Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Freddy TNT válasza mr_ricsi (#1849) üzenetére


Freddy TNT
őstag

SCSI-t csak messziről láttam sajnos..... Másik gépben meg majd megpróbálom. Bár nem sok reményt fűzök hozzá.....

(#1852) Sanci32


Sanci32
csendes tag

Szia Liksoft,

nagyon kellene a szakértelmed, mivel a Maxtor 120-as ATA/133-as vinyóm bemondta az unalmast és sajnos pár pótolhatatlan adatom rajta van amiről nem készült mentés CD-re :(
6Y120L0-ás vinyó, a hibajelenség pedig az, hogy nem ismeri fel a bios, kb 20 mp-cel a gép bekapcs után olyan hangot ad mint amikor lekapcsol benne valami és ennyi.
Kerestem hozzá ugyanilyen gyártási számú maxtor 120-ast, átcseréltem a haverommal rajtuk a nyákot, de attól sem javult meg sajnos.
Tudnál esetleg tanácsot adni mit tehetek még, mert a Kürt Kft-nél a levegővétel is több tízezer HUF...
Előre is köszönöm a segítséged/segítségeteket.

Sanyi

(#1853) liksoft válasza Sanci32 (#1852) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nagy valószínűséggel a leírtak alapján nincs korrekt kiolvasott jel a felületről. Ez pedig fej, vagy fejszerelvény. A Maxtor meg nem szereti a másik fejszerelvényét, hiszen mechanikailag különbözőek (ha kis mértékben is - gyártási tűrés). Így az eredetit kell feléleszteni, ami igencsak macerás és kérdéses, hogy lehet-e. Vagyis a mentés a nagyon macerásak közé tartozik, így nem véletlenül drága. Ha menthető, nem ismerek olyan céget aki 100 alatt vállalná, inkább csak felette az előbb említettek miatt. Valamint az ár a mögöttes tapasztalatot és lehetőségeket is takarja (nem arányaiban, hiszen az F1-ben is 1-2 hellyel jobb pozíció dupla fejlesztést jelent, vagyis nem lineáris, hanem exponenciális inkább, de ez más tészta).

Így sok jóval nem merlek biztatni, de nem teljesen reménytelen. Látni kellene. Ez már nem a ''sufnituning'' kategória.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1854) The_Don222


The_Don222
csendes tag

Hello liksoft. a következő lenne a problémám egy 160 gigás samsung vinyónak a panelja meg sérült.egy Aeropower táp több feszültséget nyomott bele a kelleténél valahogy. más nem sérült csak a panel tudtomal.a kérdésem az lenne hogy gari vesztés nélkül valahogy meg lehet e menteni bizonyos adatokat róla?köszi előre is a választ :R

(látható hiba nincs rajta csak illata van)

[Szerkesztve]

(#1855) liksoft válasza The_Don222 (#1854) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Talán.

Túlfeszültség esetén 65-70%-ban ugrik a fejszerelvényre integrált belső erősítő is. Annak cseréje tiszta teres mentést kíván, vagyis megbontást ami után a gari ugrik. A panel szériára vagy egyes újabb kivitelnél gyári számra összelőtt a mechanikával. Vagyis annak egyes elemeit fel kell használni a mentéshez. Ha azok sérültek, akkor a mentés sokkal körülményesebb és drágább. Ha szerencséd van és csak szériás a drive-od, akkor azonos szériájú panellal lehet esélyed. Sajnos azonban a Samsung nem ír ki minden azonosítót, így nem fogod tudni a teljes egyezőséget ellenőrizni. Valamint a fejszerelvény esetleges hibája miatt a külső elektronika is tönkre mehet. Arról nem is szólva, hogy a hibás fej a felületen felül írhat adatokat, servot, stb...

A fentiek után talán el tudod dönteni mit érdemes tenned. A mentendő adatok értéke határozza meg. Ha nagyon fontos (értékes), akkor inkább vidd szakemberhez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1856) Org


Org
aktív tag

[link]
Nezzetek ide be es segitsetek legyszives.
#1770-tol. Kosz.

