Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Pityesz78 válasza liksoft (#649) üzenetére


Pityesz78
tag

értem-értem és köszönöm a segítségedet

Az mit jelent h erőssen ingadozik? hogy teszteljem le? bocs a sok láma kérdésért de segg vagyok a témához :B és biztosan tudni szeretném hogy hibás-e.
Ha pedig hibás akkor hol tudok fizikai másolatot készíttetni és az mennyi pénz?

(#652) liksoft válasza Pityesz78 (#651) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ami olvasható, az is lassabban mint másik lemezről, kattogások közepette olvasható.

Fizikai másolatot külön senki sem fog készíteni Neked. Ez az adatmentés első és egyben legkritikusabb fázisa. Így adatmentő cégek végzik, de pont a kritikussága miatt csak a komplett mentést vállalják. Ez itt a reklám helye: pl: mi, vagy akár a KÜRT Rt is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#653) Pityesz78 válasza liksoft (#652) üzenetére


Pityesz78
tag

u akkor biztos nagyon drága hogy nem írod le mennyi.
Tehát akkor adott egy maxtor 160 vinyó 152 gb adattal ezt kéne egy másik vinyóra helyreállítani kompletten. az árajánlatot a pityesz78@yahoo.com -ra légyszi

(#654) liksoft válasza Pityesz78 (#653) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem titok, várhatóan 5-6 órai tiszta munka (gépidőt nem számítva). A honlapon ott az óradíj. Azért nem írtam, mert már többször, több helyen megtettem. Valamint mivel óradíjban bolgozunk, igazából a feladat mondja meg, hogy mennyibe kerül. Ha szerencséd van, 3-4 óra alatt vége, de ha ''belenyúltál a közepébe'', akkor 20 órát is molyolhatunk rajta. Nem tudom mit kapok, hogy mondjak vagy adjak árat. Az adatmentés sajnos nem olyan mint az autó, hogy egy kuplung cseréje 15-150eFt között típustól függően.

A honlapon ott van a szerződés, abban a legfontosabbak benne vannak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#655) ZüD válasza liksoft (#654) üzenetére


ZüD
tag

SZia Liksoft!
tegnap benéztél a nagysikerü hdd helyreállítás topikba és hozzászóltál a témához.
[link]
ha elolvasod a legutolsó hozzászólásom látod mi történt..egyszerüen nem értem :U
már nem is látom a vinyót windowsban
ha megosztanád a véleményed nekem, megköszönném.
előre is...
üdv

(#656) Tibitheone


Tibitheone
csendes tag

Sziasztok!
Nem akarok keresztet vetni a 120 G-s ntfs, majdnem tele vinyómra, csak valahogy ''látni'' szeretém az adataimat.
a hiba akkor jött, amikor egyik gépből áttettem a másikba (csak mobilrack),
és hirtelen dinamikus, offline (inaktív) vinyó lett belőle.
próbáltam valahogy visszaalakítani online-á, vagy dinamikus helyett alapértelmezetté,
de semmire sem jutottam (dmboot hiba asszem a naplófile-ban :U )
uhu-linux sem látja ezt a vinyót, bár más ntfs particiót pedig megtalált.

a nagy kérdés:

hogyan lehet belőle újból alapértelmezett és online meghajtót csinálni, adatvesztés nélkül??

:R

(#657) liksoft válasza ZüD (#655) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A hibát okozhatja az IDE kábel, vezérlő (remélem nincs túlhúzva a gép, mert akkor tipikus hiba), és a winyó ide vezérlője, vagy akár valamelyik csatlakozó is. Bithibának tűnik, ahol a kábelen 1 jel nem korrekt. Ezért a kábel + két vége bárhol lehet hibás. Ha a winyó rack-ben van, akkor a fiók kis kábele szokott elmenni, ilyenkor direkt kábelre tedd, úgy ellenőrizd a fiók hibáját.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#658) liksoft válasza Tibitheone (#656) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A mentőprogival más winyóra lementett adatokat visszamásolod erre, miután újra formáztad és esetleg a rendszert is feltelepítetted. A sorrendre vigyázz! Előbb mentés, adatok ellenőrzése, majd csak utána format! Ha ezen a winyón próbálkozol, az lehet sikeres is, de a tapasztalat alapján inkább nagyobb vagy teljes adatvesztés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#659) Tibitheone válasza liksoft (#658) üzenetére


