Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) The DJ válasza mr_ricsi (#1200) üzenetére


The DJ
addikt

A hibakód 16 jegyű... :)

Tehát akkor ennek annyi, nem sokat tudok tenni neki...
Bios felismeri, XP látja, de megfogja a gépet, formázni nem lehet :(

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#1202) Hequila


Hequila
őstag

Lenne egy kérdésem, amit valószínűleg már többszök kitárgyaltatok, de én ennek ellenére a hozzáértőktől is megkérdezném (sokfelől hallottam eltérő dolgokat):

Ha van két azonos tipusú winchesterem, egyiken a mechanika, másikon az elektronika a hibás. Ezt a kettőt össze lehet hozni úgy, hogy kapjak egy tökéletesen működő példányt?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1203) liksoft válasza Hequila (#1202) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen is, meg nem is. Ugyanis gyártó és típusfüggő. Vannak teljesen azonos cserélhetőek, sorozatra párosítottak és gyári számra összelőttek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1204) Hequila válasza liksoft (#1203) üzenetére


Hequila
őstag

Értem. Akkor ez az ''elektronikában gyárilag rögzített, gyári bad sectorok helye'' kamu? Tehát az elektronikában nincs tárolva semmi ilyesmi?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1205) liksoft válasza Hequila (#1204) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem kamu. Van típus mely a felületen, van típus mely az elektro-n tárolja a felületi adatokat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1206) tzoli986 válasza liksoft (#1198) üzenetére


tzoli986
tag

lehet hogy sok van belőlle,mondjuk én még nem nagyon láttam,hogy ilyet keresne valaki.lehet pont azért,mert könnyen lehet találni. :)
amúgy a nyákot már sikerült eladnom.2500Ft+postaköltség árban.

xcbiker:nyák már nincs,csak a vas,de azt is széttszedtem unalmamba.ha gondolod 500Ft-ért odaadom,de szerintem semmire sem jó már.

(#1207) Hequila válasza liksoft (#1205) üzenetére


Hequila
őstag

És azt miből lehet megtudni, hogy az adott tipusnál a lemezen vagy az elektronikában vannak rögzítve a gyári hibás szektorok helyei?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1208) liksoft válasza Hequila (#1207) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Két lehetőség van. Vagy egy ''pár'' éves tapasztalat alapján, vagy a firmware megmondja. Igaz ugyan, hogy a firmware kezeléséhez a ''sarki fűszeresnél'' nincs cucc, így ha nem adatmentéssel foglalkozol (profi cég tudja kezelni a firmware-t), akkor marad az első módszer.

Ugyanis sajna nem jelölik a gyártók. (Maguk ellen dolgoznának, hiszen így a már nem garis eszközöket bizonyos esetekben ügyeskedő emberek mégis le tudnák gariztatni.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1209) Hequila válasza liksoft (#1208) üzenetére


Hequila
őstag

Értelek.

Sajnos nálam perpill egyik sincs kéznél :)

Mod:
És ha teszem azt, az elektronikában voltak tárolva a gyári hibás szektorol helyei, és elektronikát cserélek a vinyón, milyen hibajelenségek jönnek/jöhetnek elő (a bad sectorokon kívül)?

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1210) liksoft válasza Hequila (#1209) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem fog működni. A kattogástól kezdve a félig bejelentkezésig minden elképzelhető (típustól függően). Nagyon ritka és csak a régi (20-250MB) típusok esetén képzelhető el, hogy elindul de hibásan. Arra viszont nagyon vigyázz, hogy minden azonosítójában (kivéve persze a gyári számot) megegyezzen a két alkatrész. Különben ha csak felületesen ellenőrzöd, pillanatok alatt lehet totális zárlatot összehozni, ami az eszköz jobb létre szenderülését okozhatja.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1211) Hequila válasza liksoft (#1210) üzenetére


Hequila
őstag

Ismét köszönöm válaszod!