''Nem Szabad Félned A Kudarctól, Játszd Végig A Játékot.''

(#1857) Traptor


Traptor
tag

Miután sikeresen beírtam egy másik topikba, megtaláltam azt ahová való a kérdésem:

Van egy WD400BB vinyó, amit egy táp ''elvitt''. Megszaladt és egyéb alkatrészek mellett a merevlemez nyákján az örök vadászmezőkre küldött pár alkatrészt.
Kérdésem: van esély az adatok lementésére? (Másik ugyanilyen vinyó elektronikájának, esetleg fejvezérlőjének használatával)

.: Aláírás helye :.

(#1858) attxxx


attxxx
csendes tag

Sziasztok! Van egy 160 gigás winyó, ami egy ''sikeres'' reset után elszállt. 3 partíció van rajta, ebből 2őn külön windows volt. Az egyik ezek közül nem volt hajlandó ezek után elindulni, a system32 mappában keresett egy fájlt. Próbáltam formázni, újrarakni a windowst rajta, mindhiába, egy fájl hibádzik ismét. Ezután nyomtam neki egy teljese formatot, mármint ennek a bizonyos partíciónak, de a formattálás 37%-nál elakadt és megállt. Na mondom mostmár komolyabb a gond, próbáltam tehát ezt a partíciót partition magiccal törölni ami sikerült is, és a felszabadult helyet vissza akartam rakni a másik partícióra. A partition magic hibás szektorra hivatkozva nem tudta átnevezni a partíciót, majd legutoljára, amikor egy teljes lemezellenörzéssel próbálkoztam, 0%-ról meg se moccant. A kérdés tehát az, hogy lehet-e még valamit tenni winyóért? Itt most nem igazán az adatmentésről van szó, hanem egy új winyó vásárlásának megelőzéséről, már ha van még rá esély.

(#1859) megabit válasza attxxx (#1858) üzenetére


megabit
csendes tag

Hello,

meg lehet probalni zerofillelni. Ez minden szektort kinullaz, azaz minden visszahozhatatlanul elveszik.Ha van rajta potolhatatlan adatod, akkor ez nem javasolhato, vidd szakemberhez. Ha zerofill utan visszater a problema, akkor gariban csereltesd ki. Persze egy tisztesseges hutesrol erdemes gondoskodni a vinyo szamara, ha meg nincs.
Udv,

Megabit
*** Adatmentes mindenfele adathordozorol: 06 209 609 488 ***

www.adatmentes.net

(#1860) attxxx válasza megabit (#1859) üzenetére


attxxx
csendes tag

Szia! Köszi szépen a tippet, mindenféleképpen kipróbálom.

(#1861) Org


Org
aktív tag

liksoft privi ment...

''Nem Szabad Félned A Kudarctól, Játszd Végig A Játékot.''

(#1862) föccer


föccer
nagyúr

Remélem nem írtam hülyeséget :)

Bővebben: [link]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1863) McCoy20


McCoy20
tag

Hy ALL

Van egy nagy problémám: a múltkor game közben lefagyott a gépem. Újralöktem és majd mikor töltötte volna a vindóvzt akkor azt irta hogy valami file a sys32-ből hiányzik. monndom majd akkor újratelepítem. teszem be a boot lemezt és semmi sem történik. (első boot ezköz a cd, a második a vinya). lekötöttem a vinyót akkor meg tövábblép a bootlemez. :F :F :F . ezekután elvittem egy haverhoz a vinyót hogy ott megnézzem. szkendiszk az elején lefutottt sok hiba a vinyón de kijavította. a második partícióra meg azt írta hogy megsérült a mesterfiletábla :F :F :F (na ez már tuti gáz). az első partíciónak semmi baja a második meg windóvz alatt úgy viselkedik mintha nem lenne formázva.

A vinyó egy sata-s samsung 250-es 8mb cachevel. két felé van bontva egy 20 meg egy 213 gb-os részre mind a kettő ntfs filerendszert hsznál.