Tibitheone
csendes tag

ezen a vinyón (szerencsére) nem volt és nem is lesz rendszer telepítve,
de hogyan fogom elérni, hogy vmi mentőprogi rálásson arra vinyóra,
amit nem ismer (f)el a win xp?
nem merek egyenlőre semmilyen progival kisérletezni,
milyen progival próbálkozzak egyébként? get data back vagy vmi recovery?
csak olvasásra elég ha képes valamelyikük, onnantól már menthek...

(#660) liksoft válasza Tibitheone (#659) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Fizikai eszközként az elmondottak alapján feltételezem, hogy látja a BIOS és az XP is, csak nincs rajta rendszer. Vagyis az adminisztráció sérült. Ez lehet a mobil használattól is, érintkezési hiba miatt. Ilyenkor egy fix kábelre téve adatmentő progi (pl: GDB) feltérképezi a winyót, és megpróbál menteni róla. Partícionálni és/vagy formattálni tilos! Ha a progi téveszt, akkor szakember, aki nem automataként értelmezi a winyón maradt adminisztrációs töredékeket.

Ha a BIOS sem ismeri fel, akkor már nagyobb a baj. Oda tényleg nem elég a progi. Ekkor vidd szakemberhez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#661) Tibitheone válasza liksoft (#660) üzenetére


Tibitheone
csendes tag

köszönöm a gyors választ, megpróbálom a GetBack-et, ha az nem módosít rajta, csak olvassa, akkor nyugodt szívvel, bár nem használtam még adatmentőt...
próbálgattam a kábeleket is, más gépet is.

ha kezelőben újraaktiválásra kattintok, akkor
''a művelet nem fejeződött be. eseménynaplóban felvilágosítás''

naplóban pedig:
BELSŐ hiba - a lemezcsoporthoz nem tartozik érvényes konfigurációs másolat
és
Invalid magic number in the configuration copy

(#662) liksoft válasza Tibitheone (#661) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A progi nem ír vissza, így nyugodtan próbálhatod. Viszont fizetős, így a lehetőségeknek még az éles mentés előtt nézz utána.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#663) Tibitheone válasza liksoft (#662) üzenetére


Tibitheone
csendes tag

GDB step 4 select file system
2 db ntfs file-rendszert ír ki a GDB a 120-as 1 particios maxtoron (ez normális?)

szektorok és clusterek viszont nem egyeznek a details-ben:
egyiken 204 107 426 szektor (debug info B2)
másikon 204 107 520 szektor (debug info M2)

ki kellene választanom valamit és next-re kattintani...(gondolom eddig volt ingyenes)

(#664) liksoft válasza Tibitheone (#663) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem, végigfut, megmutat mindent, de nem tudod kimásolni.

Az, hogy több változatot ad, az OK, de ha teljesen egyben volt, akkor keveslem a szektorszámot. Lehet, hogy bithibásan írt vissza legutoljára a rendszer, és ezen a ''banánhélyon'' elcsúszik a progi. Ha igen, az gáz, mert akkor ''kézimunka'' (szakember) nélkül nehezen oldod meg. Könnyen lehet, hogy innen indul ki minden gond. A BIOS helyesen detektálja a winyót? Ha nem, akkor kábel, vagy elektronika gond lehet. Ha igen, akkor a winyón adminisztrációs szektor sérült, ahogy fent leírtam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#665) ZüD válasza liksoft (#657) üzenetére


ZüD
tag

hello,

megcseréltem a dvd kábeleit a hdd kábeleivel és lám, MŰKÖDIK!
Ez tipikus fától az erdőt szituáció:)
köszi a segítséget, remélem ezzel véget ér a vesszőfutásom :DDD

(#666) Legolas


Legolas
senior tag

Szia!

