Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Freddy TNT válasza mr_ricsi (#1248) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Kössz :) Végül is mi is erre a következtetésre jutottunk. Hamarosan kész lesz a mű. MAjd kapok róla egy képet talán

(#1252) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Szia Liksoft !

Nézegetek nagyon egy asrock alaplapot,ami combo. Van rajta Pci-E és AGP Meg Pci x1...stb.
Biztos nem lehet belegyömöszölni mondjuk a PCi x16-os slotba az én promise kártyámat ?
Ha tegyük fel alaplapot cserélek. Akkor újra kell raknom az egész tömböt vagy csak a win-t. (kifejezetten a promise kártyám esetében)

Előre is köszönöm :R :))

[Szerkesztve]

(#1253) xcbiker válasza Freddy TNT (#1252) üzenetére


xcbiker
addikt

tuti nem lehet.
ha sima pci a karid akkor azt csa sima pci-be tudod belegyömöszölni. :)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1254) liksoft válasza mr_ricsi (#1249) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez tényleg ''földön kívüli''. Milyen chipset van a gépekbe? Hátha az ide vezérlő és a winyó felülete akad. Mivel egy tokban van mindkét controller egymásra is hatással vannak. Hazárd kialakulása esetén lehetnek anomáliák. Persze ehhez elengedhetetlen, hogy a winyó hibásan működjön. Pl: interrupt vagy dma vezérlés. Meg kéne próbálni pio módban a vacakoló gépben. Hibás dma átvitelkor tud csúnyán befagyni a rendszer. Ha pioban megy, utána swdma üzemmódú teszt. (Pontos ötletem nincs, csak találgatok.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1255) liksoft válasza Freddy TNT (#1252) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A csatik nem csereberélhetőek. Egyetlen, ha sima csatiba (32 bites) teszel pci pro (64 bites) kártyát. Azok ugyanis általában 32 bites kompatibilitással rendelkeznek. Típusszáma?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1256) stoorm válasza liksoft (#1254) üzenetére


stoorm
tag

Egyet kell értenem liksoft mesterrel, szerintem is az IDE vezérlő lehet a ludas. Nekem is voltak hasonló tapasztalataim (Teac cd-író vs. Maxtor vinyó). Ekkor az NForce 4.24 volt telepítve, ha jól emlékszem, és a 4.27-re történt frissítés után szűnt meg a jelenség.

Próbáltatok már driver-t frissíteni? Esetleg érdemes lenne megpróbálni. Talán segít! :F

(#1257) mr_ricsi válasza stoorm (#1256) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Okvetetlenkedek, jó?

''Próbáltatok már driver-t frissíteni? Esetleg érdemes lenne megpróbálni. Talán segít! ''
A kikapcsolt gépnél a power gomb benyomása után még nem fut az oprendszer, ergo: driver sem.

''szerintem is az IDE vezérlő lehet a ludas.''
Ha jól tudom, a cdtálca kitolásához ASPI parancsok kell kapnia a meghajtónak. Ezt az oprendszer szoftveresen valósitja meg, a chipset IDE-vezérlője csak továbbítja. Mi az esélye, hogy a hibás IDEvezérlő éppen egy hibátlan formátumú ''eject'' parancsot küldözgessen ki magából?

(Ez már olyan multdiszciplináris probléma, hogy PPétert is ide kellene hívnom. :) )

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1258) mr_ricsi válasza liksoft (#1254) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Milyen chipset van a gépekbe?''

Amelyik hülyül, az egy VIA KT333+8233.
Amelyikből a combó érkezett az KT333CF+8235, és az enyém -amiben a vinyó hibátlanul működött- KT880+8237.

És még egy ''érdekes'' megfigyelés: amikor a szobahőmérsékletű gépet bekapcsolom, a HDsentinel 7(hét) °C-osnak jelzi ki!