Na msot akkor mit lehetne vele csinálni (legalábbis annak érdekében hogy az a adatokat visszanyerjem (gondolom nemsokmindent :O :O :O )

Előre is köszönöm a segítségeteket :R :R :R

(#1864) borZinator


borZinator
csendes tag

Helloka!

Nekem az lenne a kerdesem, hogy adott egy samsung 120as vinyo, ezt kivettem az asztali gepembol és egy kulso mobilrebe vagtam es igy probaltam alkalmazni a notebooknal! Na most, elso korben ez meg nagyon szepen ment is de egyszer csak mikor ujra inditottam akkor mar tobbet nem latta meg a vinyot csak ''raw'' kent! latja a 3 particiot(ntfs, 10, 50-50giga)! Probalkoztam scandisk el, partition magic el de egyik sem hasznal! Ja a plusz a tortenetben, hogy a legkisebb particiot megformaztam akkor latta is az Xp de mikor megin ujra inditottam akkor utana semmi! Ha tudna vki valami megolsat akkor annak nagyon orulnek, mert ugy 100 giga kellemes cuccot nem annyira szeretne az ember ''elhagyni'' Elore is koszike!

(#1865) McCoy20


McCoy20
tag

Active@ Partiton recovery nevű programmal szerintetek megyek valamire? :F :F :F

(#1866) liksoft válasza McCoy20 (#1865) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Inkább Get Data Back. Figyelem, fizetős. Viszont előtte nézd meg, hátha ez a gond: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1867) liksoft válasza borZinator (#1864) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ugyanazt a progit, mint az előző hsz-ben. Viszont a gépbe kéne visszatenni.

A külső háznál több dolog lehet hibás:
- Rossz adatkábel (80 eres).
- Hibás tápellátás.
- USB csatlakozási hiba (port, kábel, elektronika).
- Driver gond.
- Rossz alaplapi USB driver.

Most már csak azt kell kiderítened, melyik okozta. (Egy kérés. Ha lehetne, a helyesírásra figyelj. Többször is neki kellett futnom egy-két szónak, mire az elgépelésektől megértettem. Előre is köszönöm.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1868) McCoy20 válasza liksoft (#1866) üzenetére


McCoy20
tag

Átnyálaztam gyorsan. Az a helyzet hogy nekem egy xp sp2 vel volt rajta ahol meg néztem ott meg egy sp1-es xp volt. lehet hogytényleg ez a problem de akkor meg otthon hogyan kezdjem el telepíteni a cuccot ha nem lép tovább a bootlemez a számítógép hardvervuzsgálatáttól.... :F :F


Mert ha mondjuk aza aproblem hogy a nagy partícióba köt bele akkor amig arról nem szerzem vissza az adatokat addig nem akarok hozzányúlni.

Valami ötlet :R :R :R

(#1869) liksoft válasza McCoy20 (#1868) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Erre inkább az XP-s topikban fogsz választ kapni. Vagy keresd Mr_Ricsit.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1870) McCoy20 válasza liksoft (#1869) üzenetére


McCoy20
tag

Nos sikerült megcsinálnom a tündérbogarat. :DDD :DDD :DDD

A mesterfiletábla hibásodott meg, de jót tett neki a progi amit javasoltál :C

Ezer köszönet :R :R :R :R :R

(#1871) Biguli


Biguli
csendes tag

Sziasztok!!Nekem lenne egy rendszeresen visszatérő DVD író bibim!!Lg vel kezdtem, majd csere egy NEC re.Egy ideig ír lemezről lemezre,de aztán gondol egyet az író és írás indításakor (nero) kidobja a cd/dvd-t és kiírja:a szükséges lemez dvd/cd, de ami bennem van annak a típusa: ÜRES!!!Mi a bigulim ez az üzenet??Persze HD-re átmásolva mindent ki tudok írni,de akkor most mivan???Az lgt is e miatt cseréltem le,erre a NEC is elkezdi csinálni a bajt nekem.