Sürgős segítségre lenne szükségem. Az egyik partíciómon a megosztás menüben babráltam, éppen beállítottam, hogy írható legyen (de ez most mindegy is) amikor egy rossz mozdulattal véletlenül letörörltem a felhasználókat. Ezután a partíció raw formátumú lett és 0 byte-os. Azt tudom, hogy Get Data Back-el visszanyerhetem az adatokat, de arra van mód, hogy egyszerűen visszaállítsam az eredeit beállításokat, mert jelenleg nincs annyi helyem, hogy mentsek róla.

Előre is köszi a segítséget!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#667) Steelheart válasza Legolas (#666) üzenetére


Steelheart
senior tag

Ejj, pont 666-ik hozzászólás :P De ha jól láttam a másik topicban, ez a gondod már meg is oldódott, szimpla jogosultsági probléma volt :)

Egyébként nekem valami probléma lépett fel a partíciós táblában, egy Windows XP boot közbeni (már épp megjelenni készült a Win logo a töltési csíkkal) áramkimaradás után valahogy elveszett, tönkrement a partíciós tábla, és a frissenpartícionált vinyómból és telepített rendszeremből egy nagy ~120 Gb-os partícionálatlan területet lát most csak a gép. Az igazat szólva, erre a legkevésbé számítottam most. Tényleg nem ártana egy szünetmentes táp, csakhát csórók vagyunk.. :DDD BIOS fölismeri a vinyót. A nagy gond az, hogy az egyik partíción volt kb 5-6 Gb kisméretű, fontos fájlom, ráadásul egy már épp fullig kész rendszer volt 6 külön-külön és különféleképpen testreszabott felhasználóval (hát nagy a család :DDD) és sok időm ment rá. A kérdésem az lenne az ide írogató hozzáértőbb emberekhez, hogy létezik-é erre megoldás, hogy valamilyen - akármilyen - programmal visszaállítsam a partíciós táblát valamilyen módon, vagy mindenképp Getdatabackhez vagy valamely társához kell nyúlnom?

[Szerkesztve]

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#668) liksoft válasza Legolas (#666) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tudomásom szerint biztonsággal nincs más megoldás. Lehet, hogy van rá progi (a nagy kockázat miatt soha nem kerestem, ha kellett mindig kézzel írtam a fontos szektorokat), de nem éri meg annyit kockáztatni. Inkább kérj kölcsön egy winyót.

Szerk: Ha csak jogosultsági probléma volt, akkor szerencséd van. Egyébként a fenti megállja a helyét. Adminisztrációs sérülés és törlés esetén GDB. Szimpla jogosultságra nem is gondoltam, hiszen a legmagasabb jogokkal az nem jelentkezhet, és gondoltam, azon már régen túl vagy.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#669) liksoft válasza Steelheart (#667) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link] Csak hát fizetős.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#670) Frakk


Frakk
tag

Hello!
a 160 GB Tönkrement a 160 GB-os merevlemezemen -os partícióm, amin kb 110 GB adat van. GetDataBack-kel már sikerült néhány dolgot átmentenem, de az a baj, hogy nincs annyi hely a másik lemezemen, hogy elférjen ez a 110 GB. Nincs véletlenül olyan program, ami helyre tudja álltani a partciót, az adatokkal együtt, anélkül, hogy le kéne menteni őket?

(#671) Frakk


Frakk
tag

Jaj, most látom, hogy pár hozzászólással előttem kb. ugyanezt kérdezték.
Bocsi.

