Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) laca000 válasza Tomko78 (#31449) üzenetére


laca000
őstag

Szerintem nem az FX-széria tehet róla, hogy nem tud alá jó lapot biztosítani a gyártó. ;)
Csak jó belelátni-beleképzelni. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31452) Tomko78 válasza laca000 (#31451) üzenetére


Tomko78
őstag

tud az , mert megvannak a megfelelő lapok , csak hát ugyan nem mindegy mit teszünk alá , mert ugye egy FX-8350 alá egy olyan 970 lapot tenni amin VRM hűtés sincs , az már kész öngyilkosság , és anno más cpu családnál nem tudok ilyet

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#31453) Buci21 válasza laca000 (#31451) üzenetére


Buci21
addikt

hááát, ha ennyire nyűgös az FX a gyenge tápellátásra, akkor de, a proci hibája is. Én 4,4-ig a Phenomot 4+1-es lapban toltam, és ment...

(#31454) Kocska89 válasza Buci21 (#31453) üzenetére


Kocska89
tag

Mér lenne a procik hibája ha egy 12000Ft ócska lapban nem hajlandó rendesen menni?

Ez kb olyan, hogy veszel egy M5 bmw, aztán tankolsz bele 150Ft ért valami ócska kúton mosóbenzint. Persze nem megy rendesen. Az autó a rossz? Nem :))

(#31455) dergander válasza miresz (#31443) üzenetére


dergander
addikt

mindenből van hibás lap és mindenből lesz is nincs hibátlan gyártó...én viszont asus-t hallotam egyik ismerőstöl hogy sokan hordják vissza,mégse mérvadó,nálam mindenesetre volt minden féle lap MSI AsRock Gigabyte ABIT ASUS,egyikkel se volt sose bajom...kinek mi jött be , én az ABITot sajnálom hogy már nem gyártanak lapot pedig annak idején igencsak elől voltak

(#31456) Buci21 válasza Kocska89 (#31454) üzenetére


Buci21
addikt

az előző gen. csúcsprocijai mentek gyenge lapban is, lásd az én példám, de ezek meg nem... brutális az FX-ek fogyasztása, és szemmel láthatólag érzékenyek a tápellátásre. Ilyen TDP-vel eddig nem volt gond a Phenomokkal, nekem is 13 ezres lap volt az M3A770DE...

(#31457) dergander válasza Buci21 (#31456) üzenetére


dergander
addikt

ami a Phenomnak jó és nagyon szép,az a lap a bullnak kevés. Itt a régi lapokra értem

[ Szerkesztve ]

(#31458) Kocska89 válasza Buci21 (#31456) üzenetére


Kocska89
tag

Hát most 6-8 mag csak jobban rángatja azt a 4+1 fázisú tápot persze,hogy instabilabb.

Jó jó vitte, de sokszor láttam már az ilyen olcsó lapokon, hogy a proci tápkörében a hűtés nélküli fetek körül meg van barnulva a panel :) Működött de izzott az egész, nem túl egészséges dolog.

Nem akarok vitatkozni, csak nem értem mért kell a csúcs proci alá egy alsó kategóriás lapot venni.
Aztán ha lapra már nem futotta általában befigyel az M-tech meg hasonló gagyi táp is.

(#31459) Tomko78 válasza dergander (#31457) üzenetére


Tomko78
őstag

De meg lehetne csinálni , hogy pl a csúcs FX procik alá csak komoly lapot lehessen tenni , max ha nem teszel nem tudod tuningolni , mert így kicsit érdekes hogy megveszel egy 20 ezer ft alaplapot és abban akarod szénné húzni a FX-8350 -et ;] És akkor csodálkozol hogy leesik a ghz meg hasonló finomságok vannak

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#31460) ViZion válasza Buci21 (#31456) üzenetére


ViZion
félisten

De hát a gyártók érdeke is, h legyen minden kategóriába lap. Az meg elég fura lenne -és a gyártónak veszteséges- ha a legolcsóbb lapban is tudnád húzni a nagy procit. Intelnél hogy is van ez? Ott a tuningos CPU is plussz pénz, a tuningos deszka meg annyi, mint egy jó AMD lap+CPU együtt... Akkor miről is beszélünk?

