Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) and1ao válasza Hopo82 (#30599) üzenetére


and1ao
őstag

majdnem ugyanígy használom ott a hűtés lesz már akkor gyenge ebbe a melegbe ilyen körülmények között nálam nem szolgált a Cold Tower.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#30602) Bali27


Bali27
addikt

Fx 6100 mennyiért menne most el? Igaz megvárom a Rome II tesztet de félek kevés lesz hozzá

(#30603) ViZion válasza Bali27 (#30602) üzenetére


ViZion
félisten

Na ne viccelj... elég széles sávban adták meg a spec-t, 2 GHz dual core a minimum, DX9 VGA-val, és i5 second gen a full-full-ra ajánlott. 6100 megrántva elég kell, h legyen, persze 3 monitoron játszani már kevés lehet...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30604) Hopo82 válasza and1ao (#30601) üzenetére


Hopo82
tag

25°C a szobában szar szellőzésű házban, oldala levéve, és 45°C most a proci alaphelyzetben.
ja és ugye 4.2GHz-en

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#30605) ViZion válasza Hopo82 (#30604) üzenetére


ViZion
félisten

nem olyan vészes, vízzel 39 fok most, kis játék után nem sokkal, meleg szobában.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30606) dudu5130


dudu5130
őstag

Üdv!

Szeretnék összerakni játék céljából egy új masinát. Szerintetek érdemes még az FX-4xxx szériával foglalkozni vagy azért az újabb a játékok igényelni fogják a 6xxx szeriát? Hűtés szempontjából mit ajánlotok? Esetleg alaplapokat hozzájuk?

[ Szerkesztve ]

(#30607) and1ao válasza Hopo82 (#30604) üzenetére


and1ao
őstag

annyira tényleg nem vészes a dolog

Guild Wars2!

(#30608) Buci21 válasza dudu5130 (#30606) üzenetére


Buci21
addikt

FX 6300 szerintem az értelmes, a 4xxx-ek kb a Phenom szintje, bárhol is nézegettem. A 4300-as FX-et játékok alatt elkapja a Phenom Ii x4 965 kb, legalábbis Crysis 2 alatt, ami prociigényes tud lenni, ott tuti, jó teszt erre a C3. FX 6300 ha megnézed, már Sandy-s i5- is lehagy C3 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#30609) dudu5130 válasza Buci21 (#30608) üzenetére


dudu5130
őstag

ÉS alaplapban mi kell alá? Mivel érdemes foglalkozni? Esetleg hűtés?

(#30610) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Mit kell a biosban kikapcsolni,hogy a cpu fesz fix legyen ?

(#30611) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Phenom II X2 550 mekkora hőt bír, ami még egészséges neki? (gyártói oldalon 70 fokot láttam). 100%-os terhelésen felmegy 73 fokra is!

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#30612) ViZion válasza dudu5130 (#30609) üzenetére


ViZion
félisten

Játékra minimum FX-6300, hűtésre részletes ajánlás az első hsz-ben. Beállítások, ajánlott alaplapok folyamatosan itt, pár oldalt olvass vissza kérlek.

Baboss: passz. Milyen lapod van? Amúgy teljesen fixre nem érdemes, mert azért veszi le a feszt, h Neked spóroljon. Ha minden energiatakarékos opciót kikapcsolsz (C1E, C6, C'n'Q, ilyesmik), akkor sztem fix lesz, bár terhelésre laptól függően ez is változhat.

tranceplanet: ott van a leírásban az is, h 70-ig az üzemi hőfok. Magasabbnál nem fog instant meghalni, de nem garantált a hibátlan működés, ill. csökkenhet az élettartam. Nem fog folyamatosan olyan meleg lenni, ha mégis, akkor kell 1 jobb hűtő...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30613) Hopo82 válasza ViZion (#30605) üzenetére


Hopo82
tag

oks köszi majd am az új kuckóban + ventikkel meglátom milyen lesz :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#30614) Ektora


Ektora
csendes tag

Hali, lenne egy kis problémám. Ma raktam össze egy új gépet, és egy asrock extreme4 alaplapba beletettem egy fx-8320ast. A probléma az hogy már legelső indításnál a ventilátor elkezdett felpörögni, és UEFI-ban néztük hogy a proci egyre jobban melegszik alapjáraton. Elérte a 75 fokot, míg a venti 6400on forgott. Levettük a hütőt újra pasztáztuk visszatettük rá, és megint ugyanez fogadott. Mi lehet a probléma, vagy gyári hibás a proci?

