Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) csapos2 válasza liksoft (#1100) üzenetére


csapos2
addikt

Nagyban segítetted a ''kísérletemet'',mélységes hálám :R :R .

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1102) mahatma


mahatma
aktív tag

Hi Liksoft,
van egy 80gb maxtor vinyó, ami állandó kék halált okoz az xp-nek (machine_check_exception), ezért elkezdtem lementeni róla az adatokat, mert a hd sentinel szerint,már elég ratyi állapotok uralkodnak rajta. Csakhogy amikor elkezdek másolni róla, gondolom a sérült területen vannak az adatok, egyből kifagy, így pedig közel 80gigát átmásolni elég nehéz. Mit tudnék csinálni, hogy az adatokat lementsem róla? Elég sok fontos dolog van rajta....

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1103) liksoft válasza mahatma (#1102) üzenetére


liksoft
Topikgazda

PIO módban hajtsd meg. Az udma-t tiltsd le. Sokkal lassabb, de kisebb a kifagyás veszélye. Valamint vedd ki a gépből, és állandó hűtés mellett ments. (Pl: zárt verandán, ahol párának esőnek és hónak nincs kitéve, de max 20 fokon tudod tartani a winyót.) Vigyázz, lehet, hogy versenyt futsz az idővel. Bármikor tovább romolhat, ezért fontossági sorrendben másolj róla. (Először a legfontosabbat, és úgy a kevésbbé fontosak felé.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1104) mahatma válasza liksoft (#1103) üzenetére


mahatma
aktív tag

köszi, megpróbálom ezt a megoldást...lesz ebből még valaha használható vinyó? formatálás és egyéb buherálás után?

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1105) liksoft válasza mahatma (#1104) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szerintem nem. Az adatokat próbáld menteni. Ha azok meglesznek, akkor el lehet ''molyolni'' a beteggel, de ilyenkor már csak ''hurcolászós'' winyónak szoktam ajánlani, ha jónak is tűnik. Vagyis mindig legyen meg a rámásolt adat a gépben, ahonnan rámásolsz addig, amig a másik gépbe hibamentesen át tudtad vinni. Így ha meghal, legfeljebb újból kell másolni. Időt veszítesz, de adatot nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1106) mahatma válasza liksoft (#1105) üzenetére


mahatma
aktív tag

hmm, nem túl jó hírek...meglátjuk, először is, örülök ha meglesznek róla az adatok (családi fotók és videók)...köszi a segítséget

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1107) N!tRo válasza liksoft (#1105) üzenetére


N!tRo
tag

hali!

tegnap említettem a 160as samsung vincsimet, ami tele volna bad sectorral.
na most egy full format után (6 és fél óra) 0,4%-ra sikerült csökkenteni ezt a mennyiséget.
mivel ez kapacitásban elég csekély, lehetne-e valahogy ezeket a szektorokat törölni, likvidálni a meghajtóról? :) vagy ezt a kevés hibát valahogy kijavítani ?
a gyári samsung progival amit Te ajánlottál,(HUTIL) formáztam le teljesen: Erase HDD paranccsal.
mit javasolsz?

köszi előre is

[Szerkesztve]

My Frist Android Logic Game -[ Frame It! ]- keresd az Android Market-en!

(#1108) Freddy TNT válasza N!tRo (#1107) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ha szabad belekotyognom, akkor ár alatt add el vagy tartsd meg hordozónak, ha garis akkor cseréltesd ki, de mindenképpen szabadulj meg tőle,mert egyszer csak megszívod. Ez már ugye sosem lesz 100%-os, mi több: egyre rosszabb lesz. És ahogy az lenni szokott: akkor döglik meg mikor tele volt egy csomó fontos dologgal. (murphy törvénye :D )
<160gigás vincsinél 0,4% azért nem is olyan kevés :( :F >

[Szerkesztve]

(#1109) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!
Érdeklődnék,van e valaki aki már látott olyan IDE vezetéket,aminek az egyik végén egy dugó van a másikon pedig egy dugalj?Tehát végül is egy toldóról lenne szó.Leginkább a mobil rack-ekben használt megoldás hasonlít a dologra,csak ott van egy plussz toldás a fiók és a beépített keret között,ami nekem nem kell.Ha bárki látott ilyesmit kérem szépen írja meg nekem a nevét,vagy esetleg,hogy hol lehet kapni.
Előre is köszönöm :R

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1110) Freddy TNT válasza csapos2 (#1109) üzenetére


Freddy TNT
őstag

:Y
Hi !