De azért még kérdezek :)
A tipusfüggő úgy értendő, hogy pl. Maxtornál a felületen vannak rögzítve a gyári adatok, a WD-nél pedig az elektronikában, vagy pedig gyártón belül tipusonként is eltérő, pl. DM9-esnél az elektronikában, DM10-esnél a lemezen?

Egyébként nem tervezem rossz + rossz = jó vincseszterek összerakását, nincs a birtokomban elég tudás hozzá.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1212) liksoft válasza Hequila (#1211) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1213) Hequila válasza liksoft (#1212) üzenetére


Hequila
őstag

:B

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1214) Gordiann


Gordiann
őstag

Tudsz nekem segíteni, Liksoft?:O

Egy WD winyó 80Gb, 7200rpm

Áramhoz kötéskor nem pörög fel, csak kicsit felmelegszik az áram kábel körül, és égett szaga van. ilyenkor mi van? nagyon fontos adatok vannak rajta (családi adatok)

(#1215) Gordiann válasza Gordiann (#1214) üzenetére


Gordiann
őstag

Amúgy attól szétmehetett benn vmi ha menet közben húztam ki-be az áramkábelt?
Mert az volt 1-2szer a szerelgetések közben.
(itt folytatom)

[Szerkesztve]

(#1216) Nimda válasza Gordiann (#1215) üzenetére


Nimda
addikt

Na ezt kérdeztem a topikodban...hát bizony azt kell hogy mondjam,igen...attól tönkremehetett...

No de nem piszkitok más topikjába...:)

[Szerkesztve]

(#1217) Gordiann válasza Nimda (#1216) üzenetére


Gordiann
őstag

Uh, igen tényleg kérdezted. sry

De ugye az adatokba ez nem üthetett bele!?% :F
Csak az elektronika, ami cserélhető...? egy winyó ára alatt van az elektronika ugye?

(#1218) PpenoO válasza Gordiann (#1215) üzenetére


PpenoO
őstag

Télleg nem baszogatásképp, de milyen indíttatásból húztad ki áram alatt lévő vinyó tápkábelét? Tényleg komolyan kérdezem. Lehet nagyon beszűkült ember vagyok, de magamból kiindúlva eszembe se jutna kihúzni 1 winyót működés közben.

(#1219) Gordiann válasza PpenoO (#1218) üzenetére


Gordiann
őstag

Az új tápom miatt 1000szer kellettt kísérletezgetnem, hogy mikor jó a Zen-nek a konfig, és már a végén nem volt türelmem, gyorsítani akrtam... meg is találtam a megoldást, ilyen áron.... :F



[Szerkesztve]

(#1220) liksoft válasza Gordiann (#1219) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Priv megy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1221) Freddy TNT válasza liksoft (#1220) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Szia Liksoft !

Egy gyors kérdésem lenne :) Mivel lehet letisztítani a merevlemez felületéről az ujjlenyomatot ? :U Véletlenül megfogtam és gondoltam egy zsepivel letörlöm,erre elmaszatolódott :B Szóval mivel lehet leszedni karcolgatás és szöszmösz nélkül ? :U

[Szerkesztve]

(#1222) xcbiker válasza Freddy TNT (#1221) üzenetére


xcbiker
addikt

[kép]

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1223) liksoft válasza Freddy TNT (#1221) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hááttttttt... :Y :Y :Y A Te szakmai múltad mellett csodálkozom a kérdéseden. Nem azért, hogy mivel, hanem egyáltalán minek. :F Az a lemez már felejtős. 9 nanométeres légrés mellett molekulát sem szabad a felületen hagynod. Ha nincs a gyártóéhoz hasonló tisztaságú tisztatered, akkor a tisztítás közben a lemezre hulló por mint a homok össze fogja karistolni a felületet. Mire nyom nélkül eltünteted (az, hogy nem látod már, még nem jelenti, hogy ne lenne század mm vastagon zsír a felületen !!! ) nem marad mit lementeni. :( Követelmény: tökéletes zsíroldás, nyom nélküli párolgás; karcmentes kendő melyet az oldószer nem old, gyártása során semmilyen szennyeződést nem kapott. (A ''sarki fűszeresnél'' egyiket sem kapod meg.) A pontos anyagokat nem adom ki, szakmai titok. Bocsi, de a fentiek miatt otthoni környezetben úgysem lehet megoldani. Valamint az összeszereléskor a mágneses (nem azonos a fizikaival) középpontba kell visszatenned a lemezt. Különben excentricitás miatt nem fogja lekövetni a fej.

