Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Mirones


Mirones
tag

Liksoft szerinted vírus tehet tönkre adatot úgy, hogy ne lehessen megnyitni? (képek, videók)

(#452) liksoft válasza Mirones (#451) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Persze. Egy vírus azt csinálja, amit a programozója kér tőle. Ha felülírja a file-t vagy átkódolja, hát akkor azt fogja csinálni. De windows környezetben többször találkoztam a memóriakezelés megborulása (általában hw hiba) miatt hibás helyre hibás tartalom írásával. Vagyis a rendszer is hiba esetén tönkre teheti az adataidat.

Szerk: A 120G korlátot meg még nem is említettem.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#453) Ziog válasza liksoft (#448) üzenetére


Ziog
aktív tag

Leszedtem a progit és megnéztem vele a wincsimet. Érdekes módon megvan rajta minden. És most nem is volt az, hogy ne ismerte volna fel.
Mondjuk az a kérdés még mindig nyitott, hogy a bootolni hogy fogok róla, mert azt még ne tud. De legalább tudom, hogy meg van mindenem rajta.

Van valami ötlet?

(#454) liksoft válasza Ziog (#453) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szerintem most ne foglalkozz a boot-tal. Mentsd a fontos adatokat. Természetesen visszaellenőrzés mellett mert nemegyszer találkoztam olyannal, hogy mentettek, de nem nézték meg az eredményt. Valami hiba miatt minden sérült volt, így semmit nem ért. A boot-ot meg nem állítanám helyre. Új rendszert neki, hiszen ha a winyó egyik pontja sérült, honnan tudod, hogy az OP nem az-e. Tehát életveszélyes ezt a rendszert indítani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#455) Ziog válasza liksoft (#454) üzenetére


Ziog
aktív tag

Előtte meg lehet valamivel dolgozni a wincsit? Mondjuk egy format erejéig? Csak mert a partition magic nem is akar elindulni.

(#456) liksoft válasza Ziog (#455) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Azt felejtsd el. A partícionálást és formázást csináld a rendszerrel! Lehet, hogy a másik kényelmesebb, de ez a biztonságosabb. Mr_Ricsi rengeteget mesélhetne Neked erről.

1. Biztonságos mentés. A legfontosabb cuccokról 2 példányban.
2. Gyári tesztprogival winyó ellenőrzése, takarítása. (Honlapomon a gyártásnál elérhetőek.)
3. Rendszer install.
4. Adatok visszatöltése.

Természetesen ha a gyári tesztprogi visít, akkor a winyó mehet a kerek iktatóba (kuka).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#457) Ziog válasza liksoft (#456) üzenetére


Ziog
aktív tag

Köszi szépen!

(#458) Ziog


Ziog
aktív tag

Azt nem lehetne megcsinálni, hogy csak a rendszer partíciót formázom meg?

(#459) liksoft válasza Ziog (#458) üzenetére


liksoft
Topikgazda

De! Lehet! Vagy a mentés után és akkor azt veszed a nyakadba, hogy a winyó talán nem 100%-os, vagy mentés előtt, így még az adataidat is kockáztatod.

Örülj, hogy megvannak az adataid. Még a hátadra veszed a fenti púpot is? Valamiért megdöglött. Tudod, hogy miért? Kijavítottad? Ha nem, akkor a mentés után a hibát kéne kideríteni, de legalábbis a winyót rendesen letesztelni. Ami a felület felülírásával jár. Ha nem teszed meg, kockáztatod, hogy bármikor újra megtörténhet Veled.

Igen, lehet, hogy 1-2 nap pluszt kell dolgoznod vele, de tesztelt, valószínűleg jó vason. Ennyit már nem ér meg?

Nézd meg a memóriát, alaplapon a feszültségeket és a tápot is. Valami kiváltotta a hibát.

MINDENKINEK: Miért kell spórolni adatvesztés után vagy a munkán vagy a pénzen vagy az időn? Ha az adatok megvannak, legalább lehetőségünk van az adat biztonságos arhíválására, a rendszer tesztelésére, tiszta új rendszer felépítésére, amit időnként EL KELLENE VÉGEZNI. Itt az alkalom. Ezen TILOS spórolni! :((

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#460) Ziog válasza liksoft (#459) üzenetére


Ziog
aktív tag

Nagyon igazad van!

