Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) fasyrt válasza liksoft (#947) üzenetére


fasyrt
őstag

A 2.5''-os drájvon már gondolkodtam, de hülye voltam, hogy ezt vettem, ami most van... :( Proci esténként passzívan megy bordával, hiába, néha Tualatin > Prescott :P Ha tápot most váltanék (nem 1 éve pont), akkor meg Zen-t vennék. :) De mostmár nincs lóvé cserélni, pár hónap, és összejön a lóvé 1 új gépre. 8)

Abba meg már vízhűtés lesz! Erkélyre kiteszek 1 szép fehér lapradiátort, aztán FETek-CPU-chipset-GPU-VGAmem-HDD(-táp?) és uccu neki!

Decibel az más; nekem frekvenciát kéne tudnom. :(
Decibel mindenhol kint van.

(#952) Mr.Ice


Mr.Ice
csendes tag

Sziasztok!
Egy nagy problémára várnék sürgős segítséget! Amely a következő :
A mai napon úgy gondoltam összefűzöm a két partíciómat mert nem akartam hogy külön legyenek . Ez azért volt így mert rendszer nélkül nem tudtuk lementeni az adatokat a hdd eszközökről mivel a régi gépem megfáradt és ki kellett cserélnem így az új gépembe raktunk egy új 80 as maxtortmeg a régiből egy 30 as ugyanazt deminóvel a másikban 2 db 30 as om volt így amit a rack-be akartam (80-as ) arra kellett rendszerthúzni míg átmásoljuk az adatokat. Miután átmásoltuk én otthon megpartícionáltam a gépen a 30-as hdd met úgy hogy 10 gb rendszer és 20 amolyan helyi adatos! felraktam az xp prot és megcsináltam a gépet ez volt tegnap. Utánna felraktam a partition magic 8.0 -t hogy összefűzzem a szétpartícionált 80 gb-os hdd-met !
De nem sikerült csinálnom visszaállító lemezt ! Az összefűzést elindítottam és elkezdett futni le is ment a teljes folyamat majd kiírt egy error üzenetet és hogy nyomjak meg egy billentyűt! Megnyomtam bebútolt elindult és ott kijött valami párbeszédes varázusló panel amire az idegességemben mégse gombot nyomtam és így eltűnt a kb majdnem 70 gb fontos adatom ! DE NEM TÖRLŐDÖTT CSAK EGYÁTALÁN NEM LÁTSZIK DE AZT KIÍRJA HOGY A 80 GB -BÓL 20-30 GB SZABADHELYEM VAN CSAK A TÖBBI FOGLALT! A problémám csak ennyi!
A kérésem kérdésem az hogy hogyan tudnám visszaállítani azt adataimat ?
mert nem szeretném véglek bebukni őket ! Ha valaki tudja azonnal legyen olyan szíves és jelezze !

(#953) Mr.Ice


Mr.Ice
csendes tag

Sziasztok!
Egy nagy problémára várnék sürgős segítséget! Amely a következő :
A mai napon úgy gondoltam összefűzöm a két partíciómat mert nem akartam hogy külön legyenek . Ez azért volt így mert rendszer nélkül nem tudtuk lementeni az adatokat a hdd eszközökről mivel a régi gépem megfáradt és ki kellett cserélnem így az új gépembe raktunk egy új 80 as maxtortmeg a régiből egy 30 as ugyanazt deminóvel a másikban 2 db 30 as om volt így amit a rack-be akartam (80-as ) arra kellett rendszerthúzni míg átmásoljuk az adatokat. Miután átmásoltuk én otthon megpartícionáltam a gépen a 30-as hdd met úgy hogy 10 gb rendszer és 20 amolyan helyi adatos! felraktam az xp prot és megcsináltam a gépet ez volt tegnap. Utánna felraktam a partition magic 8.0 -t hogy összefűzzem a szétpartícionált 80 gb-os hdd-met !
De nem sikerült csinálnom visszaállító lemezt ! Az összefűzést elindítottam és elkezdett futni le is ment a teljes folyamat majd kiírt egy error üzenetet és hogy nyomjak meg egy billentyűt! Megnyomtam bebútolt elindult és ott kijött valami párbeszédes varázusló panel amire az idegességemben mégse gombot nyomtam és így eltűnt a kb majdnem 70 gb fontos adatom ! DE NEM TÖRLŐDÖTT CSAK EGYÁTALÁN NEM LÁTSZIK DE AZT KIÍRJA HOGY A 80 GB -BÓL 20-30 GB SZABADHELYEM VAN CSAK A TÖBBI FOGLALT! A problémám csak ennyi!
A kérésem kérdésem az hogy hogyan tudnám visszaállítani azt adataimat ?
mert nem szeretném véglek bebukni őket ! Ha valaki tudja azonnal legyen olyan szíves és jelezze !