Segítsetek!!!Előre is köszi!!

(#1872) Morphipapa


Morphipapa
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő lenne:

VOLT egy Via k8t800 pro chipsetes lapom, amit azért cseréltem le mert format után (rendszer lemez egy ATA) a SATA winyómat nem érzékelte normálisan, nem is tudom hogy fejezzem ki magam, azt írja ki, hogy a lemez nincs megformázva... Gondoltam én, hogy a chipset a bűnös nem kezeli megfelelően a satát, ezért vettem egy NF3-as MSI-t.
Újra raktam a windowst szintúgy ATA-ra, de a probléma továbbra is fönt áll.
Valaki tudna segíteni, hogy formatálás nélkül hogy tudnék életet lehelni a winyómba, mert nagyon fontos adatok vannak rajta és lemásolni nem tudom... legalább 200Gb

Előre is köszönöm!

(#1873) liksoft válasza Morphipapa (#1872) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nézd meg a #1866-ot. Ott van Neked is segítség. A másolást meg ne mellőzd, mert az eredeti winyóból csak egy van. Ha azon a helyreállító csodaprogramok összekuszálják a maradék információt is, akkor már én sem fogok tudni segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1874) liksoft válasza Biguli (#1871) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A kérdésedet itt [link] tedd fel. PPeter biztosan tud egy-két ötletet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1875) Morphipapa válasza liksoft (#1873) üzenetére


Morphipapa
csendes tag

most fut a winyón ez a getdataback nevű program, de már 5%nál talált egy ismeretlen hibát a szektorok olvasása folyamán.
azóta semmit nem ír ki, csak szkenneli a szektorokat, de találat nincs.

Másolni meg nem tudom hogyan tudnék róla, mivel sehogy nem tudok tallózni a szóban forgó merevlemezen.

Amúgy az egészséges, hogy a windows úgy ismeri fel ezt a winyót, mint egy usb-s pendriveot?
Ezalatt értem azt, hogy kidobja alulra a tálcára azt a kis ikont, hogy ''Hárdver biztonságos eltávolítása''.

[Szerkesztve]

(#1876) liksoft válasza Morphipapa (#1875) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Először információkat gyűjt, majd azokat rendszerezi, és csak a végén látod mit talált. Csak a fizetős változatával tudsz adatokat átmásolni másik winyóra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1877) AtHoS válasza Morphipapa (#1875) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szóval itt kaptad a linket a cdírás hiba topichoz :D

Előfordul az, hogy a Sata-s winyókhoz (mivel a Sata2 támogatja a Hot-Plug funkciót) kapsz az arra csatolt winyóhoz egy eltávolító kis ikont az óra mellé.

Látom a GetDataBack-et is megtaláltad


Szerk.:

Más, ha már itt járok megkérdezem:

Egyszer volt, hol nem volt egy 80GB DiamondMax Plus 9-es 6Y80L0 winyó, amiről egyszercsak nem lehet törölni semmit, mert gépújraindítás után minden újra a helyére kerül. Hasonló a helyzet mikor másolódik valami a winyóra, újraindítás után hűlt helye lesz. Partíciótörlés, formázás (legvégén hibaüzi) után újra a régi állapotok uralkodnak rajta.

Jelenleg úgy áll a winya, hogy Nortun PM-el megróbáltam NTFS-ről átformázni FAT32-re, hibaüzivel befagyott a progi viszont a winyót már nem lehet látni a sajátgépben, tehát valami mégiscsak történt vele. Acronis True Image sem tudott kezdeni vele semmit.

Próbáltam már több progit is a Hiren's Boot lemezről.

Ötlet?

