Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Zaparozset


Zaparozset
tag

Hi!
van egy 160 gigás vinyóm 30-130 arányban megosztva! 30-ason van a win és töröltemróla fontos dolgokat véletlenül! felraktam a getdataback és lefutattam és nem talált semmit azaz talált de nem azt ami nekem kéne. Dokumentumok képkek és egyéb ilyen dolgok, SHIFT+DEL-el töröltem két-három napja! getdataback-en kívül lehet valamit még futtatni, és ha nem akkor érdemes elvinni valami adatmentőhöz?
Formázva nem volt és most is az a win fut ami akkor és a getdataback alatt is ez a win fut!

Előre is köszi!

Sz.F.P.

(#852) Zaparozset


Zaparozset
tag

Kicsit elhamarkodtam a kérdések özönét, nem hiába hiszen be vagyok parázva egy kicsit!
Lényeg az hogy megvan a mit kerestem viszont dokumentumok több mint a fele érthetetlen. Ezzekkel mit lehet csinálni hogy jó legyen???

Sz.F.P.

(#853) liksoft válasza fasyrt (#850) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szerintem is a táp kuka, ha a gép még él, akkor hálát lehet adni az égieknek. Az Excelstor meg IBM, Conner, régen Maxtor és Quantum utángyártó, címkéző volt. Így ha még típust sem mondassz, halvány lila gőzöm sincs, melyik. Típus esetén ha a neten nem azonosítható be fénykép alapján, a helyzet hasonló. A fénykép lesz, ami az eredeti gyártót és típust meghatározza, addig segíteni senki sem fog tudni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#854) liksoft válasza Zaparozset (#852) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Semmit! Azt már felülírtad a nagy kapkodásban. Elveszett. Adatmentésben annyit tudok segíteni, hogy ha elhozod, rá tudok küldeni olyan progit ami a text állományokat kigyűjti. Mindegy neki, hogy unikod vagy sima txt, átkonvertálja txt-be. Ha a felületen van még szemétként abból az anyagból amit keresel (csak akkor lehet rá esélyed, ha 1-2 héten belül szerkesztetted és azóta sokat nem írtál a lemezre), akkor azt ömlesztve megkaphatod. Viszont számolj 3-500 ezer txt file-al. Ugyanis a progi uninteligens, és nem tudja kiválogatni mit írtál, hozzáteszi az OP és a progik összes szövegét, logját stb...

Ha úgy gondolod, hogy 2 órai munkadíjamat látatlanban megéri, keress meg mail-ben. Mindegy mit találok, 1 nap gépidőt tutira lefoglal, nekem kb 2 órám tisztán rá fog menni. Így ha behozod, ezt könyörtelenül elkérem. A gépet pedig minél tovább használod, annál kisebb az esélye bármilyen mentésnek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#855) Zaparozset válasza liksoft (#854) üzenetére


Zaparozset
tag

igazából amit keresek az word és excel dokumentumok ami igazából érdekes lenne az az excel része! arra is alkalmas ez a dolog?

Sz.F.P.

(#856) Zaparozset válasza liksoft (#854) üzenetére


Zaparozset
tag

ment privát!

Sz.F.P.

(#857) fasyrt válasza liksoft (#853) üzenetére


fasyrt
őstag

No, most sikerült lőni pár képet.
Esti képek mesterséges világítással, van vakus, meg nem vakus,egyik rosszabb, mint a másik... :( De a lényeg látható. 128-asfelltöltésem van, 16 mega, nemsoká fent lesznek. :)

(#858) fasyrt válasza fasyrt (#857) üzenetére


fasyrt
őstag

[link]
Ő az...
Képek meg Földvár felé félúton... :)

(#859) fasyrt válasza fasyrt (#858) üzenetére


fasyrt
őstag

No, felszenvedtek a képek is... Büdös Voip mizéria, tököm má ebbe a szenny feltöltésbe... :((( No:

Felülről:
[link]
[link]

Alulról:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Segítenek a képek?