(#954) Mr.Ice


Mr.Ice
csendes tag

bocs hogy kétszer küldtem el de azt hittem hogy rossz helyre írtam a kérdésem !

(#955) liksoft válasza Mr.Ice (#954) üzenetére


liksoft
Topikgazda

1. Olvasd el az indító hsz-t.

2. A winyóval és jó sok pénzzel gyere el hozzám. Adatmentésre.

(Ha még csak az információkat gyűjtötte össze és nem vagy alig írt a winyóra, akkor a GDB-vel próbáld meg. De ne írj a mentendő winyóra!!!!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#956) mr_ricsi válasza BobChemistry (#949) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''itt bent van egy gép, amin nincs rajta az oldala, és megy rajta egész nap a dl. a hdd oldala olyan meleg, hogy csak pár másodpercig tudom rátenni az ujjam...''
Persze, mert a vinyóknak levett házoldalnál rosszabb a hűtése.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#957) BobChemistry válasza liksoft (#950) üzenetére


BobChemistry
őstag

szóval akkor mindegy hogy hogy a hdd hűtőt 5 vagy 12 volton járatom?
mert mindössze 3-4 fok hőmérsékletkülönbség van a kettő között (5V - 29 C, 12V - 25 C), és ha az elektronikát hűti, akkor jóformán elég neki az 5V is

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#958) liksoft válasza BobChemistry (#957) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A winyók gyári maximum hőmérsékletéhez képest (50-55 fok körül szokott lenni) 8-10 fokkal alacsonyabban járatottak várhatóan hosszú ideig stabilan fognak működni. Mivel 5 vagy 12 volt mellett is mozgatja a levegőt a ventid, így a hűtést biztosítja, a használat során a maximum hőmérséklet mondja meg (a fentiek alapján), hogy elég-e az 5V vagy kell a 12V (nyáron várható).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#959) Mr.Ice válasza liksoft (#955) üzenetére


Mr.Ice
csendes tag

MI ez a ''indító hsz-t.'' ? Ezzel csak két gond van!
Gondolom egyházi valutát nem fogadsz el!?!! A másik pedig csak vinyóm van zsém meg nincs nem tudsz vmi otthoni megoldást? egyébkén mennyi kb 40-65 gb adat mentése?

(#960) liksoft válasza Mr.Ice (#959) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A indító hsz az első számú bejegyzés, vagyis az indító hozzászólás.

Órabérben dolgozunk és a winyót nem láttam, így nehéz bármit is mondani árról, lehetőségekről. De a több 10 ezres nagyságrend.