A gép belseje -egyébként- patika tisztaságú, le merném fogadni, hogy a gazdája havonta-2havonta szészedi, és kitakarítja. Ebből merült fel bennem, hogy esetleg ha egyik ilyen alkalommal a pullovere statikusan kisült az alaplapon :F

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1259) liksoft válasza mr_ricsi (#1258) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A tisztaság nem mindig egészséges. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1260) mr_ricsi válasza liksoft (#1259) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Így igaz! (Az egyszeri cigányasszony is azt mondta, hogy minden koszolódásban van egy határ, és onnantól már hámlik...) :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1261) Norbi_c


Norbi_c
csendes tag

Szerintetek melyik winchester márka a jobb és légyszi indokoljátok is meg!
Nekem megvan a saját véleményed csak kíváncsi vagyok egyezik-e a tiétekkel.
Maxtor vagy Samsung
Samsung vagy Maxtor

(#1262) The DJ válasza Norbi_c (#1261) üzenetére


The DJ
addikt

Ez mindenkinek szubjektív...nekem például egyértelműen a Samsung...túl sok bajom volt már a Maxtorokkal, legutóbb egy 80-as szivatott meg, de rendesen 1 hete.
Egyik este kivettem a gépből, hogy másnap eladom, jött is érte a vevő, de mikor hazavitte persze már nem jól ismerte fel a Bios...kínos :(
Nem azt mondom, hogy Samsunggal ez nem fordulhat elő, de a kezeim között egy sem halt még meg, nem úgy, mint a Maxtorok.
Ismerőseim körében is csak elhullott Maxtorok vannak...

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1263) xcbiker válasza Norbi_c (#1261) üzenetére


xcbiker
addikt

Én a Seagate Barracudára szavaznék. Szerintem nagyon jók.
Maxtor nem annyira. Samut sem szeretem, mert rezonál, búg tőle a ház.
No meg bennem picit ott van az, hogy a Samu szinte mindent gyárt már és jobban bízok egy olyan gyártóban aki kimondottan egy szakterületre specializálódott, mert abban megpróbál a legjobb lenni.
Minden gyártónál becsúszhat egy-egy rossz széria.
Pl. én a Seagate B 7200.9-től egy kicsit elbizonytalanodtam, mert az elsők közül hoztunk belőle és az első két db bad-es lett. (Bár itt nem vagyok 100%-ig meggyőződve, hogy kizárólag a winyó a ludas.)

De összeségébe bármelyiket választod a tápegységen sose spórolj!!!!
Az én véleményem szerint nem létezik ~10eFt alatt táp.
Nagyon sok múlhat egy rosszul megválsztott tápegységen!

(nálam 3db 200-as Seagate B. 7200.7 pörög a gépben már jóideje egy 550W-os Chieftec-el)


[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1264) liksoft válasza xcbiker (#1263) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:R Teljesen egyet értek! :R

Aki a tápegységen spórol, az a saját gépének ássa a sírját. Ez a szíve az egész gépnek. Ha ez nem úgy működik ahogy kell, akkor lehet kergetni a nemlétező szellemet a gépben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1265) Freddy TNT válasza liksoft (#1255) üzenetére


Freddy TNT
őstag

A promise kártyámat szeretném belegyömöszölni valami gyorsabb PCI csatiba. Ez ugye 66Mhz-s kari és PCI-X-es. Nagyon szúrja a szememet, hogy alig van egy-két alaplap ami támogatja,de ezek mind szerver lapok. :((

Tápról: 2 éve vettem egy BPM vagy milyen tápegységet 8.500-ért.....akkor ez egy kacat ? :F

(#1266) xcbiker válasza Freddy TNT (#1265) üzenetére


xcbiker
addikt


Nem ismerem a tápod, de az ár csak képletes volt.
A szavak mögött lásd a lényeget! ''rosszul megválasztott táp''
Mindez függ a köré épített egyéb hardverektől is.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1267) liksoft válasza Freddy TNT (#1265) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Profi kártya csak profi körítéssel fog működni. Anno az volt a bajod, hogy az olcsó gagyi cuccok sz@rt sem érnek. Most van egy profi vezérlőd ami profi körítést szeretne. Már ez is baj? Igazán nem értelek. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1268) Freddy TNT válasza liksoft (#1267) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Anno a gagyi Silicon image miatt gondoltam egy komolyabbra. Olykor gond volt vele meg úgy gondoltam, hogy egy márkásabb jobban teljesít.