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#1878) liksoft válasza AtHoS (#1877) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Látatlanban csak ötleteim lehetnek. Hibás a firmware (kicsi az esélye). Inkább az íróáramkör teljesen kakukk. Így a cache miatt úgy tűnik az OS-nek minha minden rendben lenne, holott semmit sem írt. Ez a gyors új rendszerek ''előnye''. Anno a DOS-ban be lehetett kapcsolni a config.sys-ben az írásellenőrzést (verify=on). Lassabb volt, de az tutira kint volt a lemezen. A mai rendszerek vakon írnak. Megbízunk bennük, mint az autók computereiben is. Hiszen semmi lényegeset, csak az életünket bíztuk rájuk. Én kicsit régimódi vagyok. Addig míg az autónak kereke lesz, szeretem én irányítani 100%-ban. Majd ha antigravitációs térben levitál, akkor már hiszek a computernek. Ott ugyanis a reakcióidő nem elég az embernek. A földi kontaktusban viszont teljesen. Csak a felelősséget akarjuk így letudni, és nem akarunk tisztességesen megtanulni vezetni. Meg is látszik egy-két fekete hétvége után. A gond, hogy az emberek ezt a kettőt nem szokták összekötni. Ha most valaki azt mondja, hogy az őrültek miatt van és nem a technika miatt, akkor azt mondom igaza van, de az őrült volt aki elhitte, mindenre képes a technika.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1879) föccer válasza liksoft (#1878) üzenetére


föccer
nagyúr

:R


Elnézést az offért, de úgy gondolom, hogy ez a gondolatmenet megér egy elismerést.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1880) nyávogi


nyávogi
tag

Szépjóreggelt!

Kéne némi segítség:

Van egy gép, két vinyóval, amelyikből az egyik 160gigás, sata-s, ntfs fájlrendszerű, amit kizárólag adattárolásra használtak, majdnem fullon volt már és particionálva sem volt. Egy nagyobb film rámásolása után, a bekapcsoláskor bootolásnál megjelent egy hibaüzi, miszerint badsectort talált, ezért lemezellenőrzést fog végezni.Ennek erdményeképpen a lemezen tárolt adatok 95% elszállt. Első körben az Onetrack Easy Rrecovery-vel próbálkoztak, egy kevésnyi sikerrel, második körben Inspectorral, kicsit több sikerrel. Itt a 'deleted' könyvtárba került fájlokat át lehetett másolni és meg is lehetett nyitni. A 'lost' könyvtárban levőket csak másolni lehet,azt is csak csigalassan, megnyitni semmilyen módon sem sikerült. Ezekkel a fájlokkal lehet még valamit csinálni?Ha igen, mit? Vagy mit lehetne még megpróbálni az adatok mentésére?
előre is köszönöm a segítséget!

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#1881) liksoft válasza nyávogi (#1880) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Neked is!

Partícionálás nélkül nem lehet Win alatt adatokat tárolni. Inkább egyben volt.

Az induláskori CHKDSK futása sokszor képes hazavágni az adminisztrációt. Ez letiltható a reg-ben. Vagy kézzel kell beállítani (valahol volt erre leírás itt a Fórumon), vagy a Hard Disk Sentinel is tudja tiltani.

A további lehetőségek miatt hívj fel telefonon. Az adminisztráció nagyon meg lett gyalázva, valószínűleg csak ''kézi'' mentés fog segíteni (szakember). Programot erre az esetre jó szívvel nem tudok ajánlani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1882) nyávogi válasza liksoft (#1881) üzenetére


nyávogi
tag

Thx :R

PÜ ment és teló is megy!

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#1883) AtHoS válasza liksoft (#1878) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi az infot és a kimerítő értekezést :D

Ha egy másik ugyanolyan 6Y80L0 80GB ATA Maxtor DiamondMax Plus 9 winyó elektronikáját átrakom a winyóra, akkor hosszútávon lehet vele használni vagy csak max adatmentésre érdemes ezt megcsinálni?

A másik winyó amúgy BadSectorok miatt használhatatlan, így csak a szekrényben pihen :(

read-only mode on the forum

(#1884) liksoft válasza AtHoS (#1883) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Több változat volt belőle. Ha minden azonosító egyezik, akkor egy próbát megér.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1885) AtHoS válasza liksoft (#1884) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nemtudom, hogy mely azonosítóknak kellene egyeznie, de az egyik 2004 szeptemberi gyártású, a másik meg 2003 októberi. Kinézetre tk egyformák.