A zárójeles részben írtam, mivel próbálhatnád meg lementeni otthon az adataidat, ha nagyon nem tútra még szét az átpartícionálás. Ugyanis összefűzéskor a második partíció teljes területét át kell mozgatni a felületen, hogy a két partíció cluster határai azonos pontokra essenek. Így ha már átmozgatás alatt volt, több mentést is kell készíteni, ahol az adataid hol az egyikben, hol a másikban lesznek jók. Ha a mozgatás megszakadt, akkor azok az állományok melyek itt is és ott is vannak darabokban, tutira hibásak lesznek. Hiába software-es mentés, sok kézimunkát igényel, macerás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#961) tzoli986


tzoli986
tag

megnéztem ma a smart értékeimet.
a reallocated sector count nekem is 253(asszem mr ricsi is ennyit írt).akkor ha jól értem ez az érték jó,ha maxtorom van?
amúgy én a memtestről annyit mondanék,hogy azt olvastam tuning oldalakon,hogy ha az első 7-8 teszt végígfut akkor bírj a beállított értékeket a gép.én is elkezdtem vele nézegetni és az akkori thortonomon sikerült 400mhz-et tolni.legalábbis a progi szerint.gondolotam megnézem,hogy tényleg megy e.a gép el sem kezdett bootolni,szóval nem ''mért'' valami jól.azóta rendszer stabilitást 3dmrakkal,metabenchel tesztelek,vagy egyszerre mind a kettővel.ha úgy nem fagy akkor még pár game és stabilnak ''nyilvánítom''.

liksoft,mr ricsi és a többiek akik ennyire vágjátok a témát:lenne egy kérdésem.lehet hülye kérdés,de ezeket ti hol tanultátok?
mert érdekel a téma engem is,de programozó suliba járok jelenleg és a vinyókról kábé olyan szinten oktattak,hogy a 7200rpm-es általába gyorsabb mint az 5200rpm-es,meg hogy van rajta cache.oké,hogy ott nem ez a lényeg,de engem érdekelne és fogalmam sincs hogy honann lehetne összeszedni olyan tudást ami a normális adatmentéshez kell.

(#962) liksoft válasza tzoli986 (#961) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nekem az a 253 gyanús. Szerintem a gyári értéket nézed amit számításokhoz használ, és nem az adatot. A HDSentinel progi egyre jobban kezdi kiértékelni a smart adatokat. Nézd meg azzal. [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#963) jakewyler


jakewyler
senior tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy van egy coolink neon csövem ,és ha a gép több feszt vesz föl akkor elkezd villogni!Már mindenhogy kivolt próbálva de mindenhogy villog,ma vettem egy chiftec 410w-os tápot és ezzel is villog!
Akkor selejt a neon nem?? :F

Azt mondták egy topikban hogy itt kérdezzem meg hárha a winyóm eszik sok voltot!
Amúgy van a gépben egy 30gb 4éves maxtor
És egy Samsung 80gb 3hónapos!
Ezek egy ide kábelon.

Tudtok segíteni?

Jah márt azt is próbáltam hogy csak az alaplap+a winyó legyen+a neon és úgy is villog :F

(#964) liksoft válasza jakewyler (#963) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Én még soha nem használtam és nem szereltem neont. Se gépbe, se winyóba (nem szorosan vett alkatrész hozzá :D ). A két winyó nem nagy terhelés egy ekkora tápnak. És mivel nem csak a winyók fogyasztanak áramot, így csak azokra fogni szerintem nem lehet.

Azt kéne eldönteni, hogy a tápfeszen lévő zavar okozza-e, mert ha igen, akkor tápszűrő kondival segíthetsz rajta.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#965) tzoli986 válasza liksoft (#962) üzenetére


tzoli986
tag

ugyanazt írja mint a többi smart ''leső'' progi.
a kondíciónál mire gondol?
töredezettség és file rendszer?
mert azt írja,hogy 70%a kondija és nem kell beavatkozni.

a tanulás témáról nem szólsz semmit?
vagy ezt magadtól tanultad az évek folyamán?vagy titok?vagy mi a helyzet?

(#966) jakewyler válasza liksoft (#964) üzenetére


jakewyler
senior tag

Hát most jelenleg ezek vannak a gépen:
1db 12cmes venti
3db 8cm-es venti
ezek ledesek

2db winyó+alap cuccok

és még jön rá a neon és villog ha például netezek,de ha azt asztalon vagyok akkor meg jó.