Mindjárt az lesz, h a 400 W Codegennel ment az Athlon, FX meg nem... Akkor Athlont kell használni, vagy venni normálisat, ennyi. Minden lánc olyan erős, amennyit a leggyengébb láncszem bír. Aki csúcs procit vesz és húzni akarja, az tisztában van ezzel, vagy naív és szerencsés, vagy hőbörög.

A gyártók nem hülyék, régen is voltak tuniingos deszkák, talán árban nem volt ekkora szórás, de bizony válogattunk akkor is, vagy az alaplapos topik mi a bránerért lett ilyen hosszú? :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31461) =HG= válasza Taifa Díaz (#31438) üzenetére


=HG=
addikt

Semmi gond ! A fesz állítgatásos történet valóban nem a hibátlan alaplap tulajdonságát jellemzi, de messze nem csak asrock jellemző. Más gyártó "minimál" stílusú lapjai hasonló jó tulajdonságokat tudhatnak magukévá. :K

(#31460) ViZion : Voltak akkor is lényeges árkülönbségek.. Egy jó kis DFI alaplap arany árban ment például....

[ Szerkesztve ]

(#31462) Tomko78 válasza ViZion (#31460) üzenetére


Tomko78
őstag

Amint már mondtam alaplapi topikban néha ajánlanak érdekes dolgokat , de te gondolom jobban meg mondod a frankot mint akinek egy brútál celeron van a gépében ;] Hsz

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#31463) KraX válasza Tomko78 (#31435) üzenetére


KraX
őstag

Lehet nekem szerencsem volt a lapommal, de 4+1 fazissal is siman megy 4.1-en hiba nelkul a 8320. Folotte mar nem prime stabil. Termeszetesen nem tul acelos ez az eredmeny, de azert annyira nem is rossz. Persze elismerem, hogy sokkal jobb dontes egy vrm hutessel es erosebb tapellatassal szerelt lap fx cpuk ala, ehez nem fer ketseg.

For the God Emperor!

(#31464) ViZion válasza KraX (#31463) üzenetére


ViZion
félisten

És a Tiéd nem is a legolcsóbb lap. Egyszerűen a gyártók felosztották, gondos mérnökök kikalkulálták. 2013 van, a marsról videót tudnak küldeni, az alaplapokon meg a VRM túlmelegszik... Nincsenek véletlenek, főleg itt nem, ahol a mérnökök egymás popójába érnek és van több hegynyi tapasztalatuk már. Ez (is) ki van találva.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31465) laca000 válasza Tomko78 (#31459) üzenetére


laca000
őstag

Szentigaz, legtöbbet azok rí-nak, akik 20ezres alaplapban akarják szénné feszíteni a procit.
Az MSI pedig nem jó "vesszőparipa", hiszen egy komoly cégről beszélünk, aki nem ad ki a kezéből sz@rt, még alsó kategóriában sem.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31466) dergander válasza laca000 (#31465) üzenetére


dergander
addikt

az MSI lapok ritkák,nemsokan veszik pláne nálunk,itt vagy Gigabyte Asus vagy Asrock van,nagyon minimális az MSI 1 kezem megtudom számolni hány embernek van :D

(#31467) laca000 válasza dergander (#31466) üzenetére


laca000
őstag

Asus után nekem az lenne az első, de éppen az általad említett indokok (a vele való tapasztalatok hiánya, és az arról való hiányos kommunikáció) miatt nem veszem, de elképzelhető egyszer beruházok rá, meglehet. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31468) dergander válasza laca000 (#31467) üzenetére


dergander
addikt

Én annak idején csalódtam az MSI-be,semmi baj nemvolt a lappal intel 775 fronton csupán az hogy drágán vettem és a jóval olcsóbb Gigabyte lappal jobban tunningoltam a Q6600at ami sajna az MSIbe hogy menjen 333Mhz FSBn csúnyán odakellet verni a fesznek meg az FSB voltagenak,viszont a giga lapba alapfeszen ment 333-at feszemeléssel meg 400at 3.6Ghzet...így onnantól kezdve lemondtam róla,de ez nem azt jelenti hogy most a 990 fronton rosszak,de eljátszotta a bizalmam ;]