Én nem egészen értem, hogy mire gondolsz :U . Ez egy IDE hosszabító akar lenni? Tudomásom szerint nem igazán lehet hosszabb 50-60 centinél az IDE kábel. (elveszik a jel vagy mifene)

Ilyesmit sosem láttam,de még csak nem is hallottam. Ha mobile-rack féle megoldás kell (gondolok arra, hogy rádugod,másolsz, lehúzod és viszed) akkor már inkább mobile rack. Egyrészt nem kopik a vincsi csatlakozója, másrész dierkt erre van. Na meg egy IDE kábel 1.000Ft egy rack meg 1700.

(#1111) liksoft válasza N!tRo (#1107) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Csak félig értek egyet Freddy TNT-vel. Ha ingadozó tápegység miatt írt hibás szektorokat, akkor azok sokszor javíthatóak (persze előtte ki kell cserélni a tápot egy tisztességesre). Ha valódi felületi hibák, akkor azok valóban szaporodni fognak és a legrosszabbkor adja majd meg a drive magát. Valamint sz@rt nem illik másnak eladni (kivétel, ha a hibájáról tájékoztattad, de jó ha erről Neked általa aláírt papírod van, így később nem reklamálhat).

Lehet, hogy hosszú idő, de próbáld meg még 1-2 alkalommal a formázást a gyári progival. Hiszen most már jobb állapotra fut rá, így időnként tudja javítani a maradék hibákat is (nem minden esetben !!!) Ha javul az állapot, akkor nyúzd meg (másolj rá nagy file-okat és drive-on belül másolgasd oda, vissza (nem move !!!)), majd a gyári teszttel csak olvasásra teszteld meg. Ha nincs változás, akkor használható, de létfontosságú adatot akkor se tarts rajta.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1112) csapos2 válasza Freddy TNT (#1110) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Ez itt nagyon off,de elmondom.A vinyót be akarom építeni egy dobozba.Viszont a tápkábelt és az adat kábelt ezzel a toldóval akarom kihozni,hogy ne kelljen szétszedni a csatlakoztatáshoz ezt a dobozt.Ez nem egy mobil rack lesz,hanem egy hangszigetelt doboz. ;)

Elnézést ''topiktulajtól''az off-ért :R

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1113) liksoft válasza csapos2 (#1109) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem hosszabbítunk! Kábelt cserélünk.

Freddy TNT: A hosszú kábel antennaként működik, és környezeti zajt vesz fel. Azért 80 eres a nagysebességű IDE kábel, mert minden második vezeték föld, így árnyékoló hatású.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1114) Freddy TNT válasza liksoft (#1111) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Szia !
Nana ! Én azt mondtam, hogy ''ár alatt'' tehát nem buzdítottam, hogy sózza rá valakire, mintha teljesen épp lenne. ;)
Feljebb valami sok százalékos bad szektorról írt, most meg 0,4%....ez kb 5-6Mb nem ? Ez nem sok egy picit ? (főleg ha nem lehet javítani, tehát fizikai sérülés?)