Utólag már beláttam, hogy nagy butaságot írtam.


Kb 1 hetes volt a rendszerem és nem szeretek sportot űzni az installból

(#461) Male


Male
nagyúr

Azthiszem én is beírom a vinyógondomat, hátha van valakinek ötlete.

Az alany egy Maxtor DM Plus9, 120GB. Rendszervinyóként használtam, két hibás szektor kivételével semmi gond nem volt vele, majd átkerült egy mobil rackbe, de ott alig használtam (havi 1 órát ment akkor mér csak kb), ráadásul hűtve (8 cm-es venti fújta alulrol 12V-ról, a rack alja ki volt vágva emiatt). Egyszercsak elkezdett kattogni, majd leállt. Gép ki-be, újra ment. Aztán pár hétig pihent, és amikor újra használtam volna, némelyik filet nem lehetett olvasni. Majd könyvtráakba nem lehetett belépni. Ekkor elkezdtem menteni róla a cuccot, de egy fél óra múlva már szinte semmit sem tudott olvasni, majd kattogva leállt. Azóta annyit csinál, hogy induláskor másodpercenként kattan egyet, a BIOS sem látja, a Maxtor programja se érzékeli. A lemezek pörögnek benne az biztos, viszont valami hihetetlenül melegszik az egész. Egy nagyobb 8 centis ventit raktam be 2 centivel alá (kb 3000 rpm), és mégis éget szinte az egész.

Van arra valami esély, hogy ezzel itthon tudok valamit kezdeni? Az adatokat lenne jó lementeni. Esetleg egy elektronika csere megoldaná? Külsőleg nem látszik rajta semmi hiba (megégett chip, stb.)

(#462) Freddy TNT válasza Male (#461) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nekem van rá egy teóriám (Ha folyadékcsapágyas) ha okoskodhatok :)

A folyadék ami a csapágyazás egyik fontos eleme, valamilyen okból kifolyhatott a helyéről. Ez megmagyarázná a melegedést. Hiszen ha nincs folyadék,akkor fém a fémen csúszik,tehát surlódik ebből keletkezik az a nagy hőmennyiség amit érzékelsz.
Ha ez így van,akkor a felmelegedett fejek újrakalibrálnak,ezért kattog vagy a motor nem éri el az elégséges fordulatszámot. De ez lehet valami egyéb extra is,bár az első a valószínűbb.

Szóval ne kínozd tovább mert hűteni is felesleges, hiszen magát a csapágyat úgy sem tudod megóvni,mert egyszer eléri azt a pontot, hogy besül.
Ha fontosak az adataid amik rajta maradtak akkor talán egy motorcserével megúszod. Bár kétlem, hogy csak''ennyi''' lenne. ( az áráról már nem is beszélve)
Egyébként szerintem kuka.. :( Házilag 100%, hogy nem lehet vele semmit kezdeni.

(#463) liksoft válasza Male (#461) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szerinten FreddyTNT diagnózisa igencsak helytálló. Szerintem is a motor a legvalószínűbb bűnös. Sajnos a 120G legalább 2 lemez (korától függ), és a Maxtor nem tolerálja a lemezek áthelyezését. Máshogy meg motort cserélni nem lehet. Tehát menteni is nagyon macerás. A fejszerelvény meg nem csereszabatos. Ha a fejek megfőttek, kemény 1% körüli az esélyed. Főleg ha a motorhibát hozzáadjuk.

Lehet persze más hiba is, de a típust ismerve kicsi az esélye. Hacsak nem letapadtak a fejek, hibásan repült legalább az egyik, hisz induláskor deformálódik a kar a tapadás miatt (rosszabb esetben a fej le is szakad a karról). Ebben az esetben valószínűleg helyenként alumíniumig kopott a felület (ez a súrlódás a motor túlterhelése miatt okoz túlzott melegedést), így ennek mentése már szóba sem jöhet. Ennek a winyónak a mentése várhatóan nettó 100-120 eFt fölött várható. A fentiek miatt azt hiszem érthető.

Összefoglalva: Csak akkor érdemes menteni, ha életbe vágó, sehonnan sem pótolható cuccok vannak rajta. De akkor is kicsi szerintem az esélye. Sajnálom. Tudom, nem jó hír, de szerintem jobb ha az elején tudod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#464) Male válasza liksoft (#463) üzenetére


Male
nagyúr

FreddyTNT & liksoft: köszönöm a távdiagnózist! :)

Igen, kétlemezes.