A profi körítéssel az a bajom, hogy otthoni felhasználásra kellene.(AGP vagy PCE-E) Később talán egy FTP és egyéb szerver, de az arrébb van.
Intel részéről akad néhány alaplap,de valahogy egyik sem ''otthoni barát''Az AMD meg abszolute nulla. Ezek meg nem igazán férnek bele az ''otthoni'' konfigba :(

Ha másik alaplapba teszem a kártyát,akkor windows-t biztos kell telepítsek. De a tömb megmarad ? Tudom nem minden esetben,de egy ilyen Promise Fastrak tx2300 tudja kezelni az ilyen átültetést ?

(#1269) mr_ricsi válasza Freddy TNT (#1265) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Tápról: 2 éve vettem egy BPM vagy milyen tápegységet ''
Akkor ideje lenne belekukkantani, hogy a 470uF és feletti kondiknak mi a márkája, és ha szükséges: csere.

Alábbi page végén fel vannak sorolva a ''rossz'' kondimárkák (+ a jók is):
[link]

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1270) Mania


Mania
senior tag

Lenne egy nagy problémám.
Egy rendszerösszeomlás következtében(?),sérült egy NTFS partició.Az adatokat vissza sikerült nyerni a GetDataBack-al,de volt egy titkosított mappa ,amiben képek voltak.Sajnos új win-t(XP) kellett rakni,de a visszaállítás után ezeket a képeket nem lehet semmilyen képnézegetővel megnézni,ismeretlen file formátumot ír(a többi nem titkosított kép rendben megnyílik).A tulajdonságoknál látszik ,hogy JPG a formátum.A kérdés ,hogy van e erre valamilyen magyarázat,valamint valamilyen módon helyreállítható e?
A segítségeteket előre is köszönöm.

(#1271) Freddy TNT válasza mr_ricsi (#1269) üzenetére


Freddy TNT
őstag

IMBP 420W (PFC) pontosabban :B Hát még nem szedtem szét (mert miért is) Tulajdonképpen miért rosszak ezek a kondik ? :F Eldurrognak vagy mifene ? Nem vágom olyan jól a nyelvet sajnos, hogy megértsem amit az oldalon írnak. :B

(#1272) Freddy TNT válasza Mania (#1270) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Én úgy tudom, hogy win reinstall esetében újra kell telepíteni azt a progit is ami anno titkosította a file-t. Annak megadni a jelszót és újra megnézhetőek a képek.

Mivel lett titkosítva ?

(#1273) csigaba


csigaba
csendes tag

Sziasztok, segítség kellene... A régi gépemen XP futott két vinyóval, de mielőtt eladtam, a data vinyót kivettem és csak azt hagytam benne, amiről az XP bootolt. Ha jol remlik mindketto NTFS-es volt. Most az új gépben van két új vinyó és be akartam rakni a régit áttölteni az adatokat. Na a BIOS-ban minden OK, de amikor az XP bejön, ott már nem látszik a vinyó, csak a két új. A hardverkezelőben megnéztem, ott minden OK, látja, de amikor a tulajdonságok alatt be akarom olvasni a kötetet, akkor ugye már ott a baj... Azt irja, hogy:
Típus: Dinamikus
Állapot: Idegen
Particio Stílus: MBR
utana minden 0 MB

Ez a vinyó tutira nem volt boot vinyo. Azon elmelkedtem, hogy az egyetlen különbség a két gép között, hogy azon volt norton security, ezen meg nincs... ha minden igaz azon volt valami norton protected drive opció, amit sose használtam és jelszót sem állítottam be. Lehet hogy ettől függetlenül a norton átirta a vinyószerkezetet és ezért nem látom most sima XP-vel? Van esetleg valami ötletetek, amivel láthatóvá lehetne tenni a vinyót? Most Nortonom nincs, de ha nem muszáj nem is szereznék be egyet.
Ezer köszönet minden hozzászólásért.
Cs.