A 80 eresről azt hittem, hogy nagyobb a felület amin mennek az adatok,de akkor már ezt is tudom :R :)

(#1115) csapos2 válasza liksoft (#1113) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Nem hosszabításra kellene ám :B (# 1112) Akkor te sem tudsz ilyesmiről?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1116) Freddy TNT válasza csapos2 (#1115) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Létezik 50 vagy 60 centis IDE kábel is. Szerintem erre gondolt Liksoft. :U
jah és küldtem privit is :D



[Szerkesztve]

(#1117) liksoft válasza csapos2 (#1115) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor csinálnod kell. Létezik ilyen csatlakozó, a Budafoki úton a Mikronikánál keresd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1118) arw


arw
csendes tag

Üdv! Maxtor DiamondMax Plus 8 7200-as 40GB-s. Nem pörög fel. Mi lehet vele? A kábeleket lehúztam majd vissza, de semmi. Erről menthető valami? Kb.ár? Pótolhatatlan képek vannak rajta. Köszi.

(#1119) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!
Igaz ugyan,hogy a kérdésemre már kaptam választ,de kíváncsi lennék egy szaki véleményére is a dologgal kapcsolatban.
Az IDE vezetéket ilyen módon [link] megcsavarva,éri valami károsodás?
Plussz még korábban szó volt az árnyékolásról a vezetékkekel kapcsolatosan,ha így van a vezeték,keletkezhet bármiféle zavar?
A segítséget előre is köszönöm :R

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1120) liksoft válasza arw (#1118) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hello!
Vagy elektronika (nagyon kicsi az esélye) vagy olvasási hiba (fejszerelvény hiba) miatt nem tudott pozicionálni és nem állt meg rendesen, így a fej letapadt az adatterületen, vagy besült a motor. Ezért várhatóan tiszta térben kell kinyitni, várható, hogy egy napi munka + másik winyó rámegy. Ez várhatóan 5-7 óra munkadíj (honlapon minden fontos fennvan) sikeresség esetén. Sikerdíjasok vagyunk, így a sikertelen ingyenes. (Ha már más szétszedte, általában menthetetlen állapotú, ilyenkor az eredeti állapothoz képest 10% eséllyel futunk neki (és felszámítunk leadáskor 1 órai munkadíjat a biztos tisztítás miatt). Nem azért írom, hogy hozzánk hozd, hanem azért, hogy gondold végig, először kinek a kezébe adod. Az előbbi arány ugyanis fordítva is igaz, ha tőlünk máshová viszed tovább. - Mindenki más saját fejlesztésű eszközzel dolgozik, máshogyan méri a gyári mechanikai paramétereket, ami bontás után már nem lesz mérhető. Ezért van sokkal rosszabb helyzetben a második ''kéz'' az elsőhöz képest.)

Ha további infora van szükséged, délután tudsz elérni itt a fórumon, vagy a telefonomon.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1121) liksoft válasza csapos2 (#1119) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az én gépemben is van ilyen hajtás, kisebb gond mintha megfogja az áramló levegőt. De ez 40 eres kábel. Itt nincs árnyékolóvezeték az adatvezetékek között. Az alacsonyabb sebesség miatt (max 33) azonos a zavarérzékenysége a 80 (133) kábelével.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1122) csapos2 válasza liksoft (#1121) üzenetére


csapos2
addikt

Igen,ez csak egy nyamvadt flopy vezeték,nem akartam az IDE vezetéket meghajtogatni míg nem tudok biztosat :)
Az árnyékolásra adott válasz nem teljesen világos számomra :B A 133-as vezetékkel kapcsolatosan érdekelne a ''zavar dolog''.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1123) code1005


code1005
senior tag

Liksoft, te két szar raid vezérő közül melyiket választanád? Mindkettő egy GA-K8N Ultra-9 NF4-es alaplapra van integrálva.
1: Az NF4 beépített NVIDIA RAID-je.
2: Silicon Image sil 3114.