(#672) Mr-Pamacs válasza liksoft (#1) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Hali

Van 2 db 160 GB Samsung SP1614C-s Sata vinyóm Xp sp1-es rendzseren 400 Watt-os táp mellett.Proci: 2400+ AMD Atlhlon (Barton), Cd-író, 256 -os Ati Radeon stb... A probléma az lenne h az egyik vinyó meghalt viszont nem tudom hogy hogyan, mert nem voltam a gép közelében. A probláma a következő képpen jelentkezik: Bootolásánál felismeri mind a 2 vinyót.A windows Xp indításánál a ''mászkáló csíkok'' után a win egyszerűen megáll, ha lehúzom a rosz vinyót akkor abban a pillanatban elindul és minden happy. Vártam már fél órát is hátha csak sokat gondolkozik. 8) ,de nem. Ha felált a rendszer és ujra rádugom a vinyót és frissítem a rendszert akkor vagy nem látja a vinyót vagy megint megáll, ha lehúzom akkor megint jó minden. Néha sikerül a Easy Recoveryvel felismertetni a vinyót de ott is csak ki be húzgálással viszont nem ismeri fel a fájlrendszert (NTFS),így nem tud tovább lépni a progi. Erről a vinyóról kéne valahogy visszacsalogatni az adatokat.
Esetleg valakinek 5-let?

(#673) Organist


Organist
csendes tag

Hello!
Segítséget szeretnék kérni a problémám megoldásához. Ma, amikor elindítottam a windowst, automatikusan lefutott a chkdsk, és a merevlemez második partícióján, ahol csak adatokat tárolok (a rendszer az elsőn van), elkezdett hibákat javítani. Hosszú perceken keresztül csak szaladtak a sorok, de valami olyasmit láttam, hogy ''sérült attributum bejegyzés javítása'', aztán meg ''árván maradt fájlok helyreállítása''. Az eredmény: a partíción, amelyik eddig teljesen hibátlanul működött, 59 gigát hibás sectorként tüntet fel. A fájlstruktúra a könyvtárakkal együtt tökéletesen megmaradt, de 95 százalékban 0 byte helyfoglalással. Mindkét partíció NTFS formátumú. Esetleg fontos lehet, hogy emellett a vinyó mellett (partíciók betűjele c: system, és e:) használok még több vinyót, amelyeket rendszeresen cserélgetek. De mivel erről bootol a rendszer, ez mindig bent van. Fontos fájlokról volna szó, amelyek szinte kivétel nélkül több tízmegás hangfájlok. Meggyőződésem, hogy még minden a lemezen van, de fogalmam sincs, hogyan csalogassam elő onnan. Minden segítséget hálásan elfogadok. Köszönettel: Organist

[Szerkesztve]

(#674) liksoft válasza Mr-Pamacs (#672) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha folyamatos üzem közben halt meg, akkor a fejszerelvény hibája a legvalószínűbb. Ha állt, akkor lehet felülethiba vagy fejszerelvény deformálódása letapadás miatt. Mindkét esetben csak tiszta térben fejszerelvény cseréjével menthető. (Érintkezési hibát azért nem írom, mert sokszor csatlakoztattad. A táp azért nem túl gyanús, mivel ezzel működött stabilan régebben, bár szerintem határeset.) Gondold végig, nem olcsó. Kérdés, megéri-e.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#675) liksoft válasza Organist (#673) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajnos az XP autochk-ja az adminisztrációt a leírásod alapján szinte teljesen tönkretette. Így NTFS esetén a file-ok elhelyezkedése is az enyészeté lett. Innen már csak adattartalam alapján lehet valamit felkutatni a felületről. Ha a töredezettségmentesítőt futtattad, akkor jó eredmény várható, de ha a file-ok szét voltak szórva a felületen, akkor siralmas lesz a végeredmény. A keresendő hangfile-ok típusának megfelelő free mentőprogit keress a neten, és azt próbáld ki. A lényeg, hogy a hibás winyóra a mentés végéig NE ÍRJ semmit!!!!