(#1274) Freddy TNT válasza csigaba (#1273) üzenetére


Freddy TNT
őstag

eh. :F Ez fogas kérdés. Mindenesetre várd meg Liksoftot. Addig is ne piszkáld a vinyót. Úgy látom dinamikussá tette az XP a vinyót,csak hát miért... :U

(#1275) Mania válasza Freddy TNT (#1272) üzenetére


Mania
senior tag

Lehet kicsit rosszul fogalmaztam... :B
Helyesbitek... 1 felhasznalonak volt full joga hozza,a tobbiektol meg volt vonva a hozzaferes,mindez win-en belul volt megoldva.
Lehet igy konnyebben talalunk megoldast....
Kozben megneztem..pl. a win kep es faxmegjelenitoje ''nem hozhato letre villamnezet'' hibauzit dobja,a tobbi kepnezegeto ismeretlen fileformatum-al lep ki,holott a JPG kiterjesztes megmaradt. :F

(#1276) Mr-Pamacs válasza liksoft (#1241) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Bocs h most válaszolok,de nem kerültem eddig netközelbe normálisan.

Nem igazán változik a hőmérsékletük.

(#1277) xcbiker válasza Mania (#1275) üzenetére


xcbiker
addikt

Én azt gyanítom, hogy erre a hibára nem volt megfelelő ez a program. Ezért kaptál hibás fájlokat.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1278) Mr-Pamacs válasza Freddy TNT (#1242) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Ha simán intézővel másolok akkor is egy filmre 6-7 percet ír ki. Ugyhogy nem a wincommander elállításával van a gond (mellesleg nem is állítgattam el)

(#1279) liksoft válasza csigaba (#1273) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez rendszerhasználat, nem mentés. Ebben a témában Mr_Ricsi van otthon. Úgy hallottam, hogy a dinamikusra konvertált partíciót be kell importálni, utána kezeli. De azt, hogy hogyan, már nem tudom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1280) liksoft válasza Mania (#1275) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha csak hozzáférési jogot állítottál be, akkor a GDB-nek korrektül vissza kellett volna hoznia. Ha viszont titkosítottad is, akkor lehet, hogy csak az eredeti installal fogod tudni megnyitni. Valószínűleg átkódolta az anyagot. A kódolás (titkosítás) típusától függ, hogy visszafejthető-e. Szerintem próbáld meg a mentés idejére visszakérni a régi gépet ha még nem installálták át. (Ha igen, akkor szerintem felesleges, de Mr_Ricsivel is konzultálj. Ez szintén rendszer, nem alapvetően mentés - de még lehet az is.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1281) Mania válasza liksoft (#1280) üzenetére


Mania
senior tag

:R

Sajna mar ujra lett telepitve,mert a srac rendszerhibara gyanakodott mikor az a particio atvaltott RAW-ba.En csak hozzaferesi jogot allitotam be,de ki tudja mit muvelt vele a gazdaja.Ugy nez ki hogy csak ez az allomany ''serult'',igy abbol gondoltam hogy ez kavarhatott be.



[Szerkesztve]

(#1282) Mania válasza xcbiker (#1277) üzenetére


Mania
senior tag

Ezen kivul melyik programot tudod meg ajanlani?A hibas allomany meg megvan igy neki lehet ugorni meg1x. :)

(#1283) liksoft válasza Mr-Pamacs (#1276) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Jó lenne külön-külön megnyúzni a winyókat és úgy figyelni az átviteli sebességet. Először csak olvasásra, majd írásra is. (Esetleg winyó töredezettsége ???) Ha változik, akkor winyóra gyanakszom, ha nem, akkor puffer szinkronizáció, esetleg dma csatornák. A két sata nem master/slave konfigban fut véletlenül? Mert akkor amíg a memóriába pufferel addig nagy az átvitel, de utána egy controlleren osztoznak, így simán beesik az átviteli tempó. (Főleg ha a lemezek forgása miatt ''kiesik'' a szinkronból.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1284) liksoft válasza Mania (#1282) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Csak a hibás állomány vagy érintetlenül a winyó? Igazából a winyó lenne a jobb, akkor lenne több esélyed.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1285) Mania válasza liksoft (#1284) üzenetére