Üdv.

plata o plomo

(#1124) arw válasza liksoft (#1120) üzenetére


arw
csendes tag

Köszi a válasz kielégítő volt. Egy kérdésem lenne még: van-e valami hátránya, ha erre a mentésre mondjuk fél év múlva kerül sor, vagy ezt ha lehet akkor azonnal meg kell csinálni? A vinyó csak profi kezébe kerülhet, mer pótolhatatlan képek vannak a vinyón! Köszönöm mégegyszer. :R

(#1125) liksoft válasza arw (#1124) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hibától függ. Ha letapadt, akkor a tapadásból nehéz kivenni, mert nem látható helyen a lemez alatt van a fej, valamint amíg megállt már összekaristolta a felületet. Így a helyzete (hol sértette meg a lemezt - a gyári terület esetén senki sem menti le) is fontos. Valamint ha be tud párásodni (jó lenne légmentesen becsomagolni ha állni hagyod), akkor a fej jobban tapad a lemezhez. Időnként annyira, hogy inkább a karról szakad le mint a felületet engedné el. A többi meghibásodás esetén az idő nem kritikus.

Fent már említettem, de itt is írom, vannak olyan típusú sérülések (pl: servo esetén) amelyeknél még fizikailag ép lemez esetén sem lehet lementeni az adatokat. Sajnos ez benne van a pakliban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1126) liksoft válasza code1005 (#1123) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Azt, amelyiknél külön csatornára tudom tenni a winyókat. A sebesség miatt elengedhetetlen. Hogy ez melyik nem tudom, mivel ilyen alaplapom nincs és nem is ismerem. Egyébként az ilyen olcsó megoldásoknál a telepítés után célszerű először nem belakni a gépet, hanem stabilitásra erősen megnyúzni. Célszerű 2-3 napot rászánni a tesztre, és csak utána ''birtokba venni''.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1127) liksoft válasza csapos2 (#1122) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A zavar általában két okból következik be.

1. Külső mágneses zaj, mely a vezetékekre mint az antennákra ráül. Ez ellen véd valamennyire a 80 eres kábel, hiszen ott minden második vezeték föld, így árnyékoló hatása van a külső jelekkel szemben is, és az egymás mellettiekre nézve is (hiszen két vezeték egymás mellett antennaként szór egymásra). A vezeték hossza arányos az általa ''vett'' jel hullámhosszával. Ebből következik, hogy minél magasabb egy sugározni (vagy venni) kívánt jel frekvenciája, annál kisebb antennára van szükség. Ha tehát hosszú ide kábelen nagy frekivel (133) dolgozunk, akkor ezek egyre jobban aránylanak egymáshoz, így a külső befogott zaj egyre inkább rontja az adatok átvitelét -> átviteli hibák keletkeznek.

2. A jel visszaverődése. Régen a coax kábeles hálózatoknál az egy szál kábelre fűzték fel a gépeket, és a két végére lezárást kellett tenni. Ha egy spárgát a falhoz kikötsz, megfeszíted majd felrántod (hogy hullám keletkezzen rajta), a hullám a falig fut, majd visszajön és ráz egyet a kezeden, majd megáll. Elektronikában ott van a jel terjedése, ami hasonló az előzőhöz. A jelet adó áramkör a vezetékben feszt változtat - ez végigfut a vezetéken - a fogadó áramkör veszi a változást, és ha nincs a jel teljes elnyelésére felkészítve, akkor visszaverődik róla ugyanazon a vezetéken az adó felé. Ha ez a vezeték kétirányú kommunikációra képes, a küldő fél az eltelt idő miatt válasznak érzékelheti a visszaverődött jelet. A lezárás az esetek többségében egy meghatározott impedanciájú alkatrész (ellenállás) szokott lenni (50 - 75 - 93 ohm). Valamint a terjedési sebesség miatt és a kábel terhelése miatt sem lehet az ide kábelt nagyon hosszúra készíteni. Minél lassabban hajtjuk meg a winyót, annál hosszabb lehet. Tehát egy torony házban hosszú kábel esetén egy 133-as rendszer haldokolhat, de visszavéve 100-ra működhet hibátlanul, esetleg 66-on atomstabilan.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1128) csapos2 válasza liksoft (#1127) üzenetére


csapos2
addikt

Köszönöm a kimerítő választ :R

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1129) code1005 válasza liksoft (#1126) üzenetére


code1005
senior tag

Köszi, akkor végül is mind1, a Sil tök üres az Nvidián is csak a jelenlegi raid0-ám ül.

plata o plomo

(#1130) kroll2


kroll2
csendes tag

A problémám a következő: USB2-es külső vincsiről elszálltak az adatok (formázatlannak látja a gépem). A Get data back-el sikerült visszaállítanom az adatokat, azonban csak a fizetős verzióban engedi visszaállított adatokat másolását, például vincsire.

