Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) djculture válasza dergander (#31549) üzenetére


djculture
félisten

Megvan ez tervezve jönnek a konzolok amd cuccal, intelen kínlódni fognak az amd konzolokra tervezett átiratok. Én szerintem erre megy ki a játék. Csodálkoznék ha nem lenne egy ilyen móka, tekintve hogy a vga iparban is mi folyik már lassan kell nvidia meg amd vga is ha játszani akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#31552) lee56 válasza miresz (#31548) üzenetére


lee56
őstag

:DDD És majd írsz hozzá BIOS-t is hogy betehesd, csak ne felejtsd el a VRM-et is felturbózni, meg jobb ha búvárfelszerelést is tervezel és jó mélyre elsúlyeszted a gépet, víz alá. :)
Az majd biztos kihajcsa az egész alaplapodat a víz alól, nem csak a csipszedet :D

Lehet lemaradtam de ilyen hírről nem tudok. :Y Miféle átültetés lesz az?
Én még mindíg bízok kicsit hogy lesz Steamrolleres FX is, legfeljebb majd jövőre, így AM3+ pont addig kitartana, míg jobban elterjednek ezek a IGP-t kihasználó dolgok még játékokban is, hála majd az új konzoloknak. Ráadásul ezzel a pozíciójukat is tudnák erősíteni mert egyszálas teljesítményben történne a legtöbb előrelépés, mind HEDT, de legfőképpen a szerver fronton égető szükségük lenne versenyképesebb termékre asszem, szóval fura lenne ha nem lépnék meg.

No Comment

(#31553) laca500 válasza Malibutomi (#31543) üzenetére


laca500
aktív tag

Elképzelhető, de ahhoz inkább nem nyúlnék, meg azt mondták, hogy elég melegedős fajta. Talán valami kisebb 40-es ventit rá kellene pöttyinteni valamivel. :Y Igaz nem biztos, hogy sokat érnék vele.
Nálad talán a hűtő is jobb egy fokkal.
Esetleg le írnád nekem a bios beállításaidat? Az egészet, ahogy most használod Bár más a lapod, de hátha.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#31554) djculture válasza lee56 (#31552) üzenetére


djculture
félisten

Amd-s muksók nyilatkozták hogy am3+ ba már nem lesz cucc fm2+- platformra ültetik át az fx szériát már apu-ként.

(#31555) lee56 válasza djculture (#31554) üzenetére


lee56
őstag

Lehet hogy a fantáziám gyenge, de ezt valahogy nem tudom elképzelni. :)

No Comment

(#31556) dergander válasza lee56 (#31555) üzenetére


dergander
addikt

nem nehéz pedig átültetni,FM2+ tokozással adnak ki 8magos procikat,az igp pedig nincs benne

(#31557) miresz válasza lee56 (#31552) üzenetére


miresz
veterán

Nem találom a cikket,de olvastam,hogy az AM3+ -t 2013 vége 2014 elején ki akarják futtatni,és FM2+ platformban fog megjelenni már APU-ként. Ha jól emlékszem 1,2, 3 modulos,next gen. 2-es GCN igp-vel.

(#31556) dergander: Na ilyen nem lesz. :N Csak APU formában lesznek,esetleg hibás IGP-vel Athlon formában,ahogy ismerem az AMD-t.

[ Szerkesztve ]

(#31558) KraX válasza dergander (#31549) üzenetére


KraX
őstag

Hello,

En is az fm2+ platformot varom mar meg inkabb, addig nem cserelek mar. Attol mondjuk tartok egy kicsit, hogy az fm2+ se fogja sokaig huzni es egy ev mulva megint eloallnak egy ujabb foglalattal, labkiosztassal, hogy porogjon az ipar. Regebben pont ez volt a vonzo amd oldalon, hogy viszonylag hosszu ideig huzta egy foglalat es lehetett csak cpu cserevel is upgradelni, mig intelnel lapot is kellett venni mert allandoan valtozott a foglalat/labkiosztas. Ma mar szinte ugyanez a helyzet mindket oldalon, bar talan az amd kicsit jobb ebben. :/

For the God Emperor!

(#31559) KraX válasza miresz (#31557) üzenetére


KraX
őstag

A 3 modulos apu mar egszen korrektul hangzik.

For the God Emperor!

(#31560) zzola


zzola
félisten

MSI 990FXA-GD80-ról mi a vélemény? Teszteken jókat írtak róla.
Asus SABERTOOTH 990FX R2.0-hoz áll közel az ára...