(#31469) Taifa Díaz válasza dergander (#31466) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Minden egyes alkalommal számba veszem pedig az MSI kínálatát is, ahányszor új lapot vásárolok, de valahogy mindig más márka mellett kötök ki. Legtöbbször van a kategóriájában, felszereltségében nála olcsóbb a vetélytársak között. Lehet, ha egyszer vennék egyet, soha többet nem szeretnék mást, de így nem tudhatom.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#31470) laca000 válasza Taifa Díaz (#31469) üzenetére


laca000
őstag

Ugyanez.
Amikor a végső döntés elé kerül az ember, valahogy nem MSI-t választ, pedig eszi a fantáziáját rendesen.
Örök "második".
VGA-ban természetesen másként.
De ha abban a szegmensben szinte hiánytalanul és fellebezhetetlenül jót gyártanak, márpedig ez így van, ez a lappal sem lehet másként.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31471) dergander válasza laca000 (#31470) üzenetére


dergander
addikt

Szerintem az MSI úgy fog járni mint az ABIT , nem akarom elhinni hogy sokan vennék bárhova járok jókora többségel Asus vagy Gigabyte , Szerintem most annyira nem megy az MSInek

(#31472) laca000 válasza dergander (#31471) üzenetére


laca000
őstag

Utána kellene nézni, de én kétlem, hogy rosszul menne nekik, itt közép-európában, lehet, de nem itt van a piac, én inkább a prémium termékek körébe sorolnám.
Nem a kispénztárcájú emberek zömére hajt.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31473) Tomko78 válasza dergander (#31466) üzenetére


Tomko78
őstag

Nekem van egy akkor én abba az egybe tartozok :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#31474) dergander válasza laca000 (#31472) üzenetére


dergander
addikt

csakhogy a felső kategória az az Fatality vagy Formula vagy UD7 inkább ezek vannak jobban a piacon.

(#31475) laca000 válasza Tomko78 (#31473) üzenetére


laca000
őstag

Nem így értettem Tamás! ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31476) dergander válasza Tomko78 (#31473) üzenetére


dergander
addikt

Mégis a Fatalt használod hogy lehet ez? :D Nagyon dögös a Fatality lap megkell vallani,az MSI meg nemtetszik mert fosbarna szinű a nyák :)

(#31477) Tomko78 válasza dergander (#31476) üzenetére


Tomko78
őstag

Mikor behal a Fatal1ty akkor a MSI - t használom ;) De a msi is fekete a nyákja ;]

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#31478) djculture


djculture
félisten

Azon gondolkozom hogy kicserélem az elsődleges játékra való gépembenlévő ASRock Fatal1ty 990FX lapomba a 8350-est 9370-re a procit utána egy darabig csak elég lesz. De ez a fogyasztás az betyár 220w-os.

[ Szerkesztve ]

(#31479) laca000 válasza dergander (#31476) üzenetére


laca000
őstag

És ki nem tojja le a nyák-ot, ha a színének nincs funkcionális szerepe!? :Y
Vizuális alkat vagy, röntgen szemeiddel belelátsz a gépbe? ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31480) Tomko78 válasza djculture (#31478) üzenetére


Tomko78
őstag

De nincs meg a támogatás hozzá , csak a Extreme 9 lehet beletenni a FX-9000 cpukat

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#31481) mackosajt válasza laca000 (#31465) üzenetére


mackosajt
addikt

Azért egy 20ezres lap nem 10ezres.
Nekem a milyen gépet topikban lett ajánlva anno a 970 extr4 "seggszikla".
Ott és akkor ezt ajánlották az FX-8120-hoz.