Az autochk a rendszer legnagyobb gyilkosa tud lenni. Célszerű kikapcsolni, vagy induláskor lelőni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#676) Mr-Pamacs válasza liksoft (#674) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Akkor nagyon ugy néz ki hogy búcsúzzak el az adataimtól? Progikkal ne is próbálkozzak? A vinyó nem lenne lényeg mert garis ugyhogy kicserélik,de voltak fontos adatok rajta. Még valami a problémához: már régebben is csinált olyasmit a vinyó hogy nagy fájlokat pl 700 Mb (általában film) nem tudott visszaolvasni, meg DC letöltés közben kékhalállal kidobott egy hibát h miszerint hardware hiba miatt ujraindul a rendszer, és kb 5 mp múlva restart.És azok a fájlok amivel dolgozott azoknak végük lett.Egy időre ezek megszüntek (driver cserék sorával),de az utóbbi időben megint visszajöttek.
S még egy kérdés: olvasgattam a topikokat és találtam egy olyan problémát h a 127 Gb feletti részeket rosszul kezeli,de csak FAT-nál. Namost ezen NTFS-volt,egy 150GB és egy 10 GB (ebben a sorrendben). Lehet az a baja a fájl vesztéseknek h az első 150 GB-os? Vagy Ntfs és sp1 mellett ez hülyeség? De akkor miért van?
:(

(#677) liksoft válasza Mr-Pamacs (#676) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A 127GB korlát nem csak FAT esetén van! [link]

Nem melegedett túl a winyó? Próbáld meg hidegen lementeni a legfontosabbakat. Hátha él még annyira a fej. De pár száz megánál többet ne várj tőle.

Ha a mentés költségét nem érik meg az adatok, akkor kezdj gondolkodni azon, hogyan pótolod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#678) Mr-Pamacs válasza liksoft (#677) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Egy időben melegedtek,de utána raktam rájuk vinyó hűtőt ugyhogy most beáltak olyan 40-42 C-ra (folyamatos használat mellett). A vinyó megy meg a fej is kattog, meg lehet érezni a win betöltése közben ha rá van dugva h forognak a lemezek meg a fejet mozgatja. Igen azt a linket olvastam és már orvosoltam a hibát, mert nem az az Atap.sys volt fent amit ajánl a MS, hanem egy öregebb, meg bekapcsoltam a Big Lba-t is. De ettől még nem jön vissza az adat. Biztos h a fej döglött meg?

(#679) Mr-Pamacs válasza Mr-Pamacs (#678) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Bocs nem 40-42 C-re hanem 30 C-re. Most pl 29-en megy a jó, de volt olyan h amiatt indult ujra a gép h túlmelegedtek,de után rögtön raktam rájuk hűtőt. A rossz ha be van dugva nem nagyon melegszik szerintem nem éri el a jónak a hőmérsékletét, (kézzel mérve).

(#680) liksoft válasza Mr-Pamacs (#679) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Minél tovább gyötröd, annál biztosabb, hogy csak szakember tudja menteni, ha még lehet. ''Biztos hogy a fej?'' Csak az a biztos, ha valaki megszületett, az meg is fog halni.

Innen hogyan tudnám pontosan megmondani? De ez a legvalószínűbb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#681) Mr-Pamacs válasza liksoft (#680) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

''Csak az a biztos, ha valaki megszületett, az meg is fog halni.'' :D

Beszéltem egyik haverommal aki egy ilyen adatviszzaállító cégnél dolgozik pesten,azt mondta h megnézi nekem. Aztán meglátjuk h mi lesz vele.

