárazva.
Szánalom.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31546) MrM94 válasza dergander (#31544) üzenetére


MrM94
őstag

Tegyék a szemükre.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#31547) djculture válasza dergander (#31544) üzenetére


djculture
félisten

Ja aranyáron németböl 70 ezer pénz.

(#31548) miresz válasza dergander (#31544) üzenetére


miresz
veterán

Á,én 9590-est akarok a 760-as lapomba,az talán kihajcsa a csipszettet. :DDD Egyébkéént én megvárom az FM2+ -os platformot,és ha igazak a hírek,hogy az FX-eket valamilyen szinten átültetik rá akkor én már csak arra váltok innét. A lap is marad(igaz kényszerből kellett rá váltanom), de pozitív csalódás volt. 4-4,2Ghz-n viszi a procit simán, nekem ez elég,még Bf3-hoz is bőven.

[ Szerkesztve ]

(#31549) dergander válasza miresz (#31548) üzenetére


dergander
addikt

Énis,innen már megvárom az átültetést,ezeket a 9xxx procikat feleslegesnek érzem...Talán majd gyártástechnológia csökkentéssel már 8magos APUk jönnek.
Csak itt az a probléma hogy már megint elértük azt hogy csillagászati órajelen járnak a procik,mint anno a P4esek,aztán jött egy gen. váltás és jöttek a 1.8 2.2Ghz procik és erősebbek voltak,lassan itt is elérkezik mivel már az 5Ghz túlzás,pláne hogy az intel haswell 3.5Ghzen olyan erős mint a 9590,azért picit átkéne az AMDnek gondolni és újratervezni az egészet.

(#31550) frescho válasza laca000 (#31514) üzenetére


frescho
addikt

Az intel hutok legalabb alapon elviszik a procikat es nincs olyan tulmelegedes, amivel rendszeresen szivunk az FX-el. Azoknak a hutoknek a legnagyobb baja, hogy szinte pormagneskent mukodnek es ahogy filcesedik bennuk a mocsok elkezdenek hangosodni.

Tuningnal mar mas a helyzet, de en pont azt mondom, hogy a buta user nem tuningol. Az auto boost tovabb sulyosbitja az FX helyzetet, mert minden gyarto tovabbi extra feszt ad neki teljesen foloslegesen.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.