Megvettem. Sajnos...
Most kompromisszumot kell kössek, és nem is 20, hanem 24 volt, baráti áron, boltból. Akkor hol húzzuk meg az árak határát?
Valamennyire lehet húzni benne, de a 4+1 elvérzik.

Itt meg belép a Biostar lapja, ami szintén 4+1, mégis abban húzták először 8 GHz fölé pont a 8120-at.

Ebből is látszik, hogy nem a 4+1 a baj, hanem a beépített alkatrészek minősége.
No meg 20 körül már 8+2-es lapot is kapni, akkor az is kaki?

Vásárlás óta rájöttem, hogy előbb sokat olvassak, és nem feltétlen kell megbízni mások szavában.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#31482) laca000 válasza mackosajt (#31481) üzenetére


laca000
őstag

Hát, "gratulálni" tudok csak.
De főképp annak a "professzornak" aki azt a lapot ajánlotta neked.
Biztos úgy gondolkodott, ha neki olyan hűbele-balázs lapja van, akkor neked miért is ne legyen olyan!?
Aztán lehet mindjárt feltűnnek olyan fórumtagok, akik ugyanabban a lapban 5Ghz-ig húzták a procit.
Mert ilyenek mindig vannak.
Csak ez nem igaz.
Azt felejtik el megemlíteni, hogy maximum a betöltő képernyőig jutottak el, kissé utána(fél perc amőba).
Vagy beépítettek egy traktor méretű hűtőhöz hasonlító, egyébként távolról sem hűtő, annak illúzióját keltő hűtésre szánt alkalmatosságot a házba.

"a beépített alkatrészek minősége"..
Sokat számít.

Aki pedig 20k-s lapba tesz egy erősebb FX-et, elámul-kábul a 8+2-től, utána tuningolni akar, vagy tegyük fel még alapjáraton sem működik rendesen, hát erre mit lehet mondani?
Megérdemli.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31483) djculture válasza Tomko78 (#31480) üzenetére


djculture
félisten

Akkor ez mi szerinted:

(#31484) frescho válasza lee56 (#31430) üzenetére


frescho
addikt

Az AM3+ alaplapoknal nem csak az Asrock, de minden gyarto alap szeriaja hulladek. A sok 7-es chipkészlettel kompatibilisként hirdetett Asus, Giga és tsai sem érnek semmit. Ami szégyen az az, hogy az Asrocknál nem képesek rendbe rakni még a 970 ext szériát. De hasonlót láttunk már más nagy gyártóktól is.

Ami a legfájóbb, hogy mATX-ben nem tudok mondani normalis lapot. A 890GM ugyan megy, de limitáltak a lehetőségei.

https://frescho.hu

(#31485) djculture válasza frescho (#31484) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom mi a probléma vele egyszerűen nem tuningolásra való alaplapok, tudom mert nekem is van egy legolcsóbb 960GM-GS3 FX ezer éves 760g chipsetes lap benne meg gond nélkül megy az fx8120-as huzgálás nélkül előtte egy athlon2 x4 volt.
Alapjáraton probléma nélkül megy, aki meg tuningolni akar nem 10-15 ezeres lapokkal fog baromkodni úgyse.

[ Szerkesztve ]

(#31486) Tomko78 válasza djculture (#31483) üzenetére


Tomko78
őstag

Na akkor most tették bele mert eddig nem volt , azt hitem egy új biossal jön a támogatás

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#31487) laca000 válasza djculture (#31485) üzenetére


laca000
őstag

Dehogynem, ha tudnád mennyien vannak..

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31488) djculture válasza Tomko78 (#31486) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom mikor rakták bele. Én ma néztem mert fejleszteni akarok kicsit és láttam hogy ez a kettő most a csúcs ebbe az alaplapba. Az fx9590 viszont gyémánt áron megy így marad a másik 70-ért.

laca000 De ezek 95w-ig kezelnek úgyis így eleve nem lehet bele izom procikat venni.