Megfelelő körülmények nélkül az utolsó 5-6 évben gyártott drive-ok esetében a szétszedés egyenértékű a biztos adatvesztéssel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1224) stoorm válasza Freddy TNT (#1221) üzenetére


stoorm
tag

Vákuumkamra rulez! :O

(#1225) liksoft válasza stoorm (#1224) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez nem űrhajós kiképzés! A winyóban nem vákuum van, hiszen akkor hogyan lenne légpárnája? :F Egészen egyszerűen ''csak'' pormentes a levegő. Sőt, a legtöbb winyón a hőtágulás miatt szellőző is van!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1226) stoorm válasza liksoft (#1225) üzenetére


stoorm
tag

Igen, ezt tudtam... Csak azért írtam a vákuumról, mert ott biztos, hogy pormentes a környezet... Meg minden mástól is mentes... :DD

(#1227) Freddy TNT válasza liksoft (#1223) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Jah bocs :D :)) Elfelejtettem megjegyezni, hogy dísztárgy lenne belőle. De ennek ellenére nem akarom összekarcolni.Tisztítószert nem próbáltam ki hátha megmarja a felületet vagy ilyesmi(ne rontsam már tovább a helyzetet)
Egy üveglap mögött lenne és a tulaj szeretné pörgetni is,de azt ő megoldja (speciális csavarja van ugye és nem volt hozzá szerszáma) csak véletlenül megtapiztam egy helyen és most már maszatos is. :B Szóval mivel lehet leszedni ? :)

szerk: Mint dísztárgyként ha a fejeket is mozgatni akarja közben akkor is számít a kosz ? Mármint összekaristolja a fej a lemezt akármilyen kicsi szennyeződétől ? (nem volt szó róla végül is,de mint lehetőséget számításba venném--így utólag :DDD ) Én szétszedtem, majd belekukkantottam és ahogy megfordítottam véletlenül rajta maradt egy ujjlenyomat. Ezt megpróbáltam leszedni (lásd feljebb :D ) de mikor láttam, hogy rosszabb lett visszatettem a fedelet és kész.

Józanul biztos nem szerelnék szét itthon merevlemezt javítás céljából ;)

[Szerkesztve]

(#1228) liksoft válasza Freddy TNT (#1227) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Kis területhez tiszta alkohol, tiszta vattával. Előtte gyakorolj egy kicsit üvegen, vagy másik lemezen. Nem lesz egyszerű és nem lesz tiszta, de a foltot talán el tudod tüntetni. Az idő sürget, mert a kézzsír savas, megmarja a felületet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1229) Freddy TNT válasza liksoft (#1228) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Kössz a tippet !

Nekiestem a monitor pucoló kendővel (ez is alkoholos és amolyan 1x használatos) és leszedte. Kicsit aggasztó volt amíg el nem párolgott teljesen,de végül is jó lett :R

(#1230) Norbi_c


Norbi_c
csendes tag

Üdv mindenkinek. 2 problémával fordulok hozzátok:
- Szeretnék venni egy 3,5'' Serial ATA winyót, de az alaplapomon nincs ehez való port. Lehetséges venni valamilyen átalakítót aminek az egyik vége IDE-s a másik meg ATA? Vagy szerintetek nemérdemes ezzel vacakolnom inkább vegyek a gépemnek megfelelő winyót (IDE). Egyáltalán mi az alapvező külömbség a kettő között (a gyorsaságon kívül).

