Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) Beast007


Beast007
aktív tag

Meglestem a 4400-at 7 perc alatt hibázott az egyik mag , elég gyenge példányt fogtam ki ezek szerint.
A másik ami nem tetszik az az hogy 1,38V-t adtam a procinak, terhelésre egyből felugrott 1,4V-ra peddig LLC is Very high-en van nem tudom lenne értelme az Extremet megnézni. A másik mondjátok meg legyetek szívesek hogy mennyire jó ez a hőfok amit láthattok. Ja ha hibázott az egyik mag neki se ugorjak a játéknak?

[ Szerkesztve ]

(#30852) mqm válasza Valkűr (#30850) üzenetére


mqm
senior tag

Ohh hát azért annyira nem akarok elszállni :D Nekem elég egy alul fesz. 4ghz! Esetleg 4.2.

(#30853) Valkűr válasza mqm (#30852) üzenetére


Valkűr
őstag

ÓÓÓ és azt a jelenlegi lapod nem tudja? :Y

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#30854) Highground


Highground
aktív tag

Na újra itt vagyok! :))
Szereztem ma pasztát és újrapasztáztam a procit szépen rendesen ahogy kell! Összeraktam kipróbáltam, semmi változás. Már bekapcsolásnál a BIOS-ban felment 60.5-61C-ig! Oké! Gondoltam, berakom a gyári hűtést! Alaplap ki, alátét kicserél, paszta kijavít, (új)gyári hűtő betesz, próba! Jelenleg 48C-on megy asztalon idle-ben és üvölt a hűtő mint az állat :DDD Prime95-el teszteltem, de 1 percet sem mertem hagyni mert 65.5C-nál lekapcsoltam. Úgy ment fölfelé 0.5C fokokkal mint a szar :) Én nem tudom mi van, de ez így marha jó lesz... ennek teljesen mindegy milyen a paszta, milyen a hűtő, nem akar lehűlni. Szóval kicsit el vagyok keseredve :O Vettem egy új procit ami "hűdejómerterősebb", erre még annyira sem tudok játszani mint előtte :((

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30855) mqm válasza Valkűr (#30853) üzenetére


mqm
senior tag

Nem :O A fesz. össze-vissza ugrál.
Terhelés nélkül annyi mint a megadott érték utána rá eresztek egy prime95 ftt-t és esik 0,4-0,5v-ot...

Időközben tag lettem ^^ :C :C

[ Szerkesztve ]

(#30856) mqm válasza Highground (#30854) üzenetére


mqm
senior tag

Lehet írtad már, de milyen hűtőd is van?

(#30857) Highground válasza mqm (#30856) üzenetére


Highground
aktív tag

Most a gyári AMD van rajta, előtte egy Thermaltake Contac 21 volt, ami az FX6100-al simán elbánt. Ráadásul még fél éves sincs...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30858) DeadMeat válasza Beast007 (#30851) üzenetére


DeadMeat
veterán

Az az llc, ami miatt fölfele ugrik a vcore terhelés alatt, nem lefele.Ideális esetben azon kellene tartania, amit beállítottál neki, de ugye az nem sokszor fordul elő... Szóval inkább felfele, mint lefele legyen drop.Az extreme llc-t nem ajánlom, nekem pl random fagy tőle a gép.
Hőfok teljesen rendben van.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#30859) mqm válasza DeadMeat (#30858) üzenetére


mqm
senior tag

Na ja.. nekem lefele van drop... neki még LLC is mind1 off/on :(

(#30860) Malibutomi válasza Highground (#30854) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A pasztázást hogy csinálod?
Amúgy nekem az extreme 4 lapom csinálta ezt a phenom 2-vel, akármit csináltam eszetlen hőfokokat írt, még throttlingolt is, végül kilöttem a termal throttlingot, úgy tudtam használni.

(#30861) Highground


Highground
aktív tag

Teljesen letakarítottam a procit és a hűtőt is, majd egy kb. 5mm-es kis gömböt nyomok a proci közepére, azt szépen elkenem egyenletesen a procin és mehet rá a hűtő.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30862) Buci21 válasza Highground (#30861) üzenetére


Buci21
addikt

borda még mindig nem meleg? :D

(#30863) Highground


Highground
aktív tag

De, most a gyárinál azért lehet érezni, hogy meleg. Bár nem a borda hanem a cső, ugyanis a gyári AMD-nek felülről van a venti és nem lehet megfogni a bordákat. Melegnek meleg, de rajta tudom tartani a kezem. Mondjuk jelenleg 48C-os. Viszont ami vicc az az hogy magonként meg csak 30C :F

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30864) Malibutomi válasza Highground (#30861) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Elvileg direct contactos hütönél így kellene:[link]

Legalsó módszer elvileg.

A biosban pedig nem mérvadó a höfok, ott semmi energiagazdálkodás nem megy, maxon pörög a proci. Szóval lehet kár volt egyböl lekapni a hütöt.

Edit:
A nagy mag -kupak höeltérés akár azt is jelentheti, hogy rosszul méri a kupakhöt, mint anno nekem, hogy ki is kellett lönöm a thermal throttlingot.