OK, akkor dísztárgy lesz belőle... vagy fűtésre használom :)

Az adatok nagyrészét sikerült lementni szerencsére (a legfontosabbak meg úgyis megvoltak máshol is). Mondjuk maradtak pótolhatatlan cuccok rajta, de ennyit nem érnek.

Mégegyszer köszi mindkettőtöknek.

[Szerkesztve]

(#465) Kelaci


Kelaci
csendes tag

Szeretnék kérni egy diagnózist....

Maxtor D540X-4D 5400 RPM
40 GB

A HDD egyre lassabb lett majd ''megállt'' /indításkor nem ismerte fel másnap reggel/, amúgy is lassú jószág volt, van még egy ilyenünk az is lassú és állandóan Seek performance érték módosul...

A HDD meghibásodott, hangja nem módosult, alaplap nem ismeri fel, kicseréltem a panelt a másikéra, de nem hozott eredményt.

Nagyobb iskola vagyunk, de nincs 200000 Ft unk visszaállításra.

HDD-t már szedtem szét és sikerült beragadt fejet megcsinálni, utánna adatokat visszahozni.

Ismeri valaki ezt a típust, esetleg tanács, hogy álljak neki, nagyon fontos adatok vannak rajt fél éves sok munka...

Köszönettel

(#466) liksoft válasza Kelaci (#465) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajnos ez a típus a több fej miatt nehezen menthető fajta. Lefutotta a kilométerét. Az is lehet, hogy mechanikusan elkopott. Ha a felület sérült, nincs mit tenni vele. Egyébként meg a saját fejszerelvényének a javításával kísérelhető meg a mentés. A Quantum (még Ők fejlesztették) winyók a porra jobban kényesek mint a hasonló kapacitású pl: IBM. De a tiszta tér ilyen megbontáshoz nélkülözhetetlen. A letapadás sokkal egyszerűbb, de a szerencsén múlott, hogy sikerült.

Mindenképpen célszerű végiggondolni az adatok pótlását. Utána kiderül, mi hiányzik, mennyit ér meg. Mechanikát javítani konyhaasztalon életveszélyes. A mai drive-ok légpárnájána 9 nanométer. Lehet, hogy ide nem kéne port beengedni.

Az ár meg sikeresség esetén nálunk alacsonyabb, de ennél a hibánál a fele alatt tuti, hogy nem lehet megúszni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#467) Kelaci válasza liksoft (#466) üzenetére


Kelaci
csendes tag

Köszönöm

igazad van nincsenek meg a körülmények a szereléshez, kell egy tiszta tér mindenképp...

felmérjük a veszteséget 4. hói mentésünk van azóta nem készült /akkor szállt el a szerver/

beszerzünk egy normális szerver RAID rendszerrel és syncback... forever...

adatvesztésmentes napot kívánok


(#468) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Furcsa, hogy ez a típus hogy elkezdett hullani (Maxtor D540X-4D 5400 RPM )
Holnap póstázom a nálam lévő döglött ilyen típusú vincsi nyáklapját hátha segít valakinek veszprém megyében..... kb 10-12 darabról tudok, hogy ebben évben elszálltak az örök bitmezőkre :U

[Szerkesztve]

(#469) liksoft válasza Freddy TNT (#468) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Eddig bírta a fejszerelvénye. Az elektronikai hibásak már kihullottak. Fogyasztói társadalom - na nehogy má örök életű legyen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#470) Kelaci válasza Freddy TNT (#468) üzenetére


Kelaci
csendes tag

Egyetértek valszínű nem elektronikai hibásak... én is kicseréltem nem jött be és most :O

Miért nem így oktatják az informatikát?
Nézd kisfiam semmi sincs biztonságan a gépeden akár holnap úgy ébredhetsz hogy minden örökre elveszett... ezért mindig legyen egy RAID rendszered különben meg csak hobbira használd a géped!
Még jó hogy én is info-t tanítok :B

[Szerkesztve]

(#471) Ziog


Ziog
aktív tag

Köszi a helpet ismételten.

