Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Xpod


Xpod
addikt

Üdv

Nekem is lenne egy kis problémám. Egy 80GB-os WD vinyóm van, tegnap óta csinálja ha nagy állományokat pl. filmek másolok rá egy darabig okés de utánna elkezd kattogni és lefagy a rendszer. Ha másolok róla néhány filmnél azt irja ki hogy nem olvasható (mintha bad sectoros lenne) , de megnyitni megtudom.
A WD diagnosztikai programja a SMART-nál kikad valami 04-es kódot ír ki de ezt nam találom a táblázatban.Már nem garis, kb 4 éves. Az Everest nem ír ki smmit róla, teljesen szürke az egész.

Tudsz esetleg segíteni?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#102) liksoft válasza Xpod (#101) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A nagyobb igénybevétel melegedéssel jár. Tehát ennek a határán van a winyó. Ha a panel és a mechanika közötti érintkezés a hibás, akkor annak tisztításával (statikus feszre, töltődésre vigyázz, mert arra érzékeny) javulhat a helyzet. Ha viszont fej vagy chip, akkor csak az erős hűtés, az átviteli sebesség csökkentése (pihenő fázisokat kap és tud hülni) (udma5 -> udma4 vagy 3) lehet átmeneti segítség, de előbb utóbb elhalálozik. Fontos adatot ne tarts rajta.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#103) xcbiker válasza liksoft (#1) üzenetére


xcbiker
addikt

Gratu a totyikhoz! :)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#104) Fori23 válasza liksoft (#102) üzenetére


Fori23
őstag

Szia! Van két HDD a gépemben:
-ST3200822AS (3LJ2EQVL) rendszer
-Maxtor 6B200M0 (B41D49BH)
a kérdésem: új telepítésnél bekapcsolhatom-e az AHCI natív módot a biosban?Mert ugye a Seagate nem támogatja az NCQ-t. A Maxtorra szeretném átrakni a rendszert. Valamint ha ezt lehet, akkor az adataim vesznek, vagy megmaradnak a többi partíción?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#105) liksoft válasza Fori23 (#104) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Passz. Ez rendszer, nem mentés. Ezt a kérdést inkább átadnám Mr_Ricsi-nek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#106) Xpod válasza liksoft (#102) üzenetére


Xpod
addikt

Köszönöm a tanácsokat.
Majd kipróbálom.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#107) Fori23 válasza liksoft (#105) üzenetére


Fori23
őstag

Igaz. Bocs, eltévedtem

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#108) pintyesz


pintyesz
senior tag

Jobbra fel,még jól jöhet :)

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#109) mr_ricsi válasza McHaals (#93) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''2 db jumper van rajta, L alakban ''
Ilyen csak a ''Maxtor-alakú'' Maxtor 5400-as vinyóknál van, és ''Slave+32G limit'' a jelentése.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#110) Freddy TNT válasza mr_ricsi (#109) üzenetére


Freddy TNT
őstag

A 32 Gb limit mégis minek kell ? Mire lehet használni ?

(#111) McHaals válasza mr_ricsi (#109) üzenetére


McHaals
csendes tag

Az az ''L'' beállítás a master setting

...The Fun Lovin' Criminal...

(#112) liksoft válasza Freddy TNT (#110) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Van olyan BIOS ami nagyobb winyónál a detekt során (indulás) befagy. Pl: ABIT BH6 régebbi verzió.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#113) mr_ricsi válasza McHaals (#111) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az az ''L'' beállítás a master setting''
Na, nem mondjad má'! Maxtornál eleve csak 1 jumper kell, ha nem akarsz 32G-ás limitet.
(Mi a vinyód típusa pontosan?)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#114) Freddy TNT válasza mr_ricsi (#113) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Szerintem tévedsz. A nálam lévő 20 és 40 GB-s vincsik szintén L alakban vannak be jumperolva. A 80-as az nem tudom hogy van. Arról megy most a rendszer :)

(#115) Freddy TNT válasza liksoft (#112) üzenetére


Freddy TNT
őstag

De ez a 32GB-s limit akkor mire jó ? A bios 32 gigát lát,de azért használható mind a (pl: 80 ) ?