Felülről:
http://www.kepfeltoltes.hu/060120/IM000435_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060120/IM000440_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Alulról:
http://www.kepfeltoltes.hu/060120/IM000441_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060120/IM000445_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060120/IM000446_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060120/IM000447_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060120/IM000448_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


01. 23-ig nem lehet linkelni. Idiótaság. :(


[Szerkesztve]

(#860) mr_ricsi válasza fasyrt (#850) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Van 1 nagy M logós csip,''
Az nem a Maxtor, hanem a Marvell logója.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#861) fasyrt válasza mr_ricsi (#860) üzenetére


fasyrt
őstag

Tudom, nem ezért gondoltam, hogy Maxtor. Hwsw-n olvastam valahol, de akkor ő is rosszul tudta. De érdekes, a honlapjukon nem tünették fel, hogy IBM-mel kapcsolatbanállnak, 2000-ben alapított normál HDD gyártó cég, a hitachval áll kapcsolatban. :U

Szerk.: Jaa jó. Most jöttem rá, hogy a Hita vásárolta fel az IBM HDD részét. :D

[Szerkesztve]

(#862) liksoft válasza fasyrt (#861) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez az: [link].

A Conner annak idején amikor felvásárolta a Seagate, úgy néz ki, hogy egy amerikai gyártósort meghagyott és Conner Technology néven dolgoztak tovább. Időnként feltűnnek, időnként meg el. A neten is nehéz megkeresni. Egy link a termékükről: [link]. Amikor a Sea felvásárolta, 2GB volt a plafon. Itt a hasonlóság egy átmeneti állapotban: [link]. 1-2 éve már a 80GB-nál tartanak, sőt az Excelstor is gyártja.

Ez a 3. vagy 4. darab amivel összefutottunk, alkatrész nincs hozzá. Nehezen, de valószínűleg beszerezhető. Az viszont idő. Vagyis semmit nem igérek, de azt betartom.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#863) fasyrt válasza liksoft (#862) üzenetére


fasyrt
őstag

Értem. Akkor GDB és vagy jó vagy nem. Ha nem, akkor kuka. Jól értem?

(#864) mr_ricsi válasza fasyrt (#861) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''De érdekes, a honlapjukon nem tünették fel, hogy IBM-mel kapcsolatbanállnak''
Én azt olvastam róluk, hogy amikor az IBM átadta a HDD részlegét a Hitachinak, akkor ez a kínai gyár nem kellett nekik, és felvásárolta az Excelstor. (Vagy csak a gyártósort.)
Én láttam olyan vinyójukat, ami alul tele volt IBM IC-kkel, és kívülről is 1az1ben IBM-szerű volt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#865) liksoft válasza fasyrt (#863) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Elszomorítalak. Ha a BIOS nem ismeri fel, a GDB semmit sem fog tudni kezdeni vele. Ilyenkor nem logikailag, hanem fizikailag hibás a drive, valamelyik alkatrésze tönkrement. Annak javítása nélkül kuka.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#866) fasyrt válasza mr_ricsi (#864) üzenetére


fasyrt
őstag

Értem.
Sokadrangú, hányattatott sorsú cég magyarul.

(#867) fasyrt válasza liksoft (#865) üzenetére


fasyrt
őstag

Háhh! :DD

Az én gépem (3., amibe betettem a vinyót), nagy kínlódás után felismerte a BIOS. Win bootolt vagy 10-12 percig, és 1-2 percenként meg-megáll a gép. Intéző nem látja, Everest és GDB viszont némi kínlódás után felismeri. Így most el kezdtem lementeni róla a fotókat, videókat... :)

Mindazonáltal nem kísérletezgetem a formattálásával, vetetek velük 1 rendes tápot meg 1 rendes vinyót.

:R Köszönöm a segítségeteket! :R :R

[Szerkesztve]

(#868) liksoft válasza fasyrt (#867) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha még valamennyire megszólal, akkor szokott segíteni, ha udma-ból kiveszi az ember. Nem mindig, de a lassítás egy feszültségtüskékkel agyongyötört illesztő IC-nek segítség. Elektronikai szemmel: a határértéken dolgozó ide csatolási felületnek van ideje beállni a megfelelő feszültségszintekre. A belsejének meg van ideje összekaparni az adatokat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#869) Feco73


Feco73
csendes tag

Hello!
Egy kis segítség kellene:
Eltüntettem a partícióimat, de sikerült visszahozni (undelete) a rendszerpartíciót.
De nem hajlandó bebootolni! Verifying DMI Pool Data... és innen nem megy továbbT
120Gb sata samsung (10Gb-52Gb-52Gb).