(#30615) Malibutomi válasza Ektora (#30614) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az uefiben ha jól tudom nem működik semmi energiatakarékos opció, nekem is forralta a procit. Amiatt megy maxon a hűtő.
1. Ne matass nagyon sokáig az uefiben
2. Gyári hűtő eldob. :)

Sajnos a gyári hűtő gyenge, és borzasztó hangos. Én 2 napig bírtam.

[ Szerkesztve ]

(#30616) Ektora válasza Malibutomi (#30615) üzenetére


Ektora
csendes tag

Csak hát a 74 fokot nagyon soknak találtam, kicsit aggódom hogy win telepítés közbe lefő a gép.

(#30617) Malibutomi válasza Ektora (#30616) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Sok is de leégni elvileg nem fog, van benne védelem, visszaveszi magát 1400mhz-re ha túlmelegszik.
Lehet hogy telepités közben nem is lenne olyan meleg mint az uefi-ben. De a porszivó szerintem akkor is menni fog ezerrel.

Annyit megtehetsz ha para van, hogy az uefiben kikapcsolod a procinak a turbo core-t addig is, akkor fix 3500-on fog menni, és kevesebb feszt is kap.

OS Tweaker -> AMD Turbo Core technology-> Disabled

Esetleg CPU voltage 1,35V-ra le.

[ Szerkesztve ]

(#30618) dergander válasza Malibutomi (#30617) üzenetére


dergander
addikt

Neked külön kilehet kapcsolni a turbót és az apm-et? Nekem még ilyen opcióm sincs,valamint az LLC-t mire pakoljam? 4Ghzen csapatom 1.21volton a cs:go hoz tökéletes. Gondolom a tied is uefis lap.

[ Szerkesztve ]

(#30619) ViZion válasza Ektora (#30616) üzenetére


ViZion
félisten

csak biosban megy minden maxon, telepítéskor már nem, no para :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30620) Malibutomi válasza dergander (#30618) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem az enyém 1.0 normál biosos.

(#30621) Ektora


Ektora
csendes tag

Arra van valakink ötlete hogy lehet megolani 32 bites rendszereren hogy usb 3.0 pendrivera rendszer telepítőt irjak 64 bitest? bootsect hiányt ír jelenleg.

(#30622) ViZion válasza Ektora (#30621) üzenetére


ViZion
félisten

Nem lehet, csak 64 bitesről.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30623) Ektora válasza ViZion (#30622) üzenetére


Ektora
csendes tag

32 bitesről usb 3.0ra leher írni simán 32 bites 7est?

(#30624) FeRRaR1 válasza Ektora (#30623) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Az USB verziója nem számít, 32 bitről lehet 32 bitest.

OS to GO

Ajánlom ezt a szoftvert.

(#30625) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

Azt szeretném megkérdezni hogy egy FX-8320 (3,5Ghz) procihoz elég nekem egy a "mérsékelt hűtők" közül mondjuk játékra (Battlefield 3, Crysis és társaik) és alkalmazásokhoz, renderhez (Cinema 4D, After Effects) vagy ez már átlód a abba a kategóriába ahova nagy hűtő kell ? Erről mi a tapasztalat hogy biztonságban tudhassam és hogy ne olvasszam itt el a gépházban ? :DDD (leginkább pénzügyi megfontolásból kérdem) :R

Üdv. Riccsiz

(#30626) lee56 válasza dergander (#30618) üzenetére


lee56
őstag

Nem lehet hogy a rejtett menübe dugták el? Régebbi BIOS-oknál ez Ctrl+F1-el hozható elő, uefiben nem tudom, de egy próbát megér.

No Comment

(#30627) ViZion válasza Riccsiz_h (#30625) üzenetére


ViZion
félisten

Elég. 4,4-4,6 GHz kb. a határ (persze ez procinként más lehet némileg), ahonnan már jóval több feszt kér, és így erősebb hűtést is. Azért 4-4,5 GHz-t megpróbálhatod, ha lesz jobb hűtőd, az nem vészes ezeknek, igazán érthetetlen, h AMD miért ilyen alacsony frekire lőtte be... OK, lehet, h 4,5-ön csak 10 évet megy, nem 20-at, ami komoly érv :D

lee56: tényleg, gigabájnál volt ilyen, először tiszta idegbeteg lettem, h nem voltak meg menük :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30628) dergander válasza lee56 (#30626) üzenetére


dergander
addikt

én már néztem mindent elhiheted,de egyátalán nyoma sincs,ami kicsit vicces.

