Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) liksoft válasza uratti (#1600) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Direkt ebben a fórumban olvastam kicsit. Jéé. A #10 talán Neked is jó.

Szerk: Googlee ''format recovery freeware'' -re kidobja a Convar céget, aminek több különböző free progija van. + pár keresés és free, demo, shareware + fizetős :D progikat garmadával adja.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1602) uratti válasza liksoft (#1601) üzenetére


uratti
tag

minden esetre köszi a segitséget.

Aláírtam

(#1603) Sunzi válasza liksoft (#1) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szia

Meghalt az Adaptec 2810SA kartyank, igy maradt egy hibatlan 7 disk-es RAID5 tombunk, viszont, minel hamarabb szuksegunk lenne az adatokra.
Letezik barmilyen módszer ezek visszaszerzésére?

Udv:
S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#1604) megabit


megabit
csendes tag

Sziasztok!
Kicsit talan off, bocs.
Van kozottunk olyan, aki mar fizetett adatmento szoftverert, azaz megvasarolta es legalisan hasznalja?

megabit

www.adatmentes.net

(#1605) liksoft válasza megabit (#1604) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, nem is egyet!

Amit írsz az nem erény! Sajnálom, de ha én a munkámért pénzt kérek, akkor a másik munkáját is kifizetem.

Valamint az alapelvek miatt úgysem ildomos ilyent feszegetni. De TE tudod. :R

(A másik véleményem meg az, hogy nem tiszta software-rel könnyű másik becsületes munkája alá ígérni árban. :o )

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1606) Padawan33


Padawan33
tag

Szia.

Nekem az lenne a problémám,hogy van a barátomnak egy Samsung 1614C-s (Sata) 160Gb-s hdd-je.Egyik napról a másikra nem akarja az igazságot,nem pörög de az elektronikája melegszik.Gyerekről vannak képek rajta,fontos lenne megmenteni legalább azokat.
Sőt csak az kellene neki róla.Mondták hogy hiába vesz másik vinyót nem biztos hogy működni fog (elektronika csere),mert a hdd-n is tárol adatokat és lehet hogy pont azzal teszi tönkre.Ha valaki tud help légyszi. :R

Kifejtem bővebben ezt a tönkretételt...
Tehát állítólag a hdd nem csak a vezérlőben tárol adatokat a vinyóról(bad sector,elérések,fat,stb.)(állítólag a régi hdd így működtek) hanem magán a lemeztányéron is.Na most ha vesz egy másik vinyót és átrakja az elektronikát,az lehet hogy máshogy vezérli a fejet és rosszul pozicionálja,és pont így b*ssza el.Aztán most lehet hogy baromságot írtam... :F :R

[Szerkesztve]

Az Erő legyen veletek!

(#1607) Ulof


Ulof
csendes tag

Értem szólt Padawan33.
Ha privit akartok küldeni,nekem jöhet... ;]

A lényeg az, hogy mi van a kő alatt.

(#1608) liksoft válasza Padawan33 (#1606) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A szakmai részt érdemesebb szakemberre bízni. :B

Jó esélye van arra, hogy letapadtak a fejek a felületen, vagy besült a motor. A fejek esetében jobb a helyzet, de a másik eset eléggé gázos. Így szinte biztosan bontani kell. Gari ugrik, és még hozzá kell tenni egy ''keveset'', mert a mechanikai mentés nem az olcsó kategória. El kell dönteni, ennyit ér-e. Nézzetek utána az összes pótolhatónak, utána lesz meg a hiány és gondoljátok végig mit ér meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1609) Vulture99


Vulture99
csendes tag

Sziasztok!

