Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31101) Malibutomi válasza =HG= (#31099) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Még nálam is lehet egy, ha beválik a H110 :)

(#31102) ViZion válasza Malibutomi (#31101) üzenetére


ViZion
félisten

K2-t cseréled erre? Hmmm... várjuk a méréseket, sztem K2 -t nehezen veri majd, ha egyáltalán...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31103) MrM94 válasza bozont (#31089) üzenetére


MrM94
őstag

Nem,latom nem ertesz..Volt olyan 970ex4 lapom volt egy tx3 es volt ez a kozel 1kg monstrum hutom is.
Azert ne magyarazd mar nekem hogy az az 1 kg vas nem birta lehuteni az asrockba alapon mert 60 fokokat mutogatott a szenzor es ahogy alaplapot csereltem mar mindjart 4.4ghz en vannak olyan hofokaim.
Hangsulyozom tapasztalat!Ja,es a throtthling jelenseg is letezik,vagyis a VRM tulmelegedes,hiaba teszel ra 9cm ventit lofaszt sem segit.
Szal szar a szenzor,3 tubus pasztat b@sztam el ra..3 tubus pasztabol nemhiszem hogy 1x sem sikerult volna jol pasztaznom.Szoval pasztazas rosz kizarva.
Eleinte en sem akartam elhinni,de ez van.

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#31104) Malibutomi válasza ViZion (#31102) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Meglátjuk :) Egyáltalán befér-e a kaszniba :)
Aztán tesztelgetek, jó játék :) Azért a H110 nagyobb disznó mint a H100.

(#31105) finest


finest
őstag

Sziasztok!
FX8350-hez az olcsóbb lapok közül szerintetek inkább
ASUS M5A97 EVO, vagy Gigabyte GA-990XA-UD3 válasszak? Giga 990XA-UD3-ból melyik rev. van a boltokban mostanság, tudja-e valaki?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#31106) laca000 válasza MrM94 (#31103) üzenetére


laca000
őstag

Így van ahogy mondod, szintén tapasztalat.
+1

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31107) laca000 válasza finest (#31105) üzenetére


laca000
őstag

"Veszélyes" kérdés ez.
Egoista módon mindenki azt ajánlaná, amelyik neki van.
De azért az az EVO, óóóó ;) Jó az!

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#31108) lee56 válasza finest (#31105) üzenetére


lee56
őstag

Lényegében mindegy, fel is dobhatsz egy érmét, dönthet az is. :)
Viszont EVO-ból R2 legyen, UD3-ból meg rev3, ha lehet. :)

(#31103) MrM94 : Bocs hogy belevau, de nem lehet hogy inkább kevés volt a 4+1 fázis azon a lapon, és ezért nem sikerült még extra VRM hűtéssel sem megszűntetni a throttlingot FX-8xxx-nél anno? Főleg ha még nem is Piledriverről beszélünk, Bulloknak kell kakaó rendesen. Röviden, nem a hővédelemmel volt baj, vagy nem csak :D hanem az áram védelemmel is. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#31109) MrM94 válasza lee56 (#31108) üzenetére


MrM94
őstag

uram,az en procim utan egy 6magos phenom kerult a lapba alapon valami asus hutovel prime alatt jol felpasztazva 70 fokokat utogette a kupak..keren szepen elhinni mar h a szenzor szar...

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#31110) bozont válasza MrM94 (#31103) üzenetére


bozont
veterán

Akkor én vagyok ilyen szerencsés, hogy ez az Asrock lap is jól működik, meg a Catalysttal sincsenek komoly problémáim. :D Remélem így is marad.

lee56
Alapjában véve nem lenne baj azzal a 4+1 fázissal, ha normális minőségű alkatrészeket használnak, még egy kis tuning is belefér. A több fázis inkább komolyabb tuninghoz ajánlott, főleg ha valaki a proci határát keresi, ott már tényleg fontos a stabil feszültség ami mondjuk (valódi) 8+2 vagy több fázissal könnyebben elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#31111) lee56 válasza bozont (#31110) üzenetére


lee56
őstag

Ez igaz a Biostar 990es lapján is csak annyi van, de azok tuti nem ugyanolyanok mint az Asrock alsóbbkategóriás lapjain. :)

De mivel Asrockról beszéltünk és ők még ezen is spóroltak, nagy valószínűséggel köze lehet a sok tulajnak gondot okozó throttling kialakulásában szerintem, mondom főleg a nagyobb 8magos Bulloknál.