Vegyek újj neont??vagy más lessz a hiba?

Amúgy 12volt 12,56-on megy úgy hogy nem csinálok semmit sem!

(#967) liksoft válasza tzoli986 (#965) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Írtam priv-be.

Ha a kondíció nem 100%, akkor ott már volt a winyó életében valami bibi. A riportot küld el a progi írójának. Kiértékeli, megbeszéljük, és majd akkor kapsz választ valamelyikünktől.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#968) liksoft válasza jakewyler (#966) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szerintem az alaplap, RAM, proci és video többet fogyaszt mint mindenki akit ide írtál. :((( Valamint nem a pillanatnyilag mért feszültséről beszéltem, hanem az azon terhelés hatására megjelenő zavart, amit tápszűréssel lehet megoldani. De mivel ilyen cuccom nekem soha nem volt (a géppel dolgozom :B , a kenyeremet keresem és nem a legutolsó divat szerint öltöztetem :( :D ), így a fenti feltételezésen kívül másban nem tudok segíteni. Részemről ezt a témát végérvényesen lezártam. :(((

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#969) tzoli986 válasza liksoft (#967) üzenetére


tzoli986
tag

bocs.nem vettem észre,hogy írtál privbe.azt hittem nem kapok választ.
amúgy az tuti,hogy volt már vele gond.egyszer már volt rajta egy szektor ami a rendszerpartíciómon volt és elméletileg hibás volt mert a salvationdata progija kidobta,mint rossz szektort.azt félreraktam és azóta nem volt nagyobb hiba(még újra sem kellett telepíteni az oprendszert.amúgy a rendszer is simán bejött,de lehet csak azért,mert az a szektor nem tartalmazott semmit.meg néha kattog kicsit leállításkor.de annak ellenére,hogy ilyen a kondíciója és néha ad hangokat az eddigi 2és fél év alatt még nem vesztettem rólla adatot.az más dolog,hogy néha töröltem le véletlenül olyat ami kellett volna,de azért nem a drive a felelős. :)
amúgy riportot hogy kell küldeni?
mert nem igazán értek hozzá.ez valami opció lenne a programban?

(#970) Mr.Ice válasza liksoft (#960) üzenetére


Mr.Ice
csendes tag

Szerinted mit tegyek vele ? Haggyam a picsába az egészet és próbáljam meg újra összeszedni őket vagy kínlódja még vele ? Mert sajnos nem nagyon emlékszam mér arra hogy mi is volt őpontosan a vinyón ! De voltak eléggé fontos dokumentumok a számomra ha tudnám hogy mik voltak nem foglalkoznák vele ! Na meg ha pénzem is lenne rá elég akkor biztos kínlódnák vele itthon rábíznám (rátok) profikra az adatmentéseket!
:( :R :Y :C

(#971) tzoli986


tzoli986
tag

még egy kérdésem lenne.a samsungok is úgy számolják a reallocated sectorokat mint a maxtorok?
féléves 80gigás samsungról lenne szó.küszöb 11.érték 100.többet nem offolok,csak ez még érdekelne.

(#972) mr_ricsi válasza tzoli986 (#971) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a samsungok is úgy számolják a reallocated sectorokat mint a maxtorok?''
Nem kötelező, hogy az attribútum kezdeti értéke és a határ azonos legyen, de ugyanúgy csökkeniük kell, ahogy a vinyó közeledik a halála felé.
(Egyébként konkrétan ennél az attribútomnál sokkal többet mond, ha az ''adat''-ot nézed pl. az everestben, mert ott darabra mutatja az átirányított szektorokat. És Liksoft szokta írni ezügyben, hogy ha már 1 is előfordul a vinyón, akkor ajaj...)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#973) liksoft válasza mr_ricsi (#972) üzenetére


liksoft
Topikgazda

MINDENKINEK - S.M.A.R.T.