Azt hittem értek a Windows-hoz, de mint kiderült ''Holtig tanul az ember''. Csak azt nem értem h a régi vinyók még ma is működnek, ezek az ujabbak meg max 4-5 év után sorra peregenk ki. Van pl egy Maxtor vinyóm 120 Mb-os, legalább 15 éves,de még mindig menne ha használnám. Még nem is IDE csatlakozó felületű hanem olyan mint a SATA csak szélesebb. Mér nem tudnak ilyen megbizhatóakat gyártani mostanság?! Nah mind1.

Neked meg köszönöm az eddigi esegítséget. Minden elismerésem a Tiéd. :R :R

Ha érdekel majd írok h mi lett vele.
Csumi


(#682) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

huh...de örülök most ennek a totyiknak :R :C

szal teganp kivettem a vinyómat a gépből, hogy haverhoz átvihessem az NFS MW
csak ez a megoldás volt, mivel dvd írót majd csak a jézuska hoz :DDD
be sem került hozzá a vinyó, szal a táskámban maradt az antistat zacsiban
most visszatettem a gépbe
a bios felismeri, a windóz felismeri, de azt írta ki a lemezkezelő a vinya mellé, hogy állatpot kifogástalan (veszélyben)
gyorsan kikapcsoltam a gépet és megnéztem jól van-e bedugva minden, de minden oké volt
gép visszakapcs, de még mindig nem látta...nyomtam egy jobb gombot neki és láttam egy olyat, hogy újraaktiválás, na arra klikkeltem és vártam a csodát, de semmi, aztán megint restart, de még mindig semmi
aggaszt, mert minden fontos adat ezen volt és a karácsonyi dvd íróval kezdtem volna archiválni pl. a fotókat, amik eléggé fontosak
lemezkezelő tökéletesen lát minden a vinyóról, de a sajátgépben nem jelenik meg
egy samsung sp1203n 120 gigás az alany

plz help
köszi előre is

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#683) $lash


$lash
csendes tag

Hello, feltettem ezt a kérdést a Samsung topicban is, de próba-cseresznye, itt is megkérdezem.

szoval néhány napja meghalt a Samsung SP0802N winchesterem :O
a halál oka az volt, hogy szétégett rajta ''valami''. sajnos nem vagyok nagyon otthon a vinyók felépítésében, ezért nem tudom, h pontosan mi lehetett
kb. 2*4mm felületű 2 lábú cucc. kapcsoltam a gépet, füstfelhő, égett szag, és ennek a kis alaktrésznek az egyik lába ''kiforrasztotta'' magát+ letöredezett róla tokozása. szerencsére még ki tudtam venni, h mi volt ráírva: [kép]
Ha valaki tudna szerezni ilyen alkatrészt, vagy egy vezérlőelektronikát kölcsönadni adatmentésre, azt nagyon megköszönném!


[Szerkesztve]

(#684) liksoft válasza MyKonzerv (#682) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez inkább OP gondnak tűnik számomra, nem HW hiba. Mr_Ricsit tudnámajánlani, mint e téma szakértőjét. (Ha mégis hw akkor kezdődő gond, a smart szólhat valamit. Próbáld meg a GDB-t, az mit lát, hátha azt ami fontos, visszahozza. Utána meg lehet kísérletezni visszatenni a rendszerbe.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#685) liksoft válasza $lash (#683) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Vagy túlfesz, vagy fordított táp. Sokszor nem csak az az egy alkatrész megy tönkre. (Ha emlékezetem nem csal, dióda.) Javítani csak akkor szabad, ha tudod pontosan mi okozta a hibát, és tuti, hogy minden más jó. Másik elektro meg nem igazán fog menni rajta, mivel szériára össze van lőve a Sam elektro a mechanikával. Legbiztosabb a szakember, de el kell dönteni, ér-e annyit ami rajta van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#686) MyKonzerv válasza liksoft (#684) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

thx
remélem igazad van és előkerül a tartalma....csak a fotóim kellenek, semmi más nem annyira fontos...ja meg a béres alexandra, mert az anyám karácsonyi ajándéka :DDD
de ha mégis lenne vmi gigszer, akkor mennyibe fájna nekem 2-3 giga fotót kivarázsoltatni a vinyóból?