Laptopvinyóval lenne egy kis problémám. Laptopon a windows egyik napról a másikra meghalt és kék halált dob ki és semmilyen üzemmódban nem indul el. Próbáltam win installban, h keresse meg a létező windowst és javítsa meg, de nem talál előző windowst. Ezután szereztem adaptert amivel be tudtam tenni asztali gépbe, de ott meg nem látszik belőle sok, Bios látja, Windowsom viszont csak annyit lát belőle, h F: és nincs ilyen lemez hibát dob ki. Próbáltam mind2 féle Getdatabacket ráerszteni (NTFS, FAT) de mind2 ahogy elindítom a keresést annyit dob ki, h ''An error was encountered during a sector block read operation'' Operation: Read Sectors 0-63 on F: Error: Bad address mark.
Mind2 fajta get data ezt dobja ki ahogy elindul. Kérdésem az lenne, h mit lehetne vele tenni? Esetleg tudna valaki Msn-en segíteni? Címem: Vulture99@freemail.hu

(#1610) 8zabi


8zabi
őstag

sziasztok

szeretném megkérdezni szerintetek hogy fest a jövője ennek a winchesternek [link]
eddig nem tapasztaltam semmilyen problémát, de azért kicsit aggaszt a dolog

köszi

(#1611) liksoft válasza Vulture99 (#1609) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A winyón vannak nem olvasható szektorok. A mostani melegre tudom fogni, valószínűleg hibás írás történt. Viszont ezt okozhatja a fejszerelvény hibája is, nem csak a meleg. Így a winyódat fizikai hibásként célszerű kezelni. Software ezzel a hibával vagy nem boldogul, vagy napokig küzd vele, közben a winyó állapota és a mentési esélyek mennek tönkre.

Vidd adatmentéses szakemberhez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1612) liksoft válasza 8zabi (#1610) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A fontos adataid mentéséről folyamatosan gondoskodj. Ha a működés során nem észleltél egyéb gondot használhatod, de készülj fel, a homokórája elindult. Gariba akkor veszik vissza ha a SMART a gyári értékeket eléri illetve meghaladja. A Tiéd ettől sajna messze van, így a garit kétségesnek érzem. Pontosabb diagnosztikát [link] itt kérj.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1613) hightower


hightower
tag

Hali Liksoft!
Ha kicserélem a winchester elektronikáját, elképzelhető, hogy jó lesz, vagy reménytelen (SAMSUNG SP1213N SATA 120GB), tudod ez ami takarítás után nem csinál semmit, valszeg az elektronikája halt meg.

(#1614) Padawan33 válasza liksoft (#1608) üzenetére


Padawan33
tag

Az off-ra válaszolva:Nem 1 ''szakember'' lett megkérdezve mielőtt téged megkérdeztünk. :)

Csak a képek kellenének,kb mennyi lenne?Hogy tudjunk mérlegelni,megéri-e.
Mondtak már 40k-t is... :R

Az Erő legyen veletek!

(#1615) Hequila


Hequila
őstag

A minap feltelepítettem a HDD Sentinelt. Van egy - a Sentinel szerint - >800 napot futott Maxtor vinyóm, azt mind teljesítmény, mind kondíció szempontjából 100%-osra értékeli. Van mellette egy <150 napot futott Samsung is, ami teljesítményre ugyan 100%-ot kapott, de kondícióra csak 66%-ot. Éppen ezért gondoltam, hogy megnézem a SMART-ot, hátha van benne valami. Ez szép és jó is, csakhogy nekem nem sok mindent mondanak a SMART adatok... Tehát ha ide be[link]elem, akkor kérhetnék egy elemzést néhány szóban a kritikus részekről? Köszönöm!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1616) liksoft válasza Hequila (#1615) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Pontos diagnózist Sentinel tudna adni. Ez az Ő szakterülete. Ami viszont nekem nem tetszik:

1-es pont olvasási hibája volt 16-szor,
3-as - volt amikor nehezen indult,
199-es - kábelhibára gyanakszom.

A 195-ös érték a Samsungoknál érdekesen magas állandóan. Egy Seagate esetén nem tetszene, de a Sam-nál nem veszem figyelembe. Itt [link] találsz egy minimális SMART leírást.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1617) Hequila válasza liksoft (#1616) üzenetére


Hequila
őstag

:R

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1618) mr_ricsi válasza liksoft (#1616) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az 1 és a 199 olyan minimális darabszám, hogy azokkal nem érdemes foglalkozni szerintem.
A Spinup Time miatt lehet az a rossz egészségi állapot, főleg az eddigi legrosszabb érték miatt. És lehet, hogy csak egy gyenge táp okozza...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1619) Hequila válasza mr_ricsi (#1618) üzenetére


Hequila
őstag

360-as Chieftec tápom van (Sirtec belsővel), durván fél éve kondiztam újra. Nem hinném, hogy ez lenne a gond.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1620) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Hy van egy 200gb-os sata2es samsung vinyóm és valamér elszállt.. mennyiért tudnád ezeket az adatokat visszahozni?