A hibásnak minősített és átirányított szektorok több okból keletkezhetnek. Meg kell különböztetni a drive által ''okozottat'' a külső okból létrejöttől. Hibás tápellátás is okozhat szektorhibát !!! Természetes, hogy ezeket nem kéne beszámítani a drive halálába, de a drive nem tud ok és ok között különbséget tenni.

A másik, hogy a drive használatának elején (kb. 1 hónap) ha a teljes felületet nyúzzuk, időnként jelentkezhet 1-1 bad, ami a gyári felületteszt során nem jött ki. Ez ritka, de előfordulhat. Ez sem okoz gondot.

A baj a harmadik csoportban van. Ha stabil táp mellett nem állnak meg a szaporodó hibák. Vagyis figyelni kell a hibák keletkezésének idejét, darabszámát. Ebből a tendenciából lehet következtetni a drive állapotára, várható meghibásodására.

Vagyis, ha megjelenik átirányított szektor, akkor célszerű odafigyelni a folytatásra. Ha rövidesen újabb is jön, akkor gyors mentés, stabil táp mellett a drive tesztelése javasolt. Ehhez a figyeléshez ad segítséget a fejlesztés alatt, még beta állapotban lévő HDSentinel program. Ugyanis a kritikus állapotváltozásokat naplózza. Így a naplóból a folyamat is látható. A program letölthető: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#974) liksoft válasza Mr.Ice (#970) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A GDB használatát több fórumtárs segítségével elsajátíthatod. Mivel ez fizetős program, így mást hivatalosan nem írhatok. (Ismerem a progit, jó, titkárnőbiztos, de én mást, általában saját fejlesztésűt használok. Ezek állnak kézre, valamint gyorsabbak, biztonságosabbak, de az emberi előkészítést nem tudják nélkülözni. Ezért vagyok ott. Vagyis a GDB pontos használatát inkább nem részletezném, mert lehet, hogy akaratlanul is rosszat mondanék.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#975) Mr.Ice válasza liksoft (#974) üzenetére


Mr.Ice
csendes tag

Ok akkor megpóbázom aGDB-t majd !
DE az a problem még hogy akaratlanul is ráírtam arra a lemezre (office 2003 telepítés) ezt nem tudtam kikerülni ! most ilyenkor már teljesen bukó van?

(#976) ALI_G


ALI_G
veterán

nah, végkép meghalt a 80as maxtorom. Már írtam róla, akkor még csak haldoklott. 1edül a tápot nem cseréltem ki, amit írtatok, meg amit gondoltam. Adat kábel is jó volt.
Már el se indul a gép, mert: [link], :O először is. Adat mentés közben adta be az unalmast, azóta csak felpörög, meg megáll. kattog.
5let? még nem mentettem le róla mindent, de szerencsére a legfontosabbak le lettek mentve.

(#977) liksoft válasza Mr.Ice (#975) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem, de kevesebb cuccra van remény. Viszont ha baj van, és felismered, akkor olyan NINCS, hogy ''nem tudtam kikerülni''. :( Nem használom, és kész! Vagy veszek, vagy kölcsön kérek egy winyót a mentés idejére.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#978) liksoft válasza ALI_G (#976) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Várj egy napot, hűtsd le a winyót. Amikor újrapróbálod, akkor hidegben dolgozz (üveges veranda, stb...). Arra vigyázz, hogy pára a gépre vagy a winyóra ne csapódjon le, mert az azonnali halálhoz vezethet. Talán van reményed, hogy a maradék időre feléled. Ha nem, a mentése költséges és macerás. Mivel írtd, a legfontosabbak megvannak, így gondolom az felejtős.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#979) ALI_G válasza liksoft (#978) üzenetére


ALI_G
veterán

profi mentés nem lesz, doksik megvannak. asszem már csak mp3-ak nem lettek teljesen lementve, ez pótolható, de kicsit az is macerás (30 GB).
Utoljára tegnap este volt bekapcsolva. MA még nem próbáltam, előbb életet akarok adni a SATA-s vinyónak. Erre 5let?
jah, van rajta hűtőborda, meg 20 fok a szobában, de akkor majd kinyitom az ablakot, pont mellette van. Olyan hideg jön be, hogy a procim 29fokra lemegy (2,5+ barci@3,2+)