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#687) liksoft válasza MyKonzerv (#686) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Már csak jövőre, mert család is van (sorry). Üzlet inkább priv-ben, de annyit írok, hogy feladattól függ. Mennyi időbe telik. Átlagosan (mentések 90%-a) 3-7 óra közé esik. Honlapon megtalálod a többit. (Pár író kijön belőle.)

Ha nem hw hiba (további romlás nem várható), akkor akár free jpg mentővel is próbálkozhatsz. Korábban adtam már linket valakinek. Csak arra figyelj nagyon, hogy az eredeti winyóra lehetőleg semmit ne írj. A maradék is elveszhet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#688) MyKonzerv válasza liksoft (#687) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

én nagyon remélem, hogy idén nem kerül bizniszre sor...sőt semikor sem...
pihenj csak a famíliával...az fő ilyenkor:))

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#689) mr_ricsi válasza liksoft (#684) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ez inkább OP gondnak tűnik számomra, nem HW hiba''
Nem értek veled egyet!
Egyszerűsítsük a sztorit: a vinyó működött, a gazdája kivette, visszarakta, nem működik. Ebből nem az a legesélyesebb, hogy a ki-be szereléskor lett valami elrontva? Mégpedig az, amihez MyKonzerv hozzányúlhatott, vagyis a vinyó vagy az IDE-kábel. (A csavarok nem, a dobozoldalak nem, :) a tápcsatit valószínűleg jól dugta vissza, mert anélkül a bios sem ismerné fel, mást meg nem kell vinyószereléskor tapogatni, ha jól tippelek.)
Vagyis egy install ellenőrzéssel kellene kezdeni (gyári tesztprogi), majd egy smart kiolvasóval (UDMA CRC error rate).

Az oprendszert csak úgy tudom a képbe képzelni, ha a vinyó dinamikus lemeznek van formázva, és az XP-t indította a 2. vinyó nélkül is. Ezesetben vissza kellene csatlakoztatni a dinamikus kötetet, akkor kap betüjelet, és voila.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#690) mr_ricsi válasza MyKonzerv (#682) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''lemezkezelő tökéletesen lát minden a vinyóról''
A gépedben a bootvinyó a ''lemez0'' és ez a vinyó a ''lemez1'', ugye?
Ha a lemezkezelőben nem a particióra, hanem a ''lemez1''-re kattintasz jobb gombbal, és a tulajdonságait megnézed, akkor mit látsz? (Lemez1, típus:alapvető, állapot: online?)
És a partició fejléce ugyanolyan színű (kék), mint a ''lemez0'' bootparticiójáé?

''újraaktiválás,''
Nem a ''partició megjelölése aktívként'' volt az esetleg?

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#691) MyKonzerv válasza mr_ricsi (#690) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

yo

bocs, hogy csak most irok
működik a stuff
''megszervizeltem''....kikapcs....újrakábelezés....win nem lát semmit....eszközekezelő...vinyó letilt...vinyó engedélyez....újraaktivál...

és már látta is....tényleg win hiba lehetett...vagy megmakacsolta magát a hdd :DDD :DDD

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#692) liksoft válasza MyKonzerv (#691) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Örülök, hogy megoldódott. Az a kábel lehet, hogy tényleg vacak, a winyó szerintem nem bűnös a buliban. A kábelt biztonságból célszerű lenne kicserélni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#693) liksoft válasza mr_ricsi (#689) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszi a segítséget.

Őszintén szólva a kábel számomra nem ugrott be. Hiszen beszereléskor nálam soha nem jelent gondot, a csatlakozók inkább a hőtágulás miatt pár hét múlva szoktak csak kh-sak lenni. Viszont a dinamikus lemez használatát nem ismerem, és arra gondoltam, az lehet Nála. Ebben viszont Te tudsz segíteni Neki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#694) liksoft


liksoft
Topikgazda

Békés Boldog Karácsonyt
és
Sikerekben Gazdag Új Évet Kívánok Mindenkinek !