A Code: YAR41BW0 teljesen megegyezik mindkét winyón.

Átraktam az elektronikát. Eddig működik rendesen. Töröltem róla ill. írtam is rá. Gépújraindítás után összehasonlítottam az eredetivel és byte-ra stimmelt minden.

Most le is formáztam teljesen XPben és gond nélkül végigment a folyamat.

Formázás után is csináltam egy másolás adatellenőrzést (restart-tal tarkítva), ami szintúgy hibátlan lett.

read-only mode on the forum

(#1886) liksoft válasza AtHoS (#1885) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha megy, akkor minden rendben. Grat!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1887) szrxx


szrxx
tag

Sziasztok!

Tudna valaki egy bad sector kereső progit ,mert fura hangokat ad ki a vinyóm, ami idegesítőbb hogy gyakran lefagy és restart! :O :O

HDD: 80GB Maxtor IDE

Hol alszanak az álmos bitek????? - A Hálókártyán

(#1888) liksoft válasza szrxx (#1887) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Először mentsd le róla ami fontos. Utána meg kéne nézni mit mutat a SMART (pl: HDSentinel), ugyanis a fagyás lehet átviteli hiba is. Valamint tápegység, tápcsatlakozó és persze a winyó is. Viszont ha nem pontosan behatárolható a hiba valódi oka, akkor bármikor újból ekőjöhet a hibád.

Felületteszt: HDTune

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1889) szrxx válasza liksoft (#1888) üzenetére


szrxx
tag

Köszi a tippet! :R

Hol alszanak az álmos bitek????? - A Hálókártyán

(#1890) Evo50


Evo50
tag

Sziasztok!
Partition Magic-el átakartam konvertálni a rendszer winchesteremet(80GB,NTFS) NTFS-ről FAT32-re, de kb. 60%-nál áramszünet volt a házunkban! Gondoltam sebaj, majd a másik lemezről(160GB,NTFS) amin a biztonsági másolatot(PQDI 5.0) tároltam visszaállítom a rendszert. A gond az, hogy most ezt a lemezt formázatlan, ismeretlen típusúnak látja az XP, a PQDI és a Partition Magic is!
Hogyan tudnám visszaállítani az NTFS-t adatvesztés nélkül ezen a lemezen?

(#1891) föccer válasza Evo50 (#1890) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha jól értem, akkor 2 vinyód volt a gépben. A 160 GB-osra készítettél egy biztonsági mentést a 80 GB-osról, majd azt <a 80 GB-osat> PQMagic-kel el kezted konvertálni. Ekkor jött az áramszünet.

Ha így van akkor első megközelítésben:

Adatvesztés nélkül ismételten a Get Data Back nevű progit ajánlom, bár lehet hogy jelen esetedben még ez sem jelent sikert. Sajnos egy ilyen művelet során egy áramszünet végzetes lehet <vinyó szemszögből>.

A 160 Gb-os vinyón valószínűleg segít a GDB, de a 80-ason lehet csak a zerofillel, vagy a low level formattal lehet működésre bírni.

A GDB teljes verziója fizetős <demó vezió csak keresni tud a vinyón, de mentést nem végez>, míg a zérofill <vagy a LLF> teljes adatvesztést okoz.

Ez az Én véleményem, de ha leírod a vinyók pontos tipusát, akkor hétfőn jön liksoft és <mint szokott :)> és helyesbít :D

üdv.: föcce

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1892) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Egy gyors éltetbevágó kérdésem lenne ( öcsém hanyag volt :O )

Milyen progit ajánlotok egy hibátlanul működő 250 Gb-os WD Pata HDD adatainak helyrepofozásához ?

Előzmények :

1 partició volt ( Adat ) de véletlenül a Windows XP telepítő cd-vel gyorsformázva lett - bár egy új SATA hdd-t akart az öcsém formázni.