[Szerkesztve]

(#980) tzoli986


tzoli986
tag

fura dolog állt elő.
mondtam tegnap,hogy 70%-ra írja ki a vinyóm kondícióját a progi.utánna elkezdtem dvd-t ripelni.félúton leállítottam a ripelést és mikor megnéztem az írta,hogy 76%-os a vinyó.azóta ripeltem még 1 dvd-t meg egynek most vagyok a felénél és a vinyóm felment 100%-ra és azt írja,hogy kiváló.ez mitől van?szerintem valami programhiba,nemhizem,hogy advdripeléstől jönne helyre...mert akkor mindenki azt csinálná. :)

(#981) liksoft válasza tzoli986 (#980) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ezért beta még a program. Mivel a smart paramétereket a különböző gyártók nem azonosan kezelik, olyan kiértékelő motort kell készíteni, amelyik pár százalékos eltérés mellett minden típusra jó. Ezért gyűjtjük és értékeljük ki a riportokat. Jó lett volna, ha a különböző állapotokról küldesz, így meg tudtuk volna mondani miért változott. A progiról egyébként itt olvashatsz [link] , és lehet, hogy magyarázatot is kapsz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#982) tzoli986 válasza liksoft (#981) üzenetére


tzoli986
tag

státusz küldéssel kell csinálni ezt a riportot ugye?
mert úgy csináltam egyet 73%-ról és 100%-ról.
amúgy akkor változik a kondíció,ha dolgozik a vinyó.ha nem csinál semmit akkor 70-7x% viszont ha elkezd keméányen dolgozni akkor 100%-íg felmegy.jelenleg egy töredezettségmentesítővel értem el a kívánt hatást.de másoláskor is ugyanez van.viszont ezt a két szöveges file-t hova küldjem akkor?

(#983) liksoft válasza tzoli986 (#982) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszi a segítséget. Itt írtam, hogy mely címeken várjuk. [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#984) tzoli986 válasza liksoft (#983) üzenetére


tzoli986
tag

elküldtem a riportot mind a két mail címre.küldtem volna előbb is,de a freemail,csak most tette lehetővé.gondolom akkor az egyik cím a tied.ha így van akkor írnál rólla valamit?
mármint valami értékelés félét.

(#985) liksoft válasza tzoli986 (#984) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszi, hozzám megjött.

Nálad a 201-es érték a változó, ezt a paramétert a smart érdekesen kezeli. Bekerült a kiértékelendőek közé, de valószínűleg ki kell majd venni, vagy átértékelni. Ugyanis nem Te vagy az első, akinél anomáliát okoz. Ezért jó, ha minél több riportot kapunk. (Javítani tudjuk a progit, és ki tudjuk értékelni a winyóitokat, esetleg megelőzve a közelgő adatvesztést.) A kiértékelő algoritmust [link] itt tudod olvasni.

A drive úgy tűnik jó állapotú, viszont a 195 és 199-es paraméter túlhúzásra vagy szűretlen tápra enged következtetni. Lehet, hogy ''csak a 220V-ot'' kéne megszűrni. Vannak ugyanis hibakód alapján javított olvasások és a kábelen ismételt csomagok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#986) tzoli986 válasza liksoft (#985) üzenetére


tzoli986
tag

proci túlhajtás van.szűretlen táp szintén van. :)
ha nincs húzva a proci akkor milyen értéket kéne adni?
mert megpróbálom akkor alapmhz-en és kiderül,hogy a táp szűrés vagy a proci túlhajtás miatt van.vagy ez így rossz gondolat?