[ Szerkesztve ]

(#31561) KraX válasza zzola (#31560) üzenetére


KraX
őstag

Sajnos nincs sok MSI user errefele ahogy tapasztaltam, de a tobbiek kinavitanak ha nem igy lenne. :(

For the God Emperor!

(#31562) ViZion válasza KraX (#31558) üzenetére


ViZion
félisten

Attól függ, mit használsz. Pár évig még előnyben lesznek a hagyományos procik, amíg a progik jobban ki nem tudják használni az APUkat. Én tutira nem váltok, pár játékért nekem nem érné meg, inkább legyen 5 fps-el kevesebb...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31563) miresz válasza zzola (#31560) üzenetére


miresz
veterán

Nálam járt annó egy ezzel kellett összeraknom egy gépet ez volt a kívánság. Az én véleményem szerint az egyik legjobb,ha nem a legjobb UEFI-vel rendelkező lap. Szerintem nagyon jó lap.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#31564) Pug válasza frescho (#31550) üzenetére


Pug
veterán

Az intel hutok legalabb alapon elviszik a procikat es nincs olyan tulmelegedes, amivel rendszeresen szivunk az FX-el.

Aham, 4770K, aham.... hagyjuk már... ;]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#31565) zzola válasza miresz (#31563) üzenetére


zzola
félisten

Kösz. Valakinek volt egy blogja, elolvastam...
Mint ismeretes, 8350 alá keresek lapot, de nem a legdrágábbat...
Átnéztem pár dolgot, gyakorlatilag az ajánlott alaplapok közül kettő szinte teljesen ugyanaz:
Asus M5A99X EVO R2.0
Asus M5A99FX PRO R2.0

Ezek felett van árban:
MSI 990FXA-GD80
Asus Sabertooth 990FX R2.0 (5 év garancia)

és a top:
ASRock Fatal1ty 990FX Professional
Asus Crosshair V Formula-Z

Volt egy teszt, ahol az MSI ajánlottat kapott a Asus Crosshair V Formula-Z együtt. A tesztben hozta a sebességet.
MSI lap ~47k, az Asus Sabertooth pedig ~45k.
Az MSI-n 10 fázis van CPU-nak, 2 a ramnak.

Lehet ebben az ár kategóriában már nincsen teljesítménybeli különbség?

Most olvastam a kommentedet, érdekes!!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#31566) Tomko78 válasza zzola (#31565) üzenetére


Tomko78
őstag

Én nekem a MSI 990 FXA-GD80 volt az álmom , csak mikor alaplapot vásároltam 10 e ft drágább volt mint a Fatal1ty :((( meg nagyon a Asrockot ajánlották ;]

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#31567) zzola válasza Tomko78 (#31566) üzenetére


zzola
félisten

Én most olcsóbban tudnám beszerezni , mint a Fatal1ty-t...

(#31568) Tomko78 válasza zzola (#31567) üzenetére


Tomko78
őstag

ma már fordítva van a Fatal1ty majd 10 e ft drágább

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#31569) zzola válasza Tomko78 (#31568) üzenetére


zzola
félisten

Értem. Hát most nehéz a döntés, több lap is van hasonló áron...

(#31570) Akcok94 válasza zzola (#31569) üzenetére


Akcok94
senior tag

gigabyte-ra nem is gondoltál? pedig azok se rossz lapok, nekem a ud7 van és kiválóan tudom benne húzni a procit(8320).

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#31571) zzola válasza Akcok94 (#31570) üzenetére


zzola
félisten

De gondolkodtam, az UD7-es nagyon drága nekem...

(#31572) lee56 válasza miresz (#31557) üzenetére


lee56
őstag

3 modulos FX + nextgen GCN IGP? Hát... hiszem ha látom. :)
Nem talán úgy értették, hogy az Athlon nevet vezetik ki FM foglalatról, és azokat a letiltott IGP-seket adják majd FX néven? Ez már egy fokkal hihetőbb lenne. :)

No Comment

(#31573) lee56 válasza zzola (#31569) üzenetére


lee56
őstag

Multkor még a lehető legjobb lapot akartad, a lehető legolcsóbban, ahhoz képest szépen haladsz felfelé. :)
De igazából amiket kinéztél eddig, kétlem hogy bármelyikkel túl sok gondod lenne. Dobj fel egy érmét, vagy többet. :)

No Comment

(#31574) zzola válasza lee56 (#31573) üzenetére


zzola
félisten

Az ember olvasgat, egy kis plusz pénzért mindig többet kap...
:DDD

(#31575) djculture válasza miresz (#31557) üzenetére


djculture
félisten

Ja helyi prohardveres hírben is bennevan:

"Az AMD kapcsán az idei útitervekből már kiderült, hogy a CPU-kra vonatkozó terveket alaposan megváltoztak az elmúlt hónapok során. A Steamroller és az Excavator kódnevű modulok fejlesztése nem állt le, de a cég partnereitől megtudtuk, hogy ezekre már csak APU-k épülnek majd a jövőben.