Egy nap alatt lement rajt a teszt és azóta már egy rendszer is fennt van.

Lehet, hogy még jövök, de nem szeretnék. :F

(#472) liksoft válasza Kelaci (#470) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tudod a RAID funkciója más. Egyébként is melyik? :F

1. Az osztott RAID a sebességet növeli (jó konfigban).
2. A redundáns RAID a folyamatos működőképességet biztosítja (pl: server).
3. Az archíválás pedig véd az adatok elvesztése ellen.

Mivel az első 2 pont nem tartalmazza az adatok védelmét, így arra alkalmatlan. Ugyanis táphiba és kifüstölt minden. Programhiba (OP), vírus vagy memóriahiba (eltéveszti az írás pozícióját vagy adatát) a redundáns rendszernek jó adat, így saját magán hazavágja adatainkat az összes példányban. :C

Tehát: ......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#473) Freddy TNT válasza Kelaci (#470) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Én RAID 0-át használok. Ez persze nagyobb hibalehetőség,de éppen ezért tartok egy zsír új vincsit biztonságinak amit csak kb havonta kötök be adatmentés céljából. (kiszámolva még olcsóbb is mint ha vennék DVD írót meg jó minőségű DVD lemezeket arról nem is beszélve, hogy szétszedne az idegbaj, hogy melyik DVD lemezen van egy 4MB-s file :DD )
Persze hibalehetőség még így is van,de hát a felírt DVD sem nyújt 100%-ot.... :( Mindenesetre ez is egy adatmentési forma.

u.i: na jah. a format c: meg a: parancsot tanítják a sulikban de azt, hogy hogyan előzhetjük meg az adatvesztést még csak fel sem merül..... :F

(#474) Freddy TNT válasza liksoft (#472) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Sosem értettem, hogy az ilyen partíció elcsesző vírusok hogy tudnak terjedni és egymás után gépeket megfertőzni.....főleg fennmaradni !
elvégre ha egyszer megszívok egy boot vírust(Isten ments) akkor azt ugye hazavágja. Na de hogy terjed, ha minden egyes gépet meghasaltat ? :F :U elvégre maga alatt vágja a fát nem ?

(#475) liksoft válasza Freddy TNT (#474) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A ''one half'' (ha jól írom) minden bekapcsolásakor 2 cylindert kódolt át a winyó végétől előre a feléig. Akkor megállt. Az átkódolt területet visszakódolta amíg működött, így nem vetted észre. De addid fertőzött és terjedt. Ha a régi 7-800 cyl winyókat számoljuk napi 2 indítással, akkor is több hónapig rejtőzködött. A többi vírus is ilyen. Vagy x fertőzés után, vagy y idő elteltével, vagy z bekapcsolásra, vagy w eseményre robban. Addig terjed, és dolgozik. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#476) Freddy TNT válasza liksoft (#475) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hát most aztán megnyugtattál :Y :C Remélem azért ha folyamatosan frissítem a nortont akkor ilyesmi nem fordul elő.... :U
Viszont szeretnék kérdezni még valamit:
Épp most akadt meg a szemem egy adaton: hardware ecc recovered=>küszöb:0 érték:100 legrosszabb 100 adat: 430258 állapot: minden rendben. Ezt bökte ki az everest a smart adatokat bogarászva.

Egy kissé fennakadt a szemem,mert ekkora számot(430258) én még nem láttam(vagy csak nem vettem észre) Ez valami baljós előjel vagy micsoda ? :( :F

(#477) liksoft válasza Freddy TNT (#476) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tudod vagy én nem értek a számítástechnikához, vagy a SMART érdekes. Tudtommal létrehoztak egy szabványt, ami nem igazán működik. Én még nem találtam olyan programot ami korrektül jelezte volna a státuszt. Gyártó és szériafüggő, hogy mi mit jelent (tudomásom szerint). Pár értéket rögzítettek, ezek alapján tud visítani a rendszer ha gond van, de általában a halál előtt nem sokkal. Így semmi értelme. Hiszen az adatokat nincs idő lementeni. (Ennek ellent mond, hogy az alaplapok boot során jeleznek. De ezek minden normálistól eltérőre visítanak.) Vagyis a progik nem tudják mindig jól értelmezni. Ezért írtam korábban, hogy nem törődöm vele, csak ha az alaplap szól, akkor inkább készítek mentést.