- A másik problémám: van egy 60GB-os MAXTOR winyóm ami elég érdekes dolgot csinált egyik napról a másikra. Felmásolni 30000 kb/s-al lehet de leszedniróla legjobbesetben 8-16 kb/s-el. Tudtok valamit tanácsolni hogy mit próbáljak meg csinálni vala? Mert én már kifogytam az ötletekből már leformáztam párszor, próbáltam NTFS-ben meg FAT32-ben is. Szerintem valami lemezjavító progi kellene vagy valami hasonnló. Ezért jöttem ide hátha ti tudtok valami jót mondani nekem. :F

(#1231) VVoid válasza Norbi_c (#1230) üzenetére


VVoid
aktív tag

- Vegyél sima ATA vinyót. Vagy alaplapcsere.
- Powermax-ot letöltheted a Maxtor weboldaláról, azzal tesztelheted.

(#1232) xcbiker válasza Norbi_c (#1230) üzenetére


xcbiker
addikt

Esetleg alternatívaként egy kb 3-4e Ft-os PCI Sata vezérlő karesz.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1233) Norbi_c


Norbi_c
csendes tag

És az a PCI Sata vezérlő kártya nemlassítja az adatátvitelt?

(#1234) liksoft válasza Norbi_c (#1233) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem, de a boot-ot célszerű alaplapi PATA winyóra tenni. Vagyis a második winyó legyen a SATA a plusz vezérlőn. (Lehet innen is boot-olni, de nem minden BIOS esetén egyszerű a beállítása, van olyan amelyikkel csak frissítés után megy. Ezért célszerűbb a fenti módszer. Ha a SATA alaplapi, akkor általában nincs ilyen probléma.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1235) Norbi_c


Norbi_c
csendes tag

Van egy 60GB-os MAXTOR winyóm ami elég érdekes dolgot csinált. Felmásolni 30000 kb/s-al lehet de leszedni legjobbesetben 100-500 kb/s-al (az elözőekben rossz sebességet adtam meg, de nemsokat változtat a lényegen). Tudtok valamit tanácsolni, hogy mit próbáljak meg csinálni vele? Mert én már kifogytam az ötletekből már leformáztam párszor, próbáltam NTFS-ben meg FAT32-ben is. Szerintem valami lemezjavító progi kellene vagy valami hasonnló. Ezért jöttem ide hátha ti tudtok valami jót mondani nekem.

VVoid amit tanácsoltál azt kipróbáltam, de az a progi csak tesztel :(( és nem javít.

Várom az ötleteket ;)

(#1236) VVoid válasza Norbi_c (#1235) üzenetére


VVoid
aktív tag

Ha fizikailag hibás a vinyó, akkor nem fogod tudni lemezjavító progival helyrehozni, ezért javasoltam első körben ezt. Ha a Powermax nem adott semmilyen hibát, megpróbálhatod formázni vele. Ha még mindig hasonló gond van, akkor esetleg oprendszer, IDE driver, kábel. Más gépben próbáltad, más kábellel? Mióta csinálja, amit csinál, volt valami változás a gépben? stb.

(#1237) liksoft válasza Norbi_c (#1235) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor szokott ilyent elkövetni, ha a belső erősítő olvasó áramköre vagy a fej olvasó elektronikája hibásodik meg, illetve a fejszerelvény letapadás miatt deformálódott. Mindegyik esetben a felületről olvasott jel bizonytalan, így a drive többször próbál olvasni. Ezért lassú az olvasás, de mivel a felület jó, így adatvesztés nincs (még). Mivel többször formáztad és írtad is, így a mechanikai deformációt kisebb esélyűnek látom. A többi alkatrész meg mechanikán belüli, javítása cseréje nem oldható meg (csak a drive esetleges mentése, de az más árkategória).

A fentiek alapján szerintem is a legjobb ötletet adta VVoid. Ha hibát ad a tesztprogram, akkor egyértelműen hibás a drive. Mivel az eszméletlenül sok ismétlés a MAXTOR szerint nem mindig hiba (pedig az), így nem biztos, hogy a gyári tesztprogi hibára vágja. Amit még célszerű leellenőrizni, az a tápellátás és az adatkábel. De ennél a winyónál szerintem kicsi rá az esély, hogy ezek között lenne a ludas.