2016-tól úgy néz ki, hogy az AMD-nek csak APU-ból áll majd a termékskálája. A mobil piac esetében ez már most így van, míg az asztali termékeknél még megvásárolhatók az előző évben debütált FX sorozatú processzorok. Ezeket az AMD csak a játékosoknak szánja, így a helyükre már 2014-től APU-k kerülnek, mivel az Xbox One és a PlayStation 4 esetében a fejlesztők rá lesznek kényszerítve a HSA infrastruktúra használatára, ugyanis a hUMA funkciói a konzolokba tervezett APU-kban csak HSA fejlesztőkörnyezetekkel használhatók ki."

[link]

Ebböl én szintén azt látom hogy akinek nem amd apu lesz a gépébe az nem igen fog játszani amint a meglévő konzolok kijönnek és elkezdik szépen alakalmazni az újdonságokat rá.

[ Szerkesztve ]

(#31576) Ga válasza mackosajt (#31506) üzenetére


Ga
tag

TC és APM bekapcsolva, úgyhogy 95W lesz az. :K
Hacsak a Vishera TDP limiterje nem bugos...
Prime95 esetén nem is ugrik fel gyakran 5GHz-re (csak 4.8-ra :((( )
De olvass vissza pár oldalt, részletesebben is leírtam.

Ga

[ Szerkesztve ]

(#31577) dergander válasza djculture (#31575) üzenetére


dergander
addikt

a legjobb és legerősebb APU az AMD-é,az intel sose fog közel érni hozzá,hacsak valamit nem fog mókolni az nvidiával

(#31578) djculture válasza dergander (#31577) üzenetére


djculture
félisten

Ezért irtam már az amd perpillanat nyerésbe van , nem kell neki erős proci a konzolokba az ő apujai lesznek kiütéssel győz ha jól csinálja és az intel meg továbbra is erőlteti a cpu részt...

[ Szerkesztve ]

(#31579) #21078528 válasza zzola (#31560) üzenetére


#21078528
törölt tag

Kollégának van, ütős kis lap! Én is azt szerettem volna, csak várni kellett volna rá, az meg több okból sem ment...
Ettől függetlenül nem bántam meg a Giga 990FXA-UD5-öst... :C

(#31580) lee56 válasza djculture (#31575) üzenetére


lee56
őstag

Pontosan ezért nem fogják ezeket az újdonságokat még egy jó ideig a PC-s portokban használni.. A PC-s APU-k hány százaléka rendelkezik is HSA és hUMA funkciókkal, mennyi embernek van egyáltalán APU a játékos gépében?

Amúgy 2014 meg 15 azért még előttünk áll. :)

No Comment

(#31581) djculture válasza lee56 (#31580) üzenetére


djculture
félisten

Mindegy én úgydöntöttem már ezt nem fejlesztem majd ha kijön az új fm2+ alaplap meg hozzá valamelyik nagyobb apu.

(#31582) zzola válasza #21078528 (#31579) üzenetére


zzola
félisten

Értem, köszi!

(#31583) frescho válasza Pug (#31564) üzenetére


frescho
addikt

4770K meg nem volt a kezem kozott, arrol nem tudok nyilatkozni. De AMD vonalon ez sajnos letezo problema 5300-tol 8350-ig.

Ahogy irtam a legtobb hibat lehetett volna mar regen kezelni akar jobb tamogatassal, akar a partnerek erosebb kontrolljaval.

https://frescho.hu

(#31584) laca000 válasza frescho (#31583) üzenetére


laca000
őstag

Akkor az mitől van, hogy a 8350-es igencsak hűvüs 4.8Ghz-en is?
Mert nálam az, és szerintem másnál is, esetleg "véletlen", vagy mi számít nálad melegnek?
Ingoványos téma ez a "melegedés", Intelnél is, szerintem felesleges, nem kellene ebbe belemenni.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31585) Akcok94 válasza frescho (#31583) üzenetére


Akcok94
senior tag

nekem is hűvös a 8320, 4,6ghz-n jár és alig 40C.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#31586) frescho válasza laca000 (#31584) üzenetére


frescho
addikt

Ha elolvastad amit irtam, akkor tudhatod, hogy gyari hutorol volt szo. Az AMD erosen alulmeretezett hutoket dobozol a processzorai melle. Nem az FX-et magat kritizalom, hanem a melle jaro koritest, ami architecturalis valtoztatas nelkul is javithato lenne.