A vírusok meg ''csak'' annyira gonoszok mint az íróik. Anno én is gondolkodtam ('92 körül), hogy írok egyet ami egy idő után bejelentkezik, hogy ''Itt vagyok, kitöröljem magam?'', de nem írtam meg, mert mások átírták volna ''kicsit'' szebbre. Azért figyelmedbe ajánlom a ClamWin-t, ami nyílt forráskódú ingyenes. Ha a Norton és a Clamwin sem talál semmit, szerintem nyugodtan aludhatsz (ha van mentésed ;] ). Ma ha jól tudom a NOD32 a legjobb. De akkor mondom, hogy közel biztonságban vagy, hy legalább 2 irtó is ezt mondja. A ClamWin igaz, hogy lassú, scan típusú (nem on line) de napi frissítésű, és eléggé kegyetlennek hallottam. Második lépcsőnek szoktam használni. A spíware meg másik téma. Ott is célszerű egy on line és + 1-2 scan típusút használni. Tudom idő, de kevesebb mint 0-ról kezdeni. És ez sem biztosíték, csak esély. Tehát: archiválás másik táppal ellátott másik eszközre (winyó, CD, DVD,stb...)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#478) Freddy TNT válasza liksoft (#477) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ilyenről, hogy az alaplap szól nekem,hogy gáz van még nem hallottam :B aról, hogy pl: az active smart egyszer csak felugrik és közli, hogy megdöglött az egyik vincsid....olyannal már találkoztam :C :DDD mondhatom sok értelme van tényleg.. :U

Használok norton antivírust, spybot-ot ad-aware-t meg még valami hülyeséget a háttérben. Na meg tűzfalat. (kerio)

Azért kössz a válaszokat ! Asszem egy ideig nem lesz vincsi gondom. (nagyon remélem :B :DD )

(#479) liksoft válasza Freddy TNT (#478) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha engedélyezed a SMART-ot, boot során visít. Menet közben már nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#480) noskoni


noskoni
csendes tag

Hello Mindenki!

Nekem a következő problémám akadt. Fagyás utána restart, utána lépek be a windowsomba (XP) és probálom megnyitni a dokumentum könyvtáramat de a TC és a Sajátgép is hibát jelez. Ráengedtema hibaellenőrzést ami utána talált hibát és kitörölte a dokumentum könyvtáram indexét. So nem tok belépni az adatokhoz de a vinyomon (120GB Maxtor) 100 hogy ott vannak az adatok mert nem nött a 14 Gbytes kapacitás 40 re mert legalább ennyi adatom van ott! Pls ha van Valaki aki tud az segítsen hogy mit tehetnék! Előre is köszönöm.

(#481) zetorg


zetorg
aktív tag

Szia Linksoft!

Nekem csak az lenne a kérdésem, hogy, ha a GDB scan-elésnél hibás szektorokat jelez, akkor itthon elfelejthetem a mentést, vagy van rá esély?

egy seagate 120Gb SATA vinyóról van szó, 10-110gigára partícionálva.kisebbiken az OP, a nagyobbik unformatted lett egy restart után :(

ja és még egy: az is lehet baj, hogy mentés közben erröl a vinyórol fut az OP?

(#482) liksoft válasza noskoni (#480) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Found.000 vagy hasonló könyvtárat nem találtál? A rendszer általában oda tesz az elveszett file-okat. Ha ez sem segít, akkor a GDB-vel szigorúan másik winyóra valószínűleg át tudod másolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#483) liksoft válasza zetorg (#481) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia! Inkább lyukas vagyok mint link.

Ha sok hibás szektor van, az gáz, egy-két hibás tápellátásból is keletkezhet. A rendszer nem gond, ha másik partíció, de a mentett adatokat másik winyóra tedd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#484) Freddy TNT válasza liksoft (#482) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hello !
Ezzel felkeltetted az érdeklődésemet :DD
Egy ismerősömnél 4 Gb found könyvtárakat (igen, vagy 30-40 könyvtárat) És közel 1000 chk filet töröltem le. A sok *.chk file-on kívül semmi használható nem volt (különös mód neki nem is hiányzott semmi a gépről. Kb 2 év alatt gyűjtötte össze.