De lehet majd egy újabb bios fresh megoldja

(#30629) Ribi válasza ViZion (#30627) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahogy halad előre az idő, egyre jobban válogatják a procikat. Ha most veszel boltból egyre kevésbé tuningosak, és egyre több fesz kell nekik.
Hogy miért alacsony frekire lőtték be? Mert nem kemencét árulnak, hanem procit. Így is fűt mint a veszedelem.

(#30630) ViZion válasza Ribi (#30629) üzenetére


ViZion
félisten

:F Nem egyszerre gyártkják le mindet, és válogatják, majd árulják... Mindig is az ostya közepéből kerültek ki a jobbak, széléről a gyengébbek. Persze válogatják, de mindet kinyomják instant, az hogy adott boltba mi kerül, szerencse kérdése is. Régen is "gyári számokra" vadásztak, mert az is mutatja, honnan került ki.
Ha meg nem kazánt akarnak, akkor miért nem szólnak a mobo gyártóknak, h auto értéken szerényebb feszültségekkel hajtsák már?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30631) Malibutomi válasza dergander (#30628) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

There are NO APM settings on the Revision 3.0 board. Ez csöcs

De azt irják ez a HPC viszont sokszor segít a throttlingon.

[ Szerkesztve ]

(#30632) Ribi válasza ViZion (#30630) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mert mindig azt olvasom, hogy az első procikból az alsóbbak is sokkal jobban húzhatóak. Amiket most vesznek azok pedig alig mennek a gyári fesz alatt. Pl az enyém is, de máséról is ezt olvasom. Szóval nem szólhatnak, mert hibáznak.
Mindig az első szériások a legjobbak. Nekem ez a tapasztalatom. Még régen vettem D805 procit, a nagy tuningbajnokot már amikor mindenki megvette magának. Hát az enyém alap feszen hibázott. A másodikat nem lehetett húzni, mert azonnal elhalt az egyik magja. Szóval vettem egy használtat inkább és azzal nyomultam.

Malibutomi: 970-nél sincs AMP, de nekem is a HPC kikapcs segített.

[ Szerkesztve ]

(#30633) dergander válasza Ribi (#30632) üzenetére


dergander
addikt

Mondjuk úgy hogy az Gigabyte uefi lapjainál nincs ilyen beállítás,mondjuk nem zavar a dolog.

(#30634) and1ao válasza Riccsiz_h (#30625) üzenetére


and1ao
őstag

Alpenföhn Brocken/Mattehorn Pure, Scythe Asura, Thermalright Macho bármelyik jó lesz.

Guild Wars2!

(#30635) mqm


mqm
senior tag

Ez a [lap] mennyire ajánlott?
Egy fx-8320-al kéne megbirkóznia természetesen tuningal együtt!

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#30636) and1ao válasza mqm (#30635) üzenetére


and1ao
őstag

Mali azt hiszem ilyenbe hajt 4.5-4.7-en pont egy 8320-at

Guild Wars2!

(#30637) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Sziasztok. Most raktam össze és indítottam el az adataimnál megadott konfigot. Előtte Windows 8.1 Pro Preview volt telepítve az elsődleges merevlemezre, és tettem vele egy próbát. Simán összerántotta magát kb. 2 perc alatt, működik is hibátlanul. Előtte FM1-es konfigra volt telepítve a Windows.
Nekem azt javasolták, hogy mindenképpen húzzak friss rendszert, de eddigi tapasztalataim alapján én nem érzem szükségét, Vagy 10 percig játszottam is, semmi hiba.
Kinek mi a véleménye, tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#30638) ViZion válasza Taifa Díaz (#30637) üzenetére