Most beraknánk az én gépembe és visszaállítanánk az adatokat....ha lehet.!?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1893) Borisz76 válasza Borisz76 (#1892) üzenetére


Borisz76
veterán

THX a senki által nem küldött infót, de megoldódótt.....

[Szerkesztve]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1894) liksoft válasza Evo50 (#1890) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A konvertált winyóról nehéz, és csak kézzel preparált mentéssel lehet valamit kihozni. A PQDI-vel készített mentés meg típusától függ. (Úgy tudom, tud fizikai másolatot meg image-et is.) Más mindkettő kezelése. Viszont valóban helytálló segítséget csak akkor tudnék adni, ha látnám a winyókat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1895) liksoft válasza Borisz76 (#1893) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Örülök, hogy megoldódott.

Viszont aki valóban ért a témához, az általában éjszaka alszik, hiszen számítástechnikus, ez a munkája hosszú évek óta. Így 24 órát sokszor várni kell a válaszra. Hétvégén, vagy nyáron ennél többet is esetleg (szabi).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1896) AtHoS válasza liksoft (#1895) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor visszakérdeznék Borisz76 problémájának a megoldására, ami szerintem abból adódott, hogy az XP telepítő nem kezeli a 127GB-nál nagyobb partíciókat, így valamilyen okból kifolyólag elrontja az ennél nagyobbra partícionált winyók partícióstábláját.

Egyre többször fordul elő ill. fog előfordulni ilyen probléma a nagy kapacitású winyók térnyerésével.

Naszóval, hogy esetleg azok is okuljanak belőle, akikkel még nem fordult elő ilyesmi (mint pl. Én :DDD ) mit lehet ilyen esetben kezdeni?

Ez a gond ugye sanos már azzal előidézhető, hogy az XP telepítőlemezről bootolás előtt mondjuk elfelejti az ember lekapcsolni a winyóvezérlőről a 127GB fölé partícionált merevlemez(eke)t.

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#1897) liksoft válasza AtHoS (#1896) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Borisz76 formázta a winyót. Ott gondolom adatmentő program hozta vissza a fontosakat.

A 128GB korlát esetében felülírás történik. Annak mértékétől más és más módszerrel lehet visszahozni a legtöbb adatot, így általános megoldást nem tudok rá tanácsolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1898) AtHoS válasza liksoft (#1897) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Másik fórumon panaszkodott egy illető, hogy már másodszor fordul elő az a szerencsétlen eset, hogy szerette volna újratelepíteni az XP-t (először SP1-es lemezzel, majd másodszorra SP2-essel), de mikor a telepítő kínálta a meghajtókat, már csak egyben látta a nagyméretű winyóját (10GB volt előzőleg elkülönítve rendszernek, a maradék meg egyben volt asszem 200GBos winyóval), tehát még semmilyen műveletet nem végzett a winyóval, de az XP telepítő már le is gyilkolta a partíciós táblát.

Ilyen esetre kellene valami megoldás, amit talán kiemelten is lehetne kezelni, mivel egyre több ilyen eset lesz.

Gondolom itt van lehetőség általános megoldásról beszélni. Vagy nem?

read-only mode on the forum

(#1899) liksoft válasza AtHoS (#1898) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igazad van. Fordulj a software gyártójához, hogy ilyent ne csináljon.

Ha találunk valamit, akkor azt beleteszed a gyári install-ba? Megbuherálod a világ összes telepítőjét? Ha nem, akkor marad az odafigyelés és az adatok archíválása. Ami ugyebár a géptől messze lévő, vele kapcsolatban nem álló másolatot takar.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1900) AtHoS válasza liksoft (#1899) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Értem Én, de gondoltam lenne egy egyszerű, talán mindenki számára érthető és gyorsan elvégezhető művelet, amivel seperc alatt visszaállítható ez eredeti állapot.

De látom, hogy ezt nagyon rosszul gondoltam és adatvisszaállítás nélkül nem megoldható ez a probléma ill. bizonyos esetekben nem is 100%osan nyerhetőek vissza az adatok. :(

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.