Szóval akkor mik is ezek a chk-k ? És hogy lehet belőlük adatokat visszanyerni ?

Egyébként hamarosan kapok egy döglött 80GB-s vincsit. Nem pörög fel. Többet nem tudok egyenlőre. Ha nem az én súlycsoportom lesz :B :D akkor átküldöm neked.
A tulaj aszonjda, hogy olyan 30.000-et költene a visszaállításra maximum....... :U

Felvilágosítottam, hogy ennyiért talán bevizsgálják a rendes szakemberek. Nem rajongott,de közölte, hogy annyit talán mégsem ér.(?! akkor meg minek ajál fel 30-at?)
Szóval: mit tudsz csinálni 30E-el ? (nem elköltésre gondoltam :D ) Tegyük fel motorhibás... belefér egy csere vagy még a bevizsgálásra sem elég?

(#485) liksoft válasza Freddy TNT (#484) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A könyvtárszerkezet sérülése esetén (hiányzik a könyvtár neve - bejegyzése) az alatta tárolt állományok az MFT bejegyzései alapján név és struktúrahelyesen összeszedhetőek (persze a szülő könyvtár neve pozíciója változik - found.000, stb..). FAT esetén az allokációs láncokat is lehet nevesíteni (*.chk). Így visszahozhatóak a könyvtárszerkezet sérülése miatt elveszett állományok. Sajnos, csak tartalmuk alapján lehet sokszor megállapítani ki is volt valójában. Nagyon sokszor viszont lezáratlan TMP file-ok miatt alakul ki ez a helyzet. Azok nyugodtan törölhetőek, de az adattal telieknek ez az utolsó esélyük. Ezért a scandisk futtatásakor a file konverziót kötelező megtenni. Ha nem hiányzik semmi, akkor törölhető, de ha igen, akkor innen kell visszavadászni. Ennek törlése után sokszor már nem menthetőek az adatok (főleg töredezett fat esetén). Erre jól használható az nc, tc, stb... Szerintem viszont az Xtree clone az eXtreme a legjobb [link]. Tartalomra lehet keresni. Próbáld ki, megéri.

A mentéseket úgy vesszük át, hogy ha sikertelen, az ingyenes. Van lehetőség limit melletti leadásra is. Ilyenkor tudjuk, ennél többet nem ér meg, így nyúlunk hozzá. Vagyis, ha szakmai kihívás, lehet, hogy megcsináljuk még ha bonyolult is, de sláger esetén nagy alkatrészköltség mellett tutira nem. Valamint nem azonnal, hanem ha van rá időnk. Egyébként egy mentés általában 8 órán belül megoldható, így mi ennek maximális költségét ajánljuk ki alaphelyzetben. De a honlapon minden pontosan ott van. Ha Neki annyit ér meg, akkor 30-ért is hozzányúlunk. Vagy belefér, vagy nem. De utólag nincs keserű szájíz, hogy mi dolgoztunk (esetleg csak alkatrészben 50-60 ezret felhasználva) és kiderül, Neki csak a töredékét éri meg. Ilyenkor mindig nehéz kompromisszumos helyzetet összehozni. Mondja meg az elején (mint ahogy mi is megmondjuk a 8 órát - nem biztos, hogy ennyi, hanem ebbe valószínűleg belefér (általában 5-6) - nem azonos ugye a kettő), és így mindenkinek tiszta. De ha erre kerül a sor, Vele mindenképpen (Veled sem ártana) kell beszélnünk telefonon.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#486) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Van nálam egy gép, amelynél azt vettem észre, hogy a vinyója nagyon lassú. Az olvasási görbéjén a maximum 15MB/s, és gyakorlatilag egyenes a vonal. A burst átvitele pedig csak 7.7MB/s. (PATA 160GB Samsung)

Elsőre azt gondolnám, hogy PIO-ban megy, hiszen a PIO4-nek 16MB a maximuma, de az XP UDMA6-ot ír jelenlegi átviteli módnak, és a procifoglalás is csak 3% körül van lemezműveletek közben.
A SMART teljesen normális.
(És most, hogy ezt írom, jutott eszembe, hogy a Samsung vinyók csak UDMA5-öt szoktak támogatni, meg kell néznem, ez hogy lehet UDMA6???)