Én ilyen alaplappal hál istennek nem találkoztam :R

(#116) liksoft válasza Freddy TNT (#115) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem. 32G. Ha többet akarsz, akkor felteszed második winyónak, a controllert engedélyezed, a detektnél viszont tiltod! Így majd az OP fogja megtalálni a saját driver-én keresztül. Na akkor 80.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#117) liksoft válasza Freddy TNT (#114) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tudomásom szerint a vizszintes jumper föld és föld pontokat köt össze. Tehát mintha ott sem lenne. (Parkoló, vagy tároló pozíció a nem használt jumpeznek.) Én is úgy tudom, hogy 1 jumper elég.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#118) Freddy TNT válasza liksoft (#117) üzenetére


Freddy TNT
őstag

A kezem ügyébe akadó maxtorokon mind 4 ábra van és a két jumperrel kell varriálni.

(#119) liksoft válasza Freddy TNT (#118) üzenetére


liksoft
Topikgazda

MAXTOR-ból rengeteg van. lehet, hogy az nem volt a kezembe, vagy elkerülte a figyelmem. Pontos típus?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#120) Kubbi


Kubbi
tag

Sziasztok!
Nekem egy samsung vinyóm van, és az lenne a problémám, hogy állt egy kis ideig a gép, (2-3hét) nem volt rákötve a hálózatra, a vinyón volt egy-kettő adat, amit le akartam menteni, erre meglepetésemre, RAW a file rendszer. A vinyó egy másik gépbe betéve írta ezt ki. A saját gépében nem tudtam megnézni, ugyanis az alaplapot eladtam.
Mi lehet a hiba?!
Mit jelent pontosan az hogy raw?
És mitől keletkezik?!
Köszi a válaszokat!

(#121) Kubbi


Kubbi
tag

Ja és a vinyó még garis.
Ne formázzam le, és vigyem vissza, hogy raw filerenszer, és cseréljék ki.
Kicserélik ezért egyáltalán?
Ha leformázom, lesz rendes filerendszer? (egy darabig?)

(#122) liksoft válasza Kubbi (#120) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem talál kiértékelhető partíciót az OP (RAW). Több okból is lehet.

1. Meghibásodott a lemez.
2. Utolsó leálláskor hibásan írt vissza a lemez elejére az OP.
3. Extended partíció az egész, és fejszámot váltott a 2 gép között (240 Compaq, IBM; 255 egyéb gyártó)
4. 127G fölötti a winyó, nem rendszerrel formáztad, a rendszer meg csak eddig tud címezni, így felülírta az elejét. Bővebben: link

Vagy valami más. Látnom kéne, akkor pontosan meg tudnám mondani.

Szerk: Ha az adatok nem kellenek, akkor particionálás, majd format. Mivel lehet gond, teljes formatot kérj, ne gyorsat. És az OP csinálja az egészet.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#123) Kubbi válasza liksoft (#122) üzenetére


Kubbi
tag

A vinyó 80G, és legutóbb a windows telepítő cd-vel formáztam, amikor feltettem a win-t.
(Ez így jó?!)
''Szerk: Ha az adatok nem kellenek, akkor particionálás, majd format. Mivel lehet gond,
teljes formatot kérj, ne gyorsat. És az OP csinálja az egészet.''

Ha nem történt hardveres hiba, akkor a lassú formázás után normális lesz a vinyó?
(Persze nem biztos)

(#124) liksoft válasza Kubbi (#123) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha kellenek az adatok, akkor ne piszkáld. (Úgy tűnik nem vagy nagy varázsló, és egy zossz mozdulat sokat árthat.)

Ha viszont nincs értékes cucc a lemezen, akkor mit veszíthetsz, ha megpróbálod leformázni?

Remélem, ugyanolyan OP alatt nézted? A Windows különböző változatai között vah olyan, amikor az egyik a másikat nem látja! Pl: W95-98-ME nem látja az NTFS partíciót (NT-2000-XP), NT-2000 alapból nem látja a fat32-t (W95-98-ME).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#125) Kubbi válasza liksoft (#124) üzenetére


Kubbi
tag

''Remélem, ugyanolyan OP alatt nézted''
Persze persze.. Ezeket én is tudom.
De megvan a dolgok lényege. A vinyót, kerek 31,4Gb-ra lehet formázni, illetve UATA-33 on megy. Ez már menthetetlen...? A SMART szerint minden rendben.:C
Ez már kész..kihalt.
Mehet garba...