(#987) mr_ricsi válasza liksoft (#973) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Amit leírtál, az a ''nagy könyv''. Viszont én találkoztam olyan esettel, ami a ''nagy könyv'' alapján nem magyarázható.
Pl. tavaly novemberben volt egy Samsung 160G PATA, aminél olyan gond volt, hogy a particiók újraindításkor eltűntek róla. (Mindegy, hogy milyen méretű, ha csak 1db 2G-ás volt rajta, az is eltűnt.)
Kapott egy LLFormatot, és továbbra is ezt játszotta. A SMARTban minden OK volt.
A HDTune scandiskjét ráküldtem, és az első párszáz MB-nyi területen sokezer hibás szektort talált, miközben a SMART szerint 1 db sem volt átirányítva :Y

(A vinyó még garis volt, és a HDTune képernyőmentése alapján kicserélték.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#988) liksoft válasza mr_ricsi (#987) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az a winyó valószínűleg cache hibás volt. Ott nincs ellenőrzés. Valamint sajnos nincs olyan rendszer, ahol ne lehetne olyan hibát találni, amit a belső figyelőrendszer ne tévesztene el. Magyis mindig akadnak kivételek. Ha 10 esetből 9-szer figyelmeztet a progi és igaza van, az már nagyon jó eredmény. Ennél többet sajna a smart szabványossága és kivitelezése miatt nem tűzhetünk ki reális célnak. :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#989) hdsentinel válasza tzoli986 (#984) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Köszi, megjött a riport !

Nincs probléma a lemezzel, nincsenek hibás vagy gyenge szektorok.
A program jelenlegi béta változata a kondíció számításba belevette a Soft read error rate nevű paramétert. Ez nem igazán stabil, értéke elég sűrűn változik pozitív és negatív irányba is. Emiatt a kondíció ugrál 70-100% között. Ebben az esetben a 100% az irányadó, azaz a merevlemez tökéletes egészségnek örvend :))

A tesztek alapján erre az értékre nincs szükség a kondíció megállapításához.
A következő verzióban ez már javítva lesz.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#990) tzoli986 válasza hdsentinel (#989) üzenetére


tzoli986
tag

okés.
köszi az értékelést. :)

[Szerkesztve]

(#991) mr_ricsi válasza liksoft (#988) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az a winyó valószínűleg cache hibás volt.''
Akkor miért csak az első párszáz MB volt hibás? Olvasási tesztnél az egész lemezfelület cacheelődik, nem?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#992) ALI_G válasza liksoft (#978) üzenetére


ALI_G
veterán

Elindult, mindent lementettem.
Tudok vmit tenni az érdekében?(80as maxtor) Esetleg egy low format segíthet vmit, vagy lehet inkább motor probléma?

(#993) Pho3bus


Pho3bus
tag

sziasztok!nemregiben jutottam hozza egy 41.1Gb-os IBM hdd-hez!!beraktam,latta a gep,meg minden,leformaztam!mivelhogy nem az en gepembe kell,kivttem es felreraktam!most probalom semmi!!Ha beteszem a vinyot,nem ismeri fel a 80-as maxtort se a bios!!Segitsegeteket elore is koszonom!!

(#994) föccer válasza Pho3bus (#993) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez nem teljesen adatmentős téma, de már mindegy...


Ellenőrízd a meghajtók jumperelését. Ha azzal minden rendben, akkor külön rakd fel az IBM vinyót, a másik nélkül. Ha úgy sem akar menni, akkor legyen az adott IDE csatornán { vagy inkább mindketőn } Egyedül a vinyó. Ha BIOS így sem ismeri fel, akkor lehet hdd hibára gyanakodni, de még mindig lehet kábelhiba is.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#995) Pho3bus válasza föccer (#994) üzenetére


Pho3bus
tag

bocs,az lehet,h nem ide tartozo tema,de gondoltam,ha adatmentesrol van szo,akkor abban bennefoglaltatok a hd mentes is!!majd megprobalom,es ha nem megy irok!kul thnx a segitsegert!