(#870) fasyrt válasza liksoft (#868) üzenetére


fasyrt
őstag

Faja. :)
Ma vettek új tápot meg vinyót.
Jó:
3év garos Samu hdd-t vettek.
Rossz:
vettek 4e-értegy újabb tré tápot.
misztrál.

No ha megint tönkremegy a táp miatt, akkor az agyam eldobom. :o

(#871) tzoli986


tzoli986
tag

találtam enmrég egy progit ami elméletileg adatmentésre szolgál...
finaldata enterprise a neve.
ismeri valaki?
gondoltam most letesztelem,szóval töröltem egy file-t és most kerestetem vele.
azt írja,hogy 10 óra mire átnézi 75gb-ot.amúgy multkor már próbaképpen megnéztem vele egy kisebb területet és olyan file-okat dobott ki amiket már elméletileg legalább 3szor felülírtam.persze visszahozni nem tudta,de egyáltalán hogy találta meg???

(#872) liksoft válasza fasyrt (#870) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Megmondtad előre, hogy tisztességes tápot vegyenek?

Ha nem: vállald a következményét, segítsd őket a továbbiakban is.

Ha igen: add oda a mentett adataikat, és hagyd magukra őket. Ugyanis nem tanultak még a saját hibájukból sem. Így máskor is a Te eszközöddel verik a csalánt.

Utólag két dolgot tehetnek. Vagy becserélik tisztességes tápra (ha nem megy, vesznek egyet, ezt meg odaajándékozzák a rosszakarójuknak), vagy mellé tesznek egy tápvédőt. Pl: MAXX [link].

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#873) liksoft válasza tzoli986 (#871) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Más a könyvtárszerkezetben a file bejegyzése (név, dátum, elhelyezkedés a lemezen) és más a felületen tárolt adat. Ha az adatterületet átírod, akkor a törölt bejegyzést megtalálva (nem írja felül a bejegyzést, hanem odateszi megjegyzésként, hogy törölve lett - így visszahozható ha az adatterületen nem lett felülírva) még látszólag visszahozza. De mivel az adatait felülírtad, már nem menthető. Akkor van esélyed így a mentésre, ha véletlen törlés után a gépet azonnal kikapcsolod (akár drasztikusan reset + rikapcs, vagy 220 kapcsoló) és másik gépen (a scandiszk-et nem ráeresztve) keresed a töröltek között. Ha megtaláltad, akkor is nem a mentendő, hanem a másik winyóra másolod a megtalált (mentett) adatokat. Ugyanis hiába találod meg, ha a mentés során írod esetleg felül. Ezért tilos a mentés végéig írni a mentendő lemezre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#874) tzoli986 válasza liksoft (#873) üzenetére


tzoli986
tag

asszem ezt most kivételesen megértettem elsőre. :D

(#875) mr_ricsi válasza fasyrt (#870) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''misztrál.''

Tehát lemondtak a gariról is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#876) fasyrt válasza liksoft (#872) üzenetére


fasyrt
őstag

Annyit mondtam nekik, hogy egy rendes táp 8-12e ft-tól kezdődik, meg kell venni 1 újat, mert ez most így elromlott...
Végülis igen. :F

Háát mostmár nekem nincs kedvem harcolni azért, hogy nekik legyen jó gépük. Menjenek a saját fejük után.

(#877) fasyrt válasza mr_ricsi (#875) üzenetére


fasyrt
őstag

Neem! :D
A Samu hdd-re rá van írva hogy 3 év. :DDD

(#878) liksoft válasza fasyrt (#876) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Időnként tudni kell nemet is mondani, ha a másik érdeke úgy kívánja.