(#126) liksoft válasza Kubbi (#125) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nézd meg a jumpert. Nem 32GB limitre tetted véletlenül?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#127) chros


chros
őstag

adott volt 3db ugyanolyan (!) vinyo: maxtor 120GB, ebbol 1 fontos, masik ketto formazasra vart. Richtig a fontosat formaztam meg !!! En ALLAT !!!
WinXP telepito bootlemezrol indult aformazas, teljes NTFS, utana meg a telepito is elindult, fajlokat masolt fel ... :(
Az eredeti allapot 1 primary particio volt (a formazas utan is), tele csomo fajllal ...

GetDataBack csak a felmasolt windows-os rendszerfajl/konyvtarakat latja ...

Hulye allat vagyok !!! (vagy csak hulla faradt ... :) )

Koszi a segitseget!

(#128) darijoci


darijoci
csendes tag


Sziasztok!

Kicsit hosszú lesz, igyekszek mindent részletesen leírni.
Adott két vinyó a gépemben: egy 120 gigás maxtor sata, és egy 160 gigás samsung sata. Partíciók: a maxtoron volt a rendszer 10 gigán, volt mellette még egy 10 gigás, illetve a maradékból egy kb 100 gigás. A samsung vinyó két részre volt osztva, volt egy 70 és egy 80 gigásra.
Kb 3-4 napja kezdődött azzal, hogy a maxtor kezdett lassulni. Egyre lassabban állt fel a win (xp sp2), Vagy ha beraktam egy cd/dvd-t, amíg beolvasta addig megfagyott a winamp. Jah, és aktív hűtés volt alatta.
Az volt az ötletem, hogy átrakom a rendszert a samsungra. Sikerült annyi helyet szorítanom, hogy a 70 gigás partíciót kiürítettem, és ide akartam felrakni az új win-t.
Kikapcs, maxtor vinyót lehúztam, samsungot átraktam a sata1-be. Telepítőről indítok, F6-al megkapja a drivert, és nem látja a két partíciót, hanem csak egyet, formázatlanul. Annyt írt ki, hogy a kijelölt partíciót a windows nem ismeri fel. Ja, ezt a vinyót xp alól formáztam, kb fél éve vettem. Kissé megijedve visszamentem a másik rendszerbe (negatív rekord, 25 perc alatt állt fel a win ):((. Innen ugyanúgy látta a másik vinyót.
Nos itt tartok most.
Ha tudtok segíteni előre is köszi!!

(#129) Freddy TNT válasza liksoft (#119) üzenetére


Freddy TNT
őstag

A 20 as (slim) 541DX model: 2b020h1
A 40-es Model 4do40h2
A 80-as (a franc nézi meg a model számot, ugyanis a gépben van :) )
És aznap volt itt egy másik 40-es ( gondoltam elektronika csere valamit segít az enyémen,de nem stimmeltek a számok. )
Ma már nincs itt úgyhogy a számokat nem toom :(

(#130) Kubbi válasza liksoft (#126) üzenetére


Kubbi
tag

:C
Igazad volt, meg nem is... :C
A bátyám tette limitre, mert hozzászokott a maxtorokhoz, és nem olvasta el a kis táblázatot.
Én meg voltam a hülye, hogy ilyenre nem gondoltam.
Minden tiszteletem!:R Köszi

(#131) darijoci válasza darijoci (#128) üzenetére


darijoci
csendes tag

Éjjel még ráküldtem egy chkdsk-t a maxtorra, de még szarabb lett. A samsunghoz nem sok lövésem van. megpróbáltam már a legfrissebb driverrel is telepíteni, de ugyanaz. Megfordult még a fejemben, hogy a bios lenne a bűnös, és azért nem látja a particiókat rendesen, mert 160 gigás a merevlemez... szal ha valaki erre ár és van ötlete, akkor plíz help!!!