Létezik -e hasonló tudású, de teljesen ingyenes progi????

Köszi a választ.

[Szerkesztve]

(#1131) liksoft válasza kroll2 (#1130) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Free progi átfogó problémára nincs. Egy-egy apróbb hiba javítására igen, de tudni kellene Nálad mi a valódi gond. Így csak azt tudom javasolni, ha azzal a progival látható minden (és valóban korrekt eredményt adott), akkor meg kell venni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1132) OddMan


OddMan
őstag

A DDS-3 adatkazettákra mennyi adatot lehet felírni, ha az adatot nem lehet tömöríteni? :U
Sajnos nekem csak 9,5GB körüli adatmennyiséget sikerül kiírnom a DDS-3 HP adatkazettára, amire amúgy 12GB van írva. Talán hibás a kazi és a meghajtó átugorja a hibás területeket, vagy rossz lehet a DAT meghajtóm mechanikája? :U
Mondjuk azt hozzátenném, hogy a 9.5GB-ot szépen hiba nélkül vissza is lehet olvasni az adatkazettáról.


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#1133) Füge007


Füge007
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi jelnséggel kapcsolatban várnám a segítségeteket. Kb két hete elszált egy 200 Gb Maxtor Sata HDD, visszahoztam az adatokat Get Data Back segítségével majd a mentett adatokat átmásoltam egy Samsung 200 Gb SATA 2 HDD-re. Képek, és főleg filmek voltak. Ha onnan nézek filmet, bármilyen lejátszóval, mikor kilépek a programból kék halál! Neroval sem tudok onnan kiírni mert az is vacakol. Ilyet még nem tapasztaltam mi a megoldás erre a problémára?! Jelenleg a gépemben egy 120 Maxtor SATA, és az utóbb említett SATA 2 Samsung van, Widows XP Sp 2 rendszerrel. Előre is köszönve a segítő hozzászólásokat.


:R


Füge007

Füge

(#1134) liksoft válasza OddMan (#1132) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nekem régebben nem voltak jó tapasztalataim a DAT-tal, így nem használom. Talán Mr_Ricsi többet tud a dologról.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1135) liksoft válasza Füge007 (#1133) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szerintem kevésbbé winyó gond, mint XP driver vagy memória vagy..... Így inkább az XP topicot ajánlanám kiindulási pontnak. Talán ott hamarabb kapsz választ.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1136) Füge007 válasza liksoft (#1135) üzenetére


Füge007
senior tag

Köszönöm az útbaigazítást! Utánnanézek ott mit javasolnak. További sikeres mentéseket neked!

:R

Füge

(#1137) kroll2


kroll2
csendes tag

Üdv guruk!

Ismét jelentkeznék a problémámmal némileg pontosítva:

Adva van egy 30 Gigás USB2-es rack-ban lévő FAT32 fájlrendszerű vinyó amiről elszált az az 1 db nyamvadt partició. A vincsin az adatok megvannak, de mivel nincs rajta a partició, nem látja a számitógépem az adatokat. (A sajátgép menüben formázatlan meghajtónak értelmezi).

Van -e valamilyen ingyenes program (a GetDataBack-en kívül) amivel maga a partíció helyreállítható.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1138) liksoft válasza kroll2 (#1137) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Van, de nem mondom meg. Pontosan azért, ugyanis ha nem csak ez a gond, hanem ezen kívül még máshol is sérült a rendszer (honnan tudod ??? - ha tudnád pontosan, egy egyszerű disk editorral helyretennéd), akkor a helyreállítás után a rendszer saját maga alatt fogja tönkretenni. Mivel az adataidat szeretnéd megmenteni, ennek ebben az esetben az egyetlen módja, hogy az eredeti winyót nem bolygatjuk, hanem az adatokat átmásoljuk másikra. Vagyis a feladatra a GDB tökéletesen jó.