Sajna a programok nem mindenhatóak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1238) Norbi_c


Norbi_c
csendes tag

Köszönöm az infokat liksoft és VVoid és xcbiker. Az olvasottakból ítélve és a saját tapasztalataimból ítélve ennek a winyónak lőtek. VVoid amúgy a powermax talált valami hibát :(( , de ettőlfüggetlenül tudtam formázni de ez mit sem javított a helyzeten. Az oprendszeremmel semmi gond, más kábelel már rég kipróbáltam. A haver gépében is ugyan az volt a hiba mint nálam. Na de ez van elromlott nincsmit tenni.
Liksoft: Ami el tud romlani, az el is romlik :O :R

(#1239) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hy Liksoft!

A jó multkorában beszéltünk a vinyómról ami elszállt, azóta utánanéztem a dolognak és mint kiderült a Windows nem kezelni normálisan a winyót, de erre van egy frissítés, most nem is ez lenne a kérdésem hanem h most azt csinálja h egyikről (Sata 160-as) elkezdek másolni a másikra (szintén Sata 160-as) egy filmet (de akármilyen nagyobb fájlnál) körülbelül a felénél (hol elöbb hol utóbb) leesik a sebesség 1 MB/s-re a 42-ről, eddig nem csináltam semmit. És érdekes hogyha megállítom a másolást egy kicsit akkor utána megint felmegy a sebesség olyan 20-30 Mb-ra,de utána megint leesik. Ötleted lenne erre h miért csinálja? Nem tettem még fel azt a frissítést a winyóhoz és nem is állítgattam el semmit a memóriánál vagy a gyórsítótárazásnál. Egyszer csak ilyen lett.

[Szerkesztve]

(#1240) xcbiker válasza Mr-Pamacs (#1239) üzenetére


xcbiker
addikt

Milyen frissítést nem tettél fel Töki? :D

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1241) liksoft válasza Mr-Pamacs (#1239) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Közben nézed a winyók hőmérsékletét? Nem lehet, hogy túlmelegszenek?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1242) Freddy TNT válasza Mr-Pamacs (#1239) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Gondolom Total commanderrel másolsz, hogy látod a sebességet.....olykor csinál ilyen a total, ha elbirizgáltad a küldö és fogadó buffereket. Ha nagyon elkolbászoltad akkor meg is szakad a másolás.

Ha simán win-el másolsz akkor mennyi idő alatt másol át valamit ? Látsz ilyenkor lassulást ?

(#1243) Norbi_c


Norbi_c
csendes tag

Lemezkezelés (BOOT, ROOT, FAT, partíciós tábla). Liksoft légyszives írjál nekem egy rövid de tömör definíciót a partíciós táblára. Ja majd elfelejtettem meg kellene szintén egy rövid de tömör definício a ,,Kötegelt állományok használata (előny, hátrány, parancsok)'' ha tudsz. Nagyon fontos lenne. De ha nemmtudsz azsem gond. Előre is köszike

[Szerkesztve]

(#1244) liksoft válasza Norbi_c (#1243) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A partíciós táblának két szerepe van:

1. Felosztja a fizikai lemez felületét a logikailag egyben kezelendő blokkokra (partíciókra). Ez egy táblázat, aminek szabványosan 4 eleme van, a 3-as DOS (nem ismerte az extended partíciót, és csak 32MB max-ot kezelt) idejében a DM 16-ot volt képes kezelni.

2. Amennyiben a boot (rendszerindítás) része, tartalmazza azt a programot, mely a boot-nak megjelölt partícióról betölti az OP-t.