(#132) liksoft válasza chros (#127) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Logikai mentést kértél, vagy teljes felületi scant? Ha a scan nem talált semmit, akkor gondolom szépen futott időnként a defrag. Ha igen, akkor olyan progival tudsz csak menteni, ami adattartalom alapján ismeri fel a file-okat. Így sokminden menthető, de elvész az eredeti neve és elhelyezkedése.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#133) liksoft válasza Kubbi (#130) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Örülök, hogy megoldódott. :)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#134) liksoft válasza darijoci (#131) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A MAXTOR íróáramköre mehetett el vadászni. Mivel az XP akkor is ír ha nem kell (adminisztrál, statisztikázik, és a jó ég tudja még milyen öki.... végez még a háttérben totál feleslegesen a user szempontjából), így nehezen olvasható szektorok keletkeznek. Minden javítás és rendszerfuttatás után romlik a helyzet.

Ami fontos, azt pánikszerűen másold a Samsung-ra, mert ez a winyó haldoklik. Utána 3. winyóra új rendszer fel, és vagy látja a Samsungot, vagy ha spéci partíciót csinált, GDB-vel leszedhető.

Tudom, csúnyán hangzik, kell esetleg plusz winyó, de gondolom ismerősök átmenetileg tudnak segíteni.

Ami még fontos, a tápegység. Elengedethetetlen a minőségi jó tápegység. Sőt, már a megfizethető kategóriába került, így tilos ''ultrakönnyű sz@rt'' használni. Ez is sok baj forrása lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#135) darijoci válasza liksoft (#134) üzenetére


darijoci
csendes tag

Szia! Tápegység egy coolink AP 400X, sztem megbízható. Arra valami tipped nincs, hogy a samsungra hogx tudnám a rendszert átpakolni? Vagyis valahogy láthatóvá lehet tenni azt a két partíciót?

szerk: a chkdsk-t /f kapcsolóval futtattam.

[Szerkesztve]

(#136) liksoft válasza Freddy TNT (#129) üzenetére


liksoft
Topikgazda

2b020h1 : 1 jumper állít, a másikra oda van írva : spare (pótalkatrész)

4d040h2 : itt látható Bővebben: link

A 80G-s MAXTOR minden típusa 1 jumper segítségével állítható. (ott is van spare)

Ha limitet kell állítani, akkor kellhet a 2. jumper.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#137) liksoft válasza darijoci (#135) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Rendszert átrakni mindig gond. (Egyébként ghost) Sérültet meg öngyilkosság. Telepíts újat. Előtte a fontos adatokat mentsed.

De miért nem látható a másik két partíció a Samsung-on? Milyen típusúak?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#138) darijoci válasza liksoft (#137) üzenetére


darijoci
csendes tag

Azt a rendszerátrakást úgy gondoltam, hogy újat telepítenék. Bocsi hogy félreérthető voltam:B. Nem tudom én sem hogy miért nem látható. Mindkettőt xp alól hoztam létre, és ntfs fájlrendszerrel. Xp alól látszódnak, de telepítőről bootolva nem.

(#139) liksoft válasza darijoci (#138) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez már inkább rendszer szintű, én meg a mentésben vagyok járatos. Ez inkább Mr_Ricsi oldala. Csak találgatni tudok: esetleg dinamikus lemez? Akkor lehet, hogy registry bejegyzések nélkül nem elérhető? :F Át lehet konvertálni, de nem tudom, hogy akkor megmaradnak-e az adatok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#140) mr_ricsi válasza liksoft (#139) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Csak találgatni tudok: esetleg dinamikus lemez?''
Nekem is ez jutott eszembe. (Csak a neve nem, ezért nem írtam ide tegnap. :) )

''Akkor lehet, hogy registry bejegyzések nélkül nem elérhető?''
Még másik működő XP alá is csak ''trükközéssel'' lehet betenni (vagyis ''csatolni'' kell), önmagában nem elérhető.

''Át lehet konvertálni, de nem tudom, hogy akkor megmaradnak-e az adatok.''
Az MS-es leírásban az van, hogy elvesznek az adatok. (Legalábbis erre emlékszem)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#141) liksoft válasza mr_ricsi (#140) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszi! Szóval MS részről megint egy pofon az adatbiztonságnak (ha jól tudjuk).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#142) darijoci válasza mr_ricsi (#140) üzenetére


darijoci
csendes tag


Köszi a válaszokat és bocsi hogy csak most reagálok, de most értem haza melóból. Ha jól értem, a samsunggal akkor felesleges tovább próbálkoznom, adatvesztés nélkül arra nem telepítek semmit. A következő sorrend stimmel szerintetek:
1. félreteszem a haldokló maxtort
2. lementek mindent a samsungról
3. Xp alól megformázom és felosztogatom a samsungot
4. felrakok rá egy új rencert
5. lementek mindent a maxtorról.