No Comment

(#31112) lee56 válasza MrM94 (#31109) üzenetére


lee56
őstag

Rendben uram, de ennek mi köze ahhoz amit én mondtam? :) Az általad is említett throttlingról írtam csupán, ne tessék bántani. :)

No Comment

(#31113) dergander válasza lee56 (#31111) üzenetére


dergander
addikt

Nekem volt Biostar 990 lapom ajánlani tudom, 5Ghz jutottam benne a 8320al,csak már a hűtő elfogyott alatta,azért a két lap nem egyforma

(#31114) MrM94 válasza lee56 (#31112) üzenetére


MrM94
őstag

Elnezest,bozontnak szantam hogy hidje el hogy ratyi a szenzor,Igen FX nel keves a 4+1 fazis amin meg borda is van..Bezzeg regen meg nem volt hutes a FET eken ugy tuningoltunk..
@bozont nekem nem sikerult 4ghz se elernem vele throtthling nelkul...

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#31115) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Beaplikáltam a Noctuát.
A feszt visszaállítottam alapra és a frekit feltoltam 4Ghz-re.
Milyen progival és beállítással teszteljem?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#31116) dergander válasza Tigi (#31115) üzenetére


dergander
addikt

intel burn test ha azon átmegy akkor semmi nem álhat az útjába ;]

(#31117) MrM94 válasza Tigi (#31115) üzenetére


MrM94
őstag

linx,prime

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#31118) Tigi válasza dergander (#31116) üzenetére


Tigi
őstag

Na, lefutott.
Core Temp szerint max 46 fokosak voltak a magok.
A kupakhőt hol látom?
Ez most jó?

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#31119) Buci21 válasza Tigi (#31118) üzenetére


Buci21
addikt

max 46 fok? überfasza!

(#31120) Tigi válasza Buci21 (#31119) üzenetére


Tigi
őstag

Most idle (igaz, hogy 1400Mhz) 16 fokos az összes mag.
Muszáj más progit is futtatnom vagy elég az IntelBurn test?
Esetleg nagyobb stress-t beállítva futtassam?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#31121) miresz válasza Tigi (#31120) üzenetére


miresz
veterán

Alapfeszen? Nem sok az egy kicsit a 4Ghz-hoz? Nálam anno a 6100 1,285-ön vitte a 4Ghz-t. 4,8-hoz kellett 1,45V,ott már kérte az ampert.

(#31122) Valkűr válasza Tigi (#31118) üzenetére


Valkűr
őstag

Azért csak ennyi, mert Standardban futott, tedd maximumra :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#31123) Tigi válasza miresz (#31121) üzenetére


Tigi
őstag

Nem tudom. :B
Eddig a gyári hűtővel ment 3500-on -0,1V offset-el (lejjebb nem volt stabil néha megállt játék alatt), gondoltam, hogy az alap fesz legalább kel neki 4Ghz-en.

Tigerteam: Mindjárt ráengedem. :)

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#31124) Ribi válasza Tigi (#31123) üzenetére


Ribi
nagyúr

HWinfot rakd fel, az talán mutatja a kupakhőt. Maghő skála nem fokban van, azért 17 most.

(#31125) Tigi válasza Valkűr (#31122) üzenetére


Tigi
őstag

Már fut maximumon, de nagyrészt 3Ghz-en nyomja a tesztet és nem 4Ghz-en.
Ez miért van?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#31126) Tigi válasza Tigi (#31125) üzenetére


Tigi
őstag

Na most 4-en tolja. :)
Akkor ilyen a teszt.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#31127) Buci21 válasza Tigi (#31120) üzenetére


Buci21
addikt

16 fok kamu :D hol laksz? norvégiában?

(#31128) BomiBoogie válasza Buci21 (#31127) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Inkább a sarkkörön. :D

(#31129) Tigi válasza Buci21 (#31127) üzenetére


Tigi
őstag

Hungary, Dél Pest sziti. :D

Ribi: Pedig Celsius-t ír most is az óra mellett a tálcán.
Vagy csak terhelve méri Celsius-ban?

Hú, ez a Maximum Stress teszt zabálja a memóriát. :)

Tigerteam: Már fut egy ideje (3. tesztnél tart), de még mindig 46 a max.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#31130) Valkűr válasza Tigi (#31126) üzenetére


Valkűr
őstag

Gondolom már nem 46 fokot mutat ott sem, de arra még kb 6-8 fokot számolj pluszba, az lesz a maghő...

Nálam a 8350 1.4 Volton, 4500Mhz 57 fokos lett, ez a maghő, kint a CPU core temp 50-51 fokot mutatott, de az Asus Thermal Radar mutatta a maghőt 57 fokos volt...Ennyit mutatott a HW is, de mikor leállt a teszt egyből visszaállt a HW igy ott nem tudom megmutatni..