[kép]

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#695) MyKonzerv válasza liksoft (#692) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

köszi a segítséget
tyúkbelet ma este valszeg cserélem, ha bekerül a dvd író a gépbe amiről ugyebár én még nem tudhatok:)

Kellemes Ünnepeket

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#696) Doktor válasza Diego2002 (#16) üzenetére


Doktor
csendes tag

Meg lehet menteni az adataidat, de ehhez a sérült partíciós táblát ki kell javítani. A 127 Giga feletti winchestereknél ez eléggé nehéz feladat - tudni kell hogy előzőleg milyen LBA módban használtad. A feladat amúgy is eléggé elvont - hexában kell számolni, közvetlenül szektort írni tudó Diskeditort kell használni, nem árt ha van kéznél egy másik ugyanolyan winyó - szóval, ha nincs ilyenben gyakorlatod akkor semmi esélyed! Azonkívül a méretek miatt nagyon sokat kell számolni - hol van az a régi DOS-os korszak ahol az ember fejből megírta egy 330 Megás Conner partíciós tábláját!
Szerintem a legjobb megoldás ha elviszed oda ahol már csináltak ilyet. Nem a Kürt-re gondoltam - ők abszolut profik, de ennek a szolgáltatásnak nagyon kemény ára van, náluk egy ilyen adatvisszaállítás töbszázezer Ft.- is lehet. Az apróneten találhatsz több kisebb céget akik ugyanezt megcsinálják kb. 50.000 Ft.-ért. Egyre ne számíts - egy ilyen mentés egy magasan kvalifikált munkaerőnek több órás feladat, ezt SENKI NEM CSINÁLJA MEG INGYEN!

Doktor

(#697) Mr-Pamacs válasza Doktor (#696) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Kicsit elkéstél. 8)

(#698) KisBundi


KisBundi
őstag

Van egy samsung 120 gigás vinyóm. 40:80 Gb arányba volt megosztva a vinyó. A 80-as próbáltam megformázni de a windóz kiírta, hogy nem tudta befejezni a formázást.Ekkor a 80-as partíciót töröltem a lemezkezelővel és ekkor írta ki hogy kb:40GB formázatlan. Szóval egy 80 GB-os partícióból egy törlés után egy 40 gigás nem particionált lett. Ezután már a gép is úgy ismerte föl hogy 80 gigás vinyóm van. Próbáltam lowlevelformatot is de nem vezetett eredmyénre. A garancia is vagy 3hete játr le. Valamit tudtok mondani? Csak szeretném ha újra 120 gigás lenne.

(#699) Hunter2


Hunter2
addikt

A probléma a következő a 40-es maxtor vincsimet a bios nemtudja lekezelni mert valszeg a vincsi biosa elvesztette a tartalmát vagy megsérült a firmware.A gép indulásakor azt irja ki hogy Maxtor Romulus.Valami szoftver kéne hogy újra flasheljem.Model szám:4d040h2
Mivel tudok low level formatot csinálni?hátha csak a lemez azon része sérült ahol a fizikai adatokat tárolja(lemez méret,fejek, sectorok,stb)

(#700) brd válasza Hunter2 (#699) üzenetére


brd
nagyúr

Ez a program esetleg segíthet, bár nem olcsó. :) [link] Mondom link
De külföldi fórumokon olvastam, hogy ilyen esetben a Maxtor küld firmware-t és olyan programot, amivel be is tudod írni.
Persze a hibának sajnos nem csak a firmware sérülése lehet az oka, hanem például az is, hogyha tönkrement valami a mechanikából és emiatt nem tudja beolvasni az infókat a felületről a firmware.

[Szerkesztve]

The only real valuable thing is intuition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.