(#143) kahlesz válasza liksoft (#1) üzenetére


kahlesz
csendes tag

Szevasztok!
Nem tudom ide tartozik e, de van egy kis problémám.
Röviden annyi, hogy nem tudok bootolni a renszervinyomról, de slave-ként meg látom, és másolni is bírok róla egy másik gépen. Lehet e a hiba oka az, hogy az ide csatlakozónál az egyik láb becsúszott, és már lötyög is? Javítható e a probléma, és ha igen, akkor kihez vigyem? Ghostolni próbáltam, nem segített.

(#144) liksoft válasza kahlesz (#143) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A lemásolt anyag hibátlan? Ha igen, akkor másolj le mindent. Utána a hátracsúszott lábat óvatosan vissza lehet helyezni az eredeti helyére, hátulról pillanatragasztóval rögzíteni, majd a lábat újraforrasztani ha kell. VIGYÁZAT! Az előbb említett művelet több buktatót is tartalmaz, tehát csak az fogjon hozzá, akinek van elektronikai ismerete és tapasztalata. Akinek nincs, az keressen ilyen embert. (Híradéstechnikai műszerész, pl video vagy kamera javító. - Tehát szervíz.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#145) liksoft válasza darijoci (#142) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Jól hangzik, de ha dinamikus a lemez, előtte Mr_Ricsivel egyeztess a csatolásáról. Ezt a részét nem ismerem. Vagy GDB és az leszedi.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#146) darijoci válasza liksoft (#145) üzenetére


darijoci
csendes tag

Ha valamit tudok mókolni, mindenféleképp szólok. Ma inkább hagyom a francba, én is próbálok pihenni. Szvsz GDB-re nem lesz szükség, xp alól tökjól látszódik minden. Tudok rá írni, másolni, minden okés. csak a telepítő nem képes két partícióként észrevenni.

(#147) emre33


emre33
addikt

van egy 120Gb maxtor winyóm, van rajta 28 Kbyte rossz szektor

Ntfs fájlrendszerű, mindenképp át kellene convertálnom FAT32 -re, de a Norton PartitionMagic 8.0 azt mondja hogy van rajta rossz szektro és így nem folytatható a konvertálás

mit tegyek ? winyón 9 Gb szabad hely van, többet nem tudok csinálni, igy nem is formázgatom le

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#148) mr_ricsi válasza darijoci (#142) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''2. lementek mindent a samsungról''
A Maxtor nélkül ezt csak egy másik gépben tudod megtenni.
Az újraaktiválás leírása itt:
Bővebben: link

A dinamikus lemezekről bővebben itt:
Bővebben: link

(Nem nagyon értek hozzá, mert mikor megjelent, eldöntöttem, hogy nem fogom ezt használni.)

''3. Xp alól megformázom és felosztogatom a samsungot''
Nem!
A mentés után visszarakod a gépedbe, és az XP telepítővel létrehozod az 1. (boot) particiót. És csak azt. A mérete legyen 128GB-nál kisebb.

''4. felrakok rá egy új rencert''
...majd az SP2-t, és ezután hozd létre a 2. particiót.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#149) chros


chros
őstag

a #127 -es post-ra senki nem tud semmit ?
Bocsi, tobbszor nem fogom forszirozni ... :)

(#150) damatic válasza chros (#127) üzenetére


damatic
tag

chros! Szerintem mindenki látja, hogy mit csináltál, de azt már nemigen ítrad le, hogy mit szeretnél.

Csak sejtem, hogy a formázás és telepítés előtti fájlokat szeretnéd visszamenteni.

Nem értek hozzá, de szerintem mivel a formázás után fájlokat másolt fel a telepítő, azok totál felülírták a korábbi fájljaid bejegyzéseit is. Bye, bye fájlka (szása)...

Ha legalább annyira vagy bizonytalan a dologban mint én, akkor tedd fel kérdésed konkrétan (érthetően) hozzáértőnek (itt két olyan embert már tuti láttam).

liksoft! Megvan a PQDI?

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.