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#31131) miresz válasza Tigi (#31125) üzenetére


miresz
veterán

Azért 3Ghz-n tolja,mert throttingol a lap. Nem bírja a VRM a feszültséget. Kapcsold ki az APM-et a bios-ban.

(#31132) ViZion válasza Buci21 (#31127) üzenetére


ViZion
félisten

Már sokszor le volt írva, h fok, NEM °C... A felső végén 65< már közelít a skála értéke a °C-hoz, amikor 70 körül van, akkor kb. egál, de inkább a kupakot kell nézni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31133) Tigi válasza miresz (#31131) üzenetére


Tigi
őstag

Nem találok APM-et az UEFI-ben. :F :(

ViZion: Kezdek összezavarodni, hirtelen sok az infó. :)

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#31134) Buci21 válasza ViZion (#31132) üzenetére


Buci21
addikt

Phenomnál még stimmelt :D köszi az infot :C

(#31135) Tigi


Tigi
őstag

Az is érdekes, hogy mielőtt kicseréltem a hűtőt és feltoltam 4Ghz-re a procit előtte halkan sípolgatott az alaplap.
Most nem hallom, hogy csinálná.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#31136) Ga válasza miresz (#31131) üzenetére


Ga
tag

Apró korrekció: az APMnek nincs köze a VRM throttlinghoz, amire gondolsz az az OCP, és nem állítható általában, mivel be van drótozva a VRM körbe.

Az APM a CPU belső throttling-ja, amely a TC-vel együtt felel a TDP alatt maradásért.

Nálam az FX-6300 default PState-ekkel pl. nem bírja a Prime tesztet, 3000-3500 között ugrál a SmallFFTnél is. 95W max TDP!!!
A Cinebench 11.5 teszt alatt viszont tartja, sőt pillanatokra 3800-ra is felugrik.

Röviden: az APM a CPU TDP betartásért felel, és nem kizárt, hogy default órajeleken is közbelép, nem rendeltetésszerű terhelés esetén (ahogy a FurMark, úgy a Prime sem tekinthető annak)

Az igazi terhelés teszthez viszont egyetértek, hogy célszerű az APM-et kikapcsolni, így kiderül az valós stabilitás és hőfok.

Bye,
Ga

(#31137) Ga válasza Tigi (#31125) üzenetére


Ga
tag

Ld előbbi hsz.
A CPU APM limiterje tekeri le kisebb PState-re, amennyiben úgy gondolja, hogy átlépné a TDP-t.
BIOS-ból is kikapcsolható, de a PSCheck, vagy MSRTweaker is ki tudja kapcsolni (természetesen turbóval együtt)

Bye,
Ga

(#31138) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

FX táborába beléptem , FX-8350 el !
Sajnos a konfig még nem teljes, de az összerakott darab nagyon szuper , sok ventivel !
Ha megjön a várt GTX770-OC akkor kis optimizálás / egyéb következik.

Megéri felrakni az alaplapi drivereket? (jelenleg csak VGA driver van feltéve semmi más Win7 -en kívül..)
Am. letöltöttem mindent asus.co.uk -ról a laphoz !
BIOS Update megvolt, mert DvD-RW -t nem is láttam, meg sok opció nem volt látható / elérhető...

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#31139) Tigi válasza Ga (#31137) üzenetére


Tigi
őstag

Jó, de az UEFI-ben milyen név alatt találom az APM-et?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#31140) miresz válasza Ga (#31136) üzenetére


miresz
veterán

Próbáltam érthetően és röviden leírni,hogy mi lehet a probléma. A lap veszi vissza az órajelet ,ha úgy érzi,hogy túl sok a terhelés neki. Egyébként ez érdekes dolog,(nem tudom Gagyibájtnál hogy van) ASRock,és Asus lapoknál még nem tapasztaltam az APM kikapcsolása után,hogy a lap VRM miatt vissza vett volna.

Tigi: Nem tudom Gigáéknál milyen néven van az APM. DE viszont én a helyedben(nem Giga lapot vettem volna ;] ) a feszt is lejjebb vinném,hogy a VRM-eket ne terhelje annyira. Ki kell tapasztalni,hogy a procid melyik az a legkisebb fesz amivel tudja a 4Ghz-t. Ez játék és muzsika lesz,de nem 5 percben. :)

[ Szerkesztve ]

(#31141) Tigi válasza miresz (#31140) üzenetére


Tigi
őstag

Igazából nem tuningra vettem a gépet, hanem, hogy használjam, csak annyira mondtátok, hogy nem szabad benne hagyni a pluszt és ezért vettem jobb hűtőt, hogy legalább 4Ghz-re feltoljam.