ViZion
félisten

Drivereket rakd újra, amúgy nem feltétlenül kell tiszta install, ez nem XP... Akkor van problem, ha pl. Intel-AMD váltás volt, Inteles drivereket leszed, registry takarít, etc... AMD driverek felrak. Kivételek vannak, lehetnek, de ha elindult, nem volt BSoD, akkor nem lesz gond.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30639) lee56 válasza ViZion (#30627) üzenetére


lee56
őstag

Ugyan csak phenommal tudtam benézni, de jóformán csak a spread spectrumokat száműzték oda, meg még egy-két beállítást, lényegében nem is tudom minek, ennyi erővel állandó menüpontot is kaphattak volna, aki nem tudja mi az, az úgyse nyúl hozzájuk. BIOS-ban meg így is van épp elég lehetőség tönkretenni a gépet, francnak kell még rejtett menü is. :)

(#30632) Ribi : Az APM lesz. És a HPC bekapcs segít, legalábbis amit olvastam róla nekem az jött le, a nevéből is logikus mondjuk; High Performance Computing, tehát nem az energiatakaros működés a lényeg itt, hanem inkább a teljesítmény. :)

Dergander : Lehet, bár ha eddig nem érezték szükségét beépíteni, akkor.. :(

No Comment

(#30640) ViZion válasza lee56 (#30639) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem a régi lapomon ott voltak a tuning beállítások is :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30641) Buci21 válasza Taifa Díaz (#30637) üzenetére


Buci21
addikt

megnyugtattál, akkor nem kell reinstall a win8-am ha lap+proci csere? :D faszaaaa!!! :R :R :C :C

(#30642) Taifa Díaz válasza Buci21 (#30641) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Így állok most. Ez mennyire van rendben szerintetek?

Ehhez kapcsolódik, hogy úgy van összesen 8 GByte ramom, hogy van egy 2x2 gigás Geil Evo Corsa kit, plusz egy 4 gigás Kingston HyperX Blue. A lap manuálja alapján a második és a negyedik slotba tettem a kitet a dual channel miatt, a Kingstont meg a legelsőbe, ne melegedjen ott közöttük. Jó így ez a felállás? A manuál szerint az 1-es és 3-mas slot nem adja a DC-t. A Kingston sebessége 1600 MHz, a Geil páros viszont 2133 MHz-et is tudna, de így a Kingston nyilván visszafogja a két versenylovat. Az uefi-ben egyelőre nem tudom összehozni az 1866 MHz-et közös nevezőnek, pedig biztos van olyan időzítés, amin a Kingston is menne ennyit.
Valami ötlet esetleg valakinek, tuningmesterek :F :DDD

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#30643) Ribi válasza lee56 (#30639) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ja tényleg lehet, hogy be kellett kapcsolni és nem ki.
Csak én is emlékszem, hogy kerestem az amp beállítást és nem volt sehol.

Taifa Díaz: hacsak nem zippelsz nap mint nap, akkor szinte mind1 milyen beállításon van a memó.
Nem durván memória igényes progit nem igazán érdekli a memó sebessége.

[ Szerkesztve ]

(#30644) lee56 válasza Ribi (#30643) üzenetére


lee56
őstag

APM még mindíg, ne kereszteld át. :)

No Comment

(#30645) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Szerintetek melyik érdemesebb megvenni? Gondolom a 8 magosat de azért megkérdezem...
Amd Fx-8320
Amd Fx-6200
miért olcsóbb az fx-6350 az fx-6200-nál?

(#30646) Ribi válasza lee56 (#30644) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nyavalya vájja ki a szömit neki má :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30647) Buci21 válasza Cseri0058 (#30645) üzenetére


Buci21
addikt

mert az FX 6350 frissebb, és folyamatos belőle a szállítmány, a régebbi cucc meg az akkori áron van, nem akar a raktáron megmaradt darabokon bukni a bolt.

(#30648) Beast007


Beast007
aktív tag

Emberek tudom , hogy nem ez a megfelelő topic de felraktam a 3. ventit is a Silver Arrowra.
Na már most chassis Q-fant bekapcsolva is 1600-on teker alapból. A kérdésem a következő lenne
nem tudom már bios-ból jobban kontrollálni, vagy egyáltalán máshonnan?
Jó lenne ha ez is 900-on kezdene és csak terhelésre pörögne fel.

[ Szerkesztve ]

(#30649) WP14 válasza Beast007 (#30648) üzenetére


WP14
őstag

Asus AI Suite II? Abban a FanXpert opcióban lehet ventiket szabályozni.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#30650) Beast007 válasza WP14 (#30649) üzenetére


Beast007
aktív tag

Köszi egy próbát megér. :R

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.