Akcok94: Gyari hutovel terhelve?

https://frescho.hu

(#31587) Akcok94 válasza frescho (#31586) üzenetére


Akcok94
senior tag

majdnem gyári, víz van rajta, gyárival max 50 fokos volt gyárival.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#31588) laca000 válasza frescho (#31586) üzenetére


laca000
őstag

Ha visszaolvasod, amit írtál, néhol egyáltalán nem ezt lehet kiolvasni a szavaidból.
Ugyanakkor kár ágálnod az AMD gyári hűtése ellen, mert az Intel gyári hűtője ugyanakkora hulladék.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31589) KraX válasza djculture (#31575) üzenetére


KraX
őstag

Nem vagyok sem jos sem latnok, de azt mondanam, hogy azert az intelt es az NV-t kihagyni oriasi piacvesztes lenne egy amugy is folyamatosan zsugorodo PC-s piacon. Szerintem hasonloan el fognak futni a kozeljovo jatekai a fent emlitett paroson, maximum az amd akkori apus konfiguracioin jobban fognak futni. Az intel es az nv is fel fog zarkozni mert muszaj lesz nekik, legalabbis a jozan esz ezt diktalja.

For the God Emperor!

(#31590) frescho válasza laca000 (#31588) üzenetére


frescho
addikt

Itt foglaltam ossze, hogy milyen gondjaim vannak az FX-el:

[link]

Azt hiszem eleg egyertelmu. Az, hogy az Intelnel is vannak gondok nem oldja meg ezeket a hibakat. A sajanaltos az, hogy az elso harom eleg egyszeruen javithato lenne, ha nem probalnak inkabb csak letagadni oket. Jobb huto, partnereknek eloiras, a Turbo jobb hangolasa akar BIOS frissites formajaban, a homersekletszenzorral pontosabb hofok kiiratas.

Azt hiszem, hogy jogos kritikat fogalmaztam meg. Ezen nem megsertodni, hanem gondolkozni erdemes. A kepbe az is beletartozik, hogy tobb FX es kis FM2-es gep ment at a kezemen az elmult evben, mint Intel.

Akcok94: Gyarival 40C terhelve? Talan a sarkkoron tul, vagy egy jegveremben laksz?

https://frescho.hu

(#31591) Zsivaagoo válasza frescho (#31586) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ugyanmár... Az LGA775 óta az intel gyári hűtők is a durva vicc kategória, pláne a rögzítésük. Normális és halk hűtés igénnyel az emberfia "utángyártott" hűtőt vesz.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#31592) laca000 válasza frescho (#31590) üzenetére


laca000
őstag

Sem a turbo hangolásával nincs semmi problémám, de hozzáteszem kissé ostoba és bárgyú aki akár Intel akár AMD fronton azt használja, sem a hőmérséklet helyes szenzoros érzékelésével.
Ezért nem értem miről beszélsz.
A "belépő szintű alaplapok"-ról annyit, hogy Intel-nél sem tudnak semmivel sem többet, mint AMD-nél, hovatovább ezen belépőszintű alaplapok tömkelege főleg jóval korábbi, az FX kiadása előtti-régebbi release, így nem csoda ha csak biosfrissítés által lehet stabilizálni a processzort.
A feszültség érték pedig állítható, azt természetesen elfelejted megemlíteni, hogy alulfeszelhető gyakorlatilag bármelyik FX.
Akkor most mit akarsz demonstrálni, miről is beszélünk?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31593) miresz válasza djculture (#31581) üzenetére


miresz
veterán

Egyetértek! Én is ezt tervezem. :K

(#31580) lee56: Hülyék lennének nem meglépni,hogy kihasználják az előnyüket. A konzol fronton már behozhatatlan az előnyük,ott totálisan nyeregben vannak,és ha ezt átültetik PC-s frontra,hogy az IGP is számolhasson minden mást is ne csak grafikát,akkor elmehet az Intel az erős egy szálával a sunyiba. :K Mert ők még mindig a CPU-s részt erőltetik,(feleslegesen)

[ Szerkesztve ]

(#31594) Akcok94 válasza frescho (#31590) üzenetére


Akcok94
senior tag

ha tudnál olvasni, akkor azt írtam hogy vízhűtés van a gépben és evvel max 40C de most jelen pillanatban 29C,

gyárival max 50C volt, nyáron a legmelegebb időben.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#31595) Zsivaagoo válasza frescho (#31590) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nézd... Az AMD nagy szabadságot adott azzal az alaplapgyártóknak, hogy nem határozott meg minimális igényeket az FX-ekhez, ugyanakkor fenntartotta a kompatibilitást a teljes AM3 és AM3+ foglalatú CPUk-ra az AM3+ -os lapoknál.