Szerinted mi lehet vele?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#487) liksoft válasza mr_ricsi (#486) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Csak tapogatózom. - Blokkos üzemmód engedélyezve? BIOS beállítások jók? Másik gépen is ilyen lassú? A cache működik benne, vagy ki van tiltva? Ha túlpörög a lemez és várni kell a szektorra, drámai lehet a lassulás. - Hirtelen ennyi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#488) Freddy TNT válasza mr_ricsi (#486) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Én csak a döglődő vincsiknél tapasztaltam ilyet. 3Gb-től 30-ig láttam ilyen jelenséget. Egyre lassult és végül bekrepált.

Egyszer megoldás volt lassulásra, ogy 6-ról visszavettem 5-re az UDMA-t. A mai napig rejtély, hogy miért ment csigatempóben udma 6-on. :F

Az aláírásodhoz pedig: Az 5.1-es hangrendszerben 5 teljes értékű hangszóró van. a 0.1 a sub.(mivel itt csak a mélyhangokról van szó,mint pl.: egy robbanás effekt egy film részletben. Tehát nem teljes értékű hangsáv,csak időnként ''rásegít'' az erős, mély hanghatásért) A DVD lejátszó progikban általában van egy olyan beállítás, hogy: 0.1 küldése hangszóróhoz. Vagyis nem kell feltétlen használni ezt a hangcsatornát. Valójában csak 5 hangszóróbol áll egy ilyen rendszer és általában egy külön megvehető aktív erősítővel ellátott sub-láda dukál ehhez a hangcsatornához. Azonban előfordul, hogy egyszerűen csak rá van kötve a centerre,mert általában a center hangszóró elég masszív.

Nekem is a centerre van kötve,bár nekem messze nem szabványos a hangrendszerem :D

(#489) liksoft válasza Freddy TNT (#488) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Csak halkan jegyzem meg, Mr_Ricsinél ez mottó. Lehet, hogy jobban ismeri mint Te. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#490) Freddy TNT válasza mr_ricsi (#486) üzenetére


Freddy TNT
őstag

:B Heh. Akkor sorry. Azt hittem tényleg kérdés. :B

(#491) mr_ricsi válasza liksoft (#487) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Blokkos üzemmód engedélyezve?''
LBA=On

''BIOS beállítások jók?''
Automatikuson van, és felismerte a teljes 160GB méretet.

''Másik gépen is ilyen lassú?''
Még nem próbáltam. (tegnap csak a probléma felismeréséig jutottam)

''A cache működik benne, vagy ki van tiltva?''
Q: Hogyan lehet letesztelni, hogy működik-e?
A: pl. a gyári tesztprogijával :)

Q: Nem csak SCSI-s vinyóknál lehet letiltani?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#492) mr_ricsi válasza Freddy TNT (#488) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Egyszer megoldás volt lassulásra, ogy 6-ról visszavettem 5-re az UDMA-t.''
Azóta, hogy a korábbi hsz-om gépelése közben eszembejutott, nem hagy nyugodni, hogy ez lehet a probléma gyökere.

''A mai napig rejtély, hogy miért ment csigatempóben udma 6-on.''
Mert túl volt hajtva az elektronika, és ez olyan jellegű hibát okozott, mintha a fej CRC hibákkal olvasná a felületet, és ilyenkor többször egymás után is kiolvassa a vinyó ugyanazt a szektort.

''Az aláírásodhoz pedig:''
Ha még valaki válaszol rá, esküszöm, hogy megváltoztatom!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#493) Freddy TNT válasza mr_ricsi (#492) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hmm kössz. kb egy éve történt és azóta is néha eszembe jutott. Ez logikus magyarázatnak tűnik.
Az aláírásodat látom megváltoztattad :DDD szerintem a kérdőjel nem kell a végére, viszont egy mosoly jel vagy ilyesmi elférne. Akkor talán nem vennénk komolyan (mi okoskodók :D )