(#996) liksoft válasza ALI_G (#992) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Leginkább fejszerelvény hibásnak tűnik. Sajna nagy valószínűséggel felejtős. A Powermax-ot ráküldheted, a felület felülírásával talán javít valamit. De nemigazán bízom benne.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#997) effero


effero
tag

Lehet, hogy nem olvastam eleget...

Kezd meghalni a 80 GB-os Seagate vinyóm, és szeretném egy az egyben átghostolni az adatokat egy 80GB-os Hitachira.
Bootolok a ghost cd-ről, disk to disk művelet. Az mondja, hogy siker, ő látja is a 2 partíciót az új vinyón, de semmi más. Tehát nem tudom elindítani a rendszert az újról. Ha fdiskkel megnézem, azt mondja, hogy nincs partíció, és a lemezt csak 13GB-osnak látja.
Ha windowsban nézem, akkor partícionálatlan merevlemeznek nézi.

Mit csináljak, hogy a régiről át tudjam pakolni a dolgokat az újra????!!!!

(#998) brd válasza effero (#997) üzenetére


brd
nagyúr

Bár ez offtopic, de:
Az az fdisk, amivel próbálkozol, csak ~66GB-ig működik.
A másolás pedig azért nem működik, mert vagy el volt már indítva a régi winyón lévő xp úgy, hogy az új winyó is a gépben volt, vagy pedig a régi winyó is a gépben van, amikor az újról indítod a win-t. Ha ez utóbbi a helyzet, akkor a másolást követően (másold át újra) először úgy indítsd az új winyón lévő win-t, hogy csak az az egy db winyó legyen a gépben. Ha pedig az első helyzet áll fent, akkor matatni kell a registryben a másolás előtt (utána is lehet, de az macerásabb).
A nem tudod elindítani mit jelent? Meddig jut el? Mit ír ki?

The only real valuable thing is intuition.

(#999) liksoft válasza effero (#997) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A ghost cd-t nem ismerem. Én saját változatot használok. Az viszont biztos, ha logikai másolást végzel, a rendszer nem fog boot-olni (főleg ha fat rendszer van rajta). Ennek oka, hogy logikai másoláskor nem mindig ugyanaz az összepárosított rövid és hosszú filenév. Így a registry hivatkozhat nem létező file-ra, vagy másikra. Pont ezért csak a fizikai másolat a nyerő. Ekkor szektor-szektor másolat készül, függetlenül a belső tartalomtól. A 80-as Sea a Hita-ra ráfér, fordítva viszont nem. Ha ilyen fizikai másolatot készítettél, akkor valóban az lehet a gond, hogy egyszerre bent voltak a gépben, amikor ujraindítottad, vagy valamelyik szektor hibásan került másolásra.

Azt tudom javasolni, hogy egy új rendszert installálj, és az adatokat az új rendszer alatt pio módban meghajtott Sea-ról másold át. Ha a fizikai másolat ugyanis nem indul, akkor az eredeti rendszer lehet, hogy már nem 100-as.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1000) Oliii


Oliii
tag

Hello,
a segítséged , segítségeteket szeretném kérni.
Úgy néz ki hogy a winyóm nyákja megadta magát , mivel láthatólag megolvadt egy picit.
Azt persze nem tudom hogy miért ugyanis a gépnek semmi baja.
A winyó nem mai darab egy 15 gigás Maxtor 91531U3 (ez azthiszem a DiamondMAX 20 as széria) 5 éves winyó lehet.
Az a probléma hogy fontos adatok vannak rajta (mi is lehetne más ugye :(( )
Ehhez kéne nekem egy nyáklap akár kölcsönbe egy - két napra akár meg is venném de mondjuk a winyóhoz nem ragaszkodom csak az adatokhoz.

Tehát bárki akinek esetleg ilyen winyója van talomba az egy rövid időre nélkülözni tudná a nyákját??
Nagyon megköszönök minden segítséget.
Üdv Oliii

Üdv, Oli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.