Abban az esetben ha az eredetit szeretnéd helyreállítani mindenképp, rám ne számíts a fentiek miatt. Ugyanis az életveszélyes, időnként öngyilkos megoldás, főleg a FAT rendszer miatt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1139) mr_ricsi válasza liksoft (#1134) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Nekem régebben nem voltak jó tapasztalataim a DAT-tal, így nem használom. Talán Mr_Ricsi többet tud a dologról.''

Én hallgattam róla zenét, és elég jól szólt. :)
Más tapasztalatom nincs vele.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1140) +Bence+


+Bence+
tag

Van egy Maxtor DiamondMax 9 (vagy 8, nem emlekszem pontosan), 30GB-s vinyo. Alaplap bejelentkezesi kepernyojen latszodik a vinyo, igaz nem az, ami Maxtornal szokott (''Maxtor tipusszam''), hanem ''Maxtor valami''. Viszont, amikor tovabblep es bootolna a gep, akkor a Primary Master (vagy ahova kötöm) helyén None szerepel. Tehat eloszor latszodik, utana nem. Rendesen felporog, mozgatja a fejet is. Probaltam CHS modban is, sot, probaltam mar masik elektronikaval is, de ugyanaz. Mindegyik modban es elektronikaval ugyanazt produkalja tobb gepen is. Mit tudnek meg esetleg tenni?

Felhasználói hiba: Kérem cserélje ki a felhasználót és nyomjon le egy gombot!

(#1141) +Bence+


+Bence+
tag

Eloszor valami parse errort irt ki PH, ezert ment (volna) el meg1szer, bocsesz.

[Szerkesztve]

Felhasználói hiba: Kérem cserélje ki a felhasználót és nyomjon le egy gombot!

(#1142) Freddy TNT válasza +Bence+ (#1140) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hi !
Igaz nem Liksoft vagyok,de szemmel láthatólag eltűnt egy jó ideje, úgyhogy én próbálnék egy kis infót adni: (segítene az is ha beírnád, hogy ''valami'' helyén mit ír ki)
Maxtor Ares64
Maxtor Athena
Maxtor Calypso
Maxtor Falcon
Maxtor Gala
Maxtor N40P
Maxtor Nike
Maxtor Proxima
Maxtor Rigel
Maxtor Romulus

Ezek mind olyan hibakódok amik arra utalnak, hogy a vincsinek annyi. Ez lehet mechanikus, vagy elektronikus kaputt. :(
Mivel azt írtad, hogy próbáltad már másik elektronikával is ezért szerintem nem mechanikai hiba (hisz felpörög és kerreg is) véleményem szerint a belső fej erősítő szállt el. Ha jól értelmeztem Liksoft korábbi reagálásait akkor talán hibát követtél el a panelcserével mert az új panellel talán fellülírt ezt-azt a haldokló fej.

De hát ez az én véleményem. Kb ilyesmire számíts ha Liksoftnak lesz ideje a totyikra. :(

(#1143) liksoft válasza +Bence+ (#1140) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Freddy TNT-nek igaza van. A hibát az okozza, hogy nincs kiértékelhető jel amit a felületről olvasna. Ez lehet a gyári adminisztrációs terület vagy a fej, vagy a belső erősítő sérülése is. A winyónak ilyenkor már annyi. Lehet, hogy mentés erejéig fel lehet éleszteni, de ennek a hibának oka van, és az újból tönkre fogja tenni. Mentése innen nézve csak tiszta teres megbontással lehetséges, így költséges. Javaslatom: a winyó kuka (kivéve ha menteni kell róla), az adatokat meg máshonnan kell pótolni.