[ Szerkesztve ]

(#31489) Tomko78 válasza djculture (#31488) üzenetére


Tomko78
őstag

Na kíváncsi leszek milyen lesz a FX-9370

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#31490) laca000 válasza Tomko78 (#31489) üzenetére


laca000
őstag

Kemény 10%-al erősebb mint a 8350-es.
Jobban járna ha venne egy 8350-est.
Persze, az ő döntése :R

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31491) djculture válasza laca000 (#31490) üzenetére


djculture
félisten

8350-em van most eleve

[ Szerkesztve ]

(#31492) frescho válasza djculture (#31485) üzenetére


frescho
addikt

En eddig azt tapasztaltam, hogy melegben folyamatosan trottlingolnak a gyari beallitas mellett is az ilyen belepo szintu lapok. Eddig 8 lapbol 1 nem tette ezt.

Az FX-et sorozatos bakik nyomjak:

- A belepo szintu lapok csak BIOS szinten kompatibilisek, meg egy FX-6100-al is kepesek throttlingolni
- A gyari huto egy rossz vicc
- A turbo implementacioja el van baltazva, gyarilag foloslegesen nagy feszultseget adnak a CPU-nak
- A modulokban a frontend reszt alulmereteztek, igy visszafogja a ket integer magot, 80 helyett csak 60%-ot gyorsit a masodik "mag" (Ezt igazolja, hogy az uj AMD proci pont erre fog gyurni, ha jol tudom.)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#31493) laca000 válasza djculture (#31491) üzenetére


laca000
őstag

Akkor meg minek? Nincs értelme.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31494) djculture válasza frescho (#31492) üzenetére


djculture
félisten

Gyári hűtővel egyet értek de az már egy athlon2-nél is vicc volt.
A gyári hűtő arra jó hogy telepités után átnyomod az energiatakarékosságot kiegyensúlyozottról energia takarékosra és úgy elboldogul a procival, máshogy nem.

(#31495) frescho válasza djculture (#31494) üzenetére


frescho
addikt

Hiába nyomod át, ha nem hasznalhatod rendeltetes szeruen. Ahogy elkezded terhelni egy jatekkal, par percen belul ha kerekei lennenek a gepnek mar a kifutopalyara is refordulhatna a hangja alapjan. Az FX maga nem lenne rossz, de az ember szajize megkeseseredik ennyi benazas lattan.

https://frescho.hu

(#31496) Buci21 válasza frescho (#31495) üzenetére


Buci21
addikt

többek közt emiatt ugrottam egyből az első értékelhető és olcsó s1155 ajánlatra :D

(#31497) Tomko78 válasza frescho (#31495) üzenetére


Tomko78
őstag

Én nem tudom lehet mazoista vagyok de én szeretem a FX-6300 cpum ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#31498) laca000 válasza Tomko78 (#31497) üzenetére


laca000
őstag

Jó teszed, az egyik legjobb ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31499) djculture válasza frescho (#31495) üzenetére


djculture
félisten

Amd-nek mindig is ez volt a baja a fogyasztás/teljesítmény mutatója. Hűtőt meg egyszer kell megvenni én is vettem egy Cooler Master Gemini 2 és már nemtudom hanyadik gépembe van benne. Gyári hűtő intelnél is vicc úgyis egy ideje.

[ Szerkesztve ]

(#31500) and1ao válasza djculture (#31499) üzenetére


and1ao
őstag

Hát valamit egyébként rebesgettek itt forumon hogy zintel sem a legkorrektebb ilyen szinten AMD-ék max TDP-t adnak meg zintel meg talán átlagot bár lehet ez is urban legend.
Tény kevesebbet fogyaszt. bár a natív 8 magos dolgok szerintem ott is magas TDP-be futnának bele bár desktop-ba nincs is nekik.

Guild Wars2!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.