Üdv: Csabee.

(#1621) mr_ricsi válasza Hequila (#1619) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Chieftec tápom van (Sirtec belsővel), durván fél éve kondiztam újra.''
Egy Csifit minek? Mo-on úgysem kapsz olyan minőségű elkokat, mint ami gyárilag benne volt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1622) xcbiker válasza Csabee. (#1620) üzenetére


xcbiker
addikt

Szerintem ez elég kevés információ, hogy pontos ajánlatot lehessen adni.
Érdemes privátban ajánlatot kérni, vagy leírni minél több infot az elszállásról.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1623) Hequila válasza mr_ricsi (#1621) üzenetére


Hequila
őstag

Valamelyik tápos topicban olvastam Stol hozzászólását, miszerint a Sirtec belsős tápokat 1,5 évente illik újrakondizni. Az én tápom már legalább 4 éves, és megfogadtam Stol tanácsát.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1624) mr_ricsi válasza Hequila (#1623) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Én a gépemet áramtalanítom kikapcsolás után, működés közben pedig 40°C-os levegő jön ki belőle.
Ez még akkor sem használja el a kondikat, ha ''tajvani kiszáradós'' típusúak vannak benne. És az ''örökélet gari'' is megmarad.

Egyébként ide tudnád írni a tápod típuskódját? (Rajta van a cimkén).

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1625) Hequila válasza mr_ricsi (#1624) üzenetére


Hequila
őstag

HPC-360-202

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1626) mr_ricsi válasza Hequila (#1625) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha HPC, akkor ez még a Sirtecnek a ''nagy'' sorozata, ami 20e Ft felett volt kapható, és amit minden szakember elismert.
Biztos, hogy ebben is kondit kellett cserélni?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1627) Hequila válasza mr_ricsi (#1626) üzenetére


Hequila
őstag

Tudtommal az összes HPC tipus Sirtec belsőt takar (erre nem mernék megesküdni, de ezt is itt olvastam a fórumon valamelyik ''szaki'' hozzászólásában). Egyébként én 14000 Ft-ért vettem kiskerben durván 4 éve.
Biztosnak természetesen nem biztos, de már kicseréltem.
Télapó (TEAPO) helyett Jéganyó-t (YAGEO) kapott, szerintem nem lesz vele gond.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1628) mr_ricsi válasza Hequila (#1627) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Itt [link] azt írják, hogy a teapo-nak egyes régi szériái érintettek lehetnek, a yageoról viszont semmi.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1629) megabit válasza liksoft (#1605) üzenetére


megabit
csendes tag

Szia LikSoft,

Bar Priv ment, asszem ide is elkuldom.
Bocsanat, feloled nem volt ketsegem. Nem igazan ertettem, hogy mi a 'nem ereny'.
Jomagam is lehetoloeg megvasarlok mindent, amivel dolgozom, en is penzbol elek, es az is aki ezeket a progikat eloallitja, eppen ezert piszkaja kisse a csoromet, hogy itt nepek toltogetnek le mindenfelet, utana panaszkodnak, hogy hat sajna nem lehet lementeni a tartalmat, csak a fizetos verzioban (mit gondolt??), mire megint masok azt javasoljak, hogy 'hivd segitsegul az internet setet oldalat'.
Miert nem mondjuk azt javasoljak, hogy vedd elo szepen a bankkartyadat, potyogtesd be a rajta talalhato szamokat es betuket a megfelelo helyre, es mentsd le a bitjeidet a kapott kod es persze a progi segitsegevel?
Kisse ugy tunik nekem, hogy ez a verzio nem tul sokak fejeben fordul meg, erre iranyult a kerdesem, bocsanatot kerek, ha banto volt.

udvozlettel,
megabit

www.adatmentes.net

(#1630) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Összeakadtam a Powermax kódok ''megfejtésével''. A köz számára linkelem:
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1631) liksoft


liksoft
Topikgazda

Szeretnék segítséget kérni adatmentéshez. Sajnos nem rendelkezünk az alábbi típusú drive-al.