Mania
senior tag

A hibas particio erintetlen... :)

(#1286) liksoft válasza Mania (#1285) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Megpróbálok utána nézni, ha tudod pár napig tartani, az jó lenne. Egy kisebb képet mail-ben tudnál küldeni? (Ahogy az öregektől hallottam: Semmit nem ígérek, de azt betartom. :D )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1287) Mania válasza liksoft (#1286) üzenetére


Mania
senior tag

Koszonom :R
Konkretan mirol keszitsek kepet?

(#1288) liksoft válasza Mania (#1287) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Egy olyan jpg képet küldj, amit innen mentettél, de nem nyílik meg. Lehetőleg 1M alatt legyen. Szeretnék belenézni, hátha mond valamit.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1289) mr_ricsi válasza csigaba (#1273) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Típus: Dinamikus''

[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1290) liksoft válasza mr_ricsi (#1289) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:R
Köszönöm a segítséget. Ez alapján én ezt találtam. Hátha inkább ez kell Neki.

Mod: Átkozott server. A kimásolt ''Dinamikus kötet újraaktiválása'' oldal linkje is a formázásra fut. Bravo. Az ottani linkeken a ''Dinamikus kötetek kezelése'' oldalról lehet több funkciót is választani.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1291) mr_ricsi válasza liksoft (#1280) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A kódolás (titkosítás) típusától függ, hogy visszafejthető-e. ''
Így van. És amíg ki nem derül, hogy milyen progival lett titkosítva, felesleges is próbálkozni vele. És lehet, hogy utána is, mert alkalmazási területtől függően olyan titkosítás is létezik, hogy az eredeti progival is csak az eredeti gépen, az eredeti telepítéssel és az eredeti felhasználói fiókban működik. (Pl. a szi-á-é-s* gépeken is ilyen van, hogy ne legyen értelme másik gépre átvinni, és ott nekilátni a kikódolásának.)

*tudom hogy kell írni, csak az Echelonos lehallgatóknál nem akarok látótérbe kerülni. Foglalkozzanak inkább nedaL nib amazsU-val.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1292) mr_ricsi válasza liksoft (#1290) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az ottani linkeken a ''Dinamikus kötetek kezelése'' oldalról lehet több funkciót is választani.''
Bazzeg! Ebbe én is belenéztem. (A ''formázás'' oldal van elmentve, átkattintottam az ''ujraaktiválásra'', de a címsorban a formázás oldal címe maradt.


Próbáljuk újra:
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1293) Mania válasza liksoft (#1288) üzenetére


Mania
senior tag

Beszéltem a sráccal...
Mivel volt gyanú ,hogy a HDD megadja magát ezért próbaképpen nekiállt leformázni ,annak ellenére ,hogy mondtam neki hogy egyenlőre ne bántsa.HDSentinel progijával ugyanis 28% kondíciót mutatott tegnap adatmentés közben.
Az eredmény(formázás közben 88%-nál) ...kondíció lezuhan nullára majd a vinyó úgy néz ki megadta magát.Gondolom így már nincs értelme bármit is csinálni vele.Már bánom,hogy nem hoztam el tőle a vinyót....mondjuk az ő kára de azért bánt hogy belekontárkodott.

(#1294) Freddy TNT válasza Mania (#1293) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Kicsit szúrja a szememet, hogy azt mondod csak hozzáférési jogot adtál....nem lehet, hogy egyszerűen nincs hozzáférési jogod megnyitni a file-t ? :U

Ha ez így van akkor egyszerűen állíts be minden file-ra hozzáférési jogot és meg van oldva.