Illetve kezdek arra gondolni, hogy szinte mindegyik asrocknak ez a baja, sok ex3-ex4 tulaj mondta hogy melegíti a lap a procit. Lehet nem is melegíti, csak rosszul mérnek....

[ Szerkesztve ]

(#30865) mqm válasza Malibutomi (#30864) üzenetére


mqm
senior tag

Ez egy hasznos iromány!
Köszike! :R

(#30866) Highground válasza Malibutomi (#30864) üzenetére


Highground
aktív tag

Annyi biztos, hogy megőrülök olyan hangos ez a gyári hűtő :DDD És az hogy 48C idle-ben. Viszont magonként csak 30C idle-ben és 52C körül van terhelés alatt.
Edit: Akkor szerinted egy lapcsere kellene elsősorban? Már a throttling miatt is...

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30867) Malibutomi válasza Highground (#30866) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha mag 52-kupak terhelés alatt a kupak max 10 fokkal lehet melegebb. A másik hütövel 5-10 fokot nyerned kellene. Most idle visszaveszi 1400mhz-re ugye?

(#30868) Highground válasza Malibutomi (#30867) üzenetére


Highground
aktív tag

Igen visszaveszi. Jelenleg nekem 17-18C-os különbség van ma és kupakhő között.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30869) mqm


mqm
senior tag

2 lap közül vacillálok! :W
(1)[link] 0 gari
(2)[link] 3 év gari

Teljesítményben sokkal odaveri 1. versenyző az 2.-t? Mennyi idő után szoktak meghalni ezek az asus lapok?

[ Szerkesztve ]

(#30870) Buci21 válasza mqm (#30869) üzenetére


Buci21
addikt

a másodikból az EVO ajánlott ha jól emlékszem.
meg erre mondják, h jó, ugye srácok?

(#30871) mqm válasza Buci21 (#30870) üzenetére


mqm
senior tag

Max 23k a keret... az 1. csak alkalmi vétel használtan.

[ Szerkesztve ]

(#30872) Buci21 válasza mqm (#30871) üzenetére


Buci21
addikt

az első nyerő :D

vagy ő: [link]

vagy Oranosnál láttam 1 év garival Asus M5A97 EVO R2.0 lapot. 23-ért. FX-es hirdetésében.

am nem vagyok FX-es, csak helyettesként szajkózom az ajánlott lapokat, ők a szakik :R

[ Szerkesztve ]

(#30873) mqm válasza Buci21 (#30872) üzenetére


mqm
senior tag

Én is az első felé hajlok.
Remélem nem hal meg 1 éven belül :DD

(#30874) mqm válasza Buci21 (#30872) üzenetére


mqm
senior tag

Giga lapokról jót nem halottam még.. random restartok...szegényes bios...
Oranos-os lapot betudnán linkelni?
Nem nagyon találom. :DD

[ Szerkesztve ]

(#30875) ViZion


ViZion
félisten

mqm:
M5A97 ilyen. LLC enabled-re rakva javul kicsit, de 1,38-1,4 V-t már iszonyat droppokkal tartotta csak.
Lapcserénél inkább M5A97 evo R2.0 a javasolt, 25k körül van új. Vagy feljebb M5A99FX Pro R2.0 33k

Highground:
bios alatt full terhelésen megy. Open HW monitorral figyeld, futtass egy LinX tesztet, h mit mutat. Pasztázásnál jobban terül, ha X alakban kened fel. Hűtőd hőcsövei rendben vannak? CPU és CPU/NB feszültségek milyenek? HT link, CPU/NB 2200 -on legyen, ne rakd feljebb, feszültségeket is figyeld, lehet túl sok a fesz. Terhelve 52°C maghő nem vészes, ha nem hibázik, akkor nincs para.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30876) mqm válasza ViZion (#30875) üzenetére


mqm
senior tag

ASUS M5A99X EVO azt mondod nem jó választás? :O
Sajnos még mindig csak 23k a keret :DD És az előbbit annyiért meg is tudom venni.

(#30877) Buci21 válasza mqm (#30876) üzenetére


Buci21
addikt

szerkesztette a hirdetést, nem találom én sem :/ sajnálom. Ez a giga elv ajánlott.

(#30878) ViZion válasza mqm (#30876) üzenetére


ViZion
félisten

De, az is jó! :K A legkisebb az M5A97 EVO R2.0 az ajánlottakban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30879) mqm válasza ViZion (#30878) üzenetére


mqm
senior tag

:R

(#30880) mqm válasza Buci21 (#30877) üzenetére


mqm
senior tag

Nem gond ;)
Azért köszi ,hogy utána jártál.