A C1E Support vagy a Core c6 state kikapcsolásával nyerek valamit?
Nem hiszem el, hogy nem bír a lap 4Ghz-et se. :F

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#31142) lee56 válasza Tigi (#31141) üzenetére


lee56
őstag

Szerintem azt is mondtuk, hogy UD3-asat vegyél minimum, azon 2x erősebb a VRM és még borda is van rajta, (igaz rev3ason már van valami borda, de attól még nem lesz erősebb a VRM)

(#31140) miresz : Azért nem csak asus (igen kisbetűvel ;] ) létezik a világon ugye tudod. :)

No Comment

(#31143) miresz válasza lee56 (#31142) üzenetére


miresz
veterán

Tudtam,hogy megtalálsz. :DDD Erre mindig haraptok. Persze természetesen mindegyik gyártónak van jobb és gyengébb lapja (kivéve az Asus-t ;] :DDD ) Na jó csak vicc,annak is van.

Tigi: Azokkal sokkal előrébb nem jutsz. De szerintem lee56 szívesen segít neked,vagy Malibutomi ők vágják a Giga bios-okat. :K

[ Szerkesztve ]

(#31144) Tigi válasza lee56 (#31142) üzenetére


Tigi
őstag

Nálam talán nem merült fel az UD3, meg aztán a keretbe se fért volna bele.

miresz: Kikapcsoltam a Core C6 State-t és adtam +0.025V offset-et a procinak és így végig 4Ghz-en lefutott a Standard teszt, igaz, hogy 57 fokig ment fel a maghő míg Throttling-nál csak 46-ig.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#31145) Ga válasza Tigi (#31141) üzenetére


Ga
tag

Egyelőre ne aggódj a lap/cpu miatt. Egy beállítás után kiderül minden.
A lapod manualjában nem találtam hivatkozást az APM opcióra, úgyhogy marad a tool:
AMDMSRTweaker

A fontos command bolddal:
Quick guide: I'm too lazy to write a complete guide just now, so please take a look at the following examples:
AmdMsrTweaker
=> no parameters: info
AmdMsrTweaker P0=12.5@1.4 P2=8 P3=@0.85
=> modifies P0 (multi=12.5, VID=1.4V), P2 (multi=8) and P3 (VID=0.85V)
AmdMsrTweaker P2
=> switches to P2 (note: if C&Q is enabled, the cores are likely to switch very soon to another P-state, so this makes only sense if C&Q is disabled or if the high-performance power-profile is active)
AmdMsrTweaker Turbo=0
=> disables the turbo (use 1 to enable it)
AmdMsrTweaker APM=0
=> disables Application Power Management (TDP limiting) for Bulldozer (use 1 to enable it)
AmdMsrTweaker NB_P0=8@1.3 NB_P1=@1.1 NB_low=3
=> modifies the NorthBridge P0 state (multi=8 (multis only supported by Bulldozer), VID=1.3V), its P1 state (VID=1.1V) and uses NB_P0 for all P-states < 3 and NB_P1 for all P-states >= 3
You can combine all parameters above.

Bye,
Ga

(#31146) miresz válasza Tigi (#31144) üzenetére


miresz
veterán

Na az már haladás. És így mennyi a Vcore terhelés alatt? Egyébként milyen programmal nézed a maghőt? Mert az FX-eknél nem a maghő a mérvadó,hanem a kupak hő. Viszont minél nagyobb terhelést kap a proci annál közelebb lesz egymáshoz a két érték. Throttlingnál azért volt kisebb a hő,mert aV core értéket is visszavette az órajellel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#31147) lee56 válasza Tigi (#31144) üzenetére


lee56
őstag

970-esből is van UD3, szerintem nem sokkal lett volna drágább.

miresz : A hagyományost még csakcsak, de UEFIs Giga BIOS-t még nem láttam. :)

No Comment

(#31148) dergander válasza lee56 (#31147) üzenetére


dergander
addikt

a Gigabyte lapokban(UEFI) csak addig megy az APM míg bevan kapcsolva a CPB,ha disable akkor az apm-et is kilővi.

(#31149) miresz válasza Tigi (#31144) üzenetére


miresz
veterán

Találtam egy ilyet ez hátha segít.

dergander: Ebben is CPB-t ekecseli.

[ Szerkesztve ]

(#31150) Tigi válasza Ga (#31145) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi, meg fogom nézni, de lehet, hogy már csak holnap.

miresz: A Core Temp és a CPU-Z is más mutat a feszre.

dergander: A CPB-t már rég kikapcsoltam.

(#31151) miresz: mindjárt megnézem.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.