A többit meg szóban kéne, mert nem értem pontosan mire gondolsz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1245) Norbi_c


Norbi_c
csendes tag

Nagyon köszönöm az infot :R

(#1246) mr_ricsi válasza Norbi_c (#1243) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''írjál nekem egy rövid de tömör definíciót a partíciós táblára.''
A lemezen lévő particiók jegyzéke.
(Megadja a particiók kezdetét és végét 2 féle formában, a fájlrendszerük típusát, ill. hogy melyik rendszerindító partició.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1247) mr_ricsi válasza liksoft (#1237) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ha a belső erősítő olvasó áramköre vagy a fej olvasó elektronikája hibásodik meg, illetve a fejszerelvény letapadás miatt deformálódott. ''

Ha ilyen van, azt a ''Raw Read'' leromlása mutatná, nem? (Egy SMART-ot nem kéretsz le vele?)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1248) mr_ricsi válasza Freddy TNT (#1227) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mint dísztárgyként ha a fejeket is mozgatni akarja közben akkor is számít a kosz ? Mármint összekaristolja a fej a lemezt akármilyen kicsi szennyeződétől ?''

Igen, ugyanúgy, mintha élés vinyó lenne. De nem kell kétségbe esni: kicsit görbítsétek el a fejtartót a lemezfelülettől, hogy ne érjen hozzá. (Dísztárgyként alkalmazva nem gond, ha 1 mm távolság van a fej és a lemez között. :) )
És csak a legfelső fejjel kell foglalkozni, az alsóknál úgysem látszik a karcolódás.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1249) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#1151) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nos, az eset folytatódik, és kezd átcsúszni ''x-aktásba''! :Y

Nyúztam a vinyót prá napig, végül már az eredeti gépbe is visszatettem, nem kattogott, így visszaadtam a gazdájának.
Negyed óra múlva már hívott, hogy a vinyó kattant egyet, és lefagyott a win, majd reset után csak kattogott.
Visszamentem, gépet bekapcsoltam, működött, vinyó nem kattogott.
Mondtam a gazdájának, hogy próbálja azt csinálni, mint a fagyi előtt. Lemezt rakott a DVDolvasóba, és a totalcommenderben elkezdte véletlenszerűen a mappákat nyitogatni a vinyón ill. a DVD-n. Kb. 5 perc után a vinyó kattant egyet, majd 1-2mp múlva megállt az egér, és a win lefagyott.
Ezt még párszor megcsináltuk, nem húzom: ha fagyás után resettel indítottam újra, akkor a vinyó klattyogott, és nem indult semmi, ha power gombbal leállítottam a gépet, megvártam, hogy leálljon a lemez, akkor hiba nélkül elindult.
Próbáltuk, hogy egyidőben másolt DVD-ről HDD-re, közben filmet néztünk a vinyóról, és mp3-at is játszottunk, fél óra után sem volt gond (ergo: nem valószínű a melegedés)

Most jön a poén1: a fagyasztási kísérletek közben egyszer a vinyó kattanása után azonnal megnyomtam a DVDrom eject gombját, és nem fagyott le a gép! Többször megpróbáltuk, és tényleg nem! (Nem egy dróton van a 2 meghajtó)

Mondtam a gép gazdájának, hogy találja ki, hogyan lehet max 5 perc alatt üzembiztosan lefagyasztani a gépet, és akkor alkatrész csereberével kiszűröm a hibás eszközt. Én el.

Próbálgatta pár napig, és azt tapasztalta, hogy csak akkor fagy, ha a romban lemez van.

Később a gép gazdája kicserélte a Romot egy Combóra a másik gépéből, ami ott évek óta jól működött.
Poén2: A cserét követően a power gomb első benyomása után a combónak kijött a tálcája! És ezt azóta már 2-3x ismét előadta. Ill. a Winben is, pl. a MediaPlayerClassic indulásakor néha kijön a cdtálca.
Viszont ezzel a meghajtóval nem klattyan a vinyó, nem fagy a win.

:Y
Szerintetek mi lehet?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1250) Norbi_c válasza mr_ricsi (#1246) üzenetére


Norbi_c
csendes tag

köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.