A hátrányok az ilyen előnyökből következnek: ezért van hihetetlenül sok, baromi olcsó és baromi csumpi lap a piacon 760G-s csipszettel, 880(G)-sel meg nem lehet találkozni, pedig az egy jó csipszet volt(/van).

FM1/2 oldalon már más a helyzet, ott 3 csipszet képviselteti magát az A55/75/85 személyében.

--------------
Intel + NVidia kérdés: az Intel túlságosan bízik önmagában és nem tud normális IGP-t rakni a processzoraiba. Egyébként szinte már csak IGP-vel rendelkező CPU-kat gyárt, de a VGA rész még mindig szar. Miért nem vásárolja fel az NVidiát? (A balfasz...)

-------------

FM2+ APU és izébizé: Ha a 32 nm-es gyártástechnológiáról gazdaságosan át tudnak térni 22 nm-esre, akkor el fog férni a 2/3/4 modul a 4/6/8 maggal + IGP-vel + L3 cache-sel (modulonként legalább 1MB-vel) adott méreten és én ezt üdvözölni fogom. Ha a Hybrid CrossFire megoldást is értelmesen hozzáfejlesztik, akkor mindenféle teljesítmény igényre meglesz a megfelelő és megfizethető kategória.

Meglátjuk 2-3-5 év múlva, szeretném hinni, hogy a mérnököknek lesz legalább fele akkora döntési jogköre, mint a (pénzügyi) managementnek.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#31596) frescho válasza laca000 (#31592) üzenetére


frescho
addikt

Nem erted amit irtam. Nem azt mondom, hogy rossz az egesz. A baj az, hogy a boltba beballagva es a polcrol egy alaplapot es procit veletlenszeruen leveve (fokent az alsobb kategoriaban) szinte garantalt a throttling.

Az AMD-nek kellett volna egyertelmu ajanlast megfogalmaznia es ha valaki nem tartja be, akkor az AM3+ kiirasat letiltani. A lapok feature Intel oldalon sem jobb, sot szegenyesebb, de nem kell a gyari beallitasokat finomhangolni.

Pont ez a finomhangolas a gond. Egesz pontosan arrol beszelunk, hogy ez nem csak egy lehetoseg, hanem szukseges, mert a gyarto nem tette meg. A feszultseg csokkentheto FX-nel, alapfeszen a legtobb megfutja siman a turbo orajelet. Helyette az AMD ad neki brutalis tulfeszt.

Akcok94: Ne haragudj, de gyari hutessel egy FX-et meghajtva az 50 fok nyaron barokkos tulzasnak tunik hacsak nem valahol Oulu magassagaban laksz.

Zsivaagoo: A szabadsag megadasa erosen visszautott. Ha meg is tartottak a kompatibilitast a partnereket felugyelni, tamogatni kellene. Nem a chipset a baj, lehet az 760 is, de a tap aramkort rendesen ossze kellene rakni. Ehhez lehetett volna tesztelesi metodologiat kidolgozni es szamonkerni.

Az Intel elkenyelmesedett piacvezeto, aki lassan lepeskenyszerben lesz. Kivancsi vagyok, hogy megujul ( mint az Apple parszor) vagy bukja a vezeto poziciot (ala Nokia) Az ido majd megmutatja, bar mar most is vannak jelei, hogy kezdik osszekapni magukat.

Az APU erdekes, en csak attol tartok, hogy az uj FM2+ a kompatibilitas miatt megint a tulmelegedestol fog szenvedni.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#31597) dergander válasza Akcok94 (#31594) üzenetére


dergander
addikt

Ugye amit most írtál azt tudod hogy a legnagyobb baromság? :)

50fok gyárival a legnagyobb melegbe,ezt egészítsd ki úgy hogy amíg nem indítottál el egy játékot...

(#31598) Akcok94 válasza dergander (#31597) üzenetére


Akcok94
senior tag

hidd el pedig, nem nagyon volt több,

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#31599) mqm


mqm
senior tag

MSI 990FXA-GD65 AM3+ ajánlott?

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#31600) dergander válasza Akcok94 (#31598) üzenetére


dergander
addikt

milyen órajelen és milyen feszen?

Mert nekem beleszaladt alapfeszen meg órajelen a 75fokba is

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.