Freddy TNT: Köszi a segítséget. Az igazság az, hogy tavasz van (kert), így kevesebb az időm. Csak azokra a kérdésekre válaszolok, amire pontos választ tudok adni. (A RAID kártyádat a rendszerben kéne látnom, innen csak általánosságokat tudnék mondani, amivel semmire sem mész.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1144) code1005


code1005
senior tag

Hi,

olyan gondom lett, hogy nem indul el a gépem, a winxp login ablak előtt megáll. Kék háttér, középen kis windows logó. Egy sata II raid0-ról indulna, raid bios szerint rendben van a tömb, és el is kezdi olvasni egész a fentebb leírt logóig. Egy rossznak vélt wincsit akartam rádugni a gépem pata portjára, nem indult el vele, lehúztam és azóta ezt csinálja. Próbáltam a csökkentett módot és a legutolsó helyes konfig betöltését is, de hiába, ott megáll. Valakinek ha lenne valami használható 5lete, megköszönném, nekem már elfogytak.

Üdv.

plata o plomo

(#1145) code1005


code1005
senior tag

Akkor egy kicsit másképp kérdezek. Lehet raid0 felállásba a windows-al kijavítatni a hibákat adat vesztés nélkül? Konkrétan arra gondolok, hogy ráengedném a telepítőt a driver floppyval együtt és hátha helyre tudja hozni a hibákat ami miatt nem képes elindulni.

plata o plomo

(#1146) liksoft válasza code1005 (#1144) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Valószínűleg a másik winyón is XP volt telepítve, és a BIOS számára mindkét boot winyó 80H-n volt installálva. Ilyenkor az XP képes felismerni a másikat a sajátjaként, ugyanis a boot procedúrában megnézi a partíciós tábla, valamint a lemezleíró tábla (belső adminisztráció) lemezsorszám azonosítóját (mindkettő azonos volt). Ha a második winyó is első, akkor azt hiszi ott kell folytatni a boot procedúrát, és átlinkel a másik winyóra, amit mindkettő rendszerleíró adatbázisában el is könyvel. Mivel így hibás rendszer indul, kifagy. Ha visszaállítod az eredeti állapotot, a másikra való hivatkozások és esetleg már kevert modulok miatt szintén kifagy. Nekem a rendszert ujra kellett installálni. (Vigyázat, az azonos nevű rendszerkönyvtárakat felülcsapja - Doc & sett - így az alatta tárolt adatok elvesznek. Ezért install előtt célszerű átnevezni, vagy lementeni.

Az esetleges egyszerűbb megoldásért illetve a fentiek elvégzéséért további segítséget inkább az XP-s topicban kérj. Ott hamarabb kapsz segítséget. Szerintem ugyanis nem hw hiba, hanem a fenti OP összeakadása a gond.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1147) code1005 válasza liksoft (#1146) üzenetére


code1005
senior tag

Sajnos a másik winyón nem volt xp sem semilyen op rendszer.

plata o plomo

(#1148) code1005


code1005
senior tag

A másik kérdésem az lenne, hogy a winyó ami elcseszte az én gépemet úgy viselkedik, hogy nagyon lassan áll fel vele a rendszer és egy pár mega másolás után a win kék képernyővel megfagy. Hogyan lehetne erről lementeni az adatokat?

plata o plomo

(#1149) liksoft válasza code1005 (#1148) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Erős hűtés mellett pio módban próbáld meg. Nem árt ha a max teljesítményből (pl: 133) visszaveszel 1 vagy 2 lépéssel (100 / 66). Minél inkább visszaveszel a teljesítményből, annál stabilabban lehet menteni, de annál hosszabb az ideje, ami viszont a folyamatos romlás miatt gond. Tehát a leggyorsabb még stabil állapotot kell összehozni. Vigyázat, fizikai sérülés esetén tovább romolhat, így ekkor inkább szakember kezébe adnám. (Tudom, nem olcsó a mentés, így célszerű végiggondolni megéri-e.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1150) code1005 válasza liksoft (#1149) üzenetére


code1005
senior tag

Köszönöm, ezt a sebesség visszavevést megpróbálom, igaz első körben az DMA-át kikapcsoltam.

plata o plomo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.