Egyébként nemrég vettem két 160-as SATA-s samsung vincsit. Most RAID0-ba vannak kötve,de valami borzasztó gyenge a teljesítményük. 10-15 Mb-al lassabban dolgoznak mint a ''régi'' 2*80GB-s kombó. Pedig az egyik maxtor volt (2MB cache) a másik samsung(8Mb cache) Meg hát elméletileg a 160-as alaból gyorsabb (illetve csak illene)
Ha meg egyszerre több ablakkal dolgozok (és főleg több programmal) akkor szabályosan behal a RAID. Seek zaj dögivel és tökölés 1000-el. A régi cuccban pont azt szerettem, hogy hiába volt nyitva 20 ablak 4 i.explorer,letöltés, hálózati drive-ra másolás,cd írás....és mind ki tudta szolgálni.Ehhez képest örülhetek ha a felével eldöcög most.. :F Jah és mindeközben proci terhelés 100% (gondolom azért mert egy integrált vacak a vezérlő)

Talán ez a 160-as széria nem egy turbós változat... :( :O

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#494) liksoft válasza mr_ricsi (#491) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Cache: A Peti szokta ezeket spéci elektronikán nézni. Az IDE is ma már sokban hasonlít az SCSI-hez, így ezt is tudja engedélyezni vagy tiltani. Hogy melyik ''hétköznapi'' progi tudja kiolvasni, nem tudom. Úgy rémlik, valahol mintha olvastam volna a tiltásáról ide paranccsal. Az ide információs táblázata nem adja meg esetleg? Csak a méretét? Szerencsére el lettem havazva, így csak a hétvégén lesz időm egy-két dolognak utánajárni. Ha nem felejtem el, ezt is megnézem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#495) brd válasza mr_ricsi (#486) üzenetére


brd
nagyúr

A Samsungok azért ''szoktak'' csak UDMA5-öt támogatni, mert egyes alaplapok (driverei) nem megfelelően kezelik az UDMA6 módot (főleg írásnál okoz gubancot, amit észre sem biztos, hogy vesz a user: csak ~16MB-os sebességgel ír a hiba esetén). A Samsung progijával átkapcsolhatóak UDMA6 módba ezek a winyók, így működhetett UDMA6-ban.

The only real valuable thing is intuition.

(#496) mr_ricsi válasza Freddy TNT (#493) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az aláírásodat látom megváltoztattad ''
De lehet hogy visszaváltoztatom, és inkább a Fáradtgőzben indítok egy topicot, ahova összegyűjtöm a válasz(ait)okat. :)

''viszont egy mosoly jel vagy ilyesmi elférne''
Ha jól tudom, itt a PH!-n aláírásban nem lehet smiley.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#497) mr_ricsi válasza brd (#495) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Köszi az infót.
(A Samsungos progiról tudtam, csak a vinyó gazdájából nem nézem ki, hogy ő is tud... :) )

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#498) mr_ricsi válasza liksoft (#494) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Enyém gépben a vinyó begyújtotta a rakétákat: 60MB/s körüli csúcs, és 50MB/s körüli átlagsebeség, 80MB/s-es pufferelt. (4,1% CPU)

''Cache:''
A HDTune szerint 2048kB. (Azért gondolom, hogy nem katalógusból dolgozik, hanem tényleg detektálja is, mert amikor USB-n keresztül dugtam rá a vinyót, akkor csak a típusát tudta kiolvasni, a cache méretre ''0''-t írt.)

A vinyó fájlrendszere düledezik, és van rajta egy ''bad'' szektor is.
Vissza fogom adni a gazdájának, hogy helyezze róla biztonságba az adatait, mert 150GB helyet én nem tudok neki biztosítani. Aztán kap egy zero fillt, megparticionálom, a badszektoros részre másolgatok ezt-azt (hogy logikai-e vagy fizikai a hiba).

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#499) lesaux válasza liksoft (#494) üzenetére


lesaux
veterán

Szia!
Van egy cimborámnak egy döglött Maxtorja. A tápegység magával rántotta a halálba.
20 gigás, Maxtor 541DX
A modellszáma: 2B020H1
Mfg date: 15jul2002
Az egyik csip egy kicsit kormosnak tűnik. Ez van ráírva (az eleje ugye nem látszik :D) : A6LKTB8D
SH677OC
0208285
Hogyan tudnánk visszavarázsolni róla az adatokat, és mennyiért?

(#500) liksoft válasza mr_ricsi (#498) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszi az infót (HDTune). Valami van a fórummal, a leveledről nem kaptam üzit! Csak a következőről. :Y

Akkor lehet, hogy a winyó jó, és a táp vagy az alaplap düledezik? Sok sikert a teszthez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.