ST94813A 2,5'' Seagate

A mentésre behozott darab nem software hibás, így nem tudunk addig segíteni, amíg pontosan ugyanilyent nem tudunk előkeríteni.

Ha valaki rendelkezik ''felesleges'' ilyen darabbal vagy tud beszerzési forrást, azt az Ügyfelünk nevében is nagyon megköszönjük. Természetesen csak úgy működik, ha mindenk jól jár.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1632) tuskooo


tuskooo
addikt

Hi!

Átjöttem ide. A problémák: két partíciót nem lát a windows, egyik fat32, másik ntfs. Egy harmadiknál pedig mindig feljön a kis buborék, hogy sérült/nem olvasható fájlok vannak rajta, futtassak chkdsket. Lefuttatom, ugyanaz. Kb 15 gigányi adatot nem lát innen, de ha nézem a vinyón a helyet, akkor úgy látszik, mintha ott lenne minden. Ez a partíció is ntfs. Ha vkinek van ötlete bármelyik problémára, az plz segítsen. Ja és a windows lemezkezelője a két említett eltűnt partícióra azt írja, h szabad terület.

(#1633) liksoft válasza liksoft (#1631) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A probléma megoldódott, mindenkinek köszönöm aki utánanézett.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1634) tuskooo válasza tuskooo (#1632) üzenetére


tuskooo
addikt

A 2. problémát megoldottam. :)
Sry, kissé benéztem a topicot, ahogy így jobban megnézem :D

[Szerkesztve]

(#1635) liksoft válasza tuskooo (#1634) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Jó helyen jársz.

De milyen winyó, mekkora partíciók? Gondolom XP de SP? ?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1636) tuskooo válasza liksoft (#1635) üzenetére


tuskooo
addikt

[link]
Ennek a topicnak a végéről van szó. Csak azért jöttem másik topicba, mert már nem a boot a gond. Az xp-t vszínűleg fel is tudnám rá rakni már, de nem akarom, amíg nem tudom, hogy elvesztek -e a partíciók, mert ha igen, akkor az xpnek csinálok egy új, nagyobbat.

(#1637) liksoft válasza tuskooo (#1636) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Bocsi, szívesen segítek, de így nem megy. Most is a tiszta térben egy fejszerelvény cserés 2,5''-os 80-as winyót gyűrök. Nem fogom visszanézni ''hetekre'' a listát. Ha nem kapok választ, nem tudok foglalkozni vele. Nem nekem fontos.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1638) tuskooo válasza liksoft (#1637) üzenetére


tuskooo
addikt

Jó, csak annyi lett vna, h rákattintasz és elolvasol egy hszt. Na szóval egy 200 gigás seagate pata vinyó, ha kell kikeresem a serialját is. Az egyik partíció, a fat32 1 gigás, az ntfs 25.

(#1639) Blackmate


Blackmate
senior tag

Nem egészen ide vágó, de hátha kapok rá választ:

Van valami statisztika arra nézve, hogy melyik 2.5'' HDD megbízhatóbb?

Úgy gondolom, hogy melyik márkából fordult meg a legkevesebb a fent említett cégnél. Tudom nem reprezentatív, csak kíváncsi lennék rá. Épp vásárlás előtt állok, és informálódok. :)

(#1640) liksoft válasza tuskooo (#1638) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK, én vagyok a h. Ott ez van:
''Másik vinyóra felraktam az xpt, így látszódik a legnagyobb partíció, eggyel hülyül, egy totál nuku. Asszem újra kell majd partícionálni '' :F

Tudod mit? Itt hagyjuk abba. Erre nekem nincs időm.

Ha valami rohadtul fontos van azokon akkor próbáljuk újra. Ha nem, akkor inicializáld az elejétől és viszlát.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1641) tuskooo válasza liksoft (#1640) üzenetére


tuskooo
addikt

Ha nem lenne fontos, akkor nem írkálnék itt. Előző hszemben ott a válasz a kérdésedre amúgy.