Vagyis nem elég utalni rá, MEG KELL mondani, mi a különbség a gagyi és a minőségi táp között. Mivel ez az egyik legfontosabb része a gépnek, így ezen NEM SZABAD SPÓROLNI. Ha igen, akkor én az ismeretségi körben nem vállalom a gépet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#879) fasyrt válasza liksoft (#878) üzenetére


fasyrt
őstag

Jó, jó, igaz.
Viszont az a rohadt dolog az egészben, hogy nem tehetem meg velük azt, hogy nem szerelem meg a gépüket. :o

(#880) tzoli986 válasza mr_ricsi (#875) üzenetére


tzoli986
tag

miért utálja mindenki ennyire a mistral-t ha garról van szó?
tudtommal ha megvan a matrica akkor semmi gáz.
mondjuk még nem volt velük dolgom,de szerintem nem lehet roszabb mint bármelyik más bolt.

(#881) VVoid válasza tzoli986 (#880) üzenetére


VVoid
aktív tag

Azért kérdezel ilyet, mert még nem volt velük dolgod. Ne is legyen!

(#882) mr_ricsi válasza fasyrt (#877) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A Samu hdd-re rá van írva hogy 3 év''

Idézet a M. garanciális ügyintézés útmutatójából:
''Mik azok a tények, amelyek fennállása meghiúsítja a garanciarendezést?
A Mistral ComputerWorld Kft.-nél vásárolt termékeket minden esetben az erre felhatalmazott kereskedelmi egységgel helyeztessék üzembe, illetve szereltessék be, mivel a nem felhatalmazott kereskedelmi egységek által üzembehelyezett alkatrészek jótállása (szavatossága) irányti igényeket (vitás esetben) elutasítjuk! Éppen ezért jótállási (szavatossági) igényük bejelentése mellé (vitás esetekben) mindig kérjük a szakszerű beszerelést, illetve üzembehelyezést végző, felhatalmazott kereskedelmi egységek számláját vagy annak másolatát bemutatni. A felhatalmazott kereskedelmi egységek névsora üzleteinkben és a jótállási jegyen is megtalálható. ''


Erre hivatkozva kibújhatsz a gépük összerakása alól: ha Te csinálod, elvész a gari.


[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#883) Intelligencs válasza mr_ricsi (#882) üzenetére

Hello mr_ricsi,

megkérdezlek Téged, mert Te szakértő vagy. Romolhat-e el úgy vincsi, hogy időnként egyszerűen leáll a motorja, majd egy idő múlva újraindul? Vagy ilyenkor mindenképpen a külső tápellátással van a gond?

The Amiga, Born a Champion

(#884) mr_ricsi válasza Intelligencs (#883) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ebben Liksoft a szakértő.
De igen, a vinyónak is lehet ilyen hibája, viszont gyakoribb, hogy kontakthibás a tápcsati, vagy a táp nem bírja ellátni a konfigot.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#885) liksoft válasza Intelligencs (#883) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, de ritka.
1. tápellátás (Mr_Ricsi)
2. OP leállítja
3. BIOS leállítja
4. motorvezérlő hibája
5. önálló mikrogép, így az is meghibásodhat
6. kábelen hibásan olvas utasítást - motor leállítást
Tehát van választék.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#886) föccer válasza liksoft (#885) üzenetére


föccer
nagyúr

5. önálló mikrogép, így az is meghibásodhat

Ez annyit jelent, hogy elvileg az OP, meg a BIOS nem is tudja, hogy mit csinál a vinyó? Azok csak ''odaszólnak'' neki, hogy ''szolgáltassa'' ezt meg ezt a filet a vinyó meg teljesen függetlenül teszi a dolgát?


Konzekvencia: Ha tudom a vinyók ''nyelvjárását'' akkor nem is kell alaplap meg számítógép? Adojk neki tápot, és egy mikrokontroller segítségével elkezdem vezérelni?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#887) Intelligencs válasza liksoft (#885) üzenetére

Köszönöm a választ, és mr_ricsi-nek is!

A vinyó egy 160-as Samsung SATA, és egy RAID0 tömb része. Ha utasítást kapna az OP rendszertől, akkor gondolom a tömb mindkét vincsije leállna, nem csak az egyik. Továbbá, ha az OP rendszer állítaná le, akkor az tudná, hogy leállt, ergo ha valamit akarna tőle, akkor újraindítaná. Az én OP rendszerem azonban ilyenkor mindig elGURUl, ebből arra következtetek, hogy nem az állította le.