(#30881) Highground válasza ViZion (#30875) üzenetére


Highground
aktív tag

Még egy gyors kérdés: Most néztem meg, hogy nekem még 1.30-as a BIOS verzió, pedig azóta már kijött az 1.80 is. Ráadásul 1.40-nél van egy olyan pont, hogy "Update CPU Core"
Sosem frissítettem még BIOS-t, de ahogy elnézem már le lehet tölteni Windows-os installálós verzióban is, vélemény? Töltsem le és tegyem föl a legújabbat?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30882) Buci21 válasza Highground (#30881) üzenetére


Buci21
addikt

próbát megér :D

(#30883) mqm válasza Highground (#30881) üzenetére


mqm
senior tag

Veszteni nem vesztesz vele.
Csak ne legyen mostanság áram kimaradás nálatok! ;)

(#30884) dergander válasza Highground (#30881) üzenetére


dergander
addikt

Biost minden esetbe kötelező frissíteni,sokat jelent teljeítménybe valamint stabilitásba is.

(#30885) Highground


Highground
aktív tag

Ez mit jelent? Nem mertem folytatni :( Ja és az időt ne nézzétek :) Azt én állítottam be rosszul a BIOS-ban :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30886) Valkűr válasza Highground (#30885) üzenetére


Valkűr
őstag

ne is , valami gáz van...

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#30887) ViZion válasza Highground (#30885) üzenetére


ViZion
félisten

Ez lehet win UEFI miatt is (gyors guglival), nem tudsz biosból flashelni? Asusnál ott is ellenőrzi és kiírja ha nem jót töltötél hozzá.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30888) Highground válasza ViZion (#30887) üzenetére


Highground
aktív tag

Nincs semmilyen FAT32-es cuccom :(

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30889) ViZion válasza Highground (#30888) üzenetére


ViZion
félisten

...pendrájvod nincs? Szomszédban, bárhol? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30890) Malibutomi válasza Highground (#30888) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igazából kb 1.60-as biosig visszamehetsz, mert addig van neked lényeges változás

(#30891) Highground válasza Malibutomi (#30890) üzenetére


Highground
aktív tag

Sikerült 1.60-ra! :DD Az előbb csináltam egy videót idle állapotban majd rányomtam egy stress test-et aida-val. Alatta mentek a diagnosztikai programok. Nemsokára felteszem és akkor ti is látjátok milyen adatokat látok. Hátha abból okosabbak leszünk :F

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30892) lee56 válasza dergander (#30884) üzenetére


lee56
őstag

Hát,,, Multkor hozzám került egy Asus M5A99X EVO-s lap igaz nem R2, hanem a régebbi, és nézem még majdnem alap BIOS verzió volt rajta, na akkor nézek újabbat, hát vagy 15 frissítést találtam Asus weboldalán, tele stability meg egyéb kompatibilitási fixekkel (minden második frissítés kb :) ), és még a Gigáról mondták hogy veszélyes BIOS-okat írnak :) El nem tudom képzelni hogyan használhatta gond nélkül a srác alap BIOS-al aztat. :D

No Comment

(#30893) Highground


Highground
aktív tag

Na nagynehezen feltöltöttem a videót: http://youtu.be/OWtz4exvFJM
Minőség még javulhat de már 720p-ben lehet látni mindent. Talán így kiszúr valaki valamit aki ért is hozzá. :) Mert nekem ebből csak az világos, hogy piszkosul melegszik :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30894) ViZion válasza Highground (#30893) üzenetére


ViZion
félisten

Feszültség sok, VCore 1,425 max-ot írt, ez biztos melegszik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30895) laca000 válasza Highground (#30893) üzenetére


laca000
őstag

Biost frissítetted?
Ha még nem, tedd meg.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#30896) Highground válasza ViZion (#30894) üzenetére


Highground
aktív tag

Akkor állítsam vissza úgy ahogy tegnap este 4000-re és 1.3-ra? Vagy még lejjebb?
BIOS frissítés meg volt! 1.60-ra! Semmi változás :(

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#30897) Valkűr válasza ViZion (#30894) üzenetére


Valkűr
őstag

AZ nem melegitheti ennyire..Bár nem tudom ennél a procinál mennyit jelent, tedd a 1.3-ra sztem..

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#30898) Malibutomi válasza Highground (#30893) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Első blikkre vagy valami nagy gáz van a lapoddal, vagy az összes mérő progid elavult, a fesz ugrál 1,28-1,36-1,42V között, hőmérsékleteket láttam ilyen max 166 fokokat stb...

Ja tedd vissza 4000-re és 1,28-1,3V-ra.

[ Szerkesztve ]

(#30899) laca000 válasza Malibutomi (#30898) üzenetére


laca000
őstag

Abban az Extreme 3-as lapban megy a proci?
1 Majdnem biztos, hogy rossz az érzékelő.
2. Vegyél másik alaplapot( ha nem teszed meg, egy életet is keresztül lehet szenvedni vele).

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#30900) Highground


Highground
aktív tag

Na jó, akkor úgy néz ki alaplap csere :O De örülök neki... Akkor mit ajánlotok ehhez a procihoz ami tuti választás? Csak azért mert most fix 4000-en megy és 1.28V-on, de így is 48.5C az asztalon.
Ja és már nem gyári hűtés van rajta! Visszatettem a Thermaltake Contac 21-est mert a gyárinak iszonyat hangja volt.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.