Ha hülyeséget magyaráztam akkor sorry :D

(#1295) Mania válasza Freddy TNT (#1294) üzenetére


Mania
senior tag

Mikor megnyitnád a file-t akkor az ACDSee kiírja ,hogy ismeretlen fileformátum,a win kép és faxmegjelenítője pedig azt ,hogy ehhez a képhez nem tartozik villámnézet.Gondolom hozzáférés elutasítva lenne kiírva ,ha nem lenne jogom hozzá.:F
De mivel kontárkodtak kicsit valszeg ezt sosem fogom megtudni...

Nincs harag :)






[Szerkesztve]

(#1296) PaI2tizán


PaI2tizán
csendes tag

Üdv

Van egy 40gb régebbi maxtor winyóm ami eddig tökéletesen müködött.
egészen addig még el kezdtem próbálgatni más kábelekel is a winyót mert be kellet üzemelnem még egy cd meghajtót.
A következő modon történt a dolog a winyó elöször müködik miután visszadugtam pityegő hangot halat(mint ha egyfolytában el akarna indulni de szerencsére nem zörög, kopog) a biosz perceken át erőlködik még részlegesen beolvassa. Csak azt írja ki hogy maxtor típus és három számot ezelött egy hosszabb számsort írt a winyó típus mögé (máskor is előfordult már hogy rosszul olvasta be a gép), a winyó paramétereit pedig egyáltalán nem látja is a bios kiirja hogy hdd error.
és van a winyón egy pont ami annyira melegedik hogy megégettem vele az ujjam de a többi résznek normális hőfoka van a küldő áramkörén (vagy hogy kell nevezni) egy két apró sérülés amit most vettem észre.

(úgy hallotam hogy ez a rész még cserélhető a winyóban de erről nem sokat tudok)

a winyón már nincs garancia csak sok fontos adat.
van esély hogy valahogy életet leheljek bele?
Mi lehet a probléma?
Mit tudnék tenni az ügyben?

előre is köszönöm :(



[Szerkesztve]

(#1297) liksoft válasza PaI2tizán (#1296) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hello!

A leírásod alapján (eléggé zavaros) arra következtetek, hogy a fejek adatterületen megtapadtak. Így nem képes forogni a lemez (hiszen a fejszerelvény fogja). A meleg alkatrész a motormeghajtó, ami a túlterhelés miatt melegszik. Ha a feltevésem igaz, akkor sajna a felület ott ahol a fejek vannak (illetve légpárna nélkül leálláskor a lemezt súrolták) sérült. Ha ez a gyári adminisztrációt (felületi hibatábla + + + ) érinti, akkor szinte reménytelen, különben meg helyenként várhatóan hiányos mentést eredményez. A mechanikát meg kell ehhez bontani (tiszta tér, speciális szerszámok + szakember). Nem olcsó mentés. Jó lenne, ha egy pontos típust is írnál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1298) csigaba válasza mr_ricsi (#1292) üzenetére


csigaba
csendes tag

Mr_ricsi, ezer köszönet a tippért, így minden jól működött. Egy kis webes keresséssel lehet megtaláltam volna a hiba okát, de ki a fene gondolta volna hogy berak az embert egy vinyót a gépbe, ami tökéletes és erre a winfos van ahol látja van ahol nem látja, és nem működik addig amig nem ad ki az ember egy átlag usernek nem egyértelmű IMPORT parancsot... Én tegnap azt hittem, hogy valai hardver probléma van, vagy csak rosszul kötöttem be. Őszintén szólva két órán keresztül kötögettem a vinyót egyszer masterbe, egyszer slavebe, egyszer masterbe SATA-k nélkül, aztan azokkal, CD iróval egy kábelen, majd anélkül,de sehogy se ment... na ennyi, koszi még egszer
Cs.

(#1299) mr_ricsi válasza csigaba (#1298) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''egy átlag usernek nem egyértelmű IMPORT parancsot...''
Az átlag user ne hozzon létre dinamikus kötetet. (Amúgy sem látom sok értelmét.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1300) liksoft válasza mr_ricsi (#1299) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Légyszi kérd meg az OP gyártóját, hogy ne ajánlgassa állandóan a lemezkezelőben, hogy ilyenre van szükséged. Akkor majd kevesebben hozzák létre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.