A tápcsatikat már átcseréltem (másik ágra is átraktam a vinyókat a tápon, másik molex-SATA átalakító kábelt is használtam), a tápom meg egy 480-as Thermaltake, szóval annak röhögve bírnia kellene.

Nekem csak az a furcsa, hogy leáll, majd fél perc múlva újraindul. Miért nem romlik el úgy, hogy nem is indul újra, az isten verje meg az ilyen hülye hibákat! :O

[Szerkesztve]

The Amiga, Born a Champion

(#888) liksoft válasza föccer (#886) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem. A winyó csak tárolóeszköz. Gondolj bele, régi eszközön nem tudnál új file-rendszert tárolni, ha a winyó dolga lenne. Nem, csak tárolóeszközként dolgozik. De a hibás területek elfedése, SMART, és egyáltalán maga a működés vezérlése a mikrogép feladata. A servo olvasása alapján tudja, hogy sávon áll vagy kezd lecsúszni onnan a fej. Ha elmozdul, ki kell számolnia mekkora és milyen irányú mozgatással áll ismét sávközépre. Tehát állandó korrekciót végez, miközben írja, olvassa a szektorokat. Ha sérülten olvas, újra próbálkozik, korrigál a hibajavító kódból és ha nem tudja felülethiba miatt a szektort javítani, akkor áthelyezi a felületen máshová. Ezek a redirektált szektorok. Ezeket a SMART segítségével le tudod kérdezni. Tehát van mit csinálnia alapban is. (Az SCSI és SATAII NCQ-t még meg sem említettem.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#889) liksoft válasza Intelligencs (#887) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szerintem a RAID-et szüntesd meg, nem életbiztosítás a Te helyzetedben. Ha külön lesz, SMART progival meg kéne nyaggatni. Lehet, hogy túlmelegszik (most is megnézheted kézzel, mennyire meleg). Nagyon ritkán, de találkoztam olyan IC-vel, melyben szakadt volt a belső kivezetés. Alapban elindult, bemelegedett és ekkor ''működött'' a szakadás benne, visszahült és megint dolgozott. Úgy mint a vasalóban lévő bimetál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#890) föccer válasza liksoft (#888) üzenetére


föccer
nagyúr

ahamaham értem. Szépen lassan gyűlik az infó... :)

Tehát csak a saját működésének vezérlését végzi. Maga a filekiosztás kezelése az op rendszer feladata.

Még egy kérdés { és mára nem zargatlak többet :) }: A nagy fileok, amik több szektorba kerülnek. az OP egy fileként kezelni { nem tudunk csak fél filet másoni ugyebár }. Ezek szerint a filok darabolását is a vinyó végzi?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#891) Intelligencs válasza liksoft (#889) üzenetére

Meg fogom szüntetni a RAID0-t, csak kölcsön kellett kérnem vincsiket, hogy az adataimat le tudjam menteni. Természetesen a fontos adataim archiválva vannak, meg azok nem is itt vannak, hanem egy RAID1 tömbön (dual RAID rulez), tükrözve. A RAID0 a rendszerem, meg ide grabelem a DVD-ket, itt konvertálok, stb., a sebesség miatt.

Egyébként egy házhűtő venti tolja rá a levegőt, szóval abszolút szobahőmérsékletűek a vincsik. Nekem inkább úgy tűnik, hogy pont bekapcsolás után hajlamos leállni a motor, ha már megy fél napja a gép, akkor nem döglik le. De megfogadom a tanácsod, és SMART tesztet fogok lefuttatni. Melyik SMART progit ajánlpd? Simán az Everest-ben lévő elég?

The Amiga, Born a Champion

(#892) L3zl13 válasza föccer (#890) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Fájlok bontását az OS végzi, nem a vinyó. Tekintve, hogy a clusterekre szétbontás a fájlrendszer része.

Aki hülye, haljon meg!