(#1642) liksoft válasza Blackmate (#1639) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A mai választékot megmondom majd 2 év múlva. :D

Seagate, WD, Samsung, Toshiba, Hitachi,... (Utóbb a sűrűbb. De mivel abból adnak el a legtöbbet, így jogos is lehet.)

Vagyis az eladott/garanciás az érdekes. Ezt inkább kereskedő (nagyker) tudja megmondani, nem én.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1643) liksoft válasza tuskooo (#1641) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK. A két partíció szomszédos? Az elején vagy a végén helyezkednek el? XP hányas? Ezt egyébként kérdeztem, és nem kaptam választ.

Nagyon kérlek, ne kapkodj. Adj sokkal több információt annál mint amire azt hiszed, hogy elég.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1644) tuskooo válasza liksoft (#1643) üzenetére


tuskooo
addikt

Bocsi, próbálom nyugisan :) Szomszédosak, az xp partíciója utánuk volt, a 4. partíció meg előttük. Szóval két jó partíció között. Sp2-es xp volt rajta, most sp1-es vinyóról néztem.

(#1645) liksoft válasza tuskooo (#1644) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az SP1-es nem mindig kezeli jól a nagy winyókat. 128 GB-on belül találhatóak a hibás partíciók?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1646) tuskooo válasza liksoft (#1645) üzenetére


tuskooo
addikt

Nem, kívül. Viszont akkor h-h a végén levőt látja? Meg eddig soha nem volt gondom vele az elmúlt két évben :F

(#1647) liksoft válasza tuskooo (#1646) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hibás adatátvitel és bitsérülés mellett máshová ír. Rögtön eltűnnek adatok. Vagyis lehet vezérlő, kábel, memória. Vagy szektorhiba. SMART mit mond?

GDB-vel próbáltad már? Valószínűleg itt már csak adatmentő progi jöhet szóba.

Szerk: fél óra múlva leszek.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1648) tuskooo válasza liksoft (#1647) üzenetére


tuskooo
addikt

SMART-ot megnézem. Memtestet futtattam, azzal gond nem volt. Mi az a GDB? :F

(#1649) Blackmate válasza liksoft (#1642) üzenetére


Blackmate
senior tag

Hümm. Sokkal okosabb nem lettem. Persze, hogy gondoltam, hogy amiből sok fordul meg, az semmit sem jelent. Mert ha valamiből sok fordul meg és sokat is adnak el belőle az ''természetes''. (Maxtor effektus a 3.5'' kategóriában). Akkor máshogy kérdezek:

Mint szakember melyik mechanikát tartod sérülékenyebbnek, milyen tipikus hibái vannak 1-1 márka-széria típusnak?

Egyébként felötlött bennem, még egy régóta motoszkáló kérdés:

Mint villamos szakember gondolom a nagyobb fordulatszám nagyobb fogyasztás eredményez :U . Csakhogy ezt a vinyón található specifikációból én nem nagyon látom, ugyanis az 5V-os áramfelvételhez szinte mindig 1A, vagy 0.5A van írva. Szóval miért van az, hogy egy 4200-es HDD is 1A-t vesz fel, meg egy 7200-es is? Az az adat csúcsérték lenne?

Ja, és számomra talán a legfontosabb, hogy van-e olyan széria, amely kifejezetten a magas hőmérséklet miatt ment galyra?

(#1650) sebipayne


sebipayne
tag

Biztos a Getdataback progira gondol. Én is most próbálgatom visszahozni vele a 160Gigás vinyóm, mert gyorsformázta az XP telepítő. :( És ráadásul pont vinyóbővítésem van, a 160Gigáson volt úgy 150MB szabad hely, szóval tele volt adattal. Most valszeg lőttek a nagy részének.
Aki próbálta élesben a GDB-et annak kb. hány %-ot hozott vissza? A 100%-os visszahozás gyakorlatilag lehetetlen? (ha mondjuk azóta nem használtam semmire azt a vinyót)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.