(#893) mr_ricsi válasza liksoft (#889) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Lehet, hogy túlmelegszik ''
Ilyen a hibás elhelyezés miatt is lehet. (Az egyik vinyó közvetlenül a másik felett van, ezért a felsőnek nem hül az elektronikája.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#894) ALI_G


ALI_G
veterán

Hi!
Olyan gondom van, ami valszeg már felmerült párszor. ~vinyó haldoklás, vagy vergődés :) :( ez sajna nem vicces. Vázolnám a helyzetet, remélem nem leszek hosszú:
Adott egy 80as régi, melegedő maxtor. Sokáig volt fő vinyó, de nyáron leváltottam egy 250esre (SATA-s), mivel úgy éreztem lassul, csökken a teljesítménye, mind olvasás, mind írás terén. Ez asszem természetes is kb. 3 év múltán, vagy még több, már nemtom mikori,de régi. A kábelen csak ő van, masterben IDE 1-en. Régebbi alaplapommal (na ez hosszú story, volt gondom lapokkal, most egy nf7 s v2.0 van, régebben MSI K7N2 delta, majd ue. csak platinum, utóbbi bedöglött) sokat bénázott. Nem ismerte fel BIOS. Volt hogy csak sokadjára. Akkor még volt mellette egy DVD író, és volt, hogy vmiért ki is ütötték egymást. Egyiket se látta. Dugdostam már össze-vissza, hogy működjön. Az nf7emben is van h nem látja a BIOS reggel. ilyenkor el se indul OPrendszer, mert erről indítja a SATA vinyón lévő XP-t (SP2). Amikor nem látja a BIOS, akkor bootnál kattog 2-3x. leáll néha, majd felpörög (ezt még WIN közben is eljátsza néhányszor).
A sebessége katasztrófa. Mikor még megvettem a 250-est, akkor 80asról 250esre ment az írás kb. 45-55 megával. Azóta lement 20-ra, ma meg 6 megával tudtam csak írni (80->250esre). Kb. 3 gigát másoltam át, végig 6-7 mega sebességgel. Közben nem futott sokminden (winamp, Firefox, tűzfal+vírusirtó, és TC). Valszeg a vírusirtó fogta meg, de ilyet még sose csinált, hogy ennyire. Mind nagy fájl volt. (pl linux DVD). A meghajtók alig töredezettek, 80ason 20 giga szabad hely, 250esen meg 80 szabad. Csak reggel óta megy a gép. Erőforrással sem hiszem, hogy gond lenne (adataimnál).
hosszan-röviden ennyi. meg fog halni? 5let?

gyors teszt: NUL-ra másoltam, végig 7 mega. Ez nagyon gáz.

(#895) liksoft válasza ALI_G (#894) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Lehet rá esélyed. SMART mit mond? [link] Kb 1 héten belül újabb verzió várható.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#896) Intelligencs válasza mr_ricsi (#893) üzenetére

Ventilátor hűti őket, és egy teljes vincsi hely van közöttük. :DDD A másik két vincsim is így van, direkt kiszereltem a floppyt, hogy így tudjam elhelyezni őket.

The Amiga, Born a Champion

(#897) ALI_G válasza liksoft (#895) üzenetére


ALI_G
veterán

SMART, azt írja mindenre, hogy rendben, az érték megfelelő (everest). Ha kell adok report-ot. Vagy ezt akkor a másik topicba?

p.s.: a vinyón van egy borda, most 40 fokos, a házban van szellőzés, meg nyitott is.

p.s.2: a kábelt még nem próbáltam ki másikkal, de meglesz.

[Szerkesztve]

(#898) liksoft válasza ALI_G (#897) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a SMART nem mutat hibát (Maxtor esetén nem meglepő :DDD ), akkor próbáld a többi gyógymódot. Azt is nézd meg, pio módban fut-e.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#899) ALI_G válasza liksoft (#898) üzenetére


ALI_G
veterán

Többi gyógymód mit takar? :F
pio mód se jut most eszembe hirtelen, de vmi rémlik.

(#900) liksoft válasza ALI_G (#899) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Táp, tápcsati, adatkábel, eszközök ütközése, hűtés,.....

Pio:[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.